Close
Faqja 93 prej 119 FillimFillim ... 43839192939495103 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1,841 deri 1,860 prej 2369
 1. #1841
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  27-10-2007
  Postime
  833
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Mua me ndodhi nje problem me msn, qe nuk punonte kamera!
  gjithcka ishte ne rregull, me te tjeret nuk punonte, ndersa me nje person nuk punonte.
  Ajo qe bera, perdora nje MSN Messenger tjeter sikur jetoja ne Florida dhe webcamera punonte tek msn e re!

  Tani, sdi cte them, ndrysho njehere te dhenat e MSN!

 2. #1842
  fossa dei leoni Maska e prenceedi
  Anėtarėsuar
  07-11-2008
  Postime
  2,141
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  Citim Postuar mė parė nga jurig Lexo Postimin
  Pershendetje!Une mendoj se nuk keni te konfiguruar mire mikrofonin tek setup i msn.
  Kontrollo tek tools (tek msn) hap audio end video setup----- beje perzgjedhjen e llojit te mikrofonit qe ke te instaluar ne pc dhe beje testimin de bashju me audion.
  ja kam bere te gjitha keto qe shkruan ..........
  parametrat ne pc tregojne se cdo gje punon normalisht....
  problemi eshte se mua nuk me degjojne te tjeret......
  me e keqja eshte se shumica e te njohurve te mi perdorin MSN prandaj me duhet....
  perndryshe rrofte skype

 3. #1843
  Super Moderator Maska e benseven11
  Anėtarėsuar
  10-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,476
  Faleminderit
  68
  177 falenderime nė 164 postime
  Jurig,Problemi eshte qe te tjeret nuk e degjojne Princin Edi,qe do te thote te kompjutera te tjere(jo kompjuteri i Princit Edi)eshte problem me kufjet(head phones) ose speakers(altoparlante,nqs te tjeret perdorin altoparlante dhe jo kufje) dhe nuk eshte problem mikrofoni.
  ====
  Nje pyetje per Princin Edi?
  Mikrofonin ku e lidh perpara kompjuterit te brima e mikrofonit ngjyre roze? apo mbrapa mbrapa kompjuterit te brima ngjyra roze?
  Provo te testosh mikrofonin a punon te brima perpara kompjuterit dhe te brima mbrapa kompjuterit?
  Hap nje program recording audio dhe teston mikrofonin a punon ose jo,teston dhe volumin e zerit.
  Pasi regjistron zerin nga mikrofoni ne programin record audio, e ruan si skedar,pastaj klik file dhe open dhe e hap skedarin qe regjistrove dhe klik ne play?A e degjon zerin dhe a ka volum te mire?
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga benseven11 : 02-01-2010 mė 20:02
  ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

 4. #1844
  i/e regjistruar Maska e aadili
  Anėtarėsuar
  21-09-2006
  Postime
  295
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Citim Postuar mė parė nga isak100 Lexo Postimin
  Windows Live Messenger, programi aktivizohet normal, mirpo nė Desktop dritarja e punės nuk lajmrohet , sikur se me qen nė Minimize edhe se e klikoj nė Maximize, dritarja ėsht i padukshėm.
  Programin e deinstalova, pasi prap e Instalova, lajmrohet i njejti problem.
  A ka mundėsi dikush tė ndihmoe.
  Ju pėrshėndes.
  isak 100
  Ju e keni tė instaluar windows live messenger plus.
  Shumė thjeshtė e regullon se edhe unė e pata tė njejtin problem.

  Provo...
  Pasi qė ta lajmėrohesh nė msn do tė mundohesh ti hapėsh sytė mirė nė ekran qė tė shohish se shumėėėėė dobėt por prapė se prapė duket vetėm shumė pak fotografia.
  Nė fotografinė e parė e gjenė aty ku shkruan PLUS shtyp dhe tė del Settings & options, nė fotografin e dytė e ke besoj tė qartė bėje sikur nė foto ruaj ndryshimet dhe gati.

  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga aadili : 02-01-2010 mė 21:32

 5. #1845
  i/e regjistruar Maska e LuLiKraS
  Anėtarėsuar
  08-10-2005
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  181
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Problemet te cilet vine deri tek ngarrimi i komunikimit te lire ne MSN MESSENGER.


  Se pari mund te shfaqen problem tek ju pasi qe Windows Live Messenger kerkon te instaloshFree Internet Explorer 8 - Qe do te thot nese posedoni Free Internet Explorer 7 ateher instalo pa pages Internet Explorer 8 ( sepse ka disa kode brenda per brenda tek 8 qe perkrah me mire Windows Live MSN.

  Qe do te thot MSN Messengeri eshte e mundur te ket ngatrrime gjat kyqes ne online.
  Se dyt pjesen me te madhe te problemeve ne MSN Messenger bejn Drivers te cilat ju kerkohen per Komunikimin me Ze dhe me Kamere.

  Qe do te thot Duhet te shikon ne Sitemin tuaj operativ qe posedoni a eshte i instaluar ne rregullu apo jo.

  Problemet te tjtera Shfaqen me se shumti nga :

  Provajderi ( nga keni marr internetin)), Sistemi operativ qe posedoni ka file te infektuara, Free Internet Explorer nuk eshte i instamuar mire, ngatrrimi i driajvera te kompjuterit ( drajverat e zerit dhe te kameres).
  Sjam kunder askujt., ne raste se ke pergjegjesi Kombetare dhe je i pa afte per to...

 6. #1846
  Pėr njė Shqipėri tė madhe Maska e ment
  Anėtarėsuar
  14-06-2004
  Mosha
  47
  Postime
  202
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Din dikush te me drejtoj une kam problem me kamer kur e dergoj kameren ne msn per tu lidhur me dikend kamera ime hapet mirpo tjetra qe te mundem ta shoh me kend bisedoj nuk hapet e imja siq thash hapet dhe me shofin kurse une nuk mundem ta shof se me kend bisedoj e as zeri nuk me funkcionon ne ate rast kam tentuar ne disa mynyra te ta dergoj vetem nga nji kamer me radh mirpo prap se prap e imja hapet kurse ajo tjetra nuk hapet

  din dikush te me orientoj se si me veprue ne kete rast.
  URIME FITOREN PDK

 7. #1847
  fossa dei leoni Maska e prenceedi
  Anėtarėsuar
  07-11-2008
  Postime
  2,141
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  Citim Postuar mė parė nga benseven11 Lexo Postimin
  Jurig,Problemi eshte qe te tjeret nuk e degjojne Princin Edi,qe do te thote te kompjutera te tjere(jo kompjuteri i Princit Edi)eshte problem me kufjet(head phones) ose speakers(altoparlante,nqs te tjeret perdorin altoparlante dhe jo kufje) dhe nuk eshte problem mikrofoni.
  ====
  Nje pyetje per Princin Edi?
  Mikrofonin ku e lidh perpara kompjuterit te brima e mikrofonit ngjyre roze? apo mbrapa mbrapa kompjuterit te brima ngjyra roze?
  Provo te testosh mikrofonin a punon te brima perpara kompjuterit dhe te brima mbrapa kompjuterit?
  Hap nje program recording audio dhe teston mikrofonin a punon ose jo,teston dhe volumin e zerit.
  Pasi regjistron zerin nga mikrofoni ne programin record audio, e ruan si skedar,pastaj klik file dhe open dhe e hap skedarin qe regjistrove dhe klik ne play?A e degjon zerin dhe a ka volum te mire?
  Beno ne radhe te pare, flm per per ndihmat qe na jep
  Zakonisht perdor lidhjen para pc.
  provova te bej Rec. dhe nuk funksionoj
  Me nxjer nje tabele ku me thote: ju nuk keni te montuar aparaturen e regjistrimit te zerit
  i kam bere formatim para 3 muajesh pc dhe ne fillim cdo gje funksiononte normal
  ky problem mu paraqit para 4-5 ditesh
  Ps: microfoni punon se ne skype cdo gje funksionon normal
  si sist. operativ perdor vista ultimate

 8. #1848
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  30-07-2006
  Vendndodhja
  Makedoni
  Mosha
  74
  Postime
  48
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Problemi me Windows Live Messenger, tash i dukshėm

  Rastėsisht tu punue me butonin Print Screen SusRG dhe Paint, pėr tė pėrpunue nji fotografi, i zbulova se ku gjinden Messengeri dhe programi i mbrojtjes ESET Smart Security. Si po shifet edhe nė fotografi ata jan tė vendosur jasht Desktopit nė anėn e djatht.
  Tash a ka mundėsi dikush tė ndihmoe se si ti kthej kėto dy programe nė Desktop, u mundova me mausin me i kap, mirpo pa sukses.
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  

 9. #1849
  Super Moderator Maska e benseven11
  Anėtarėsuar
  10-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,476
  Faleminderit
  68
  177 falenderime nė 164 postime
  Poshte ne ekran ku eshte taskbari,klik i djathte te ikona e mesenxherit dhe
  ne menu klik 2 here ne Windows live messenger.Mesenxheri do shfaqet ne desktop.
  http://www.freeimagehosting.net/uploads/bae2d90da8.jpg

  Ose perdor programin deskpin,nqs do qe dritaren e mesenxherit te mos mbulohet nga asnje dritare tjeter dhe te mos mbyllet,klik ne deskpin dhe ja fut nje kunje dritares se mesenxherit.Programi deskpin e mban dritaren e mesenxherit perpara te gjitha dritareve te tjera,te pa mbuluar.
  ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

 10. #1850
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  30-07-2006
  Vendndodhja
  Makedoni
  Mosha
  74
  Postime
  48
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Me propozimin e nji mikut, problemin e zgjidha nė kėt mėnyr =

  Start / Control Panel / NVIDIA Control Panel / Selekt a category / Multiple Displays / dhe pikėn prej Dual View , e vnova para Single Display, dhe tash ėshtė krej nė regul.

  Pom intereson se si kan mujt me ēregulu familijarėt e mi, tė i baj vėrejtje qė mos ta pėrsėritin.
  Kėt kompjuter e pėrdorim tre generata e familjes, unė jam ma i moshuari – deda, dhe kam dėshir dhe po mundona qė edhe unė tė mar pjes nė mirmbajtjen e kompjuterit.
  Ju pėrshėndes, dhe faleminder pėr ndihmen qė ma jipni.

 11. #1851
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  10-12-2009
  Postime
  121
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim

  Problem me msn messenger

  Nuk mund ta instaloj asnje version te messengjerit
  me del ky error

  Coulden't install programs

  Use windows Update to download the latest version of Windows Installer, and then try again.


  Error: msi_check: 0x802800002

  Next steps: Your version of Windows Installer is out of date.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga .IQ : 07-01-2010 mė 14:51

 12. #1852
  i/e regjistruar Maska e valdetshala
  Anėtarėsuar
  15-03-2008
  Vendndodhja
  Pejė-Republika e Kosovės
  Postime
  2,376
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Me respekt,

  Valdet Shala

 13. #1853
  i/e regjistruar Maska e Ice Man
  Anėtarėsuar
  06-04-2007
  Postime
  37
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  We are unable to run audio and video setup

  Tungjatjeta antar te nderuar kam 1 problem me windows live messenger 8.1 kur dua ta aktivizoj kameren ma qet nje mesazh keshtu "We are unable to run audio and video setup" kam provuar disa versione tjera te live messenger por prap i njejti problem , ky problem esht pas formatizimit te pc :$ ndonje Ide ??
  Me Respekt Ice Man

 14. #1854
  i/e regjistruar Maska e valdetshala
  Anėtarėsuar
  15-03-2008
  Vendndodhja
  Pejė-Republika e Kosovės
  Postime
  2,376
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Ke provuar disa versione tjera te mesengjerit por jo edhe me te riun, pra nese nuk te funkcionon VIDEO CALL me bisedu me dike, duhet ta ē'instalosh ate version sepse ai version te funkcionon vetem ne Kompatibilitetin e Windows 2000 a PO? E instalon versionin e ri, e rregullon Audio and Video Setup pra e konfiguron dhe pastaj nese don shkon prap e njejta procedure, pra ē'instalim i Versionit te ri, instalim i 8.1 .
  Me respekt,

  Valdet Shala

 15. #1855
  Antar Maska e francovice
  Anėtarėsuar
  11-04-2008
  Vendndodhja
  Vlore
  Postime
  508
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime
  Shkarko versionin e ri te WLM ketu http://download.live.com/messenger
  Nqs ke durim ti instalosh te gjitha paketat qe te ofron setup instaloji, nqs jo zgjidh vetem Messenger dhe jepi next. Prit deri sa te shkarkohet dhe te vete instalohet.
  Per ta instaluar duhet te kesh windows installer 4.5. Nqs ke win Xp dhe se ke te instaluar shkarkoje Ketu

  Pasi ta kesh shkarkuar dhe instaluar shko tek Tools-->Audio and Video Setup... dhe vazhdo proceduren.
  Shpresoj te te punoje.
  Forumi Shqiptar
  My web (hobby): www.zonajuaj.com

 16. #1856
  i/e regjistruar Maska e Ice Man
  Anėtarėsuar
  06-04-2007
  Postime
  37
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  thnx per pergjigje me Windows live messenger 2009 po bon fantazi edhe s`po e qet mesazhin , amoo ai messenger nuk po mu pershtatke me rrjetin , vonoi shum derissa u hap dhe ishte i komplikuar , vendosa ta perdori Msn messenger 7.5 perkunder atyre DONT SEND-av:@ FLm per mundin ju pershendes
  Me Respekt Ice Man

 17. #1857
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  30-01-2006
  Postime
  3
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Probleme me msn ?!

  Pershendetje antar te nderuar kam nje hall me kete msn 2009 kur deshiroj te flas me dike me video call sapo fillon biseda brenda 5 minutave edhe zerin tim nuk mund ta degjoj personi me te cilin une flas me video call, duhet patjeter ta ndali edhe ta leshoj perseri mirpo kur e ndal dhe e lishoj perseri ndodh e njejta gje mund vetem 4-5 minuta te flas dhe prap nuk mund ta degjoj zerin tim personi qe flet me mu...

  Dhe nje problem tjeter me web cam une nuk mund te shof veten time ja nje foto se si me del kur flas me dike me video call.


  JU LUTEMM ME JEPNI NJE SQARIM PER KETE GJE JUU LUTEM

 18. #1858
  Super Moderator Maska e benseven11
  Anėtarėsuar
  10-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,476
  Faleminderit
  68
  177 falenderime nė 164 postime
  Si fillim sigurohu qe kabllin e mikrofonit e ke futur ne brimen qe duhet per mikrofonin,zakonisht brima per mikrofonin eshte ngjyre roze,ne disa raste eshte brime e zeze.Pasi e lidh testo mikrofonin.Ne win xp klikohet start,klik run dhe fut sndrec32 Klik ok dhe do hapet mini aplikacioni i regjistrimit te zerit.Ne windows 7 klik start dhe ne kutine search fut sound recorder,klik lart ne liste ne sound recorder dhe do hapet mini aplikacioni i windowsit per regjistrim zeri.
  Provo te flasesh ne mikrofon dhe klik ne record buton.Sigurohu qe volumi i mikrofonit nuk eshte i ulet.Ngri volumin e mikrofonit lart.Pasi regjistron klik ne stop dhe save. E ruan materialin e regjistruar ne desktop.E hap materialin e ruajtur me windows media player,ose vlc.Nqs degjon ze,mikrofoni punon eshte lidhur ne brimen qe duhet.Ne rast te kundert kontrollo dhe provo brime tjeter audio mbrapa kompjuterit.
  ====
  Per video nga figura qe ke vene del qe messenxheri nuk e njeh,nuk e dikton web kameren qe ke.Per messenxherin duket sikur web kamera nuk ekziston,nuk eshte lidhur ndonje web kamera me kompjuterin.Ose eshte perdorur port usb1 ,provo dhe fute kabllin e web kameras ne nje port tjeter usb 2.Nqs web kamera e blere vjen me drajvera program,pra me disk,ri instalo drajverin dhe programin nga disku.Pastaj shkon ne messenxher klik ne tools/audio video dhe aty hap menute dhe zgjedh per audio chipsin audio ose karten e zerit,per video hap menune dhe zgjedh emrin e web kameres,klik poshte ne apliko/ok dhe kamera do punoje.Sigurohu qe kamera eshte e ndezur(on) dhe jo inactive(off)
  Sigurohu qe te figurat qe ke vene leviz me miun she shtyji lart dy rrathet anash qe i perkasin volumit te zerit.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga benseven11 : 10-01-2010 mė 18:38
  ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

 19. #1859
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  30-01-2006
  Postime
  3
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Problemi eshte se une nuk kam pas problem me para me kete gje e zerit qe thash mbas 5 minutave me ndalet po tash si kam instaluar kete msn 2009 e kam kete problem...Pastaj une nuk kam mikrofon po e ka vet web camera te instaluar mikrofonin dhe per ate.

  Problemi eshte se ne fillim mund te flas une 4-5 minuta flas po pas 4-5 minutave filllon nga pak mos degjohet zeri dhe mbas 2 minutave ndalet zeri krejt nuk me degjon personi dhe duhet te ndal dhe te rinis prap me video call.

 20. #1860
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  03-12-2008
  Vendndodhja
  RKS
  Postime
  215
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime

  Messenger is not available right now. Please try again later. (0x8ac70013)

  pershendetje mund te me tregoni qfar problemi mund te ket ne MSN 9.0 nuk mund te dergoj Video Ose vetem Mikrofonin Messenger is not available right now. Please try again later. (0x8ac70013)
  ma qet kete nuk hapet hiq a mund te me tregoni se qfar te bej

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •