Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 13
  1. #1
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    20-02-2011
    Vendndodhja
    Malaga (Espańa)
    Postime
    206

    Temat fetare ne forum..

    Kam vene re qe ne forum postohen shum tema fetare, dhe midis tyre perveē shprehjes se mendimit ka ofendime dhe ulje per palen tjeter.

    Ok Mendimi im personal :-

    Un mendoj qe ne te vertete ekziston nje zot por qe nuk ka lidhje as me islamismin as me katolicizmin..
    Nuk e di nese eshte nje force e mbinatyrshme apo cfare eshte, thjesht menyra si kam dale nga situata disa here me ben te mendoj qe ekziston.
    Llogjiika ime me ben te mendoj qe zoti nuk ka te bej fare me gjerat qe degjohen apo shkruhen ne libra te ndryshem.
    Nuk jam kundra qe dikush mund te besoje ne KURAN dhe dikush tjeter ne BIBEL .
    Une jam thjesht kundra RRACIZMIT..
    Mendoj qe ne shoqerin ton nuk ka vend rracizmi pasi jemi popull i vogel dhe nuk kemi nevoje per me shume percarje.

    Per fat te keq ne forum nuk shikoj rrespektin e duhur nga asnjera pale dhe mendoj qe duhet gjetur nje zgjidhje..



    Tani po ua le ne dore qe te shprehni edhe ju nje mendim per keto tema..

    Me respekt El_CuLpabLe
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Albo : 24-07-2011 mė 15:48

  2. #2
    Skandinavien Maska e TetovaMas
    Anėtarėsuar
    20-03-2008
    Vendndodhja
    Te vendi i xhenetit
    Postime
    2,664
    Citim Postuar mė parė nga El_Culpable_ Lexo Postimin
    Kam vene re qe ne forum postohen shum tema fetare, dhe midis tyre perveē shprehjes se mendimit ka ofendime dhe ulje per palen tjeter.

    Ok Mendimi im personal :-

    Un mendoj qe ne te vertete ekziston nje zot por qe nuk ka lidhje as me islamismin as me katolicizmin..
    Nuk e di nese eshte nje force e mbinatyrshme apo cfare eshte, thjesht menyra si kam dale nga situata disa here me ben te mendoj qe ekziston.
    Llogjiika ime me ben te mendoj qe zoti nuk ka te bej fare me gjerat qe degjohen apo shkruhen ne libra te ndryshem.
    Nuk jam kundra qe dikush mund te besoje ne KURAN dhe dikush tjeter ne BIBEL .
    Une jam thjesht kundra RRACIZMIT..
    Mendoj qe ne shoqerin ton nuk ka vend rracizmi pasi jemi popull i vogel dhe nuk kemi nevoje per me shume percarje.

    Per fat te keq ne forum nuk shikoj rrespektin e duhur nga asnjera pale dhe mendoj qe duhet gjetur nje zgjidhje..



    Tani po ua le ne dore qe te shprehni edhe ju nje mendim per keto tema..


    Me respekt El_CuLpabLe
    Rracismi nuk munde te shprehet mbrenda je populli nje kulture apo nje identiteti.

    A e dini ju zoteri pse percahet populli shqipetare ??

    Feja apo religjioni perdoret vetem si shkase per nisje , kurse e verteta eshte krejte ndryshe .

    Mendimi ime personal : Populli shqipetare ka filluare te percahet per arsye se nuk jane te afte te ecin te barabarte me popujt tjere ne evrope., dhe si shkake negativ mundohen te marrin propagandojne me religjionin. Shqipetret per mendimin time jane populli me JO fetare ne evrope. Te jeshe besimtare don te thote te duashe edhe kombin ,tende (dhe te tjeret) Te jeshe fetare don te thote te ecish zhvillohesh .Te jeshe besimtare don te thote te shkollohesh me seriozitet. Te jeshe besimtare don te thote te jeshe punetore dhe perparimtare ,dhe shume s shume te tjera e tjera .

    Mbas shakterimit te komunismit ,ne Shqiperi, dhe mbas luftes ne Kosove, shqipetaret jane shendruare hasmit e vetevetes.

  3. #3
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    20-02-2011
    Vendndodhja
    Malaga (Espańa)
    Postime
    206
    Ok te kthehet komunizmi pra se na lodhen kto..
    Sorry lul basha e sal berisha ju kom xhan..

  4. #4
    Style & Substance Maska e qeveriablu
    Anėtarėsuar
    16-05-2011
    Postime
    1,816
    Citim Postuar mė parė nga El_Culpable_ Lexo Postimin
    Kam vene re qe ne forum postohen shum tema fetare, dhe midis tyre perveē shprehjes se mendimit ka ofendime dhe ulje per palen tjeter.

    Ok Mendimi im personal :-

    Un mendoj qe ne te vertete ekziston nje zot por qe nuk ka lidhje as me islamismin as me katolicizmin..
    Nuk e di nese eshte nje force e mbinatyrshme apo cfare eshte, thjesht menyra si kam dale nga situata disa here me ben te mendoj qe ekziston.
    Llogjiika ime me ben te mendoj qe zoti nuk ka te bej fare me gjerat qe degjohen apo shkruhen ne libra te ndryshem.
    Nuk jam kundra qe dikush mund te besoje ne KURAN dhe dikush tjeter ne BIBEL .
    Une jam thjesht kundra RRACIZMIT..
    Mendoj qe ne shoqerin ton nuk ka vend rracizmi pasi jemi popull i vogel dhe nuk kemi nevoje per me shume percarje.

    Per fat te keq ne forum nuk shikoj rrespektin e duhur nga asnjera pale dhe mendoj qe duhet gjetur nje zgjidhje..



    Tani po ua le ne dore qe te shprehni edhe ju nje mendim per keto tema..

    Me respekt El_CuLpabLe
    Rri ti ne Spanje dhe mos propozo qe te shuhen keto tema ne kete nenforum.Je i vetedijshem qe ketu zhvillohen beteja te medha ska armepushim gjer sa te fitoje njera pale Ketu kan rene aq fjale te renda dhe ofendime qe nuk ka shanc as Anton Ceta te na pajtoje,shkojme gjer ne zhdukjen perfundimtare te armikut
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga qeveriablu : 13-08-2011 mė 00:48
    Mos blej asnje prodhim qe fillon me barkodin 860 (prodhime serbe),dhe ato 520 (prodhime greke) !

  5. #5
    i/e regjistruar Maska e dijetari
    Anėtarėsuar
    30-03-2009
    Postime
    1,189
    HEEEEE,burri i theut.......do te shkon deri ne fund me vllavrasje ,e kur duheshi te vritesh me shkaun ...ku ishi trima te internetit a....
    [COLOR="Blue"][/COLO

    Duart e plakes, jan duar te arta.

  6. #6
    Style & Substance Maska e qeveriablu
    Anėtarėsuar
    16-05-2011
    Postime
    1,816
    Citim Postuar mė parė nga dijetari Lexo Postimin
    HEEEEE,burri i theut.......do te shkon deri ne fund me vllavrasje ,e kur duheshi te vritesh me shkaun ...ku ishi trima te internetit a....
    Nuk je ne gjendje te shohesh qe kjo qe kam shkruar eshte shaka ,apo aq ta kap rradakja....
    Mos blej asnje prodhim qe fillon me barkodin 860 (prodhime serbe),dhe ato 520 (prodhime greke) !

  7. #7
    i/e regjistruar Maska e Sami Hyseni
    Anėtarėsuar
    01-01-2010
    Vendndodhja
    Gjermani
    Postime
    857
    Citim Postuar mė parė nga qeveriablu Lexo Postimin
    Nuk je ne gjendje te shohesh qe kjo qe kam shkruar eshte shaka ,apo aq ta kap rradakja....
    E po, ja se qfare qenka kur njeri keqkupton tjetrin, ose kur njeri keqinterpreton tjetrin, me qellim apo pa qellim...une te kuptova shume mire dhe e kam pritur kete reagim tendin ndaj bashkebisedusit me larte...
    Ndoshta ky bashkebiseduesi me larte vertet te ka keqkuptuar, por disa e bejne thjeshte me qellim, keqinterpretimin, shpifjen, intrigen etj.etj. (Kujto diskutimin tone ne nje teme tjeter).

  8. #8
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    20-02-2011
    Vendndodhja
    Malaga (Espańa)
    Postime
    206
    Pse o sami ste pelqe kjo tema ty a si o puna.. :P

  9. #9
    i/e regjistruar Maska e dijetari
    Anėtarėsuar
    30-03-2009
    Postime
    1,189
    Citim Postuar mė parė nga qeveriablu Lexo Postimin
    Nuk je ne gjendje te shohesh qe kjo qe kam shkruar eshte shaka ,apo aq ta kap rradakja....
    Qeveriblu,ka shaka me qellim dhe ato per argetim ,me bisht e pa bisht ....kendi i argetimit ose i shakave esht ne tjeter nen forum ,heheheee,duhet te kish kujdes se ku ben shaka .edhe pse ktu jemi mbush me fyrje te llojllojshem.te pershendes,edhe ty edhe Sami husenin klm
    [COLOR="Blue"][/COLO

    Duart e plakes, jan duar te arta.

  10. #10
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    08-06-2010
    Vendndodhja
    Aty ku nuk me gjen njeri
    Postime
    106
    Citim Postuar mė parė nga El_Culpable_ Lexo Postimin
    Ok te kthehet komunizmi pra se na lodhen kto..
    Sorry lul basha e sal berisha ju kom xhan..
    Po ē'te duhet te duhet komunizmi ty? vetem me i ndal keto, apo edhe te tjera gjera!?

  11. #11
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    20-02-2011
    Vendndodhja
    Malaga (Espańa)
    Postime
    206
    Citim Postuar mė parė nga Shpend Hajdari Lexo Postimin
    Po ē'te duhet te duhet komunizmi ty? vetem me i ndal keto, apo edhe te tjera gjera!?
    Me i Ndal Kto O shpend Se per tjerat Osht ok SALA...

  12. #12
    Alter ego Moderatus Maska e yllbardh
    Anėtarėsuar
    18-08-2007
    Vendndodhja
    as vetė se di.... :)
    Postime
    808
    Citim Postuar mė parė nga qeveriablu Lexo Postimin
    Rri ti ne Spanje dhe mos propozo qe te shuhen keto tema ne kete nenforum.Je i vetedijshem qe ketu zhvillohen beteja te medha ska armepushim gjer sa te fitoje njera pale Ketu kan rene aq fjale te renda dhe ofendime qe nuk ka shanc as Anton Ceta te na pajtoje,shkojme gjer ne zhdukjen perfundimtare te armikut
    Ha...ha...ha... po thuajse komentim i njėjtė sikurse njė nga komentimet e mia nė njė temė tjetėr.
    Citim Postuar mė parė nga yllbardh Lexo Postimin
    Mirė e ke ti, unė do ta ndryshoja pakėz kėtė dhe do ta quaja:
    LUFTA E RADIKALISTĖVE ISLAMIK DHE t'KRISHTERĖ.
    Dhe pastaj kėtu do ti fusnim shumė e shumė nga temat e kėtij nėn-forumi, dhe do tė ishte mėkat i madh po qė se ky do tė ishte i mbyllur, sepse ne nuk do tė mund tė dinim se kush fitoi dhe kush u bė martir.
    Shqiptari qė derdhė gjak shqiptari nuk meriton tė quhet shqiptarė

  13. #13
    Citim Postuar mė parė nga El_Culpable_ Lexo Postimin
    Kam vene re qe ne forum postohen shum tema fetare, dhe midis tyre perveē shprehjes se mendimit ka ofendime dhe ulje per palen tjeter.

    Ok Mendimi im personal :-

    Un mendoj qe ne te vertete ekziston nje zot por qe nuk ka lidhje as me islamismin as me katolicizmin..
    Nuk e di nese eshte nje force e mbinatyrshme apo cfare eshte, thjesht menyra si kam dale nga situata disa here me ben te mendoj qe ekziston.
    Llogjiika ime me ben te mendoj qe zoti nuk ka te bej fare me gjerat qe degjohen apo shkruhen ne libra te ndryshem.
    Nuk jam kundra qe dikush mund te besoje ne KURAN dhe dikush tjeter ne BIBEL .
    Une jam thjesht kundra RRACIZMIT..
    Mendoj qe ne shoqerin ton nuk ka vend rracizmi pasi jemi popull i vogel dhe nuk kemi nevoje per me shume percarje.

    Per fat te keq ne forum nuk shikoj rrespektin e duhur nga asnjera pale dhe mendoj qe duhet gjetur nje zgjidhje..



    Tani po ua le ne dore qe te shprehni edhe ju nje mendim per keto tema..

    Me respekt El_CuLpabLe
    Nje +1 nga ana ime se e meriton me kete qe ke shkruar. Por, me ler te te them qe s'do marresh pergjigje.... e kemi diskutuar plot here nje gje te tille me fetaret e anti fetaret, po asgje s'ka dale ne drite. vAzhdon i njejti avaz

    La vita non si spiega, si VIVE!

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •