Close
Faqja 203 prej 203 FillimFillim ... 103153193201202203
Duke shfaqur rezultatin 4,041 deri 4,057 prej 4057
  1. #4041
    i regjistruar
    Anėtarėsuar
    17-10-2007
    Vendndodhja
    Diku ne emigrim
    Postime
    709

    problem me internetin, bllokohet

    prsh, kam nga dije mbrema qe interneti po me bllokuhet. pasi i beje ristart pc-s mund te futem perseri por pas disa minutash bllokohet perseri, dhe problemi qendroone ne pc pasi nepermjet tel mund te futem lorshem, gjithashtu nuk mun te futem as ne ruter,
    ndonje ndihme ju lutem!

  2. #4042
    Mos eshte me Google Chrome sepse edhe un kam te njejtin problem me thot provoje reload por perseri e njejta dhe tani me eshte prishur komplet edhe nese e restartoj perseri e njejta
    God Be With You!

  3. #4043
    Djalė Drenice Maska e Lexuesi_
    Anėtarėsuar
    18-06-2010
    Vendndodhja
    Ne vendin e ngjarjeve
    Postime
    6,014
    Problemi qendron ne pc, sepse ke full virusa instaloja ndonje antivirus pastroje kompjuterin.

  4. #4044
    po meq ra fjala a mund te me gjeni Kaspersky Internet Security 2012 me downloadu link original ju lutem provojeni a bene
    God Be With You!

  5. #4045
    i regjistruar
    Anėtarėsuar
    17-10-2007
    Vendndodhja
    Diku ne emigrim
    Postime
    709
    lol sa per kasperyn ta kam dergu nje link ne temen e hapur per kete, por serialin nuk ma ke dergura.
    une perdor nod per antivirus por ka disa muaj qe ka skaduar.
    une windows e kam legal a ja vlen te perdor ata antivirusin qe ofron microsoft?

  6. #4046
    i/e regjistruar Maska e Aldi1
    Anėtarėsuar
    30-09-2004
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    401
    cfare OS ke?
    Une te rekomandoj avast per AV, beji nje update OS, nderkohe ler edhe skype hapur per te monitoruar linjen (dmth skype thjesht duhet te rri jeshile), nese linja te iken provoje nje here me repair... Klik me te djathte tek local area network dhe repair...
    Ne kthe pergjigje kur ta zgjidhesh...
    Aldi Shuli

  7. #4047
    i regjistruar
    Anėtarėsuar
    17-10-2007
    Vendndodhja
    Diku ne emigrim
    Postime
    709
    Citim Postuar mė parė nga Aldi1 Lexo Postimin
    cfare OS ke?
    Une te rekomandoj avast per AV, beji nje update OS, nderkohe ler edhe skype hapur per te monitoruar linjen (dmth skype thjesht duhet te rri jeshile), nese linja te iken provoje nje here me repair... Klik me te djathte tek local area network dhe repair...
    Ne kthe pergjigje kur ta zgjidhesh...
    Kam Windows 7 Profesional x64
    Por kisha disa kohe qe nod me kishe skaduar, e cinstalova dhe instalova Essetials te microsoft, bera udate windowsin dhe tani po beje nje skanim.
    Tani eshte e nevojshme qe te instaloj dhe nje tjeter antivirus apo e kruen punen shume mire ky i microsoft?

  8. #4048
    i/e regjistruar Maska e Aldi1
    Anėtarėsuar
    30-09-2004
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    401
    pas ketyre hapava prit nese jep rezultat, ndoshta nuk eshte virus, ndoshta problem karte rrjeti... Thjesht duhen bere prova e teste ne menyre sistematike qe nese rregullohet te dish pse u rregullua e ta kesh si plus nese te ndodh serish dhee te postosh edhe rezultatin
    Aldi Shuli

  9. #4049
    i regjistruar
    Anėtarėsuar
    17-10-2007
    Vendndodhja
    Diku ne emigrim
    Postime
    709
    Kete problem e kam paur dhe njehere me pare, kam cinstaluar disa programe dhe pastaj ka pasur me probleme, por tani i dha perseri cinstalova antivirusin pasi dhe ai nese nuk eshte legal te krijon probleme te tilla dhe instalova ate qe ofron microsoft tani duketne rregull, megjithsee ka disa nuhatje te vogla, por ajo qe nuk po gjej dote eshte se eshte bere teper i avasht sidomos ne ndezje por ndonjehere te nervozon edhe pasi ka kohe qe eshte ndezur.
    Ndonje sygjerim per kete?!

  10. #4050
    i/e regjistruar Maska e Beni94
    Anėtarėsuar
    08-12-2010
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    521
    pershendetje kam pc te 1998 pentium 3.......
    e kam formatuar shpeshhere....por kam ngarkuar shume gjera dhe si mund te fshij ato........

    kam instaluar google chrome por kam nje problem me hapet dhe me mbyllet pas disa oresh faqja google chrome dua te instaloj mozilla firefox e shkarkoj por nuk me shkarkohet.........

    antivirusin qe kam instaluar eshte Advanced SystemCare,eshte dhe shume i mire......

    dua te instaloj nje program se me duhet per ne shkolle por nuk e instaloj dot se pc-ja ime eshte 192mb...... programi eshte per elektronike multisim ju lutem me ndihmoni ca.......

  11. #4051
    T'majt e jotja. Maska e Reiart
    Anėtarėsuar
    28-04-2002
    Vendndodhja
    Atje ku arrin tymi i SHARRES
    Postime
    621
    Citim Postuar mė parė nga Beni94 Lexo Postimin
    pershendetje kam pc te 1998 pentium 3.......
    e kam formatuar shpeshhere....por kam ngarkuar shume gjera dhe si mund te fshij ato........

    kam instaluar google chrome por kam nje problem me hapet dhe me mbyllet pas disa oresh faqja google chrome dua te instaloj mozilla firefox e shkarkoj por nuk me shkarkohet.........

    antivirusin qe kam instaluar eshte Advanced SystemCare,eshte dhe shume i mire......

    dua te instaloj nje program se me duhet per ne shkolle por nuk e instaloj dot se pc-ja ime eshte 192mb...... programi eshte per elektronike multisim ju lutem me ndihmoni ca.......
    Shkurtimisht: Per te liruar hard diskun mblidh te gjitha punet qe ke dhe shkruaji ne nje DVD. Per te cinstaluar programet qe nuk i perdor: Your uninstaller. Per te pastruar PC Ccleaner dhe Tuneup utilities. Per antivirus nese ke windows me licence apo te bere genuine Microsoft Security Essentials, eshte pa pagese. Per te pare mos ke ndonje malware, Malwarebytes antimalware. Per te instaluar programe te tjera referohu tek kerkesat per instalim te programit specifik, por me ate pc qe paske si zor se instalon programet e sotme. Dhe me e rendesishmja: kurse ca leke dhe bli nje pentium dual core te shpetosh per nja dy vjet.
    Nuk jam ekspert pc por per mua keto kane funksionuar.
    Injoranti eshte......
    Injorant nuk eshte ai qe nuk di, por ai qe nuk meson!

  12. #4052
    i/e regjistruar Maska e djana
    Anėtarėsuar
    16-05-2002
    Vendndodhja
    tirana
    Postime
    8

    Pėr: Probleme me Bllokim te Kompjuterit,Startim/Ristartim,Instalim te Windowsit.

    Pershendetje! Ju lutem me ndihmoni se si te startoj kompjuterin. Pasi i instalova nje sistem te ri Windows Xp Professional,kur e ndeza tregonte tabelen Missing file NTLDR.Edhe pse ne cd room i vura recovery cd, serish nuk hapet.Por ben dy bip bip dhe paraqet tabelen qe duhet te shtyp f2 per setup. te dhenat e kompjuterit: DELL dimension 2400 series. Intel pentium 4 processor 2.40GHz, level 2 cache 512 KB integrated...Kam gjithe kohen qe po merem kete gje... Ju lutem nese keni pak kohe te me shpejgoni se c'duhet te bej. Ju falenderoj shuem per ndihmen qe po marim gjithmone ne kete forum.
    :^Bredhi

  13. #4053
    Moderator Maska e benseven11
    Anėtarėsuar
    10-09-2002
    Vendndodhja
    new jersey-usa
    Postime
    13,816

    Pėr: Probleme me Bllokim te Kompjuterit,Startim/Ristartim,Instalim te Windowsit.

    ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

  14. #4054
    i/e regjistruar Maska e djana
    Anėtarėsuar
    16-05-2002
    Vendndodhja
    tirana
    Postime
    8

    Pėr: Probleme me Bllokim te Kompjuterit,Startim/Ristartim,Instalim te Windowsit.

    Te falenderoj shume, shume Benseven qe me ke ndihmuar gjithmone. Shyqyr Zotit qe vazhdon akoma prej vitesh ketu ne forum, duke na ndihmuar te gjitheve te kuptojme sado pak nga bota e kompjuterave. Je unik!
    :^Bredhi

  15. #4055
    Kalorės i Lirisė Maska e BlueBaron
    Anėtarėsuar
    29-04-2002
    Vendndodhja
    Nė Tironėn e Ondrrave
    Postime
    5,046

    Pėr: Probleme me Bllokim te Kompjuterit,Startim/Ristartim,Instalim te Windowsit.

    Tani ka per t'u shkri fare Beni !!! Gjynof qe nuk i dhe nje t'puthme se e merito ...
    Mund tė shkėpusėsh Ēunat nga TIRONA, por kurrė nuk mund tė shkėpusėsh TIRONĖN nga zemra e Ēunave !!!

  16. #4056
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    16-01-2013
    Postime
    1

    Pėr: Probleme me Bllokim te Kompjuterit,Startim/Ristartim,Instalim te Windowsit.

    Pershendetje te gjithėve: Kam pranuar nga nji shok njė laptop "lenovo t400" tė perdorur. Meqenese ka qen me password te perdoruesit, kam hyr ne BIOS per tė nderhy qe te mund ta formatoj por nuk ka leju kurrfar mundesie.Kam hjekur baterin e mbrendeshme dhe pas rindezjes ne ekranin e zi e jap ikonen e njė dryri dhe kerkon fjalekalim. Kerkoj ndihm naga te gjith si mund ta formatoj.Paraprakisht faleminderit.

  17. #4057
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    07-06-2005
    Postime
    639

    Pėr: Probleme me Bllokim te Kompjuterit,Startim/Ristartim,Instalim te Windowsit.

    Citim Postuar mė parė nga Tolaj Lexo Postimin
    Pershendetje te gjithėve: Kam pranuar nga nji shok njė laptop "lenovo t400" tė perdorur. Meqenese ka qen me password te perdoruesit, kam hyr ne BIOS per tė nderhy qe te mund ta formatoj por nuk ka leju kurrfar mundesie.Kam hjekur baterin e mbrendeshme dhe pas rindezjes ne ekranin e zi e jap ikonen e njė dryri dhe kerkon fjalekalim. Kerkoj ndihm naga te gjith si mund ta formatoj.Paraprakisht faleminderit.
    Zgjidhja me elehte eshte thirre ate hsokun ne tel dhe kerkoja fjalkalimin.
    JO NEGOCIATA - VETĖVENDOSJE

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •