Close
Faqja 10 prej 10 FillimFillim ... 8910
Duke shfaqur rezultatin 181 deri 200 prej 200
  1. #181
    i/e regjistruar Maska e Sami Hyseni
    Anėtarėsuar
    01-01-2010
    Vendndodhja
    Gjermani
    Postime
    857
    Citim Postuar mė parė nga jarigas Lexo Postimin
    Islami fč e "paqes"!!!!!!
    Jo, jo...jo sipas fesė Islame, por sipas "fesė" time personale njerezore. Injorantat, intrigantat, shpifesit, idiotat, etj.etj. ne te cilin grup dal-ngadal po hyn edhe ti, i urrej pakufi, nuk kam aspak meshire...fale zotit apo fatit te rastesise, e jemi ketu ne virtualitet...

    P.S. jam i bindur se ti ma njeh qendrimin tim sa i perket fesė...

  2. #182
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anėtarėsuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676
    Nuk e di pse me eshte krijuar pershtypja qe grate e prifterinjve apo hoxhallareve jane me te palumturat.
    Feelings change - memories don't.

  3. #183
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    17-07-2009
    Postime
    567
    Jarigas kush s'na kthej Reply

  4. #184
    Vete zot, vete shkop Maska e jarigas
    Anėtarėsuar
    21-03-2003
    Vendndodhja
    Napoli,Italy
    Postime
    5,221
    Citim Postuar mė parė nga Sami Hyseni Lexo Postimin
    Jo, jo...jo sipas fesė Islame, por sipas "fesė" time personale njerezore. Injorantat, intrigantat, shpifesit, idiotat, etj.etj. ne te cilin grup dal-ngadal po hyn edhe ti, i urrej pakufi, nuk kam aspak meshire...fale zotit apo fatit te rastesise, e jemi ketu ne virtualitet...

    P.S. jam i bindur se ti ma njeh qendrimin tim sa i perket fesė...
    Po pse kerceve sikur te pickoi gjarperi pra??!! Ti perligj dhunen dhe kjo nuk te nderon, kujtdo feje apo ideje t'i perkasesh!!!
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga jarigas : 12-08-2011 mė 21:05
    Jarigas

  5. #185
    Style & Substance Maska e qeveriablu
    Anėtarėsuar
    16-05-2011
    Postime
    1,816
    Citim Postuar mė parė nga Sami Hyseni Lexo Postimin
    Jonese nuk ndegjon, por nese nuk respekton,
    Mire,dakord.Po pse burri duhet ta rraf gruan pse ajo nuk e respekton,thjesht ta divorcoje.As kur nuk e ndegjon e as kur nuk e respekton gruaja burrin Ai nuk ka te drejte ta rraf ne asnje menyre.

    Burri nuk eshte burre qe rraf gruan,por burrec
    Sa te prapambetur jeni ju Islamiket.Juve grate duhet tju rrafin e jo ju ata.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga qeveriablu : 12-08-2011 mė 23:10
    Mos blej asnje prodhim qe fillon me barkodin 860 (prodhime serbe),dhe ato 520 (prodhime greke) !

  6. #186
    i/e regjistruar Maska e Sami Hyseni
    Anėtarėsuar
    01-01-2010
    Vendndodhja
    Gjermani
    Postime
    857
    Citim Postuar mė parė nga jarigas Lexo Postimin
    Po pse kerceve sikur te pickoi gjarperi pra??!! Ti perligj dhunen dhe kjo nuk te nderon, kujtdo feje apo ideje t'i perkasesh!!!
    Jo, sikur te me pickoj, por sikur te me kafshoj bile... Perligjja e dhunes nga une, tek tipa te ketille, si mesia..k.ri, e te tjere, bile edhe tek ti, me nderon edhe me shume bile...kujto komentin tende ne postimin nr.171, menjiher sulmon fene Islame, edhe pse ishte nje reagim imi personal, aq me pak per shkak bindjeve te mia fetare.

    Pastaj, ne postimin tende nr.176, krejtsisht ndryshe (sipas qejfit tende qellimkeq) komenton suretu al- Bekare 222. apo 2. per gjendjen e neveritshme (menstruacioni) tek gruaja. Aty shume thjesht dhe qarte udhezohet/urdherohet burri, qe te largohet nga gruaja, ne mynyre qe mos te nxiten epshet seksuale, e te ndodhe akti seksual ne ate gjerndje (arsyet dihen, pse jo), por vetem atehere kur ajo te pastrohet (nje udhezim i tille ipet edhe nga shkenca mjeksore). Se qe eshte gjendje e neveritshme dhe parakusht per trashigimi, Ai e ka ditur shume mire pasi qe edhe e ka bere ashtu. (Jam i bindur se edhe ti e di).

  7. #187
    i/e regjistruar Maska e Sami Hyseni
    Anėtarėsuar
    01-01-2010
    Vendndodhja
    Gjermani
    Postime
    857
    Citim Postuar mė parė nga qeveriablu Lexo Postimin
    Mire,dakord.Po pse burri duhet ta rraf gruan pse ajo nuk e respekton,thjesht ta divorcoje.As kur nuk e ndegjon e as kur nuk e respekton gruaja burrin Ai nuk ka te drejte ta rraf ne asnje menyre.

    Burri nuk eshte burre qe rraf gruan,por burrec
    Sa te prapambetur jeni ju Islamiket.Juve grate duhet tju rrafin e jo ju ata.
    Ja edhe nje; me " ju islamiket...". Ti me bere te qeshi. Te lumte! Thash diku se duhet rrah gruaja per shkak jorrespektit apo jondegjimit? Fjala eshte per shtremberimin e fjaleve dhe thenieve/ sureve, ne komentimin e disa te keqinjeve ketu ne forum.Reagimi im ishte thjeshte sepse ai komentuesi me larte thote: "...kurani lejon dhunen..." Nuk eshte fare e vertet!!! Pastaj, nese gruaja nuk "ndegjon", mund te kete te drejt, ndersa nese nuk ka rrespekt, nuk ka as te drejt dhe merr denimin e merituar ( e qfare eshte ai, secili per vete). Ka edhe te fese krishtere qe bejne akte te rrafjes per shkak te "dreqnillekeve" te gruas parrespekt. E njejta gje vlen edhe per burrin qe nuk e rrespekton gruan.

  8. #188
    Style & Substance Maska e qeveriablu
    Anėtarėsuar
    16-05-2011
    Postime
    1,816
    Citim Postuar mė parė nga Sami Hyseni Lexo Postimin
    Ja edhe nje; me " ju islamiket...". Ti me bere te qeshi. Te lumte! Thash diku se duhet rrah gruaja per shkak jorrespektit apo jondegjimit? Fjala eshte per shtremberimin e fjaleve dhe thenieve/ sureve, ne komentimin e disa te keqinjeve ketu ne forum.Reagimi im ishte thjeshte sepse ai komentuesi me larte thote: "...kurani lejon dhunen..." Nuk eshte fare e vertet!!! Pastaj, nese gruaja nuk "ndegjon", mund te kete te drejt, ndersa nese nuk ka rrespekt, nuk ka as te drejt dhe merr denimin e merituar ( e qfare eshte ai, secili per vete). Ka edhe te fese krishtere qe bejne akte te rrafjes per shkak te "dreqnillekeve" te gruas parrespekt. E njejta gje vlen edhe per burrin qe nuk e rrespekton gruan.
    Me fal,bukurosh eshte korrekt te te them Islamik i moderuar
    Per fat te keq kurani lejon dhunen,genjeshtren,luften,gruaja me pak e vlefshme se burri etc etc ne shume ajete.Nuk mund ta hedhish poshte kete edhe pse ke deshire.
    Kam frige te replikoj me ty se me larte pash qe atyre qe te kundershtojne njehere i rraf dhe mandej i a hjek kokat....i frigshem je Sami.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga qeveriablu : 13-08-2011 mė 00:11
    Mos blej asnje prodhim qe fillon me barkodin 860 (prodhime serbe),dhe ato 520 (prodhime greke) !

  9. #189
    i/e regjistruar Maska e Elytony
    Anėtarėsuar
    09-03-2010
    Vendndodhja
    Kosova(Vushtrria)
    Postime
    1,015
    Citim Postuar mė parė nga mesia4ever Lexo Postimin
    Paska qene me sens humori.
    Paraprakisht proklamonte personalitetin e lartė njerėzor tė Muhammedit salAllahu alejhi we selem.

  10. #190
    i/e regjistruar Maska e Sami Hyseni
    Anėtarėsuar
    01-01-2010
    Vendndodhja
    Gjermani
    Postime
    857
    Citim Postuar mė parė nga qeveriablu Lexo Postimin
    Me fal,bukurosh eshte korrekt te te them Islamik i moderuar
    Per fat te keq kurani lejon dhunen,genjeshtren,luften,gruaja me pak e vlefshme se burri etc etc ne shume ajete.Nuk mund ta hedhish poshte kete edhe pse ke deshire.
    Kam frige te replikoj me ty se me larte pash qe atyre qe te kundershtojne njehere i rraf dhe mandej i a hjek kokat....i frigshem je Sami.
    Nese je keshtu jo e sinqert, sigurisht qe do te kesh frike, jo vetem nga une...
    Une kam deshire as per njeren e as per tjetren, sa i perket feve, cila do ēofte ajo, por qe "ju", te ndergjegjesoheni dhe te jeni te sinqert, qe mos ta nxisni njeriun ne nje shkalle kaq te larte te urrejtjes.
    (Se a jam i frikshem apo jo, kete e di gruaja ime dhe dy vajzat e mia, me se miri- ti JO)

    Nje ilaq te mire (nga shume e shume te tjera), per ty dhe te tjeret si ty, kunder islamofobise:

    http://ardhmeriaonline.com/artikull/...jet-muslimane/

    P.S. lexo sidomos, ne nenpyetjen; cili eshte qendrimi i islamit per dhunen ndaj gruas!
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Sami Hyseni : 13-08-2011 mė 09:21

  11. #191
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    20-02-2011
    Vendndodhja
    Malaga (Espańa)
    Postime
    206
    O Xhanetta e thjesht fare..
    Ai ka dash me e bo me qef po ajo ska pranu, ai ka qen ne hall te madh dhe ja ka bo me zor.
    Gjona qe ndodhin..

  12. #192
    Vete zot, vete shkop Maska e jarigas
    Anėtarėsuar
    21-03-2003
    Vendndodhja
    Napoli,Italy
    Postime
    5,221
    Citim Postuar mė parė nga Sami Hyseni Lexo Postimin
    Jo, sikur te me pickoj, por sikur te me kafshoj bile... Perligjja e dhunes nga une, tek tipa te ketille, si mesia..k.ri, e te tjere, bile edhe tek ti, me nderon edhe me shume bile.
    Po,po....je islamik i "nderuar" kur perligj dhunen..!!! Ai gjarpri qe te kafshon, eshte e liga qe ke ne gji!!
    ..kujto komentin tende ne postimin nr.171, menjiher sulmon fene Islame, edhe pse ishte nje reagim imi personal, aq me pak per shkak bindjeve te mia fetare.
    Reagim joti personal qe kerkon tu heqesh kokat disa personave qe nuk njeh dhe qe po ashtu si ti shprehen reagimet e veta personale??!! Ti si islamik mund te jesh edhe i nderuar ne perligjjen e dhunes, por si njeri i ke dy vida mangut!!! Ka me idiot se sa ai qe kerkon te vrase njerez per fč??!! Ta them une, je ti ai idioti!!!

    Pastaj, ne postimin tende nr.176, krejtsisht ndryshe (sipas qejfit tende qellimkeq) komenton suretu al- Bekare 222. apo 2. per gjendjen e neveritshme (menstruacioni) tek gruaja. Aty shume thjesht dhe qarte udhezohet/urdherohet burri, qe te largohet nga gruaja, ne mynyre qe mos te nxiten epshet seksuale, e te ndodhe akti seksual ne ate gjerndje (arsyet dihen, pse jo), por vetem atehere kur ajo te pastrohet (nje udhezim i tille ipet edhe nga shkenca mjeksore). Se qe eshte gjendje e neveritshme dhe parakusht per trashigimi, Ai e ka ditur shume mire pasi qe edhe e ka bere ashtu. (Jam i bindur se edhe ti e di).
    Pse mer jahu, kaq te epshem ishin harapet qe nxiteshin seksualisht nga mestruacionet e grave te tyre...??? Dhe pse Allahu te quaje te "neveritshme" diēka qe ai vete e ka krijuar??
    Jarigas

  13. #193
    i/e regjistruar Maska e Sami Hyseni
    Anėtarėsuar
    01-01-2010
    Vendndodhja
    Gjermani
    Postime
    857
    Citim Postuar mė parė nga jarigas Lexo Postimin
    Po,po....je islamik i "nderuar" kur perligj dhunen..!!! Ai gjarpri qe te kafshon, eshte e liga qe ke ne gji!!
    Reagim joti personal qe kerkon tu heqesh kokat disa personave qe nuk njeh dhe qe po ashtu si ti shprehen reagimet e veta personale??!! Ti si islamik mund te jesh edhe i nderuar ne perligjjen e dhunes, por si njeri i ke dy vida mangut!!! Ka me idiot se sa ai qe kerkon te vrase njerez per fč??!! Ta them une, je ti ai idioti!!!

    Pse mer jahu, kaq te epshem ishin harapet qe nxiteshin seksualisht nga mestruacionet e grave te tyre...??? Dhe pse Allahu te quaje te "neveritshme" diēka qe ai vete e ka krijuar??
    Fillimisht po ta them, edhe pse ti e di shume mire se une nuk "hjeki koka" si islamik, per bindje fetare, por, po e perserise edhe njeher;_ atyre te cilet, duke e perdorur fene, duke e shtremberuar, keqinterpretuar, e fyer e share, pa fije turpi e respekti, nxisin urrejtje ne mes te popullit, (ne kete rast ketu ne forum), e njeri nga ata je edhe ti. Hiqja e kokave eshte pak e hiperbollizuar, por sinqerisht, nuk e di se qfare do ju kisha bere apo me kishit bere.
    Ja se si m`i shtremberon fjalet me larte? Kjo eshte arsyeja!!!!

    "Marsh u pizdu mater", se ti nuk je shqiptar!!! ( ka te drejt Nuh Musa)

  14. #194
    Vete zot, vete shkop Maska e jarigas
    Anėtarėsuar
    21-03-2003
    Vendndodhja
    Napoli,Italy
    Postime
    5,221
    Citim Postuar mė parė nga Sami Hyseni Lexo Postimin
    Fillimisht po ta them, edhe pse ti e di shume mire se une nuk "hjeki koka" si islamik, per bindje fetare, por, po e perserise edhe njeher;_ atyre te cilet, duke e perdorur fene, duke e shtremberuar, keqinterpretuar, e fyer e share, pa fije turpi e respekti, nxisin urrejtje ne mes te popullit, (ne kete rast ketu ne forum), e njeri nga ata je edhe ti. Hiqja e kokave eshte pak e hiperbollizuar, por sinqerisht, nuk e di se qfare do ju kisha bere apo me kishit bere.
    Ja se si m`i shtremberon fjalet me larte? Kjo eshte arsyeja!!!!

    "Marsh u pizdu mater", se ti nuk je shqiptar!!! ( ka te drejt Nuh Musa)
    "Marsh u pizdu mater" zotit tend bashke me te bijat!!
    Ka te "drejte" NUh Musa kur thote se "synetimi eshte ngritje e vetedijes kombetare", por nuk e kishte fjalen per synetimin e nje kellefi si puna jote.........ti ke per te mbetur kellef edhe i synetuar!!!
    Jarigas

  15. #195
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    17-07-2009
    Postime
    567
    Citim Postuar mė parė nga jarigas Lexo Postimin
    "Marsh u pizdu mater" zotit tend bashke me te bijat!!
    Ka te "drejte" NUh Musa kur thote se "synetimi eshte ngritje e vetedijes kombetare", por nuk e kishte fjalen per synetimin e nje kellefi si puna jote.........ti ke per te mbetur kellef edhe i synetuar!!!
    Jo, Nuha_musa hala s'me ka dhan pergjigje tek tema tjeter qe na ofendojn Figurat Shqiptare. Shum shum dobt se si i ikin realitetit me kan lan pa pergjigje. Edhe Elytony njeashtu me ka lan pa pergjigje.

  16. #196
    Vete zot, vete shkop Maska e jarigas
    Anėtarėsuar
    21-03-2003
    Vendndodhja
    Napoli,Italy
    Postime
    5,221
    Citim Postuar mė parė nga Marduk Lexo Postimin
    Jo, Nuha_musa hala s'me ka dhan pergjigje tek tema tjeter qe na ofendojn Figurat Shqiptare. Shum shum dobt se si i ikin realitetit me kan lan pa pergjigje. Edhe Elytony njeashtu me ka lan pa pergjigje.
    Nuk eshte faji i tyre Marduk!! Thjesht nuk mund t'u pergjigjen pyetjeve te thjeshta, sidomos kur nuk gjejne pergjigje te gatshme ne forumet islamike......!!! Nuk jane bere per te menduar me koken e tyre, por per t'iu nenshtruar Muhamedit!!!
    Jarigas

  17. #197
    Style & Substance Maska e qeveriablu
    Anėtarėsuar
    16-05-2011
    Postime
    1,816
    Citim Postuar mė parė nga Sami Hyseni Lexo Postimin
    Nese je keshtu jo e sinqert, sigurisht qe do te kesh frike, jo vetem nga une...
    Pse me drejtohesh ne gjinin femrore "Jo e sinqerte"... i sinqerte,kupton.
    "ju", te ndergjegjesoheni dhe te jeni te sinqert, qe mos ta nxisni njeriun ne nje shkalle kaq te larte te urrejtjes.
    Kush duhet te ndergjegjesohet,ne apo ti,qe publikisht kercenon "me prerje kokash" kundershtaret tu per mendime qe nuk te pelqejne dhe shpreh keqarrdhje qe gjindesh ne boten virtuale se ne ne te kunderten do beje kerdin si Brejviku norvegjez .Kercenimi ,djalo,eshte shprehje e pafuqise sate per te argumentuar.Vet thua qe ke urrejtje, e si musliman i devotshem kete ndjenje nuk duhesh pasur ne asnje rrethane,sidomos tani kur ju keni ramazan,apo duhet ta falur se te ka zene ramazani.
    gruaja ime dhe dy vajzat e mia
    Gruaja dhe vajzat te rrofshin sa ti doje qejfi,ne begati dhe paqe !
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga qeveriablu : 14-08-2011 mė 04:33
    Mos blej asnje prodhim qe fillon me barkodin 860 (prodhime serbe),dhe ato 520 (prodhime greke) !

  18. #198
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    24-04-2009
    Postime
    1,464
    hoxha=muhameti,mesuesi i ti,i cili dhunoj vajzen gjasht vjeqare(mandej u martua me te,pasi qe i beri nent vjeqe,qe sipas ti ishte e beshme,no koment apo jo.Prandaj,nuk "
    eshte fajtor"hoxha,sepse aj tekefundit qon ne vend mesimet e muhamed,pedofilit,(dhunuesit te femijeve),tekefundit,ky hoxhe eshte paksa"me i ndergjegjshem se mesuesi i ti muhamed....

  19. #199
    Style & Substance Maska e qeveriablu
    Anėtarėsuar
    16-05-2011
    Postime
    1,816
    Citim Postuar mė parė nga Sami Hyseni Lexo Postimin
    Nje ilaq te mire (nga shume e shume te tjera), per ty dhe te tjeret si ty, kunder islamofobise:

    http://ardhmeriaonline.com/artikull/...jet-muslimane/
    linku yt permban vetem arab dhe hulumtime per histori/fe harabe.Lol,nuk me impresionon me site Harabe qe ne ballinen e vet nuk i kane lere hapesire as 1% ceshtjeve dhe problemeve shqiptare.Dhe per cudi eshte e shkruar e tere ne gjuhen shqipe per dele si ti.
    Ja cka permban ballina-

    *Rashid ibn othman xheludi-Islami nuk kundershton mendjen
    *Umer ibn ul Hatabi-qendrueshmeria familjare
    *Talha ibn ubejdullah-hero legjendar
    *Sad ibn ebi vekkas-edukimi i femijeve ne islam
    *Marrdheniet e profetit me Ajshen
    *Ebu hurere transmeton
    *Burejde el eslami-sahabi i pare
    *Arkeologu hebre Finkelstein-hebrejt skane asnje lidhje me Jeruzalemin

    Djalo,keto linke propozime nuk jane ilac per ne, por tentim per te lare mendjet tuaja qe te matufoseni krejt e te baheni nje dite Harab.
    Mos me posto keto pacavurra Islamike,se mjaft ju kemi juve

    "Marsh u pizdu mater " se ju nuk jeni shqiptar
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga qeveriablu : 14-08-2011 mė 04:27
    Mos blej asnje prodhim qe fillon me barkodin 860 (prodhime serbe),dhe ato 520 (prodhime greke) !

  20. #200
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    17-07-2009
    Postime
    567
    Citim Postuar mė parė nga jarigas Lexo Postimin
    Nuk eshte faji i tyre Marduk!! Thjesht nuk mund t'u pergjigjen pyetjeve te thjeshta, sidomos kur nuk gjejne pergjigje te gatshme ne forumet islamike......!!! Nuk jane bere per te menduar me koken e tyre, por per t'iu nenshtruar Muhamedit!!!
    Jo be amo para kohe shiten kullera ''kishe na'' kur duhet tani ikin s'kthehen s'di sa...

Faqja 10 prej 10 FillimFillim ... 8910

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •