Close

Rezultati i Sondazhit: Dashuria Apo Pasuria

Votues
39. Nuk mund tė votoni nė kėtė sondazh
  • Dashuria

    27 69.23%
  • Pasuria

    12 30.77%
Faqja 3 prej 5 FillimFillim 12345 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 90
  1. #41
    Lab 100% Maska e Station
    Anėtarėsuar
    26-02-2010
    Vendndodhja
    Shqipėri
    Postime
    6,624
    Citim Postuar mė parė nga kleadoni Lexo Postimin
    Dashurine, dashurine e prape dashurine
    Per mua dashuria eshte pasuria me e madhe qe mund te kete nje njeri. Pasurine si "matarial" e krijon ne jete (avash avash), nderkohe qe te kesh prane persona qe te duan nuk eshte edhe aq e lehte!
    Shiko Klea nuk dua tė "kritikoj" pėr optimizmin romantik por si mendon, po nuk pate para ē'far do hash dashurinė??
    Ju mund tė flisni nga pozita tė ngrohta ekonomike por ka familje qė nuk ngopin dot barkun me bukė!
    Nuk e di si do thoje bie fjala tė ishe (supozoj) burr e grua pa punė, me njė "tufė" kalamaj dhe me njė ndihmė sociale qė tė jep tre ditė bukė gjithsej???
    Dashuria e mirė ėshtė por pa para............???

  2. #42
    Citim Postuar mė parė nga IL__SANTO Lexo Postimin
    Ajo shprehja: Due cuori e una capanna ka qene kur nuk ishte ne qarkullim euro ose leke ose lira.
    hahaha! Sic e shkruajta edhe me lart, jam e idese qe pasurine e krijon avash avash (normalisht dy persona jo dembela, kerkojne pune edhe krijojne nje pasuri materiale).
    Nderkohe qe te gjesh nje person qe vertete te te doje, sidomos ne kohet e sotme, eshte bere cik e veshtire

    La vita non si spiega, si VIVE!

  3. #43
    SupremacY Maska e IL__SANTO
    Anėtarėsuar
    23-08-2004
    Vendndodhja
    Larg
    Postime
    4,248
    Citim Postuar mė parė nga kleadoni Lexo Postimin
    hahaha! Sic e shkruajta edhe me lart, jam e idese qe pasurine e krijon avash avash (normalisht dy persona jo dembela, kerkojne pune edhe krijojne nje pasuri materiale).
    Nderkohe qe te gjesh nje person qe vertete te te doje, sidomos ne kohet e sotme, eshte bere cik e veshtire
    Ku krijohet kjo pasuria avash avash me thuaj vendin se dua te vij dhe une.
    Hapu Shoqe Se Skom Frenaaa.

  4. #44
    Citim Postuar mė parė nga Station Lexo Postimin
    Shiko Klea nuk dua tė "kritikoj" pėr optimizmin romantik por si mendon, po nuk pate para ē'far do hash dashurinė??
    Ju mund tė flisni nga pozita tė ngrohta ekonomike por ka familje qė nuk ngopin dot barkun me bukė!
    Nuk e di si do thoje bie fjala tė ishe (supozoj) burr e grua pa punė, me njė "tufė" kalamaj dhe me njė ndihmė sociale qė tė jep tre ditė bukė gjithsej???
    Dashuria e mirė ėshtė por pa para............???
    Pak a shume pergjigjen e dhashe me lart kur citova Santo-n. Jam shume dakord qe kur jane te varfer fare fillojne grindjet-sherret edhe te rrofte dashuria.... por ama, njeriu lufton per nje jete me te mire, lufton per te gjetur nje pune dhe pikerisht me keto momente te veshtira kur nuk ka akoma pune, gjen ngrohtesi te burri/gruaja qe i jep force per te ecur perpara.

    Ndersa, per ato "tufen" e kalamajve, te mendohen mire para se ti bejne... cuditerisht ato njerez qe punojne kane 2-3 femije,nderkohe qe ato qe s'kane pune, ose me mire, ato qe kane grate ne shpi e burrat punojne, bejne nga 5-6. Do cik mend edhe kjo gje!

    La vita non si spiega, si VIVE!

  5. #45
    Citim Postuar mė parė nga IL__SANTO Lexo Postimin
    Ku krijohet kjo pasuria avash avash me thuaj vendin se dua te vij dhe une.
    Nuk ka nje vend te vecante, krijohet kudo! Mjafton vullneti... ti, qe e ke krijuar pasurine, si ia bere? Normalisht duke punuar, gjithashtu gruaja/e fejuara jote punon e keshtu rritet pasuria familjare.
    Jam shume kunder faktit qe pasuria te sjell lumturine (normalisht jo 100%)por ka plot te pasur milionera qe i kushtohen tere diten punes edhe e lene pas dore krijimin e familjes. E ci do leket kur s'ke me ke ti shpenzosh?

    La vita non si spiega, si VIVE!

  6. #46
    SupremacY Maska e IL__SANTO
    Anėtarėsuar
    23-08-2004
    Vendndodhja
    Larg
    Postime
    4,248
    Citim Postuar mė parė nga kleadoni Lexo Postimin
    Nuk ka nje vend te vecante, krijohet kudo! Mjafton vullneti... ti, qe e ke krijuar pasurine, si ia bere? Normalisht duke punuar, gjithashtu gruaja/e fejuara jote punon e keshtu rritet pasuria familjare.
    Jam shume kunder faktit qe pasuria te sjell lumturine (normalisht jo 100%)por ka plot te pasur milionera qe i kushtohen tere diten punes edhe e lene pas dore krijimin e familjes. E ci do leket kur s'ke me ke ti shpenzosh?
    Une jam i pasur nga ana shpirterore se nuk e kam specifikuar ne ate postim.

    Ata plot milionera qe citon ti jane njerez te skllaveruar nga leku.Njof une shume te tjere qe kane me ke i shpenzojne edhe me se miri.

    Keshtu qe duhet shume dashuri por edhe disi pasuri.

    Mendimi im ky

    P.s Te lumte goja qe gruaja apo e fejuara ime punon.Do ja propozoj si ide.
    Hapu Shoqe Se Skom Frenaaa.

  7. #47
    Citim Postuar mė parė nga IL__SANTO Lexo Postimin
    Une jam i pasur nga ana shpirterore se nuk e kam specifikuar ne ate postim.

    Ata plot milionera qe citon ti jane njerez te skllaveruar nga leku.Njof une shume te tjere qe kane me ke i shpenzojne edhe me se miri.

    Keshtu qe duhet shume dashuri por edhe disi pasuri.

    Mendimi im ky

    P.s Te lumte goja qe gruaja apo e fejuara ime punon.Do ja propozoj si ide.
    Disi pasuri... shume dakord! Per kete t'a mbeshtes mendimin.

    p.s - hahaha! pa te keq, e mora si shembull.... ngaqe jam cik si kunder qendrimit te femres ne shpi edhe faktit qe burri duhet te punoj e te mbaj gruan.

    La vita non si spiega, si VIVE!

  8. #48
    Lab 100% Maska e Station
    Anėtarėsuar
    26-02-2010
    Vendndodhja
    Shqipėri
    Postime
    6,624
    Citim Postuar mė parė nga kleadoni Lexo Postimin
    cuditerisht ato njerez qe punojne kane 2-3 femije,nderkohe qe ato qe s'kane pune, ose me mire, ato qe kane grate ne shpi e burrat punojne, bejne nga 5-6. Do cik mend edhe kjo gje!
    Po ē'tė bėjnė tė shkretėt, nga qė skan punė prandaj bėjnė fėmijė.
    Hajde vėrdall nėpėr shtėpi dhe....bėj fėmijė, kėtė kanė punė tė vetme ( ēe do qė ėshtė punė e pa paguar).

  9. #49
    Citim Postuar mė parė nga Station Lexo Postimin
    Po ē'tė bėjnė tė shkretėt, nga qė skan punė prandaj bėjnė fėmijė.
    Hajde vėrdall nėpėr shtėpi dhe....bėj fėmijė, kėtė kanė punė tė vetme ( ēe do qė ėshtė punė e pa paguar).
    Ah, per kete s'kam c'them Pune eshte edhe te berit e femijeve hahaha!

    La vita non si spiega, si VIVE!

  10. #50
    SupremacY Maska e IL__SANTO
    Anėtarėsuar
    23-08-2004
    Vendndodhja
    Larg
    Postime
    4,248
    Citim Postuar mė parė nga kleadoni Lexo Postimin
    Disi pasuri... shume dakord! Per kete t'a mbeshtes mendimin.

    p.s - hahaha! pa te keq, e mora si shembull.... ngaqe jam cik si kunder qendrimit te femres ne shpi edhe faktit qe burri duhet te punoj e te mbaj gruan.
    P.s Si nuk u be qe te punonin grate edhe te rrinin burrat.Se di pse por do me dukej shume hap perparimtar.
    Hapu Shoqe Se Skom Frenaaa.

  11. #51
    Citim Postuar mė parė nga IL__SANTO Lexo Postimin
    P.s Si nuk u be qe te punonin grate edhe te rrinin burrat.Se di pse por do me dukej shume hap perparimtar.
    S'do duronit ju burrat te vareshit nga grate jo.... Do ishe dakord ti te merrje te beje te tera punet e shpise, te gatuaje etj etj nderkohe qe gruaja te punonte? Mos o Zot

    Do te behej barku marshallah pastaj hahaha

    La vita non si spiega, si VIVE!

  12. #52
    Lab 100% Maska e Station
    Anėtarėsuar
    26-02-2010
    Vendndodhja
    Shqipėri
    Postime
    6,624
    Citim Postuar mė parė nga kleadoni Lexo Postimin
    S'do duronit ju burrat te vareshit nga grate jo.... Do ishe dakord ti te merrje te beje te tera punet e shpise, te gatuaje etj etj nderkohe qe gruaja te punonte? Mos o Zot

    Do te behej barku marshallah pastaj hahaha
    Dikur ka qėnė ashtu, e harove ēfar kanė shkruar...

    Burrat nėnė hije
    Lozin, kuvendojnė
    Pika qė sju bie
    Se nga gratė rrojnė.

    Ke edhe filmin "14 vjeē dhėndėr".....

  13. #53
    Citim Postuar mė parė nga Station Lexo Postimin
    Dikur ka qėnė ashtu, e harove ēfar kanė shkruar...

    Burrat nėnė hije
    Lozin, kuvendojnė
    Pika qė sju bie
    Se nga gratė rrojnė.

    Ke edhe filmin "14 vjeē dhėndėr".....

    Dikur pra... mire e the

    La vita non si spiega, si VIVE!

  14. #54
    SupremacY Maska e IL__SANTO
    Anėtarėsuar
    23-08-2004
    Vendndodhja
    Larg
    Postime
    4,248
    Citim Postuar mė parė nga kleadoni Lexo Postimin
    S'do duronit ju burrat te vareshit nga grate jo.... Do ishe dakord ti te merrje te beje te tera punet e shpise, te gatuaje etj etj nderkohe qe gruaja te punonte? Mos o Zot

    Do te behej barku marshallah pastaj hahaha
    Do isha dakort une?????Jo 100% po nja 800% dakort.Pse mos o zot aman.Barazi kerkoni barazi le te jete.

    Sa per barkun marshalla grate ne palester edhe burrat ne palester se kohe e lire do na mbetej.
    Hapu Shoqe Se Skom Frenaaa.

  15. #55
    Citim Postuar mė parė nga IL__SANTO Lexo Postimin
    Do isha dakort une?????Jo 100% po nja 800% dakort.Pse mos o zot aman.Barazi kerkoni barazi le te jete.

    Sa per barkun marshalla grate ne palester edhe burrat ne palester se kohe e lire do na mbetej.
    Po s'me the a do i beje ti te gjitha ato punet qe bejne grate? Do laje, hekurosje, gatuaje etj etj (se eshte lista sh e gjate )?

    Max 1 jave e do jepje doreheqjen....

    La vita non si spiega, si VIVE!

  16. #56
    SupremacY Maska e IL__SANTO
    Anėtarėsuar
    23-08-2004
    Vendndodhja
    Larg
    Postime
    4,248
    Citim Postuar mė parė nga kleadoni Lexo Postimin
    Po s'me the a do i beje ti te gjitha ato punet qe bejne grate? Do laje, hekurosje, gatuaje etj etj (se eshte lista sh e gjate )?

    Max 1 jave e do jepje doreheqjen....
    Amon me zot se kemi jetu edhe vetem pa grate se sjina martu pa lind akoma.Normale qe do i boja se na boni ju sikur thu ti amon mer zot ki meshire per grate se jane tu u thy ne mes tu fshi shpin nje here ne 2 dite e tu hekuros 1 here ne jave.Per te bo i pjat makarona duhen fiks 10 min.Keshtu qe nga 24 ore te dites te heqesh 8 ore qe flini gjume 10 min makarona 20 min larje enesh 30 min hekurosje 1 ore ne dite pastrim shpie i bie te flini 8 ore te punoni 2 ore edhe te knaqeni duke pire kafe e shiku telenovela 14 ore.
    Hapu Shoqe Se Skom Frenaaa.

  17. #57
    Citim Postuar mė parė nga IL__SANTO Lexo Postimin
    Amon me zot se kemi jetu edhe vetem pa grate se sjina martu pa lind akoma.Normale qe do i boja se na boni ju sikur thu ti amon mer zot ki meshire per grate se jane tu u thy ne mes tu fshi shpin nje here ne 2 dite e tu hekuros 1 here ne jave.Per te bo i pjat makarona duhen fiks 10 min.Keshtu qe nga 24 ore te dites te heqesh 8 ore qe flini gjume 10 min makarona 20 min larje enesh 30 min hekurosje 1 ore ne dite pastrim shpie i bie te flini 8 ore te punoni 2 ore edhe te knaqeni duke pire kafe e shiku telenovela 14 ore.
    E mo e, flet keshtu ti ne pergjithesi.
    Cunat qe kane bere shkollen e larte ne nje qytet tjeter, apo ato qe kane ikur jashte shtetit per pune, normale qe kane mesuar ti bejne te gjitha vete. Ama, kur kthehen te mami, apo martohen.... se c'i kap nje dembelizem

    Nejse, se per shaka ishte, e di qe ka plot cuna qe i ndihmojne femrat e tyre per ndonje pune.

    La vita non si spiega, si VIVE!

  18. #58
    100%shqiptare Maska e loneeagle
    Anėtarėsuar
    25-04-2002
    Vendndodhja
    not where i want to be
    Postime
    4,224
    Dashuria e cilter, nuk ka pasuri ne bote qe barazohet me ket.
    I LOVE GOD

    j&g

  19. #59
    i/e regjistruar Maska e davidd
    Anėtarėsuar
    02-09-2009
    Postime
    2,016
    Dashuri, pasuri sa per te pas nje jete normale.

  20. #60
    SupremacY Maska e IL__SANTO
    Anėtarėsuar
    23-08-2004
    Vendndodhja
    Larg
    Postime
    4,248
    Citim Postuar mė parė nga kleadoni Lexo Postimin
    E mo e, flet keshtu ti ne pergjithesi.
    Cunat qe kane bere shkollen e larte ne nje qytet tjeter, apo ato qe kane ikur jashte shtetit per pune, normale qe kane mesuar ti bejne te gjitha vete. Ama, kur kthehen te mami, apo martohen.... se c'i kap nje dembelizem

    Nejse, se per shaka ishte, e di qe ka plot cuna qe i ndihmojne femrat e tyre per ndonje pune.
    Uiiiiiii sa pergjigje feministe.

    Ai dembelizmi eshte i justifikuar.
    Hapu Shoqe Se Skom Frenaaa.

Faqja 3 prej 5 FillimFillim 12345 FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •