Close
Faqja 0 prej 8 FillimFillim 12 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 141
  1. #1
    Harambash Killer Maska e Gameness
    Anëtarësuar
    13-03-2006
    Vendndodhja
    Aty-ktu... por, parasegjithash në "kullën e fildisht".
    Postime
    623

    OMONIA: Vllehët të regjistrohen si grekë

    OMONIA: Vllehët të regjistrohen si grekë

    Qendra.info

    Tiranë, 29 gusht - Ashtu sikurse ishte thënë edhe më parë në lidhje me ndërhyrjen e Greqisë për regjistrimin e popullsisë mbi baza etnike dhe fetare, sot kjo u faktua me një deklaratë tjetër, atë të OMONIA-s.

    Kjo organizatë minoritare greke ka kërkuar sot nga vllehët në Korçë që të regjistrohen si helenë.

    “Vllehët helenë nuk duhet t'i tremben presionit për të mos u regjistruar", thanë përfaqësuesit e Omonia-s, duke shtuar se “pjesëmarrja në regjistrim është një shans për të mos humbur identitetin”.

    Në procesin e regjistrimit janë përfshirë edhe përfaqësues të komunitetit grek në vendin tonë, e kërkuar me ngulm nga OMONIA dhe pjesëtarë të tjerë të këtij komuniteti.
    Gueghes and Toskes are an iron race, as hard as the rocks they inhabit.

  2. #2
    Dominus Albanae Maska e Geri Tr
    Anëtarësuar
    17-08-2009
    Vendndodhja
    Tirana the Shitty Metropolis
    Postime
    1,837
    Ikonomu bashk me Janullatosin duhen varur
    Të gjitha gjërat që ne shohim apo duken, janë vetëm një ëndërr brenda një ëndrre

  3. #3
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    12-05-2009
    Vendndodhja
    Iliri
    Postime
    2,914
    Greket po bejn punen e tyre..flej ,flej!
    Fli qeveri,fli popull,edhe une jom lodh tu nejt quet,apo edhe jom duke andrruar se jom zgjuar.

  4. #4
    Mjedisor Maska e Edvin83
    Anëtarësuar
    20-03-2006
    Vendndodhja
    Tallinn
    Postime
    4,670
    Vllehet duhet te regjistrohen si vllehe! Cfare idiotesh keta te Omonias! E gjoja per mbrojtjen e minoriteteve! Me mire te themi--per zhdukjen e minoriteteve.

  5. #5
    Alter ego Moderatus Maska e yllbardh
    Anëtarësuar
    18-08-2007
    Vendndodhja
    as vetë se di.... :)
    Postime
    808
    Citim Postuar më parë nga Gameness Lexo Postimin
    OMONIA: Vllehët të regjistrohen si grekë

    Qendra.info

    Tiranë, 29 gusht - Ashtu sikurse ishte thënë edhe më parë në lidhje me ndërhyrjen e Greqisë për regjistrimin e popullsisë mbi baza etnike dhe fetare, sot kjo u faktua me një deklaratë tjetër, atë të OMONIA-s.

    Kjo organizatë minoritare greke ka kërkuar sot nga vllehët në Korçë që të regjistrohen si helenë.

    “Vllehët helenë nuk duhet t'i tremben presionit për të mos u regjistruar", thanë përfaqësuesit e Omonia-s, duke shtuar se “pjesëmarrja në regjistrim është një shans për të mos humbur identitetin”.

    Në procesin e regjistrimit janë përfshirë edhe përfaqësues të komunitetit grek në vendin tonë, e kërkuar me ngulm nga OMONIA dhe pjesëtarë të tjerë të këtij komuniteti.
    Ku çka më kanë bërë me u shkri duke qesh, "për të mos humbur identitetin" hajde bëhuni grek..... LMAO.....LMAO.....LMAO.......
    Shqiptari që derdhë gjak shqiptari nuk meriton të quhet shqiptarë

  6. #6
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    07-09-2010
    Vendndodhja
    www.arberiaonline.com
    Postime
    1,187
    Keto gjera vetem ne Shqiperi ndodhin dhe askund tjeter .
    Del haptas nje parti m.uti ne mes te Tiranes perte zhdukur shqiptaret pa u trembur fare nga askush gje qe nuk ndodh ne shtetet tjera , si pershembull ne ish -yug ku numri i tyre (Vlleheve) eshte 15 her me i madh se ne Shqiperi , ose hiq mos e qoni me larg se ne Maqedoni shifni a guxojne te hapin gojen e jo per te shkruar siq jane Vlleh e aq me pak "Grek" me nje shtet artificijal ku numri i i Sllaveve nuk shkon mbi 1 milion dhe jan aq me te organizuar e aq larg nga politikanet "tane" te shitur ku ky Jevgu i Omonias do te kishte mbaruar qe moti ne Burg .
    Ptuhhhhhhhhhhhh !
    Ndryshuar për herë të fundit nga Genti.. : 29-08-2011 më 11:27

  7. #7
    _____
    Anëtarësuar
    29-04-2002
    Postime
    3,623
    Bahh c'jane shtuar 'intelektuale' kohet e fundit qe japin mend. C'eshte Omonia njehere?! Organizate!? Po mire hajde te hapim ne forumistat organizaten tonen dhe te japim mend. Ne forum kam lexuar njerez shume me te afte sesa 'intelektualet' e ketyre organizatave pa lidhje.

    .
    Ndryshuar për herë të fundit nga s0ni : 29-08-2011 më 12:26

  8. #8
    Harambash Killer Maska e Gameness
    Anëtarësuar
    13-03-2006
    Vendndodhja
    Aty-ktu... por, parasegjithash në "kullën e fildisht".
    Postime
    623
    Citim Postuar më parë nga yllbardh Lexo Postimin
    Ku çka më kanë bërë me u shkri duke qesh, "për të mos humbur identitetin" hajde bëhuni grek..... LMAO.....LMAO.....LMAO.......
    t'kerkoj falje Yllbardh,

    vendin e paska pas ne rubriken e humorit :-)
    Gueghes and Toskes are an iron race, as hard as the rocks they inhabit.

  9. #9
    i/e regjistruar Maska e landi45
    Anëtarësuar
    10-04-2008
    Postime
    1,711
    kur qeverite tona jane ku,,r,,va,,,

    ua fut kush i qohet,,,

    dhe ne si popull u beme k,,,u,,,rva greqis,,,

    kur populli fle pse jo

  10. #10
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    22-01-2011
    Postime
    2,425
    mos u trembeni shifrave.
    ne amerike 40% jane latino dhe perseri amerikani ngelet amerikan

  11. #11
    i/e regjistruar Maska e agas
    Anëtarësuar
    22-05-2009
    Postime
    258
    Hehe po amerika ka burra me tope dhe jo qeveritare si pune e ketyre taneve pa k..e.
    Jetoni për Shqipëri dhe vdisni për të.

    N.Frashëri

  12. #12
    Alter ego Moderatus Maska e yllbardh
    Anëtarësuar
    18-08-2007
    Vendndodhja
    as vetë se di.... :)
    Postime
    808
    Citim Postuar më parë nga Gameness Lexo Postimin
    t'kerkoj falje Yllbardh,

    vendin e paska pas ne rubriken e humorit :-)
    S'ka problem harambash gabim i mirëpritur.
    Por një gjë më interesoi, këta të kësaj impotence a qysh po i thonë a kanë mendu hiq se sot nuk pranohet një identitet i ri nacional aq lehtë si para dy shekujve apo kanë mendu se e hanë vllehtë dhe pranojnë greqizmin atëherë mirë por nëse jo atëherë s'ka kurrgjë(se nuk është lehtë që shumica t'na marrin veshë...- kompliment i Gamenessit). Veç mos te han këtë tunxh disa shqiptarë me karakterë të dobët se ata vllehtë i kanë thirr kësaj here e jo shqiptarët
    Ndryshuar për herë të fundit nga yllbardh : 29-08-2011 më 16:08
    Shqiptari që derdhë gjak shqiptari nuk meriton të quhet shqiptarë

  13. #13
    Omonia cpune ka me cobenjte e korces
    Cobenjte do shkruhen cobenj nuk besoj se do rregjistrohen si helen ...
    kush nuk di ce cfare eshte omonia le te mesoj edhe pastaj te shrkuaj neper tema te tilla ..
    thone se une kam gallate po me sa pos shikoj paska plot per estrade ketu...
    Kthe respektin me respekt... perballo me gjakftohtesi provokimet... dhe dhuroji hipokrizise indiferencen tende ...

  14. #14
    Harambash Killer Maska e Gameness
    Anëtarësuar
    13-03-2006
    Vendndodhja
    Aty-ktu... por, parasegjithash në "kullën e fildisht".
    Postime
    623
    Citim Postuar më parë nga yllbardh Lexo Postimin
    S'ka problem harambash gabim i mirëpritur.
    Por një gjë më interesoi, këta të kësaj impotence a qysh po i thonë a kanë mendu hiq se sot nuk pranohet një identitet i ri nacional aq lehtë si para dy shekujve apo kanë mendu se e hanë vllehtë dhe pranojnë greqizmin atëherë mirë por nëse jo atëherë s'ka kurrgjë. Veç mos te han këtë tunxh disa shqiptarë me karakterë të dobët se ata vllehtë i kanë thirr kësaj here e jo shqiptarët
    Po, edhe interesimi i im eshte i madh por veshtir ti kuptosh keta, dhe veshtiresohet me teper situata kur keto propozime - per vlleh a per shqiptar - i bejne ne token ton.
    Gueghes and Toskes are an iron race, as hard as the rocks they inhabit.

  15. #15
    Alter ego Moderatus Maska e yllbardh
    Anëtarësuar
    18-08-2007
    Vendndodhja
    as vetë se di.... :)
    Postime
    808
    Çka është Onania a??? lol
    Këta janë ata që u dënuan për aktin më të lartë të tradhtisë kundër shtetit Shqiptarë, por si thonë atje nga ne, se i dobëti gjithnjë i parashtrohet vullnetit të të fortit(lexo: në këtë rast grekut) dhe u'a ndryshoj dënimet atyre por rrota historike sillet dhe edhe i forti bëhet i dobët sikurse sot.
    Ndryshuar për herë të fundit nga yllbardh : 29-08-2011 më 16:27
    Shqiptari që derdhë gjak shqiptari nuk meriton të quhet shqiptarë

  16. #16
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anëtarësuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676
    Po mire nuk duhet te paraqesin dokumenta ata para se te regjistrohen si te tille? Apo po e shkruan grek edhe po s'qe do numerohen si Grek? Nuk e kuptoj kete punen e statisitkave. Nuk do behen fare verifikime?
    Ndryshuar për herë të fundit nga mia@ : 29-08-2011 më 18:05
    Feelings change - memories don't.

  17. #17
    New York Maska e mario_kingu
    Anëtarësuar
    09-12-2004
    Vendndodhja
    New York
    Postime
    2,225
    mia njeriu mendon per penson qe marrin 400-500 ne muaj ti thu sigurojn jeten njerzia
    se prap ne shqiperi jeton aman

    pastaj keta e vrasin shum mendjen se cben njeriu ne shqiperi cdo familje shikon jeten e tyre edhe te miren e tyre

    prandaj kush te doj le te behet edhe ufo te na ikin disa egersira nga vendi
    pastaj kjo partia omonia mir ben kur gjen shtet budall pse jo ata punen qe paguhen bejn


    fajn se kan ata por qeveria qe e ka len popullin ne mes te rruges pa buk
    Partizoni

  18. #18
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    22-01-2011
    Postime
    2,425
    jo vetem vllehet por edhe jevgjit bashke me harixhinjte mund te regjistrohen si greke.
    ata qe bejne regjistrimin do paguhen mire nga pala greke.

  19. #19
    Citim Postuar më parë nga yllbardh Lexo Postimin
    Ku çka më kanë bërë me u shkri duke qesh, "për të mos humbur identitetin" hajde bëhuni grek..... LMAO.....LMAO.....LMAO.......
    edhe une kam qesh



    njesoj edhe ata
    We never really grow up, we only learn how to act in public.

  20. #20
    i/e regjistruar Maska e Djal Dimali
    Anëtarësuar
    28-04-2011
    Vendndodhja
    Belgjikë
    Postime
    251
    Per ate punen e regjistrimit un mendoj qe populli nuk kishte se ca te thoshte qeveria e kishte vendosur dhe kaq.

    Sa per verifikime qe tha nje anetar i forumit me lart. Un mendoj qe do bej verifikime ai qe i interson e verteta.

    Ka interes greku qe te mos ket grek ne Shqiperi?
    Ca interesi ka greku nga ky regjistrim?

    Njo raste plot qe tjetri shqiptar dem baba dem dhe do regjistrohet si grek.

    Shiko ca ka ber njeri i ka nderuar emrin prinderve nga emra shqiptar i ka dhen emra grek. Njeri nga prinderit e tij nuk jeton me .....
    Ca i thoni ksaj ju.

    vet emer grek nusja poashtu dhe kalamajt prinderit me emer grekt (ja ndryshoi kohet e fundit) vellezerit e motrat i ka me emer shqiptar dhe emra myslyman
    Velezerit dhe motrat e prinderve gjithashtu.

    Nuk do behen verifikime. (mendimi im)
    Greku po i kerkon me qirinj njerez te till.
    Emocioni i ben castet e jetes te paharueshme ndersa arsyeja dhe vetdija i bejn ato te rendesishme

Faqja 0 prej 8 FillimFillim 12 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •