Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 29
  1. #1
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    18-07-2011
    Postime
    12

    Më ndihmoni rreth adoptimit (birësimit)!

    Pershendetje une jam nga Kosova

    me falni po nuk po di se ka me ja fillu

    thjesht un jam i adaptuar dhe gjyshja qe gjith me ka kshyren me ka veshur me ka vdekur para disa viteve tani dhe nena ime me ka vdekur kur tash qe 10vjet babi im shtet martuar perseri dhe dhe kjo njerka me qdo kusht po mundohet me maren masunin me qiten permi veti babi pe ngon aton mu nuk pom ngon une jom i fejum o te u mendu mem ndah me qdo kusht vet sillet mir shitet haxhike a knej e shtin babin gjithqka me bo....

    Ju lutem me ndihmoni spo di qka me bo veq me maren 1 konop me u furren

    me duhet nje avokat a qka me bo rasti i adoptimit tem u bo jo i ligjshem me ndihmoni ju lutem

    (deshiroj te mbes anonim flm per mir kuptim)

  2. #2
    A me ndihmon njeri, ne perkthim te asaj cfare ka shkruar personi ne fjale, sepse nuk e kuptoj kete shqipen e re!

  3. #3
    i/e regjistruar Maska e davidd
    Anëtarësuar
    02-09-2009
    Postime
    2,016
    Citim Postuar më parë nga x-Personi89 Lexo Postimin
    Pershendetje une jam nga Kosova

    me falni po nuk po di se ka me ja fillu

    thjesht un jam i adaptuar dhe gjyshja qe gjith me ka kshyren me ka veshur me ka vdekur para disa viteve tani dhe nena ime me ka vdekur kur tash qe 10vjet babi im shtet martuar perseri dhe dhe kjo njerka me qdo kusht po mundohet me maren masunin me qiten permi veti babi pe ngon aton mu nuk pom ngon une jom i fejum o te u mendu mem ndah me qdo kusht vet sillet mir shitet haxhike a knej e shtin babin gjithqka me bo....

    Ju lutem me ndihmoni spo di qka me bo veq me maren 1 konop me u furren

    me duhet nje avokat a qka me bo rasti i adoptimit tem u bo jo i ligjshem me ndihmoni ju lutem

    (deshiroj te mbes anonim flm per mir kuptim)
    pershendetje, rruga me e mire eshte te furr nje avodan me cop do re me fa so la si.
    pastaj te tjerat ti zgjegj ai, mos e vrit fare plako.
    spra e mora vesh ate 10 vjet, te me falesh, por ne kesisojall rusate, pastaj po te kesh dhe pare zgjidhen keto gjera leht fare. cfare te them une i varferi amon.
    un i ketij mendimi jam sdi se cfare te them tjeter pik.
    shpresoj ta zgjidhesh problemin e madh.
    Ndryshuar për herë të fundit nga davidd : 19-07-2011 më 09:20

  4. #4
    100%shqiptare Maska e loneeagle
    Anëtarësuar
    25-04-2002
    Vendndodhja
    not where i want to be
    Postime
    4,224
    Une shume nuk e kuptova cfare do te thuash por po mundohem te kthej pergjigje. Ti me duket do qe te te jesh ne will???? Njerka (nese eshte eshte e martuar me tet at) me ligj merr cfare i le babai jot ne will. Nese ti ke prova qe ajo e ka detyruar ate ta vendosi ne will ose ai nuk ka qene ne gjendje te vendosi vet ateher will behet i pavlefshem. Gjithashtu a ke ndonje will ku thuhet qe nena ose gjyshja qe ka vdek te kane lene ty si trazhgimtar??? Te gjitha keto kerkojne nje avokat te zotin. Shpresoj qe kjo ishte pyetja nese jo ateher i jam pergjigjur gabim.
    I LOVE GOD

    j&g

  5. #5
    i/e regjistruar Maska e Dar_di
    Anëtarësuar
    16-08-2008
    Vendndodhja
    Dardani e lashtë (Oeneum), aty ku ajri i freskët më bën të ndihem i relaksuar.
    Postime
    1,968
    Citim Postuar më parë nga Yes* Lexo Postimin
    A me ndihmon njeri, ne perkthim te asaj cfare ka shkruar personi ne fjale, sepse nuk e kuptoj kete shqipen e re!
    Përshëndetje! Unë jam nga Kosova.

    Më falni, por nuk di nga të filloj!

    Thjesht, unë jam i adoptuar. Gjyshja, e cila tërë kohën është kujdesur për mua, ka vdekur para disa vitesh. Edhe nëna ime më ka vdekur para 10 vitesh. Babai im ishte martuar përsëri. Njerka, me çdo kusht po mundohet të marrë pasurinë nën llogarinë dhe kontrollin e saj. Babai po e dëgjon atë dhe mendimet që ajo jep, ndërsa mua fare nuk më dëgjon (mendimi im nuk vlen për babanë tim). Unë jam i fejuar. Njerka është duke menduar të më ndaj me çdo kusht (nga e fejuara, apo nga shtëpia!). Njerka para syve të mi sillet mirë, ndërsa pas shpine (kur djaloshi nuk është prezent me ta) ajo e nxit babanë të bëj gjithçka (në kuptimin negativ!).

    Ju lutem, më ndihmoni. Nuk di çfarë të bëj. Vetëm të marr një konop dhe ta var veten!

    Më duhet një avokat, a çfarë të bëj. Adoptimi im është bërë në mënyrë jo të ligjshme. Më ndihmoni ju lutem!

    (Dëshiroj të mbeten anonim, faleminderit për mirëkuptim)



    P.s. Nuk ke nevojë të mendosh për varje në konop. Kjo nuk është alternativë e duhur për ty dhe të fejuarën tënde. Sa mirë keni menduar që këtë çështje ta zgjidhni përmes gjyqit, pra të merrni një avokat dhe rastin ta zgjidhni në mënyrën më të mirë.

    Disa pyetje:

    Sa vjeç ke qenë kur ishe adoptuar (birësuar)?

    Thua se nëna (biologjike) të ka vdekur, por këtë baba e ke prind biologjik, apo ndihesh i adoptuar nga koha kur babai qenka martuar me njerkën?

    A ka njerka fëmijë?

    Si qëndroni nga pasuria? A keni hapësirë objektive që nëse ndahesh nga ta të keni se ku të vendoseni, nëse mendoni të martoheni me të fejuarën?

    Po munde, na sqaro pakëz këtë problem në mënyrë të qetë dhe kuptueshëm.

    Përpiqu të mendosh në zgjidhjet më pozitive të problemit, ngase paske një të ardhme, paske një jetë që të pret në vazhdim, qenke i fejuar, vlerësoji këto si pasuri që ke dhe të jetosh për to.

    Gjithë të mirat!

    Dar_di
    "Fet` e besëtë t`i kemi, po të ndarë të mos jemi." Naim Frashëri

  6. #6
    Dar_di, faleminderit per shqipen e paster!
    Ka disa probleme rreth ketij djalit;
    E para, nuk ka qene i adoptuar ne menyre te ligjshme, qe do thote nese nuk eshte bere adoptimi sipas ligjit, atehere nuk njihet si femije legjimitim (i ligjshem) i adoptuesit, sepse vetem ne momentin kur biresimi behet sipas ligjit perkates, atehere vetem ne kete rast, i adoptuari njihet si trashegimtar i ligjshem, njesoj sikur te ishte bir nga gjaku.
    E dyta, nese ka problem trashegimine, djali nese e njeh familjen e tij nga gjaku, ka te drejte te kerkoje trashegimine nga prinderit e tij natyrore, jo nga adoptuesit te cilet nuk e kane biresuar ne menyre te ligjshme.
    Se treti, kjo qe parashtrova eshte sipas legjislacionit ne R.Sh, nuk e di nese eshte i afert me ate kosovar, por mbase mbase duke qene se kemi te bejme me fushe te civiles-familjare, atehere mund te gjendet shteg i tille, qe duke qene se djali njihet boterisht si i biresuari i prinderit adoptues, mund te kerkoje qe biresimin de-facto ta ktheje ne de-jure, pra meqe njihet nga te gjithe si i biresuar mund te kerkoje te biresohet ligjerisht. Mesa di une, nje kusht themelor per t'u biresuar eshte te jesh i mitur, dhe diferenca moshore midis atit biresues dhe te te biresuarit, nuk duhet te jete me shume se 18 vjet. Por meqe kemi te bejme me nje rast te rralle (sui generis) biresim faktik prej vitesh, atehere mbase mund te gjendet ndonje hapesire ligjore qe te kthehet ne biresim ligjor (mgjs veshtire me duket)
    Sa per ceshtje pasurie, pasuria trashegimore, kalon vetem pas vdekjes se trashegimtarit, pra te atit biresues, dhe ne kete rast, nese djali ka kete problem, mund t'i kerkoje hapur te atit, qe pasurine trashegimore, mund t'ia kaloje me testament, ku te thoje hapur qe nje pjese te pasurise se tij, do ia kaloje djalit qe ka biresuar, edhe pse nuk e ka biresuar ligjerisht, shpreh me vullnet te plote qe e njeh si trashegimtare te tij.

    Nuk e di a u tregova e qarte, nese ka ndonje pyetje tjeter, nevoje per sqarim, me thoni...gjithashtu nese jam gabim.
    Sa i perket varjes me konop, eshte dicka qe nuk ka te beje fare si zgjidhje, sepse fundja je i fejuar dhe supozohet qe je ne gjendje te ecesh vete ne jete.

  7. #7
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    18-07-2011
    Postime
    12
    Citim Postuar më parë nga Dar_di Lexo Postimin
    Përshëndetje! Unë jam nga Kosova.

    Më falni, por nuk di nga të filloj!

    Thjesht, unë jam i adoptuar. Gjyshja, e cila tërë kohën është kujdesur për mua, ka vdekur para disa vitesh. Edhe nëna ime më ka vdekur para 10 vitesh. Babai im ishte martuar përsëri. Njerka, me çdo kusht po mundohet të marrë pasurinë nën llogarinë dhe kontrollin e saj. Babai po e dëgjon atë dhe mendimet që ajo jep, ndërsa mua fare nuk më dëgjon (mendimi im nuk vlen për babanë tim). Unë jam i fejuar. Njerka është duke menduar të më ndaj me çdo kusht (nga e fejuara, apo nga shtëpia!). Njerka para syve të mi sillet mirë, ndërsa pas shpine (kur djaloshi nuk është prezent me ta) ajo e nxit babanë të bëj gjithçka (në kuptimin negativ!).

    Ju lutem, më ndihmoni. Nuk di çfarë të bëj. Vetëm të marr një konop dhe ta var veten!

    Më duhet një avokat, a çfarë të bëj. Adoptimi im është bërë në mënyrë jo të ligjshme. Më ndihmoni ju lutem!

    (Dëshiroj të mbeten anonim, faleminderit për mirëkuptim)



    P.s. Nuk ke nevojë të mendosh për varje në konop. Kjo nuk është alternativë e duhur për ty dhe të fejuarën tënde. Sa mirë keni menduar që këtë çështje ta zgjidhni përmes gjyqit, pra të merrni një avokat dhe rastin ta zgjidhni në mënyrën më të mirë.

    Disa pyetje:

    Sa vjeç ke qenë kur ishe adoptuar (birësuar)?

    Thua se nëna (biologjike) të ka vdekur, por këtë baba e ke prind biologjik, apo ndihesh i adoptuar nga koha kur babai qenka martuar me njerkën?

    A ka njerka fëmijë?

    Si qëndroni nga pasuria? A keni hapësirë objektive që nëse ndahesh nga ta të keni se ku të vendoseni, nëse mendoni të martoheni me të fejuarën?

    Po munde, na sqaro pakëz këtë problem në mënyrë të qetë dhe kuptueshëm.

    Përpiqu të mendosh në zgjidhjet më pozitive të problemit, ngase paske një të ardhme, paske një jetë që të pret në vazhdim, qenke i fejuar, vlerësoji këto si pasuri që ke dhe të jetosh për to.

    Gjithë të mirat!

    Dar_di
    Kur jam adoptuar kam qene foshnje 2-3muajshe adoptimi eshte bere ne menyre te parregullt pasi qe ne asnje qertifikat te lindjes nuk shkruhen prindrit e mi biologjik por vetem ata biresues sikur te ishin te vertet

    Babi qe kam tani nuk eshte biologjik prindrit e mi te vertet jetonin ne suedi nena biologjike ka vdekur kurse babai jeton ende ne suedi

    Njerka nuk ka femije

    Nga pasuria qendrojm mire

    me larte do pergjigjem hollesisht rreth rastit tim faliminderit per mirkuptim

  8. #8
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    18-07-2011
    Postime
    12
    Citim Postuar më parë nga Yes* Lexo Postimin
    Dar_di, faleminderit per shqipen e paster!
    Ka disa probleme rreth ketij djalit;
    E para, nuk ka qene i adoptuar ne menyre te ligjshme, qe do thote nese nuk eshte bere adoptimi sipas ligjit, atehere nuk njihet si femije legjimitim (i ligjshem) i adoptuesit, sepse vetem ne momentin kur biresimi behet sipas ligjit perkates, atehere vetem ne kete rast, i adoptuari njihet si trashegimtar i ligjshem, njesoj sikur te ishte bir nga gjaku.
    E dyta, nese ka problem trashegimine, djali nese e njeh familjen e tij nga gjaku, ka te drejte te kerkoje trashegimine nga prinderit e tij natyrore, jo nga adoptuesit te cilet nuk e kane biresuar ne menyre te ligjshme.
    Se treti, kjo qe parashtrova eshte sipas legjislacionit ne R.Sh, nuk e di nese eshte i afert me ate kosovar, por mbase mbase duke qene se kemi te bejme me fushe te civiles-familjare, atehere mund te gjendet shteg i tille, qe duke qene se djali njihet boterisht si i biresuari i prinderit adoptues, mund te kerkoje qe biresimin de-facto ta ktheje ne de-jure, pra meqe njihet nga te gjithe si i biresuar mund te kerkoje te biresohet ligjerisht. Mesa di une, nje kusht themelor per t'u biresuar eshte te jesh i mitur, dhe diferenca moshore midis atit biresues dhe te te biresuarit, nuk duhet te jete me shume se 18 vjet. Por meqe kemi te bejme me nje rast te rralle (sui generis) biresim faktik prej vitesh, atehere mbase mund te gjendet ndonje hapesire ligjore qe te kthehet ne biresim ligjor (mgjs veshtire me duket)
    Sa per ceshtje pasurie, pasuria trashegimore, kalon vetem pas vdekjes se trashegimtarit, pra te atit biresues, dhe ne kete rast, nese djali ka kete problem, mund t'i kerkoje hapur te atit, qe pasurine trashegimore, mund t'ia kaloje me testament, ku te thoje hapur qe nje pjese te pasurise se tij, do ia kaloje djalit qe ka biresuar, edhe pse nuk e ka biresuar ligjerisht, shpreh me vullnet te plote qe e njeh si trashegimtare te tij.

    Nuk e di a u tregova e qarte, nese ka ndonje pyetje tjeter, nevoje per sqarim, me thoni...gjithashtu nese jam gabim.
    Sa i perket varjes me konop, eshte dicka qe nuk ka te beje fare si zgjidhje, sepse fundja je i fejuar dhe supozohet qe je ne gjendje te ecesh vete ne jete.
    babi im adoptues ne te vertet eshte agja im dmth vllau i babit tim biologjik
    dehsa te citoj edhe diqka tjeter babi im biresues eshte i martuar dy here do te thote se ka dy gra.Me gruan e pare eshte i martuar dhe me dokumente kurse me kete te dyten nuk eshte i martuar ligjerisht
    kjo gruaja qe ka tani babai im biresues ka 10 vite q ejeton ne familjen tone ajo kerkon qe e tere pasuria te kaloj mbi te ajo eshte e dhunshme dhe me gruan e pare te babait tim e kam pare shum here derisa perdorte dhun mbi te
    shum here ka ndodh qe kur babai ishte ne pune ajo e ka goditur ate dhe mua me ka larguar nga shtepia dhe te fjeuaren time
    kur i kam treguar babai tim ai nuk me besonte thoshte s enuk eshte e mundur
    dehsa te citoj edhe diqka tjeter gjyshja ime e cila me ka rritur para se te vdiste ishte paralizuar uneh shum here e kam degjuar kur kjo perdorte dhune mbi gjyshen time
    nga koha qe ka ardhur kjo deshiron te kete pushtet mbi mua gjithashtu edhe mbi te fejuaren time
    une tani jam 22 vjeqare mund te me trgoni si mund te zgjidhet ky problem?
    FALIMINDERIT NE MIRKUPTIM DHE NE PERGJIGJJEN TUAJ

  9. #9
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    18-07-2011
    Postime
    12
    kjo pergjigjje eshte per Dar_di : vlera e pasuris arrin vleren rreth 300.000 euro me fal qe u pergjigja me larte

  10. #10
    Vlera e pasurise qe i ke dhene shifren, nuk ka te beje me problemin paresor. T'u shtofshin edhe me shume, meqe ra fjala.
    Tani, me lart permendet qe adoptimi juaj nuk eshte ne rregull, sepse ne certifikate nuk jane shenuar emri i prinderve biologjike, por i atyre adoptues, dhe ne kete rast nuk e kuptoj se cfare ka te parregullt ketu, perkundrazi kur je me certifikate lindje me emrat e prinderve qe te kane adoptuar, je i ligjshem, te pakten nga legjislacioni i Republikes se Shqiperise - Po, ndersa nese eshte ndryshe nga ai kosovar, le te ma thote njeri konkretisht.

  11. #11
    Prap e fshehur pas Teje Maska e e panjohura
    Anëtarësuar
    24-02-2007
    Vendndodhja
    Aty më gjen, nën hijen tënde që më le amanet!Nëse të duket që kam humb,më kerko atje ku fryn uragani i kohës,atje do më gjeshë,duke të kërkua Ty!
    Postime
    7,750
    Yes* Ky ligj vlen edhe ne Kosove,me qe jame marr me ca raste te ngjashme po Ju theme qe vetem nese kerkohet ADN-ja mund te veprohet ndryshe,sepse me dokumentacion ,ky eshte ne realitet i biresuar ligjshem,pasi nje kohe(me duket para 25 vitesh,ashtu kam lexua)ishte marrur nje vendim qe tek adoptimet e hershme(mosha e vogel)te mos figuroj haptas fare emri i prinderve biologjik!Nuk dij ndoshta ka ndryshuar dicka,pasi tani cdo gje eshte e mundur!
    Rëndesia e një personi nuk vlerësohet nga hapësira që zë, por nga boshlleku që le kur nuk është më.

  12. #12
    Po pra e panjohura, personi ne fjale eshte ne rregull ligjerisht, dhe nuk e kuptoj se nga i ka dale ky pretendim qe eshte biresim i parregullt!

  13. #13
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anëtarësuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676
    Fajin s'ta paska gruaja e babait, por babai qe mban dy gra dhe nuk di te ndaj gjerat sic duhet.. Nuk ke mundesi te ikesh fare nga shtepia e babait e te jetosh menjane?
    Pasurine nese ta le babai mund ta marresh dhe po s'jetove ne te njejten shtepi.
    Feelings change - memories don't.

  14. #14
    i/e regjistruar Maska e Marya
    Anëtarësuar
    10-05-2009
    Postime
    4,665
    nuk dua te hy ne problemet e te tjereve por keto konflikte familjare per pune trashegimie mua me neverisin

    e para ti more djale duhet t'ja dish per faleminderit babai qe te adoptoi te rriti deri ne kete moshe dhe te beri burre dhe je ne nje moshe qe duhet t'ja dalesh vete ne jete.
    ai po te ndjej se me te vertete te takon dicka do te te le pa qene nevoja per avokater
    dhe e fundit shume i dhene qenke pas parase sa dashke te vrasesh veten per kaq gje

  15. #15
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    09-09-2010
    Postime
    351
    Shoku ty te takon e gjithe pasurija nese prinderit (fake) te tu nuk kane pasardhes te tjere, porse kjo te takon vetem pas vdekjes se babait dhe njerkes (nese ai ka kurorzim legjitim me te)qe te kane biresuar (kuptohet, ne qofte se deri atehere keta te fundit nuk e ndryshojn testamentin).

    Ti pasi qe je bere burr dhe je fejuar duhet te ulesh dhe te bisedoshe me babain tend si dy te rritur per punen e trashegemise, sepse nese ai vdes para njerkes te ka hanger dreçi to ngelesh pa pasuri fare.

    Nese ky nuk kupton, bisedo me babain tend biologjik qe e ke ne suedi dhe tregoji per diskriminimet dhe njeheresh akuzoje perse te ka "shitur" tek vllau i tij dhe te ka sjelle ne kete gjendje. Ke te drejte lirishte qe te kerkosh edhe nga ai ate qe te takon pra nje %-je te pasurise.

    Nese as njeri e as tjetri nuk marrin vesh, kape te fejuaren per dore dhe shko gjeje nje shtepi me qerra dhe drejtoju gjygjit- kerko drejten tende. Kaq!

  16. #16
    Fortis Et Honoris Maska e Meriamun
    Anëtarësuar
    04-04-2009
    Postime
    1,730
    E vetmja gje qe te keshilloj un ty vlla, te mbash gjakftohesi dhe lutju Zotit te jape rrugezgjidhje.

    Cdo situate sado e rende qe te jete ka nje perfundim.

  17. #17
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    18-07-2011
    Postime
    12
    Citim Postuar më parë nga Meriamun Lexo Postimin
    E vetmja gje qe te keshilloj un ty vlla, te mbash gjakftohesi dhe lutju Zotit te jape rrugezgjidhje.

    Cdo situate sado e rende qe te jete ka nje perfundim.
    Faliminderit sepse jam person qe besoj shum ne zot dhe gjithmon kerkoj ndihm nga ai
    faliminderit

  18. #18
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    18-07-2011
    Postime
    12
    Citim Postuar më parë nga Se7en Lexo Postimin
    Shoku ty te takon e gjithe pasurija nese prinderit (fake) te tu nuk kane pasardhes te tjere, porse kjo te takon vetem pas vdekjes se babait dhe njerkes (nese ai ka kurorzim legjitim me te)qe te kane biresuar (kuptohet, ne qofte se deri atehere keta te fundit nuk e ndryshojn testamentin).

    Ti pasi qe je bere burr dhe je fejuar duhet te ulesh dhe te bisedoshe me babain tend si dy te rritur per punen e trashegemise, sepse nese ai vdes para njerkes te ka hanger dreçi to ngelesh pa pasuri fare.

    Nese ky nuk kupton, bisedo me babain tend biologjik qe e ke ne suedi dhe tregoji per diskriminimet dhe njeheresh akuzoje perse te ka "shitur" tek vllau i tij dhe te ka sjelle ne kete gjendje. Ke te drejte lirishte qe te kerkosh edhe nga ai ate qe te takon pra nje %-je te pasurise.

    Nese as njeri e as tjetri nuk marrin vesh, kape te fejuaren per dore dhe shko gjeje nje shtepi me qerra dhe drejtoju gjygjit- kerko drejten tende. Kaq!
    Thnx SHOKU me dukesh i drejt dhe me duket se e kupton ti me mire situaten nga disa te tjere qe mendojn qe vetem per pasuri pasuria nuk eshte themelore problemi qendron tjeter kund kam treguar FALIMINDERIT SHUM

  19. #19
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    18-07-2011
    Postime
    12
    Citim Postuar më parë nga Marya Lexo Postimin
    nuk dua te hy ne problemet e te tjereve por keto konflikte familjare per pune trashegimie mua me neverisin

    e para ti more djale duhet t'ja dish per faleminderit babai qe te adoptoi te rriti deri ne kete moshe dhe te beri burre dhe je ne nje moshe qe duhet t'ja dalesh vete ne jete.
    ai po te ndjej se me te vertete te takon dicka do te te le pa qene nevoja per avokater
    dhe e fundit shume i dhene qenke pas parase sa dashke te vrasesh veten per kaq gje
    Me fal po je total gabim e para nuke paske lexuar me aq kujdes sa duhet nuk ishte fjala qe per pasuri problemi nuk ehste aty sjam nga ata persona qe vras per pasuri un dua qetsin time deri at dit qe do mbylli syt kekroj qetsi dhe nuk lejoj qe dikush tjeter te preke ne familjen dhe shtepin time
    Pauria nuk ehste mbi gjithqka
    nejse faliminderit per mendimin tend por nuk ishte per mua

  20. #20
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    18-07-2011
    Postime
    12
    Citim Postuar më parë nga mia@ Lexo Postimin
    Fajin s'ta paska gruaja e babait, por babai qe mban dy gra dhe nuk di te ndaj gjerat sic duhet.. Nuk ke mundesi te ikesh fare nga shtepia e babait e te jetosh menjane?
    Pasurine nese ta le babai mund ta marresh dhe po s'jetove ne te njejten shtepi.
    Me pelqen pergjigjja por mundsit e mia nuk jan qe mund te jetoj diku tjeter sepse aktualisht jam i pa pun kerkoj pun 5vite rradhazi mirpo ne kosov nuk funksionon shteti njehere per njehere

    FALIMINDERIT SHUM PER FJALET E TUA

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •