Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 8 prej 8
 1. #1
  bashkekohor Maska e ~Geri~
  Anėtarėsuar
  21-06-2004
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  924
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime

  Kenge e re (Adem Ramadani)  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga ~Geri~ : 18-08-2011 mė 04:30
  "Ta duam "Shqiperine", si shqiptaret "Ameriken"

 2. #2
  i/e larguar Maska e forum126
  Anėtarėsuar
  05-10-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  1,198
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Sado bukur te kendoje ramadani kete se kalon dot.

  Surja qe flet per profetin Jusuf(Jozef) birin e Jakubit(Jakobit)


 3. #3
  Revolucioni ėshtė afėr Maska e Nuh Musa
  Anėtarėsuar
  02-05-2002
  Vendndodhja
  vjenė, austri
  Mosha
  41
  Postime
  4,579
  Faleminderit
  26
  143 falenderime nė 133 postime
  Ademi me cdo hap deshmon kulturen e larte qe e ka. Allahu edhe eshte duke e shperblyer ne kete bote, me zerin qe e ka, me kismetin qe e ka, inshallah e shperblen edhe ne boten tjeter !
  Allahu e don te bukuren, zeri i tij dhe mesazhet qe i pecjell me kenge jane nder me te bukurat.


  selam
  albanish by nature

 4. #4
  Besimtar Musliman Maska e strange
  Anėtarėsuar
  31-10-2006
  Postime
  4,325
  Faleminderit
  1
  5 falenderime nė 5 postime
  Mė pelqeu tepėr. (:

  "Se kjo fe nuk mposhtet kurrė, drita e diellit nuk zihet me duėr."
  Mėso Islamin nga Kur'ani e jo nga myslimanet!

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e Elytony
  Anėtarėsuar
  09-03-2010
  Vendndodhja
  Kosova(Vushtrria)
  Postime
  1,088
  Faleminderit
  24
  3 falenderime nė 3 postime
  Citim Postuar mė parė nga forum126 Lexo Postimin
  Sado bukur te kendoje ramadani kete se kalon dot.

  Surja qe flet per profetin Jusuf(Jozef) birin e Jakubit(Jakobit)

  http://www.youtube.com/watch?v=mQg9X...layer_embedded
  All-llahu tė shpėrbleftė qė ke bėrė njė postim krahasues me njė precizitet tė lartė mendor,kjo ngase kėto qė po quhen ilahi islame janė tė rrezikshme pėr xhemmatin e sidomos rininė islame.

 6. #6
  Atje ku je ti........ Maska e tetovarja87
  Anėtarėsuar
  26-11-2009
  Vendndodhja
  Tetove
  Postime
  7,672
  Faleminderit
  164
  166 falenderime nė 121 postime
  une po sjell kete...

  ps/kerkova nje teme te posacme vetem me ilahi nga me te ndyshmet por se gjeta dot...

  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga tetovarja87 : 22-08-2011 mė 18:47
  Loti nuk sjell dhimbje,por dhimbja sjell lot,mos thuaj o Zot kam 1 dhimbje,por o dhimbje kam 1 Zot

 7. #7
  bashkekohor Maska e ~Geri~
  Anėtarėsuar
  21-06-2004
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  924
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  Citim Postuar mė parė nga forum126 Lexo Postimin
  Sado bukur te kendoje ramadani kete se kalon dot.

  Surja qe flet per profetin Jusuf(Jozef) birin e Jakubit(Jakobit)

  http://www.youtube.com/watch?v=mQg9X...layer_embedded
  Kurani eshte madheshtor dhe nuk krahasohet me Ilahite.

  Ne shqiperia per mendimin tim ky eshte recituesi me i mire.E theksoj recituesi dhe jo kenduesi.Ky e reciton Kuranin .Kendimi eshte konstant kurse ky perdor ulje dhe ngritje, perseritje me nje timber te mrekullueshem si dhurate prej Zotit.Mashallah.Imam Builal Teqja eshte ne Xhamine e Xhures tek Oxhaku, [per te gjithe ato qe kane deshire ti shijojne Ramazanin ne oren 2 te nates fillon Namazi i nates dhe behet duaja e vitrit.

  "Ta duam "Shqiperine", si shqiptaret "Ameriken"

 8. #8
  i/e larguar Maska e forum126
  Anėtarėsuar
  05-10-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  1,198
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Citim Postuar mė parė nga ~Geri~ Lexo Postimin
  Kurani eshte madheshtor dhe nuk krahasohet me Ilahite.

  Ne shqiperia per mendimin tim ky eshte recituesi me i mire.E theksoj recituesi dhe jo kenduesi.Ky e reciton Kuranin .Kendimi eshte konstant kurse ky perdor ulje dhe ngritje, perseritje me nje timber te mrekullueshem si dhurate prej Zotit.Mashallah.Imam Builal Teqja eshte ne Xhamine e Xhures tek Oxhaku, [per te gjithe ato qe kane deshire ti shijojne Ramazanin ne oren 2 te nates fillon Namazi i nates dhe behet duaja e vitrit.

  http://www.youtube.com/watch?v=gJG6QZmyn28

  Patjeter qe Imami Bilal (Gazment) Teqa eshte kendues shume i mire.

  degjoje pak duane ne namazin e nates ne date 27 Ramazan  Kurse ketu ke kendim Kurani shume prekes
Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •