Close
Faqja 10 prej 41 FillimFillim ... 8910111220 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 181 deri 200 prej 813
  1. #181
    i/e regjistruar Maska e teta
    Anėtarėsuar
    25-10-2005
    Postime
    2,005
    Citim Postuar mė parė nga 2043 Lexo Postimin
    paraja e grumbulluar dhe e mbyllur diku humbet vleren teta
    paraja duhet te qarkulloje qe te shtohet
    un parate i investoj e nuk me gjen ne portofoj lurre me teper se 1000 &
    e pranoj ne ne kosove ,mbase ngase kishim shum faza te krizave te ndryshme,na eshte bere si shprehi te mos rrim pa rezerva,lere ti po edhe rezerva ushqimi,kur filloi lufta per muajin e pare uk kishte kush kriz buke ,shtepit ishin plot eshte dicka e "ļmplantuar" te ne te mos rrim gafil thon pleqet.

    Une jam person qe kursei,por e kam nga nje attac qe po te jesh afer aaa kalon bukur "ka per te tereee"pastaja prap ajo e vjetra

  2. #182
    i/e regjistruar Maska e Nete
    Anėtarėsuar
    13-04-2009
    Postime
    8,688
    5.Reshqitja juaj neper topogan-si do duhej te ish ajo idealja.sikur te mund ta vizatonit apo ti pershkruanit dredhat e menduara?

    Ti pershkruaja dredhat,ashtu si me pelqen ...

  3. #183
    i/e regjistruar Maska e teta
    Anėtarėsuar
    25-10-2005
    Postime
    2,005
    Citim Postuar mė parė nga Nete Lexo Postimin
    5.Reshqitja juaj neper topogan-si do duhej te ish ajo idealja.sikur te mund ta vizatonit apo ti pershkruanit dredhat e menduara?

    Ti pershkruaja dredhat,ashtu si me pelqen ...
    psh te te mos ndikoj ne mendimin tende nje engritur nje e ulur e shpejt nja dy rrotullime
    ecte ct
    sigurisht tobogani nuk ecen drejt

  4. #184
    cherry blossom girl
    Anėtarėsuar
    14-05-2010
    Postime
    6,095
    1.Keni hyre ne deren kryesore te parkut.Para jush eshte nje topogan.Rradha per te hyre eshte shum i gjate.Sa kohe do te prisni qe te hyni ne te?

    -pres deri kur te jete radha ime...

    2.Ne fund erdh rradha juja.Jeni ne nje shpejtesi marramendese me drejtim poshte,Cfar emocionesh shkakton kjo shpejtesi ke ju?

    -me pelqen...

    3.Ne momentin e kulmit te knaqesis topogani juaj futet ne bazen.Vagoni juaj futet ne nje zone me shum pikla uji.ca do bertisni ne at moment?

    -nuk do bertisja...do qeshja

    4.Tani keni vendosur te hyni ne rreth rrotullimin me kuaj.Gjate rrotullimit per njefar arsye kali juaj prishet dhe ndalet. Ca do ti thonit kalit ne at moment.

    -te lutem edhe pak

    5.Reshqitja juaj neper topogan-si do duhej te ish ajo idealja.sikur te mund ta vizatonit apo ti pershkruanit dredhat e menduara?

    -si dallget e detit...

  5. #185
    i/e regjistruar Maska e Nete
    Anėtarėsuar
    13-04-2009
    Postime
    8,688
    Citim Postuar mė parė nga teta Lexo Postimin
    psh te te mos ndikoj ne mendimin tende nje engritur nje e ulur e shpejt nja dy rrotullime
    ecte ct
    sigurisht tobogani nuk ecen drejt
    Ka edhe nga ata qe kane pak dredha,pra ashtu e kisha pershkruar mi teta..

  6. #186
    i/e regjistruar Maska e teta
    Anėtarėsuar
    25-10-2005
    Postime
    2,005
    Citim Postuar mė parė nga Nete Lexo Postimin
    Ka edhe nga ata qe kane pak dredha,pra ashtu e kisha pershkruar mi teta..
    ok ok nete ti e di athere te gjitha me rend si i bie te zgjedhesh? ,ala eshte testim i forte ky i sotit,do qeshim aty te fundi

  7. #187
    i/e regjistruar Maska e hot_prinz
    Anėtarėsuar
    29-05-2007
    Vendndodhja
    Frankfurt
    Postime
    9,878
    Tete, ca o topogani?
    tempus fugit, amor manet in aeternum corde

  8. #188
    i/e regjistruar Maska e teta
    Anėtarėsuar
    25-10-2005
    Postime
    2,005
    Citim Postuar mė parė nga hot_prinz Lexo Postimin
    Tete, ca o topogani?
    degjoje ti kete si bene dredha ,degjo i dua pyetjet nga ty ketu.aaa nuk ka asryetim
    topogani ajo pra qe hip ne nje tren te vogel e ecen ne binar ajor sa larte sa posht,ka edhe versione qe futen neper uje,po si tren kalon neper bazene.
    kshu
    ajde rreshto pergjegjjet
    http://uk.images.search.yahoo.com/se...b&fr=slv8-msgr
    ja te ngjashme si keto por shummmm me te medha

  9. #189
    i/e regjistruar Maska e Nete
    Anėtarėsuar
    13-04-2009
    Postime
    8,688
    Ja hot ky eshte tobogane.

  10. #190
    i/e regjistruar Maska e hot_prinz
    Anėtarėsuar
    29-05-2007
    Vendndodhja
    Frankfurt
    Postime
    9,878
    Tete e Nete, ani hypni ju n'topogan e une ju pres poshte, e jau shti kryt n'uj..
    tempus fugit, amor manet in aeternum corde

  11. #191
    i/e regjistruar Maska e Nete
    Anėtarėsuar
    13-04-2009
    Postime
    8,688
    Citim Postuar mė parė nga hot_prinz Lexo Postimin
    Tete e Nete, ani hypni ju n'topogan e une ju pres poshte, e jau shti kryt n'uj..
    Ok e shtyj teten para meje,se une pres e fundit me u leshu,kur nuk ka kerkush...

  12. #192
    Sensual
    Anėtarėsuar
    17-02-2009
    Postime
    4,304
    Citim Postuar mė parė nga teta Lexo Postimin
    VOZITJA E JETES
    (apo ta shkruaj ngasja)

    Edhe te personat me pozitiv nganjehere perditeshmeria i shkakton monotoni.Shpesh kemi nevoje te ikim diku ne kerkim te ndonje stimuli qoft edhe per pak kohe.
    Qe edhe kjo situat te kete zgjidhje duhet dite se ca shkakton emocion ne jeten tone?
    ndonje film,udhetimi,lojrat e fatit?
    Si zgjdhje mund te jete edhe dita e kaluar ne parkun e lojrave ku emocionet jane te perziera me imagjinaten.
    Ajde te udhetojm ne femijerin tone ne boten e lojrave dhe argetimeve.


    dheee fillojm
    1.Keni hyre ne deren kryesore te parkut.Para jush eshte nje topogan.Rradha per te hyre eshte shum i gjate.Sa kohe do te prisni qe te hyni ne te?

    2.Ne fund erdh rradha juja.Jeni ne nje shpejtesi marramendese me drejtim poshte,Cfar emocionesh shkakton kjo shpejtesi ke ju?

    3.Ne momentin e kulmit te knaqesis topogani juaj futet ne bazen.Vagoni juaj futet ne nje zone me shum pikla uji.ca do bertisni ne at moment?

    4.Tani keni vendosur te hyni ne rreth rrotullimin me kuaj.Gjate rrotullimit per njefar arsye kali juaj prishet dhe ndalet. Ca do ti thonit kalit ne at moment.

    5.Reshqitja juaj neper topogan-si do duhej te ish ajo idealja.sikur te mund ta vizatonit apo ti pershkruanit dredhat e menduara?


    1) aq sa duhet
    2)eufori , gezim
    3)yahooooooo
    4)um hellooo lol
    5)sdo ndryshoja gje

  13. #193
    Citim Postuar mė parė nga teta Lexo Postimin
    [B]

    asgje?
    ka dy mundesi ketu,ose jeni pa shum para ,oseee cenke nej dore shtrenguar tiiiii qeeeeee.
    Nuk eshte aspak e vertete kjo, pasi nese harron portofolin ne shpi por te duhen lek, normale qe do marresh ne tel ndonje mik/mike e do i kerkosh aq para sa te duhen, por fare mire mund edhe te mos kesh nevoje te shpenzosh fare pare ate dite edhe je ne rregull. Ndaj, une per vete nuk e gjej veten fare te kjo pergjigje

    Citim Postuar mė parė nga teta Lexo Postimin
    Ajde te udhetojm ne femijerin tone ne boten e lojrave dhe argetimeve.
    Deri sa te me vij rradha!

    Liri totale.... sikur e zoteroj boten.


    wowwwwwwwwwwww

    Tani e gjete ti.

    Sa me shume marramendese (dmth me kthesa) e sa me e gjate!

    La vita non si spiega, si VIVE!

  14. #194
    Lab 100% Maska e Station
    Anėtarėsuar
    26-02-2010
    Vendndodhja
    Shqipėri
    Postime
    6,624
    Citim Postuar mė parė nga teta Lexo Postimin


    dheee fillojm
    1.Keni hyre ne deren kryesore te parkut.Para jush eshte nje topogan.Rradha per te hyre eshte shum i gjate.Sa kohe do te prisni qe te hyni ne te?

    2.Ne fund erdh rradha juja.Jeni ne nje shpejtesi marramendese me drejtim poshte,Cfar emocionesh shkakton kjo shpejtesi ke ju?

    3.Ne momentin e kulmit te knaqesis topogani juaj futet ne bazen.Vagoni juaj futet ne nje zone me shum pikla uji.ca do bertisni ne at moment?

    4.Tani keni vendosur te hyni ne rreth rrotullimin me kuaj.Gjate rrotullimit per njefar arsye kali juaj prishet dhe ndalet. Ca do ti thonit kalit ne at moment.

    5.Reshqitja juaj neper topogan-si do duhej te ish ajo idealja.sikur te mund ta vizatonit apo ti pershkruanit dredhat e menduara?
    1- Nuk do prisja rradhėn, do hyja pa rradhė.
    2- Shpejtėsia gjithmon mė sjell kėnaqėsi tė madhe, sa mė shpejt aq mė mirė.
    3- Ja q**** motrėn mė bėri ujė.
    4- Legen i m**** tani e gjete tė prishesh??
    5- Sa mė shumė kthesa tė forta dhe tė pa pritura.

  15. #195
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    08-08-2003
    Vendndodhja
    Shangri-La
    Postime
    6,262
    Citim Postuar mė parė nga teta Lexo Postimin



    PORTOFOLI I HARRUAR-PERGJEGJJE

    Parat qe keni mbledhur eshte shuma e parave qe ju nuk e llogarisni si shpenzim ditore.Kjo shum e parave eshte shuma qe ju edhe e huazoni pa noj problem.
    Sa grumbulluat?

    40-50 euro...hmm kjo eshte shum e mire

    me shum?
    athere ju jeni si nje bank per huazim per miqet tuaj\

    asgje?
    ka dy mundesi ketu,ose jeni pa shum para ,oseee cenke nej dore shtrenguar tiiiii
    qeeeeee.



    ps.e une mendova se jam vet me doreshtrrenguara shifi tiiii paska edhe me keq se une
    i bie qe skam para se doreshtrrenguar e marr si ofendim lol
    I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

  16. #196
    i/e regjistruar Maska e teta
    Anėtarėsuar
    25-10-2005
    Postime
    2,005
    Citim Postuar mė parė nga *~Rexhina~* Lexo Postimin
    i bie qe skam para se doreshtrrenguar e marr si ofendim lol
    aaa nuk e them asnjeher asigje te ofendohet dikush,ja them per veten me pare ,nuk jam persone qe shpenzoi shum,shof keto koleget e mia ca ju shef syri e blejn,une per veten time jo.

    gjej nje moment kur kam disponim per shooping dhe aty hap portofolin,e jo kshu ore e cast.
    kete mendim kisha ,sorry nese jam keqkuptuar


    ok testi nga ty?

  17. #197
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    08-08-2003
    Vendndodhja
    Shangri-La
    Postime
    6,262
    Citim Postuar mė parė nga teta Lexo Postimin
    dheee fillojm
    1.Keni hyre ne deren kryesore te parkut.Para jush eshte nje topogan.Rradha per te hyre eshte shum i gjate.Sa kohe do te prisni qe te hyni ne te?

    2.Ne fund erdh rradha juja.Jeni ne nje shpejtesi marramendese me drejtim poshte,Cfar emocionesh shkakton kjo shpejtesi ke ju?

    3.Ne momentin e kulmit te knaqesis topogani juaj futet ne bazen.Vagoni juaj futet ne nje zone me shum pikla uji.ca do bertisni ne at moment?

    4.Tani keni vendosur te hyni ne rreth rrotullimin me kuaj.Gjate rrotullimit per njefar arsye kali juaj prishet dhe ndalet. Ca do ti thonit kalit ne at moment.

    5.Reshqitja juaj neper topogan-si do duhej te ish ajo idealja.sikur te mund ta vizatonit apo ti pershkruanit dredhat e menduara?[/B]


    1) press 30 min maximum (nese tregohet sa mund te presesh)...po nuk tregohet atehere press sa me vin rradha lol

    2) rrahje zemre, adrenalin rush
    3) ahhhhhhh

    4) ohh mua me rra ky kali i prishur

    5) me komerdare dhe ne komerdare te kem njerzit e mi te dashur, ashtu me shijon me shume "the ride"
    I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

  18. #198
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    08-08-2003
    Vendndodhja
    Shangri-La
    Postime
    6,262
    Citim Postuar mė parė nga teta Lexo Postimin
    aaa nuk e them asnjeher asigje te ofendohet dikush,ja them per veten me pare ,nuk jam persone qe shpenzoi shum,shof keto koleget e mia ca ju shef syri e blejn,une per veten time jo.

    gjej nje moment kur kam disponim per shooping dhe aty hap portofolin,e jo kshu ore e cast.
    kete mendim kisha ,sorry nese jam keqkuptuar


    ok testi nga ty?

    jo jo aspak mos e merr per keq them sepse un kur shkoj shopping me shume mendoj cfare ti blej njerze qe dua, dhe jam pak doreleshuar lol
    I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

  19. #199
    i/e regjistruar Maska e teta
    Anėtarėsuar
    25-10-2005
    Postime
    2,005
    hmm do qeshim ke fundi,ala komente qe do behen hahah,ajde next please

  20. #200
    yep Maska e Izadora
    Anėtarėsuar
    11-09-2008
    Vendndodhja
    ne zemren e atij qe ka "zemer"
    Postime
    8,793
    Citim Postuar mė parė nga teta Lexo Postimin
    VOZITJA E JETES
    (apo ta shkruaj ngasja)

    Edhe te personat me pozitiv nganjehere perditeshmeria i shkakton monotoni.Shpesh kemi nevoje te ikim diku ne kerkim te ndonje stimuli qoft edhe per pak kohe.
    Qe edhe kjo situat te kete zgjidhje duhet dite se ca shkakton emocion ne jeten tone?
    ndonje film,udhetimi,lojrat e fatit?
    Si zgjdhje mund te jete edhe dita e kaluar ne parkun e lojrave ku emocionet jane te perziera me imagjinaten.
    Ajde te udhetojm ne femijerin tone ne boten e lojrave dhe argetimeve.


    dheee fillojm
    1.Keni hyre ne deren kryesore te parkut.Para jush eshte nje topogan.Rradha per te hyre eshte shum i gjate.Sa kohe do te prisni qe te hyni ne te?

    2.Ne fund erdh rradha juja.Jeni ne nje shpejtesi marramendese me drejtim poshte,Cfar emocionesh shkakton kjo shpejtesi ke ju?

    3.Ne momentin e kulmit te knaqesis topogani juaj futet ne bazen.Vagoni juaj futet ne nje zone me shum pikla uji.ca do bertisni ne at moment?

    4.Tani keni vendosur te hyni ne rreth rrotullimin me kuaj.Gjate rrotullimit per njefar arsye kali juaj prishet dhe ndalet. Ca do ti thonit kalit ne at moment.

    5.Reshqitja juaj neper topogan-si do duhej te ish ajo idealja.sikur te mund ta vizatonit apo ti pershkruanit dredhat e menduara?


    1. Erdhe qe erdha jam tu prit deri sa te vije rradha .Jena mesu tu prit
    2.Frike , syte mbahen mbyll edhe c'fare te jete e shkrujtme amin
    3. Kush rri nja nje ore ne diell me u tha
    4. o kal c'pate , deri tani ishe mire :-p fat cikllopi kam o je o je
    5. Sa me pak dredha aq me ideale do ishte lol
    Jeto sot se neser nuk i dihet

Faqja 10 prej 41 FillimFillim ... 8910111220 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •