Close
Faqja 2 prej 10 FillimFillim 1234 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 200
 1. #21
  i/e regjistruar Maska e mia@
  Anėtarėsuar
  11-01-2008
  Vendndodhja
  Twilight Zone...
  Postime
  10,823
  Faleminderit
  138
  243 falenderime nė 198 postime
  Kjo mesia ndodh se dhuna te ne eshte pare si dicka e domosdoshme e pranueshme.

  Shikon ciftet e huaja me iken truri. Sa durim kane me femijet. Femija hedh shkelma, uleret dhe ata pa folur fare, me qetesi pa ushtruar force fare e marrin menjane edhe po tu duhet te presin disa minuta a me shume. Ne Shqiptareve ne mos shpullen nje te bertitur apo ato keshillat tona ne publik nuk na rrihet pa i dhene. Mendoje c'mund te bejme prapa kuintave.
  Feelings change - memories don't.

 2. #22
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  27-02-2010
  Vendndodhja
  nga KOSOVA e SHQIPERIS
  Mosha
  31
  Postime
  2,847
  Faleminderit
  0
  9 falenderime nė 8 postime
  Nese une rrah gruan ather une jam fajtor nuk eshte Feja Islame kete duhet ta kuptoni njeher e pergjithmon ,feja islame lejon te rrahet gruaja vetem me brush te dhmbve nese me kete ajo nuk kupton ather eshte shkurorzimi por kurr islami nuk e ka leju te rrahet gruaja dhe te lendohet fizikisht kurr ,por kjo eshte pjes e tradites shqiptare te cilet gjithmon i kan rrahur grat tani kan fillu te mbushen mend sepse ka shum raste te rralla ne krahasim me vitet e kaluara

 3. #23
  i/e regjistruar Maska e mia@
  Anėtarėsuar
  11-01-2008
  Vendndodhja
  Twilight Zone...
  Postime
  10,823
  Faleminderit
  138
  243 falenderime nė 198 postime
  Citim Postuar mė parė nga ximi_abedini Lexo Postimin
  Nese une rrah gruan ather une jam fajtor nuk eshte Feja Islame kete duhet ta kuptoni njeher e pergjithmon ,feja islame lejon te rrahet gruaja vetem me brush te dhmbve nese me kete ajo nuk kupton ather eshte shkurorzimi por kurr islami nuk e ka leju te rrahet gruaja dhe te lendohet fizikisht kurr ,por kjo eshte pjes e tradites shqiptare te cilet gjithmon i kan rrahur grat tani kan fillu te mbushen mend sepse ka shum raste te rralla ne krahasim me vitet e kaluara
  Mendoj ne Shqiperi po bie numri i abuzimit ndaj grave. Nuk lejon gruaja me te abuzohet me te sic eshte abuzuar. Po behet ndergjegjesimi i femres, dhe jo merita e fese.
  Feelings change - memories don't.

 4. #24
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  27-02-2010
  Vendndodhja
  nga KOSOVA e SHQIPERIS
  Mosha
  31
  Postime
  2,847
  Faleminderit
  0
  9 falenderime nė 8 postime
  Citim Postuar mė parė nga mia@ Lexo Postimin
  Mendoj ne Shqiperi po bie numri i abuzimit ndaj grave. Nuk lejon gruaja me te abuzohet me te sic eshte abuzuar. Po behet ndergjegjesimi i femres, dhe jo merita e fese.
  Mund te themi lirisht se kjo eshte edhe merit e fes ,sepse kurr nuk ka pas praktikus me shum te fes sesa sot jo vetem nga meshkujt por edhe nga femrat ,per qdo vit numeri dyfishohet ,dhe nese ben nje anket ather do e veresh se familjet me te lumtura jan ato qe praktikojn fen apo qe ne mesin e tyre ka qe e praktikojn fen,eshte edhe tjetra ne si shqiptar ja kemi mohu shkollimin gjithmon femres ndersa sot nuk i mohohet shkollimi dhe kjo merit i takon edhe fes e cila i jep te drejten dhe shtyn qe qdo mashkull dhe femer te kerkoj dituri te shkollohet e jo te mbetet analfabet
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga ximi_abedini : 03-07-2011 mė 09:50

 5. #25
  Shtegtari! Maska e Gregu
  Anėtarėsuar
  30-11-2008
  Postime
  877
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Citim Postuar mė parė nga ximi_abedini Lexo Postimin
  feja islame lejon te rrahet gruaja vetem me brush te dhmbve
  Hahahahahahaha

  This is cool
  "Nė fillim ishte Fjala dhe Fjala ishte pranė Perėndisė, dhe Fjala ishte Perėndi!"

 6. #26
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  27-02-2010
  Vendndodhja
  nga KOSOVA e SHQIPERIS
  Mosha
  31
  Postime
  2,847
  Faleminderit
  0
  9 falenderime nė 8 postime
  Citim Postuar mė parė nga Gregu Lexo Postimin
  Hahahahahahaha

  This is cool
  dhe a e din ti se sa dhemb brusha e dhembve ? ,kaq ne si muliman kemi te drejt ti terheqim vrejtjen se eshte gabim, por ne asnjemenyr nuk guxojm ti rrahim me grushta dhe shkelma

 7. #27
  yep Maska e Izadora
  Anėtarėsuar
  11-09-2008
  Vendndodhja
  ne zemren e atij qe ka "zemer"
  Postime
  8,891
  Faleminderit
  24
  39 falenderime nė 37 postime
  Citim Postuar mė parė nga Pa_doreza2 Lexo Postimin
  http://www.youtube.com/watch?v=mDXPw...eature=related

  Ky zoteriu paska problemi psiqike po nese e degjoni me vemendje
  Gruaja e tij e pare nuk i permbushte obligimet bashkshortore ,edhe e dyta nuk e paska qetesuar hic :-D
  E rujt zoti nga mend e kaptines .


  feja islame lejon te rrahet gruaja vetem me brush te dhmbve
  C'fare eshte kjo ?
  Jeto sot se neser nuk i dihet

 8. #28
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  27-02-2010
  Vendndodhja
  nga KOSOVA e SHQIPERIS
  Mosha
  31
  Postime
  2,847
  Faleminderit
  0
  9 falenderime nė 8 postime
  Citim Postuar mė parė nga Izadora Lexo Postimin

  C'fare eshte kjo ?
  brush per pastrimin e dhembve

 9. #29
  i/e regjistruar Maska e hot_prinz
  Anėtarėsuar
  29-05-2007
  Vendndodhja
  Frankfurt
  Postime
  9,911
  Faleminderit
  171
  379 falenderime nė 327 postime
  Ai qe e rreh nje grua, eshte mjeran.
  Since i cant love you the way i want, i will love you the way i can.

 10. #30
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  07-06-2010
  Postime
  378
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime

  Nuk asht e vertet

  Citim Postuar mė parė nga ximi_abedini Lexo Postimin
  Nese une rrah gruan ather une jam fajtor nuk eshte Feja Islame kete duhet ta kuptoni njeher e pergjithmon ,feja islame lejon te rrahet gruaja vetem me brush te dhmbve nese me kete ajo nuk kupton ather eshte shkurorzimi por kurr islami nuk e ka leju te rrahet gruaja dhe te lendohet fizikisht kurr ,por kjo eshte pjes e tradites shqiptare te cilet gjithmon i kan rrahur grat tani kan fillu te mbushen mend sepse ka shum raste te rralla ne krahasim me vitet e kaluara
  Si munesh me thane vech me brush te dhembve, kur ne kuran shkrue: rrehe gruen tende, edukoje se Allahu lejon, vetem fytyren mos ja lendo qe te mos i mbesin shenja. Edhe mos harro se ne at kohe kure u shkrue ky urdher. zor se kane qene brushat e dhembeve edhe aq popudhare.

 11. #31
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  17-12-2010
  Vendndodhja
  ne boten e ēudirave
  Postime
  3,802
  Faleminderit
  129
  115 falenderime nė 84 postime
  Femijet e gjore. Nuk mund te paramendoj cfare personash do te jene ata kur te rriten. Kur su forcun edhe keto institucionet tona e tia marrin perfare ne menyre qe te mos guxoje tu afrohet ndonjehere.
  AUTOCHTHONOUS

 12. #32
  Shtegtari! Maska e Gregu
  Anėtarėsuar
  30-11-2008
  Postime
  877
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Citim Postuar mė parė nga ximi_abedini Lexo Postimin
  dhe a e din ti se sa dhemb brusha e dhembve ? ,kaq ne si muliman kemi te drejt ti terheqim vrejtjen se eshte gabim, por ne asnjemenyr nuk guxojm ti rrahim me grushta dhe shkelma
  Po nga doli kjo ide me brushen? A perdorte Muahamedi brush dhembesh?

  Mu kujtua nje gje qesharake.
  Po udhetoja dhe nje shoke (hoxhe) nxori nga canta nje shkop e theu dhe ma dha njeren pjese. Me pjesen tjeter filloj te ferkonte dhembet dhe me tha:
  -Eshte per te pastruar dhembet, e ka perdorur Muhamedi. Po ashtu i ben hajr (i ben mire) trupit
  "Nė fillim ishte Fjala dhe Fjala ishte pranė Perėndisė, dhe Fjala ishte Perėndi!"

 13. #33
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  27-02-2010
  Vendndodhja
  nga KOSOVA e SHQIPERIS
  Mosha
  31
  Postime
  2,847
  Faleminderit
  0
  9 falenderime nė 8 postime
  Citim Postuar mė parė nga Gjyka Lexo Postimin
  Si munesh me thane vech me brush te dhembve, kur ne kuran shkrue: rrehe gruen tende, edukoje se Allahu lejon, vetem fytyren mos ja lendo qe te mos i mbesin shenja. Edhe mos harro se ne at kohe kure u shkrue ky urdher. zor se kane qene brushat e dhembeve edhe aq popudhare.
  Ok sjelle ate ajet

  ndersa sa i perket brushes se dhembve jo qe permendet ne kuran por edhe ne shum hadithe ku na preferohet qe sa me shum te pastrojm dhembet me brush ,se si kan qen ne ate koh ato brusha une nuk e di por i kan perdor per pastrimin e dhembve

 14. #34
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  17-12-2010
  Vendndodhja
  ne boten e ēudirave
  Postime
  3,802
  Faleminderit
  129
  115 falenderime nė 84 postime
  Citim Postuar mė parė nga ximi_abedini Lexo Postimin
  Nese une rrah gruan ather une jam fajtor nuk eshte Feja Islame kete duhet ta kuptoni njeher e pergjithmon ,feja islame lejon te rrahet gruaja vetem me brush te dhmbve nese me kete ajo nuk kupton ather eshte shkurorzimi por kurr islami nuk e ka leju te rrahet gruaja dhe te lendohet fizikisht kurr ,por kjo eshte pjes e tradites shqiptare te cilet gjithmon i kan rrahur grat tani kan fillu te mbushen mend sepse ka shum raste te rralla ne krahasim me vitet e kaluara
  E rrahura eshte e rrahur ximi, me cfaredo qe te jete. Dhe nuk aryetohet fare me terheqje te verejtjes. Nese nuk ben pune kur me terheqin verejtjen me fjale mund edhe te me vrasin e sme bindin. Jo te me godasin me nje furce dhembesh.
  AUTOCHTHONOUS

 15. #35
  yep Maska e Izadora
  Anėtarėsuar
  11-09-2008
  Vendndodhja
  ne zemren e atij qe ka "zemer"
  Postime
  8,891
  Faleminderit
  24
  39 falenderime nė 37 postime
  Ximo : Me kolinoz : Mgjithse nuk e imagjinoi dot sesi mund ta rrafesh tjetren me past dhembesh  Nejse nqs nje burre ve dore mbi femren aq me keq nsq eshte besimtar ,eshte burracak dhe i pafe.
  Jeto sot se neser nuk i dihet

 16. #36
  Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
  Anėtarėsuar
  01-12-2006
  Postime
  6,435
  Faleminderit
  415
  144 falenderime nė 138 postime
  Citim Postuar mė parė nga mia@ Lexo Postimin
  Kjo mesia4ever ndodh se dhuna te ne eshte pare si dicka e domosdoshme e pranueshme.

  Shikon ciftet e huaja me iken truri. Sa durim kane me femijet. Femija hedh shkelma, uleret dhe ata pa folur fare, me qetesi pa ushtruar force fare e marrin menjane edhe po tu duhet te presin disa minuta a me shume. Ne Shqiptareve ne mos shpullen nje te bertitur apo ato keshillat tona ne publik nuk na rrihet pa i dhene. Mendoje c'mund te bejme prapa kuintave.
  Patjohem mia, ne perendim ste len gruaja, nese deshmohet ne gjyq se rrah femijet, ligji ta ndalon me iu afru afer femijes tend, pasi konsiderohesh rrezik per femijet. Ec e rrehe kur smunesh me pa me femijen tend, cka te nevojitet jeta me. Babai im nganjehere ma ka meshu nje shuplake kur kam qene i vogel, por kjo ka qene per shkak te fajit tim jam bere me i bindur, nga mosha 15 vjecare e deri tani nuk mbaj mend as edhe nje shuplake te vetme. Ne Perendim gjithcka shkon mire me femijet, shkojne te gjithe ne qerdhe, behen me sociale dhe pranojne dashuri nga me te medhenjte, kujdestaret kujdesen maksimalisht per ta dhe kane durim te madh.

  Kojshia im e ka rrahe gruan e tij sa ka mundur ne mes te Prishtines, por edhe femijet nganjehere, por me se shumti gruan. Me pas shku 2 jave e mos me rrahe gruan e tij, ka qene sukses i madh saqe jemi cuditur krejt, sidomos kjo ka ndodhur para luftes. Por perseri jane pajtuar sot jetojne mire dhe nuk kane me probleme. Njerezit e shohin se nuk shkohet me dhune, nese ska dashuri e respekt dhuna nuk eshte zgjidhje. Ama sma kap truri se si mund te ndodhin keto me 2011 kur ndegjoj per kesi rastesh.
  Destroyer of falsehood :)

 17. #37
  Shtegtari! Maska e Gregu
  Anėtarėsuar
  30-11-2008
  Postime
  877
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Nje nga burrat e krishter qe shkon neper boten islame dhe mban fjalime dhe debate tregon nje rast shume komik.

  Nje nga udheheqesit fetar te islamit shkon per vizite tek ky i krishteri.
  Gruaja e ketij te krishterit iu sherben, me caj, kafe, embelsira...etj.
  Ky myslimani e shef se gruaja po sherbente shume mire dhe e pyet te krishterin:
  -E rrah gruan ndonje here?
  -Jo, ia kthen i krishteri. Ajo eshte grua e mire, punon sa mundet, sherben sa eshte e nevojshme.
  -Mire, mire, i kthehet myslimani, por po ta rrahesh ndonje here, behet akoma me e mire, me punetore!
  "Nė fillim ishte Fjala dhe Fjala ishte pranė Perėndisė, dhe Fjala ishte Perėndi!"

 18. #38
  Shtegtari! Maska e Gregu
  Anėtarėsuar
  30-11-2008
  Postime
  877
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Citim Postuar mė parė nga Izadora Lexo Postimin
  Ximo : Me kolinoz : Mgjithse nuk e imagjinoi dot sesi mund ta rrafesh tjetren me past dhembesh  Nejse nqs nje burre ve dore mbi femren aq me keq nsq eshte besimtar ,eshte burracak dhe i pafe.
  Jo past dhembesh Izadora, por furce.

  FURĒĖ f. sh.
  1. Pėrdorėse me qime tė dendura e tė ashpra, me
  tė cilėn pastrojmė, lyejmė a fshijmė diēka. Furēė
  rrobash. Furēė dhėmbėsh. Furēė kėpucėsh.
  Furēė rroje. Furēė gėlqereje. Pastroj (lyej fshij)
  me furēė.


  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Gregu : 03-07-2011 mė 10:19
  "Nė fillim ishte Fjala dhe Fjala ishte pranė Perėndisė, dhe Fjala ishte Perėndi!"

 19. #39
  Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
  Anėtarėsuar
  01-12-2006
  Postime
  6,435
  Faleminderit
  415
  144 falenderime nė 138 postime
  Citim Postuar mė parė nga ximi_abedini Lexo Postimin
  brush per pastrimin e dhembve
  Po ximi ashtu eshte, duhet me i rrahe grate me brushe te dhembeve, ndersa me shkop me i la dhembet.

  Hajde po e pyesim Izodoren, Mia, Aniten se cfare do te mendonin ne ate moment nese burrat e tyre do te iu ofroheshin e t'i rrahnin me brusha dhembesh?! Aty do te plaste e qeshura e madhe nga te dyja palet. Hehe
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga mesia4ever : 03-07-2011 mė 10:28
  Destroyer of falsehood :)

 20. #40
  yep Maska e Izadora
  Anėtarėsuar
  11-09-2008
  Vendndodhja
  ne zemren e atij qe ka "zemer"
  Postime
  8,891
  Faleminderit
  24
  39 falenderime nė 37 postime
  Citim Postuar mė parė nga Gregu Lexo Postimin
  Jo past dhembesh Izadora, por furce.

  FURĒĖ f. sh.
  1. Pėrdorėse me qime tė dendura e tė ashpra, me
  tė cilėn pastrojmė, lyejmė a fshijmė diēka. Furēė
  rrobash. Furēė dhėmbėsh. Furēė kėpucėsh.
  Furēė rroje. Furēė gėlqereje. Pastroj (lyej fshij)
  me furēė.


  Ximi nuk e shpjegoj tamam lol

  Perfytyro nje mashkull dy m te gjate , me nje furce dhembesh ne dore , duke te te kercenuar se do te rrafi per vdekje :-p
  Jeto sot se neser nuk i dihet

Faqja 2 prej 10 FillimFillim 1234 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •