Close
Faqja 3 prej 3 FillimFillim 123
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 47 prej 47
  1. #41
    i/e regjistruar Maska e mondishall
    Anëtarësuar
    28-11-2006
    Vendndodhja
    Ne Selanik te Greqise
    Postime
    2,690
    Sondash palaçoje i një sistemi palaçosh.
    -Pasja e shpirtit është privilegj për trupin. (E SH)

  2. #42
    Pak veta po kuptojne se te tille njerez e te tilla media qe promovojne te tille njerez jane nje tallje e hapur per inteligjencen e shqiptareve. A thua se shqiptaret nuk marrin vesh nga bota dhe jane analfabete qe mund ti thuash cte duash. Une nuk do hezitoja ta denoja kete sondazh edhe sikur te ishte ne favor te Rames. Mua me intereson vetem e verteta dhe cdo gje qe ka per synim ta manipuloje ate meriton diskreditim te pameshirshem.
    ABCÇDDhEËFGGjHIJKLLlMNNjOPQRRrSShTThUVXXhYZZh (Alfabeti Shqip, 36 gërma)

  3. #43
    Shpirt Shqiptari Maska e Albo
    Anëtarësuar
    16-04-2002
    Vendndodhja
    Philadelphia
    Postime
    30,348
    Postimet në Bllog
    17
    Citim Postuar më parë nga brooklyn2007 Lexo Postimin
    Pak veta po kuptojne se te tille njerez e te tilla media qe promovojne te tille njerez jane nje tallje e hapur per inteligjencen e shqiptareve. A thua se shqiptaret nuk marrin vesh nga bota dhe jane analfabete qe mund ti thuash cte duash. Une nuk do hezitoja ta denoja kete sondazh edhe sikur te ishte ne favor te Rames. Mua me intereson vetem e verteta dhe cdo gje qe ka per synim ta manipuloje ate meriton diskreditim te pameshirshem.
    Sondazhi nuk eshte aspak i gabuar. Rezultati final doli brenda parashikimit te sondazhit. Sondazhi tha qe rezultati final do te jete 58% Basha, 40% Rama me nje variacion prej 10%. Variacioni kaq i larte prej 10% nuk ishte per faj te Ganiut, eshte per faj se 30% e atyre qe u pyeten, refuzuan qe te tregojne se per ke votuan.

    8% eshte brenda gabimit prej 10% qe mbajtesit e sondazhit publikuan. Inteligjenca e shqiptareve nuk demtohet nga sondazhet politike, demtohet nga mosmbajtja e tyre. Ne gjithe vendet e botes demokratike, mbahen sondazhe te tilla.

    Albo

  4. #44
    i/e regjistruar Maska e Endri_
    Anëtarësuar
    16-02-2011
    Vendndodhja
    Tr
    Postime
    1,165
    Citim Postuar më parë nga Albo Lexo Postimin
    Sondazhi nuk eshte aspak i gabuar. Rezultati final doli brenda parashikimit te sondazhit. Sondazhi tha qe rezultati final do te jete 58% Basha, 40% Rama me nje variacion prej 10%. Variacioni kaq i larte prej 10% nuk ishte per faj te Ganiut, eshte per faj se 30% e atyre qe u pyeten, refuzuan qe te tregojne se per ke votuan.

    8% eshte brenda gabimit prej 10% qe mbajtesit e sondazhit publikuan. Inteligjenca e shqiptareve nuk demtohet nga sondazhet politike, demtohet nga mosmbajtja e tyre. Ne gjithe vendet e botes demokratike, mbahen sondazhe te tilla.

    Albo
    Ne asnje sondazh te botes nuk mund te kete marzh prej 8% te gabimit se ashu gjithe e bejme nje sondazh te tille. Edhe une mund te dal edhe them fiton basha 60 % me 40% = 8% ja lej marzhit te gabimit dhe nqf se del 51% me 49% them qe ja qellova ne koke rezultatit se 8% ishte marzhi gabimit .

    Me verte doli PS dhe publikoi sondazhin e saj ,por ishte mrena llogjikes ,e nxorri 53% me 47% ne favor te Rames ,marzhi gabimit qe mori persiper PS ishte 2.5% ,gje e cila nuk rezultoi ekzakt fare por qe besoj eshte mrena llogjikes.

    Perfundimisht Ganiu eshte njeriu më me fat n'bote sepse merr pare qyl nga kontrata qe ka me klanin per sondazhe skandaloze te ksij lloj. Kto jane standartet qe kerkon berisha ,qe ti beje qefin vetes sa me shume ashu sic tha sot qe shqiperia eshte nje zvicer me det

  5. #45
    Citim Postuar më parë nga Albo Lexo Postimin
    Sondazhi nuk eshte aspak i gabuar. Rezultati final doli brenda parashikimit te sondazhit. Sondazhi tha qe rezultati final do te jete 58% Basha, 40% Rama me nje variacion prej 10%. Variacioni kaq i larte prej 10% nuk ishte per faj te Ganiut, eshte per faj se 30% e atyre qe u pyeten, refuzuan qe te tregojne se per ke votuan.

    8% eshte brenda gabimit prej 10% qe mbajtesit e sondazhit publikuan. Inteligjenca e shqiptareve nuk demtohet nga sondazhet politike, demtohet nga mosmbajtja e tyre. Ne gjithe vendet e botes demokratike, mbahen sondazhe te tilla.

    Albo
    Sikurse e tha dhe Endri me lart edhe sikur une me ty (qe s'jemi statisticien) te kishim dale ne Tirane me fletushka pyetsoresh ne duar nuk do kishim qene kaq shume gabim. Pastaj sa me gabim se kaq mund te dalesh ku ajo qe deklaron ti eshte 10 pike % me poshte se realiteti? Dhe paj zotin leri ato 30% dhe komente te llojit Fahri Balliu
    ABCÇDDhEËFGGjHIJKLLlMNNjOPQRRrSShTThUVXXhYZZh (Alfabeti Shqip, 36 gërma)

  6. #46
    i/e regjistruar Maska e OO7
    Anëtarësuar
    07-12-2004
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    3,823
    Ky sondazh nuk ja vlen te diskutohet më, jo tani por qe ne momentin qe eshte bere sepse dihet qe Gani Bobi eshte i flakt pas Sali Berishes, dhe mos mendoni se ka fituar lek nga Klani, e ka bere falas dhe me kenaqesi. Ky sondazh ishte ne vrazhden e presionit te gjithanshem nga pushteti ne kto zgjedhje.
    Me kujtohet naten e 8 majit qe u shpall sondazhi, Blendi Fevziu e pyeti me insistim ate zoterin qe perfaqesonte Gani Bobin duke i thene se a do vije ktu ne studio pasi te dilte rezultati per ballafaqim, dhe ai u pergjigj po. Por ku eshte ky "zoteri" qe na shpalli ate rezultat parashikues? Pse nuk erdhi ne emisionin e Fevziut?
    Kta jan njerez pa vlera, njerez "kurva" i thot populli ktyre tipave qe hedhin gurin dhe mcefin doren.

  7. #47
    i/e regjistruar Maska e Brari
    Anëtarësuar
    23-04-2002
    Postime
    18,826
    sikur keta te "gani bobit" te ishin te berishes.. u kish vene drune PS-ja..

    mirpo PS asnjihere nuk e ka nguc ekipin qe merret me kte ganibob-sondazhin..


    pse..
    sepse mjeshtrat e PS-se kan leverdi nga kjo pune..
    ata e shfrytzojn kte sondazh budalla..

    demokrati kenaqet kur e lexon kte sondazh para votimeve..
    fituam thote e qekemi perpara sa te dush kshuqe spo shkoj fare me pa e kam a jo emrin ne liste e se ku e kam qendren e votimit.. e diten e votimit vete te cuni xhajes me e nimu me bo murin..

    kte do namiku.. ruci e erion palafiku.. dhe.. vazhdojn punen.. dhe fitojn..

    ..



    mire eshte qe ki ekip hajvanesh qe bejn kte sondazhin.. te mos duken me ne shqiperi..

    ndoshta dhe sjan bash hajvana..
    mundet rrujn dhe ndonji thes me pare nga ko.q.e kandaret e pd-se..
    kush e di..
    ose i paguan dokle..
    ejani u thot e bejuani po.rdh mendjen ketire te PD-se se ashtu na duhet.. qe ti vem ne gjume..



    .

Faqja 3 prej 3 FillimFillim 123

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •