Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 18
  1. #1
    Gregory Isaacs Maska e metinsk
    Anėtarėsuar
    21-06-2010
    Vendndodhja
    Shkup
    Postime
    91

    M'duhet ndihm! (JU LUTEM)

    Okej kshtu qendron puna.

    Po du me apliku me nji kompani.Por rastsisht ja kom gjet emailin nji pjestarit t'kryesis t'asaj kompanie.E tash po komunikojm, e ja shpreha mendimin per me apliku per n'at kompani.Po aj ma kerkoj CV'n, une ja dergova, n'email po kshtu, si shkrim, tekst.Aj ma kthej kshtu "Can you put it in a better form, so i can send it to the HR department?"

    E problemi o tash, nuk po di qysh me e bo ket "better form", a mos osht naj shabllon qe duhet mu bo?

    Ju kisha lut nese dikush din reth ksaj qeshtje me m'dihmu, FALEMINDERIT.
    Qielli im

  2. #2
    i/e regjistruar Maska e teta
    Anėtarėsuar
    25-10-2005
    Postime
    2,005
    ma dergo mail ne privat ta dergoi une versionin me te ri te Cv Europass

  3. #3
    Gregory Isaacs Maska e metinsk
    Anėtarėsuar
    21-06-2010
    Vendndodhja
    Shkup
    Postime
    91
    Okej ta dergova, shiqo kuti'n.Shpresoj se do m'kryj pune, gjithsesi, Faleminderit.
    Qielli im

  4. #4
    i/e regjistruar Maska e teta
    Anėtarėsuar
    25-10-2005
    Postime
    2,005
    jo nuk ka asgje ne kuti

  5. #5
    Gregory Isaacs Maska e metinsk
    Anėtarėsuar
    21-06-2010
    Vendndodhja
    Shkup
    Postime
    91
    Mhm, mos ka ndonje problem ndoshta.Okej dergo ktu verzionin me te ri te CV's.Emaili: metin_sk@hotmail.com
    Qielli im

  6. #6
    i/e regjistruar Maska e teta
    Anėtarėsuar
    25-10-2005
    Postime
    2,005
    ok,kontrollo mail

    ke pyetjet aty qe duhet ti japesh pergjegjjen ne baze te te dhenave tuaja dmth ne anen djatht te faqes dhe ruaje si dokument pastaja dergo

    te uroi sukses ne aplikim

    ps ,shkruaj ne te pergjigjet?

  7. #7
    i/e regjistruar Maska e Vidasusi
    Anėtarėsuar
    11-11-2010
    Vendndodhja
    Atje diku...
    Postime
    273
    Me "Better form" mund tė ketė menduar pėr shumė gjėra, pėrfshirė kėtu edhe anėn gramatikore, rradhitjen e informatave, etj.

    Nuk ka njė "form standarde pėr CV" qė duhet ta ndjekin tė gjithė. E gjitha nvaret se ku edhe pėr ē'farė aplikon, dhe nė bazė tė asaj, formon CV tėnde. Por janė ca rregulla qė vlejnė ēdo herė.

    Mund tė kėrkosh nė internet, ka mjaft forma tė ndryshme tė CV-jave qė mund ti pėrdorish si shembull. Nėse duhet tė anglisht, kėrko ndihmė nga dikush tė ta kontrollojė gjuhėn - gabimet gramatikore nuk falen.

    Kėshilla ime: Bėje CV tėnde pak mė interesante... ndonjė ngjyrė nė qosh, ndonjė font pėr tė shkruar emrin pak mė ndryshe... pasi qė duhet tu bjerė nė sy pėr diēka ajo CV.




    P.S. Ē'farė vendi punė ėshtė kjo? A tė konkuroj edhe unė? :-D

  8. #8
    Gregory Isaacs Maska e metinsk
    Anėtarėsuar
    21-06-2010
    Vendndodhja
    Shkup
    Postime
    91
    Jo, anglishten e kam shum t'mire, super t'mire.Mendoj qe ka kerku me e bo pak ma profesionale.Po pres pergjigje edhe une .Vidasus nuk t'tregoj dot :P
    Qielli im

  9. #9
    i/e regjistruar Maska e Vidasusi
    Anėtarėsuar
    11-11-2010
    Vendndodhja
    Atje diku...
    Postime
    273
    Citim Postuar mė parė nga metinsk Lexo Postimin
    Jo, anglishten e kam shum t'mire, super t'mire.Mendoj qe ka kerku me e bo pak ma profesionale.Po pres pergjigje edhe une .Vidasus nuk t'tregoj dot :P
    I keq! :P


    Tė thash, varet nga vendi qė aplikon. P.sh.: nėse aplikon pėr dizajnė grafik - e udhės do ishtė tė bėsh njė CV fancy me ngjyra e foto, diēka interesante, kreative - qė tu dėshmosh se ke talent, se je kreativ.

    Por po aplikon pėr diēka tjetėr, atėherė duhet pak mė serioze tė jetė CV yte. D.m.th. ti gruposh mirė tė dhėnat, edukimin, pėrvojėn e punės... dhe tė mos e mbingarkosh me shumė detaje tė panevojėshme. Nuk preferohet tė bėsh CV mbi 2 faqe.
    Sidoqoftė, tė dėshiroj suksese nė aplikim.

  10. #10

  11. #11
    Gregory Isaacs Maska e metinsk
    Anėtarėsuar
    21-06-2010
    Vendndodhja
    Shkup
    Postime
    91
    Faleminders plako.Une e kom dergu mo CV'n tash mbetet vec me prit.Po okej, kto kan me mu desht per tjera her ..
    Qielli im

  12. #12
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anėtarėsuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676
    Une kam patur nje klase te vecante ketu, ku si te bej nje resume profesionale ishte nje nga pikat kyce.
    Besoj ne better forme do te thote te respektosh rregullat ne ndertimin e resumes. Hapesirat qe duhet te lesh, madhesine e shkronjave, lloji i shkrimit, renditjen, etj. Po dhe formulimi i pikave kryesore sakte, qarte dhe formal ka rendesi shume
    Nuk e di sa i ke respektuar keto.
    Sa per llojin e resumes sic e permenden dhe me lart varet ku po aplikon. Ke plot free sample applications online qe mund ti pershtaten profesionit tend e vendit qe ti po aplikon
    Feelings change - memories don't.

  13. #13
    bubbly
    Anėtarėsuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    Citim Postuar mė parė nga metinsk Lexo Postimin
    Okej kshtu qendron puna.

    Po du me apliku me nji kompani.Por rastsisht ja kom gjet emailin nji pjestarit t'kryesis t'asaj kompanie.E tash po komunikojm, e ja shpreha mendimin per me apliku per n'at kompani.Po aj ma kerkoj CV'n, une ja dergova, n'email po kshtu, si shkrim, tekst.Aj ma kthej kshtu "Can you put it in a better form, so i can send it to the HR department?"

    E problemi o tash, nuk po di qysh me e bo ket "better form", a mos osht naj shabllon qe duhet mu bo?

    Ju kisha lut nese dikush din reth ksaj qeshtje me m'dihmu, FALEMINDERIT.
    ne "better form" dmth, qe ta besh attachment kur te cosh email. Nuk cohet copy e paste me email ashtu, se formati ndryshon. Bej nje resume ne word, ke online samples nga me te ndryshmet, per cdo lloj pozicioni pune, aty rendit kualifikimet, edukimin, eksperiencen, skills etc etc... edhe beje attach. Qe kur ta hapi ai atje dhe ta printoj , te dali ne better form. lol

    ah mos harroj dhe cover letter, ku te tregosh pak perveten, introduction per motivimin dhe objektivat qe ke per ate pozicion pune. Gjithmone resume duhet te dergohet me cover letter. Good luck.
    Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

  14. #14
    i/e regjistruar Maska e teta
    Anėtarėsuar
    25-10-2005
    Postime
    2,005
    Citim Postuar mė parė nga metinsk Lexo Postimin
    Jo, anglishten e kam shum t'mire, super t'mire.Mendoj qe ka kerku me e bo pak ma profesionale.Po pres pergjigje edhe une .Vidasus nuk t'tregoj dot :P
    nuk e more nje mail nga Ana?

  15. #15
    Gregory Isaacs Maska e metinsk
    Anėtarėsuar
    21-06-2010
    Vendndodhja
    Shkup
    Postime
    91
    Citim Postuar mė parė nga teta Lexo Postimin
    nuk e more nje mail nga Ana?

    E mora, e mora.Faleminderit shume Ana .Shpresoj qe do mund te ta kthej ket mirsi ndonjeher.Faleminderit edhe tjerve per pergigjet, mkan ndihmu shum.
    Qielli im

  16. #16
    Gregory Isaacs Maska e metinsk
    Anėtarėsuar
    21-06-2010
    Vendndodhja
    Shkup
    Postime
    91
    UPDATE: M'kan thir n'intervju, faleminderit shum njerz, nese m'pranojn n'pune, duhet me ju qarros, sidomos Teta'n.
    Qielli im

  17. #17
    i/e regjistruar Maska e teta
    Anėtarėsuar
    25-10-2005
    Postime
    2,005

    hey hey

  18. #18
    i/e regjistruar Maska e hot_prinz
    Anėtarėsuar
    29-05-2007
    Vendndodhja
    Frankfurt
    Postime
    9,878
    tete hallall
    tempus fugit, amor manet in aeternum corde

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •