Close
Faqja 4 prej 4 FillimFillim ... 234
Duke shfaqur rezultatin 61 deri 72 prej 72
  1. #61
    el kafirun Maska e chino
    Anėtarėsuar
    04-02-2008
    Postime
    4,952
    Citim Postuar mė parė nga ~Geri~ Lexo Postimin
    Chino sinqerisht do na thuash kush eshte trauma jote qe je kaq antifetar.Rrefehu se ndoshta clirohesh.Cte ben kaq antifetar?Cfare ke kaluar ne jeten tende?A ke grua, femije?
    Kurani! Jeta e Muhamedit. Praktikimi i fese islame sot (perpos ne vendet e banuara me shqiptare). Pak te duken?

    Kthehu tash ne teme. E kuptove qe thashe se edhe feja ka te keqiat e saja? Cila eshte pergjegja jote:

    1. E miratoj mendimin e Chinos.
    2. Nuk e miratoj.
    3. Behem kinse nuk e pashe, sepse jam akoma i parritur t'i pergjigjem.


  2. #62
    Enraged Maska e Scion
    Anėtarėsuar
    22-07-2008
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    2,296
    Citim Postuar mė parė nga ~Geri~ Lexo Postimin
    Pikerisht per kete e ndalon alkolin feja qe shoferet mos flasin kur kane pire .Dhe sigurisht i meson policet qe ne vend te merren me pasojat e aksidenteve te merren me eleminimin e shkaqeve te tyre.Ah harrova e ndalon dhe demokracia alkolin per shoferet mirepo se ndalon dot per nje vrases qe mbas pijes vret.per kete fola une Scion

    te fala
    G
    Fjaline e nenvizuar, nuk e ndalon dot as feja ... Ne fakt, feja nuk ndalon dot as pedofiline te perhapur brenda rangjeve te saja!

  3. #63
    bashkekohor Maska e ~Geri~
    Anėtarėsuar
    21-06-2004
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    914
    Citim Postuar mė parė nga chino Lexo Postimin
    Kurani! Jeta e Muhamedit. Praktikimi i fese islame sot (perpos ne vendet e banuara me shqiptare). Pak te duken?

    Kthehu tash ne teme. E kuptove qe thashe se edhe feja ka te keqiat e saja? Cila eshte pergjegja jote:

    1. E miratoj mendimin e Chinos.
    2. Nuk e miratoj.
    3. Behem kinse nuk e pashe, sepse jam akoma i parritur t'i pergjigjem.

    Pse pikerisht kurani dhe jeta e Muhamedit, cfare pasojash ose historie ke pasur ne lidhje me keto ne jeten tende.Pse kjo te bren keshtu.Cila eshte jeta jote e realte e cila te ka cuar ne kete gjendje?Me vjen keq per ty, sinqerisht me vjen keq.Ndoshta nje dite ... do dalesh nga semundja e urretjes dhe do sherohesh nga trauma.


    Kete histori e hapa per ty Chino

    http://www.forumishqiptar.com/showth...20#post3146720

    Zoti te sherofte sa me shpejt
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga ~Geri~ : 02-07-2011 mė 12:36
    "Ta duam "Shqiperine", si shqiptaret "Ameriken"

  4. #64
    bashkekohor Maska e ~Geri~
    Anėtarėsuar
    21-06-2004
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    914
    Citim Postuar mė parė nga Scion Lexo Postimin
    Fjaline e nenvizuar, nuk e ndalon dot as feja ... Ne fakt, feja nuk ndalon dot as pedofiline te perhapur brenda rangjeve te saja!
    Edhe njeher ta sqarova feja ndalon cdo te keqe qe ne prizmin fetar konsiderohet e keqe dhe lejon cdo te mire qe ne prizmin hyjnor konsoderohet e mire.Psh ne demokraci homoseksuali ka te drejten e vet kurse sipas fese ai nuk ka te drejte te zhburrerohet dhe te ndryshoje krijimin e tij.homoseksualizmi nuk eshte semundje gjenetike e transmetueshme ndoshta buqerit ne vende homoseksuale i hudhin shume hormone femerore ushqimeve OMGJ.Meqe ra fjala sot me qelloi tek nje perime nje si pune Plasmasi , tip mutacioni gjenetik i kuq.ne shqiptaret jemi ushqyer me ushqime BIO por sot kohet kane ndryshuar, Emigracioni, importet te nxjerrin halen e peshkut ne mes te kastravecit.prandaj ka deformime ne krijim kur shikojme lope me gjashte kembe ose kur shikojme meshkuj qe behen homo.
    "Ta duam "Shqiperine", si shqiptaret "Ameriken"

  5. #65
    el kafirun Maska e chino
    Anėtarėsuar
    04-02-2008
    Postime
    4,952
    Citim Postuar mė parė nga ~Geri~ Lexo Postimin
    Pse pikerisht kurani dhe jeta e Muhamedit,
    Sepse i sulmojne vlerat qe i shoh une si te shenjta:
    Vlerat dhe traditat shqiptare, shtetin shqiptar te bazuar ne demokraci liberale dhe parimet e shtetit te se drejtes, vlerat e konventave nderkombetare mbi te drejtat e njeriut.

    cfare pasojash ose historie ke pasur ne lidhje me keto ne jeten tende.
    Ato qe i permenda me larte. Pastaj pasoje tjeter eshte se feja islame eshte fe e ardhur me dhune. Keto jane te terat.

    Pse kjo te bren keshtu.
    E sqarova.

    Cila eshte jeta jote e realte e cila te ka cuar ne kete gjendje?
    Absolvent univerziteti, njeri me moral te larte, nuk jam akuzuar kurre per tradheti, mosbesnikeri, mossinqeritet, bukurosh dhe last but not least: kam 73 kg atdhedashuri.

    Me vjen keq per ty, sinqerisht me vjen keq.
    Une krenohem me kete sic jam. Per mua refuzimi i Islamit eshte krenaria me e madhe. Sepse e di se jo pak njerez jane demtuar intelektualisht nga kjo fe e piste, dhe sot veshtire i dallon prej lloj lloj magjypesh aziatike. Nuk ka c'te vije keq, sepse une si ti kur te dua behem. Pra mundem, por s'dua.

    Ndoshta nje dite ... do dalesh nga semundja e urretjes dhe do sherohesh nga trauma.
    Trauma ime mbaron kur te deklaron feja islame se ne krahasim me kulturen shqiptare, vlerat e kultures shqiptare eshte e barabarte. Perndryshe copa e gripa une e ajo.

  6. #66
    el kafirun Maska e chino
    Anėtarėsuar
    04-02-2008
    Postime
    4,952
    Kthehu ne teme tashi:
    E kuptove qe te thashe se feja permban poashtu te keqia? Cili eshte mendimi yt ne kete pike? Ke mendim tjeter peros arratise?

  7. #67
    bashkekohor Maska e ~Geri~
    Anėtarėsuar
    21-06-2004
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    914
    Me keto qe thua edhe mund te sqarohesh por kurimi do kohe shume te gjate .Nuk ta di moshen sepse dhe prej saj varet sherimi yt.Isha shume kurioz ke grua dhe femije?Jane pyetje psikologu me shume se fetari.
    "Ta duam "Shqiperine", si shqiptaret "Ameriken"

  8. #68
    el kafirun Maska e chino
    Anėtarėsuar
    04-02-2008
    Postime
    4,952
    Citim Postuar mė parė nga ~Geri~ Lexo Postimin
    Me keto qe thua edhe mund te sqarohesh por kurimi do kohe shume te gjate .Nuk ta di moshen sepse dhe prej saj varet sherimi yt.Isha shume kurioz ke grua dhe femije?Jane pyetje psikologu me shume se fetari.
    Mos kerko me bisede pasi qe ngelesh me mendime njerrokeshe.

  9. #69
    bashkekohor Maska e ~Geri~
    Anėtarėsuar
    21-06-2004
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    914
    Hej sa vjec je?
    Ke femije dhe grua?
    Sa ilace pi ne dite per largim te stresist qe te shkakton urretja patologjike?
    Po qe se ke nevoje hajde te beje nje vizite hipnoze ose psikoterapi ? Duhet te sherohesh sa me shpejt jeta eshte e bukur per ta jetuar pa strese dhe urretje.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga ~Geri~ : 02-07-2011 mė 13:13
    "Ta duam "Shqiperine", si shqiptaret "Ameriken"

  10. #70
    el kafirun Maska e chino
    Anėtarėsuar
    04-02-2008
    Postime
    4,952
    Citim Postuar mė parė nga ~Geri~ Lexo Postimin
    Hej sa vjec je?
    Ke femije dhe grua?
    Sa ilace pi ne dite per largim te stresist qe te shkakton urretja patologjike?
    Po qe se ke nevoje hajde te beje nje vizite hipnoze ? Duhet te sherohesh sa me shpejt jeta eshte e bukur per ta jetuar pa strese dhe urretje.
    U pergjegja mjaft ne pyetje personale.
    Te pres kur te shoh se je ne gjendje te maresjh nje rol tjeter ne debat perpos arratine. Lutju Allahut te te japi pak force intelektuale, i thuaj cfare m*tin me duhesh ti tjeter?

  11. #71
    el kafirun Maska e chino
    Anėtarėsuar
    04-02-2008
    Postime
    4,952
    Geri, s'te ndihmon Allahu a?

    Ne kaurret e Gjakoves ne keso raste themi: A pordhe i vdekuri?

  12. #72
    bashkekohor Maska e ~Geri~
    Anėtarėsuar
    21-06-2004
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    914
    Me thuaj ke ke nga keto siptoma se ta jap pergjigjen dhe sherimin online.

    Shikon alucilacione?
    Peshtyn kot here pas here?
    Degjon zera?
    Shikon enderra te frikshme?
    Flet me veten tende?
    Ushtron gruaja apo ndonje pjesatar i familjes dhune mbi ty?
    Ke pesuar ndonje mutacion gjenetik ne tru?
    Ke pasur krize morale ndonjehere?
    Ben dot marredhenie seksuale apo ke probleme?
    Ke pesuar dhune seksuale ndonjehere ne jeten tende?
    I lan ndonjehere dhembet sepse gjuhen e perdor per fjale shume te pista?Mosperdor seks oral me meshkuj se sdi cfare te nxjerr ajo dreq gjuhe pastaj
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga ~Geri~ : 02-07-2011 mė 13:48
    "Ta duam "Shqiperine", si shqiptaret "Ameriken"

Faqja 4 prej 4 FillimFillim ... 234

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •