Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 31
  1. #1

    Demaçi merr shtetësinë shqiptare

    … dhe jo vetëm këtij. Sa shqiptari i Kosovës e ka ëndërr ta ketë një pasaportë shqiptare, sepse, siç tha edhe baca Adem, ” kam vdekur një mijë herë për këtë Shqipëri”, prandaj shqiptarët e Kosovës duan ta kenë një pasaportë të tillë.

    Prapë po i referohem asaj që tha baca Adem, “Kjo pasaportë nuk më duhet asgjë, se nuk ka ndonjë vlerë, me të ka lëvizje të kufizuara”, por, për shqiptarët e Kosovës ( dhe të trojeve të tjera ) kjo është një diçka e shenjtë!

    O, Shqipëri, nëse je nëna jonë, siç nuk hezitojmë të të quajmë, e që TY të duam fort, aman na konsidero si fëmjët e tu!
    Ndryshuar për herë të fundit nga projekti21_dk : 09-07-2011 më 08:42
    "Projekti 21" nuk i bën reklamë vetes, afirmon të tjerët!

  2. #2
    Më 1992 qe deklaruar një politikan se kjo është punë e mbaruar për shqiptarët jashtë trojeve shqiptare. Po bëhen 20 vjet.... ne po presim akoma!
    "Projekti 21" nuk i bën reklamë vetes, afirmon të tjerët!

  3. #3
    i/e regjistruar Maska e Besoja
    Anëtarësuar
    24-07-2008
    Vendndodhja
    Prrenjas, Shqiperi
    Postime
    3,260
    Ky shkrim ka nevojë edhe për një koment.
    Përse nuk ja japin pasaportën Demaçit?!
    Ka ndonjë të dhënë?

  4. #4
    i/e regjistruar Maska e drenicaku
    Anëtarësuar
    06-05-2003
    Postime
    3,263
    Mir ja kan ber qe nuk ja kan dhen pasaporten,me nis turlifar bazi buzuki me marr pasaport ateher nuk i vjen era shtet shqiperis.
    Aste kosoves nuk ja kisha dhan demaqit qosjes edhe bishtit tij agim vinces keta jan anti kombetar,e din berisha ma mire se une po hajt

  5. #5
    Do të kisha dëshirë të dija nëse dikush nga shqiptarët jashtë Shqipërisë ( Kosove, Meqedoni, e trojet tjera... ) ka pasaportë shqiptare, ani se kjo na është premtuar që në vitin 1992!
    "Projekti 21" nuk i bën reklamë vetes, afirmon të tjerët!

  6. #6
    Citim Postuar më parë nga drenicaku Lexo Postimin
    Mir ja kan ber qe nuk ja kan dhen pasaporten,me nis turlifar bazi buzuki me marr pasaport ateher nuk i vjen era shtet shqiperis.
    Aste kosoves nuk ja kisha dhan demaqit qosjes edhe bishtit tij agim vinces keta jan anti kombetar,e din berisha ma mire se une po hajt
    Mirë që antikombëtarët nuk paskan, por cilët nga kombëtarët e kanë?
    "Projekti 21" nuk i bën reklamë vetes, afirmon të tjerët!

  7. #7
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    09-09-2010
    Postime
    351
    Citim Postuar më parë nga projekti21_dk Lexo Postimin
    Mirë që antikombëtarët nuk paskan, por cilët nga kombëtarët e kanë?
    Njohe shume persona qe e kane, porse nuk hyne as ne taborrin e anti e as atyre kombtarve por jane thjeshte biznismen...

  8. #8
    -
    Anëtarësuar
    21-01-2009
    Vendndodhja
    -
    Postime
    2,081
    Jo vetëm që kanë bërë mirë që s'ia kanë dhënë, po ka bërë gabim Demaçi që e ka kërkuar.
    Që të marrësh pasaportë shqiptare duhet të plotësosh disa kushte:
    1. Të jesh voriopiriot Kosove.
    2. Të bëhesh vëllam me ndonjë serbo-boshnjak.
    3. Të kesh shitur ndonjë copë tokë a ndonjë copë det Greqisë, ose të paktën Serbisë.
    4. Të djegësh kryeministrinë, ose të arratisesh në Maqedoni kur sulmohet kryeministria.
    5. Të kesh djegur nja 3-4 herë Shqipërinë.
    6. Të kesh arrestuar dhe të zhdukur ca aktivista të UÇK-së terroriste.
    dhe sidomos
    7. Po nuk vrave nja shtatë a tetë puçista me çadra me helm, harroje të kalosh kufirin jo më të marrësh pasaportë.
    -

  9. #9
    Lab 100% Maska e Station
    Anëtarësuar
    26-02-2010
    Vendndodhja
    Shqipëri
    Postime
    6,624
    Po çe do z.Adem Demaçi pasaportën, ja e mori Eliza Dushku njëlloj është.

  10. #10
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    12-05-2009
    Vendndodhja
    Iliri
    Postime
    2,914
    Citim Postuar më parë nga Station Lexo Postimin
    Po çe do z.Adem Demaçi pasaportën, ja e mori Eliza Dushku njëlloj është.
    HEHE:::Po bregu(bregovici kure do paiset me pase shqiptare
    Projekt skemi qfar te bejm ,duhet te pajtohemi se u zhgenjyem me nanen,desha te them me njerken Allbani.

  11. #11
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    15-12-2010
    Vendndodhja
    ....Europe...
    Postime
    1,155
    Citim Postuar më parë nga drenicaku Lexo Postimin
    Mir ja kan ber qe nuk ja kan dhen pasaporten,me nis turlifar bazi buzuki me marr pasaport ateher nuk i vjen era shtet shqiperis.
    Aste kosoves nuk ja kisha dhan demaqit qosjes edhe bishtit tij agim vinces keta jan anti kombetar,e din berisha ma mire se une po hajt
    ....e ju Serbia a ja kishit dhan demaqit me pas ardh me lyp ????

  12. #12
    he he hee... Maska e halla mine
    Anëtarësuar
    05-01-2011
    Vendndodhja
    brojë
    Postime
    1,466
    Autori i Lajmit: Behxhet Shala
    Javën e kaluar më rastisi të shkoj një një vizitë zyrtare në Kroaci së bashku me Adem Demaçin apo Bacën siç e quajnë sinqerisht idealistët dhe bacën siç e quajnë ata që nuk janë idealistë por realistë e që kinse merren me politikë! Duke e ditur të kaluarën e Bacës mendova se është i paisur me pasaporta diplomatike, së paku të Shqipërisë dhe të Republikës së Kosovës. Jo se këto pasaporta kanë ndonjë vlerë dhe se të garantojnë lëvizje pa iu nënshtruar regjimit të vizave në numrin më të madh të shteteve por se më shumë e kanë një vlerë simbolike. Për habi, në kontrollin e aeroportit të Zagrebit, Adem Demaçi, i cili për lirinë e shqiptarisë dhe popujve të robëruar anekënd botës i kaloi mbi 28 vjet në burgjet e ish- Jugosllavisë u identifikua me pasaportën kroate, shtet ky ku i kaloi mbi 14 vjet burg të rëndë përkatësisht në kampin e shndërruar në burg të Stara Gradishkës. Kroacia e cila ishte republikë në përbërje të ish- Jugosllavisë e vlerësoi sakrificën e Adem Demaçit duke ia njohur shtetësinë kroate dhe pasaportën kroate, me procedurë të përshpejtuar dhe duke mënjanuar të gjitha pengesat burokratike. Po çka bëri në këtë drejtim Nëna Shqipëri për Adem Demaçin? Asgjë, krahasuar me Kroacinë u turpërua fare! Bamir Topi nuk e di adresën ku jeton Adem Demaçi në Shqipëri ndonëse edhe zogjët e dinë se Baca, për vite me radhë thuase gjysmën e vitit e kalon në Sarandë. Kryetari i Kroacisë, Stipe Mesiq duket se nuk ka pasur probleme të natyrës të Bamir Topit sa i përket adresave të banimit sepse tërë Kroacinë e ka shndërruar në adresë banimi për Adem Demaçin! Në vitin 1991, Nëna Shqipëri e Sali Berishës e pati paisur Adem Demaçin me një pasaportë! Mirëpo trajtimi që atëhere iu bë Bacës Adem nga Sali Berisha është i ngjashëm me trajtimin që u bënë UNMIK-u klandestinëve kinezë që kanë hapur biznese në Kosovë! Ua lejon dokumentet e udhëtimit, por ua mohon shtetësinë! Imagjinojeni situatën kur Adem Demaçi në vitin 1991 e ka pasur pasaportën e Shqipërisë së Sali Berishës dhe shtetësinë jugosllave! Sikur sot kur kinezët e ish Vranjevcit, Kodrës së Trimave të Prishtinës janë të paisur me pasaportat e Republikës së Kosovës ndërkaq që e kanë nënshtetësinë e Republikës së Kinës! Pra, Adem Demaçi është bërë kinez i Vranjevcit! Me një dallim të vogël se i mungon nënshtetësia kineze! Po ku qëndron në këtë hallakamë shteti më i ri ( axhami) në botë, Republika e Kosovës?! Pas shpalljes së pavarësisë, qytetarët e Kosovës u bënë me identitet, pasaportat e saj. U lëshuan tri lloje të pasaportave,diplomatike për oligarkët, zyrtare për turistët politikë dhe ato të zakonshme, për popullin ! Është bërë antologjike beteja e deputetëve të Parlamentit më parazit në këtë pjesë të Evropës, pra atij të Kosovës që edhe ata të paisen me pasaporta diplomatike, të shndërrohen në mikrooligarkë! Ende nuk kanë hequr dorë nga kjo kërkesë dhe besoni se mund ta realizojnë ngase të gjitha privilegjet e kërkuara po i realizojnë, pa bërë zhurmë të madhe! Po e përdorin taktikën e kancerit malinj; për t u forcuar vet po e gërryejnë organizmin ( popullin) pa e manifestuar as mëshirën më të vogël! Në çdo shtet normal, njeriu i parë që do të paisej me pasaportë diplomatike do të ishte Adem Demaçi, qoftë edhe në emër të simbolikës! Natyrisht, nëse do ta kishin një të kaluar si të Bacës! Adem Demaçi, jo që nuk u pajisë me pasaportë diplomatike, por as me ate zyrtare! Edhe për atë pasaportën popullore ( sociale) priti në radhë! Shtetet tjera që janë shumë më të forta se Republika e Kosovës i shpallin ambasadorë nderi personalitetet e shquara publike edhe nëse nuk janë shtetas të saj ndërkaq që Kosovës nuk i duhet një Adem Demaç ! E pabesueshme, por jo edhe e papritur!


    Ky lajm është publikuar: 06/10/2009
    Asnjë kompromis, kurr asnjëher.. deri n'apokalips!

  13. #13
    Citim Postuar më parë nga Station Lexo Postimin
    Po çe do z.Adem Demaçi pasaportën, ja e mori Eliza Dushku njëlloj është.
    po Station, sepse....

    Citim Postuar më parë nga projekti21_dk Lexo Postimin
    ...Sa shqiptari i Kosovës e ka ëndërr ta ketë një pasaportë shqiptare, sepse, siç tha edhe baca Adem, ” kam vdekur një mijë herë për këtë Shqipëri”, prandaj shqiptarët e Kosovës duan ta kenë një pasaportë të tillë.

    Prapë po i referohem asaj që tha baca Adem, “Kjo pasaportë nuk më duhet asgjë, se nuk ka ndonjë vlerë, me të ka lëvizje të kufizuara”, por, për shqiptarët e Kosovës ( dhe të trojeve të tjera ) kjo është një diçka e shenjtë!

    Prandaj po them:

    O, Shqipëri, nëse je nëna jonë, siç nuk hezitojmë të të quajmë, e që TY të duam fort, aman na konsidero si fëmjët e tu!
    dhe prapë po shtoj: kjo pasaportë, ama bash asgjë nuk më duhet, por unë dua ta kem si shenjë të dashurisë për Shqipërinë.

    Besoj kjo është arsyeja edhe për shqiptarët tjerë të Kosovës, pse duan ta kenë një pasaportë të këtillë.
    Ndryshuar për herë të fundit nga projekti21_dk : 17-08-2011 më 08:23
    "Projekti 21" nuk i bën reklamë vetes, afirmon të tjerët!

  14. #14
    i/e regjistruar Maska e drenicaku
    Anëtarësuar
    06-05-2003
    Postime
    3,263
    Citim Postuar më parë nga Hard Lexo Postimin
    ....e ju Serbia a ja kishit dhan demaqit me pas ardh me lyp ????
    E serbia ja jep se vellazen i ka ,a ke harru qe i thirrke vellezer shkiet

  15. #15
    Lab 100% Maska e Station
    Anëtarësuar
    26-02-2010
    Vendndodhja
    Shqipëri
    Postime
    6,624
    Citim Postuar më parë nga projekti21_dk Lexo Postimin
    po Station, sepse.....
    Po ta bëj pak më të qartë, sepse më lartë më duket nuk më paske kuptuar.
    Kushdo që do të mari pasaportë shqiptare duhet ti thuri lavde S.Berishës dhe Qeverisë së tijë nga mëngjezi deri në darkë, ditë për ditë pa pushim.
    Nuk ka rëndësi ç'far je, qytetar i Kosovës apo i Burundit, mjaft që të plotësosh kushtin e mësipërm dhe ajo gjë bëhet, kushti është i pa negociushëm.

  16. #16
    Citim Postuar më parë nga ganimet Lexo Postimin
    HEHE:::Po bregu(bregovici kure do paiset me pase shqiptare
    Projekt skemi qfar te bejm ,duhet te pajtohemi se u zhgenjyem me nanen,desha te them me njerken Allbani.
    Jo, o Ganimet vëllai,

    s'e ka fajin nëna Shqipëri,
    por e ka trapi Saliiiii!

    Tani po më kujtohet kur një kohë dikush e kishte shkruar si signaturë të veten:

    "Një Shqipëri - pa Saliiii"!

    ndërkaq unë po shtoj:

    atëherë do të kemi Shqipëri e shqiptari!
    "Projekti 21" nuk i bën reklamë vetes, afirmon të tjerët!

  17. #17
    Citim Postuar më parë nga Station Lexo Postimin
    Po ta bëj pak më të qartë, sepse më lartë më duket nuk më paske kuptuar.
    Kushdo që do të mari pasaportë shqiptare duhet ti thuri lavde S.Berishës dhe Qeverisë së tijë nga mëngjezi deri në darkë, ditë për ditë pa pushim.
    Nuk ka rëndësi ç'far je, qytetar i Kosovës apo i Burundit, mjaft që të plotësosh kushtin e mësipërm dhe ajo gjë bëhet, kushti është i pa negociushëm.

    Jo, Station vëllai të kam kuptuar drejt, se i kuptoj deri dikund ironitë, sarkazmat e metaforat. Vetëm mos harro edhe dicka, se ky Saloja që thua ti, ndonëse është gdhe e leshko, i punon nganjëherë rradakja ( sidomos për së prapthi). Ai nuk e ha me lajka, me lavdërime, ani se i do shumë. Për gjera të mëdha, ai do "vepra, vepra"!!

    Dhe besoj tash edhe ti po e kupton se për cfarë veprash të do Salua. Kujto pak "Klubin e Selanikut". Që të ishe pjesëtar i tij cfarë njeriu duhej të ishe!!

    respekt,
    "Projekti 21" nuk i bën reklamë vetes, afirmon të tjerët!

  18. #18
    i/e regjistruar Maska e Endri_
    Anëtarësuar
    16-02-2011
    Vendndodhja
    Tr
    Postime
    1,165
    Citim Postuar më parë nga projekti21_dk Lexo Postimin
    Jo, o Ganimet vëllai,

    s'e ka fajin nëna Shqipëri,
    por e ka trapi Saliiiii!

    Tani po më kujtohet kur një kohë dikush e kishte shkruar si signaturë të veten:

    "Një Shqipëri - pa Saliiii"!

    ndërkaq unë po shtoj:

    atëherë do të kemi Shqipëri e shqiptari!
    Shyqyr qe u kane ardh ment o shqiptaret e kosoves ,se ju zakonisht gjithe jeten keni ngrit n'qiell nje skicofren qe as do t'ja dije per ju. Po hajt se me mire vone se kurre.
    Lagja shishe rruga tapa ruju qenve se t'vin mrapa.

  19. #19
    Citim Postuar më parë nga Endri_ Lexo Postimin
    Shyqyr qe u kane ardh ment o shqiptaret e kosoves ,se ju zakonisht gjithe jeten keni ngrit n'qiell nje skicofren qe as do t'ja dije per ju. Po hajt se me mire vone se kurre.
    Përshëndetje Endri
    të faleminderit për postimin, por kujdes kur shkruan, sepse mbase dikë e fyen, madje e fyen rëndë. Gjeje një shkrim ku kam mbrojtur e folur mirë për skizofrenin, sic po e quan ti, apo për njeriun gdhe e sylesh sic e quajta unë!

    respekt,
    "Projekti 21" nuk i bën reklamë vetes, afirmon të tjerët!

  20. #20
    i/e regjistruar Maska e Endri_
    Anëtarësuar
    16-02-2011
    Vendndodhja
    Tr
    Postime
    1,165
    Citim Postuar më parë nga projekti21_dk Lexo Postimin
    Përshëndetje Endri
    të faleminderit për postimin, por kujdes kur shkruan, sepse mbase dikë e fyen, madje e fyen rëndë. Gjeje një shkrim ku kam mbrojtur e folur mirë për skizofrenin, sic po e quan ti, apo për njeriun gdhe e sylesh sic e quajta unë!

    respekt,
    Kur them "ju" se kam personalisht per ty ,por per pjesen derrmuse te shqiptarve te kosoves qe vazhdojne dhe e mbeshtesin akoma me injorancen me t'madhe
    Lagja shishe rruga tapa ruju qenve se t'vin mrapa.

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •