Close
Faqja 93 prej 119 FillimFillim ... 43839192939495103 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1,841 deri 1,860 prej 2371
  1. #1841
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    27-10-2007
    Postime
    833
    Mua me ndodhi nje problem me msn, qe nuk punonte kamera!
    gjithcka ishte ne rregull, me te tjeret nuk punonte, ndersa me nje person nuk punonte.
    Ajo qe bera, perdora nje MSN Messenger tjeter sikur jetoja ne Florida dhe webcamera punonte tek msn e re!

    Tani, sdi cte them, ndrysho njehere te dhenat e MSN!

  2. #1842
    fossa dei leoni Maska e prenceedi
    Anėtarėsuar
    07-11-2008
    Postime
    2,120
    Citim Postuar mė parė nga jurig Lexo Postimin
    Pershendetje!Une mendoj se nuk keni te konfiguruar mire mikrofonin tek setup i msn.
    Kontrollo tek tools (tek msn) hap audio end video setup----- beje perzgjedhjen e llojit te mikrofonit qe ke te instaluar ne pc dhe beje testimin de bashju me audion.
    ja kam bere te gjitha keto qe shkruan ..........
    parametrat ne pc tregojne se cdo gje punon normalisht....
    problemi eshte se mua nuk me degjojne te tjeret......
    me e keqja eshte se shumica e te njohurve te mi perdorin MSN prandaj me duhet....
    perndryshe rrofte skype

  3. #1843
    Moderator Maska e benseven11
    Anėtarėsuar
    10-09-2002
    Vendndodhja
    new jersey-usa
    Postime
    13,816
    Jurig,Problemi eshte qe te tjeret nuk e degjojne Princin Edi,qe do te thote te kompjutera te tjere(jo kompjuteri i Princit Edi)eshte problem me kufjet(head phones) ose speakers(altoparlante,nqs te tjeret perdorin altoparlante dhe jo kufje) dhe nuk eshte problem mikrofoni.
    ====
    Nje pyetje per Princin Edi?
    Mikrofonin ku e lidh perpara kompjuterit te brima e mikrofonit ngjyre roze? apo mbrapa mbrapa kompjuterit te brima ngjyra roze?
    Provo te testosh mikrofonin a punon te brima perpara kompjuterit dhe te brima mbrapa kompjuterit?
    Hap nje program recording audio dhe teston mikrofonin a punon ose jo,teston dhe volumin e zerit.
    Pasi regjistron zerin nga mikrofoni ne programin record audio, e ruan si skedar,pastaj klik file dhe open dhe e hap skedarin qe regjistrove dhe klik ne play?A e degjon zerin dhe a ka volum te mire?
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga benseven11 : 02-01-2010 mė 21:02
    ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

  4. #1844
    i/e regjistruar Maska e aadili
    Anėtarėsuar
    21-09-2006
    Vendndodhja
    Zürich
    Postime
    295
    Citim Postuar mė parė nga isak100 Lexo Postimin
    Windows Live Messenger, programi aktivizohet normal, mirpo nė Desktop dritarja e punės nuk lajmrohet , sikur se me qen nė Minimize edhe se e klikoj nė Maximize, dritarja ėsht i padukshėm.
    Programin e deinstalova, pasi prap e Instalova, lajmrohet i njejti problem.
    A ka mundėsi dikush tė ndihmoe.
    Ju pėrshėndes.
    isak 100
    Ju e keni tė instaluar windows live messenger plus.
    Shumė thjeshtė e regullon se edhe unė e pata tė njejtin problem.

    Provo...
    Pasi qė ta lajmėrohesh nė msn do tė mundohesh ti hapėsh sytė mirė nė ekran qė tė shohish se shumėėėėė dobėt por prapė se prapė duket vetėm shumė pak fotografia.
    Nė fotografinė e parė e gjenė aty ku shkruan PLUS shtyp dhe tė del Settings & options, nė fotografin e dytė e ke besoj tė qartė bėje sikur nė foto ruaj ndryshimet dhe gati.

    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga aadili : 02-01-2010 mė 22:32

  5. #1845
    i/e regjistruar Maska e LuLiKraS
    Anėtarėsuar
    08-10-2005
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    180
    Problemet te cilet vine deri tek ngarrimi i komunikimit te lire ne MSN MESSENGER.


    Se pari mund te shfaqen problem tek ju pasi qe Windows Live Messenger kerkon te instaloshFree Internet Explorer 8 - Qe do te thot nese posedoni Free Internet Explorer 7 ateher instalo pa pages Internet Explorer 8 ( sepse ka disa kode brenda per brenda tek 8 qe perkrah me mire Windows Live MSN.

    Qe do te thot MSN Messengeri eshte e mundur te ket ngatrrime gjat kyqes ne online.
    Se dyt pjesen me te madhe te problemeve ne MSN Messenger bejn Drivers te cilat ju kerkohen per Komunikimin me Ze dhe me Kamere.

    Qe do te thot Duhet te shikon ne Sitemin tuaj operativ qe posedoni a eshte i instaluar ne rregullu apo jo.

    Problemet te tjtera Shfaqen me se shumti nga :

    Provajderi ( nga keni marr internetin)), Sistemi operativ qe posedoni ka file te infektuara, Free Internet Explorer nuk eshte i instamuar mire, ngatrrimi i driajvera te kompjuterit ( drajverat e zerit dhe te kameres).
    Sjam kunder askujt., ne raste se ke pergjegjesi Kombetare dhe je i pa afte per to...

  6. #1846
    Pėr njė Shqipėri tė madhe Maska e ment
    Anėtarėsuar
    14-06-2004
    Postime
    202
    Din dikush te me drejtoj une kam problem me kamer kur e dergoj kameren ne msn per tu lidhur me dikend kamera ime hapet mirpo tjetra qe te mundem ta shoh me kend bisedoj nuk hapet e imja siq thash hapet dhe me shofin kurse une nuk mundem ta shof se me kend bisedoj e as zeri nuk me funkcionon ne ate rast kam tentuar ne disa mynyra te ta dergoj vetem nga nji kamer me radh mirpo prap se prap e imja hapet kurse ajo tjetra nuk hapet

    din dikush te me orientoj se si me veprue ne kete rast.
    URIME FITOREN PDK

  7. #1847
    fossa dei leoni Maska e prenceedi
    Anėtarėsuar
    07-11-2008
    Postime
    2,120
    Citim Postuar mė parė nga benseven11 Lexo Postimin
    Jurig,Problemi eshte qe te tjeret nuk e degjojne Princin Edi,qe do te thote te kompjutera te tjere(jo kompjuteri i Princit Edi)eshte problem me kufjet(head phones) ose speakers(altoparlante,nqs te tjeret perdorin altoparlante dhe jo kufje) dhe nuk eshte problem mikrofoni.
    ====
    Nje pyetje per Princin Edi?
    Mikrofonin ku e lidh perpara kompjuterit te brima e mikrofonit ngjyre roze? apo mbrapa mbrapa kompjuterit te brima ngjyra roze?
    Provo te testosh mikrofonin a punon te brima perpara kompjuterit dhe te brima mbrapa kompjuterit?
    Hap nje program recording audio dhe teston mikrofonin a punon ose jo,teston dhe volumin e zerit.
    Pasi regjistron zerin nga mikrofoni ne programin record audio, e ruan si skedar,pastaj klik file dhe open dhe e hap skedarin qe regjistrove dhe klik ne play?A e degjon zerin dhe a ka volum te mire?
    Beno ne radhe te pare, flm per per ndihmat qe na jep
    Zakonisht perdor lidhjen para pc.
    provova te bej Rec. dhe nuk funksionoj
    Me nxjer nje tabele ku me thote: ju nuk keni te montuar aparaturen e regjistrimit te zerit
    i kam bere formatim para 3 muajesh pc dhe ne fillim cdo gje funksiononte normal
    ky problem mu paraqit para 4-5 ditesh
    Ps: microfoni punon se ne skype cdo gje funksionon normal
    si sist. operativ perdor vista ultimate

  8. #1848
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    30-07-2006
    Vendndodhja
    Makedoni
    Postime
    48

    Problemi me Windows Live Messenger, tash i dukshėm

    Rastėsisht tu punue me butonin Print Screen SusRG dhe Paint, pėr tė pėrpunue nji fotografi, i zbulova se ku gjinden Messengeri dhe programi i mbrojtjes ESET Smart Security. Si po shifet edhe nė fotografi ata jan tė vendosur jasht Desktopit nė anėn e djatht.
    Tash a ka mundėsi dikush tė ndihmoe se si ti kthej kėto dy programe nė Desktop, u mundova me mausin me i kap, mirpo pa sukses.
    Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  

  9. #1849
    Moderator Maska e benseven11
    Anėtarėsuar
    10-09-2002
    Vendndodhja
    new jersey-usa
    Postime
    13,816
    Poshte ne ekran ku eshte taskbari,klik i djathte te ikona e mesenxherit dhe
    ne menu klik 2 here ne Windows live messenger.Mesenxheri do shfaqet ne desktop.
    http://www.freeimagehosting.net/uploads/bae2d90da8.jpg

    Ose perdor programin deskpin,nqs do qe dritaren e mesenxherit te mos mbulohet nga asnje dritare tjeter dhe te mos mbyllet,klik ne deskpin dhe ja fut nje kunje dritares se mesenxherit.Programi deskpin e mban dritaren e mesenxherit perpara te gjitha dritareve te tjera,te pa mbuluar.
    ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

  10. #1850
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    30-07-2006
    Vendndodhja
    Makedoni
    Postime
    48
    Me propozimin e nji mikut, problemin e zgjidha nė kėt mėnyr =

    Start / Control Panel / NVIDIA Control Panel / Selekt a category / Multiple Displays / dhe pikėn prej Dual View , e vnova para Single Display, dhe tash ėshtė krej nė regul.

    Pom intereson se si kan mujt me ēregulu familijarėt e mi, tė i baj vėrejtje qė mos ta pėrsėritin.
    Kėt kompjuter e pėrdorim tre generata e familjes, unė jam ma i moshuari – deda, dhe kam dėshir dhe po mundona qė edhe unė tė mar pjes nė mirmbajtjen e kompjuterit.
    Ju pėrshėndes, dhe faleminder pėr ndihmen qė ma jipni.

  11. #1851
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    10-12-2009
    Postime
    120

    Problem me msn messenger

    Nuk mund ta instaloj asnje version te messengjerit
    me del ky error

    Coulden't install programs

    Use windows Update to download the latest version of Windows Installer, and then try again.


    Error: msi_check: 0x802800002

    Next steps: Your version of Windows Installer is out of date.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga .IQ : 07-01-2010 mė 15:51

  12. #1852
    i/e regjistruar Maska e valdetshala
    Anėtarėsuar
    15-03-2008
    Vendndodhja
    Pejė-Republika e Kosovės
    Postime
    2,365
    Me respekt,

    Valdet Shala

  13. #1853
    i/e regjistruar Maska e Ice Man
    Anėtarėsuar
    06-04-2007
    Postime
    37

    We are unable to run audio and video setup

    Tungjatjeta antar te nderuar kam 1 problem me windows live messenger 8.1 kur dua ta aktivizoj kameren ma qet nje mesazh keshtu "We are unable to run audio and video setup" kam provuar disa versione tjera te live messenger por prap i njejti problem , ky problem esht pas formatizimit te pc :$ ndonje Ide ??
    Me Respekt Ice Man

  14. #1854
    i/e regjistruar Maska e valdetshala
    Anėtarėsuar
    15-03-2008
    Vendndodhja
    Pejė-Republika e Kosovės
    Postime
    2,365
    Ke provuar disa versione tjera te mesengjerit por jo edhe me te riun, pra nese nuk te funkcionon VIDEO CALL me bisedu me dike, duhet ta ē'instalosh ate version sepse ai version te funkcionon vetem ne Kompatibilitetin e Windows 2000 a PO? E instalon versionin e ri, e rregullon Audio and Video Setup pra e konfiguron dhe pastaj nese don shkon prap e njejta procedure, pra ē'instalim i Versionit te ri, instalim i 8.1 .
    Me respekt,

    Valdet Shala

  15. #1855
    Shkarko versionin e ri te WLM ketu http://download.live.com/messenger
    Nqs ke durim ti instalosh te gjitha paketat qe te ofron setup instaloji, nqs jo zgjidh vetem Messenger dhe jepi next. Prit deri sa te shkarkohet dhe te vete instalohet.
    Per ta instaluar duhet te kesh windows installer 4.5. Nqs ke win Xp dhe se ke te instaluar shkarkoje Ketu

    Pasi ta kesh shkarkuar dhe instaluar shko tek Tools-->Audio and Video Setup... dhe vazhdo proceduren.
    Shpresoj te te punoje.
    Forumi Shqiptar
    My web (hobby): www.zonajuaj.com

  16. #1856
    i/e regjistruar Maska e Ice Man
    Anėtarėsuar
    06-04-2007
    Postime
    37
    thnx per pergjigje me Windows live messenger 2009 po bon fantazi edhe s`po e qet mesazhin , amoo ai messenger nuk po mu pershtatke me rrjetin , vonoi shum derissa u hap dhe ishte i komplikuar , vendosa ta perdori Msn messenger 7.5 perkunder atyre DONT SEND-av:@ FLm per mundin ju pershendes
    Me Respekt Ice Man

  17. #1857
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    30-01-2006
    Postime
    3

    Probleme me msn ?!

    Pershendetje antar te nderuar kam nje hall me kete msn 2009 kur deshiroj te flas me dike me video call sapo fillon biseda brenda 5 minutave edhe zerin tim nuk mund ta degjoj personi me te cilin une flas me video call, duhet patjeter ta ndali edhe ta leshoj perseri mirpo kur e ndal dhe e lishoj perseri ndodh e njejta gje mund vetem 4-5 minuta te flas dhe prap nuk mund ta degjoj zerin tim personi qe flet me mu...

    Dhe nje problem tjeter me web cam une nuk mund te shof veten time ja nje foto se si me del kur flas me dike me video call.






    JU LUTEMM ME JEPNI NJE SQARIM PER KETE GJE JUU LUTEM

  18. #1858
    Moderator Maska e benseven11
    Anėtarėsuar
    10-09-2002
    Vendndodhja
    new jersey-usa
    Postime
    13,816
    Si fillim sigurohu qe kabllin e mikrofonit e ke futur ne brimen qe duhet per mikrofonin,zakonisht brima per mikrofonin eshte ngjyre roze,ne disa raste eshte brime e zeze.Pasi e lidh testo mikrofonin.Ne win xp klikohet start,klik run dhe fut sndrec32 Klik ok dhe do hapet mini aplikacioni i regjistrimit te zerit.Ne windows 7 klik start dhe ne kutine search fut sound recorder,klik lart ne liste ne sound recorder dhe do hapet mini aplikacioni i windowsit per regjistrim zeri.
    Provo te flasesh ne mikrofon dhe klik ne record buton.Sigurohu qe volumi i mikrofonit nuk eshte i ulet.Ngri volumin e mikrofonit lart.Pasi regjistron klik ne stop dhe save. E ruan materialin e regjistruar ne desktop.E hap materialin e ruajtur me windows media player,ose vlc.Nqs degjon ze,mikrofoni punon eshte lidhur ne brimen qe duhet.Ne rast te kundert kontrollo dhe provo brime tjeter audio mbrapa kompjuterit.
    ====
    Per video nga figura qe ke vene del qe messenxheri nuk e njeh,nuk e dikton web kameren qe ke.Per messenxherin duket sikur web kamera nuk ekziston,nuk eshte lidhur ndonje web kamera me kompjuterin.Ose eshte perdorur port usb1 ,provo dhe fute kabllin e web kameras ne nje port tjeter usb 2.Nqs web kamera e blere vjen me drajvera program,pra me disk,ri instalo drajverin dhe programin nga disku.Pastaj shkon ne messenxher klik ne tools/audio video dhe aty hap menute dhe zgjedh per audio chipsin audio ose karten e zerit,per video hap menune dhe zgjedh emrin e web kameres,klik poshte ne apliko/ok dhe kamera do punoje.Sigurohu qe kamera eshte e ndezur(on) dhe jo inactive(off)
    Sigurohu qe te figurat qe ke vene leviz me miun she shtyji lart dy rrathet anash qe i perkasin volumit te zerit.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga benseven11 : 10-01-2010 mė 19:38
    ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

  19. #1859
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    30-01-2006
    Postime
    3
    Problemi eshte se une nuk kam pas problem me para me kete gje e zerit qe thash mbas 5 minutave me ndalet po tash si kam instaluar kete msn 2009 e kam kete problem...Pastaj une nuk kam mikrofon po e ka vet web camera te instaluar mikrofonin dhe per ate.

    Problemi eshte se ne fillim mund te flas une 4-5 minuta flas po pas 4-5 minutave filllon nga pak mos degjohet zeri dhe mbas 2 minutave ndalet zeri krejt nuk me degjon personi dhe duhet te ndal dhe te rinis prap me video call.

  20. #1860
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    03-12-2008
    Vendndodhja
    RKS
    Postime
    215

    Messenger is not available right now. Please try again later. (0x8ac70013)

    pershendetje mund te me tregoni qfar problemi mund te ket ne MSN 9.0 nuk mund te dergoj Video Ose vetem Mikrofonin Messenger is not available right now. Please try again later. (0x8ac70013)
    ma qet kete nuk hapet hiq a mund te me tregoni se qfar te bej

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •