Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 3
  1. #1
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    04-04-2009
    Postime
    615

    Kryepeshkopi Irlandez- I turpëruar nga dështimi i Kishës

    Kryepeshkopi Irlandez- I turpëruar nga dështimi i Kishës

    E enjte 21 Korrik 2011


    Kryepeshkopi i Dublinit shprehet se ekzistojnë disa grupe në Vatikan dhe hierarkinë Irlandeze të cilat përpiqen të minojnë masat për mbrojtjen e fëmijëve dhe normat.

    Duke folur për radio televizionin kombëtar të Irlandës, Diarmuid Martin tha se në Irlandë disa parime janë injoruar. Ai u shpreh i zhgënjyer nga neglizhimi dhe lëshimi i Kishën ndaj abuzuesve. “Shumë herë janë ndierë i irrituar. Disa nga kolegët e mi janë të përfshirë në këtë çështje”, u shpreh kryepeshkopi i Dublinit.

    “E shoh veten para një dileme sot, a mund të jem krenarë për Kishën ku sot jam lider? Me atë çka jam duke parë – më duhet të turpërohem, më duhet të turpërohem për atë që u është bërë viktimave dhe për atë që u është bërë personave të tjerë”, tha Martin.

    Komenti erdhi pasi kryeministri Enda Kenny sulmoi në parlament Kishën Katolike.

    /shekulli/

  2. #2
    Nuk ka deshtuar Kisha por elemente negative qe veshin rrason dhe sillen si ujku nen lekuren e deles.
    Prite qe nje dite do te dalin shoqata te pedofileve, jo qe nuk ekzistojne por qe jane endè ne ilegalitet..., por qe shpejte do te kene perfaqesues ne Parlamentin Evropian e ku zedhenesi i tyre do te kerkoje te drejtat sikur edhe ai i shoqates se homove..., drejt kesaj rruge po shkon bota!
    Po nuk u kthye edhe nje here ligji i vdekjes ( kuptohet per çeshtje ekstreme ) nuk vihen ne rruge te mbare njeriu i keq!
    Nuk ka pune as kisha dhe as xhamia, eshte horri dhe horri nuk ka as bese dhe as fe!

    Por fatkeqesia qe perfitojne ne kushtet liberale, duke u shumuar pa u ndeshkuar si e meritojne...
    Mësoi të tjerët me jetën tënde dhe jo me fjalët e tua

  3. #3
    [L]{I}[N]{U}[X] Maska e Ardi_Pg_ID
    Anëtarësuar
    28-01-2003
    Vendndodhja
    New York City Haven on Earth
    Postime
    2,679
    si puna e asaj parodise te agron llakes

    Nuk shofim hallet tona ne shqiperi po na coptuan hallet e botes
    Forgiving Islamic Terrorists is Gods Duty, Our Duty Is To arrange the Meeting
    N. H. Schwarzkopf

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •