Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 16

Tema: Sokoli

  1. #1

    Sokoli per ju

    Quhem Sokol Nika. Jam nga Berati
    Jam 23 vjec. Nje nder maturantet e famshem 97 (qe i dhane provimet e matures nen kengen e kallashit) te gjimnazit Babe Dude Karbunara qytetit te Beratit.
    Kam studiuar tre vjet ne Athine. Nje vit kam ndjekur mesimet e gjuhes greke ne universtietin Filozofik te Athines dhe e kam mbrojtur gjuhen greke me noten 8 (s'me vinte te mesoja lol ). Pas kesaj kam ndjekur studimet e larta ne TEI Athinas per 2 vjet ne degen e marketingut. Nuk arrita te diplomohem pasi aplikova per F1 student visa ne ambasaden amerikane ne Athine pasi dhashe provimet e TOEFL-it. tani ndjek studimet ne nje kolegj ketu ne Michigan per Business Administration me qellim per tu transferuar ne ndonje universitet amerikan.
    Zoteroj mire Shqipen(lol),Italishten,Greqishten si dhe Anglishten.

    Te dhenat fizike.
    Gjatesia 191cm
    Pesha 88 kg
    Ngjyra i bardhe me tendenca ezmeriteti lol
    te dhena te tjera : Sy te zinj, brun (sot kam len pak mjeker )
    [i publikoj keto pasi nuk disponoj foto recente timen. Po edhe kjo do te korrigjohet se shpejti]
    Hobby : Artet marciale (3 vjet ushtrim i Tae Kwon Do), Bilardo (Edhe me pare po deshet), leximi i librave artistike, historia etj qe s'po zgjatem shume se prove eshte e do kerkoj te fshihet me vone.

    E bera per te nxitur te "ndrojturit" dhe per te treguar qe meqe kam qen partizan i ēeshtjes se publikimit te identiteteve, po qe nevoja, bie dhe deshmor
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Sokoli : 28-05-2002 mė 19:12

  2. #2

    New

    Sot
    Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
    • Mėndjen nė mėndje e zemrėn nė zemėr.


    • Tė mirėn bėje e hidhe nė det,
      po s'e diti peshku e di Zoti vetė.

  3. #3
    na edhe 1
    Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
    • Mėndjen nė mėndje e zemrėn nė zemėr.


    • Tė mirėn bėje e hidhe nė det,
      po s'e diti peshku e di Zoti vetė.

  4. #4
    i/e regjistruar Maska e Denisa
    Anėtarėsuar
    25-04-2002
    Vendndodhja
    Canada
    Postime
    43

    per Kolin

    Ho mer Kol, shyqyr ,se ke ajo foto e pare kishe dal si i kerkum per vrasje,kto te dyje jon BINGO. Si thot Qazim Mullet, ta boft zoti vorrin Dyqon Petllash. Ciao nga Deni
    If you ReAlLy LoVe SoMeThInG sEt iT fReE, iF iT cOmEs BaCk iT's YoUrS, iF iT dOeSn'T iT wAs NeVeR MeAnT tO Be

  5. #5
    AngeL Maska e briiigi
    Anėtarėsuar
    22-04-2002
    Vendndodhja
    jo para Pc tende...shif anash
    Postime
    40

    Talking

    nice vetlla
    to err is human , to forgive devine

  6. #6
    i/e regjistruar Maska e sweety79
    Anėtarėsuar
    30-04-2002
    Vendndodhja
    Itali
    Postime
    17

    Me ne fund

    O Koli po shyqyr qe vure nje te diteve te sotme se jo per gje po jane 100 here me mire se ajo e para.Jam shume dakort me parafolsen vetulla te bukua...
    Qeshi jetes qe ajo te qeshi ty

  7. #7
    i/e regjistruar Maska e Agim Doēi
    Anėtarėsuar
    23-05-2002
    Vendndodhja
    Tiranė, Ministria e Mbrojtjes
    Postime
    2,799

    Per: Me ne fund

    Postuar mė parė nga sweety79
    O Koli po shyqyr qe vure nje te diteve te sotme se jo per gje po jane 100 here me mire se ajo e para.Jam shume dakort me parafolsen vetulla te bukua...


    SOKOL!
    kam qenė dikur nxenės nė Shkollėn "Ajet Xhindole" - Berat! Mė ka mbetur nė kujtesė kultura, bujaria dhe fisnikėria e qytetarėve tė Beratit. Unė jetova pak kohė (rreth 5 muaj, se ashtu ma transferonin familjen). Mbaj mend qė "Murat ēelepiasit" shtiheshin si mė tė fortėt, por ēuditėrisht ishin kaq tė embėl me jabanxhinjtė saqė mund tė tė them, qė beratasit janė shumė tė respektuar pėr mua! Mė merr malli shumė pėr ata njerėz dhe shokėt e mij tė rinisė (isha 16-17 vjeē kur banova nė Berat). Adhuronim Val Karajn - portierin e shquar tė Kombtares dhe Mamanin - berberin e famshėm! Ndėrsa ushqim kishim Athina Milen me kėngėt e saja tė famėshme si p.sh. "Nepėr telat e telefonit!". Flasim mė gjatė njė herė tjetėr! Tė pėrqafoj me mallė
    Agim Doēi

  8. #8
    U mallengjeva me ato qe me shkruan...sinqerisht u mallengjeva. Megjithse ata per te cilet ke folur nuk jane brezi im i njoh te gjithe e sokaqeve te Beratit jam rritur. Mamani me ka prere baluket.
    Nese ke studjuar ne Ajet Xhindole atyre viteve mbase ke pasur rastin te te jape mesim im gjysh nga ana e nenes, Muhamet Doko qe ka qen edhe violinist.

    Lejome te te them qe i ke dhene nje shkelqim tjeter forumit qe sikur po zinte myk mes egoizmave vocerrake.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Sokoli : 29-05-2002 mė 01:33
    • Mėndjen nė mėndje e zemrėn nė zemėr.


    • Tė mirėn bėje e hidhe nė det,
      po s'e diti peshku e di Zoti vetė.

  9. #9
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    13-05-2002
    Postime
    204
    Xhil Karane e njoh edhe une sepse eshte mik i familjes sime.
    Beratasit e vjeter si psh familjet e Mangalemit, Gorices, 1 Majit, Celepiasit, Vakefi jane njerez shume te mire.
    Brezi i ri pastaj ngeli pak mbrapa me 97.

  10. #10
    i/e regjistruar Maska e Agim Doēi
    Anėtarėsuar
    23-05-2002
    Vendndodhja
    Tiranė, Ministria e Mbrojtjes
    Postime
    2,799
    Tė dashur beratas!
    Mė vjen keq qė pėr 50 vite rresht, edhe pse regjimi diktatorial tė dėnonte dhe tė arreston pėr asgjė, kurrė nuk u dėnuan ata qė paftyrėsisht vinin nė lojė duke ironizuar gjoja pėr shaką, me njė thėnie tė njė injoranti si Osman Gazepi, qė na paskėrka deklaruar para popullit tė Beratit njė gomarllėk, qė nuk ėshtė aspak e vėrtetė!!!
    Ju jeni ajo pjesė e kombit qė i ka dhėnė Vlera tė Vėrteta Kombit! Pa mė thoni kush e ka ONUFRIN - Gjigandin e Afreskut dhe tė Pikturės Murale qė i reziston mijėvjeēarėve! E kuqja e Onufrit - ėshtė gjak nga gjaku atdhetar i beratasve fisnikė! Ėshtė qyteti mė i lashtė dhe mė i civilizuar i Shqipėrisė dhe i Europės. Arkitektėt e tė gjithė botės kanė se ēfarė tė mėsojnė nga Qyteti i 1000 Dritareve! Artistėt e mėdhenj beratas tė gdhendjes sė drurit janė mė tė shquarit nė Europė! Tavanet e bujarėve, princėrve, pashallarve, vendeve tė shenjta kultit mbajnė vulėn e artit beratas! Gdhendėsit e gurit dhe ndėrtuesit e traditės shqiptare marrin cak tek dalta beratase! Berati ėshtė i futur nė tė gjitha Antologjitė europiane si vendndeshja e trimėrisė me pabesinė e pushtuesit osman! Jeronim De Rada, Gavri Dara, etj.etj. apo autorė tė shquar tė enciklopedive europiane e shėnojnė dhe e nėnvizojnė Beratin dhe Malin e Tomorrit si Strehė e Perėndive! Por mos e harroni, kur perėnditė u larguan nga Baba Tomorri, nuk u zemėruan me atė popull fisnik, ata u zemėruan me sherrin qė hyri midis tyre dhe gjysėm-perėndive qė u lindėn si "pasojė" e flirteve tė Zotėrve me gratė helenike! Mė pas ata shkuan nė Olimp, ku janė nakatosur gjerat! Ndėrsa tė krishterėt beratas - janė Luksi i Besimit dhe i amshimit ndaj Birit tė Perėndisė - KRISHTIT. Tek Ura e Goricės, djemt beratas kanė sfiduar nė shekuj FRIKĖN dhe tė FTOHTIN - ditėn e shenjtė tė Kryqit, duke u kredhur nė ujrat e ftohta nė mes tė dimrit!!!
    "Tomorri" i Beratit u bė ekipi mė i dashur i sportit tonė me emra si Hodo, Zinxhiria, Picinane, Qojle, Lapardhaja, Karaj, etj.etj. Festat dhe vajtje-ardhjet tek njeri tjetri, pavarėsisht nga besimi fetar, ishin njė rit pėr t'ia patur zili edhe popujt mė tė kulturuar tė Europės! Lagja e Vėrr Topit - sa humor aq edhe dhėmbje mbante nė gjirin e vet! Shpatet e maleve tė Beratit mijravjeēarė janė plot gips(allēi) - qė del dhe mjafton pėr t'i bėrė monument tė gjithė Botės! Fiqt e Uznovės janė tė famshėm pėr embėlsinė e tyre! Megjithse gjėja mė e embėl nė Berat ėshtė Kėnga e Zamanit - Rakia e Manit - dhe brisku i Mamanit!
    Le t'a mbyll me 2 vargje tė famshme popullore:

    "Pa dėgjoni ore ēuna, se ēfarė do t'u them!
    Me dashni ju mos u merrni, se bėhi verem!..."

    Ju pėrqafoj tė gjithėve me mall
    Agim Doēi -Poeti

  11. #11
    i/e regjistruar Maska e sweety79
    Anėtarėsuar
    30-04-2002
    Vendndodhja
    Itali
    Postime
    17

    Per Agimin

    Shume faleminderit me te vertete per te gjitha ato qe the.Kur i lexova u ndjeva me te vertete si ne Berat.Me te vertete falemindeit se eshte nje shume e veshtire ne kohet e sotme te degjohesh fjale te bukura si keto.Dhe sic e sheh sepse eshte e veshtire te rrine pa u komentuar.......Me respekt B.
    Qeshi jetes qe ajo te qeshi ty

  12. #12
    bosh
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Sokoli : 30-06-2002 mė 17:35

  13. #13
    i/e regjistruar Maska e KLODI GR
    Anėtarėsuar
    20-05-2002
    Vendndodhja
    athine
    Postime
    3

    Thumbs up O Sokol gangsteri

    O Koli po je bere kinge fare mo ca na thua ndonje gje te re:a
    cosworth rs

  14. #14
    Perjashtuar Maska e Prototype
    Anėtarėsuar
    10-05-2002
    Postime
    1,450
    mmmm nice resume ....po ajo adresa e msn eshte per te gjithe apo vetem per ata qe jane nga berati ?

  15. #15
    Ku je Klodian djali, humbem fare. Me ne fund u rregjistrove.
    Shkel ndonje gur rreze Akropolit e pi nje kafe ne Plaka per mua lal se me ka marre malli.
    Te fala, Sokoli.
    • Mėndjen nė mėndje e zemrėn nė zemėr.


    • Tė mirėn bėje e hidhe nė det,
      po s'e diti peshku e di Zoti vetė.

  16. #16
    ALBVIRTUALI Maska e The Dardha
    Anėtarėsuar
    04-05-2002
    Vendndodhja
    TIRANE
    Postime
    439
    O Kolo pse sthua ti qe te paskemi patriot. Shendet
    C'ESHTJA SHQIPTARE MBI TE GJITHA

Tema tė Ngjashme

  1. Krimet komuniste nė Shqiperi
    Nga Albo nė forumin Historia shqiptare
    Pėrgjigje: 375
    Postimi i Fundit: 03-01-2024, 15:54
  2. Mic Sokoli, hero i luftes per liri i trevave Shqiptare
    Nga Homza nė forumin Elita kombėtare
    Pėrgjigje: 3
    Postimi i Fundit: 22-04-2017, 05:30
  3. Vullnet Mato
    Nga shigjeta nė forumin Shkrimtarė shqiptarė
    Pėrgjigje: 49
    Postimi i Fundit: 19-04-2012, 06:48
  4. Ramadan Sokoli
    Nga Brari nė forumin Elita kombėtare
    Pėrgjigje: 9
    Postimi i Fundit: 14-06-2010, 15:36
  5. Dr Ali Sokoli
    Nga Kosovelli nė forumin Elita kombėtare
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 18-02-2010, 07:01

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •