Close
Faqja 46 prej 121 FillimFillim ... 3644454647485696 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 901 deri 920 prej 2405

Tema: Nė Itali

 1. #901
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Anėtarėsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,892
  Faleminderit
  59
  119 falenderime nė 109 postime
  kur hyn ne itali me kerr..prej gjermanie a austrie.. a menjiher i paguan taksat e rruges a si?
  sa eshte taksa?

  po me hyp ne traget ankon-durres ose bari-durres me kerr..pa kerku dhom fjetje.. sa kushton?

  ..

  tet.. kur ke me shkue ne talje..?

  shko shih firencen me mir se venecian..

  un asnjeren skam pare..
  as rrom as napoli as milano as piza as firence as kurrgje..
  vetem tranzit e njoh italin..

  talje i thot italise shqipnia mesme..

  kurse leberit i thon italianeve.. italani.. dhe nuk e linin ne koh te enverit.. fjalen italani..pa shtuar dhe.. i m.utit..

  sa e shanin italine laberia sigurimso hysni kapoiste qe ish shperndare ne cdo qytet te shqiperise..si far e keqe.. fukso-kalece..

  mirpo..sa u hapen dyert vec kur na dollen leberit taljan kalu italianve..

  kopila te medhej..


  ..
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Brari : 15-10-2011 mė 10:19

 2. #902
  Perjashtuar Maska e land
  Anėtarėsuar
  12-12-2003
  Postime
  7,818
  Faleminderit
  0
  29 falenderime nė 28 postime
  Citim Postuar mė parė nga Brari Lexo Postimin
  kur hyn ne itali me kerr..prej gjermanie a austrie.. a menjiher i paguan taksat e rruges a si?
  sa eshte taksa?

  po me hyp ne traget ankon-durres ose bari-durres me kerr..pa kerku dhom fjetje.. sa kushton?

  ..

  tet.. kur ke me shkue ne talje..?

  shko shih firencen me mir se venecian..  mirpo..sa u hapen dyert vec kur na dollen leberit taljan kalu italianve..

  kopila te medhej..


  ..
  qe ne austri i ke autostradat me pagese, ke nje bilete qe ben 5 euro vlen per nje jave, pra shume me lire se italia, gjermania i ka pa pages. kur hyn ne autostrade ne itali(autostraden e brennero, ose ndryshe quhet A22) te del trau perpara ku merr nje bilete( po ta thom shqip un ty), dmth aty ke vendin e hyrjes te shkruar, dhe kur del nga autostrada, perseri te del trau, ke nje burr aty qe te kerkon bileten, paguan leket sa km ke ber dhe je ne rregull, te hapet trau dhe ik ne qefin tat ne rrug papages...qe te evitosh te gjitha keto, ka dhe telepass, qe e ke ti ne kerr, dhe e hap traun me pult.

  kurse per te shkuar nga ankona ne durres me kerr ne traget, te kushton tani qe eshte bassa stagione nja 80 euro bileta pa dhome, dhe nja 100 e ca euro bileta e kerrit.

  nga bari ne durazzo te kushton me lire por ne fund te fundit nje m'ut esht, se do paguash me shume lek autostrade.


  hey ki kujdes atje ne austri, pri ate bileten 5 euro(te autostrades),

  nisu po pate kerr te mir qe te mos mbetesh rruges, para nja 6 vjetesh vija nga austria mu prish makina ne bolzano, pagova vetem carroatrezzo-n 250 euro.

  dhe aty ne itali mos bej shum politik per salen se s'din shqip ata lol

  venezia esht me e mire se firenze.

  ne venezia te sugjeroj te shkosh tek Calle degli Albanesi, e ke ne lindje te piazza san marco, nuk zhgenjehesh.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga land : 15-10-2011 mė 11:49

 3. #903
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Anėtarėsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,892
  Faleminderit
  59
  119 falenderime nė 109 postime
  dmth makina 100 e personi 80 euro.. ne traget..

  thx brandon.. per sqarimet e kuptushme e te qarta..

  ne se hyjm nga bolzano e vrap per bari.. sa i bie te pagoj brari?

 4. #904
  Perjashtuar Maska e land
  Anėtarėsuar
  12-12-2003
  Postime
  7,818
  Faleminderit
  0
  29 falenderime nė 28 postime
  Citim Postuar mė parė nga Brari Lexo Postimin
  dmth makina 100 e personi 80 euro.. ne traget..

  thx brandon.. per sqarimet e kuptushme e te qarta..

  ne se hyjm nga bolzano e vrap per bari.. sa i bie te pagoj brari?
  ateher varet ca tip makine ke, dmth sa karburant te harxhon... mendoj qe dy here do e mbushesh serbatorin plot, pra llogarit nja 200 euro te mira(megjith bileten e autostrades), do ndalosh dhe rruges neper autogrill-a do pish ndonje birre e me the te thashe, ja te iken dhe 50 euro te tjera per te evituar te gjitha keto, futja me traget nga trieste per ne durres.

  90 euro per person e bileten dhe 110 per makinen.

  kursen gjithe ate karburant, leket e autostrades, i fut dhe nje xhiro ne trieste, bukur esht atje.
  pra te shkon gjithsej nja 350-400 euro, po ike nga bari...nga trieste kursen para, por kur te arrish ne durres do te te duket vetja si kolombi, udhetim shume i gjate, te can tr@pin deti.,,,po nejse, ne traget ke budallenj sa te duash qe te tregojne historira per te shtyr kohen.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga land : 15-10-2011 mė 15:04

 5. #905
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Anėtarėsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,892
  Faleminderit
  59
  119 falenderime nė 109 postime
  lol

  ide e bukur kjo me triesten.
  po a eshte nevoja te kesh prenotu bilet trageti apo gjen aty kur shkon?

  po femna shqiptare ne traget ka qe me bo pak llogje..?

  sa zgjat afersisht udhtimi trieste-durres?

  thx Brand..

 6. #906
  Perjashtuar Maska e land
  Anėtarėsuar
  12-12-2003
  Postime
  7,818
  Faleminderit
  0
  29 falenderime nė 28 postime
  Citim Postuar mė parė nga Brari Lexo Postimin
  lol

  ide e bukur kjo me triesten.
  po a eshte nevoja te kesh prenotu bilet trageti apo gjen aty kur shkon?

  po femna shqiptare ne traget ka qe me bo pak llogje..?

  sa zgjat afersisht udhtimi trieste-durres?

  thx Brand..
  s'ka nevoje te prenotosh bilete trageti, e pret aty ku shkon...femna shqiptare ka mer, ti i di stilet vet si behen llogjet.

  por ke vetem kater dite traget ne jave. te marten, te merkuren, te premte dhe te shtune ne mos gabohem.

  normalisht zgjat 24 ore udhetim nga trieste, por dhe me shume.

 7. #907
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Anėtarėsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,892
  Faleminderit
  59
  119 falenderime nė 109 postime
  mrekulli qenka..

  pun e madhe 24 ore.. shtyhen..

  ..

  po uj te pijshem ku ka..?

  apo te marr nje bidon qe ketej?

 8. #908
  Perjashtuar Maska e land
  Anėtarėsuar
  12-12-2003
  Postime
  7,818
  Faleminderit
  0
  29 falenderime nė 28 postime
  Citim Postuar mė parė nga Brari Lexo Postimin
  mrekulli qenka..

  pun e madhe 24 ore.. shtyhen..

  ..

  po uj te pijshem ku ka..?

  apo te marr nje bidon qe ketej?
  ka ne traget por kushtojn shum shtrenjt gjerat...llogarit nje kafe ben 1.5 euro. do e pish se s'ben, nuk shtyhet pa kafe.

  po dhe po te ikesh nga bari, eshte nja 12-13 ore me makine nga bolzano ne bari...bari-durres zgjat 8 ore udhetim.

  nga te treja kam ikur nder vite, dhe nga trieste, nga ancona dhe nga bari.


  me makin nuk shkohet me ne shqiperi lol, i hipen aropllanit per 1 or e gjys je ne tiron
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga land : 15-10-2011 mė 15:19

 9. #909
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Anėtarėsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,892
  Faleminderit
  59
  119 falenderime nė 109 postime
  mir e ke o brandon.

  po ju kini makina dhe ne shqiperi po un skam e kjo me detyron te shkoj me kerr qe te leviz me mbaru ndoj pun atje.
  megjithse dhe aty tani eshte pellemb e furgona qe mund te shkosh ku te duash.
  nejse tu pa tu bo.
  por po ja msyva me kerr mir eshte pra te kesh nje bidon me uj e nji termus plot me kafe.

  po cthot italia mo..

  fillut dhe ju me revolucione?

  ckusur kishin ca makina qe ju vu flaka..
  a behet tym i zi pran koloseut te famshem..

  me vote shok me vote ndryshojn gjerat.

  ja shikoni ne libi..

  kasaphane per mustaqet e bin ladenit..

  krejt pun boshe..

  ..

 10. #910
  Klea Maska e kleadoni
  Anėtarėsuar
  15-03-2006
  Postime
  3,599
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  Aman Braro kur flet edhe ti ne kete menyre.... pupu, prit te kthej ndonje gje permbys. U be votimi jo me larg se te premten per ti dhene "besimin Berluskonit" ne parlamanet, edhe iu dha.... me te vjedhur votash edhe kteja (kushedi sa i ka paguar parlamentaret).

  Hajt se nuk e gjen gje Romen per ca makina te djeguar e xhama te thyera... medet thuaj qe politikanet do vazhdojne te njejten rruge qe kane nisur.

  La vita non si spiega, si VIVE!

 11. #911
  life is a flower Maska e maryp
  Anėtarėsuar
  02-05-2006
  Vendndodhja
  ne univers
  Postime
  3,935
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  ku iken berlusconi mi klea aman , e ndjen veten cik si zot ai vec shpresojme qe ato dreq kokrrash blu qe merr ti japin ndonje arresto cardiaco e cosi ce lo togliamo dagli cocomeri..

  Brari nese vjen ne Rome ,makina deri ne hyrje te Romes te duhet pastaj gjej noj ven (po ishe me fat) e parkoje se qendra e Romes eshte e mbyllur ndaj trafikut,

  persa i perket revolucionit, pa frike , se si ka ardh akoma koha, nuk u ka ardh akoma shpirti ne maje te hundes taljonve se kane akoma leke, neper lokale i ke te gjithe , me pushime shkojne te gjithe kshu qe dhe per nja nje vit a dy nuk do kete revolucion. Romen hajde e shihe se eshte e bukur e ja vlen.. nuk vihet deri ne itali e iket pa vizitu Romen
  NESSUNA VITA PUO' DIRSI COMPLETA SENZA UN PIZZICO DI FOLLIA (COELHO)

 12. #912
  i/e regjistruar Maska e Bamba
  Anėtarėsuar
  22-12-2006
  Postime
  3,411
  Faleminderit
  0
  21 falenderime nė 21 postime
  Citim Postuar mė parė nga Pushi Lexo Postimin
  kafen me te mire ma kishin thene qe e benin ne Itali, por kesaj radhe e provova vete. Bamba ta mbash mend qe sdole te me prisje
  Kur te kthehesh do provosh nai gjo tjeter!

  Pizzen psh!

 13. #913
  Klea Maska e kleadoni
  Anėtarėsuar
  15-03-2006
  Postime
  3,599
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  Citim Postuar mė parė nga maryp Lexo Postimin
  ku iken berlusconi mi klea aman , e ndjen veten cik si zot ai vec shpresojme qe ato dreq kokrrash blu qe merr ti japin ndonje arresto cardiaco e cosi ce lo togliamo dagli cocomeri..

  Brari nese vjen ne Rome ,makina deri ne hyrje te Romes te duhet pastaj gjej noj ven (po ishe me fat) e parkoje se qendra e Romes eshte e mbyllur ndaj trafikut,

  persa i perket revolucionit, pa frike , se si ka ardh akoma koha, nuk u ka ardh akoma shpirti ne maje te hundes taljonve se kane akoma leke, neper lokale i ke te gjithe , me pushime shkojne te gjithe kshu qe dhe per nja nje vit a dy nuk do kete revolucion. Romen hajde e shihe se eshte e bukur e ja vlen.. nuk vihet deri ne itali e iket pa vizitu Romen
  E di moj e di, kane ngjitur ne karrige keto dy kryeministrat
  Me sa di une nuk perdor kokrrat blu por ben nje gjilpere kshuqe i ka rene hiles haha!


  Konfirmoj edhe une qe Roma eshte kryeveper, gjynah te mos e shohesh kur vjen ne Itali.

  La vita non si spiega, si VIVE!

 14. #914
  faraone Maska e tutankamon
  Anėtarėsuar
  11-03-2009
  Vendndodhja
  perball komshiut
  Mosha
  37
  Postime
  3,017
  Faleminderit
  3
  8 falenderime nė 8 postime
  jasha taljona...

  come se vede che e lunedi oggi...

  che tristezza......
  Cdo Gje Ne Jete Paguhet , Eshte Thjeshte Ceshtje Kohe . . .

 15. #915
  life is a flower Maska e maryp
  Anėtarėsuar
  02-05-2006
  Vendndodhja
  ne univers
  Postime
  3,935
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  ehh Tute si lavora

  un saluto a te, come ti va la vita???
  qualcosa di bello da raccontare??
  NESSUNA VITA PUO' DIRSI COMPLETA SENZA UN PIZZICO DI FOLLIA (COELHO)

 16. #916
  faraone Maska e tutankamon
  Anėtarėsuar
  11-03-2009
  Vendndodhja
  perball komshiut
  Mosha
  37
  Postime
  3,017
  Faleminderit
  3
  8 falenderime nė 8 postime
  Citim Postuar mė parė nga maryp Lexo Postimin
  ehh Tute si lavora

  un saluto a te, come ti va la vita???
  qualcosa di bello da raccontare??
  ciao fragolina..

  qui e tutto bello ,,,ringrazio la mamma di gesu che l ha fatto perche e grazie a lui poi che qui e tutto cosi bello..!!

  o cazz,,,, ma gesu ce l ha la mamma ??
  Cdo Gje Ne Jete Paguhet , Eshte Thjeshte Ceshtje Kohe . . .

 17. #917
  life is a flower Maska e maryp
  Anėtarėsuar
  02-05-2006
  Vendndodhja
  ne univers
  Postime
  3,935
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  Citim Postuar mė parė nga tutankamon Lexo Postimin
  ciao fragolina..

  qui e tutto bello ,,,ringrazio la mamma di gesu che l ha fatto perche e grazie a lui poi che qui e tutto cosi bello..!!

  o cazz,,,, ma gesu ce l ha la mamma ??
  ahahahaaha. semmai girasole non fragolina :P


  ma poi che te ne frega se gesu ha la mamma o no , tu ringrazialo e basta visto che ti fa sembrare tutto cosi bello.
  cmq in giro ho sentito dire che la mamma gi gesu si chiama maria, invece per quanto rigurda il padre... la paternita rimane sempre incerta. :P
  NESSUNA VITA PUO' DIRSI COMPLETA SENZA UN PIZZICO DI FOLLIA (COELHO)

 18. #918
  faraone Maska e tutankamon
  Anėtarėsuar
  11-03-2009
  Vendndodhja
  perball komshiut
  Mosha
  37
  Postime
  3,017
  Faleminderit
  3
  8 falenderime nė 8 postime
  ok girasole !

  cioe
  ky i bie te jet kopil..??

  bella gnoca la mamma eeee....... pppppp
  Cdo Gje Ne Jete Paguhet , Eshte Thjeshte Ceshtje Kohe . . .

 19. #919
  life is a flower Maska e maryp
  Anėtarėsuar
  02-05-2006
  Vendndodhja
  ne univers
  Postime
  3,935
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  behh io non mi pronuncio, sņ solo che lei in giro aveva messo la voce che lo spirito santo l'aveva messa incinta e tutti ci credetero.. inteligente la ragazza ee
  NESSUNA VITA PUO' DIRSI COMPLETA SENZA UN PIZZICO DI FOLLIA (COELHO)

 20. #920
  faraone Maska e tutankamon
  Anėtarėsuar
  11-03-2009
  Vendndodhja
  perball komshiut
  Mosha
  37
  Postime
  3,017
  Faleminderit
  3
  8 falenderime nė 8 postime
  fosse lo spirito santo avrebbe messo in cinta un uomo per farci credere e non una donna....pp

  cmq a fatto cio che ha voluto e l hanno fatt pure santa....

  pero ora che ci penso....

  tutti i santi esisstono solo santa puttana non esisste. che strano...
  Cdo Gje Ne Jete Paguhet , Eshte Thjeshte Ceshtje Kohe . . .

Faqja 46 prej 121 FillimFillim ... 3644454647485696 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •