Close
Faqja 1 prej 4 123 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 68
 1. #1
  back to origin Maska e ☆Angie☆
  Anėtarėsuar
  02-11-2007
  Vendndodhja
  Skyline
  Postime
  2,575
  Faleminderit
  4
  11 falenderime nė 11 postime

  Zgjedhjet lokale: Rezultatet e zgjedhjeve vendore ne Shqiperi

  Pjesmarrja ne zgjedhje:  Deri nė orėn 19.00


  Gjithsej%
  1 Qarku BERAT BASHKIA BERAT 42,6
  2 Qarku BERAT BASHKIA KUCOVE 39,9
  3 Qarku BERAT BASHKIA COROVODE 60,7
  4 Qarku DIBER BASHKIA PESHKOPI 57,9
  5 Qarku DIBER BASHKIA BURREL 57,5
  6 Qarku DIBER BASHKIA BULQIZE 61,1
  7 Qarku DURRES BASHKIA DURRES 31,0
  8 Qarku DURRES BASHKIA KRUJE 66,3
  9 Qarku ELBASAN BASHKIA ELBASAN 50,1
  10 Qarku ELBASAN BASHKIA GRAMSH 53,4
  11 Qarku ELBASAN BASHKIA PEQIN 59,1
  12 Qarku ELBASAN BASHKIA LIBRAZHD 58,3
  13 Qarku FIER BASHKIA FIER 38,1
  14 Qarku FIER BASHKIA LUSHNJE 46,3
  15 Qarku FIER BASHKIA BALLSH 44,2
  16 Qarku GJIROKASTER B. GJIROKASTER 51,0
  17 Qarku GJIROKASTER B. TEPELENE 76,1
  18 Qarku GJIROKASTER BASHKIA PERMET 38,9
  19 Qarku KORCE BASHKIA KORCE 44,7
  20 Qarku KORCE BASHKIA ERSEKE 51,7
  21 Qarku KORCE BASHKIA POGRADEC 50,8
  22 Qarku KORCE BASHKIA BILISHT 60,6
  23 Qarku KUKES BASHKIA KUKES 65,6
  24 Qarku KUKES BASHKIA KRUME 76,9
  25 Qarku KUKES BASHKIA BAJRAM CURRI 58,3
  26 Qarku LEZHE BASHKIA LEZHE 39,3
  27 Qarku LEZHE BASHKIA RRESHEN 51,5
  28 Qarku LEZHE BASHKIA LAC 44,0
  29 Qarku SHKODER BASHKIA SHKODER 38,0
  30 Qarku SHKODER BASHKIA PUKE 77,9
  31 Qarku SHKODER BASHKIA KOPLIK 59,8
  32 Qarku TIRANE BASHKIA TIRANE 47,3
  33 Qarku TIRANE BASHKIA KAMEZ 28,6
  34 Qarku TIRANE BASHKIA KAVAJE 38,5
  35 Qarku VLORE BASHKIA VLORE 42,2
  36 Qarku VLORE BASHKIA SARANDE 38,4
  37 Qarku VLORE BASHKIA DELVINE 45,6


  QARKU Gjithsej %
  Qarku BERAT 47,7
  Qarku DIBER 58,8
  Qarku DURRES 48,7
  Qarku ELBASAN 55,2
  Qarku FIER 42,9
  Qarku GJIROKASTER 55,3
  Qarku KORCE 52,0
  Qarku KUKES 66,9
  Qarku LEZHE 44,9
  Qarku SHKODER 58,6
  Qarku TIRANE 38,1
  Qarku VLORE 42,1
  Total rang vendi 50,9  Burimi: KQZ
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Albo : 08-05-2011 mė 21:00
  Elegance is an attitude.

 2. #2
  Mire ėshte puna mire Maska e PLAKU
  Anėtarėsuar
  19-05-2002
  Postime
  2,463
  Faleminderit
  0
  8 falenderime nė 8 postime
  http://www.botasot.info/img/b3r.Basha-Rama-t.jpg

  Sondazhi i Gani Bobit: Basha fiton me 58.4%, Rama humb me 39.8%

  Exit-Poll tregon sesi votat pėr partitė pėr Kėshillin Bashkiak tė Tiranės, nxjerrin fituese Partinė Demokratike me 52%, pasuar nga Partia Socialiste me 40 %
  Rezultatet paraprake tė publikuara tani nga sondazhi i Gani Bobit, tregojnė sesi kandidati pėr Bashkinė e Tiranės “Aleanca pėr Qytetarin”, Lulzim Basha, i fiton zgjedhjet me nivelin prej 58.4%.
  Ndėrsa rivali i tij socialist, kandidati i “Aleanca pėr tė Ardhmen”, Edi Rama, i humb ato me njė total votash prej 39.8%.
  Kurse pėr Hysni Milloshin, kandidatin e tretė pėr Bashkinė e Tiranės ky exit-poll jep vetėm shifrėn prej 0.4%.
  Nga ana tjetėr, ky sondazh tregon sesi votat pėr partitė politike pėr Kėshillin Bashkiak tė Tiranės, nxjerrin fituese Partinė Demokratike me 52%, pasuar nga Partia Socialiste me 40% dhe Lėvizja Socialiste pėr Integrim me 6.2%.
  I pyetur nė lidhje me pėrqindjen e mundshme tė gabimit nė kėtė sondazh, Shkėlzen Maliqi, president i Institutit Hulumtues Gani Bobi, sqaroi se kjo normė mund tė jetė 10 pėrqind.
  Ja kuotat e paraqitura nga Gani Bobi:
  Njėsia Bashkiake nr 1
  Agron Sota 57%
  Lindita Nikolla 43.7%
  Njėsia Bashkiake nr 2
  Elez Gjoca 62%
  Artemon Cukalla 37.2%
  Njėsia Bashkiake nr 3
  Ilir Kokona 67%
  Njėsia Bashkiake nr 4
  Hysen Xhura 57%
  Vahit Kalaja 42.9%
  Njėsia Bashkiake nr 5
  Erisa Xhixho 46.5%
  Jeta Seitaj 53.5%
  Njėsia Bashkiake nr 6
  Luzhiana Abazaj 53.5%
  Krenar Cenollari 46.5%
  Njėsia Bashkiake nr 7
  Krenar Alimehmeti 60.7%
  Erion Koka 40%
  Njėsia Bashkiake nr 8
  Arben Tafaj 62%
  Sadi Vorpsi 38%
  Njėsia Bashkiake nr 9
  Indrit Fortuzi 62.5%
  Armond Halebi 38%
  Njėsia Bashkiake nr 10
  Blendi Fuga 65%
  Enada Alikaj 35%
  Njėsia Bashkiake nr 11
  Haki Mustafa 66.5%
  Naim Asllani 33.5%

  Bota Sot
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Albo : 08-05-2011 mė 20:58
  Pa Kosovė e Ēamėri nuk ka Shqipėri

 3. #3
  Mire ėshte puna mire Maska e PLAKU
  Anėtarėsuar
  19-05-2002
  Postime
  2,463
  Faleminderit
  0
  8 falenderime nė 8 postime
  Basha: Sot fitoi qytetari, unė do pres numėrimin e votave


  http://www.balkanweb.com/foto/43023.jpg

  TIRANE-Kandidati i “Aleancės pėr qytetarin”, Lulzim Basha doli nė mesnatė nė konferencėn pėr shtyp ku pėrshendeti procesin e votimit tė cilin e cilėsoi transparent me rekord pjesmarrjeje dhe plotėsisht tė ndershėm. Basha tha se nuk do bėjė asnjė deklaratė pėr shplljen e vetes fitues, pasi sic u shpreh ai, do tė presė rezultatin qė do tė dalė nga numėrimi i votave.

  “Qytetari i fundit i Tiranės qė kishte mbetur pa hedhur votėn e tij sapo votoi dhe nuk ka mė asnjė qytetar qė mbeti pa votuar. Dhe unė kam zgjedhur pikėrisht kėtė moment tė dal nė kėtė konferencė pėr shtyp. Falenderoj qytetarėt e Tiranės qė u gjithėpėrfshinė nė kėtė fushatė, mundėsinė qė mė dhanė mua, por mbi tė gjitha pėr atmosferėn e qetė pėr respektin e ndėrsjellė qė dėshmuan nė kėtė ditė. Pjesmarrja e sotme dėshmoi njė rekord elektoral sot. Procesi ishte i ndershėm demokratik dhe tėrėsisht ligjor. Theksoj se me kėtė qė u dėshmua nė kėtė proces votimi, nė kėto zgjedhje janė fitues qytetarėt e Tiranės”.

  Basha theksoi se pavarėsisht se exit poll-et dhe sondazhet e tregojnė atė favorit kundrejt kundėrshtarit politik Rama, personalisht nuk do tė prononcohet pėr fitues.
  “Exit poll, sondazhet janė jashtėzankonisht premtuese, por unė dua tė pres tė numėrohet vota e qytetarit tė Tiranės. Procesi i ndershėm ėshtė rezultati mė i mirė pėr qytetin tonė dhe gjithė vendin. Jam i vendosur tė pres, tė respektojmė procesin deri nė fund. Pėrshėndes sot kėtė pjesmarrje, transparencėn, klimėn dhe natyrėn e qetė tė votimit duke shpresuar qė kjo tė vijojė dhe me procesin e numėrimit, shpresoj qė kjo tė zbatohet”.

  (d.b/BalkanWeb)  Rama: Incidentet e bėjnė mė tė ēmuar fitoren tonė

  http://www.balkanweb.com/foto/43021.jpg

  TIRANĖ- Kryesocialisti Rama rreth orės 22:50 nė njė konferencė pėr shtyp menjėherė pas pėrfundimit tė procesit tė votimit, deklaroi se Partia Socialiste e ka tė fituar kryeqytetin, ndėrsa sipas tij, fitorja mė e bukur do jetė ajo e gjithė Shqipėrisė.

  “Mirėnjohje tė gjithė atyre qė na besuan dhe votuan nuk do zhgėnjej asnjė. Edhe ata qė s’na votuan pėr ne janė tė barabartė dhe do t’ju shėrbejmė pėr ti treguar se rruga jonė ėshtė e vetja rrugė. Fitorja jonė nė Tiranė ėshtė e qartė, mbetet tė shihet vetėm thellėsia e rezultatit. E bukur do tė jetė fitorja nė tė gjithė vendin”, tha Rama.

  Kryetari i PS deklaroi se nė cdo cep tė vendit ka pasur kėrcėnime tė qytetarėve, parregullsi e incidente, por sic tha ai, kėto e bėjnė mė tė ēmuar fitore.
  “Domosdoshmėri qė puna e bėrė deri tani nėn njė presion tė shėmtuar tė vazhdojė me ngulm me pasion tė hekurt. Beteja vazhdon dhe ėshtė e qartė. Ne kemi detyrim nė cdo cep tė Shqipėrisė tė nxjerrim nga kutitė shprehjen e vullnetit tė popullit sovran pa lejuar qė rrugės ajo tė cėnohet apo deformohet. Presionet, kėrcėnimet, pėrpjeke tė gjithanshme pėr tė ushtruar tė gjithė trysninė e pushtetit mbi shqiptarėt qė nuk ua kishin borxh oborrit tė Saliut e Ilirit ishin prezente”, shtoi Rama.

  Ai deklaroi se zgjedhjet ishin mė tė bukurat nė ekran, por mė tė shėmtuarat nė realitet, duke iu referuar parregullsive. Lideri i opozitės shtoi se “Media ka dėshmuar disa detaje anė e mbanė vendit, mjafton votimi i tė burgosurve nėpėr kryeqytet pėr tė dhėnė njė pamje tė faktit, se jo vetėm ishte njė turp por edhe se kundėrshtarėt ishin tė vetėdijshėm pėr humbjen dhe tė papėrgjegjshėm pėr tė garantuar procesin si pėrgjegjėsit e vetėm pėr garantimin e tij, kėto nuk e cėnojnė por e bėjnė mė tė ēmuar fitoren tonė”, theksoi Rama.

  Sipas Ramės “Ne jemi nė kėmbė nė tė gjithė Shqipėrinė pėr tė mbrojtur cdo votė, pėr ta numėruar ashtu sic qytetari e ka pėrcaktuar”.
  (m.a/BalkanWeb)
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Albo : 08-05-2011 mė 20:59
  Pa Kosovė e Ēamėri nuk ka Shqipėri

 4. #4
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,083
  Faleminderit
  64
  769 falenderime nė 629 postime
  Berisha: 8 Maji, njė proces i qetė dhe dinjitoz zgjedhor

  “Pėrshėndes qytetarėt pėr procesin e qetė zgjedhor dhe dinjitoz qė realizuan nė ditėn e Evropės, si evropianė”.

  Kėshtu ka pohuar kryeministri Berisha nė njė konferencė tė posaēme pėr shtyp pas mbylljes sė procesit zgjedhor tė 8 Majit.

  Nga ana tjetėr, ai nuk harroi tė pėrshėndeste publikisht as komisionerėt, tė cilėt i cilėsoi si persona qė ditėn tė respektojnė ligjin nė kėtė ditė tė rėndėsishme pėr vendin.

  “Por falėnderoj edhe median, qė rendi nė tė gjithė vendin, duke e bėrė transparencėn e procesit zgjedhor, mė mirė se kurrė”, shtoi ndėr tė tjera kreu i qeverisė.

  Mė tej, ai u bėri thirrje edhe komisionerėve tė plotėsojnė dhe respektojnė me rigorozitet kėrkesat e njė procesi mė tė saktė tė mundshėm.

  “Jam kėtu pėr tė garantuar qytetarėt shqiptarėt se Partia Demokratike dhe Aleanca pėr Qytetarin ėshtė e vendosur tė njohė dhe respektojė ēdo votė dhe pėr rrjedhojė, tė njohė edhe ēdo rezultat tė kėtyre zgjedhjeve”, tha ai.

  Duke e kėrkuar njė gjė tė tillė edhe nga kundėrshtari politik, pėr tė hequr dorė njėherė e mirė nga praktikat e kontestimit tė votės sė qytetarėve.

  Klan

 5. #5
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,083
  Faleminderit
  64
  769 falenderime nė 629 postime
  Rama: Zgjedhjet mė tė bukura nė ekran, tė shėmtuara nė realitet

  Kryetari i Partisė Socialiste, nė njė deklaratė pėr shtyp, deklaroi se beteja do tė vazhdojė dhe do tė jetė e gjatė, ndėrsa fitorja ėshtė e sigurtė, kjo pėr opozitėn. Duke shprehur mirėnjohje pėr tė gjithė popullin tė cilėt kanė votuar dhe ata tė cilėt nuk kanė votuar, kreu i opozitės, shpreh mirėnjohje duke thėnė se tė gjithė do tė jenė tė barabartė dhe tė respektuar, sikundėr do ti shėrbejė me tė njėjtėn pėrkushtim.


  Rama me nota ironike deklaroi se kėto zgjedhje kanė qėnė mė tė mirat nė ekran, por ndėrkohė, ishin zgjedhjet mė tė shėmtuara nė realitetin e njėrėzve tė zakondshėm.


  Pėr ti thėnė “kurrė mė presionit”, kryesocialisti nga selia rozė e vijoi mė tej mendimin, duke shtuar se cdo votė do tė numėrohet, duke e bėrė mė tė cmuar fitoren.


  “Ne jemi nė kėmbė, 24 nė 24 nė tė gjithė Shqipėrinė, pėr tė mbrojtur cdo votė, duke e numėruar sikurse e ka pėrcaktuar vullneti i cdokujt qytetari” tha mė tej Rama.

  ORA NEWS

 6. #6
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,083
  Faleminderit
  64
  769 falenderime nė 629 postime
  Si do numėrohen votat nė Tiranė

  Procesi i numėrimit tė fletėve tė votimit pėr njė njėsi bashkiake nė Tiranė do tė fillojė vetėm nė momentin kur nė vendin e numėrimit tė votave tė ketė ardhur edhe kutia e fundit e asaj KZAZ-je.Kodi Zgjedhor dhe manuali i grupit tė numėrimit tė votave pėrcaktojnė njė procedurė tė detajuar pėr mėnyrėn se si numėrohen fletėt e votimit, cilat kuti tė qendrave tė votimit numėrohen tė parat dhe si veprohet nė rastin e Tiranės, kur ka katėr kuti votimi.

  Numėrimi
  Grupet e numėrimit pėrbėhen nga katėr anėtarė. Komisioni i qendrės sė votimit, pas pėrfundimit tė procesit zgjedhor, i dėrgon kutitė e votimit pranė vendit tė numėrimit tė votave. Sipas pikės 2 tė nenit 114, tė Kodit Zgjedhor, “kutia/kutitė e votimit me fletėt e votimit dhe kutia me materialet e votimit dorėzohen nė vendin e numėrimit tė votave (VNV) sa mė shpejt qė tė jetė e mundur, por jo mė vonė se tri orė nga mbyllja e votimit nė qendrėn e votimit. Dėrgimi i tyre bėhet me automjet, nė tė cilin ndodhen anėtarėt dhe sekretari i KQV-sė, si dhe njė punonjės policie, i cili ka detyrė tė garantojė shoqėrimin dhe mosprekjen e kutisė/kutive tė votimit me fletėt e votimit dhe tė kutisė sė materialeve tė votimit”. Pas dėrgimit tė kutive tė qendrave tė votimit, anėtarėt e KZAZ-sė verifikojnė nėse kanė mbėrritur tė gjitha kutitė dhe kur kjo konstatohet, merret vendim pėr nisjen e numėrimit tė votave. Kjo procedurė shėnohet nė librin e protokollit tė mbledhjeve.


  Kutitė e para
  Nė manualin e grupit tė numėrimit tė votave pėrcaktohet mėnyra se si nis procesi i numėrimit tė fletėve tė votimit. Kutia e parė nė secilėn KZAZ numėrohet ajo me numrin mė tė vogėl rendor tė qendrės sė votimit. “Anėtarėt e grupeve tė numėrimit, me radhė dhe vetėm sipas numrit rendor rritės tė qendrave tė votimit, marrin nga stiva e kutive tė votimit kutitė e votimit me fletėt e votimit dhe kutinė respektive me materialet e votimit tė vetėm njė qendre votimi dhe i vendosin pranė tryezės sė grupit tė numėrimit pėrkatės”, thuhet nė pikėn 2 tė nenit 116 tė Kodit. Pėr tė pasur njė ide sa mė tė qartė pėr kutitė e para qė do tė numėrohen, gazeta boton pesė kutitė e para tė secilės KZAZ nė Tiranė qė do t’i nėnshtrohen procesit tė numėrimit rreth orės 22:00 tė mbrėmjes sė sotme, kur tė nisė edhe procesi i numėrimit. Pas numėrimit tė tė gjitha votave dhe heqjes mėnjanė tė atyre tė pavlefshme, plotėsohet procesverbali pėr secilėn qendėr votimi, i cili kalon nė kohė sa mė tė shpejtė edhe nė KQZ. Nė tė njėjtėn kohė, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka parashikuar edhe rendin e numėrimit tė votave nė Tiranė, ku 11 zonat e qytetit kanė katėr kuti votimi. Sipas kėtij vendimi dhe Kodit Zgjedhor, fillimisht do tė numėrohen votat pėr kryetarin e Bashkisė sė Tiranės dhe Kėshillit Bashkiak tė Tiranės. Vetėm pasi tė pėrfundojė plotėsimi i procesverbaleve pėr tė gjitha qendrat e votimit tė KZAZ-sė, nis numėrimi i votave pėr kryetarin e njėsisė bashkiake dhe kėshillin e njėsisė bashkiake.


  3 orė
  Sipas Kodit Zgjedhor, kutitė nga tė gjitha qendrat e votimit nė Tiranė duhet tė grumbullohen nė vendin e numėrimit tė votave brenda tri orėsh nga momenti kur ėshtė mbyllur procesi zgjedhor.

  11 vende
  Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka pėrcaktuar 11 vende nė Tiranė ku do tė numėrohen votat pėr tė
  gjitha njėsitė bashkiake. Numėrimi do tė fillojė nga qendra me numrin rendor mė tė vogėl.
  Kutitė e para qė do tė numėrohen nė Tiranė
  Njėsia 1: 1681 Kopshti Nr. 56, Rr. “Shemsi Haka”
  1682 Kopshti Shkozė rruga “Ali Shefqeti”
  1682/1 Kopshti Shkozė rruga “Ali Shefqeti”
  1683 Sh. “Kushtrimi Lirisė” Rr. “Ali Demi”
  1683/1 Sh. “Kushtrimi i Lirisė” Rr. “Ali Demi”
  Numėrimi nė palestrėn e shkollės “Kushtrimi i Lirisė”
  Njėsia 2: 1708 Kopshti Nr. 18
  1708/1 Kopshti Nr. 18
  1709 Shkolla “Mihal Grameno”
  1709/1 Shkolla “Mihal Grameno”
  1710 Shkolla e Baletit
  Numėrimi nė palestrėn e Korpusit Universitar
  Njėsia 3: 1749 Shkolla “Kongresi i Lushnjės”
  1750 Shkolla “Kongresi i Lushnjės”
  1751Shkolla “Nikel Dardani”
  1752 Shkolla “Kongresi i Lushnjės”
  1753 Shkolla “Kongresi i Lushnjės”
  Numėrimi nė palestrėn e shkollės 9-vjeēare “Hasan Prishtina”
  Njėsia 4: 1782 Rruga e Dibrės, Ēerdhja Nr. 48
  1783 Rruga e Dibrės, Kopshti Nr. 51
  1784 Rruga e Dibrės, Kopshti Nr. 51
  1784/1 Rruga e Dibrės, Kopshti Nr. 51
  1785 Shkolla “Gjon Buzuku”
  Numėrimi nė palestrėn e shkollės “Bajram Curri”
  Njėsia 5: 1814 Kopshti Nr. 42, Rr. “Nikolla Tupe” 1814/1 Kopshti Nr. 42 Rr. “Nikolla Tupe” 1816 Kopshti Nr. 42 Rr. “Nikolla Tupe”
  1817 Kopshti Nr. 31, Rr. “Pjetėr Bogdani”
  1818 Kopshti Nr. 31, Rr. “Pjetėr Bogdani”
  Numėrimi nė palestrėn e shkollės “Vasil Shanto”
  Njėsia 6: 1856 Shkolla “Karl Gega”
  1857 Shkolla “Myslim Keta”
  1857/1 Shkolla “Myslim Keta”
  1858 Shkolla “Myslim Keta”
  1858/1 Shkolla “Myslym Keta”
  Numėrimi nė palestrėn e shkollės 9-vjeēare
  “Myslym Keta”
  Njėsia 7: 1882 Lokali i Shaban Gjonit
  1883 Fakulteti i Inxhinierisė sė Ndėrtimit
  1885 Shkolla “Gustav Majer”
  1885/1 Shkolla “Gustav Majer”
  1886 Shkolla 9-vjeēare “Dhora Leka”
  Numėrimi nė palestrėn e shkollės “Gustav Majer”
  Njėsia 8: 1921 Poliklinika Qendrore
  1922 Kopshti Nr.19
  1923 Kopshti Nr.19
  1924 Shkolla e Kuqe
  1925 Shkolla “Partizani”
  Numėrimi nė palestrėn e Shkollės sė Kuqe
  Njėsia 9: 1947 Shkolla “Sinan Tafaj”
  1948 Shkolla “De Rada”
  1949 Shkolla “De Rada”
  1949/1 Shkolla “De Rada”
  1950 Kopshti Nr. 36
  Numėrimi nė sallėn e mbledhjeve tė Muzeut Kombėtar
  Njėsia 10: 1979 Shkolla “Dora Distria”
  1980 Shkolla “Dora Distria”
  1980/1 Shkolla “Dora Distria”
  1981 Shkolla “Dora Distria”
  1982 Shkolla “K. Kristoforidhi”
  Numėrimi nė palestrėn e shkollės “Avni Rustemi”
  Njėsia 11: 2000 Laprakė 61, Rr “P.Dardha”, ēerdhja 2000/1 Laprakė 61, Rr “P.Dardha”, ēerdhja
  2001 Laprakė 61, shkolla “28 Nėntori”
  2002 Laprakė 61, Ambulanca Q. Sh
  2002/1 Laprakė 61, Ambulanca Q. Sh
  Numėrimi nė palestrėn e Ins. Inspektim Shpėtimit tė Minierave


  LSI: PS do tė prishė zgjedhjet nė disa qendra nė Tiranė

  Pėrfaqėsuesi i LSI-sė nė KQZ, Ylli Manjani, tha dje se kjo forcė politike ka informacion se PS-ja po planifikon tė prishė zgjedhjet nė disa qendra votimi nė Tiranė. Sipas Manjanit, bėhet fjalė pėr njėsitė numėr 3 dhe 6, tė cilat drejtohen aktualisht nga pėrfaqėsuesit e LSI-sė. “Kemi informacion se PS po merr masa qė ditėn e zgjedhjeve, nė disa njėsi, nė disa qendra votimi, tė bllokojė procesin e votimit duke krijuar incidente. Nga tė dhėnat tona paraprake na rezulton se kjo gjė pritet tė ndodhė nė Njėsinė Nr. 3, nė qendrat e votimit 1762, 1762/1, 1751, 1756, 1766, 1766/1 dhe nė Njėsinė Nr. 6, nė qendrat e votimit tė shkollės “Mysine Kokalari”, nė qendrat e votimit 1866, 1866/1, 1867, 1867/1, 1868, 1868/1, 1869, 1869/1, te Shkolla “Lasgush Poradeci”, e cila ka pesė qendra votimi, si dhe nė shkollėn “Kongresi i Manastirit” me dy qendra votimi, ku sipas tė dhėnave tona, pritet qė PS tė inskenojė incidente me lista paralele dhe provokim tė hapur tė militantėve”, u shpreh Manjani nė mbledhjen e KQZ-sė. Por, i menjėhershėm ishte reagimi i PS-sė. Pėrfaqėsuesi i kėsaj partie, Eridian Saliani, tha se akuzat nuk janė tė vėrteta. Nga ana e tij, Saliani tha se nė disa shkolla maturantėve u janė blerė kartat e identitetit nga PD pėr tė votuar kėtė forcė politike. “Manjani tregoi njė ėndėrr para jush kėtu. U pėrmendėn disa qendra nė njėsitė 3 dhe 6. Kėto janė tėrėsisht tė pavėrteta. Ne kemi bėrė thirrje qė KQZ nuk duhet tė lejojė qė foltorja e kėtij institucioni tė pėrdoret pėr tė krijuar situata qė janė vetėm nė mendjet e kėqija tė personave qė nuk janė pjesė e PS-sė. Edhe ne kemi dėgjuar qė po blihen karta identiteti. Kemi dėgjuar qė nxėnėsit janė nxjerrė nė miting dje dhe tė dielėn janė thirrur nga drejtuesit e shkollave qė me kartat qė kanė marrė paraprakisht, tė votojnė pėr PD-nė”, tha Saliani.

  Fleta e votimit 4 sekonda para kamerės

  “Numėruesi i parė ėshtė i detyruar t’ua tregojė fletėt e votimit anėtarėve tė grupit tė numėrimit. Numėruesi i parė vendos njė nga njė fletėt e votimit nė kamerėn regjistruese, jo mė pak se katėr sekonda, nė mėnyrė qė tė shikohet qartėsisht nė monitor shenja qė tregon vullnetin e zgjedhėsit”, thuhet nė manual. Mė pas, fleta e votimit, pasi konsiderohet qė ėshtė e rregullt, dėrgohet nė fletėt e tjera tė atij kandidati ose subjekti.


  PS: Nė Fushė-Krujė u ndryshua qendra e votimit

  PS denoncoi dje ndryshimin e njė qendre votimi nė Fushė-Krujė. Para pak ditėsh ishte vendosur qė votimet tė kryheshin nė njė lokal nė qendėr tė fshatit Arameres, por pas tėrheqjes sė materialeve zgjedhore, pėrfaqėsuesit e kandidatit socialist kanė mėsuar se votimi do tė kryhet nė njė shtėpi private nė qendėr tė kėtij fshati. “Nuk vendoset qendra e votimit nė mėnyrė tė njėanshme dhe pa dijeninė e pėrfaqėsuesve tė Komisionit tė Zgjedhjeve, tė cilėt e kanė caktuar”, tha deputetja e PS-sė, Rudina Seseri.

  ADI SHKEMBI
  Panorama

 7. #7
  Perjashtuar Maska e Llapi
  Anėtarėsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,975
  Faleminderit
  37
  212 falenderime nė 206 postime
  Shkodėr, rrėfehet komisioneri PS: Mė rrahėn militantėt PD


  Shkodėr, rrėfehet komisioneri PS: Mė rrahėn militantėt PDSHKODER- Njė komisioner i Partisė Socialiste nė qendrėn e votimit numėr 345 nė Kuq tė Shkodrės ėshtė goditur me shkelma dhe grushta nga 4 persona, vetėm pak minuta pasi ka dalė nga qendra e votimit, pak pasi ka nisur procesi i votimit. Nė njė prononcim pėr NEWS24 komisioneri i PS-sė tha se kishin qenė militantė tė PD-sė tė cilėt e kishin goditur.

  “Tek qendra e votimit ngula kėmbė pėr tė zbatuar rregullat e ligjit. Nė njė moment kur dola jashtė mė qėlluan 3- 4 vetė njėherėsh me cfarė kishin nė dorė. Mė qėlluan me grushte dhe mė bėnė nė kėtė gjėndje qė jam. “- ka thėnė komisioneri i Partisė Socialiste Bahri Meti. Votimi nė njėsinė numėr 345 nė Kuc tė Shkodrės ėshtė
  ndėrprerė, pėr tu rinisur mė vonė , ndėrkohė qė komisioneri i PS i plagosur ėshtė dėrguar pėr mjekim nė Spitalin e Shkodrės.
  (s.g/BalkanWeb)

 8. #8
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,083
  Faleminderit
  64
  769 falenderime nė 629 postime
  Vijon numėrimi nė Tiranė, kryeson Edi Rama

  UPDATE- Ne oret e para te dites se sotme, kandidati i “Aleances per te ardhmen” Edi Rama, kryeson ne Tirane ndaj rivalit te tij Lulzim Basha.
  Te dhenat nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve bejne me dije se deri ne oren 10.45 jane numeruar 22 kuti nga 485 qe jane gjithsej ne Tirane. Nga numerimi i tyre rezulton se Rama kryeson me 6382 vota, nderkohe rivali demokrat Lulzim Basha ka marre 5439 vota.
  Ne tre KZAZ, ato me numer 58, 59, 55 eshte nderprere procesi i numerimit. Shkak mesohet se eshte bere lodhja e komisionereve, te cilet pas nje konsensusi mes tyre kane rene dakord per te bere disa ore pushim.
  Ne heret, kandidati i “Aleancės pėr tė ardhmen” Edi Rama kryesonte me 5515 vota, ndėrsa kandidati i “Aleances per qytetarin”, Lulzim Basha 4762 vota.

  Elbasan
  Kryeson Qazim Sejdini i PS me me 3485 vota kundrejt Durim Hushit te “Aleanca per Qytetarit” me 2420 vota.

  Korce
  Ne 8 kuti te numeruara, kryeson Niko Peleshi i PS me 1763 vota kundrejt Andrea Manos i PD me 1504 vota.

  Fier
  Kandidati i “Aleances per te ardhmen” Baftjar Zeqaj kryeson me 3217 vota ndaj kandidatit demokrat, Ilir Bele me 2241

  Lushnje
  Ne bashkinė e Lushnjes kandidati i koalicionit “Aleanca pėr tė ardhmen” Fatos Tushe kryeson me 1849 vota kundrejt kandidatit “Aleanca pėr qytetarin” Sanxhaku i cili ka marrė 1344 vota.

  Lezhe
  Nė bashkinė e Lezhės kandidati i “Aleancės pėr qytetarin” Viktor Tushaj kryeson me 2333 vota kundrejt kandidatit tė majtė Gjokė Jaku me 2023.

  Vlore
  Nė Vlorė kryeson kandidati i “aleancės pėr tė ardhmen” Shpėtim Gjika me 3230 vota kundrejt rivalit tė tij Ardian Kollozi i cili ka marrė 2647.

  Numerimi nis me vonese
  Kur kanė kaluar mė shumė se 6 orė nga mbyllja zyrtare e qendrave tė votimit ka nisur numėrimi i fleteve te votimit.
  Nė pjesėn mė tė madhe tė qendrave tė numėrimit nė tė gjithė Shqipėrinė, nga tė dhėnat e para mėsohet se nė ka nisur procesi i numėrimit.
  Nė njė komunikim tė fundt me mediat, kreu i KQZ-sė. Arben Ristani tha se ėshtė drejt pėrfundimit procesi i grumbullimit, dhe se nga momenti nė moment pritet tė nisė numėrimi edhe nė Tiranė.
  Procesi i grumbullimit tė kutive tė votimit pranė KZAZ-ve ka shkuar pa problem.

  Panorama

 9. #9
  back to origin Maska e ☆Angie☆
  Anėtarėsuar
  02-11-2007
  Vendndodhja
  Skyline
  Postime
  2,575
  Faleminderit
  4
  11 falenderime nė 11 postime

  Zgjedhjet,Tirane kryeson Rama, nis procesi i numerimit nė Shkodėr

  TIRANE- Nga 3.164.859 votuesite regjistruar nė listat e zgjedhėsve, vetėm 50.9 pėr qind e tyre, sipas tė dhėnave paraprake tė Komisionit Qendror tė Zgjedhjeve, iu drejtuan dje kutive tė votimit pėr tė zgjedhur drejtuesit e tyre vendorė pėr 4 vitet e ardhshme. Procesi zgjedhor ka hyrė tashmė nė fazėn e dytė mė tė rėndėsishme, atė tė numėrimit tė votave, i cili po ecen ngadalė. Deri ne mesdite nė Tiranė jane numeruar 30 kuti.

  TIRANE
  Ora 13:02 -Nė Tiranė Edi Rama i PS9275 vota, ndėrsa Basha i PD7918 vota ndėrsa Milloshi me 98 vota. Jane numeruar 30 kuti nga 485 kuti.
  Nė KZAZ nr 47 nė shkollėn “Hasan Prishtina” ka nisur numėrimi nė orėn 12:00. Ndėrkohė qė nė KZAZ nr 54 e instaluar nė shkollėn “Avni Rustemi” nė njėsinė nr 10 nuk kishte nisur numėrimi as rreth orės 12. 30 minuta, pėr shkak tė problemeve me dokumentacionin e komisionerėve. Pranė KZAZ, e cila ka nė administrim 25 qendra votimi janė instaluar edhe vėzhgues tė huaj.
  Nė bashkinė Kamėz janė numėruar 10 kuti nga 52. Suli i PS ka kryeson me 2169 kundrejt kandidatit PD i cili ka 2164

  KZAZ 53, e njėsisė nr 9 ndėrpritet numėrimi rifillon ne 16:00. Komisionerėt janė larguar pėr tė bėrė pushim. Do rifillojė nė orėn 16.00. Nė katėr prej tyre kryeson Rama nė njė Basha. Ndėrpritet numėrimi nė 4 KZAZ tė Tiranės. Nė KZAZ numėr 47 tė njėsisė numėr 3, ėshtė bllokuar numėrimi pėr shkak tė mungesė sė diplomės sė njė komisioneri. Ndėrsa nė KZAZ 55, 58 e 59 ndėrprerja ėshtė bėrė pėr shkak tė lodhjes sė komisierėt.

  KZAZ 54 TIRANE S'KA NISUR NUMĖRIMI
  Ajo eshte instaluar nė shkollėn ‘Avni Rustemi’. Nė kėtė KZAZ janė 25 qendra votimi me 22.000 votues, pjesmarrja rreth 50 %. Problem ardhja me vonesė e kutive, listat e partive dorėzuar me vonesė. Trajnimi i komisionerėve nuk ka filluar .

  RUBIK FITON PS
  Ora13:36- Pėrfundon numėrimi nė KZAZ numėr 38 pėr Bashkinė e Rubikut. Fitues kandidati i PS Gjok Vukaj me 1419 vota kundrejt , kandidatit tė PS Mark Ruci me 1087 vota.

  BERAT, POLICANIN E FITON PS
  Ora 13: 22 Kryeson Fadil Nasufi i PS me 2633 kundrejt Ilir Devolli i PD- LSI me 2526. Janė numėruar 18 nga 74 kuti votimi.
  Nė Kucovė kandidati i Aleances per te Ardhmen, Bardhyl Gjyzeli kryeson me 350 vota ndaj rivalit tė tij.
  Nė Polican perfundon procesi i numerimit fiton Adriatik Zotkaj, i PS me 1446 vota. Ne komunen Kutall fiton Shpetim Vrapi i PS me 4650 kundrejt Sules qe ka 4530 vota.

  VLORE
  Ora 13:30 Kryeson Shpetim Gjika i PS me 4717 vota, kundrejt Ardian Kollozit PD me 3784 vota. Jane numeruar 14 kuti nga 86.
  Ėshtė bllokuar procesi i numėrimit nė KZAZ 63 qė pėrfshin komunat e Vlorės, pasi janė konstatuar fletė tepėr nė kutitė e votimit, ndryshe nga sa ishte shkruar nė procesverbal. Probleme janė hasur nė komunėn Qendėr, ku bėn pjesė dhe Narta ku dje Tv NEĖS 24 filmoi njė votuese teksa po tentonte tė votonte me kartėn e dikujt tjetėr, por u ndalua nga komisionerėt.

  GJIROKASTER
  Ora 13. 30 Janė numėruar 9 kuti nga 27. Deri tani kryeson kandidati i PS me 1911 vota, kundrejt kandidatt PD me 1477

  ELBASAN
  Ora 13. 31 Kryeson Qazim Sejdini i PS me 5224 vota kundrejt Durim Hushit te “Aleanca per Qytetarit” me 3497 vota. U numeruan 19 nga 96

  KUKES
  Ora 13:10 Kryetari aktual Hasan Halili i PD-sė ka marrė 3299 vota pėrballė kandidatit PS, Alfred Cenko i cili ka marrė 1949 vota. Janė numėruar 11 kuti votimi nga 18.

  FIER
  Ora 13.11 Kandidati i PD-sė Ilir Bele ka 3167 vota ndersa Baftia Zeqaj i PS 44 62vota. Janė numėruar 24 nga 83 kuti.

  LEZHĖ
  Ora 13:11 Kryeson Viktor Tusha i PD- LSI me 3263 ndersa Gjok Jaku i PS me 3170 vota. Jane numeruar 16 nga 24 kuti votimi.


  KORCE
  Ora 10. 33 Kryeson Niko Peleshi i PS me 3213 vota kundrejt Andrea Mano i PD me 25 20 vota. Janė numėruar 12 kuti nga 62

  LUSHNJE
  Ora 13:24 Kryeson Fatos Tusha i PS me 1849 vota, kundrejt Albert Sanxhaku PD me 1344 vota. Numėrohen 10 kuti nga 64 vota.

  GRAMSH
  Ora 12. 45 Numėrohen 6 kuti nga 11 kuti votimi. Deri tani 1859 vota janė pėr kandidatin e Aleancės pėr tė Ardhmen, kundrejt kandidatit PD 1054 vota


  POGRADEC
  Ora 12:35- Kryeson PS me 1428 vota, kundrejt koalicionit “Aleanca pėr Qytetarin” me 909 vota. Janė numėruar 5 nga 28 kuti gjithsej.

  KORCE
  Ora 10. 33 Kryeson Niko Peleshi i PS me 3213 vota kundrejt Andrea Mano i PD me 25 20 vota. Janė numėruar 12 kuti nga 62


  SHKODER NIS PROCESI I NUMERIMIT
  Ora 12:35 Nė Shkodėr ka nisur procesi i numerimit ne te gjitha KZAZ-te. Ne oren 10.20 u njoftua per nisjen e procesit te numerimit vetėm nė 1 nga 3 KZAZ. Nė KZAZ numėr 42 qė pėrfshin zonėn e mbishkodrės dhe Vuat tė Dejės nisi numerimi sot paradite.Nė KZAZ numėr 41 janė 80 kuti pėr tu numėruar.

  PERMET FITON PS
  Ora 12. 35 Pėrfundoi procesi i numėrimit duke nxjerrė fitues Gilberto Jaēen e PS-sė me 2150 vota, kundrejt Kujtim Goxhės i LSI i koalicionit “Aleanca pėr Qytetarin”.

  HIMARE FITON GORO I PS
  Ora 11. 30 Perfundon procesi i numerimit. Fiton kandidati i PS-se per kryetar bashkie Gjergji Goro me 30 vota me shume se kandidati i PBDNJ, Bollano. Sipas rezultatit PS ka marre 1574 vota, PBDNJ 1472 dhe PD 560 vota. Ndėrkohė qė nė kėshillin bashkiak PBDNJ ka fituar numrin mė tė madh tė anėtarėve.

  U SHPORR DERRI GREK BOLLANO!!!


  RRĖSHEN

  Ora 08:30 Deri tani 2997 vota shkojnė pėr PS, ndėrkohė qė 2113 vota shkonė pėr PD. Janė numėruar 18 nga 20 kutitė


  DURRĖS NUK KA NISUR PROCESI I NUMERIMIT PER KRYETAR BASHKIE
  Ora 10:00 – Nė Durrės nu ka nisur procesi i votimit nė 2 KZAZ, pėrkatėsisht nė KZAZ numėr 9, ku komisionerėt vendosen qe dje tė nisin sot pėrcesin e numėrimit tė votave pėr shkak tė problemeve qė hasen me lidhjen e internetit. Nuk ka nisur numerimi i votave per kryetar bashkie pasi komisionerėt nuk kanė paraqitur diplomėn e tyre tė noterizuar gjė qė ėshtė nė shkelje tė kodit. Numerimi do nis ne 11.00 Funksion vetėm KZAZ numėr 10e Shijakut, janė numėruar 5 kuti nga 20 tė tilla. PD 1839 kundrejt PS 706.

  PS: Proēesi ka nisur para pak orėsh, pas 12 orėsh vonesė. Janė numėruar vetėm dy kuti. (angelina o2)

  TEPELENĖ FITON PS
  Ora: 09:41- Pėrfundon votimi.Termet Peci i PS fiton me 1741 vota, kundrejt ish kryetarit tė bashkisė sė Sevo Mici kandidat i PD 730 vota. Kandidati i LZHK Reshat Zika ka marrė 1217 vota. Aleanca pėr tė Ardhmen merr 9 kėshilltarė pėr kėshillin bashkiak, Aleanca pėr Qytetarin 6 vende.

  BILISHT, Ne MIRAS fiton PD
  Ora 10. 12 Nė komunėn MIRAS tė tė rrethit tė Devollit fiton Kryeart Fejzo, me 2561 vota dhe kandidati pėr "Aleancėn pėr tė Ardhmen", Arben Latka, ka 2015 vota. Ende nuk ka filluar numėrimi i votave pėr bashkinė e Bilishtit.

  RRESHEN FITON PS
  Ora 09. 39 Nė Bashkinė Rrėshen fiton kandidat i PS-sė Ndue Kola, 798 vota mė shumė se Gjon Deda. Numėrimi pėrfundoi nė 09.00

  PEQIN FITON PD
  Ora 09 35 Pėrfundon procesi i numėrimit. Ilir Rrushi i PD rizgjidhet kryebashkiak. Fiton 1755 vota, ndaj Naim Teqes i PS 905 vota. Rezultati ne KZAZ nr 16

  DELVINE FITON PD
  Ora 08: 45 Bashkinė e Delvinės ka pėrfundu votimi. Fitues ėshtė Dhurim Alimani i PD, me 2114 vota. Kandidati PS, Dashamir Hado ka marre 1114 vota

  ERSEKE FITON PS
  Ora 09:00 Fiton kandidati i Aleancės pėr tė Ardhen. Fiton Alim Laho 1546 vota me 500 vota mė shumė se kandidati i "Aleancės pėr Qytetarin" i cili ka marre 1232 vota.

  PUKE FITON PD
  Ora 08: 30 Nė Bashkinė e Pukės ka pėrfunduar procesi i numėrimit tė votave. Fitues ėshtė shpallur koalicioni “Aleanca pėr Qytetarin” me kandidatin e saj , Beqir Arifi. 955 vota. Pas saj vjen koalicioni “Aleanca pėr tė Ardhmen” me kandidatin Enver Sulejmani me 902 vota, e ndjekur nga Partia Cėshtja Shqiptare me kandidati Astrit Hushi me 704 vota.

  NISI NUMERIMI
  Kutia e parė e numėruar nė tė gjithė vendin, ka qenė ajo pėr garėn e Bashkisė sė Lushnjės. Rezultati i saj ėshtė bėrė publik rreth orės 01:20 tė mėngjesit tė sotėm. Nga numėrimi i votave tė kėsaj kutie kanė rezultuar 145 nė favor tė kandidatit tė koalicionit "Aleanca pėr tė Ardhmen", Fatos Tusha dhe 131 vota nė favor tė kundėrshtarit tė tij, Albert Sanxhaku tė koalicionit "Aleanca pėr Qytetarin". Nė orėn 01:26 ėshtė bėrė publik edhe rezultati i kutisė sė parė tė numėruar pėr Bashkinė e Elbasanit, nga ku kanė rezultuar 191 vota pėr kandidatin e sė majtės, Qazim Sejdini dhe 131 vota pėr kandidatin e sė djathtės, Durim Hushi. Nė orėn 01:38 ėshtė raportuar dhe rezultati i numėrimit tė kutisė sė parė pėr Bashkinė e Fierit, ku gjithashtu ėshtė konstatuar avantazhi paraprak i kandidatit tė koalicionit "Aleanca pėr tė Ardhmen". Konkretisht, 150 vota kanė rezultuar nė favor tė Baftjar Zeqos dhe 140 pėr kandidatin e koalicionit tė djathtė, Ilir Bele.

  Deri nė orėn 01:48, nga punonjėsit e policisė janė shoqėruar dhe dorėzuar nė tė 66 vendet e numėrimit tė votave 4.881 kuti votimi. Ndėrkohė qė u bė e ditur se shumė shpejt do tė dorėzoheshin dhe 10 kutitė e fundit. "Policia garanton opinionin publik se po vazhdon me pėrkushtim ndjekjen e procesit zgjedhor dhe do vijojė kėshtu deri nė mbylljen e tij", - u shpreh zėdhėnėsja e Policisė sė Shtetit, Klejda Plangarica.

  VOTiMI NE TIRANE
  Nė Tiranė procesi i numėrimit ka nisur nė ora 04:20. Komisioni Qendror i Zgjedhjeve bėri tė ditur se pėr Bashkinė e kryeqytetit, numėrimi do tė fillojė nga kutitė ku janė hedhur votat pėr kryetarin e ardhshėm. Fillimisht ka nisur tė numėrohet KZAZ nr. 55 qė pėrkon me zonėn e Laprakės. Procesi ka filluar me ritme tė ngadalta. Deri nė orėn 05. 40 minuta jane numėruar 7 kuti votimi me 2850 vota nga tė cilat,kandidati PS, Edi Rama ka 1482 vota ndersa kandidati PD Lulzim Basha ka 1368.
  Tensionet e para nė vendet e numėrimit tė votave janė regjistruar rreth orės 01:15, nė KZAZ-nė e Vlorės, ku pėrfaqėsues tė Lėvizjes Socialiste pėr Integrim nė kėtė qytet janė pėrplasur me ata tė Partisė Socialiste. Incidenti ka nisur kur Ndriēim Selami, njė ndėr krerėt e LSI-sė pėr Vlorėn, ka tentuar tė futet brenda platformės sė numėrimit, por ėshtė penguar nga pėrfaqėsues tė Partisė Socialiste. Ėshtė dashur ndėrhyrja e forcave tė shumta tė policisė pėr tė qetėsuar situatėn.

  NUMERIMI GJATE NATES

  VAZHDON NUMĖRIMI
  ORA 05:40- Procesi i numėrimit tė votave nė kryeqytet duket se po ecėn ngadalė. Deri nė kėto momente ėshtė numėruar vetėm njė kuti votimi me 450 vota, nga tė cilat PD ka 240 vota ose 53.8% dhe PS 210 vota ose 46.2%.

  Mund tė themi se ka nisur numėrimi edhe nė Korcė, ku janė numėruar gjithsej 3 kuti me 954 vota. PD ka marrė 441 vota ose 46,2%, ndėrsa PS ka marrė 513 vota ose 46,2%.

  TEPELENĖ, NUMĖROHEN 6 NGA 7 QENDRAT E VOTIMIT, KRYESON PS

  ORA 05:00- Duket se gjithcka po shkon drejt pėrfundimit nė Tepelenė, ku deri nė orėt e para tė mėngjesit tė sotėm janė numėruar 6 nga 7 qendrat e votimit qė janė gjithsej. Kėshtu kryeson bindshėm me 1590 vota kandidati i PS, I ndjekur nga ai I LZHK me 817 vota dhe mė pas renditet kandidati i PD me 372 vota.

  Ndėrkohė qė edhe nė Lezhė vazhdon numėrimi i votave. Janė numėruar deri nė kėto momente 7 kuti me nė total 2674 vota. PD ka rreth 1481 vota, ndėrsa PS 1193.
  Nė Fier janė numėruar 2282 vota nė 8 kuti. PS ka 1337 vota ose PS 51,5% ndėrsa PD 945 vota ose 41,4%.

  VIJON PROCESI I NUMĖRIMIT
  ORA 04:45- Nė Elbasan deri nė kėto momente janė numėruar 3580 vota nė 7 kuti, ku PD ka marrė 1530 vota dhe PS ka 2050 vota.
  Nė Tiranė janė numėruar gjithsej 100 vota, prej tė cilave PD 64 vota, PS 36 vota.
  Edhe nė Peqin kandidati i PD kryeson me 1250.
  Njė tjetėr rezultat vjen nga Himara, ku janė numėruar 4 kuti gjithsej me 577 vota. Kėshtu PS ka marrė 248 vota ose 42,98%, PD 195 vota ose 33, 80%, MEGA 4 vota ose 0.69% dhe PBDNJ 130 vota ose 22,53% vota pėr Bollanon.

  NIS NUMĖRIMI NĖ TIRANĖ
  ORA 04:20- Edhe nė kryeqytet numėrimi ka nisur nė orėt e para tė mėngjesit. Fillimisht ka nisur tė numėrohet KZAZ nr. 55 qė pėrkon me zonėn e Laprakės.

  NUMĖROHET KUTIA E PARĖ NĖ HIMARĖ, KRYESON PS
  ORA 04:08- Kutia e parė nė Himarė ėshtė numėruar nė orėt e para tė mėngjesit tė sotėm. Nga 119 vota tė numėruara deri nė kėto momente PS ka marrė 68 vota prej tyre, PBDNJ 24 vota, MEGA 2 vota, dhe PD 25 vota.

  Deri nė kėtė orė janė numėruar 1237 vota nė 5 kuti edhe nė Berat, ku 622 vota shkojnė pėr PD dhe 615 vota tė tjera pėr PS.

  VIJON NUMERIMI VOTAVE, JA REZULATET E PARA NĖ DISA QARQE
  ORA 03:40- Vezhguesit e TvNews24 kane sjelle rezultatet e para te numerimti te votave ne disa qarqe ne vend.
  Nė Elbasan janė numėruar nė total 3022 vota ku PS rezulton me 1711 vota ndersa PD 1311 vota.
  Nė Fier numėrohen nė total 2012 vota ku PD ka 829 vota kurse PS 1183 vota.
  Nė Vlorė numėrohen 3288 vota ku PS ka 1799 vota kurse PD 1489 vota.
  Nė Berat numėrohen nė total 947 vota ku PD ka 490 vota ndėrsa PS 457 vota.
  Ne Lezhe numėrohen 2245 vota ne 6 kuti, ku PD ka marre 1190 vota dhe PS 1055 vota.


  BLLOKOHET NUMĖRIMI PĖR BASHKINĖ E KORCĖS
  ORA 03:20- Korespondentja e Korcės, Enkelejda Skėnderasi raporton se nė KZAZ nr.28 qė i pėrket edhe Bashkia e Korcės ėshtė bllokuar procesi i numėrimit tė votave pas njė incidenti.

  Njė militanti i PD ka goditur me shuplaka nėnkryetarin e bashkisė Sotiraq Pilo. Ka mjaftuar ky incident qė tė largohen vėzhguesit dhe tė kėrkohet pajisja e tyre me autorizim. Nė kėto momente vijon tė jetė i bllokuar numėrimi, shton Skėndersasi.

  NUK KA FILLUAR ENDE NUMĖRIMI PĖR HIMARĖN
  ORA 03:10- “Situata nė dukje e qetė. Prezenca e shtetasve grekė me stuatus tė pavcaktuar, ata kanė ndikuar sė tepėrmi tek votuesit. Janė pėrfaqėsues tė organizatės Panepiriote qė drejtohet nga Nikolas Gejxh. Vetėm ndonjė mrekulli mund tė shkaktojė humbjen e Bollanos nė Himarė”,- raporton gazetari i NEWS24 Artan Hoxha.

  “Ka pasur vetėm njė incident nė mbylljen e procesit tė votimit. Pikėrisht nė momentin e mbylljes sė votimit, mbėshtetėsit e Bollanos kanė penguar komisionerin e PD tė hypte nė makinat e vėzhguesve qė transportonin kutitė,por kjo situatė u zgjidh. Kutitė e votimit tė Himarės kanė arritur nė Vlorė por nuk ka filluar ende numėrimi”, u shpreh Hoxha.

  KQZ: JA REZULTATET E PARA
  ORA 03:00- Sipas rezultateve tė Para nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve rezulton se ėshtė numėruar njė kuti votimi nė Delvinė, nga e cila 99 vota shkojnė pėr kandidatin e PS dhe 171 vota pėr atė tė PD. Po sipas KQZ, janė numėruar 5 kuti edhe nė Kucovė, ku PS ka marrė rreth 1064 vota, PD 935 vota.

  VIJON NUMERIMI VOTAVE, JA REZULATET E PARA NĖ DISA QARQE
  ORA 02:50- Vezhguesit e TvNews24 kane sjelle rezultatet e para te numerimti te votave ne disa qarqe ne vend.
  Nė Elbasan janė numėruar nė total 2474 vota ku PS rezulton me 594 1375 ndersa PD 1099 vota.
  Nė Fier numėrohen nė total 1182 fletė votimi ku PD ka 469 vota kurse PS 713 vota.
  Nė Vlorė numėrohen 660 vota ku PS ka 380 vota kurse PD 280 vota.
  Nė Berat numėorhen nė total 414 vota ku PD ka 200 vota ndėrsa PS 214 vota.
  Ne Lezhe numėrohen 2245 vota ne 6 kuti, ku PD ka marre 1190 vota dhe PS 1055 vota.

  VIJON NUMERIMI VOTAVE
  ORA 02:30- Deri nė kėto momente nė Bashkinė e Elbasanit janė numėruar rreth 4 kuti me 2392 vota. Pėr PS shkojnė 1366 vota ose 57.11%, ndėrsa pėr PD 1026 vota ose 42.89%
  Tre kuti rezultojnė tė jenė numėruar edhe nė Fier. PS me 60.03%, ndėrsa PD 39.06%.
  Edhe nė Vlorė ėshtė numėruar kutia e parė e votimit. Shpėtim Gjika i PS ka rreth 54.00%, ndėrsa Ardian Kollozi i PD ka 46.00% tė votave.Dy kuti jane numėruar edhė nė Bashkinė e Beratit. Decolli i PD kryeson me 48.31% ndėrsa Nasufi i PS 51.69%.

  VIJON NUMERIMI VOTAVE, JA REZULATET E PARA NĖ DISA QARQE
  ORA 02:25- Nė Elbasan janė numėruar nė total 1128 vota ku PS rezulton me 594 vota ndersa PD 534 vota.
  Nė Fier numėrohen nė total 807 fletė votimi ku PD ka 286 vota kurse PS 521 vota.
  Nė Vlorė numėrohen 100 vota ku PS ka 54 vota kurse PD 46 vota.
  Nė Berat numėorhen nė total 414 vota ku PD ka 200 vota ndėrsa PS 214 vota.

  POLICIA E SHTETIT: 10 KUTITĖ E FUNDIT PO DĖRGOHEN PĖR NUMĖRIM
  ORA 01:30- Policia e Shtetit konfirmon se ka dorėzuar nė qėndrat e votimit 4 881 kuti votimi ndėrsa po punon pėr dorėzimin e 10 kutive tė fundit.
  Policia e Shtetit konfirmon se nuk ėshtė evidentuar asnjė problem gjatė transportimit tė kutive nė qėndrat e votimit. "Policia e Shtetit tashmė ėshtė nė pėrfundim tė procesit tė dorėzimit tė tė gjithė kutive tė votimit me materialet zgjedhore.
  Deri nė kėto momente nga punonjėsit e policisė janė shoqėruar dhe dorėzuar nė Vendet e Numėrimit tė Votave 4881 kuti votimi dhe janė nė proces dorėzimi dhe 10 kuti me materiale zgjedhore, pėrkatėsisht: - nė Qarkun e Elbasanit 4, - nė Shkodėr 2, - nė Berat 1, - nė Vlorė 2 - dhe nė Tiranė 1 kuti votimi. Gjatė gjithė procesit tė shoqėrimit tė kutive tė votimit nuk ėshtė evidentuar asnjė incident dhe dorėzimi i tyre nga punonjėsit e policisė ėshtė bėrė konform akteve ligjore duke marrė dhe procesverbalet pėrkatėse", beri te ditur zedhenesja per shtyp e Policise se Shtetit, Klejda Plangarica.

  NUMĖROHEN KUTITĖ E PARA
  ORA 01:25- Numėrohet kutia e parė e votimt nė qytetet Elbasan e Lushnje. Kandidati i Aleancės pėr tė Ardhmen Qazim Sejdini ka marrė 191 vota, ndėrsa rivali i tij Durim Hushi i Aleancės pėr Qytetarin ka rreth 186 vota.

  Nė Lushnje, Fatos Tushe i Aleancės pėr tė ardhmen ka 191 vota dhe Albert Sanxhaku i Aleancės pėr Qytetarin ka 186 vota. Ndėrkohė janė numėruar rreth 105 vota nė Berat.E pėrkthyer kjo nė pėrqindje, pėr Qazm Sejdinin 50.66% ndėrsa pėr Durim Hushin 49,3%.

  Rezultatet e para edhe nė Fier. Nė kutinė e parė tė numėruar rreth 350 vota shkojnė pėr Baftjar Zeqon e Aleancės pėr tė Ardhmen dhe 160 pėr rivalin e tij Ilir Bele. Nė pėrqindje, Zeqo 68,63% dhe Bele 31,37%.

  PRITET TĖ NISĖ VOTIMI NĖ DISA QYTETE TĖ TJERA
  ORA 00:56- Pritet tė nisė numėrimi edhe nė disa KZAZ nė qytete si: Tiranė, Korcė, Lezhė, Fier, Gjirokastėr, Pėrmet, Pukė, Vlorė. Raportohet se procesi i numėrimit mund tė fillojė nė tė gjitha KZAZ nė cdo qytet rreth orės 02:00.

  NIS PROCESI I NUMĖRIMIT NĖ KUCOVĖ
  ORA 00:37- Nė KZAZ nr. 3 Bashkia Kucovė ku procesi u zhvillua edhe mė shpejt ka filluar tashmė numėrimi. Ndėrkohė qė nė Berat, Corovodė dhe Ura Vajgurore ende nuk ka pėrfunduar procesi i dorėzimit tė tė gjitha kutive tė qendrave tė votimit, njofton korespondentja e NEĖS24 Eneida Petova.

  DURRĖS; SHTYHET PĖR NESĖR NUMĖRIMI NĖ KZAZ NR.9
  ORA 00:35- Materialet zgjedhore janė dorėzuar nė dy nga 3 KZAZ. Janė dorėzuar nė KZAZ 9, e cila pėrmbledh disa komuna e bashki. Kėtu ėshtė vendosur qė numėrimi tė bėhet nesėr, sepse nuk funksionin transmetuesi i tė dhėnave tė KQZ, sic raporton korrespondenti Arben Hasanaj.

  NIS PROCESI I NUMĖRIMIT PĖR BASHKINĖ ELBASAN
  ORA 00:30- Nė bashkinė e Elbasanit nė KZAZ. 12 ka pėrfunduar procesi i mbledhjes sė kutive dhe kryetari Shkėlqim Duka ka shpallur fillimin e numėrimit tė votave pėr Bashkinė e Elbasanit, raporton korrespondenti Fatmir Popja.

  NĖ KZAZ NR. 9 VIJON GRUMBULLIMI I KUTIVE
  ORA 23:50- Nė KZAZ nr 9 pritet edhe dorėzimi i kutive tė dy qendrave tė votimit qė tė fillojė procesi i numėrimit. Sipas Gazetarit tė NEWS24 Spartak Koka, i gjithė procesi i grumbullimit nė kėtė KZAZ ka qėnė i rregullt dhe pas mesnate pritet tė nisė edhe procesi i numėrimit tė votave.

  POLICIA DORĖZON NĖ QĖNDRAT E NUMĖRIMIT 3 797 KUTI VOTIMI
  ORA 23:00- Policia e Shtetit ėshtė duke ndjekur nė vazhdimėsi procesin zgjedhor. Policia e Shtetit garanton se cdo veprim i forcave policore gjatė shoqėrimit tė kutive tė votimit do tė realizohet bazuar nė kėrkesat e Komisioneve tė Qendrave tė Votimit dhe tė Komisioneve Zonale tė Administrimit Zgjedhor nė pėrputhje tė plotė me dispozitat e legjislacionit zgjedhor.

  Deri nė orėn 23:00 nga punonjėsit e policisė kanė shoqėruar dhe dorėzuar nė Vendet e Numėrimit tė Votave 3797 kuti votimi

  POLICIA: DERI NĖ 21:30 U SHOQĖRUAN 2 765 KUTI VOTIMI
  ORA 22:00- Policia e Shtetit garantoi sot se po ndjek me pėrpikmėri cdo hap tė procesit zgjedhor vendor. Zėdhėnėsja e policisė kosntatoi se deri nė orėn 21:30 minuta nuk ėshtė shėnuar asnjė incident i rėndė, por vetėm nė 12 raste ėshtė kėrkuar ndėrhyrja e policisė dhe pasi ėshtė zgjidhur situata, policia ėshtė larguar nga qėndra e votimit.
  Policia e Shtetit garantoi gjithashtu se po vijon normalisht dhe shoqėrimin e kutive tė votimit nga qėndrat e votimit drejt atyre tė numėrimit.
  Deri nė orėn 21:30 minuta policia tha zėdhėnėsja ka shoqėruar drejt qėndrave tė numėrimit 2 765 kuti votimi. Pėrkatėsisht nė qytetet Tiranė, 106 kuti, Gjirokastėr, 280, Vlorė 206 kuti, Fier 140, Berat 287, Durrės 248, Elbasan 438, Korcė 238 kuti, Kukės 75, Lezhe 113 dhe nė Shkodėr 205 kuti votimi.

  Po ashtu nga policia e shtetit garanton se janė marrė masa pėr ruajtjen e kutive tė votmit. “Policia garanton opinionin publik se po vazhdon me pėrkushtim ndjekjen e procesin zgjedhor dhe do vijojė kėshtu deri nė mbylljen e tij”, u shpreh zėdhėnėsja Klejda Plangarica.


  MBYLLET VOTIMI NĖ QYTETET KRYESORE TĖ VENDIT
  ORA 21:00- Sipas tė dhėnave qė vijnė nga KZAZ nė rrethe janė mbyllur votimet nė qytete si Korca, Kolonja, Hasi, Tropoja, Kukėsi, Fieri, Shkodėr, Elbasan, Peqin, Durrės, ndėrsa nė Vlorė votohet ende nė njė qėndėr votimi. Votimi ėshtė mbyllur edhe nė disa qendra votimi nė Tiranė.
  Ndėrkohe qė KZAZ-tė kanė nisur tashmė procesin e grumbullimit tė kutive tė votimit dhe materialeve zgjedhore.

  KQZ: 50,9% PJESĖMARRJA NĖ RANG VENDI DERI NĖ 19:00
  ORA 20:30- KQZ ka bėrė me dije pėrqindjen e votimeve nė rang vendi deri nė orėn 19:00. Sipas tė dhėnave tė saj, kjo ėshtė pjesėmarrja: Burrel 57,5%, Bulqizė 61,1%, Durrės, 31%, Krujė 66,3%, Elbasan 50%, Gramsh 53,4%, Peqin 59,1%, Librazhd 58,3%, Fier 38,1%, Lushnje 46,3%, Ballsh 44,2, Gjirokastėr 51%, Tepelenė 46,1%, Pėrmet 38,9%, Korcė 44,7%, Ersekė 51,7%, Pogradec 50,8, Bilisht 60,6%, Kukės 65,6%, Krumė 77%, Bajram Curr 58.3%, Lezhė 39.3%, Rrėshen 51,5%, Lac 44%, Shkodėr 38%, Pukė 77,9%, Koplik 60%, Tiranė 47,3%, Kamėz 28,6%, Kavajė 38,5, Vlorė 42,2%, Sarandė 38,4%, Delvinė 45,6%. Nė rang vendi pjesėmarrja e pėrgjithshme ėshtė 50,9%.


  (s.g/e.m/d.b/m.a/BalkanWeb)
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga ☆Angie☆ : 09-05-2011 mė 07:51
  Elegance is an attitude.

 10. #10
  back to origin Maska e ☆Angie☆
  Anėtarėsuar
  02-11-2007
  Vendndodhja
  Skyline
  Postime
  2,575
  Faleminderit
  4
  11 falenderime nė 11 postime

  Rezultatet paraprake

  Situata deri tani nė qarqet kryesore tė vendit:
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  Elegance is an attitude.

 11. #11
  back to origin Maska e ☆Angie☆
  Anėtarėsuar
  02-11-2007
  Vendndodhja
  Skyline
  Postime
  2,575
  Faleminderit
  4
  11 falenderime nė 11 postime

  Zyrtare/ Shembet kėshtjella e Bollanos, PS merr Himarėn

  HIMARĖ- Vasil Bollano nuk do tė jetė mė kryebashkiak i Himarės. Nė pėrfundim tė numėrimit tė 15 kutive ėshtė konstatuar zyrtarisht fitorja e kandidatit tė Partisė Socialiste Gjergji Goro. Ky i fundit mori njė numėr prej 1574 votash. Kandidati i Partisė Bashkimi pėr tė Drejtat e Njeriut Vasil Bollano mori 1472 ndėrsa kandidati i Partisė Demokratike mori 560 vota. Sakaq, Partia Bashkimi pėr tė Drejtat e Njeriut ka marrė shumicėn nė kėshillin bashkiak ēka lė tė kuptohet se as vet PBDNJ nuk e ka votuar kandidatin e saj Vasil Bollano.

  LajmiFundit
  Elegance is an attitude.

 12. #12
  i/e regjistruar Maska e IlirG
  Anėtarėsuar
  16-01-2009
  Postime
  1
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Rezultatet nga numerimi i fletevotimeve deri me tani:

  www4.rezultate2011.com

 13. #13
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,083
  Faleminderit
  64
  769 falenderime nė 629 postime
  Mbyllet numėrimi nė shumė bashki, ja fituesit

  Shpėtim Gjika , kandidat i PS-sė ėshtė rikonfirmuar pėr herė tė tretė nė krye tė bashkisė Vlorė.

  Ka pėrfunduar numėrimi i 86 kutive tė kėsaj bashkie, ku Gjika ėshtė shpallur fitues me 24086 vota, kundrejt kanditadit Ardian Kollozi me 18055 vota.

  Partia Socialiste ka fituar bashkinė e Kavajės, e njohur si njė ndėr zonat bastione tė Partisė Demokratike.

  Mbyllja e numerimit ne kete zone ka nxjerre ne krye kandidatin e Partisė Socialiste, Elvis Roshi me 6008 vota, kundrejt kandidatit tė Partisė Demokratike, Refik Rrugia, i cili ka marrė 5128 vota.

  Bashkia e Pogradecit i ka mbetur gjithashtu PS-se, ku mbyllja e numerimit ka rikonfirmuar ne krye te bashkise kandidatin e “Aleancės pėr tė ardhmen” Artan Shkėmbi. Ai ka marre 7580 vota, nderkohe qe rivali i tij ne kete gare vendore, Topēiu ka marrė 5837 vota.

  Socialistet kane marre edhe Bashkinė e Konispolit, ku fituese ėshtė shpallur kandidatja e Partisė Socialiste, Mimoza Arapi nga “Aleanca pėr tė Ardhmen”. Ajo ka marrė 1570 vota, ndėrsa kandidati Partisė Demokratike, Petrit Mullaj ka marrė 1300 vota.

  PD-ja ka fituar bashkinė e Librazhdit. Kandidati i “Aleances per qytetarin” Shefki Ēota ka fituar me 2311 vota.

  Fitoret deri tani

  Aleanca pėr tė ardhmen, sipas tė dhėnave tė KQZ-sė ka fituar nė kėto bashki; Ballsh, Gjirokastėr, Tepelenė, Memaliaj, Pėrmet, Ura Vajgurore, Krume, Rubik, Ersekė, Himarė, Sarandė, Burrel, Kavaje

  Ndėrkohė, Aleanca pėr qytetarin; Lezhe, Bilisht, Kukes, Bajram Curri, Peshkopi, Fushe Arrez, Puke, Leskovik, Delvine, Bulqize, Librazhd

  Panorama

 14. #14
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,083
  Faleminderit
  64
  769 falenderime nė 629 postime
  Pėrfundon numėrimi nė 42 Bashki, 26 i fiton PS, PD merr 16

  TIRANĖ- Ka pėrfunduar procesi i numėrimit tė votave nė 42 Bashki. Ato janė: Gjirokastėr, Himarė, Gramsh, Pėrmet, Delvinė, Tepelenė, Memaliaj, Ballsh, Burrel, Maliq, Peshkopi,Sarandė, Rubik, Rrogozhinė, Sarandė, Ersekė, Pukė, Lezhe, Kukes, Bilisht, Leskovik. Prej kėtyre 26 bashki janė fituar nga Aleanca pėr tė Ardhmen, ndėrsa 16 nga Aleanca pėr Qytetarin.

  Vlorė fiton PS
  Ka pėrfunduar procesi i numėrimit tė votave edhe nė Bashkinė e Vlorės, ku ashtu sic ishte parė edhe nga numėrimet gjatė kėtyre ditėve kandidati i PS-sė Shpėtim Gjika ka fituar kėto zgjedhje me 24086 vota, kundrejt rivalit tė PD Kollozi qė mori 18025 vota. Ne total jane numeruar 86 kuti ne Vlore.

  Shėngjin fiton PS
  Ka pėrfunduar procesi i numėrimit edhe nė Bashkinė e Shėngjinit ku fitues ėshtė shpallur kandidati i PS Salvador Kaēaj. Ai ka fituar nė total 2330 vota, kundrejt kandidatit tė PD me 1847 vota. Nė Shėngjin janė numėruar nė total 9 kuti.

  Lac fiton PS
  Nė Bashkinė e Lacit ka pėrfunduar procesi i numėrimit tė votave dhe ėshtė shpallur fitues kandidati i PS Artur Bardhi.

  Librazhd fiton PD
  Ka fituar edhe nė Librazhd kandidati i PD-sė Shefki Cota.

  Krujė fiton PD
  Kandidati i PD-sė nė Krujė ka fituar me 97 vota mė shumė se kandidati i PS.

  Berat fiton PS
  Pėrfundon numėrimi nė Bashkinė e Beratit. Ka fituar kandidati i Aleancės pėr tė Ardhmen Fadil Nasufi me 10148 vota kundrejt PD me 9177.

  Kamėz fiton PD
  Ka pėrfunduar rreth orės 17:20 numėrimi pėr bashkinė e Kamzės, njė garė e fortė mes kandidatėve PS-PD Suli e Mziu. Fitues ėshtė shpallur kandidati i PD-sė Mziu i cili ka marrė 15952 vota nė krahasim me 13099 tė kandidatit tė majtė. Gjithsej janė numėruar 51 kuti.

  Klos, fiton PD
  Pėrfundon numėrimi ne bashkine Klos. Fiton kandidati PD me 2658 vota kundrejt kandidatit PS 1948

  Kavajė fiton PS
  Nė Kavajė ka pėrfunduar tė martėn nė mėngjes procesi i numėrimit nga ku ėshtė shėnuar fitorja e kandidatit tė PS, Elvis Rroshi.

  Corovodė fiton LSI
  Nė Corovodė ėshtė mbylur procesi I numėrimit ku kandidati I LSI I Aleanca pėr Qytetarin, Nesim Spahiu ka marrė 1 710 vota kurse kandidati i PS 1 200 vota.

  Fushė Krujė fiton PS
  Edhe nė Fushė Krujė ėshtė mbyllur procesi i numėrimti tė votave ku ėshtė shėnuar fitorja e kandidatit tė PS

  Konispol fiton PS
  Votimi ėshtė mbyllur dhe nė Konispol ku PS ka shėnuar fitoren me 1570 vota kundrejt PD me 1300 vota.

  Pogradec fiton PS
  Ėshtė mbyllur votimi dhe nė Pogradec ku Artan Shkėmbi I PS shėnon fitoren me 7580 vota kurse kundėrshtari i LSI, Luan Topciu 5 837 vota.

  Cėrrik fiton PD
  Ka pėrfunduar procesi i votimt nė Bashkinė e Cėrrikut, ku fitues ėshtė shpallur kandidati i PD Servet Duzha me 2328, kundrejt 1928 votave qė ka marrė kandidati i PS

  Kucovė fiton PS
  Bardhyl Gjyzeli kandidati i PS ka fituar nė Kucovė me 4575 vota kundrejt kandidatit tė PD Selfo Kapllani me 4121 vota.

  PS fiton edhe Bashkinė e Policianit si dhe Urėn Vajgurore. Fitore edhe nė Divjakė.

  Krumė fiton PS
  Pėrfundon procesi i numėrimit edhe nė Bashkinė e Krumės, ku "Aleanca pėr tė Ardhmen" ka fituar me 1992 vota kundrejt 1484 vota tė "Aleancės pėr Qytetarin'

  Bajram Curri fiton PD
  Ka pėrfunduar numėrimi i tė gjitha kutive tė votimit edhe nė Bashkinė e Bajram Currit ku ka fituar "Aleanca pėr Qytetarin" me 2110 vota, kundrejt 1242 votave tė kandidatit tė majtė.

  Leskovik fiton PD
  Nė KZAZ nr.31, Ersekė, grupet e numėrimit pėrfunduan numėrimin e votave pėr Bashkinė e Leskovikut. Kandidati pėr kryetar bashkie tė grupimit politik "Aleanca pėr Qytetarin", Fatmir Guda, ka marrė1592 vota dhe pėr kandidatin pėr kryetar bashkie tė grupimit politik "Aleanca pėr tė Ardhmen", Sergei Peshtani, kanė votuar 1237 votues.

  Bilisht fiton PD
  Nė KZAZ nr.33, bashkia Bilisht, grupet e numėrimit pėrfunduan numėrimin e votave pėr bashkinė e Bilishtit.
  Sipas kryetarit tė kėsaj KZAZ-je, Valter Hoxha, pėr kandidatin pėr kryetar bashkie tė grupimit politik "Aleanca pėr Qytetarin", Valter Miza, kanė votuar 2638 zgjedhės dhe pėr kandidatin pėr kryetar bashkie tė grupimit politik "Aleanca pėr tė Ardhmen", Haki Ajēe, kanė votuar 1971 votues. Kandidati i "Aleancės pėr Qytetarin", Valter Miza, fiton mandatin e dytė me 667 vota mė tepėr se kandidati i "Aleancės pėr tė Ardhmen", Haki Ajēe.

  Kukės fiton PD
  Rreth orės 20:00 ka pėrfunduar procesi i numėrimit tė votave edhe nė Bashkinė e Kukėsit, ku fitues ėshtė shpallur kandidati i PD Halili me 6147 vota. Ndėrsa kandidati i PS Cengu ka marrė 3441 vota.

  Lezhė fiton PD
  Bashkia e fundit ku ka pėrfunduar procesi i votimit ėshtė Lezha. Nga 24 kuti votimi qė kanė qenė nė total, kandidati i PD Viktor Tusha ka fituar 4933 vota, duke u shpallur edhe fitues kundrejt rivalit tė tij nga PS Gjok Jaku qė ka marrė 4631 vota.

  Gramsh fiton PS
  Sekretari i KZAZ-nė Nr.15 nė Bashkinė e Gramshit Gėzim Toēila deklaron se janė numėruar plotėsisht 11 kutitė e votimit me 5384 fletė votimi tė vlefshme, nga tė cilat rezulton se ka fituar kandidati Dritan Bici i koalicionit "Aleanca pėr tė ardhmen" me 3274 vota. Ndėrsa Kastriot Zere, i koalicionit "Aleanca pėr qytetarin" ka marrė 1926. 184 vota kanė shkuar pėr Astrit Kosturin, kandidat i pavarur.

  Gjirokastėr fiton PS
  Edhe nė Bashkinė e Gjirokastrės ėshtė shpallur fitues kandidati i “Aleancės pėr tė Ardhmen”, Flamur Bime,pas pėrfundimit te procesit te numėrimit tė votave nė KZAZ-nė nr 24 . Sipas sekretar i KZAZ, nr 24 Belul Hila, Bime ka fituar 6479 vota ndėrsa kandidati i “Aleancės pėr Qytetarin”, Genc Sinojmeri ka fituar 4927 vota.

  Himarė fiton PS
  Edhe nė bashkinė e Himarės ka pėrfunduar procesi i numėrimit tė votave, ku rezulton fitues kandidati i koalicionit "Aleanca pėr tė ardhmen", Gjergji Goro. Sipas kryetarit tė KZAZ-sė nr.63, Xhevahir Ēeloaliaj, kandidati socialist ka fituar me njė diference prej 95 votash mė shumė se rivali i tij mė i afėrt, Vasil Bollano, kryetar aktual i Bashkisė sė Himarės, i rikandiduar nga PBDNJ. Ēeloaliaj bėri tė ditur se ėshtė duke u kryer formalizimi i materialit zgjedhor, i cili pritet te mbyllet brenda njė kohe relativisht tė shkurtėr.

  Pėrmet fiton PS
  Ka pėrfunduar procesi i numėrimit tė votave nė bashkinė e Pėrmetit, qė pėrfshihet nė KZAZ-nė nr. 27. Kryetari i kėsaj KZAZ-je, Zenel Jaēe, tha se kandidati i koalicionit "Aleanca pėr tė ardhmen", pėr bashkinė e Pėrmetit, Gilberto Jaēe, ka fituar 2150 vota kundrejt 1811 vota tė kandidatit Kujtim Hoxha, i "Aleancės pėr qytetarin", i propozuar nga LSI.

  Delvinė fiton PD
  Ka pėrfunduar procesi i numerimit te votave nė bashkinė e Delevinės, ku pėrfaqesuesi i 'Aleances pėr qytetarin", Dhurim Alinani, rikonfirmohet serish kryetar bashkie. Sipas kryetarit te KZAZ nr. 64, Qazim Bobaj, kandidati i se djathtės Dhurim Alinani ka marrė 2214 vota, ndersa Dashamir Hado i "Aleances per te ardhmen", 2114 vota

  Peqin fiton PD
  Ėshtė mbyllur proēesi i numėrimit tė votave nė KZAZ-nė nr. 16 tė bashkisė sė Peqinit, nga ku rezulton fitues kryetari aktual i Bashkisė, Ilir Rrushi, kandidat i "Aleancės pėr qytetarin".
  Kryetari i KZAZ nr. 16 nė Peqin, Julian Mahahasa, tha se nga numėrimi i votave pėr kryetar tė Bashkisė sė Peqinit, rezulton se kandidati i koalicionit "Aleanca pėr qytetarin", Ilir Rrushi, ka marrė 2607 vota, ndėrsa Naim Teqja i "Aleanca pėr tė ardhmen" 904 vota.

  Tepelenė fiton PS
  Nė Tepelenė ka pėrfunduar numėrimi i tė 7 kutive tė votimit nga ku fitues rezulton kandidati i koalicionit "Aleanca pėr tė ardhmen", Tėrmet Peēi.Kryetari i KZAZ-sė nr. 24, Behar Lulo, se kandidati i koalicionit "Aleanca pėr tė ardhmen", Tėrmet Peci, ka fituar 1741 vota kundrejt kandidatit tė Lėvizjes pėr Zhvillim Kombėtar (LZHK), Reshat Zika, qė ka marrė 1217 vota, ndėrsa kandidati i "Aleancės pėr qytetarin", Sevo Mici, kryetari nė detyrė i bashkisė, ka marrė 750 vota.

  Memaliaj fiton PS
  Ka pėrfunduar edhe nė KZAZ nr. 26 nė Tepelenė, numėrimi i votave pėr bashkinė e Memaliajt. Kryetari i kėsaj KZAZ-je, Behar Lulo, tha se kandidati i koalicionit "Aleanca pėr tė ardhmen", Lulėzim Meēi, ka marrė 1199 vota kundrejt 974 vota qė ka marrė kandidatja e koalicionit "Aleanca pėr qytetarin", Hatixhe Qėndra.

  Ballsh fiton PS
  Pėrfundon procesi i numėrimit nė 8 kutitė e votimit. Kandidati PS fiton me 2316 kundrejt kandidati PD i cili ka 2136 vota.

  Burrel fiton PS
  Ėshtė mbyllur procesi i numėrimit nė Burrel. Fiton PS me 3658 vota kundrejt PD me 3119 vota. Janė numėruar 16 nga 16 kuti.

  Maliq fiton PS
  Ka pėrfunduar procesi i numėrimit nė Maliq. Fiton kandidati i ‘Aleanca pėr tė Ardhmen’ me 3091 vota kundrejt kandidatit tė ‘Aleancės pėr Qytetarin’ me 2909 vota. Janė numėruar gjithsej 7 nga 7 kuti.

  Peshkopi fiton PD
  Pėrfundon procesi i numėrimit. Kandidati i PD fiton me 44 22 vota kundrejt kandidatit PS me 3013

  Sarandė fiton PS
  Perfundon numerimi. Kandidati i PS, Stefan Cipa fiton me 7234 vota, kandidati i PD-se, ka marre 4976 vota.

  Rublik fiton PS
  Pėrfundon numėrimi nė KZAZ numėr 38 pėr Bashkinė e Rubikut. Fitues kandidati i PS Gjok Vukaj me 1419 vota kundrejt , kandidatit tė PD Mark Ruci me 1087 vota.

  Rrogozhinė fiton PDIU
  Pėrfundon numėrimi fiton kandidati i PDIU, Ndriēim Dushku

  Rrėshen fiton PS
  Nė Bashkinė Rrėshen fiton kandidat i PS-sė Ndue Kola, 798 vota mė shumė se Gjon Deda. Numėrimi pėrfundoi nė 09.00 '

  Ersekė fiton PS
  Fiton kandidati i Aleancės pėr tė Ardhmen. Fiton Alim Laho 1546 vota me 500 vota mė shumė se kandidati i "Aleancės pėr Qytetarin" i cili ka marre 1232 vota.

  Pukė fiton PD
  Nė Bashkinė e Pukės ka pėrfunduar procesi i numėrimit tė votave. Fitues ėshtė shpallur koalicioni “Aleanca pėr Qytetarin” me kandidatin e saj , Beqir Arifi. 955 vota. Pas saj vjen koalicioni “Aleanca pėr tė Ardhmen” me kandidatin Enver Sulejmani me 902 vota, e ndjekur nga Partia Cėshtja Shqiptare me kandidati Astrit Hushi me 704 vota.

  (m.a/d.b/BalkanWeb)

 15. #15
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,083
  Faleminderit
  64
  769 falenderime nė 629 postime
  KQZ/ Ora 16.00: Basha 49.56%, Rama 49.88%

  Janė numėruar 185.733 vota nė total/ Rama 92.320 vota, Basha 91.721 vota/ Rama kryeson me 599 vota plus/ Basha 49.56%, Rama 49.88%.

  Kėto janė rezultatet qė jep Komisioni Qendror i Zgjedhjeve deri nė orėn 16.00 tė ditės sė sotme, lidhur me procesin e numėrimit tė votave nė kryeqytet mbi 18.5061 vota tė numėruara nė total.

  Njėsia 1, KZAZ 45, Rama fiton me 42 vota plus
  Njėsia 1, KZAZ 45, Basha 9276 Rama 9704 vota

  Njėsia 2, KZAZ 46, janė numėruar 43 kuti nga 54
  Njėsia 2, KZAZ 46, Basha 13073 Rama 12926 vota

  Njėsia 3, KZAZ 47, janė numėruar 23 kuti nga 32
  Njėsia 3, Rama 6653, Basha 6610 vota

  Njėsia 4, Basha fiton me 11.000 vota

  Njėsia 5, KZAZ 49 janė numėruar 32 kuti nga 65
  Njėsia 5, KZAZ 49 Basha 6728 vota, Rama 9450 vota

  Njėsia 6, KZAZ 50 rinis numėrimi
  Njėsia 6, KZAZ 50 Basha 8145 vota, Rama 9173

  Njėsia 8, KZAZ 52 janė numėruar 9798 total vota
  Njėsia 8, KZAZ 52 Basha 5694, Rama 4101 vota

  Njėsia 9, KZAZ 53, Basha 7021 vota, Rama 6788
  Njėsia 9, KZAZ 53, ndėrpritet numėrimi deri nesėr

  Njėsia 10, KZAZ 54, janė numėruar total 11929 vota
  Njėsia 10, Basha 6227 vota, Rama 5702

  Njėsia 11, KZAZ 55, janė numėruar 17919 vota total
  Njėsia 11, KZAZ 55, Basha 9901, Rama 8018 vota

  Klan

 16. #16
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  02-03-2006
  Vendndodhja
  Larg nga ketu!
  Postime
  2,900
  Faleminderit
  0
  11 falenderime nė 11 postime
  Ora 18:30- REZULTATET SIPAS NJESIVE BASHKIAKE

  Njesia 1 - Jane numeruar 39 nga 39 kuti. Rama 9913 vota --Basha 9467

  Njesia 2 – Jane numeruar 42 nga 54 kuti. Rama 12406 vota -Basha 12691

  Njėsia 3 – Jane numeruar 26 nga 32 kuti. Rama 7502 vota - Basha 7422

  Njesia 4 - ka perfunduar numerimi 43 kuti nga 43 Rama 10 860 vota- Basha 11 000

  Njesia 5 - Jane numeruar 32 nga 65 kuti. Rama 9451 vota- Basha 6727 vota

  Njesia 6 - Jane numeruar 43 nga 51 kuti. Rama 9549 vota- Basha 8532

  Njesia 7 – Jane numeruar 41 nga 50 kuti. Rama 11646 vota - Basha 10564 vota

  Njesia 8 – Jane numeruar 17 nga 30 kuti. Rama 4189 vota - Basha 5718 vota

  Njesia 9 - Jane numeruar 17 nga 41 kuti. Rama 4555 vota -Basha 4999 vota

  Njesia 10 - ka perfunduar numerimi. 25 nga 25 kuti. Rama 5702 vota -Basha 6226 vota

  Njesia 11- Jane numeruar 39 nga 55 kuti. Rama 7863 vota -Basha 9574 vota  Balkanweb
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Rina_87 : 11-05-2011 mė 13:50

 17. #17
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,083
  Faleminderit
  64
  769 falenderime nė 629 postime
  KQZ/ Ora 21.00: Po bie ritmi i kryesimit tė Ramės, Basha fiton epėrsi

  Komisioni Qendror i Zgjedhjeve jep rezultatet, vijon diferenca e ngushtė mes dy kandidatėve nė Tiranė

  KQZ: Janė numėruar 397 kuti votimi nga 485

  KQZ: Rama 101 813 vota, Basha 101.067 vota

  KQZ: Rama kryeson me 746 vota plus


  Njėsia 1, KZAZ 45, Basha 9276 vota, Rama 9704 vota

  Njėsia 2, KZAZ 46, janė numėruar 47 kuti nga 54
  Njėsia 2 KZAZ 46, Basha 14.295 Rama 14.102 vota

  Njėsia 3, KZAZ 47, janė numėruar 29 kuti nga 32
  Njėsia 3, Rama 8422, Basha 8087 vota

  Njėsia 5, KZAZ 49 janė numėruar 34 kuti nga 65
  Njėsia 5, Basha 7102 vota, Rama 9963 vota

  Njėsia 6, KZAZ 50, janė numėruar 48 nga 51 kuti
  Njėsia 6, KZAZ 50, Basha 9751 vota, Rama 10.849

  Njėsia 7, janė numėruar 46 kuti nga 50
  Njėsia 7, Basha 12020, Rama 13057 vota

  Njėsia 8, KZAZ 52 janė numėruar 20 kuti nga 30
  Njėsia 8, KZAZ 52 Basha 6291, Rama 4740 vota

  Njėsia 9, KZAZ 53, janė numėruar 26 kuti nga 41
  Njėsia 9, KZAZ 53, Basha 7760 vota, Rama 7496

  Njėsia 11, KZAZ 55, janė numėruar 46 kuti nga 55
  Njėsia 11, KZAZ 55, Basha 11267, Rama 9358 vota

  ABC News

 18. #18
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,083
  Faleminderit
  64
  769 falenderime nė 629 postime
  KQZ: “Aleanca pėr Qytetarin” kryeson nė rang vendi, mori votėn politike

  Komisioni Qendror i Zgjedhjeve pohon se koalicioni i sė djathtės kryeson me 42 228 vota, ndaj atij tė majtė

  Koalicioni i sė djathtės “Aleanca pėr Qytetarin”, kryeson nė rang vendi, ndaj atij tė sė majtės “Aleanca pėr tė Ardhmen” me votat nė total qė qytetarėt nė rang vendi i kanė dhėnė ditėn e 8 Majit.

  Lajmi u bė me dije nga pėrfaqėsuesja ligjore e Komisionit Qendror tė Zgjedhjeve, Sadleva Bodo, sipas tė cilės, “Aleanca pėr Qytetarin” kryeson me 42.228 vota nė total ndaj “Aleancės pėr tė Ardhmen”.

  Konkretisht, e para ka marrė deri nė orėn 20.00, 501.178 vota, kundrejt 458.950 tė koalicionit tė majtė ... (vijon)

  ABC News

 19. #19
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,083
  Faleminderit
  64
  769 falenderime nė 629 postime
  Nje analize e thjeshte e te dhenave te KQZ deri ne oren 21:

  Kutite:
  Numeruar: 397
  Pa numeruar: 88
  ===============
  Totali: 485

  Votat:
  Rama: 101813
  Basha: 101067
  ==============
  Diferenca: 746


  Rama kryeson:
  - Njesia 1 - 0 kuti
  - Njesia 2 - 7 kuti
  - Njesia 5 - 31 kuti
  - Njesia 6 - 13 kuti
  - Njesia 7 - 4 kuti
  ====================
  Totali: 5 njesi, 55 kuti per tu numeruar.

  Basha kryeson:
  - Njesia 3 - 12 kuti
  - Njesia 4 - 0 kuti
  - Njesia 8 - 10 kuti
  - Njesia 9 - 15 kuti
  - Njesia 10 - 0 kuti
  - Njesia 11 - 9 kuti
  ====================
  Totali: 6 njesi, 46 kuti per tu numeruar

 20. #20
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,083
  Faleminderit
  64
  769 falenderime nė 629 postime
  KQZ/ Ora 15:00: Basha vijon kryesimin e garės, 1153 vota plus

  Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka konfirmuar tė dhėnat mė tė fundit pėr rezultatin zgjedhor nė Tiranė, deri nė orėn 15.00 tė paradites sė sotme.

  Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka konfirmuar tė dhėnat mė tė fundit pėr rezultatin zgjedhor nė Tiranė, deri nė orėn 15.00 tė paradites sė sotme.

  Sipas tyre, kandidati demokrat pėr Tiranėn, Lulzim Basha, kryeson me 113.529 vota nė total, kundrejt rivalit socialist Edi Rama, qė ka grumbulluar 112.376 vota nė total.

  Basha kryeson me 1153 vota plus.

  Kutitė e panumėruara, mbeten edhe 45 nė total.

  Janė numėruar 440 kuti votimi nga 485 tė tilla

  Numri i votave tė numėruara deri tani: 222.460 nė total

  Njėsia 5, KZAZ 49, janė numėruar 40 kuti nga 65
  Njėsia 5, KZAZ 49, Basha 8679 vota, Rama 11830 vota
  Basha kryeson me 3151 vota plus

  Njėsia 8, KZAZ 52, janė numėruar 26 kuti nga 30
  Njėsia 8, KZAZ 52, Basha 8079 vota, Rama 6033 vota

  Njėsia 9, KZAZ 53, janė numėruar 33 kuti nga 41
  Njėsia 9, KZAZ 53, Basha 9660 vota, Rama 9276 vota
  Basha kryeson me 284 vota plus

  Njėsia 11, KZAZ 55, pėrfundon numėrimi
  Njėsia 11, KZAZ 53, Basha 13.405 vota, Rama 10.723
  Basha kryeson me 2682 vota plus

  ABC News

Faqja 1 prej 4 123 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •