Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 11
  1. #1
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    15-08-2011
    Postime
    146

    Mendimi juaj per chatin

    Te dashur vellezer e motra muslimane
    Une qe po ju shkruaj jam vete musliman po jo dhe aq i mire e praktikant si duhet fatkeqesisht.Por shpresoj se gjithnje e me shume te permiresohem ne te ardhmen.
    Po desha tju pyes per dicka qe e hasim per dite.
    Ka ky forum disa linqe me disa chate ku futen njerez te ndryshem me bisedu te cilat i frekuentoj ndonjehere.Po ju a i frekuentoni dhe cili eshte mendimi juaj per qendrimin qe duhet te mbaje nje musliman ndaj tyre?

  2. #2
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anėtarėsuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676
    Bohhhh.... dhe une qe s'jam fetare mendoj qe kane ndikim shume negative sidomos te adoloshentet. Con ne mekat.
    Feelings change - memories don't.

  3. #3
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    14-03-2011
    Postime
    169
    Citim Postuar mė parė nga malesori1234 Lexo Postimin
    Te dashur vellezer e motra muslimane
    Une qe po ju shkruaj jam vete musliman po jo dhe aq i mire e praktikant si duhet fatkeqesisht.Por shpresoj se gjithnje e me shume te permiresohem ne te ardhmen.
    Po desha tju pyes per dicka qe e hasim per dite.
    Ka ky forum disa linqe me disa chate ku futen njerez te ndryshem me bisedu te cilat i frekuentoj ndonjehere.Po ju a i frekuentoni dhe cili eshte mendimi juaj per qendrimin qe duhet te mbaje nje musliman ndaj tyre?



    Ne vend qe te futesh ne chat dhe te merresh me gjera te kota aty,,me mire mund ta klaosh kohen duke lexuar kuran ose duke adhuruar allahun ,,dhe gjera tjera te ngjashme sesa te rrishe mbrapa injorances sic eshte chati,duke dhene kontribut ne degjenerim total te moralit.
    Selam Alejkum

  4. #4
    i/e regjistruar Maska e toni54
    Anėtarėsuar
    25-02-2010
    Postime
    3,776
    kurr nuk hyj ne qate ...femijet hyne aty ...hahahahh

  5. #5
    Mekat eshte edhe i madh biles
    Kthe respektin me respekt... perballo me gjakftohtesi provokimet... dhe dhuroji hipokrizise indiferencen tende ...

  6. #6
    i nėnshtruar Maska e master2006
    Anėtarėsuar
    15-09-2006
    Vendndodhja
    Prishtinė
    Postime
    1,238
    Varet per cka e perdor. Cdo gje ne kete bote eshte mekat nese e keqperdor, edhe chati e ka te njejten gje. Derisa nuk fillon ta perdoresh per gjera te keqija, ateher eshte gjithcka ne rregull.

  7. #7
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anėtarėsuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676
    [QUOTE=master2006;3238537]Varet per cka e perdor. Cdo gje ne kete bo
    Per cfare tjeter se per llogje Kavaje sherben chati?
    Feelings change - memories don't.

  8. #8
    i nėnshtruar Maska e master2006
    Anėtarėsuar
    15-09-2006
    Vendndodhja
    Prishtinė
    Postime
    1,238
    Citim Postuar mė parė nga mia@ Lexo Postimin
    Per cfare tjeter se per llogje Kavaje sherben chati?
    Nese perdor thjeshte per bisede, per te kaluar kohen, per te kerkuar ndonje ndihme, nuk ka asgje te keqe ...

    Nese fillon te ngacmosh gocat pastaj ajo ndoshta mund te jete mamaja e dikuj, pastaj kalon kjo ne dicka tjeter, plas belaja.....dhe natyrisht qe eshte mekat, dhe mund e shpie njeriun ne terr...

  9. #9
    i/e regjistruar Maska e Elytony
    Anėtarėsuar
    09-03-2010
    Vendndodhja
    Kosova(Vushtrria)
    Postime
    1,015
    Citim Postuar mė parė nga malesori1234 Lexo Postimin
    Te dashur vellezer e motra muslimane
    Une qe po ju shkruaj jam vete musliman po jo dhe aq i mire e praktikant si duhet fatkeqesisht.Por shpresoj se gjithnje e me shume te permiresohem ne te ardhmen.
    Po desha tju pyes per dicka qe e hasim per dite.
    Ka ky forum disa linqe me disa chate ku futen njerez te ndryshem me bisedu te cilat i frekuentoj ndonjehere.Po ju a i frekuentoni dhe cili eshte mendimi juaj per qendrimin qe duhet te mbaje nje musliman ndaj tyre?
    Selamun Alejkum we rahmetullahi we berekatuhu...fillimisht lus qė All-llahu t'a shtoi dijen dhe tė ruaj prej ēdo tė keqe tė dėmshme.
    Vėlla,sa i pėrket degėzimeve,pra ato qė janė gjėra dytėsore apo treciare dijetaret kanė mendime tė ndryshme si p.sh. pėr faqen FACEBOOK,disa e ndalojnė si haram sepse aty ku bėhet zbulimi i pjesėve tė turpshme ėshtė haram. Kurse disa tjerė e shohin si tė lejuar por me kushte,qė tė mos viritet koha,tė mos publikohen foto tė turpshme,tė mos pėrdoren fjalė banale etj.

    Mendimi im : I.Mendoj se lejohet futja nė Chate e edhe nė FACEBOOK por me disa kushtėzime e pikė sė pari nėse ke ndikim pėr tė mirė aty,pėrndryshe kjo shihet si e urryer dhe nuk ka nevojė tė humbet koha kur dihet ēka thotė Allahu pėr kohėn[ASR 1-3].
    II.Poashtu tė kemi kujdes nga SHAKAT,sepse nėse nuk kemi ndikim pėr tė mirė dhe e shohim se po tallet me Islamin atėherė duhet tė largohemi nga aty,sepse ėshtė nė tė mirėn tonė,pikė sė pari.
    III.Poashtu atėherė kur fliten fjalė tė kota,shpifje,ofendime, e lere mė tė paraqiten foto shtazarake ėshtė mė mirė tė largohemi,pėrndryshe mund tė biem nė gjunahe...

    E vėrtetė,All-llahu i di tė gjitha.


  10. #10
    Elytony duhet ti thuash qe nuk lejohet se nese ai bie ne dashuri me ndonje femer e i del mashkull do kete bere mekat qe keshtu jane zona qe nuk duhet te kesh besim si ne chat edhe ne fb
    Kthe respektin me respekt... perballo me gjakftohtesi provokimet... dhe dhuroji hipokrizise indiferencen tende ...

  11. #11
    i/e regjistruar Maska e Elytony
    Anėtarėsuar
    09-03-2010
    Vendndodhja
    Kosova(Vushtrria)
    Postime
    1,015
    Citim Postuar mė parė nga HELEN OF TROY Lexo Postimin
    Elytony duhet ti thuash qe nuk lejohet se nese ai bie ne dashuri me ndonje femer e i del mashkull do kete bere mekat qe keshtu jane zona qe nuk duhet te kesh besim si ne chat edhe ne fb
    Nuk i pėlqej unė paragjykimet as hamendjet me:"..nėse,po sikur etj". Por as nuk jam prej atyre qė me pėrgjigjeje tė kaloj kufinjtė qė i ka caktuar All-llahu,as nuk i knaq epshet e njerėzve duke ua plotėsuar dėshirat me kotėsi...Por as duke ua mohuar tė drejten qė ua garanton Krijuesi i tyre.

    PAQE!

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •