Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 6
  1. #1
    i/e regjistruar Maska e prizrenasi_30
    Anėtarėsuar
    18-11-2008
    Vendndodhja
    Prizren
    Postime
    729

    Pse i duam te huajt me shume se tanet?

    Me vjen cudi pse ne Shqiptaret i duam te huajt me shume se njerezit tane, konkretisht e kam fjalen per artistet!

    Isha nje dite ne nje pishine publike dhe aty e pashe nje rep kengetar tonin te cilin e kishin rrethuar disa femije, bisedonin me te dhe benin fotografi.

    Me vone, kaloi nje grup djemsh te rinje dhe njeri nga ata i tha: Ej shiko kush qenka, te ndalemi ta pershendesim! Tjetri ia ktheu: Varja ore, se mos eshte ai Eminemi!

    Pra, per keta djem nje i huaj eshte me i vlefshem se nje Shqiptar, qe eshte nje gje shume e keqe kjo.

    Ne se pari duhet ti perkrahim artistet tane e t'ju japim perparesi sepse tek e fundit ata ndonjehere mund te na falenderojne, kurse p.sh. jam i sigurt qe po ta pyesnin Eminemin per Kosoven ai nuk do te mund ta gjente ne harte!

    Pastaj, Eminem eshte nje kengetar qe e ka prishur muziken Rep me zerin e tij te holle e te neveritshem, une nuk arrij ta kuptoj se si eshte bere ai kaq i famshem.

    Te besh rep duhet ta kesh nje ze dhe nje stil burreror sic e kane pasur p.sh. te medhenjte Tupac Shakur dhe Notorious B.I.G. por nejse.

    Pra, une mendoj se me mire eshte ti duam me shume vellezerit tane Shqiptare sesa te huajt qe nuk na njohin e as nuk duan t'ia dijne per neve!
    Mos ja bėj tė tjerėve atė qė nuk ke qejf tė ta bėjnė ty!

  2. #2
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    17-12-2010
    Vendndodhja
    ne boten e ēudirave
    Postime
    3,776
    M'mengjesi prizreni!
    Kjo dukuri eshte pothuajse e njejte me ate kur meshkujt shqiptar i dun me shume femrat e huaja se ato shqiptare. Me nje dallim.
    Muzika moderne shqiptare bazohet nga e huaja,si rrjedhoje rralle mmund te jete me e mire se origjinali. Po flas per modernen. Prandaj ne nje fare menyre arsyetohen ata qe dun origjinalin.Ndersa nuk kam si ti arsyetoje ata qe dun femrat e huaja kur tonat jane krejt krejt origjinale...Ky ishte dallimi ne mes ketyre dy dukurive.

    Qe te mos dali nga tema, une kohe me pare do doja me shume te takoja Alban Skenderin sesa Bryan Adamsin psh...... Tani sme ben pershtypje te shoh as njerin as tjetrin..... Ndersa me pelqen te degjoje te dyte njesoj.
    AUTOCHTHONOUS

  3. #3
    i/e regjistruar Maska e prizrenasi_30
    Anėtarėsuar
    18-11-2008
    Vendndodhja
    Prizren
    Postime
    729
    Citim Postuar mė parė nga anita340 Lexo Postimin
    M'mengjesi prizreni!
    Kjo dukuri eshte pothuajse e njejte me ate kur meshkujt shqiptar i dun me shume femrat e huaja se ato shqiptare. Me nje dallim.
    Muzika moderne shqiptare bazohet nga e huaja,si rrjedhoje rralle mmund te jete me e mire se origjinali. Po flas per modernen. Prandaj ne nje fare menyre arsyetohen ata qe dun origjinalin.Ndersa nuk kam si ti arsyetoje ata qe dun femrat e huaja kur tonat jane krejt krejt origjinale...Ky ishte dallimi ne mes ketyre dy dukurive.
    Ha ha ha. Akome se paske harruar ate teme ti?

    Mire, une pajtohem qe muzika moderne Shqiptare bazohet nga e huaja, por tekstet e kengeve tona jane me te mira dhe me te pershtatshme per neve se ato te Amerikaneve p.sh. sepse ka dallim te madh mes vendit tone dhe SHBA-ve.

    Kurse sa i perket temes se meparshme: Une ate teme me teper e kam hapur per argetim (provokim) sepse nuk i krahasoj kurre femrat e huaja me femrat tona.

    Femrat Shqiptare jane me te mirat ne bote!
    Mos ja bėj tė tjerėve atė qė nuk ke qejf tė ta bėjnė ty!

  4. #4
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    17-12-2010
    Vendndodhja
    ne boten e ēudirave
    Postime
    3,776
    Femrat Shqiptare jane me te mirat ne bote!
    [/QUOTE]


    Eeeeeeeeeeeee......... Keshtu po. Kjo ben!
    Hap tani nje teme me kete fjaline qe ke shkru me lart per titull!
    Qe ta falim ate temen e pare.
    AUTOCHTHONOUS

  5. #5
    i/e regjistruar Maska e prizrenasi_30
    Anėtarėsuar
    18-11-2008
    Vendndodhja
    Prizren
    Postime
    729
    Eeeeeeeeeeeee......... Keshtu po. Kjo ben!
    Hap tani nje teme me kete fjaline qe ke shkru me lart per titull!
    Qe ta falim ate temen e pare.
    OK. Do ta bej vetem per ty, bukuroshe!
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga prizrenasi_30 : 11-07-2011 mė 03:51
    Mos ja bėj tė tjerėve atė qė nuk ke qejf tė ta bėjnė ty!

  6. #6
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    17-12-2010
    Vendndodhja
    ne boten e ēudirave
    Postime
    3,776
    Citim Postuar mė parė nga prizrenasi_30 Lexo Postimin
    OK. Do ta bej vetem per ty, bukuroshe!
    Upssssssssss! Kjo po qe po me pelqeu ...hahahaha

    Faleminderit prizrenasi. Se di kah erdhe ti ne perfundimin qe une jam bukuroshe po ia ke qellu
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga anita340 : 11-07-2011 mė 04:21
    AUTOCHTHONOUS

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •