Close
Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 26 prej 26
  1. #21
    O citrus, pa dashur te te ofendoj, por ke hapur plot tema me te njejten pyetje! Per asgje nuk eshte vone ne jete nese vertete e deshiron.
    Ti je vetem 28 vjec, por edhe 48 te ishe nuk do ishte vone te filloje dicka qe e ke qejf. Duhet vetem te kesh besim ne veten tende, te bindesh veten qe do ia arrisesh e te kesh force te perballosh veshtiresite qe do hasesh.... kurre nuk eshte vone!

    La vita non si spiega, si VIVE!

  2. #22
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    15-05-2011
    Postime
    78
    Per te gjithe ju qe nuk ngurroni te me kritikoni se une kam hapur teme te ngjashme, se nuk me kane hyre ne veshe ato qe keni thene, une do t'jua thosha nje gje: mos e kritiko askend per dicka qe nuk ke kaluar vete. Kete nuk po e them une si dicka te re, kjo njihet edhe si thenie. Andaj, nuk eshte e lehte qe me disa fjale te shlyhen nga mendja ato qe jane ngulitur. Me kane ndihmuar deri diku, sigurisht, por mos mendoni se me disa fjale ndryshohet gjithcka. Shpresoj te mos kaloni neper ato qe kam kaluar une. Ka shume gjera te keqija ne kete bote dhe ne mesin e ketyre te keqijave hyn edhe gjendja e rende psikike.

    Sido qe te jete, falemnderit per kurajon!

  3. #23
    Citim Postuar mė parė nga citrusse Lexo Postimin
    Per te gjithe ju qe nuk ngurroni te me kritikoni se une kam hapur teme te ngjashme, se nuk me kane hyre ne veshe ato qe keni thene, une do t'jua thosha nje gje: mos e kritiko askend per dicka qe nuk ke kaluar vete. Kete nuk po e them une si dicka te re, kjo njihet edhe si thenie. Andaj, nuk eshte e lehte qe me disa fjale te shlyhen nga mendja ato qe jane ngulitur. Me kane ndihmuar deri diku, sigurisht, por mos mendoni se me disa fjale ndryshohet gjithcka. Shpresoj te mos kaloni neper ato qe kam kaluar une. Ka shume gjera te keqija ne kete bote dhe ne mesin e ketyre te keqijave hyn edhe gjendja e rende psikike.

    Sido qe te jete, falemnderit per kurajon!
    Ajo qe ti quan kritike, eshte nje nxitje me shume per ty pikerisht per faktin qe fjalet mbeten fjale deri ne momentin qe vihen ne praktike. Nese ty te ngushellojne fjalet tona, e do te vazhdosh perpara vetem ti lexosh, atehere ok.... e terheq mbrapsh une ate komentin me lart. Per te miren tende e kam, duhet te fillosh te vesh ne praktike tere ato deshira qe ke, duhet te ecesh perpera e te lesh prapa kraheve te shkuaren.

    Me vjen vertet shume keq per ate qe ke kaluar, por nuk do ndryshosh asgje nese nuk ben ca hapa perpara! Ta uroj me gjithe shpirt qe ta lesh njehere e pergjithmone pas kraheve nje gjendje te tille!

    La vita non si spiega, si VIVE!

  4. #24
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    15-05-2011
    Postime
    78
    Citim Postuar mė parė nga kleadoni Lexo Postimin
    Ajo qe ti quan kritike, eshte nje nxitje me shume per ty pikerisht per faktin qe fjalet mbeten fjale deri ne momentin qe vihen ne praktike. Nese ty te ngushellojne fjalet tona, e do te vazhdosh perpara vetem ti lexosh, atehere ok.... e terheq mbrapsh une ate komentin me lart. Per te miren tende e kam, duhet te fillosh te vesh ne praktike tere ato deshira qe ke, duhet te ecesh perpera e te lesh prapa kraheve te shkuaren.

    Me vjen vertet shume keq per ate qe ke kaluar, por nuk do ndryshosh asgje nese nuk ben ca hapa perpara! Ta uroj me gjithe shpirt qe ta lesh njehere e pergjithmone pas kraheve nje gjendje te tille!
    Falemderit shume!

  5. #25
    Citim Postuar mė parė nga citrusse Lexo Postimin
    Si thoni? Mendoni se eshte vone per te filluar cdo ghe nga e para ne kete moshe pas shume deshtimeve: per te filluar nje lidhje, universitetin, vetedijesimin mbiu jeten. E them kete se jam afruar tek te tridhjetat dhe nuk kam arritur asgje: idenitifikohem tamam nje loser ne syte e botes dhe tani kur jam vetedijesuar mbi cdo gje, me duket se eshte teper vone,sepse e ndjej trurin te lodhur, te palkur nga mendimet negative. Cdo mendim nga ana juaj eshte i mireseardhur!
    Hey, c'kemi!
    Si je Ti? Akoma vazhdon me kujtime te trishta? Hmm...kjo nuk te ndihmon aspak, vetem buzeqeshja eshte ilaci me i mire, deshira per Jeten, kurajoja... dhe jo mendimet e trishta, qe te pengojne ne realizmin e endrrave te tua. Tani, vertete qe ne' nuk mund te kemi kaluar traumen, qe ke pesuar ti, por ama se paku thjesht mund te mundohemi te kuptojme, dhe me shume te deshire te japim keshilla, qe i shikojme se mund te te vlejne, sepse kete po kerkon apo jo? Dhe mendoj, se gjithe ato keshilla qe t'i kemi dhene me gjithe zemer, se paku te na e shperblesh duke te pare qe te thuash gjera pozitive per jeten tende. Nuk zgjidhet gje, duke ndenjur e kujtuar kohet e trishta, por duhet veprim, te dalesh nga gjendja ku je, me guxim dhe deshire per Jeten. Thuaji vetes qe ti e meriton te jeshi i lumtur, dhe asgje e askush nuk mund te te pengoje per ta realizuar kete.
    Dicka qe nuk te vret - te ben me te forte.

  6. #26
    i/e regjistruar Maska e Nete
    Anėtarėsuar
    13-04-2009
    Postime
    8,688
    Citim Postuar mė parė nga citrusse Lexo Postimin
    Si thoni? Mendoni se eshte vone per te filluar cdo ghe nga e para ne kete moshe pas shume deshtimeve: per te filluar nje lidhje, universitetin, vetedijesimin mbiu jeten. E them kete se jam afruar tek te tridhjetat dhe nuk kam arritur asgje: idenitifikohem tamam nje loser ne syte e botes dhe tani kur jam vetedijesuar mbi cdo gje, me duket se eshte teper vone,sepse e ndjej trurin te lodhur, te palkur nga mendimet negative. Cdo mendim nga ana juaj eshte i mireseardhur!
    Vone nuk eshte ,te mjaftone ti largoshe mendimet negative separi,mos shikosh e degjoshe qfare te thone tjeret,por besim ne vetevete me shume.

Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •