Close
Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 21

Tema: ese

 1. #1
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  27-04-2011
  Postime
  3
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Unhappy ese

  A mund te me ndihmoni me nje ese pershkruese per veten ?? vtm nje shembull [plzzz

 2. #2
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  03-10-2010
  Postime
  6,762
  Faleminderit
  0
  14 falenderime nė 14 postime
  Citim Postuar mė parė nga aadela Lexo Postimin
  A mund te me ndihmoni me nje ese pershkruese per veten ?? vtm nje shembull [plzzz
  essay?


  apo ky ese?

 3. #3
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  03-10-2010
  Postime
  6,762
  Faleminderit
  0
  14 falenderime nė 14 postime
  http://main.uab.edu/show.asp?durki=8012 neqoftese e ke per te paren

  per te dyten "South Park"

 4. #4
  Dominus Albanae Maska e Geri Tr
  Anėtarėsuar
  17-08-2009
  Vendndodhja
  Tirana the Shitty Metropolis
  Postime
  1,877
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  po s'dite ta pershkruash veten tende si pret te te ndihmojme,gjeja me elementare qe mund te te japin si teme eseje
  Tė gjitha gjėrat qė ne shohim apo duken, janė vetėm njė ėndėrr brenda njė ėndrre

 5. #5
  ų
  Anėtarėsuar
  19-05-2007
  Postime
  8,528
  Faleminderit
  5
  57 falenderime nė 46 postime
  Epic Fail !
  "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

 6. #6
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  03-10-2010
  Postime
  6,762
  Faleminderit
  0
  14 falenderime nė 14 postime
  nuk eshte Epic fail ose nuk eshte se nuk di te pershkuraje veten


  problemi eshte shkrimi hartimit...se si duket...cfare te shkruaje....si ta shkruaje...te te bej per vete...midis te tjerave

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e mia@
  Anėtarėsuar
  11-01-2008
  Vendndodhja
  Twilight Zone...
  Postime
  10,823
  Faleminderit
  138
  243 falenderime nė 198 postime
  Na jep ne fillim tiparet e karakterit tend. Ambjenti ku je rritur dhe njerezit qe te kane rrethuar.. Si kane inflencuar ne jeten tende. Eksperiencat e tua pozitive e negative qe ke kaluar ne jete. Si u ke bere balle ketyre veshtiresive. Pelqimet, mospelqimet e tua. Dobesite dhe pikat e tua me te forta. Synimet qe ke ne jete. Endrrat e tua etj...
  Kur ti pergjigjesh ketyre pyetjeve rreth vetes mund te te ndihmojme. Le qe po ju pergjigje, e ke bere vet essen dhe s'ke me nevoje per ne.
  Feelings change - memories don't.

 8. #8
  ų
  Anėtarėsuar
  19-05-2007
  Postime
  8,528
  Faleminderit
  5
  57 falenderime nė 46 postime
  Citim Postuar mė parė nga thirsty Lexo Postimin
  nuk eshte Epic fail ose nuk eshte se nuk di te pershkuraje veten


  problemi eshte shkrimi hartimit...se si duket...cfare te shkruaje....si ta shkruaje...te te bej per vete...midis te tjerave
  Ėshtė Epic Fail,e di pėrse ?
  Nuk mund ti kėrkush dikujt se si tė tė pėrshkruajė ty ! Edhe nqs nuk ėshtė kjo,por ėshtė ajo qė thua ti pra nuk di shkruhet e cilat janė hapat atėhere kėtė Essenė e zėmė se kjo e do pėr shkollė.Nė shkollė kjo ka mėsuar s ecilat janė hapat pėr Esenė pėrshkruese.Edhe nqs nuk i ka mėsuar,e ka librin.
  Nuk po gjej dot njė libėr letėrsie tani,se ti shkruaja hapat kėtu dhe mblidhje mėndjen,veē i pėrmbaheshe atyre.Pastaj,eseja pėrshkruese ėshtė mė e lehta.Nė esenė pėrshkruese vetėm shkruaj ,pėrshkruaj, pėrdor ca fjalė tėrheqėse,bėj fjalitė pak interesante dhe kaq.Nuk ėshtė ese argumentuese psh qė ty tė ėshtė bėrė njė pyetje dhe duhet tė gjesh apo tė krijosh argumenta nqs je pro apo kundėr asaj pyetje dhe mbi tė gjitha pse je pro apo je kundėr.
  "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

 9. #9
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  03-10-2010
  Postime
  6,762
  Faleminderit
  0
  14 falenderime nė 14 postime
  Citim Postuar mė parė nga BlooD_VenoM Lexo Postimin
  Ėshtė Epic Fail,e di pėrse ?
  Nuk mund ti kėrkush dikujt se si tė tė pėrshkruajė ty ! Edhe nqs nuk ėshtė kjo,por ėshtė ajo qė thua ti pra nuk di shkruhet e cilat janė hapat atėhere kėtė Essenė e zėmė se kjo e do pėr shkollė.Nė shkollė kjo ka mėsuar s ecilat janė hapat pėr Esenė pėrshkruese.Edhe nqs nuk i ka mėsuar,e ka librin.
  Nuk po gjej dot njė libėr letėrsie tani,se ti shkruaja hapat kėtu dhe mblidhje mėndjen,veē i pėrmbaheshe atyre.Pastaj,eseja pėrshkruese ėshtė mė e lehta.Nė esenė pėrshkruese vetėm shkruaj ,pėrshkruaj, pėrdor ca fjalė tėrheqėse,bėj fjalitė pak interesante dhe kaq.Nuk ėshtė ese argumentuese psh qė ty tė ėshtė bėrė njė pyetje dhe duhet tė gjesh apo tė krijosh argumenta nqs je pro apo kundėr asaj pyetje dhe mbi tė gjitha pse je pro apo je kundėr.
  cfare eshte e lehte dhe cfare eshte e veshtire nuk jane gjithmone te perbashketa...cfare ti gjen te lehte nje tjeter mund ta gjeje te veshtire...

  E di cfare eshte paksa si fail? Eshte kerkimi shembullit, kjo(ky) mund ta gjeje shembullin vete....


  Ajo mund ti dije hapat por ca njerez mesojne me sy...qe ta shikojne njehere dhe me vone te ja nisin punes...kjo po pyet per nje shembull...nje hartim te bere dhe kjo ta shikoje se si duket dhe me vone te filloje hartimin e saj per veten por me forme te ngjajshme....mbase hapat nuk jane te qarta...mbase kjo i di por nuk mundet te ktheje ne hartim....nuk ka epic fail ketu...

 10. #10
  Dominus Albanae Maska e Geri Tr
  Anėtarėsuar
  17-08-2009
  Vendndodhja
  Tirana the Shitty Metropolis
  Postime
  1,877
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Citim Postuar mė parė nga BlooD_VenoM Lexo Postimin
  Ėshtė Epic Fail,e di pėrse ?
  Nuk mund ti kėrkush dikujt se si tė tė pėrshkruajė ty ! Edhe nqs nuk ėshtė kjo,por ėshtė ajo qė thua ti pra nuk di shkruhet e cilat janė hapat atėhere kėtė Essenė e zėmė se kjo e do pėr shkollė.Nė shkollė kjo ka mėsuar s ecilat janė hapat pėr Esenė pėrshkruese.Edhe nqs nuk i ka mėsuar,e ka librin.
  Nuk po gjej dot njė libėr letėrsie tani,se ti shkruaja hapat kėtu dhe mblidhje mėndjen,veē i pėrmbaheshe atyre.Pastaj,eseja pėrshkruese ėshtė mė e lehta.Nė esenė pėrshkruese vetėm shkruaj ,pėrshkruaj, pėrdor ca fjalė tėrheqėse,bėj fjalitė pak interesante dhe kaq.Nuk ėshtė ese argumentuese psh qė ty tė ėshtė bėrė njė pyetje dhe duhet tė gjesh apo tė krijosh argumenta nqs je pro apo kundėr asaj pyetje dhe mbi tė gjitha pse je pro apo je kundėr.
  Tamam,une per vete s'e kuptoj se pse kerkon ndihme ketu kur libri e ka trajtuar goxha mire,eseja pershkruese ka si qelim qe te pershkruaje tiparet e nje objekti apo te nje personi ne menyre objektive apo subjektive ne menyre qe te nxirret nje ide te asaj se cfare pershkruhet,hapat i ka ne liber,ca do me,mos do qe ti shkruajme nje ese e me pas ta kopjoje??
  Tė gjitha gjėrat qė ne shohim apo duken, janė vetėm njė ėndėrr brenda njė ėndrre

 11. #11
  LIVE EACH MOMENT OF YOUR Maska e Chica bonita
  Anėtarėsuar
  05-05-2011
  Postime
  87
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  ehhh shqiptaret vazhdojne te paragjykojne .....fakti qe ajo ka kerkuar ndihme do te thote se nuk i ka te renditura mire idete e saj per te nisur kete shkrim apo kete ese.
  e dashur fillimisht do te te rekomandoja te filloje esene tende me pershkrime te pamjes tende te jashtme ...dhe normalisht pjesen tjeter kushtoja karakterit tend...pershkrimit te tipit preferencave ...menyra se si e kalon kohen etj
  shpresoj te te kem ndihmuar sadopak ....
  pune te mbare
  Njerezit percmojne ate qe nuk e kuptojne

 12. #12
  Dominus Albanae Maska e Geri Tr
  Anėtarėsuar
  17-08-2009
  Vendndodhja
  Tirana the Shitty Metropolis
  Postime
  1,877
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Citim Postuar mė parė nga Chica bonita Lexo Postimin
  ehhh shqiptaret vazhdojne te paragjykojne .....fakti qe ajo ka kerkuar ndihme do te thote se nuk i ka te renditura mire idete e saj per te nisur kete shkrim apo kete ese.
  e dashur fillimisht do te te rekomandoja te filloje esene tende me pershkrime te pamjes tende te jashtme ...dhe normalisht pjesen tjeter kushtoja karakterit tend...pershkrimit te tipit preferencave ...menyra se si e kalon kohen etj
  shpresoj te te kem ndihmuar sadopak ....
  pune te mbare
  E ke lexuar librin e letersise se vitit te pare, dhe te klases se 9 se si i trajton llojet e eseve??ka lezet madje te jep dhe shembuj nga vepra autoresh,per mendimin tim kjo ose nuk eshte mundu fare me e lexu ose e ka fajin mesuesi se nuk ka ditur te shpjegoje ,e njoh shume mire se ca tekstesh jepen neper shkolla
  Tė gjitha gjėrat qė ne shohim apo duken, janė vetėm njė ėndėrr brenda njė ėndrre

 13. #13
  ų
  Anėtarėsuar
  19-05-2007
  Postime
  8,528
  Faleminderit
  5
  57 falenderime nė 46 postime
  Citim Postuar mė parė nga Chica bonita Lexo Postimin
  ehhh shqiptaret vazhdojne te paragjykojne .....fakti qe ajo ka kerkuar ndihme do te thote se nuk i ka te renditura mire idete e saj per te nisur kete shkrim apo kete ese.
  e dashur fillimisht do te te rekomandoja te filloje esene tende me pershkrime te pamjes tende te jashtme ...dhe normalisht pjesen tjeter kushtoja karakterit tend...pershkrimit te tipit preferencave ...menyra se si e kalon kohen etj
  shpresoj te te kem ndihmuar sadopak ....
  pune te mbare
  Nuk shtova kile se i thash asaj Epic Fail apo se i thash thirsty qė nuk ka ndonjė gjė pėr epic fail.Ēa paragjykimi thua ? Apo do dalėsh ti,shėnjtorja nėnė tereza ta marėsh pėrdore ti blesh akullore ? Ik o chica bonita kėrce mambo makarena andej mos na bėj mėndjehapurėn kėtu,ec.
  "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

 14. #14
  LIVE EACH MOMENT OF YOUR Maska e Chica bonita
  Anėtarėsuar
  05-05-2011
  Postime
  87
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga Geri Tr Lexo Postimin
  E ke lexuar librin e letersise se vitit te pare, dhe te klases se 9 se si i trajton llojet e eseve??ka lezet madje te jep dhe shembuj nga vepra autoresh,per mendimin tim kjo ose nuk eshte mundu fare me e lexu ose e ka fajin mesuesi se nuk ka ditur te shpjegoje ,e njoh shume mire se ca tekstesh jepen neper shkolla
  po e kam lexuar .....po kjo nuk do te thote qe ajo vajza nuk e ka lexuar .....jo te gjith njrz jane si ty qe i kupton edhe i kapin shpejt gjerat....
  nqs ti nk mund te japesh ndihmen tende shum bukur nk te detyron njeri te komentosh por te pakten mos fyej .....
  Njerezit percmojne ate qe nuk e kuptojne

 15. #15
  ų
  Anėtarėsuar
  19-05-2007
  Postime
  8,528
  Faleminderit
  5
  57 falenderime nė 46 postime
  Ēupė,aadela,kėtu njė tufė me referate.Urdhėro,lexoji,dhe gjej kush ėshtė pėrshkruese,dhe shiko ndėrtimin e saj.


  http://referate.abcshqip.com/

  Shiko dhe kėtė linkun:

  http://abcshqip.com/2009/05/eseja-dhe-llojet-e-esese/
  "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

 16. #16
  LIVE EACH MOMENT OF YOUR Maska e Chica bonita
  Anėtarėsuar
  05-05-2011
  Postime
  87
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga BlooD_VenoM Lexo Postimin
  Nuk shtova kile se i thash asaj Epic Fail apo se i thash thirsty qė nuk ka ndonjė gjė pėr epic fail.Ēa paragjykimi thua ? Apo do dalėsh ti,shėnjtorja nėnė tereza ta marėsh pėrdore ti blesh akullore ? Ik o chica bonita kėrce mambo makarena andej mos na bėj mėndjehapurėn kėtu,ec.
  lali avash icik kur flet dakort ,,,,,
  un nk kerkoj te bej shenjtoren se nuk ka cme duhet aq me teper te bej rolin e saj ktu me ju ......
  paragjykim nqs nuk e di eshte nje qendrim i pabarazuar ndaj dikujt .....nuk ke te drejte ti ti thuash epic fail apo dicka tj ......ajo thjesht kerkoi ndihme ......shyqyr qe dike ti te beke prezantim te vetvetes .....
  Njerezit percmojne ate qe nuk e kuptojne

 17. #17
  ų
  Anėtarėsuar
  19-05-2007
  Postime
  8,528
  Faleminderit
  5
  57 falenderime nė 46 postime
  Citim Postuar mė parė nga Chica bonita Lexo Postimin
  lali avash icik kur flet dakort ,,,,,
  un nk kerkoj te bej shenjtoren se nuk ka cme duhet aq me teper te bej rolin e saj ktu me ju ......
  paragjykim nqs nuk e di eshte nje qendrim i pabarazuar ndaj dikujt .....nuk ke te drejte ti ti thuash epic fail apo dicka tj ......ajo thjesht kerkoi ndihme ......shyqyr qe dike ti te beke prezantim te vetvetes .....
  Mua mė duket,dhe pėr mua ėshtė EPIC FAIL ! Ke ndonjė gjė kundėr ti ? Nqs po...kujt ja ndjen ?

  Hajt shndet.
  "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

 18. #18
  LIVE EACH MOMENT OF YOUR Maska e Chica bonita
  Anėtarėsuar
  05-05-2011
  Postime
  87
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga BlooD_VenoM Lexo Postimin
  Mua mė duket,dhe pėr mua ėshtė EPIC FAIL ! Ke ndonjė gjė kundėr ti ? Nqs po...kujt ja ndjen ?

  Hajt shndet.
  ehu te merresh me ju do te hash i furr buke .....
  Njerezit percmojne ate qe nuk e kuptojne

 19. #19
  Dominus Albanae Maska e Geri Tr
  Anėtarėsuar
  17-08-2009
  Vendndodhja
  Tirana the Shitty Metropolis
  Postime
  1,877
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Citim Postuar mė parė nga Chica bonita Lexo Postimin
  po e kam lexuar .....po kjo nuk do te thote qe ajo vajza nuk e ka lexuar .....jo te gjith njrz jane si ty qe i kupton edhe i kapin shpejt gjerat....
  nqs ti nk mund te japesh ndihmen tende shum bukur nk te detyron njeri te komentosh por te pakten mos fyej .....
  Ca thu mi Mo tekste te lehta qe jane ato s'gjen gjekundi,c'hyn ketu a kap a s'kap,edhe nje me gjys truni i kap ato,une vitet e gjimnazit i kam kryer dhe e di mendjen e nje nxenesi se sa kap,ke meson e ke nuk meson,nuk ka vend por moralizem ketu,po nejse
  Tė gjitha gjėrat qė ne shohim apo duken, janė vetėm njė ėndėrr brenda njė ėndrre

 20. #20
  LIVE EACH MOMENT OF YOUR Maska e Chica bonita
  Anėtarėsuar
  05-05-2011
  Postime
  87
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga Geri Tr Lexo Postimin
  Ca thu mi Mo tekste te lehta qe jane ato s'gjen gjekundi,c'hyn ketu a kap a s'kap,edhe nje me gjys truni i kap ato,une vitet e gjimnazit i kam kryer dhe e di mendjen e nje nxenesi se sa kap,ke meson e ke nuk meson,nuk ka vend por moralizem ketu,po nejse
  un nk po bej moral .....po mir pra ti i kap ajo mbase nk i kap ....
  Njerezit percmojne ate qe nuk e kuptojne

Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •