Close
Faqja 18 prej 18 FillimFillim ... 8161718
Duke shfaqur rezultatin 341 deri 346 prej 346
  1. #341
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    22-01-2011
    Postime
    2,425
    kot nuk tha turku kur iku PIS MILET
    fajin e ka vetem kultura dhe zemra e keqe e nje pjese te shqiptareve.

  2. #342
    Skandinavien Maska e TetovaMas
    Anėtarėsuar
    20-03-2008
    Vendndodhja
    Te vendi i xhenetit
    Postime
    2,664
    Citim Postuar mė parė nga Ziti Lexo Postimin
    kot nuk tha turku kur iku PIS MILET
    fajin e ka vetem kultura dhe zemra e keqe e nje pjese te shqiptareve.
    Krejte ne rregull simabs mendimit te juaj .

    Fajin perafersishte e kemi gjetur ,jane fajtore vete shqipetaret dhe edukata e tyre e zbehet dhe shume faktore e tjere .

    C'ka ne te ardhmen ?? Duhet ta vajtojme fajin apo duhet shqipetaret si shoqeri te aktivizohen ne pergjithesi dhe ta luftojme fajin ???

  3. #343
    Skandinavien Maska e TetovaMas
    Anėtarėsuar
    20-03-2008
    Vendndodhja
    Te vendi i xhenetit
    Postime
    2,664
    Zakonet e egrsirave nuk njohin femije .Kjo kafshe duhet denuare shume rrende,vrasesit te vendosen ne uleset elektrike .Keso lloje kafshesh nuk i duhen Shqiperise .

    Shqiperia ,po behet vendi i cudirave !!!!! Shqipetaret po hyne ne librin e Genisit per budallalleqe, dhe krime te pa kuptimta

  4. #344
    krenar qe jam malsor..... Maska e _MALSORI_
    Anėtarėsuar
    21-07-2005
    Vendndodhja
    diku neper bote
    Postime
    2,637
    Citim Postuar mė parė nga TetovaMas Lexo Postimin
    Varferia nuk eshte faktore i krimit te shqipetaret. Ne gjithe boten ka varferi ,bile bile kohen e fundit ne evrope
    ka nje varferi ta quajshe moderne
    tetovar mos hyn si pyka ne dru..nuk ja ke idene per cka po diskutohet..ja ku arrin te quash varferine edhe moderne..cdo gje po na e beni m oderne tani...

    Citim Postuar mė parė nga mia@ Lexo Postimin
    Malsor po ty si te duket vetja si analist i zoti? Ti ke mendimin tend ne tonin.
    Mungesa e shtetit, varferise e nderthurur frikshem mentalitetin e prapambetur per shkak te injorances mungeses se kultures shkaktojne ato qe ndodhin sot.
    ka nje gje qe ata qe vrasin jashte quhen kriminela, njerez t semure, por ne Shqiperi nuk eshte cudi te justifikohen me preteksin e ruajtjes se nderit, krenarise mashkullore, etj. Ky eshte ndryshimi nga vrasjet qe ndodhin jashte. Ne nje shoqeri ku vrasesi ne shume raste justifikohet, perkrahet nga shoqeria nuk ka se si te zhduken krimet. Prandaj hyn dhe mentaliteti ketu qe ty s'ta mbush syrin.

    Femra normal qe do behet me e zgjuar kur mashkulli rri ne vend numero. Ti zgjuarsine e femres me cfare e lidh me telenovelat? Po te kishte pune ajo nuk do i vinte mendja te shikonte telenovela. Pastaj mos harro se telenovelat ndiqen meshume nga pesionistet apo grate mbi 40 qe nuk kane menyre tjeter argetimi ne Shqiperi ,lol.
    une nuk jam ndonje analist i zoti mia por te pakten mundohen qe para se te shkruaj ta analizoj dicka..edhe ne kete teme qe e paska bere lemsh moderatori une u mundova te analizoja sipas mendimit tim cilat jane shkaqet me te mundshme qe qojne shqiptaret drejt kryerjes se veprave extreme..jo si ju te tre qe menjehere o burra ti etiketojme shqiptaret...te pakten mua nuk me mbizoteron fryma e nihilizmit te mohoj cdo gje shqiptare apo per cdo veprim te kryer te etiketoj shqiptaret me lloj-lloj epotetesh..po ti vesh shqiptareve nje epitet ja ke vene edhe vetes apo vetja jote dhe e disave ketu eshte jasht shqiptareve..mia edhe ne shqiperi dhe ne trojet e saj jashte ka zhvillim intelektual..ndoshta jo ate zhvillim qe ka vendi ku jeton ti por ama ka..ndoshta ky zhvillim nuk ece me hapin e kalit por ama me hapin e breshkes ecen..

    te kam nevizuar dicka qe edhe pse kam bere gjuhe shqipe 12 vjet ne shkolle nuk arrij ta kuptoj..nuk e di ndodhta na e perkthen nga modernia jote ne injoranten e shqiptareve te shqiperise

    nuk shihen gjerat bardh e zi
    a do male me debore,trima te forte dhe malsore,fort bujare dhe burrerore,shko ne kukes i ke me dore.

  5. #345
    i/e regjistruar Maska e Anesti_55
    Anėtarėsuar
    22-10-2005
    Postime
    2,647
    Citim Postuar mė parė nga mia@ Lexo Postimin
    Malsor po ty si te duket vetja si analist i zoti? Ti ke mendimin tend ne tonin.
    Mungesa e shtetit, varferise e nderthurur frikshem mentalitetin e prapambetur per shkak te injorances mungeses se kultures shkaktojne ato qe ndodhin sot.
    ka nje gje qe ata qe vrasin jashte quhen kriminela, njerez t semure, por ne Shqiperi nuk eshte cudi te justifikohen me preteksin e ruajtjes se nderit, krenarise mashkullore, etj. Ky eshte ndryshimi nga vrasjet qe ndodhin jashte. Ne nje shoqeri ku vrasesi ne shume raste justifikohet, perkrahet nga shoqeria nuk ka se si te zhduken krimet. Prandaj hyn dhe mentaliteti ketu qe ty s'ta mbush syrin.

    Femra normal qe do behet me e zgjuar kur mashkulli rri ne vend numero. Ti zgjuarsine e femres me cfare e lidh me telenovelat? Po te kishte pune ajo nuk do i vinte mendja te shikonte telenovela. Pastaj mos harro se telenovelat ndiqen meshume nga pesionistet apo grate mbi 40 qe nuk kane menyre tjeter argetimi ne Shqiperi ,lol.
    Shume derejte.Coje me tej artikullin dhe jepe versionin tend, se si mund te ndryshoje kjo gjendje.Kjo eshte shqiptarizma dhe jo tund e shkund flamure.
    Injorantin e kam frike,
    Budallin e meshiroj,
    Te diturin (civilin) e dua pa mase.

  6. #346
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anėtarėsuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676
    Citim Postuar mė parė nga Anesti_55 Lexo Postimin
    Shume derejte.Coje me tej artikullin dhe jepe versionin tend, se si mund te ndryshoje kjo gjendje.Kjo eshte shqiptarizma dhe jo tund e shkund flamure.
    Ta kam lene ty ta cosh me tutje. Gjer aty pata mundesi.

    Citim Postuar mė parė nga _MALSORI_ Lexo Postimin



    une nuk jam ndonje analist i zoti mia por te pakten mundohen qe para se te shkruaj ta analizoj dicka..edhe ne kete teme qe e paska bere lemsh moderatori une u mundova te analizoja sipas mendimit tim cilat jane shkaqet me te mundshme qe qojne shqiptaret drejt kryerjes se veprave extreme..jo si ju te tre qe menjehere o burra ti etiketojme shqiptaret...te pakten mua nuk me mbizoteron fryma e nihilizmit te mohoj cdo gje shqiptare apo per cdo veprim te kryer te etiketoj shqiptaret me lloj-lloj epotetesh..po ti vesh shqiptareve nje epitet ja ke vene edhe vetes apo vetja jote dhe e disave ketu eshte jasht shqiptareve..mia edhe ne shqiperi dhe ne trojet e saj jashte ka zhvillim intelektual..ndoshta jo ate zhvillim qe ka vendi ku jeton ti por ama ka..ndoshta ky zhvillim nuk ece me hapin e kalit por ama me hapin e breshkes ecen..

    te kam nevizuar dicka qe edhe pse kam bere gjuhe shqipe 12 vjet ne shkolle nuk arrij ta kuptoj..nuk e di ndodhta na e perkthen nga modernia jote ne injoranten e shqiptareve te shqiperise

    nuk shihen gjerat bardh e zi
    Po c'te analizoj aman! Sikur se dime ne se cfare nuk shkon ne Shqiperi. Si dy rreshta si dy faqe ai qe nuk bie dakort me mendimin tim apo tendin s'lexon as rreshtin e pare.
    Pastaj nuk jemi te gjithe te ngeshem te shkruajme analiza te gjata.
    Po kam bere gabime ne formulim. Nga lodhja as nuk e kam vene re, sidomos kur shkruaj nga Iphone.
    Dhe ti ke bere xhanem si puna ime ato qe kam nenvizuar me te zeza. Ti ke bere 12 vjet e une 16 vjet, por ndodh qe dhe ja keputim e se veme re ca shkruajme per arsye te ndryshme. Dakort? Na falet ndonjehere apo jo?
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga mia@ : 18-08-2011 mė 19:09
    Feelings change - memories don't.

Faqja 18 prej 18 FillimFillim ... 8161718

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •