Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 28
  1. #1
    Lazaratas Maska e Bel ami
    Anėtarėsuar
    17-04-2002
    Vendndodhja
    Lazarat
    Postime
    1,184

    Zgjidhet Kryegjyshi i ri Bektashian

    Kryegjyshi i ri, zgjidhet Haxhi Baba Edmond Brahimaj
    Kėshilli i pėrgjithshėm i kryegjyshatės botėrore bektashiane ka zgjedhur tė shtunėn me vendim unanim, Haxhi Baba Edmond Brahimaj si pasardhėsin e Haxhi Dede Reshat Bardhi. Vendimi ėshtė marrė pas diskutimeve tė 21 baballarėve dhe dervishėve. Ata kanė vendosur qė tė ecin nė rrugėn e Dede Reshat Bardhit, i cili ndėrroi jetė me 2 prill tė kėtij viti. Baba Reshati gėzoi njė reputacion tė shkėlqyer jo vetėm nė komunitetin bektashinj, por te tė gjithė besimtarėt shqiptarė, sidomos pėr punėn e tij tė madhe nė ringritjen shpirtėrore tė fesė bektashiane.
    ... E ku thuhene ne karte
    Fjalet e Gjuhes se Zjarrte!

  2. #2
    i/e regjistruar Maska e Sovrani
    Anėtarėsuar
    17-05-2008
    Vendndodhja
    V
    Postime
    193
    Baba Edmondi dhe Dalai Lama ndezin pishtarin e lirisė fetare
    Posted by shqipmedia1 on Sht 21st, 2010 // No Comment
    Zėvendėskryegjyshi botėror bektashian Haxhi Baba Edmond Brahimaj dhe kreu budist tibetian Dalai Lama XIV kanė bėrė ndezjen e “pishtarit tė lirisė fetare”. Njeriu i dytė i Kryegjyshatės Bektashiane Botėrore, njėherit kreu i Komunitetit Bektashian nė Maqedoni nė kėtė formė ėshtė nderuar nė Konferencėn e 33 Botėrore tė Asociacionit Ndėrkombėtar pėr Liritė Fetare, tė mbajtur nė Koēi tė Indisė, shkruan Koha. Ai ka udhėhequr delegacion pjesėmarrės tė Kryegjyshatės Botėrore Bektashiane dhe Komunitetit Bektashian nė Maqedoni, i shoqėruar nga studiuesi i historisė bektashiane Arben Sulejmani.
    “Ne morėm pjesė nė kėtė konferencė, duke kontribuar si komunitet nė Maqedoni dhe kryeqendėr nė Botė, nė avancimin e lirive dhe tė drejtave fetare. Vetė pjesėmarrja jonė nė njė eveniment tė tillė tregon qasjen tonė nė shenjtėrinė pėr tė drejtėn qė ka njeriu qė tė beson. Ishte konstatim i pėrbashkėt i gjithė krerėve fetar pjesėmarrės se nė kėtė drejtim duhet punuar shumė, nga vetė fakti se shumė komuniteteve dhe individėve nė shumė vende nė botė ende vazhdojnė tu mohohen tė drejtat themelore fetare”, ka thėnė Haxhi Baba Edmond Brahimaj.

    Nė vazhdim ai ka potencuar se gjatė konferencės njė javore, ndėrmjet krerėve fetar, janė hapur shumė tema tė cilat pėrveē tė drejtave dhe lirive fetare, kanė tė bėjnė harmoninė dhe bashkėjetesėn ndėrkonfesionale. Gjatė konferencės njė javore janė realizuar njė sėrė takimesh me krerė tė ndryshėm fetar botėror, ndėr tė cilėt kreu bektashian i Maqedonisė ėshtė pritur edhe nga Dalai Lama XIV. Kjo konferencė ka korresponduar me 100 vjetorin e lindjes sė humanistes sė madhe shqiptare Nėnės Terezė. Me kėtė rast udhėheqėsit e Konferencės sė IARF-it, si dhe pėrfaqėsuesit e bashkėsive fetare pjesėmarrėse, i kanė pėrcjellur delegacionit bektashian nderimet e tyre pėr gjith popullin shqiptar.
    Nė kėtė konferencė kanė marrė pjesė shumė krerė fetar botėror, studiues fetar, oratorė, shkrimtar, ekspertė tė drejtėsisė, profesorė tė njohur ndėrkombėtar etj, nga mbarė bota.

  3. #3
    Orthodhoks Maska e ilia spiro
    Anėtarėsuar
    02-02-2009
    Postime
    3,453
    Postimet nė Bllog
    1
    Urime Baba Mondit dhe gjithe komunitetit bektashian.
    Duaje te afermin tend si veten

  4. #4
    Enraged Maska e Scion
    Anėtarėsuar
    22-07-2008
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    2,296
    Urime Baba Mondit

  5. #5
    Style & Substance Maska e qeveriablu
    Anėtarėsuar
    16-05-2011
    Postime
    1,816
    Urime Baba Edmondit ne detyren fisnike.Paqe dhe miresi ne cdo familje Shqiptare pa marr parasysh bindjet e tyre.
    Mos blej asnje prodhim qe fillon me barkodin 860 (prodhime serbe),dhe ato 520 (prodhime greke) !

  6. #6
    Hands up! Maska e Jack Watson
    Anėtarėsuar
    30-04-2007
    Vendndodhja
    Tiron'
    Postime
    4,549
    Nga ėshtė Baba Mondi? Ka noi biografi ta lexojmė?

    Urime!

  7. #7
    I love god
    Anėtarėsuar
    23-02-2007
    Postime
    8,043
    fetar i demokracise ky Mondi apo ja la baba amanet?

  8. #8
    Me sa di une (edhe e kam shume te sigurte) nuk eshte zgjedhur Kryegjysh -Baba Mondi. Eshte zgjedhur si kryetar i komuniteti bektashi, gje qe nuk perkon me "kryegjysh" te komuniteti bektashi.

    La vita non si spiega, si VIVE!

  9. #9
    Lazaratas Maska e Bel ami
    Anėtarėsuar
    17-04-2002
    Vendndodhja
    Lazarat
    Postime
    1,184
    Kryetari i Komunitetit Bektashi eshte Kryegjyshi!Tani do te kete nje ndryshim ne titull,pasi kryegjyshi thiret me titullin Dede, pra Dede Edmondi.
    ... E ku thuhene ne karte
    Fjalet e Gjuhes se Zjarrte!

  10. #10
    Citim Postuar mė parė nga Bel ami Lexo Postimin
    Kryetari i Komunitetit Bektashi eshte Kryegjyshi!Tani do te kete nje ndryshim ne titull,pasi kryegjyshi thiret me titullin Dede, pra Dede Edmondi.
    Nuk eshte ekzaktesisht keshtu! Ai eshte zgjedhur si kryetar i komunitetit bektashi te shqiperise, gje qe do te thote qe eshte I PARI i bektashinjve, por emrin Kryegjysh nuk e ka akoma.
    Te arrihet ne kete stad duhet te kaloje njefare kohe, disa vite, e gjithashtu duhet edhe pranimi nga komunitet e tjera jo shqiptare. Nuk eshte nje zgjedhje qe behet direkt... ka pune puna

    La vita non si spiega, si VIVE!

  11. #11
    Lazaratas Maska e Bel ami
    Anėtarėsuar
    17-04-2002
    Vendndodhja
    Lazarat
    Postime
    1,184
    Citim Postuar mė parė nga kleadoni Lexo Postimin
    Nuk eshte ekzaktesisht keshtu! Ai eshte zgjedhur si kryetar i komunitetit bektashi te shqiperise, gje qe do te thote qe eshte I PARI i bektashinjve, por emrin Kryegjysh nuk e ka akoma.
    Te arrihet ne kete stad duhet te kaloje njefare kohe, disa vite, e gjithashtu duhet edhe pranimi nga komunitet e tjera jo shqiptare. Nuk eshte nje zgjedhje qe behet direkt... ka pune puna
    Me duket se nuk je informuar.Selia e Kryegjyshates Boterore Bektashiane eshte ne Tirane dhe ka afro nje shekull qe eshte ne Tirane qe kur u shperngul nga Teqja e Haxhi Bektashit.Ne komunitetin Bektashi Shqiptar,Kryegjyshi eshte edhe kreu i komunitetit Bektashi njeherazi.Eshte nje zgjedhje qe behet direkt,pasi komunitetet e tjera bektashiane me kombesi te tjera si ai turk apo Egjyptian,Sirian apo cfaredo tjeter kanereth 60-vjet qe nuk perfaqesohen,per arsyet e tyre te brendshme politike.
    ... E ku thuhene ne karte
    Fjalet e Gjuhes se Zjarrte!

  12. #12
    Citim Postuar mė parė nga Bel ami Lexo Postimin
    Me duket se nuk je informuar.Selia e Kryegjyshates Boterore Bektashiane eshte ne Tirane dhe ka afro nje shekull qe eshte ne Tirane qe kur u shperngul nga Teqja e Haxhi Bektashit.Ne komunitetin Bektashi Shqiptar,Kryegjyshi eshte edhe kreu i komunitetit Bektashi njeherazi.Eshte nje zgjedhje qe behet direkt,pasi komunitetet e tjera bektashiane me kombesi te tjera si ai turk apo Egjyptian,Sirian apo cfaredo tjeter kanereth 60-vjet qe nuk perfaqesohen,per arsyet e tyre te brendshme politike.
    Jam shume e informuar pasi familja ime ka shume lidhje me kryegjyshaten. Para pak ditesh e diskutova me kusheririn tim kete gje edhe me tha qe nuk perkon me te njejtin emer. Dmth, eshte si emeri i pari i bektashinjeve, dede Mondi do quhet, por si emer i mirfillte kryegjysh nuk merret kaq shpejt.

    La vita non si spiega, si VIVE!

  13. #13
    Lab 100% Maska e Station
    Anėtarėsuar
    26-02-2010
    Vendndodhja
    Shqipėri
    Postime
    6,624
    Citim Postuar mė parė nga Bel ami Lexo Postimin
    Kryegjyshi i ri, zgjidhet Haxhi Baba Edmond Brahimaj
    .
    Do jetojmė gjė mė tė lumtur kėtej e tutje apo.....?

  14. #14
    krenar qe jam malsor..... Maska e _MALSORI_
    Anėtarėsuar
    21-07-2005
    Vendndodhja
    diku neper bote
    Postime
    2,637
    Citim Postuar mė parė nga kleadoni Lexo Postimin
    Jam shume e informuar pasi familja ime ka shume lidhje me kryegjyshaten. Para pak ditesh e diskutova me kusheririn tim kete gje edhe me tha qe nuk perkon me te njejtin emer. Dmth, eshte si emeri i pari i bektashinjeve, dede Mondi do quhet, por si emer i mirfillte kryegjysh nuk merret kaq shpejt.
    a ka ndonje kriter se si zgjidhet kryegjyshi klea..apo kriter i vetem eshte te jesh sa me i pashkolluar siq ishte reshati...
    a do male me debore,trima te forte dhe malsore,fort bujare dhe burrerore,shko ne kukes i ke me dore.

  15. #15
    Lazaratas Maska e Bel ami
    Anėtarėsuar
    17-04-2002
    Vendndodhja
    Lazarat
    Postime
    1,184
    Citim Postuar mė parė nga kleadoni Lexo Postimin
    Jam shume e informuar pasi familja ime ka shume lidhje me kryegjyshaten. Para pak ditesh e diskutova me kusheririn tim kete gje edhe me tha qe nuk perkon me te njejtin emer. Dmth, eshte si emeri i pari i bektashinjeve, dede Mondi do quhet, por si emer i mirfillte kryegjysh nuk merret kaq shpejt.
    Tani ce zgjat kot, titulli Dede i jepet vetem Kryegjyshit,dhe Kryegjyshi kryeson te gjithe Bektashinjte ne te gjithe boten.Per shkak te veshtiresive pasi shume teqe ne te gjithe boten jane mbyllur si dhe shkatrimit te tyre ne Shqiperi shume regulla edhe jane thyer ose jane ndryshuar.


    Station, nuk e di cte te them,une besoj se lumturia e secilit nuk varet shume nga kreret e komuniteteve fetare.Tani edhe ti njefare te drejte ke se nuk i dihet
    ... E ku thuhene ne karte
    Fjalet e Gjuhes se Zjarrte!

  16. #16
    Citim Postuar mė parė nga _MALSORI_ Lexo Postimin
    a ka ndonje kriter se si zgjidhet kryegjyshi klea..apo kriter i vetem eshte te jesh sa me i pashkolluar siq ishte reshati...
    Po njeri me te pashkolluar e injorant se ty s'besoj se ka... cudi qe s'te zgjedh njeri hoxhe!!
    Dede Reshati, rahmet paste, ishte aq i shkolluar e aq i drejte sa ti nuk e imagjinon dot...leri llafet e kota aty ku nuk te takon te flasesh. Ndiq temat e interesit tend e mos me bej te dal ne fjale fyese sepse eshte dicka qe nuk me pelqen.

    Citim Postuar mė parė nga Bel ami Lexo Postimin
    Tani ce zgjat kot, titulli Dede i jepet vetem Kryegjyshit,dhe Kryegjyshi kryeson te gjithe Bektashinjte ne te gjithe boten.Per shkak te veshtiresive pasi shume teqe ne te gjithe boten jane mbyllur si dhe shkatrimit te tyre ne Shqiperi shume regulla edhe jane thyer ose jane ndryshuar.
    Nuk jam ketu per te te bindur ty! Nuk e di nga i merr ti keto informacione, nese bazohesh thjesht ne shkrime gazetash apo frekuenton kryegjyshaten. Te shpjegova qe familja ime ka te bej me te, kshuqe per mua eshte 100% e vertete. Ti vazhdo mendoje si te duash, nuk te imponoj asgje.

    La vita non si spiega, si VIVE!

  17. #17
    krenar qe jam malsor..... Maska e _MALSORI_
    Anėtarėsuar
    21-07-2005
    Vendndodhja
    diku neper bote
    Postime
    2,637
    Citim Postuar mė parė nga kleadoni Lexo Postimin
    Po njeri me te pashkolluar e injorant se ty s'besoj se ka... cudi qe s'te zgjedh njeri hoxhe!!
    hahahahaha klea..te forte e ke bere ketu..a dukem me injorant se ti a..nejse...budallalliku me i madh eshte te mendosh se je e mencur...dukesh..

    Dede Reshati, rahmet paste,
    ishte aq i shkolluar
    e aq i drejte sa ti nuk e imagjinon dot...leri llafet e kota aty ku nuk te takon te flasesh. Ndiq temat e interesit tend e mos me bej te dal ne fjale fyese sepse eshte dicka qe nuk me pelqen
    te flasesh per te vdekurin nuk eshte mire.por disa gjera duhet te thuhen per publikun..qe ta dish ti moj klea nese ti e ke pare nga televizioni reshatin une e njoh personalisht..babai im eshte rritur me te deri diten kur nga farferia ekstreme iku nga fshati lusen dhe u vendos ne kodrat e saukut ne tirane..po ta shohesh me vemendje biografine e tij thuhet se ai iku ngaqe komunistet ja djegen shtepine..e verteta eshte qe as edhe nje ahur bagtish nuk djegen komunistet ne fshatin lusen..babai i reshatit iku nga lusna se nuk kishte as buke per te ngrene..shtepine e kishte me keq se ahuri i shume lusjaneve..edhe pse 50 metra me poshte shtepise se tij ishte shkolla ai as edhe nje dite te vetme shkolle nuk e beri..ngjitur me shtepine e tij ishte shtepia e hoxhes se lusnen qe jepte edhe mesime fetare por reshati me vellezer as edhe nje ore mesimi nuk e bene...perseri nga varferia e tejskajshme hyri ne teqe si sherbetor me shume per te mbushur barkun me buke se sa per tu bere bektashi..ne fshatin lusen nuk ka pase dhe nuk ka as edhe nje njeri te vetem te sektit bektashi dhe rrjedhimisht as edhe reshati nuk ishte bektashi..duke sherbyer prane teqese si sherbetor i mbeti shkopi i kryegjyshit ne dore..thone se baba ahmeti e donte shume si djale te tij dhe rrjedhimisht kur i erdhi koha te vdiste ja la reshatit trashegimine..sa per ate qe thua ishte i drejte ke te drejte..por mos harro se ai me drejtesine e tij ka mohuar vendlindjen..nje lusnjan ka shkuar ta takoje pas demokracise atje ne teqe dhe nuk e kane lene te hynte tek reshati..kur ky i ka thene se vinte nga fshati lusen ai eshte pergjigje se nuk jam nga ai fshat..

    keshtu klea eshte e verteta..duke pare injorancen e reshatit thash me vete se eshte kusht te zgjidhesh ne krye te komunitetit bektashi njeriu me i pashkolluar dhe injorant qe mund te jete...
    a do male me debore,trima te forte dhe malsore,fort bujare dhe burrerore,shko ne kukes i ke me dore.

  18. #18
    Citim Postuar mė parė nga _MALSORI_ Lexo Postimin
    hahahahaha klea..te forte e ke bere ketu..a dukem me injorant se ti a..nejse...budallalliku me i madh eshte te mendosh se je e mencur...dukesh..

    te flasesh per te vdekurin nuk eshte mire.por disa gjera duhet te thuhen per publikun..qe ta dish ti moj klea nese ti e ke pare nga televizioni reshatin une e njoh personalisht..babai im eshte rritur me te deri diten kur nga farferia ekstreme iku nga fshati lusen dhe u vendos ne kodrat e saukut ne tirane..po ta shohesh me vemendje biografine e tij thuhet se ai iku ngaqe komunistet ja djegen shtepine..e verteta eshte qe as edhe nje ahur bagtish nuk djegen komunistet ne fshatin lusen..babai i reshatit iku nga lusna se nuk kishte as buke per te ngrene..shtepine e kishte me keq se ahuri i shume lusjaneve..edhe pse 50 metra me poshte shtepise se tij ishte shkolla ai as edhe nje dite te vetme shkolle nuk e beri..ngjitur me shtepine e tij ishte shtepia e hoxhes se lusnen qe jepte edhe mesime fetare por reshati me vellezer as edhe nje ore mesimi nuk e bene...perseri nga varferia e tejskajshme hyri ne teqe si sherbetor me shume per te mbushur barkun me buke se sa per tu bere bektashi..ne fshatin lusen nuk ka pase dhe nuk ka as edhe nje njeri te vetem te sektit bektashi dhe rrjedhimisht as edhe reshati nuk ishte bektashi..duke sherbyer prane teqese si sherbetor i mbeti shkopi i kryegjyshit ne dore..thone se baba ahmeti e donte shume si djale te tij dhe rrjedhimisht kur i erdhi koha te vdiste ja la reshatit trashegimine..sa per ate qe thua ishte i drejte ke te drejte..por mos harro se ai me drejtesine e tij ka mohuar vendlindjen..nje lusnjan ka shkuar ta takoje pas demokracise atje ne teqe dhe nuk e kane lene te hynte tek reshati..kur ky i ka thene se vinte nga fshati lusen ai eshte pergjigje se nuk jam nga ai fshat..

    keshtu klea eshte e verteta..duke pare injorancen e reshatit thash me vete se eshte kusht te zgjidhesh ne krye te komunitetit bektashi njeriu me i pashkolluar dhe injorant qe mund te jete...
    U be e dyta here qe ma tregon kete histori! Edhe heren e pare te kam dhene pergjigje me fjale shume te qeta, derisa e lashe fare kete muhabet, por ti vazhdon.... Te quash dike injorant nuk do te thote qe konsideron veten te mencur, thjesht konsideron nje person qe injoron dicka!! Ok??
    Une nuk e kam pare ne tv, por e kam takuar disa here ne jeten time e madje e kam therritur gjithmone gjysh!
    Te behesh kryegjysh nuk te duhet nje diplome, pasi nje "pune" e tille nuk mesohet por eshte dhurate nga i madhi Zot. T'a pata thene edhe heren e pare, Dede Ahmeti nuk ia trashegoi kete titull kot, nqs nuk do ishte i bindur qe ai e meritonte, nuk eshte kjo dhunti nje send qe mund te trashegohet. Te behesh kryegjysh duhet te kesh dhuntine e asaj qe quhet "komunik me Zotin", e personalisht kam shume prova te familjes sime ne lidhje me dhuntin e Dede Reshatit saqe s'kam nevoje per fjalet e askujt per te me bindur per te kunderten.

    Ti flet nga inati qe ai hodhi poshte origjinen e tij (per kete nuk flas dot pasi nuk e di nje histori te tille), por nuk me besohet qe ai ti kete kthyer krahet ndonje personi apo te mos kete takuar ndonje person vetem sepse ai ishte nga fshati Luse qe thua ti.
    Nguliti mire ne tru disa koncepte e pastaj hajde shpraz nervat e tua ketu.

    La vita non si spiega, si VIVE!

  19. #19
    krenar qe jam malsor..... Maska e _MALSORI_
    Anėtarėsuar
    21-07-2005
    Vendndodhja
    diku neper bote
    Postime
    2,637
    Citim Postuar mė parė nga kleadoni Lexo Postimin
    U be e dyta here qe ma tregon kete histori! Edhe heren e pare te kam dhene pergjigje me fjale shume te qeta, derisa e lashe fare kete muhabet, por ti vazhdon.... Te quash dike injorant nuk do te thote qe konsideron veten te mencur, thjesht konsideron nje person qe injoron dicka!! Ok??
    Une nuk e kam pare ne tv, por e kam takuar disa here ne jeten time e madje e kam therritur gjithmone gjysh!
    Te behesh kryegjysh nuk te duhet nje diplome, pasi nje "pune" e tille nuk mesohet por eshte dhurate nga i madhi Zot. T'a pata thene edhe heren e pare, Dede Ahmeti nuk ia trashegoi kete titull kot, nqs nuk do ishte i bindur qe ai e meritonte, nuk eshte kjo dhunti nje send qe mund te trashegohet. Te behesh kryegjysh duhet te kesh dhuntine e asaj qe quhet "komunik me Zotin", e personalisht kam shume prova te familjes sime ne lidhje me dhuntin e Dede Reshatit saqe s'kam nevoje per fjalet e askujt per te me bindur per te kunderten.

    Ti flet nga inati qe ai hodhi poshte origjinen e tij (per kete nuk flas dot pasi nuk e di nje histori te tille), por nuk me besohet qe ai ti kete kthyer krahet ndonje personi apo te mos kete takuar ndonje person vetem sepse ai ishte nga fshati Luse qe thua ti.
    Nguliti mire ne tru disa koncepte e pastaj hajde shpraz nervat e tua ketu.
    do ta tregoj sa here kete histori klea..sepse duhet ta dine besimtaret te verteten..nuk e bej nga inati jo..megjithese une i urrej njerezit qe mohojne vendlindjen..per mua nje njeri qe mohon vendlindjen nuk ka asnje vlere..rrjedhimiht edhe '' babai '' juaj nuk ka asnje vlere..une e kam te shkruar ne nickname se jam krenar qe jam malsor..ke plot qe si puna e reshatit qe ju vjen turp prej nga e kan origjinen..puna e mohimit te vendlindjes eshte shume e vertete pasi une kam sherbyer si mesues ne fshatin lusen dhe nje fshatar mjaft i besueshem ma ka thene kete gje..nuk e shpika..e keqja eshte se jam mjaft i informuar per babain tuja...prandaj shkruaj ...

    persa i perket dhuntive te te them nje histori e dashur..po nga ky fshat ( pra fshati lusen ) ishte nje burre shume i pashem e me mustaqe vesh me vesh..tamam si kreshniket..ne kohen e komunizmit ky shtegton dimrit me delet e kooperatives ne lushnje..ai kurre nuk i ka hequr nga dora tespihet..nje dite duke kullotur delet kalon prane nje grua dhe kur e sheh ashtu si kreshnik i thote se moj je gje hoxhe..po i thote ky..i thote gruaja se kishte nje problem me femijen..ky ja sjell femijes nja tre here tespihet rreth kokes dhe femija ben me mire..lajmi mori dhene..aty te stalla ku banonin ky me shoke filluan te vijne njerez me takuar baba aline keshtu quhej..ky kishte frike te merrte para por ju thoshte se skemi cka te hame..filluan gjelat e pulat perdite..i thone shkoket qa po bej..lereni o budallenj te hame deri sa ta marrin vesh te verteten..kur ta marrin vesh te verteten do ket ardhe pranvera dhe ne do kemi ikur..te kalojme kete dimet me te ngrena e te pira..keshtu e kaloj baba aliu dimrin e veshtire te myzeqese..dimer me plot mrekulli..fshataret e lusnes me tallje thonin qe mrekullite me te medha te tij ishin tek grate qe nuk lindnin femije..keshtu eshte puna e mrekullive...

    gjithsesi mrekullohem me komunikimin me zotin qe na paska pase reshati i ndjere..aq shume komunikim kishte sa qe kur dilte ne televizion mezi i lidhte dy fjale..keshtu do ta zgjidhni edhe pasardhesin e tij e..mjer tufa cfare qobani do kene...
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga _MALSORI_ : 19-06-2011 mė 13:16
    a do male me debore,trima te forte dhe malsore,fort bujare dhe burrerore,shko ne kukes i ke me dore.

  20. #20
    Citim Postuar mė parė nga _MALSORI_ Lexo Postimin
    do ta tregoj sa here kete histori klea..sepse duhet ta dine besimtaret te verteten..nuk e bej nga inati jo..megjithese une i urrej njerezit qe mohojne vendlindjen..per mua nje njeri qe mohon vendlindjen nuk ka asnje vlere..rrjedhimiht edhe '' babai '' juaj nuk ka asnje vlere..une e kam te shkruar ne nickname se jam krenar qe jam malsor..ke plot qe si puna e reshatit qe ju vjen turp prej nga e kan origjinen..puna e mohimit te vendlindjes eshte shume e vertete pasi une kam sherbyer si mesues ne fshatin lusen dhe nje fshatar mjaft i besueshem ma ka thene kete gje..nuk e shpika..e keqja eshte se jam mjaft i informuar per babain tuja...prandaj shkruaj ...

    gjithsesi mrekullohem me komunikimin me zotin qe na paska pase reshati i ndjere..aq shume komunikim kishte sa qe kur dilte ne televizion mezi i lidhte dy fjale..keshtu do ta zgjidhni edhe pasardhesin e tij e..mjer tufa cfare qobani do kene...
    ok! meqe synimi yt ishte informacion ndaj popullit, edhe na e dhe kete informacion, e leme me kaq!

    p.s Sa per ate "mezi lidhte dy fjale", duhet t'a dish qe ai ka qene i semure, e shpesh gjate fjalimeve kishte kollitje e marrje fryme. Nejse, pune tjeter kjo!

    La vita non si spiega, si VIVE!

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •