Close
Faqja 7 prej 20 FillimFillim ... 5678917 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 121 deri 140 prej 386
  1. #121
    Kalorės i Lirisė Maska e BlueBaron
    Anėtarėsuar
    29-04-2002
    Vendndodhja
    Nė Tironėn e Ondrrave
    Postime
    5,046
    Citim Postuar mė parė nga Ingenuous Lexo Postimin
    Kam perdorur SKY-in Italian, me kontrate te rregullt, por shikoj qe paskam bere gabim, gjithe ato lek kot, dhe jo pak, plot 800 euro ne vit.

    Kam mese nje muaj qe kam marre nje DreamBox 500HD, 350 euro, ne Itali, paguaj 20mij lek te vjetra ne muaj, dhe kam SKY italian, Digitalb, Tring, dhe shume kanale te tjera.

    Cilesia eshte HD, shume e mire, asnje ndryshim me SKY HD qe perdorja.

    Por, ky DreamBox DM7020 HD, qe sapo e ka marre nje shok, eshte super ne gjithcka!

    Mirulexofshim.


    Ing, ēfare qenka ky lajm bombe ???!!!???

    Ku blehen keto "Kutite e Ondrrave" ??? Duhet parabol kastile apo mjafton parabola e pallatit (sky) ??? Funksionojne kanalet "Prima Fila" dhe "3D" ??? Po 20.000 leket e vjetra ku i paguan ???

    Dmth si funksionon ???


    Rrofsh !!!
    Mund tė shkėpusėsh Ēunat nga TIRONA, por kurrė nuk mund tė shkėpusėsh TIRONĖN nga zemra e Ēunave !!!

  2. #122
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    17-06-2006
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    230
    Mund te testoje ndonjeri ne Tr nese kapen kanalet italiane ne digital tokesor me aparatin e tring digital ( gjithmone behet fjale per digital tokesor) ne Tirane???? Nje i njohur me ka thene qe ne Kruje kapen po ta drejtosh antenen per nga Italia, por per ne Tirane spo gjej dot info. Flm

  3. #123
    Kalorės i Lirisė Maska e BlueBaron
    Anėtarėsuar
    29-04-2002
    Vendndodhja
    Nė Tironėn e Ondrrave
    Postime
    5,046
    Citim Postuar mė parė nga floreentin Lexo Postimin
    Mund te testoje ndonjeri ne Tr nese kapen kanalet italiane ne digital tokesor me aparatin e tring digital ( gjithmone behet fjale per digital tokesor) ne Tirane???? Nje i njohur me ka thene qe ne Kruje kapen po ta drejtosh antenen per nga Italia, por per ne Tirane spo gjej dot info. Flm


    S'bohet llaf. E kam provuar une vjet me plakun tim. E kthym njonen nga antenat nga Durrsi. Asigjo s'kapte me aparat DigitAlb.

    Ndoshta ai miku yt mos e ka provuar me dekoder qe persoret ne Itali ...
    Mund tė shkėpusėsh Ēunat nga TIRONA, por kurrė nuk mund tė shkėpusėsh TIRONĖN nga zemra e Ēunave !!!

  4. #124
    I love god
    Anėtarėsuar
    23-02-2007
    Postime
    8,043
    Citim Postuar mė parė nga BlueBaron Lexo Postimin
    Ing, ēfare qenka ky lajm bombe ???!!!???

    Ku blehen keto "Kutite e Ondrrave" ??? Duhet parabol kastile apo mjafton parabola e pallatit (sky) ??? Funksionojne kanalet "Prima Fila" dhe "3D" ??? Po 20.000 leket e vjetra ku i paguan ???

    Dmth si funksionon ???


    Rrofsh !!!
    20000 lekshin do ja japesh atij qe e "shet"

    thuj plakut te shkoj me nai1 dyqon bastesh dhe te pysi.

    se ta rrasin plakun n'burg per arsye se jane ilegale

    ps. duhet sac me vete

  5. #125
    Kalorės i Lirisė Maska e BlueBaron
    Anėtarėsuar
    29-04-2002
    Vendndodhja
    Nė Tironėn e Ondrrave
    Postime
    5,046
    Citim Postuar mė parė nga drague Lexo Postimin
    20000 lekshin do ja japesh atij qe e "shet"

    thuj plakut te shkoj me nai1 dyqon bastesh dhe te pysi.

    se ta rrasin plakun n'burg per arsye se jane ilegale

    ps. duhet sac me vete



    Pse s'thu ti Drage, qe qeka thike me dy presa.


    Ca pozicioni do saēi, se une rrezik s'kom ku t'a vej, e kom ballkonin nga rruga.
    Mund tė shkėpusėsh Ēunat nga TIRONA, por kurrė nuk mund tė shkėpusėsh TIRONĖN nga zemra e Ēunave !!!

  6. #126
    Kalorės i Lirisė Maska e BlueBaron
    Anėtarėsuar
    29-04-2002
    Vendndodhja
    Nė Tironėn e Ondrrave
    Postime
    5,046
    Po ti Drage e ke more mceftas nga Shqipnia apo e ke ble ne Berlin ???
    Mund tė shkėpusėsh Ēunat nga TIRONA, por kurrė nuk mund tė shkėpusėsh TIRONĖN nga zemra e Ēunave !!!

  7. #127
    I love god
    Anėtarėsuar
    23-02-2007
    Postime
    8,043
    Citim Postuar mė parė nga BlueBaron Lexo Postimin
    Pse s'thu ti Drage, qe qeka thike me dy presa.


    Ca pozicioni do saēi, se une rrezik s'kom ku t'a vej, e kom ballkonin nga rruga.
    per familje nuk e rru njeri vetem klubet i gjemojn.

    saci duhet me qene me ftyre nga jugu

  8. #128
    Kalorės i Lirisė Maska e BlueBaron
    Anėtarėsuar
    29-04-2002
    Vendndodhja
    Nė Tironėn e Ondrrave
    Postime
    5,046
    Citim Postuar mė parė nga drague Lexo Postimin
    per familje nuk e rru njeri vetem klubet i gjemojn.

    saci duhet me qene me ftyre nga jugu

    Edhe per Sky andej eshte i kthyer. Nuk e mor vesh pse duhet saē personal ???
    Mund tė shkėpusėsh Ēunat nga TIRONA, por kurrė nuk mund tė shkėpusėsh TIRONĖN nga zemra e Ēunave !!!

  9. #129
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    28-09-2009
    Vendndodhja
    Ke dollari
    Postime
    1,402
    Citim Postuar mė parė nga Tironcja_BLN Lexo Postimin
    ku jeto ti? ketu ne gjermani nuk i lejojn kur jan clone i hudhin pagu dhe gjob ..i ka ndohur nji mikut tim e ka porosit nga kina i erdhi letra nga dogana ne gjermani( Zoll) se atje shkoj i her nuk i ka ardh fare ne shpi dreamboxi vetem letra i erdhi ne shpi dhe ja hudhen pranej ka te bej veni them une ne EU
    Ne Angli. Nga Kina me kane ardh 4 cope. Per te parin kam paguar dhe dogane, kurse per te tjeret e rregullova faturen qe nga kompania kineze nen 100 pound keshtu qe nuk pagova dogane.

    ----------------------------

    Sa per punen e Sacit une kam vene nje sac me motorr qe kontrollohet automatikisht nga Dreamboxi ndersa diku tjeter perdor thjesht antenen e Sky qe ka pallati dhe shikoj vetem Sky Anglez.

    Per abonimet paguaj 90 euro ne vit per Digitalb, Tring, Sky Anglez, Italian, Gjerman, Nova, Viasat, Digiturk ETJ ETJ ETJ! Ndersa per abonimin tjeter me vetem Sky Anglez me Box office dhe Anytime paguaj 10 pound ne muaj.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Xinxerfilli : 02-10-2012 mė 07:49

  10. #130
    Kalorės i Lirisė Maska e BlueBaron
    Anėtarėsuar
    29-04-2002
    Vendndodhja
    Nė Tironėn e Ondrrave
    Postime
    5,046
    Citim Postuar mė parė nga Xinxerfilli Lexo Postimin
    Ne Angli. Nga Kina me kane ardh 4 cope. Per te parin kam paguar dhe dogane, kurse per te tjeret e rregullova faturen qe nga kompania kineze nen 100 pound keshtu qe nuk pagova dogane.

    ----------------------------

    Sa per punen e Sacit une kam vene nje sac me motorr qe kontrollohet automatikisht nga Dreamboxi ndersa diku tjeter perdor thjesht antenen e Sky qe ka pallati dhe shikoj vetem Sky Anglez.

    Per abonimet paguaj 90 euro ne vit per Digitalb, Tring, Sky Anglez, Italian, Gjerman, Nova, Viasat, Digiturk ETJ ETJ ETJ! Ndersa per abonimin tjeter me vetem Sky Anglez me Box office dhe Anytime paguaj 10 pound ne muaj.

    Xinxer, ēa ndryshimi ka abonimi i pare ku paguan 90€ me abonimin e dyte ku paguan 10£ ??? Ku ndryshojne paketat qe shikon, pasi lexoj qe ke 2 here abonimin Sky anglez ??? Box office dhe Anytime ēfare paketash jane ???

    Gjithashtu, mund te te kerkoj ku e ke bere abonimin ???
    Mund tė shkėpusėsh Ēunat nga TIRONA, por kurrė nuk mund tė shkėpusėsh TIRONĖN nga zemra e Ēunave !!!

  11. #131
    i/e regjistruar Maska e xhori
    Anėtarėsuar
    25-12-2006
    Vendndodhja
    MARCHE
    Postime
    1,518
    Citim Postuar mė parė nga BlueBaron Lexo Postimin
    Ing, ēfare qenka ky lajm bombe ???!!!???

    Ku blehen keto "Kutite e Ondrrave" ??? Duhet parabol kastile apo mjafton parabola e pallatit (sky) ??? Funksionojne kanalet "Prima Fila" dhe "3D" ??? Po 20.000 leket e vjetra ku i paguan ???

    Dmth si funksionon ???


    Rrofsh !!!
    ne shqiperi po funksionon ky aparati por me ane te internetit dhe me sac, thash ta merrja per ketu ne it dhe te kurseja 79 eurot ne muaj te abonimit pastaj mendova lere me mire se brenda javes me dergojne financen ne shtepi dhe ha ndonje gjob te mire dhe keshtu qe nuk e mora. prima fila jo nuk shikohen 100 euro ne vit paguan dhe ta axhornojne vete ata ku e ke blere po duhet te kesh nje abonim digitalbi
    ne tiran pothuajse te gjithe keshtu i shikojne kanalet e huaja
    jeshét prčmč ne aliarčm
    jeshčm more jeshčm
    po drita skeshčm

  12. #132
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    28-09-2009
    Vendndodhja
    Ke dollari
    Postime
    1,402
    Citim Postuar mė parė nga BlueBaron Lexo Postimin
    Xinxer, ēa ndryshimi ka abonimi i pare ku paguan 90€ me abonimin e dyte ku paguan 10£ ??? Ku ndryshojne paketat qe shikon, pasi lexoj qe ke 2 here abonimin Sky anglez ??? Box office dhe Anytime ēfare paketash jane ???

    Gjithashtu, mund te te kerkoj ku e ke bere abonimin ???
    Ai i pari eshte ne shtepi tjeter dhe nuk jane te hapur kanalet e Box Office (Prima Fila), ketu kam vene sac me motorr qe komandohet automatikisht nga Dreamboxi sa here qe nderron kanalin qe eshte ne satelit tjeter.

    Ndersa ky tjetri eshte ne nje shtepi ku nuk kam sac, dhe thjesht perdor vetem antenen e pallatit te Sky Anglez. Ky abonimka te hapur kanalet Box Office dhe Sky Anytime Anglez, jo gjithmone por shumicen e kohes jane te hapur.

    Citim Postuar mė parė nga xhori Lexo Postimin
    ne shqiperi po funksionon ky aparati por me ane te internetit dhe me sac, thash ta merrja per ketu ne it dhe te kurseja 79 eurot ne muaj te abonimit pastaj mendova lere me mire se brenda javes me dergojne financen ne shtepi dhe ha ndonje gjob te mire dhe keshtu qe nuk e mora. prima fila jo nuk shikohen 100 euro ne vit paguan dhe ta axhornojne vete ata ku e ke blere po duhet te kesh nje abonim digitalbi
    ne tiran pothuajse te gjithe keshtu i shikojne kanalet e huaja
    Se financa nuk ka c'te beje dhe po te ruan ty sa te vesh Dreamboxin qe te vijne te te kapin dhe te te vene gjobe.

    Si do ta marrin vesh ata qe ti ke vene Dreambox dhe po e perdor per te pare ne menyre ilegale? Shqiptaret jane akoma me mentalitetin e skuthave te Enverit e ju ka hyre frika ne palce!

  13. #133
    Kalorės i Lirisė Maska e BlueBaron
    Anėtarėsuar
    29-04-2002
    Vendndodhja
    Nė Tironėn e Ondrrave
    Postime
    5,046
    Citim Postuar mė parė nga xhori Lexo Postimin
    ne shqiperi po funksionon ky aparati por me ane te internetit dhe me sac, thash ta merrja per ketu ne it dhe te kurseja 79 eurot ne muaj te abonimit pastaj mendova lere me mire se brenda javes me dergojne financen ne shtepi dhe ha ndonje gjob te mire dhe keshtu qe nuk e mora. prima fila jo nuk shikohen 100 euro ne vit paguan dhe ta axhornojne vete ata ku e ke blere po duhet te kesh nje abonim digitalbi
    ne tiran pothuajse te gjithe keshtu i shikojne kanalet e huaja

    Dmth ky aparati duhet blere ne Shqipri qe te funskionoje ???
    Po digitalb ē'hyn, mua nuk me intereson fare te shikoj Digitalb ???!!!???

    Ajo qe nuk po arrij te kuptoj eshte nga merret sinjali ?????????
    Mund tė shkėpusėsh Ēunat nga TIRONA, por kurrė nuk mund tė shkėpusėsh TIRONĖN nga zemra e Ēunave !!!

  14. #134
    Kalorės i Lirisė Maska e BlueBaron
    Anėtarėsuar
    29-04-2002
    Vendndodhja
    Nė Tironėn e Ondrrave
    Postime
    5,046
    Citim Postuar mė parė nga Xinxerfilli Lexo Postimin
    Ai i pari eshte ne shtepi tjeter dhe nuk jane te hapur kanalet e Box Office (Prima Fila), ketu kam vene sac me motorr qe komandohet automatikisht nga Dreamboxi sa here qe nderron kanalin qe eshte ne satelit tjeter.

    Ndersa ky tjetri eshte ne nje shtepi ku nuk kam sac, dhe thjesht perdor vetem antenen e pallatit te Sky Anglez. Ky abonimka te hapur kanalet Box Office dhe Sky Anytime Anglez, jo gjithmone por shumicen e kohes jane te hapur.



    A mund te me thuash ne ē'vend i paguan abonimet ??? Dmth online me karte apo tek ndonje person/dyqan cash ???

    Nqs e ke si gjysem sekret, me dergo MP.
    Mund tė shkėpusėsh Ēunat nga TIRONA, por kurrė nuk mund tė shkėpusėsh TIRONĖN nga zemra e Ēunave !!!

  15. #135
    I love god
    Anėtarėsuar
    23-02-2007
    Postime
    8,043
    Citim Postuar mė parė nga BlueBaron Lexo Postimin
    Dmth ky aparati duhet blere ne Shqipri qe te funskionoje ???
    Po digitalb ē'hyn, mua nuk me intereson fare te shikoj Digitalb ???!!!???

    Ajo qe nuk po arrij te kuptoj eshte nga merret sinjali ?????????
    ta shpjegoj une me dy fjale.

    aparatin mund ta blesh ku te dush.e rendesishme ka sistem operativ linux(dreambox vu+ uno etj)

    sinjali merret nga interneti(modem ) ta con X qe do i japesh paret ma ane te IP

  16. #136
    Kalorės i Lirisė Maska e BlueBaron
    Anėtarėsuar
    29-04-2002
    Vendndodhja
    Nė Tironėn e Ondrrave
    Postime
    5,046
    Citim Postuar mė parė nga drague Lexo Postimin
    ta shpjegoj une me dy fjale.

    aparatin mund ta blesh ku te dush.e rendesishme ka sistem operativ linux(dreambox vu+ uno etj)

    sinjali merret nga interneti(modem ) ta con X qe do i japesh paret ma ane te IP


    Po Mon Kukaleshin du me gjet o Drage !!!

    Tani Moni ka nevoje per IP time qe te me dergoje sinjalin apo me jep ndonje username dhe pass ???
    Mund tė shkėpusėsh Ēunat nga TIRONA, por kurrė nuk mund tė shkėpusėsh TIRONĖN nga zemra e Ēunave !!!

  17. #137
    I love god
    Anėtarėsuar
    23-02-2007
    Postime
    8,043
    Citim Postuar mė parė nga BlueBaron Lexo Postimin
    Po Mon Kukaleshin du me gjet o Drage !!!

    Tani Moni ka nevoje per IP time qe te me dergoje sinjalin apo me jep ndonje username dhe pass ???
    shume e sakte ai fut IP e vet ke aparati jot.

    nji cun xhaje ne tirone ka sacin me tre koka dhe i shef te gjitha .

    me te rrejt 100- 150 mij ne vit pagun

  18. #138
    Kalorės i Lirisė Maska e BlueBaron
    Anėtarėsuar
    29-04-2002
    Vendndodhja
    Nė Tironėn e Ondrrave
    Postime
    5,046
    Citim Postuar mė parė nga drague Lexo Postimin
    shume e sakte ai fut IP e vet ke aparati jot.

    nji cun xhaje ne tirone ka sacin me tre koka dhe i shef te gjitha .

    me te rrejt 100- 150 mij ne vit pagun


    S'po te mor vesh o Drage. Si e fut IP e vet ai ke aparati im, nqs une nuk e blej aparatin tek ai ???

    Ti shef me Dreambox apo Payperview te rregullt ???

    Une vetem italionin du me pa o Drage dhe anglezin, nqs eshte mundesia. Te tjerat nuk me interesojne fare.
    Mund tė shkėpusėsh Ēunat nga TIRONA, por kurrė nuk mund tė shkėpusėsh TIRONĖN nga zemra e Ēunave !!!

  19. #139
    I love god
    Anėtarėsuar
    23-02-2007
    Postime
    8,043
    Citim Postuar mė parė nga BlueBaron Lexo Postimin
    S'po te mor vesh o Drage. Si e fut IP e vet ai ke aparati im, nqs une nuk e blej aparatin tek ai ???

    Ti shef me Dreambox apo Payperview te rregullt ???

    Une vetem italionin du me pa o Drage dhe anglezin, nqs eshte mundesia. Te tjerat nuk me interesojne fare.
    plako ti je ne Tiron tani?


    une shof me drembox po nuk e kam pagu Gjoben e X

    kam vetem digin

  20. #140
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    20-06-2003
    Postime
    1,553
    Citim Postuar mė parė nga BlueBaron Lexo Postimin
    S'po te mor vesh o Drage. Si e fut IP e vet ai ke aparati im, nqs une nuk e blej aparatin tek ai ???

    Ti shef me Dreambox apo Payperview te rregullt ???

    Une vetem italionin du me pa o Drage dhe anglezin, nqs eshte mundesia. Te tjerat nuk me interesojne fare.
    Baron,
    Une lexova temen ketupara ca kohesh, bera ca kerkime dhe kam blere nje dreambox.
    Nuk e kam instaluar akoma qe te jap pergjigjie egzakte por mesa kuptoj nga c'kam lexuar dreambox funksionon si ne vijim:

    -Instalon programin ne te ose sic i reforohen ne net imazhin (image), ka versione te ndrryshme (vu+ dhe uno qe ka permend Dragua jane vetem dy nga to, ka edhe te tjera versione)
    -Pasi instalohet software, behen lidhjet fizike me TV, sacin dhe modemin.
    -Kur e lidh me modemin dreambox drejtohet per tu lidhur me te ashtu-quajturit ccam servers.(nuk e di nese lidhja behet automatikisht apo duhet ta besh manualisht)


    Ccam servers, jane servera qe lejojne card-sharing ne nje rrjet te caktuar (rrjeti ne kete rast eshte i krijuar nga dreambox-et dhe kartat e parapaguara ne to). Principi i ketyre serverave eshte qe, nqs Baroni ka karten e futbollit te paguar dhe Dragua ka paketen e filmave atehere keta dy perdorues kane te drejte te perdorin sherbimet e njeri-tjerit. Pra Dragua te lejon ty te shohesh filma nga karta e tij ndersa ti lejon Dragon te shohi futboll nga karta jote, dhe e tere kjo eshte e manaxhuar nga ccam server (normale me set-up-in e duhur). Me cfare koptoj une kjo ka qene ideja origjinale, pra card-sharing.

    Pastaj dolen piratet edhe per kete sherbim e filluan te krijonin servera ku sherbimet merren pa pasur nevojen e asnje karte te parapaguar por duke bere nje pagesa abonimi per ccam server qe zgjedh te perdoresh. Ka lloj lloj ccam serverash qe te ofrojne paketa te ndrryshme televizive, por gjithmon egziston rreziku i zgjedhjes se gabuar ku nje jave pas pageses te mbyllet serveri e hajt ta gjesh . Keshtu qe duhet te besh kerkim te denjeshem per te gjetur ccam server serioz.

    Pastaj po te kerkosh me imtesi gjen edhe ccam server falas edhe pa pasur karte, por kjo lloj menyre konsiderohet disi e besdisshme sepse nuk i ke te garantuar gjithmone te njetat kanale apo sinjal te vazhdueshem, ka raste qe serveri te perjashton e duhet te gjesh server tjeter etj.

    Shpresoj te kem sqaruar sado pak, gjithmon kij-parasysh qe ky eshte vetem kuptimi im nga c'kam lexuar, kur te instaloj dreamboxin qe kam ble te tregoj me me saktesi se si funksionon (po ja gjeta anen)
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga white_snake : 03-10-2012 mė 13:55

Faqja 7 prej 20 FillimFillim ... 5678917 ... FunditFundit

Fjalėt Kyēe pėr Temėn

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •