Close
Faqja 6 prej 20 FillimFillim ... 4567816 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 101 deri 120 prej 386
 1. #101
  i/e regjistruar Maska e Endri_
  Anėtarėsuar
  16-02-2011
  Vendndodhja
  Tr
  Postime
  1,175
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Ja cova i her ...por problemi eshte se kush e co prap deri ne maqedoni ..se atje e kam marre.

  Kto tonit e bejne po dun 200 euro .lol. Ndersa atje eshte mrena abonimit 1 vjecar.
  Lagja shishe rruga tapa ruju qenve se t'vin mrapa.

 2. #102
  I love god
  Anėtarėsuar
  23-02-2007
  Postime
  8,129
  Faleminderit
  112
  64 falenderime nė 58 postime
  Citim Postuar mė parė nga Endri_ Lexo Postimin
  Ja cova i her ...por problemi eshte se kush e co prap deri ne maqedoni ..se atje e kam marre.

  Kto tonit e bejne po dun 200 euro .lol. Ndersa atje eshte mrena abonimit 1 vjecar.
  coje mer ne Tirone ka plot cuna qe i punojn.

 3. #103
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  03-02-2005
  Postime
  6
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Digitalb, Tring ne LONDER te gjtha kanalet shqiptare ne Londer

  Digitalb Tring ose cdo lloj kanli tjter , ne veri te londres

  Per cdo lloj aparati ose karte per digit alb tring , dhe shume kanale te tjera te huaja
  na merni ne
  Tel: 02088011538
  Mob: 07983570355
  ose ne fcb: http://www.facebook.com/pages/Fmsat-...35399673188744
  www.fmsat.co.uk
  Ose Ejani ne

  FMSAT
  Unit 5
  Page Green Road
  Totenham Hale
  N15 4PG

  Jeni te mirpritur

 4. #104
  i/e regjistruar Maska e bufii
  Anėtarėsuar
  21-05-2007
  Postime
  101
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Mund dikush tme tregoj ku te blej nje HD dreambox ne ndonje faqe te amerikes

  Cilin dreambox Hd me preferoni ,Ju faleminderit
  Bufii

 5. #105
  I love god
  Anėtarėsuar
  23-02-2007
  Postime
  8,129
  Faleminderit
  112
  64 falenderime nė 58 postime
  Citim Postuar mė parė nga bufii Lexo Postimin
  Mund dikush tme tregoj ku te blej nje HD dreambox ne ndonje faqe te amerikes

  Cilin dreambox Hd me preferoni ,Ju faleminderit
  800hd eshte me i miri per momentin.

  ku jeton ti mer buf?

 6. #106
  4L7 C0D3R
  Anėtarėsuar
  20-03-2011
  Postime
  20
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  ne tiran ku te blej ndonje dreambox dhe sa kushton

 7. #107
  i/e regjistruar Maska e Aldi1
  Anėtarėsuar
  30-09-2004
  Vendndodhja
  Tirane
  Mosha
  39
  Postime
  401
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  @matjani152 te tregu elektrik ke sa te duash, te thjeshte dhe HD
  Aldi Shuli

 8. #108
  i/e regjistruar Maska e bufii
  Anėtarėsuar
  21-05-2007
  Postime
  101
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga drague Lexo Postimin
  800hd eshte me i miri per momentin.

  ku jeton ti mer buf?

  Une jam nga Tetova, po tash do te me vi nje familjar nga atje, dhe mendova mos jane me lire. Ju Flm
  Bufii

 9. #109
  i/e regjistruar Maska e taku72
  Anėtarėsuar
  23-11-2011
  Vendndodhja
  tirane
  Postime
  115
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Pershendetje,kamnje dm 500s origjinal ka nja 5 ose 6 vjet qe e kam blere dhe here pas here riparoj tunerin se i hiken sinjali (i ka mush ditet i shkreti)Mund te me thote ndonje po kloni e ka kete problem.Faleminderit!

 10. #110
  [L]{I}[N]{U}[X] Maska e Ardi_Pg_ID
  Anėtarėsuar
  28-01-2003
  Vendndodhja
  New York City Haven on Earth
  Mosha
  38
  Postime
  2,760
  Faleminderit
  8
  10 falenderime nė 10 postime
  Ore ju qe jeni ne keto fusha ka ndonje clone satelit te eutel2m kete nga usa se na ngaly mythbox kot me tym ne shpi jo per gje po na ze pjese ne server rack
  Forgiving Islamic Terrorists is Gods Duty, Our Duty Is To arrange the Meeting
  N. H. Schwarzkopf

 11. #111
  krenar qe jam malsor..... Maska e _MALSORI_
  Anėtarėsuar
  21-07-2005
  Vendndodhja
  diku neper bote
  Postime
  2,683
  Faleminderit
  12
  69 falenderime nė 55 postime
  dalengadale digitalbi dhe tringu po i kalojne kanalet e tyre nga transmetim standard ne transmetim hd..aparatet e klonuara qe kemi nuk i hapin keto kanale..a ka ndonje mundesi qe me ane sofware te hapen edhe keo kanale..cka mund te behet per te hapur keto kanale...kush te kete informacione ta ndaje me ne ketu...
  a do male me debore,trima te forte dhe malsore,fort bujare dhe burrerore,shko ne kukes i ke me dore.

 12. #112
  Antar Maska e francovice
  Anėtarėsuar
  11-04-2008
  Vendndodhja
  Vlore
  Postime
  508
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime
  Citim Postuar mė parė nga _MALSORI_ Lexo Postimin
  dalengadale digitalbi dhe tringu po i kalojne kanalet e tyre nga transmetim standard ne transmetim hd..aparatet e klonuara qe kemi nuk i hapin keto kanale..a ka ndonje mundesi qe me ane sofware te hapen edhe keo kanale..cka mund te behet per te hapur keto kanale...kush te kete informacione ta ndaje me ne ketu...
  Edhe aparatet e klonuara i hapin por duhet ta kesh HD! Nese ke Dreambox Dm500/s ose ndonje aparatat tjeter qe nuk suporton formatin HD nuk i hap dot pasi chipi i tyre nuk arrin te perpunoje formatin MPEG 4. Software per ta bere te mundur nje gje te tille nuk ka dhe nuk eshte e mundur.
  Nese do te kishe nje Dreambox DM800 HD keto kanale do te hapeshin pa probleme, dhe per mendimin tim DM800 HD eshte me i miri per momentin!
  Forumi Shqiptar
  My web (hobby): www.zonajuaj.com

 13. #113
  Bordi Drejtues Maska e Ingenuous
  Anėtarėsuar
  13-05-2002
  Vendndodhja
  Shqipėri
  Mosha
  38
  Postime
  917
  Faleminderit
  5
  37 falenderime nė 24 postime
  Kam perdorur SKY-in Italian, me kontrate te rregullt, por shikoj qe paskam bere gabim, gjithe ato lek kot, dhe jo pak, plot 800 euro ne vit.

  Kam mese nje muaj qe kam marre nje DreamBox 500HD, 350 euro, ne Itali, paguaj 20mij lek te vjetra ne muaj, dhe kam SKY italian, Digitalb, Tring, dhe shume kanale te tjera.

  Cilesia eshte HD, shume e mire, asnje ndryshim me SKY HD qe perdorja.

  Por, ky DreamBox DM7020 HD, qe sapo e ka marre nje shok, eshte super ne gjithcka!

  Mirulexofshim.
  "Askush nuk eshte perfekt, une jam askushi"

 14. #114
  i/e regjistruar Maska e taku72
  Anėtarėsuar
  23-11-2011
  Vendndodhja
  tirane
  Postime
  115
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Pershendetje, desha te dise sa kushon nje abonim i dm 500s me ip sepse me keto serverat ditore nuk shtyhet ngecin me ta shpif.Faleminderit!

 15. #115
  [L]{I}[N]{U}[X] Maska e Ardi_Pg_ID
  Anėtarėsuar
  28-01-2003
  Vendndodhja
  New York City Haven on Earth
  Mosha
  38
  Postime
  2,760
  Faleminderit
  8
  10 falenderime nė 10 postime
  Aha atyre pyetjeve te mia spo ja gjen ndonjeri anen :P
  Forgiving Islamic Terrorists is Gods Duty, Our Duty Is To arrange the Meeting
  N. H. Schwarzkopf

 16. #116
  krenar qe jam malsor..... Maska e _MALSORI_
  Anėtarėsuar
  21-07-2005
  Vendndodhja
  diku neper bote
  Postime
  2,683
  Faleminderit
  12
  69 falenderime nė 55 postime
  Citim Postuar mė parė nga Ardi_Pg_ID Lexo Postimin
  Aha atyre pyetjeve te mia spo ja gjen ndonjeri anen :P
  ardi..sateliti eutelsat 16 grade ne lindje nuk arrin te transmetoje ne teritorin amerikan..valet e tij arrijne deri ne ishujt azore dhe ne irlande..pra kufiri perendimor eshte ishujt azore deri irland ..aparatet e klonuara duhet te lidhen me antenen satelitore per te marre sinjalin dhe me internet per ta ckoduar kete sinjal..

  mund te interesohesh tek albtv per kanale me IPTV..
  a do male me debore,trima te forte dhe malsore,fort bujare dhe burrerore,shko ne kukes i ke me dore.

 17. #117
  test
  Anėtarėsuar
  05-04-2012
  Vendndodhja
  ne toke
  Postime
  50
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  A ka dikush mem kallxu se qysh me i hap prap kanalet e Digitalbit ne Dreambox te tjerat me bjen te gjitha pakoja e tringut por jo e dreamboxit ? Di dikush pse sme ban ? Mos kan ndrru frequenca.

 18. #118
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  28-09-2009
  Vendndodhja
  Ke dollari
  Postime
  1,424
  Faleminderit
  12
  52 falenderime nė 49 postime
  Citim Postuar mė parė nga drague Lexo Postimin
  dreambox clone qe prodhohen ne Kine jane fatastik.vetem se ne shtetet e EU nuk i lejojn.

  dhe cmimi shum i arsyeshem
  C'thua mo drague, une kam blere 4 cope deri tani

 19. #119
  ***LOVE*** Maska e Tironcja_BLN
  Anėtarėsuar
  01-02-2008
  Vendndodhja
  Berlin City
  Mosha
  32
  Postime
  3,452
  Faleminderit
  0
  11 falenderime nė 10 postime
  Citim Postuar mė parė nga Xinxerfilli Lexo Postimin
  C'thua mo drague, une kam blere 4 cope deri tani
  ku jeto ti? ketu ne gjermani nuk i lejojn kur jan clone i hudhin pagu dhe gjob ..i ka ndohur nji mikut tim e ka porosit nga kina i erdhi letra nga dogana ne gjermani( Zoll) se atje shkoj i her nuk i ka ardh fare ne shpi dreamboxi vetem letra i erdhi ne shpi dhe ja hudhen pranej ka te bej veni them une ne EU
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Tironcja_BLN : 29-09-2012 mė 16:25
  zemra ime tull shpirti jot llac dashurija jon pallat 15 kac

 20. #120
  Djalė Drenice Maska e Lexuesi_
  Anėtarėsuar
  18-06-2010
  Vendndodhja
  Ne vendin e ngjarjeve
  Postime
  6,041
  Faleminderit
  31
  120 falenderime nė 111 postime
  Citim Postuar mė parė nga Tironcja_BLN Lexo Postimin
  ku jeto ti? ketu ne gjermani nuk i lejojn kur jan clone i hudhin pagu dhe gjob ..i ka ndohur nji mikut tim e ka porosit nga kina i erdhi letra nga dogana ne gjermani( Zoll) se atje shkoj i her nuk i ka ardh fare ne shpi dreamboxi vetem letra i erdhi ne shpi dhe ja hudhen pranej ka te bej veni them une ne EU

  Ne itali bejn pune. Nje i aferm i imi 60 euro e ka pagu abonimin per 1 vit nga 5 euro ne muaj po i bie. aman si jan ata gjermant sa njerz te kqij.

Faqja 6 prej 20 FillimFillim ... 4567816 ... FunditFundit

Fjalėt Kyēe pėr Temėn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •