Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 18
  1. #1
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    06-01-2011
    Postime
    106

    Kam problem me komunikimin joverbal

    kam problem me te shikuarit njerzit ne sy perse kjo me ndodh ?

    psh si shoku apo ndonje familjar tjeter disi si smundem ti drejtohem drejt e ne sy perse ?

  2. #2
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    17-05-2009
    Vendndodhja
    Dallas Texas
    Postime
    751
    nuk eshte ndonje gjo alarmante o doniii. Nuk i shef sivjet do ti shofesh mot . mjafton ti thuah vetes shifi njerzit ne sy here tjeter . ska te keqe ketu dhe po nuk i pe, mjafton te jesh i drejt dhe i beses, that's all...

  3. #3
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    06-01-2011
    Postime
    106
    hahaha ok thnx man

  4. #4
    i/e regjistruar Maska e Etna Etna
    Anėtarėsuar
    22-06-2011
    Postime
    2,265
    Nese e shikon tjetrin ne sy tregon vemendje dhe respekt ndaj atij qe po flet.Perpiqu njehere

  5. #5
    i/e regjistruar Maska e fegi
    Anėtarėsuar
    29-05-2009
    Postime
    5,767
    Nje fjale popullore Thote:" Ata qe nuke te shikojne ne sy kur te folin,nuke jan te mire"

  6. #6
    cherry blossom girl
    Anėtarėsuar
    14-05-2010
    Postime
    6,095
    Citim Postuar mė parė nga doniii Lexo Postimin
    kam problem me te shikuarit njerzit ne sy perse kjo me ndodh ?

    psh si shoku apo ndonje familjar tjeter disi si smundem ti drejtohem drejt e ne sy perse ?
    po kur ndodhesh para pasqyres ke problem te shikosh ne sy veten? nese jo, provoje njehere me te tjeret, pasqyrohu ne syte e tyre

  7. #7
    i/e regjistruar Maska e Prudence
    Anėtarėsuar
    11-03-2008
    Postime
    2,419
    mund te jete shenje ndrojtjeje.....perballu me te..dhe do te te kaloje me kohe......
    "Mė e mira ėshtė armike e sė mirės"

  8. #8
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    06-01-2011
    Postime
    106
    jo ne pasqyre nuk kam problem me shiqu veten ne sy

    po psh ne shkoll kur jam para profesorit aj me shikon ne sy un smundem disi ta shikoj disi si kur e shikoj ne sy me duket vetja qe po genjej diqka

    edhe kam problem i msheli syt shum shpesh psh njerin me shpesh apo tjetrin edhe shoket me kan thene per kete po un u kam thene se di pse me ndodh dmth i mbylli shum shpesh syt por jo te dyt perniheri por her tjetrin e her njerin

  9. #9
    i/e regjistruar Maska e teta
    Anėtarėsuar
    25-10-2005
    Postime
    2,005
    munges vetbesimi!
    ,ushtro pak ta rrespektosh veten,
    do shofesh sa cudibers do jesh athere

  10. #10
    i/e regjistruar Maska e Vidasusi
    Anėtarėsuar
    11-11-2010
    Vendndodhja
    Atje diku...
    Postime
    273
    Siē tha TETA mė lart, nė njė far mėnyre ėshtė mungese vetėbesimi!
    E them, sepse e kam tė njejtin hall. Nė fakt, unė i shikoj nė sy njerėzit kur flasin, por jo pėr gjatė kohė. Disi mė kap sikleti. Kėshtu qė i shikoj njerėzit nė sy kur flasin pėr 5 sekonda, pastaj njė sekond lėviz gotėn qė ndodhet nė tavolin, i shikoj prap nė sy pėr 5 sekonda, shikoj duart e mija 1 sekond, pastaj prap 5 sekonda... dhe ashtu gjithė kohėn.

    Nuk ėshtė nė rregull, por ja qė e bėj. Ndjehem nė siklet po i shikova mė gjatė. Mė duket sikur njerėzit qė i shikoj, ndjehen tė ngushtuar, tė ofenduar nga shikimet e mija, sikur nuk janė tė lirė. Nuk e di tamam ta shpjegoj as vetė.

  11. #11
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anėtarėsuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676
    Djale i turpshem. Eshte normale te moshat e adloshences besoj, gjersa ne ate moshe e kam vene re me shume moskontaktin me sy.

    Kam vene re gjithashtu ca meshkuj qe kur ndeshin nje cift nuk e shohin femren ne sy, bejne gjoja si te'' ndershem''. Sa me acaron se me ve ne siklet. Une syte perpjete i mbaj vet. Nuk flas dot me syte perdhe.
    Feelings change - memories don't.

  12. #12
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    06-01-2011
    Postime
    106
    Citim Postuar mė parė nga Vidasusi Lexo Postimin
    Siē tha TETA mė lart, nė njė far mėnyre ėshtė mungese vetėbesimi!
    E them, sepse e kam tė njejtin hall. Nė fakt, unė i shikoj nė sy njerėzit kur flasin, por jo pėr gjatė kohė. Disi mė kap sikleti. Kėshtu qė i shikoj njerėzit nė sy kur flasin pėr 5 sekonda, pastaj njė sekond lėviz gotėn qė ndodhet nė tavolin, i shikoj prap nė sy pėr 5 sekonda, shikoj duart e mija 1 sekond, pastaj prap 5 sekonda... dhe ashtu gjithė kohėn.

    Nuk ėshtė nė rregull, por ja qė e bėj. Ndjehem nė siklet po i shikova mė gjatė. Mė duket sikur njerėzit qė i shikoj, ndjehen tė ngushtuar, tė ofenduar nga shikimet e mija, sikur nuk janė tė lirė. Nuk e di tamam ta shpjegoj as vetė.
    Po pra pikrisht ket problem kam un po shkova mysafir marr telin shiqoj leviz goten po ashtu pra njejt si ti

  13. #13
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    22-07-2011
    Postime
    44
    Citim Postuar mė parė nga Etna Etna Lexo Postimin
    Nese e shikon tjetrin ne sy tregon vemendje dhe respekt ndaj atij qe po flet.Perpiqu njehere
    Ska te bej fare kjo qe thua ti me punen e respektit per tjetrin. Ka lloj lloj tipash qe nuk te shikojn ne sy dhe prap kan respekt per bashk-komunikuesin :

  14. #14
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    06-01-2011
    Postime
    106
    bravo elidonuk pikrisht shum ja i rrespektueshem

  15. #15
    i/e regjistruar Maska e Etna Etna
    Anėtarėsuar
    22-06-2011
    Postime
    2,265
    Mbase ska lidhje,por per nje person qe nuk e njoh,ky gjest me ben shume pershtypje.
    Respektoj mendimin tend,edhe pse sjam dakord me ty

  16. #16
    Citim Postuar mė parė nga elidonuk Lexo Postimin
    Ska te bej fare kjo qe thua ti me punen e respektit per tjetrin. Ka lloj lloj tipash qe nuk te shikojn ne sy dhe prap kan respekt per bashk-komunikuesin :
    E kuptove njehere cfare shkruajti Etna?
    Nese e shikon tjetrin ne sy tregon vemendje dhe respekt ndaj atij qe po flet
    Tregon? me kuptimin, si perkthehen veprimet e tija...cfare mbresa le ai njeri
    disa i ven shume vemendje ketyre gjerave, disa jo aq shume

    sado ta respektoje ky njeri njeriun me te cilin po flet, neqoftese dy njerez flasin balle per balle me njeri tjetrin dhe nese ai syte i ka poshte a diku tjeter dhe jo sy per sy te pakten per kohera te shkurtra atehere ky njeri dergon nje mesazh jo te mire per veten e tije si edhe ndaj te tjereve (edhe pse ai njeri ka respek)
    le vend per gjykime, te ben pershtypje..
    kur ndodhin keto veprime atehere ka perleshje midis mbreses qe le dhe respektit qe ka ai njeri, eshte njesoj si te thuash x por te veprosh y...nuk perputhen te dyja, jane kundra...
    Citim Postuar mė parė nga teta Lexo Postimin
    munges vetbesimi!
    ,ushtro pak ta rrespektosh veten,
    do shofesh sa cudibers do jesh athere
    nje nga mendimet e mia


    ndjehesh i dobet? une e kam per dobesi fizike por per ate mendore.ndjehesh i nenshtruar?
    je i turpshem....


    arsyet mund te jene te shumta, ti duhet te gjesh cila eshte arsyeja(et) dhe mundohu ti meposhtesh ato
    We never really grow up, we only learn how to act in public.

  17. #17
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    08-08-2003
    Vendndodhja
    Shangri-La
    Postime
    6,262
    ose ndihesh i ndrojtur ose je ne siklet ose nuk ndihesh rehat me personin qe po i flet
    I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

  18. #18
    i/e regjistruar Maska e Marya
    Anėtarėsuar
    10-05-2009
    Postime
    4,665

    Talking

    po syri terrrrrrrrrrrrr s'ta bente ne face buke

    donii merr citrussen per dore shiqohuni sy me sy dhe futjani nje kenge
    ore , ore lule bore jena yllka shembullore
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Marya : 29-07-2011 mė 11:38

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •