Close
Faqja 1 prej 3 123 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 59
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e davidd
  Anėtarėsuar
  02-09-2009
  Postime
  2,056
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime

  Si gatuhen fasulet apo grosh?

  A ka mundesi ndonjeri apo ndonjera te me jape nje recipe apo recet se si te gatuaj fasule me mish se me ka marr malli dhe si mbaj mend se si ti bej te shishme.
  Ju faleminderit

 2. #2
  Buena Suerte Maska e MI CORAZON
  Anėtarėsuar
  21-07-2002
  Postime
  7,499
  Faleminderit
  0
  102 falenderime nė 93 postime
  Se pari, a ke tenxhere me presion ose ndryshe pressure cooker.
  Where does a thought go when it's forgotten?

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e davidd
  Anėtarėsuar
  02-09-2009
  Postime
  2,056
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Citim Postuar mė parė nga MI CORAZON Lexo Postimin
  Se pari, a ke tenxhere me presion ose ndryshe pressure cooker.
  skam tenxhere me presjon jo, nje tenxhere kshu kot te hapur kam, pa presjon po jam duke i gatuar po se di se si do dalin. megjithate, flm MI CORAZON, po tjeter ca dujhet te bej aman se i kam ven ne sob?

 4. #4
  Buena Suerte Maska e MI CORAZON
  Anėtarėsuar
  21-07-2002
  Postime
  7,499
  Faleminderit
  0
  102 falenderime nė 93 postime
  Nuk duhet t'i kishe vene ne sobe, por ne nje tas ose tenxhere me uje te ngrohte, te rrinin t'u zbusnin se paku 2 ore.
  Por meqenese i ke vene ne zjarr me thuaj sa kane aty qe t'ua ndrosh ujin nje here, se te rendojne shume ne stomak pasi t'i hash.
  Where does a thought go when it's forgotten?

 5. #5
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  10-05-2006
  Postime
  3,354
  Faleminderit
  249
  46 falenderime nė 39 postime
  He se egjeta ,me ke borxh nje kenge se fasule eshte vap tani nuk i ha .Brari pervec politikes merret edhe me gatime

  Kerko ketu se ke lloj lloj recete fasulesh nga cdo skaj i shqiperise

  http://www.forumishqiptar.com/showth...t=9028&page=14

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e Bamba
  Anėtarėsuar
  22-12-2006
  Postime
  3,411
  Faleminderit
  0
  21 falenderime nė 21 postime
  Grosh ne tenxhere me presion? Ca nuk po na degjojne syte!

 7. #7
  Buena Suerte Maska e MI CORAZON
  Anėtarėsuar
  21-07-2002
  Postime
  7,499
  Faleminderit
  0
  102 falenderime nė 93 postime
  Citim Postuar mė parė nga Bamba Lexo Postimin
  Grosh ne tenxhere me presion? Ca nuk po na degjojne syte!
  Mi amor, porque non te calla? Callate!
  Where does a thought go when it's forgotten?

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e Bamba
  Anėtarėsuar
  22-12-2006
  Postime
  3,411
  Faleminderit
  0
  21 falenderime nė 21 postime
  E fillove mire por e llive i cike nga fundi...nejse, se si mashkull shqiptar jam tolerant ndaj femres!


 9. #9
  Buena Suerte Maska e MI CORAZON
  Anėtarėsuar
  21-07-2002
  Postime
  7,499
  Faleminderit
  0
  102 falenderime nė 93 postime
  Me ate qe ke ne dore, shko tek nenforumi "Ndihmoni njeri tjetrin", ekzaktesisht tek tema " Problem shqetesues", se kushedi ju duhet disave aty ajo vegla.
  Groshen do e ziejme ne vorbe. (lol)
  Where does a thought go when it's forgotten?

 10. #10
  i/e regjistruar Maska e Bamba
  Anėtarėsuar
  22-12-2006
  Postime
  3,411
  Faleminderit
  0
  21 falenderime nė 21 postime
  Groshen zieje ku te kesh qef, por jo ne tenxhere me presion, he te keqen mos bej kshu gafash se po i plas tenxherja ndonjerit e do besh kerdine! LOL

 11. #11
  Klea Maska e kleadoni
  Anėtarėsuar
  15-03-2006
  Postime
  3,599
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  Citim Postuar mė parė nga Bamba Lexo Postimin
  Groshen zieje ku te kesh qef, por jo ne tenxhere me presion, he te keqen mos bej kshu gafash se po i plas tenxherja ndonjerit e do besh kerdine! LOL
  Lol, po grosha ne tenxhere me presjon eshte zier gjithmone ore! hahaha, une mbaj mend ato tenxheret e vjetra, qe o Zot sa te renda ishin tani jane inox te tera e t'a ziejne groshen per qejf

  La vita non si spiega, si VIVE!

 12. #12
  Kėnga Maska e Kėnga
  Anėtarėsuar
  25-08-2008
  Postime
  552
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  1.mere pasulin qeroje se mund te ket edhe shibla
  2.qite ne tengjere ,mundesisht te madhe dhe dil shettit nuk ngelet pa uje te ngjitet :P
  3.mos e harro kripen
  4.mere qite ne nje ene ,shtype me luge ,provo a eshte zier/zbutur.
  5.skuqe nje qepe qiti biber.
  6.kur ta qitsh qepen e skuqur ne tengjeren me pasul le te ben ZHBEZHHH
  7.thirrna ne dreke dhe na befte mire
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Kėnga : 01-07-2011 mė 17:17

 13. #13
  i/e regjistruar Maska e Bamba
  Anėtarėsuar
  22-12-2006
  Postime
  3,411
  Faleminderit
  0
  21 falenderime nė 21 postime
  Ja dhe nje terroriste tjeter!

  Une nuk jam kuzhinjer por nuk kam pare ndonjehere te behen groshet ne tenxhere me presjon...por cfare nuk ben vaki!

  Ndonjehere me kap nepsi per groshe dhe pilaf edhe i bej vete nuk e kam problem dhe dalin speciale...

 14. #14
  Gjurmė nė Pentagram ♪... Maska e symphony
  Anėtarėsuar
  04-06-2009
  Vendndodhja
  Nė luginėn e dashurisė.
  Postime
  2,627
  Faleminderit
  48
  56 falenderime nė 44 postime
  Citim Postuar mė parė nga kleadoni Lexo Postimin
  Lol, po grosha ne tenxhere me presjon eshte zier gjithmone ore! hahaha, une mbaj mend ato tenxheret e vjetra, qe o Zot sa te renda ishin tani jane inox te tera e t'a ziejne groshen per qejf
  Sa mė e rėndė ose e trashė tė jetė tenxherja, fasulet dalin mė tė shijshme, hmm... porsi kajmak. :-D
  Love has no limits

 15. #15
  i/e regjistruar Maska e pranvera bica
  Anėtarėsuar
  23-03-2009
  Vendndodhja
  Atje ku ka serenata.
  Postime
  5,843
  Faleminderit
  270
  171 falenderime nė 143 postime
  E bete lemsh!Degjo teten ti!Nqse i ke fasulet e reja s'kane nevoje per t'i vene ne uje!Nqse jane te vjetra po!Tani!Ka dy menyra...
  E para-veri fasulet ne zjarr me uje te ftohte e prit sa te marin nje vale ,derdhja ujin dhe shtjeri pastaj uje te nxehte!Griji brenda nje qepe mesatare,nje piperke jeshile, nje domate,pak piper te kuq ,griji dhe nje patate me katersh ,hidhi dhe vaj ulliri(nje luge per person) dhe mbylli me kapak e kontrolloji here pas here ,kur te jene zier hidhi dhe pak najazem e me thuaj kur t'i hash!
  E dyta -Zjei fasulet dhe ne nje tigan me vaj ulliri,grij nje qepe e lere sa te zverdhet ,grij edhe specin jeshil,domaten,piperin e kuq ose edhe salce te kuqe,skuqi mire e mire e hidhi ne fasule .Te marin bashke vale deri sa te ajkosen,hidhi edhe najazmen pastaj e serviri ne tavoline.Ju befshin mire!

 16. #16
  Klea Maska e kleadoni
  Anėtarėsuar
  15-03-2006
  Postime
  3,599
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  Citim Postuar mė parė nga Bamba Lexo Postimin
  Ja dhe nje terroriste tjeter!

  Une nuk jam kuzhinjer por nuk kam pare ndonjehere te behen groshet ne tenxhere me presjon...por cfare nuk ben vaki!

  Ndonjehere me kap nepsi per groshe dhe pilaf edhe i bej vete nuk e kam problem dhe dalin speciale...
  hahaha, po tenxherja me presion e ben me shpejt! S'po kam nerva te te kerkoj nje foto sic kane qene, por kjo i afrohet shume
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  

  La vita non si spiega, si VIVE!

 17. #17
  i/e regjistruar Maska e Bamba
  Anėtarėsuar
  22-12-2006
  Postime
  3,411
  Faleminderit
  0
  21 falenderime nė 21 postime
  Citim Postuar mė parė nga pranvera bica Lexo Postimin
  E bete lemsh!Degjo teten ti!Nqse i ke fasulet e reja s'kane nevoje per t'i vene ne uje!Nqse jane te vjetra po!Tani!Ka dy menyra...
  E para-veri fasulet ne zjarr me uje te ftohte e prit sa te marin nje vale ,derdhja ujin dhe shtjeri pastaj uje te nxehte!Griji brenda nje qepe mesatare,nje piperke jeshile, nje domate,pak piper te kuq ,griji dhe nje patate me katersh ,hidhi dhe vaj ulliri(nje luge per person) dhe mbylli me kapak e kontrolloji here pas here ,kur te jene zier hidhi dhe pak najazem e me thuaj kur t'i hash!
  E dyta -Zjei fasulet dhe ne nje tigan me vaj ulliri,grij nje qepe e lere sa te zverdhet ,grij edhe specin jeshil,domaten,piperin e kuq ose edhe salce te kuqe,skuqi mire e mire e hidhi ne fasule .Te marin bashke vale deri sa te ajkosen,hidhi edhe najazmen pastaj e serviri ne tavoline.Ju befshin mire!
  Groshet me patate? Me mire po dal nga kjo tema!

 18. #18
  Gjurmė nė Pentagram ♪... Maska e symphony
  Anėtarėsuar
  04-06-2009
  Vendndodhja
  Nė luginėn e dashurisė.
  Postime
  2,627
  Faleminderit
  48
  56 falenderime nė 44 postime
  Citim Postuar mė parė nga pranvera bica Lexo Postimin
  E bete lemsh!Degjo teten ti!Nqse i ke fasulet e reja s'kane nevoje per t'i vene ne uje!Nqse jane te vjetra po!Tani!Ka dy menyra...
  E para-veri fasulet ne zjarr me uje te ftohte e prit sa te marin nje vale ,derdhja ujin dhe shtjeri pastaj uje te nxehte!Griji brenda nje qepe mesatare,nje piperke jeshile, nje domate,pak piper te kuq ,griji dhe nje patate me katersh ,hidhi dhe vaj ulliri(nje luge per person) dhe mbylli me kapak e kontrolloji here pas here ,kur te jene zier hidhi dhe pak najazem e me thuaj kur t'i hash!
  E dyta -Zjei fasulet dhe ne nje tigan me vaj ulliri,grij nje qepe e lere sa te zverdhet ,grij edhe specin jeshil,domaten,piperin e kuq ose edhe salce te kuqe,skuqi mire e mire e hidhi ne fasule .Te marin bashke vale deri sa te ajkosen,hidhi edhe najazmen pastaj e serviri ne tavoline.Ju befshin mire!
  Sqarim i bukur teta, por djali kėrkon fasule me mish.
  Mishin e zien njėherė nė njė enė tjetėr. Pasi t`ia ketė larguar shkumėn mirė e mirė, qė nxjerr mishi pėrgjatė zierjes, atėherė i bashkon me fasulet dhe sė fundmi i fėrgon apo jo?
  Love has no limits

 19. #19
  Gjurmė nė Pentagram ♪... Maska e symphony
  Anėtarėsuar
  04-06-2009
  Vendndodhja
  Nė luginėn e dashurisė.
  Postime
  2,627
  Faleminderit
  48
  56 falenderime nė 44 postime
  Citim Postuar mė parė nga Bamba Lexo Postimin
  Groshet me patate? Me mire po dal nga kjo tema!
  hahaha

  secili sipas shijes i gatuan.
  Love has no limits

 20. #20
  Larguar..
  Anėtarėsuar
  31-08-2009
  Postime
  4,614
  Faleminderit
  1
  15 falenderime nė 14 postime
  Citim Postuar mė parė nga Bamba Lexo Postimin
  Groshet me patate? Me mire po dal nga kjo tema!


  E dija se njeri do ta komentonte ne kete menyre : ) Por Nuk e mendoja te ishe ti Bamba.

  Pranvera, Fasulet behen dhe me nje menyre te thjeshte, jo kaq plot e perplot, sepse ai qe hapi temen, s'besoj se do te kete kohe. Dhe ashtu si e ke thene ti ne ate recete te shijshme do te ishin, por me sa shoh Davidi nuk po duket me!

  Nje menyre e thjeshte vetem sa per fillim.

Faqja 1 prej 3 123 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •