Close
Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 47
  1. #1
    krenar qe jam malsor..... Maska e _MALSORI_
    Anėtarėsuar
    21-07-2005
    Vendndodhja
    diku neper bote
    Postime
    2,637

    Urbanistike/Leje Ndertimi/Prona.

    kam ne plan te ndertoj nje shtepi te re ketu ne vendlindje.akoma nuk e kam vendosur se cilin plan te zgjedhi per ta ndertuar keshtu qe po ju drejtohem te gjithe forumnistave qe nese kane fotografi dhe plane te shtepive te bukura ta paraqesin ketu ne kete teme te forumit
    ju falemninderit.

  2. #2
    i/e regjistruar Maska e joss
    Anėtarėsuar
    15-09-2005
    Postime
    311
    A te pelqen kjo?? (duhet te thuash kapitalin qe ke ne dispozicion se projektet e shtepive nuk kane fund)
    Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  

  3. #3
    Shiko disa ketu:

    http://globalhouseplans.com/ ke plot modele si edhe cmime
    Kristal...
    ..E bardhė...
    ..Qė mė mban gjall!

  4. #4
    krenar qe jam malsor..... Maska e _MALSORI_
    Anėtarėsuar
    21-07-2005
    Vendndodhja
    diku neper bote
    Postime
    2,637

    ajo me siper kenka e mrekullueshme

    ajo me siper kenka e mrekullueshme
    nuk e di ku e ke marre si pikture joss

  5. #5
    i/e regjistruar Maska e joss
    Anėtarėsuar
    15-09-2005
    Postime
    311
    Po te postoj edhe pamjen nga ana tjeter si dhe planimetrine e katit te pare dhe te dyte. Planimetrine e pishines sajoje vete....
    Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura   

  6. #6
    i/e regjistruar Maska e joss
    Anėtarėsuar
    15-09-2005
    Postime
    311
    E kisha planifiku me e ndertu vete kete projekt pr po pres sa te ēohet dollari se eshte shume poshte
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga joss : 13-03-2007 mė 04:39

  7. #7
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    28-04-2011
    Postime
    5

    Si tia bej me pronat?

    Te dashur dhe fort te nderuar forumiste
    Jam ne hall te madh. Kam disa prona , por si shumica e shqiptareve i kam me pjestar te tjere, jo i vetem. Nuk i kam qejf sherret ndaj dua te dal i vetem me pronen qe me takon. A ka mundesi qe une te ndaj nje toke e cila ka 5 pjestare ku une jam njeri prej tyre dhe te marr pjesen qe me takon te vecuar nga te tjeret?
    A duhet te bej ndonje gjyq per ndarje prone ne kete rast apo ka ndonje ligj qe ma lejon kete? Qofte dhe nje meter po te kem e dua ta kem ne emrin tim dhe vec nga te tjeret.

  8. #8
    Eshte pak si i komplikuat si problem.
    Ju eshte njohur si prone? Ju eshte kthyer ju si pronar?

  9. #9
    Moderator Maska e benseven11
    Anėtarėsuar
    10-09-2002
    Vendndodhja
    new jersey-usa
    Postime
    13,816
    Si fillim te duhet te kesh dokument qe je bashkepronar,dhe ne dokument te jene te listuar emrat e pjestareve qe kane prone...Nqs prona ka 5 bashkepronar,do i kerkosh 1/5 e prones.
    Pastaj te duhet te besh marrveshje me pronaret e tjere qe te marresh copen qe te takon te shkeputesh nga bashkepronesia dhe kjo 1 e peste te njihet si pjesa jote me nje pronar te vetem,emrin tendBehet dokumenti marrveshjes,merren firmat e pjestareve te tjere te prones qe jane dakort e noterizon dhe kaq.
    ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

  10. #10
    i/e regjistruar Maska e Brari
    Anėtarėsuar
    23-04-2002
    Postime
    18,826
    te duhet dhe nje maqine llogaritse..

    e di kujt i thone na fshati jonė..maqin llogaritse?

    hmm..
    ta thom u..

    i thon kallashit..

  11. #11
    i/e regjistruar Maska e ajzberg
    Anėtarėsuar
    22-09-2004
    Postime
    2,214
    Citim Postuar mė parė nga Brari Lexo Postimin
    te duhet dhe nje maqine llogaritse..

    e di kujt i thone na fshati jonė..maqin llogaritse?

    hmm..
    ta thom u..

    i thon kallashit..
    Une e di qe i thone pallash...............
    Dija eshte injorance e mesuar.....

  12. #12
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    28-04-2011
    Postime
    5
    Po ku behet marreveshje me ta. Me kalojne perpara syve dhe nuk me flasin me goje jo me ti them dua te ndaj pronen ma jepni firmen te dal vec? Vetem nga inati nuk ta bejne ate nder. Dua ndonje zgjidhje me rruge ligjore. Ka ndonje ligj qe te jep te drejten te ndash pjesen e prones ne vete kur e ke me pjestar? Pronat jane te rregullta , me tapija, me emrin tim dhe te 4 bashkepronareve. A mund ti hedh ne gjyq une per ndarje me vete? Sa kushton gjyqi? Sa zgjat? Dhe a mbaron pune, kjo eshte me e rendesishme.
    A ka patur ndonjeri prej jush eksperience te tille dhe si ka perfunduar ceshtja?

  13. #13
    100%shqiptare Maska e loneeagle
    Anėtarėsuar
    25-04-2002
    Vendndodhja
    not where i want to be
    Postime
    4,224
    per ne shqiperi nuk e di ligjin por ketu eshte keshtu

    ne fillim i behet vleresimi nga nje kompani e pavarur

    pasi i behet vleresimi 1/5 eshte pjesa jote

    ti ke te drejte te maresh 1/5 ose te behet kompesimi per 1/5 dmth varet cfare preferon ti. nese nuk dot mareveshje ateher merr avokat sepse ka pas raste qe probleme te tilla kane kaluar ne ekstrem deri ne vrasje. harrova ku ndodhet prona cfare vendi? sa kushton varet cfare avokati merr vetem ki kujdes bej kontrat per cmim fiks jo ne baze te orve. sa zgjat varet ku jeton.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga loneeagle : 04-05-2011 mė 13:08
    I LOVE GOD

    j&g

  14. #14
    Citim Postuar mė parė nga Doni-1978 Lexo Postimin
    Po ku behet marreveshje me ta. Me kalojne perpara syve dhe nuk me flasin me goje jo me ti them dua te ndaj pronen ma jepni firmen te dal vec? Vetem nga inati nuk ta bejne ate nder. Dua ndonje zgjidhje me rruge ligjore. Ka ndonje ligj qe te jep te drejten te ndash pjesen e prones ne vete kur e ke me pjestar? Pronat jane te rregullta , me tapija, me emrin tim dhe te 4 bashkepronareve. A mund ti hedh ne gjyq une per ndarje me vete? Sa kushton gjyqi? Sa zgjat? Dhe a mbaron pune, kjo eshte me e rendesishme.
    A ka patur ndonjeri prej jush eksperience te tille dhe si ka perfunduar ceshtja?
    Lale ne ca qyteti jane keto pronat njehere? Se ka te beje edhe ku jane pronat. Nese jane te zena etj etj. Kte pune ta sqaron ndonje avokat, nuk sqarohet ne forum. Gjithsesi nese eshte prone e kthyer dhe e njohur qe eshte e juaja, besoj se mund ta maresh pjesen tende.

  15. #15
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    21-01-2011
    Postime
    4

    Red face

    Citim Postuar mė parė nga Doni-1978 Lexo Postimin
    Po ku behet marreveshje me ta. Me kalojne perpara syve dhe nuk me flasin me goje jo me ti them dua te ndaj pronen ma jepni firmen te dal vec? Vetem nga inati nuk ta bejne ate nder. Dua ndonje zgjidhje me rruge ligjore. Ka ndonje ligj qe te jep te drejten te ndash pjesen e prones ne vete kur e ke me pjestar? Pronat jane te rregullta , me tapija, me emrin tim dhe te 4 bashkepronareve. A mund ti hedh ne gjyq une per ndarje me vete? Sa kushton gjyqi? Sa zgjat? Dhe a mbaron pune, kjo eshte me e rendesishme.
    A ka patur ndonjeri prej jush eksperience te tille dhe si ka perfunduar ceshtja?
    Te njejtin problem kam edhe une, edhe shume te tjere. E keqja eshte se edhe avokatin qe gjeta shkoi e u lidh me ta dhe me sorollat mua ja tre vite, por ne fund i doli boja dhe s`i vjen aspak turp. Problemi eshte se ku do e gjesh nje avokat per se mbari??????

  16. #16
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    21-01-2011
    Postime
    4
    Citim Postuar mė parė nga dorinak Lexo Postimin
    Te njejtin problem kam edhe une, edhe shume te tjere. E keqja eshte se edhe avokatin qe gjeta shkoi e u lidh me ta dhe me sorollat mua ja tre vite, por ne fund i doli boja dhe s`i vjen aspak turp. Problemi eshte se ku do e gjesh nje avokat per se mbari??????
    Ose po e gjete ndonje me dergo numrin edhe mua.

  17. #17
    Ne ca qyteti jeni se jua gjej une avokatin!

  18. #18
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    21-01-2011
    Postime
    4
    Citim Postuar mė parė nga Bamba Lexo Postimin
    Ne ca qyteti jeni se jua gjej une avokatin!
    Nuk jetoj ne Shqiperi , por avokati me duhet nga Tirana . Nese ke ndonje emer me shkruaj ne private.

  19. #19
    Isis Maska e Mon.Alisa
    Anėtarėsuar
    15-09-2010
    Vendndodhja
    Kingdom of the Night
    Postime
    640
    Citim Postuar mė parė nga Doni-1978 Lexo Postimin
    Te dashur dhe fort te nderuar forumiste
    Jam ne hall te madh. Kam disa prona , por si shumica e shqiptareve i kam me pjestar te tjere, jo i vetem. Nuk i kam qejf sherret ndaj dua te dal i vetem me pronen qe me takon. A ka mundesi qe une te ndaj nje toke e cila ka 5 pjestare ku une jam njeri prej tyre dhe te marr pjesen qe me takon te vecuar nga te tjeret?
    A duhet te bej ndonje gjyq per ndarje prone ne kete rast apo ka ndonje ligj qe ma lejon kete? Qofte dhe nje meter po te kem e dua ta kem ne emrin tim dhe vec nga te tjeret.

    Po mundesh me bo qet sen....dmth i merr gjeodetet nga sektori per pronesi ne komun ata e ndajne parrcellen ne 5 pjes te barabarta ti caktojn pikat dhe shkon ne sektorin per kadaster edhe e barte ne emer tondin pjesen tonde.....Pooor duhesh edhe ne gjykat mi vertetu edhe me marr nje pelqim per kto gjera se bashku me 4 te tjeret qe kane HISE ne ate prone....
    "Effort creates intelligence."

  20. #20
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    15-09-2010
    Vendndodhja
    Prishtinė
    Postime
    511
    Citim Postuar mė parė nga Mon.Alisa Lexo Postimin
    Po mundesh me bo qet sen....dmth i merr gjeodetet nga sektori per pronesi ne komun ata e ndajne parrcellen ne 5 pjes te barabarta ti caktojn pikat dhe shkon ne sektorin per kadaster edhe e barte ne emer tondin pjesen tonde.....Pooor duhesh edhe ne gjykat mi vertetu edhe me marr nje pelqim per kto gjera se bashku me 4 te tjeret qe kane HISE ne ate prone....
    Pajtohem me ty.

Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •