Close
Faqja 16 prej 20 FillimFillim ... 61415161718 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 301 deri 320 prej 386
  1. #301
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    28-09-2009
    Vendndodhja
    Ke dollari
    Postime
    1,402

    Pėr: Dreambox/Digitalb/Sherbime Satelitore.

    Se kuptoj une pse e kane kete kompleksin e origjinales Shqiptaret?

    A e dini ju se te gjitha komponentet elektronike te aparateve prodhohen ne Kine? Qe ska pothuajse fare ndryshim midis origjinalit dhe klonit vec estetikes dhe cmimit?

    Une kam nje DM 800 HD prej 5 vitesh gati pa problemin me te vogel. Si per ironi nje shoku im ne Gjermani ka nderruar dy DM500 origjinal brenda 3 viteve lol

    Pra mos shpenzoni leke kot per "firmato" se njesoj jane te gjitha!
    Kliko pėr tė mėsuar se pėrse nuk duhen marrė seriozisht ato qė shkruan Albo => http://bit.ly/1fAVbUU

  2. #302
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    19-06-2004
    Postime
    5,931

    Pėr: Dreambox/Digitalb/Sherbime Satelitore.

    Citim Postuar mė parė nga freeopen Lexo Postimin

    Thjesht per informacion a ekziston ne Shqiperi shoqata e mbrojtjes se konsumatorit se nuk e kam idene fare,apo ekziston sa per te vjedhur ndonje fond.
    ekzistojne te dyja edhe zyra per mbrojtjen ekonsumatorit edhe zyra per te drejten e autorit ,por kur ta gjesh te drejten ne shqiperi te ka dale bari dy pellembe

  3. #303
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    19-06-2004
    Postime
    5,931

    Pėr: Dreambox/Digitalb/Sherbime Satelitore.

    Citim Postuar mė parė nga taku72 Lexo Postimin
    Pershendetje grupit <> A ka ndonje te me tregoje dicka me shume per vu+solo hd (clone) se e kam porositur dhe nqs ka ndonje ndryshim te vogel nga 500 dm flm.
    vu duo eshte nje klon korean i dreambox gjerman dhe koreanet si hajdute qe jane jane kujdesur mire qe kur ti klonohet dicka te mos kene mundesine te kene suport , pra shkurtimisht po te them se kloni vu duo prodhohet ne kine dhe kinezet nuk jane ne gjendje te ofrojne suport pasi vjedhja ne kete rast shkon shume larg ,d m th ,koreanet vjedhin gjermanet dhe kinezet vjedhin koreanet ,dhe koreanet duke qene se jane vete hajdute nuk lejojne qe vjedhja te shkoje me larg

    kinezet ne kete rast nuk kane mundesi te ofrojne suport per nje vu duo te klonuar , e thene shkurt dhe qarte te bie me mire te blesh nje klon korean vu duo origjinal qe te jep suport se sa nje klon kinez jo origjinal qe nuk te jep suport

    kalofsh mire
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga ATMAN : 13-01-2014 mė 07:23

  4. #304
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    19-06-2004
    Postime
    5,931

    Pėr: Dreambox/Digitalb/Sherbime Satelitore.

    Citim Postuar mė parė nga Xinxerfilli Lexo Postimin
    Se kuptoj une pse e kane kete kompleksin e origjinales Shqiptaret?

    A e dini ju se te gjitha komponentet elektronike te aparateve prodhohen ne Kine? Qe ska pothuajse fare ndryshim midis origjinalit dhe klonit vec estetikes dhe cmimit?

    Une kam nje DM 800 HD prej 5 vitesh gati pa problemin me te vogel. Si per ironi nje shoku im ne Gjermani ka nderruar dy DM500 origjinal brenda 3 viteve lol

    Pra mos shpenzoni leke kot per "firmato" se njesoj jane te gjitha!
    ne kine shoku ka dy lloje protokollesh ne prodhim

    protokolli i pare qe eshte firmato prodhon per europen dhe ameriken e veriut japonine dhe australine dhe zelanden e re

    ndersa protokolli i dyte qe nuk eshte firmato prodhon per vendet e botes se trete ku hyn dhe shqiperia

    protokolli i pare te garanton cilesine ne prodhim dhe cmimi eshte me i larte , ndersa i dyti nuk te garanton cilesine dhe edhe cmimi eshte me i ulet

    ne kapitalizem nuk ka budallenj dhe cmimi vendoset ne baze te cilesise

    tjeter gje se ne shqipon nuk kemi standart te larte jetese dhe zgjedhim mallra me cilesi te ulet

  5. #305
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    28-09-2009
    Vendndodhja
    Ke dollari
    Postime
    1,402

    Pėr: Dreambox/Digitalb/Sherbime Satelitore.

    Citim Postuar mė parė nga ATMAN Lexo Postimin
    ne kine shoku ka dy lloje protokollesh ne prodhim

    protokolli i pare qe eshte firmato prodhon per europen dhe ameriken e veriut japonine dhe australine dhe zelanden e re

    ndersa protokolli i dyte qe nuk eshte firmato prodhon per vendet e botes se trete ku hyn dhe shqiperia

    protokolli i pare te garanton cilesine ne prodhim dhe cmimi eshte me i larte , ndersa i dyti nuk te garanton cilesine dhe edhe cmimi eshte me i ulet

    ne kapitalizem nuk ka budallenj dhe cmimi vendoset ne baze te cilesise

    tjeter gje se ne shqipon nuk kemi standart te larte jetese dhe zgjedhim mallra me cilesi te ulet
    Shoku shpati, cilesia e mallit kur vjen tek komponentet elektronike eshte thuajse identike. Nuk kemi te bejme me dy copa te ndryshme mendafshi apo rrobe etj.

    Te gjitha fabrikat e prodhimit te komponeneve ne azi perdorin standartin ISO 31020 - 31260. Ndryshimi thelbesor midis klonit dhe origjinalit qendron tek marzhet e fitimit, logjistika, dizenjimi dhe zhvillimi i produktit, pagat stratosferike europiane, etj gjera te tilla qe skane shume lidhje me produktin vete.

    Ndryshimi ne komponente eshte thuajse inegzistent, ose aq i vogel sa nuk do mund te dallohej kurre gjate operimit te aparatit.
    Kliko pėr tė mėsuar se pėrse nuk duhen marrė seriozisht ato qė shkruan Albo => http://bit.ly/1fAVbUU

  6. #306
    i/e regjistruar Maska e Anesti_55
    Anėtarėsuar
    22-10-2005
    Postime
    2,647

    Pėr: Dreambox/Digitalb/Sherbime Satelitore.

    Eshte e vertete qe nuk ka te bejne komponentet elektronike , por nese te ndodhe nje difekt mundesine e reperimit e gjen tek ato prodhime qe kane game me te gjere ne perdorim. Une kam perdore prej vitesh ne lokal dm500 dhe nuk kam pase shume probleme teknike, por dhe kur me kane ndodhe kam gjetur mundesine qe pasijen e pare qe pesoi difekt clon bomb ta perdore per pjese kembimi.Mire eshte qe te perdorni paisj freskimi per te lehtesuar punen e tyre.Mundohni ta ndihmoni njeri tjetrin me cline, pasi me aparatet drembox nuk merren vetem te apasionuarit, por dhe te varferit..Bisneset mediatike jane gjithmone vegel e pushtetit per te shtypur popullin dhe se permes progameve na japin kenaqesi, kur vjen puna tek trajtimi i politikes, ato dine me zgjuarsi te cojne ujin tek klani me i forte qe do te marre pushtetin.Pra keto media ne i kemi gjithe diten neper diell kundra dhe nuk ka perse te jeni aq te respektueshem.
    Injorantin e kam frike,
    Budallin e meshiroj,
    Te diturin (civilin) e dua pa mase.

  7. #307
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    19-06-2004
    Postime
    5,931

    Pėr: Dreambox/Digitalb/Sherbime Satelitore.

    Citim Postuar mė parė nga Xinxerfilli Lexo Postimin
    Shoku shpati, cilesia e mallit kur vjen tek komponentet elektronike eshte thuajse identike. Nuk kemi te bejme me dy copa te ndryshme mendafshi apo rrobe etj.

    Te gjitha fabrikat e prodhimit te komponeneve ne azi perdorin standartin ISO 31020 - 31260. Ndryshimi thelbesor midis klonit dhe origjinalit qendron tek marzhet e fitimit, logjistika, dizenjimi dhe zhvillimi i produktit, pagat stratosferike europiane, etj gjera te tilla qe skane shume lidhje me produktin vete.

    Ndryshimi ne komponente eshte thuajse inegzistent, ose aq i vogel sa nuk do mund te dallohej kurre gjate operimit te aparatit.
    mire shoku tarrasi vazhdo futja dynjose me klone kinese ,se ashtu e do ai popull sipas mendjes edhe festen

  8. #308
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    28-09-2009
    Vendndodhja
    Ke dollari
    Postime
    1,402

    Pėr: Dreambox/Digitalb/Sherbime Satelitore.

    Citim Postuar mė parė nga Anesti_55 Lexo Postimin
    Eshte e vertete qe nuk ka te bejne komponentet elektronike , por nese te ndodhe nje difekt mundesine e reperimit e gjen tek ato prodhime qe kane game me te gjere ne perdorim. Une kam perdore prej vitesh ne lokal dm500 dhe nuk kam pase shume probleme teknike, por dhe kur me kane ndodhe kam gjetur mundesine qe pasijen e pare qe pesoi difekt clon bomb ta perdore per pjese kembimi.Mire eshte qe te perdorni paisj freskimi per te lehtesuar punen e tyre.Mundohni ta ndihmoni njeri tjetrin me cline, pasi me aparatet drembox nuk merren vetem te apasionuarit, por dhe te varferit..Bisneset mediatike jane gjithmone vegel e pushtetit per te shtypur popullin dhe se permes progameve na japin kenaqesi, kur vjen puna tek trajtimi i politikes, ato dine me zgjuarsi te cojne ujin tek klani me i forte qe do te marre pushtetin.Pra keto media ne i kemi gjithe diten neper diell kundra dhe nuk ka perse te jeni aq te respektueshem.
    Mbeshtetje me te madhe per riparim gjen per klonet sesa per marresat origjinale. Komuniteti pirat eshte shume me i madh ne internet sesa ai i atyre qe kane marresa origjinale.

    Me marresat origjinale ke dhe mbeshtetjen e kompanise se prodhimit normalisht por edhe klonet vijne me nje vit garanci.

    Citim Postuar mė parė nga ATMAN Lexo Postimin
    mire shoku tarrasi vazhdo futja dynjose me klone kinese ,se ashtu e do ai popull sipas mendjes edhe festen
    Une nuk i fus gje njeriu se sjam as shites e as prodhues. Thjesht jap mendimin tim dhe gjithashtu eksperiencen personale.

    Kot sa per fiksim po te them dhe qe jam inxhinier kompjuterash...

    Gjithesesi une te kuptoj shume mire, e ke kompleks firmaton, si cdo Shqiptar...
    Kliko pėr tė mėsuar se pėrse nuk duhen marrė seriozisht ato qė shkruan Albo => http://bit.ly/1fAVbUU

  9. #309
    i/e regjistruar Maska e freeopen
    Anėtarėsuar
    22-07-2011
    Postime
    1,516

    Pėr: Dreambox/Digitalb/Sherbime Satelitore.

    Une nuk i fus gje njeriu se sjam as shites e as prodhues. Thjesht jap mendimin tim dhe gjithashtu eksperiencen personale.
    Eksperienca personale nuk eshte nje faktor vendimtar per te te vendosur qe falsoja eshte me e mire nga origjinali.
    Ka individe qe Apple i ka nderruar aparatin brenda muajit dy-tre here per te njejtin problem,kjo nuk do te thote qe keta jane me te mire,pavaresisht se jane te njejte nga pamja(pothuajse)
    Emri:  iophone5-small.jpg

Shikime: 1043

Madhėsia:  49.7 KB

    Kot sa per fiksim po te them dhe qe jam inxhinier kompjuterash...
    inxhinier kompiuterash dhe ke kete mendim!!!!!

    Gjithesesi une te kuptoj shume mire, e ke kompleks firmaton, si cdo Shqiptar
    Ne shqiptaret e konsiderojme ndryshe firmaton sepse kemi kompleksin e kapadaillekut,(mjafton te shohesh personazhet me telefon prej 600- eurosh kur te bejne zile..............)
    shumica e percepton si mireqenie dhe si nje nivel mbi te tjeret kur eshte i rrethuar nga firmato kur origjinale do te thote cilesi.

    Megjithate nje aparat origjinal eshte shume here me i mire se nje i klonuar,per kete nuk ka vend per dyshime.Komponentet mund te jene ''te njejte'' por menyra se si projektohen,masat e sigurise qe ofrojne,asistenca etj,etj nuk jane kurre te njejta.
    MOS I NDY TEMAT no name

  10. #310
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    28-09-2009
    Vendndodhja
    Ke dollari
    Postime
    1,402

    Pėr: Dreambox/Digitalb/Sherbime Satelitore.

    Citim Postuar mė parė nga freeopen Lexo Postimin
    Eksperienca personale nuk eshte nje faktor vendimtar per te te vendosur qe falsoja eshte me e mire nga origjinali.
    Ka individe qe Apple i ka nderruar aparatin brenda muajit dy-tre here per te njejtin problem,kjo nuk do te thote qe keta jane me te mire,pavaresisht se jane te njejte nga pamja(pothuajse)
    Emri:  iophone5-small.jpg

Shikime: 1043

Madhėsia:  49.7 KB


    inxhinier kompiuterash dhe ke kete mendim!!!!!



    Ne shqiptaret e konsiderojme ndryshe firmaton sepse kemi kompleksin e kapadaillekut,(mjafton te shohesh personazhet me telefon prej 600- eurosh kur te bejne zile..............)
    shumica e percepton si mireqenie dhe si nje nivel mbi te tjeret kur eshte i rrethuar nga firmato kur origjinale do te thote cilesi.

    Megjithate nje aparat origjinal eshte shume here me i mire se nje i klonuar,per kete nuk ka vend per dyshime.Komponentet mund te jene ''te njejte'' por menyra se si projektohen,masat e sigurise qe ofrojne,asistenca etj,etj nuk jane kurre te njejta.
    Po se jam inxhinier prandaj kam ate mendim, sepse kam pare shume pajisje "firmash" qe shume here dalin skarco shume me perpara se te klonuarat.

    Pikerisht per kapadallekun po flas edhe une, sepse po ti marresh dy aparatet dhe ti krahasosh me njeri tjetrin nuk do mund te gjesh asnje ndryshim. Madje kerko dhe ne internet se ka dhe qe i kane testuar dhe me raste origjinali ka hasur probleme. Gjithashtu per klonet ka shume me shume programe shtese te cilat nuk mund ti perdoresh tek origjinali.

    Nuk po them qe kloni eshte gjithmone me i mire, sepse kjo nuk eshte aspak e vertete, por te pakten per kete rast, klonimi eshte perfeksionuar ne ate faze qe smund te besh dallimin nga origjinali. Kjo me shume gjasa ka ardhur pas vjedhjes se ndonje dizajni te qarkut.

    Klonimi ne vetevete mund te kryhet ne dy menyra, shperberja e origjinalit ne komponente te vecanta per tu kthyer tek pika fillestare e prodhimit te qarkut dhe e dyta duke perdorur dizajnin origjinal te qarkut.

    Me menyren e pare ka probleme pasi jo gjithcka mund te behet ne menyre te sakte duke mos ditur rradhen apo perberjen e plote te qarkut, ndersa e dyta eshte njesoj si te besh prodhimin origjinal te qarkut. Madje duke pasur dizajnin origjinal, ke dhe mundesine te rregullosh ndonje problem qe mund te veresh aty, ndaj dhe disa DM500 klon te hershem kane rezultuar me me pak probleme se origjinalet...

    Apple eshte korporate gjigande globale e cila ben vete dizenjimin e komponenteve (duke perfshire dhe procesorin) dhe ka mundesite ti ruaje me mire sekretet (madje eshte kompania numer 1 ne bote per ruajtjen e sekreteve). Nuk mund te krahasohet Dreambox apo ndonje kompani e ngjashme e cila thjesht ben montimin e komponenteve te ndryshem ne nje qark elektronik, me kompani qe bejne dizenjim te plote hardware dhe software sic jane Apple apo ndonje tjeter e ketij rangu...

    Me e rendesishmja per dreambox dhe cdo marres tjeter eshte software e cila ve gjithe komponentet ne pune, dhe per sa kohe software eshte open source (ironike qe komuniteti pirat jane ata qe programojne imazhet me te mira per Dreambox...) marresat satelitore nuk do te kene ndryshim te madh me njeri tjetrin.
    Kliko pėr tė mėsuar se pėrse nuk duhen marrė seriozisht ato qė shkruan Albo => http://bit.ly/1fAVbUU

  11. #311
    I love god
    Anėtarėsuar
    23-02-2007
    Postime
    8,043

    Pėr: Dreambox/Digitalb/Sherbime Satelitore.

    e para.... clon jane kontrabande dhe nuk hyjne ne ēdo shtet.
    e dyta... nuk kane garanci dhe kjo nuk ka lidhje me firmato.

  12. #312
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    19-06-2004
    Postime
    5,931

    Pėr: Dreambox/Digitalb/Sherbime Satelitore.

    Citim Postuar mė parė nga Xinxerfilli Lexo Postimin
    Mbeshtetje me te madhe per riparim gjen per klonet sesa per marresat origjinale. Komuniteti pirat eshte shume me i madh ne internet sesa ai i atyre qe kane marresa origjinale.

    Me marresat origjinale ke dhe mbeshtetjen e kompanise se prodhimit normalisht por edhe klonet vijne me nje vit garanci.



    Une nuk i fus gje njeriu se sjam as shites e as prodhues. Thjesht jap mendimin tim dhe gjithashtu eksperiencen personale.

    Kot sa per fiksim po te them dhe qe jam inxhinier kompjuterash...

    Gjithesesi une te kuptoj shume mire, e ke kompleks firmaton, si cdo Shqiptar...
    une perdor diablo cam wifi per ato qe dua dhe jam shume i kenaqur ,nje dreambox qe pata ishte origjinal dhe nuk lashe gje pa i bere dhe nuk donte tja dinte aq shume i mire ishte,kishte nje procesor IBM hata fare, ndersa klonet kinese ketu te tregu elektrik i gjen ne 20 mije leke te vjetra dhe te ngelen te bllokuara me driten jeshile te ndezur nese i fut dy emulatore njehersh ose larg qofte plug dhe gjera te ngjashme,shko dhe pyet te pikat-kompanite e basteve se ca heqin duke nderruar dekoderat klone cdo jave

    une jam shume i apasionuar mbas ketyre gjerave dhe them se gjermanet dhe japonezet si popull kreativ dhe nuk mund ti mundesh dot ne kete drejtim

    nese do fakte po te them se enigma 1 dhe enigma 2 kane dale nga gjermanet dhe tani qe gjermanet e kane lene pezull qellimisht kete pune komuniteti hajdut koreano-kinez jane ne pritje te daljes ne drite te enigma 3 e cila do dali perseri andej nga ka dale gjithmone d m th nga gjermanet

    vjehrri im rahmet paste thoshte se malli i lire eshte vetem m...

  13. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar ATMAN pėr postimin:

    drague (14-01-2014)

  14. #313
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    28-09-2009
    Vendndodhja
    Ke dollari
    Postime
    1,402

    Pėr: Dreambox/Digitalb/Sherbime Satelitore.

    Citim Postuar mė parė nga drague Lexo Postimin
    e para.... clon jane kontrabande dhe nuk hyjne ne ēdo shtet.
    e dyta... nuk kane garanci dhe kjo nuk ka lidhje me firmato.
    Jane bere me te zgjuar shitesit tani, i pakteojne mbrapsht. Dmth e hapin kutine te gjithen dhe e mbyllin nga jashte. Te pakten keshtu me erdhi nje porosi e fundit mua.

    Gjithcka kam blere nga kina une vjen me garanci 1 vit dhe nga 3 aparate qe kam porositur 4-5 vitet e fundit asnjeri ska pasur problemin me te vogel...

    Citim Postuar mė parė nga ATMAN Lexo Postimin
    une perdor diablo cam wifi per ato qe dua dhe jam shume i kenaqur ,nje dreambox qe pata ishte origjinal dhe nuk lashe gje pa i bere dhe nuk donte tja dinte aq shume i mire ishte,kishte nje procesor IBM hata fare, ndersa klonet kinese ketu te tregu elektrik i gjen ne 20 mije leke te vjetra dhe te ngelen te bllokuara me driten jeshile te ndezur nese i fut dy emulatore njehersh ose larg qofte plug dhe gjera te ngjashme,shko dhe pyet te pikat-kompanite e basteve se ca heqin duke nderruar dekoderat klone cdo jave

    une jam shume i apasionuar mbas ketyre gjerave dhe them se gjermanet dhe japonezet si popull kreativ dhe nuk mund ti mundesh dot ne kete drejtim

    nese do fakte po te them se enigma 1 dhe enigma 2 kane dale nga gjermanet dhe tani qe gjermanet e kane lene pezull qellimisht kete pune komuniteti hajdut koreano-kinez jane ne pritje te daljes ne drite te enigma 3 e cila do dali perseri andej nga ka dale gjithmone d m th nga gjermanet

    vjehrri im rahmet paste thoshte se malli i lire eshte vetem m...
    O shoku ti po bleke prodhim Shqiptar qe i bie te jete kloni i klonit te klonit te klonit.

    Me e lira qe kam blere une DM800 HD te klonuar ka qene £120 me gjithe dergesen. Gjithmone nga e njejta kompani Kineze Sunsky.
    Kliko pėr tė mėsuar se pėrse nuk duhen marrė seriozisht ato qė shkruan Albo => http://bit.ly/1fAVbUU

  15. #314
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    19-06-2004
    Postime
    5,931

    Pėr: Dreambox/Digitalb/Sherbime Satelitore.

    Citim Postuar mė parė nga Xinxerfilli Lexo Postimin



    O shoku ti po bleke prodhim Shqiptar qe i bie te jete kloni i klonit te klonit te klonit.

    Me e lira qe kam blere une DM800 HD te klonuar ka qene £120 me gjithe dergesen. Gjithmone nga e njejta kompani Kineze Sunsky.
    diablo cam wi-fi nuk eshte klon kinez as korean dhe as shqiptar por prodhim italian qe i len targen edhe dreambox vete hidhi nje sy vete ketu se per ca behet fjale dhe lexo dhe studio me shume se ndoshta ndryshon mendim me kalimin e kohes
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga ATMAN : 14-01-2014 mė 10:35

  16. #315
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    28-09-2009
    Vendndodhja
    Ke dollari
    Postime
    1,402

    Pėr: Dreambox/Digitalb/Sherbime Satelitore.

    Citim Postuar mė parė nga ATMAN Lexo Postimin
    diablo cam wi-fi nuk eshte klon kinez as korean dhe as shqiptar por prodhim italian qe i len targen edhe dreambox vete hidhi nje sy vete ketu se per ca behet fjale dhe lexo dhe studio me shume se ndoshta ndryshon mendim me kalimin e kohes
    Ti je akoma mbrapa bote o shoku shpati

    Diablo cam thote hahahahahahahahahaahahahah Te ka ngel ora nja 5-6 vjet mbrapa.

    Njerezit po perparojne deri ke IPTV tani ti me thua akoma Diablo cam LOL
    Kliko pėr tė mėsuar se pėrse nuk duhen marrė seriozisht ato qė shkruan Albo => http://bit.ly/1fAVbUU

  17. #316
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    19-06-2004
    Postime
    5,931

    Pėr: Dreambox/Digitalb/Sherbime Satelitore.

    Citim Postuar mė parė nga Xinxerfilli Lexo Postimin
    Ti je akoma mbrapa bote o shoku shpati

    Diablo cam thote hahahahahahahahahaahahahah Te ka ngel ora nja 5-6 vjet mbrapa.

    Njerezit po perparojne deri ke IPTV tani ti me thua akoma Diablo cam LOL
    iptv per momentin eshte akoma ne faze fillestare dhe nuk e ka kualitetin e satelitit dhe digitalit tokesor dhe mos harro se te duhet internet i shpejte me fibra optike

    me diablo CAM wi fi ben te njetat gjera qe ben edhe me dreambox i vetmi ndyshim eshte se nuk ka prokoll linux brenda por file dhe proceduara te tjera

    prandaj te them se je dobet ne mesime
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga ATMAN : 14-01-2014 mė 14:46

  18. #317
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    28-09-2009
    Vendndodhja
    Ke dollari
    Postime
    1,402

    Pėr: Dreambox/Digitalb/Sherbime Satelitore.

    Citim Postuar mė parė nga ATMAN Lexo Postimin
    iptv per momentin eshte akoma ne faze fillestare dhe nuk e ka kualitetin e satelitit dhe digitalit tokesor dhe mos harro se te duhet internet i shpejte me fibra optike

    me diablo CAM wi fi ben te njetat gjera qe ben edhe me dreambox i vetmi ndyshim eshte se nuk ka prokoll linux brenda por file dhe proceduara te tjera

    prandaj te them se je dobet ne mesime
    O shoku shpati sic te thashe me perpara, Diablo eshte CAM qe deri para ca vjetesh ishte thjesht per te perdorur karta pirate te kompanive te ndryshme. Biles nuk i merrte te gjitha vetem disa dhe lejonte vetem nje emulator. Tani paskan perparuar e paskan bere me dy

    Ndersa marresat linux hapnin kanale pafund, mjafton te kishe cline edhe hapeshin sa kanale te doje dhe jo vetem ato qe ishin te hapura nga Underworld apo kartat pirate.

    Me thuaj pak atehere perse eshte me i mire Diablo CAM nga marresat?
    Kliko pėr tė mėsuar se pėrse nuk duhen marrė seriozisht ato qė shkruan Albo => http://bit.ly/1fAVbUU

  19. #318
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    19-06-2004
    Postime
    5,931

    Pėr: Dreambox/Digitalb/Sherbime Satelitore.

    Citim Postuar mė parė nga Xinxerfilli Lexo Postimin
    O shoku shpati sic te thashe me perpara, Diablo eshte CAM qe deri para ca vjetesh ishte thjesht per te perdorur karta pirate te kompanive te ndryshme. Biles nuk i merrte te gjitha vetem disa dhe lejonte vetem nje emulator. Tani paskan perparuar e paskan bere me dy

    Ndersa marresat linux hapnin kanale pafund, mjafton te kishe cline edhe hapeshin sa kanale te doje dhe jo vetem ato qe ishin te hapura nga Underworld apo kartat pirate.

    Me thuaj pak atehere perse eshte me i mire Diablo CAM nga marresat?
    shoku tarrasi

    diablo cam per te cilen po flas eshte diablo cam wi fi dhe jo diablo cam 1 dhe 2 e thjeshte per te cilen flet ti

    brenda me firmware Underworld mban deri ne tre emulatore (gbox,cccam,newcamd) dhe oscam por per te bere te mundur kete protokoll me oscam te duhet te besh konfigurimet e duhura edhe ne ruter

    ben edhe klientin edhe serverin mjafton te informohesh mire

    me diablo cam wifi dhe diablo 2 emultohen direkt kanalet zviceriane sd dhe hd ne 13 est gje qe nuk e bejne dot dekoderat linux

    me kaq po e mbyll se e shof e paske shpirtin e kundershtimit
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga ATMAN : 15-01-2014 mė 11:37

  20. #319
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    28-09-2009
    Vendndodhja
    Ke dollari
    Postime
    1,402

    Pėr: Dreambox/Digitalb/Sherbime Satelitore.

    Citim Postuar mė parė nga ATMAN Lexo Postimin
    shoku tarrasi

    diablo cam per te cilen po flas eshte diablo cam wi fi dhe jo diablo cam 1 dhe 2 e thjeshte per te cilen flet ti

    brenda me firmware Underworld mban deri ne tre emulatore (gbox,cccam,newcamd) dhe oscam por per te bere te mundur kete protokoll me oscam te duhet te besh konfigurimet e duhura edhe ne ruter

    ben edhe klientin edhe serverin mjafton te informohesh mire

    me diablo cam wifi dhe diablo 2 emultohen direkt kanalet zviceriane sd dhe hd ne 13 est gje qe nuk e bejne dot dekoderat linux

    me kaq po e mbyll se e shof e paske shpirtin e kundershtimit
    Edhe une Shqiptar jam

    Le te biem dakort, qe nuk mund te biem dakort thote nje shprehje e perkthyer nga Anglishtja
    Kliko pėr tė mėsuar se pėrse nuk duhen marrė seriozisht ato qė shkruan Albo => http://bit.ly/1fAVbUU

  21. #320
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    04-07-2008
    Postime
    12

    Pėr: Dreambox/Digitalb/Sherbime Satelitore.

    Se pari pershendetje forumi shqiptar kerkoje falje nese e kam parashtru pyetjen ne vend te gabuar po kerkoje ndihme rreth nje qeshtjeje. Une jam Kosovar dhe siq e din ne Kosove jane dy firma kryesore qe ofrojme sherbimin e televizionit kabllor, pra osht Ipko dhe Kujtesa. Pyetja jeme eshte se a osht mundesia kartelen e kujteses ta kyqi ne resirverin e ipkos pasi qe resiverin e kujteses e kam me probleme. Prej tash ju falenderoje.

Faqja 16 prej 20 FillimFillim ... 61415161718 ... FunditFundit

Fjalėt Kyēe pėr Temėn

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •