Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 17
  1. #1
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    30-04-2011
    Vendndodhja
    Polonia
    Postime
    4

    Ndokush jeton ne Poloni?

    Me intereson mua a ka ndonje shqiptar, i cili banon ne Poloni?

  2. #2
    Une jo per vete
    Revolution 1848

  3. #3
    Kosovė e Shqiperi nje Maska e aska_peja
    Anėtarėsuar
    30-01-2006
    Vendndodhja
    gjermani
    Postime
    362
    Pershendetje, une e kam afer polonin, e njof shum shqiptar qejetojn ne poloni, ka mjaft

  4. #4
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    09-06-2013
    Postime
    4

    Pėr: Ndokush jeton ne Poloni?

    mirdita ne cilin vend jetoni ne poloni?

  5. #5
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    09-06-2013
    Postime
    4

    Pėr: Ndokush jeton ne Poloni?

    un jetoj ne poloni ne varshav,ne qoft se njifni dike qe jeton ktu ma beni me dit, pershendetje

  6. #6
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    26-09-2013
    Postime
    17

    Pėr: Ndokush jeton ne Poloni?

    Une jetoj ne Torun (studioj atje).

  7. #7
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    01-02-2014
    Postime
    7

    Pėr: Ndokush jeton ne Poloni?

    Citim Postuar mė parė nga olinka Lexo Postimin
    Me intereson mua a ka ndonje shqiptar, i cili banon ne Poloni?
    Nė Poloni ka shumė shqiptarė

    https://www.facebook.com/shqiptaretnepoloni?ref=hl

    https://www.facebook.com/pages/Stowa...0250596?ref=hl

    https://www.facebook.com/pages/Towar...053210?fref=ts

    pėrshendetje

  8. #8
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    09-06-2013
    Postime
    4

    Pėr: Ndokush jeton ne Poloni?

    ky esht email im ,ne qoft se deshironi mund ta pijm nje kafe,un jam be WARSHAW jetmend@hotmail.it

  9. #9
    Fortis Et Honoris Maska e Meriamun
    Anėtarėsuar
    04-04-2009
    Postime
    1,730

    Pėr: Ndokush jeton ne Poloni?

    Olinka, shiko punen tende e mos u merr me shqiptaret. Ke shkuar te studiosh dhe kryeji studimet. Mos u tako me asnje qe mund te cojne mesazhe neper forume apo ne privat. Disa shqiptare ne emigrim jane pisa te medhenj, merren me cdo gje. I bejne te gjitha per leke. Kshuqe me degjo mua mos u kruaj as me shqiptaret e as me kosovaret por shiko punen tende, krijo relata vetem me studente sepse kjo eshte me e mire per sigurine tende.
    No amount of guilt can change the past and no amount of worrying can change the future

  10. #10
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    01-02-2014
    Postime
    7

    Pėr: Ndokush jeton ne Poloni?

    Meriamun
    Mė vjen shumė keq ,qė nė kėtė mėnyrė shpreheni pėr bashkėatdhetarėt Tuaj. Olinka ėshtė njė studente polake e cila studjon gjuhėn tonė tė bukur shqipe.
    Ajo ka nevojė pėr kontakte me shqiptarėt,e drejtė e saj ėshtė pastaj se me kend do mbaj kontakte si zyrtare ashtu edhe private.
    Stereotipe tė tilla siq shprehni Ju kėtu pėr shqiptarėt , kanė bėrė qė shtetas tė huaj tė i frigohen kontakteve me ne.
    Ju sikur tė kishit gjak shqiptari nė damarėt Tuaj do zgjidhni fjalėt qė do shktruani njė tė huaji pėr ne.
    Ju keni tė drejtė tė shkruani pėr veten Tuaj , por, jo edhe pėr tė tjerėt.
    Apo, ndoshta edhe nuk keni gjak shqipėtari... !?

  11. #11
    i/e regjistruar Maska e derjansi
    Anėtarėsuar
    14-04-2005
    Postime
    6,730

    Pėr: Ndokush jeton ne Poloni?

    Citim Postuar mė parė nga Meriamun Lexo Postimin
    Olinka, shiko punen tende e mos u merr me shqiptaret. Ke shkuar te studiosh dhe kryeji studimet. Mos u tako me asnje qe mund te cojne mesazhe neper forume apo ne privat. Disa shqiptare ne emigrim jane pisa te medhenj, merren me cdo gje. I bejne te gjitha per leke. Kshuqe me degjo mua mos u kruaj as me shqiptaret e as me kosovaret por shiko punen tende, krijo relata vetem me studente sepse kjo eshte me e mire per sigurine tende.
    Mir e ke shqiptaret jan rrac e poshter.

    Kjo duhet ta kruj veq me polak rus ose naj zezak, se po e krujti me shqiptar e zen smunja.
    JO NEGOCIATA VETĖVENDOSJE

  12. #12
    Fortis Et Honoris Maska e Meriamun
    Anėtarėsuar
    04-04-2009
    Postime
    1,730

    Pėr: Ndokush jeton ne Poloni?

    Derjans, ti jeton afersisht 8-9 mije km larg shqiperise dhe shume here me shume larg mendesise shqiptareve. Nuk thashe qe shqiptaret jane rrace e poshter, por thashe qe shume shqiptare ne emigrim jane kontigjent qe duhet evitohet shoqerimi me ta. Une kam jetuar dhe studiuar ne Evropen Perendimore dhe veprat e shume shqiptareve emigrant i di shume mire. Saper dijeni, po te jap edhe nje informacion ndoshta cik si personal, kam punuar perkthyes ne nje gjykate per tre vite, meqe nje istitucion i tille i pershtatej profesionit tim. Shqiptaret kane bere krime monstruoze dhe duke pasur parasysh kete, ndoshta nje eksperience e tille me ka bere te jem edhe cik difident, shoqerisht dhe ne menyre shume dashamirese e keshillova kete vajzen qe te kete kujdes. Besoj se nuk bera gabim..
    No amount of guilt can change the past and no amount of worrying can change the future

  13. #13
    Prof. Dr. Kristal fare!
    Anėtarėsuar
    18-09-2012
    Vendndodhja
    Aziatik prej Hallit!
    Postime
    329

    Pėr: Ndokush jeton ne Poloni?

    Citim Postuar mė parė nga Meriamun Lexo Postimin
    Derjans, ti jeton afersisht 8-9 mije km larg shqiperise dhe shume here me shume larg mendesise shqiptareve. Nuk thashe qe shqiptaret jane rrace e poshter, por thashe qe shume shqiptare ne emigrim jane kontigjent qe duhet evitohet shoqerimi me ta. Une kam jetuar dhe studiuar ne Evropen Perendimore dhe veprat e shume shqiptareve emigrant i di shume mire. Saper dijeni, po te jap edhe nje informacion ndoshta cik si personal, kam punuar perkthyes ne nje gjykate per tre vite, meqe nje istitucion i tille i pershtatej profesionit tim. Shqiptaret kane bere krime monstruoze dhe duke pasur parasysh kete, ndoshta nje eksperience e tille me ka bere te jem edhe cik difident, shoqerisht dhe ne menyre shume dashamirese e keshillova kete vajzen qe te kete kujdes. Besoj se nuk bera gabim..

    Te rrish shtremet e te flasesh drejt nuk takon me i hequar as edhe nje presje asaj qe ke shkruar! Megjithate ketu vlen shprehja "kur te shohesh ndonjerin qe po i bie murit me koke mos i thuaj gje sepse ate qe do ti thuash ti ja thote muri atij" pra..... tong!

  14. #14
    i/e regjistruar Maska e derjansi
    Anėtarėsuar
    14-04-2005
    Postime
    6,730

    Pėr: Ndokush jeton ne Poloni?

    Citim Postuar mė parė nga Meriamun Lexo Postimin
    Derjans, ti jeton afersisht 8-9 mije km larg shqiperise dhe shume here me shume larg mendesise shqiptareve. Nuk thashe qe shqiptaret jane rrace e poshter, por thashe qe shume shqiptare ne emigrim jane kontigjent qe duhet evitohet shoqerimi me ta. Une kam jetuar dhe studiuar ne Evropen Perendimore dhe veprat e shume shqiptareve emigrant i di shume mire. Saper dijeni, po te jap edhe nje informacion ndoshta cik si personal, kam punuar perkthyes ne nje gjykate per tre vite, meqe nje istitucion i tille i pershtatej profesionit tim. Shqiptaret kane bere krime monstruoze dhe duke pasur parasysh kete, ndoshta nje eksperience e tille me ka bere te jem edhe cik difident, shoqerisht dhe ne menyre shume dashamirese e keshillova kete vajzen qe te kete kujdes. Besoj se nuk bera gabim..
    E vertet qe jetoj jasht shqipnis dhe shum larg. Po dhe ktu ku jam qdo lidhje e kam me shqiptar krejt shoqnin e kam shqiptare. E nuk e ndrroj shqiptarin ma te keq me asni lloj rrace qeter. I kam dhe ktu do hun perpjet qe u duket vetja ma te mir se shqiptaret. Ne emigrim gjith nacionalitetet afrohen e bashkohen me njoni qetrin.
    JO NEGOCIATA VETĖVENDOSJE

  15. #15
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    09-06-2013
    Postime
    4

    Pėr: Ndokush jeton ne Poloni?

    A ky emigrimi na ka parca taman si kembet e dhis,dikush thot qe lemi rrac e poshter e dikush flet pa menduar cfar esht duke thene,tju vi turp nga vetvetja i cili mendon keq dhe shprehet ne kete menyr,ka te drejt HAXHIU qe thot qe ju mbase nuk keni gjak shqiptari

  16. #16
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    31-01-2015
    Postime
    1

    Pėr: Ndokush jeton ne Poloni?

    Tė ndaeruar bashkatėdhetarė, me kėnaqėsi ju lajmėroj se njė kohė tė gjatė jetoj dhe punoj nė Poloni .studimet univerzitare i kam kryer nė Prishtinė.Dėshiroj qė tė jem nė kontakt tė vazhdueshėm me JU.....nė mėnyrė qė tė bisedojm nė shumė rrafshe pėr tė mirėn tonė....

  17. #17
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    01-02-2014
    Postime
    7

    Pėr: Ndokush jeton ne Poloni?

    Citim Postuar mė parė nga Isa11 Lexo Postimin
    Tė ndaeruar bashkatėdhetarė, me kėnaqėsi ju lajmėroj se njė kohė tė gjatė jetoj dhe punoj nė Poloni .studimet univerzitare i kam kryer nė Prishtinė.Dėshiroj qė tė jem nė kontakt tė vazhdueshėm me JU.....nė mėnyrė qė tė bisedojm nė shumė rrafshe pėr tė mirėn tonė....

    I nderuari Isa

    ne Poloni ka eshte nje nume ri konsiderueshem i shqiptareve.

    ketu keni linkun


    https://www.facebook.com/shqiptaretnepoloni?ref=hl

    https://www.facebook.com/pages/Stowa...0250596?ref=hl

    https://www.facebook.com/pages/Towar...053210?fref=ts

    pėrshendetje

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •