Close
Faqja 4 prej 5 FillimFillim ... 2345 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 61 deri 80 prej 86
  1. #61
    MR. BEAN - Laden Maska e the admiral
    Anėtarėsuar
    03-06-2009
    Vendndodhja
    European Union
    Postime
    6,876
    Prishtina.C ne boten e cudirave...

    po pse ankohen aq shume banoret e kosoves meqe qenkan me te pasurit ne rajon???????
    i ke pare vendet e tjera te ballkanit ti ndonjehere?
    Vasudhaiva Kutumbakam

  2. #62
    Citim Postuar mė parė nga EuroStar1 Lexo Postimin
    Aq pasuri sa ka sjelle Prishtina.C per Kosoven , akoma nuk ka arritur ne gjysmen e pasurise se Erion Braces dhe a e di kush eshte Erion Brace ? Eshte pothuajse i fundit per pasuri nga politikanet Shqiptar
    Krahasimi nuk esht i drejt duhet te beshe krahasimin e Politikanve te Shqiperis me ata te Kosoves ,Per ndryshe nuk e di sa ka pasuri ky Erion Braces mirpo edhe une kame pes lek se kame tradit kogja te gjate Familjare ne Evrope

  3. #63
    Citim Postuar mė parė nga Prishtina.C Lexo Postimin
    Krahasimi nuk esht i drejt duhet te beshe krahasimin e Politikanve te Shqiperis me ata te Kosoves ,Per ndryshe nuk e di sa ka pasuri ky Erion Braces mirpo edhe une kame pes lek se kame tradit kogja te gjate Familjare ne Evrope
    Pse d.m.th ju i keni politikanet me te pasur se ekonomija e Kosoves ? Po ca gri sallat kot ketu ti jo kosova keshtu jo kosova ashtu. Ti thuaj politikanet !
    Revolution 1848

  4. #64
    Citim Postuar mė parė nga the admiral Lexo Postimin
    Prishtina.C ne boten e cudirave...

    po pse ankohen aq shume banoret e kosoves meqe qenkan me te pasurit ne rajon???????
    i ke pare vendet e tjera te ballkanit ti ndonjehere?

    Sepse njerzit ne Kosove nuk knaqen me pake si ju ne Shqiperi por edhe nuk kane nje pike matse tragjike si ju Shqiptaret e Shqiperis prej ku do te nxirrnin konkluzionin se shum mir jemi si kemi qene .


    i ke pare vendet e tjera te ballkanit ti ndonjehere
    Te gjitha shiko Shqiperia esht mir po ta mbasim me ate se si ka qen mirpo ne aspektin gjenerale ende esht Large vendeve te Rajonit edhe nje gje une nuk e vlersoje shqiperin duke marre per baze Tiranen (Edhe pse edhe kjo esht shume e pa zhvilluar per ata qe e kuptojne se qfare esht zhvillimi) Une Shqiperin e velersoje jasht Tirane une e Vlersoje shqiperin duke e pare Puken,Tropojen,Komonin,Kuksin, Periferit e Tiranes Durresit e vendeve tjera .

    Shqiperia jasht Qendrave te te gjitha Qyteteve te saje esht ne te njejtin stade me vendet e botes se Tret dhe ky esht realitet..?

  5. #65
    Citim Postuar mė parė nga EuroStar1 Lexo Postimin
    Pse d.m.th ju i keni politikanet me te pasur se ekonomija e Kosoves ? Po ca gri sallat kot ketu ti jo kosova keshtu jo kosova ashtu. Ti thuaj politikanet !

    Egzakte e kisha fjalen vetem per krahasimin e Politikaneve nuk thash se i kemi Politikanet me te pasur se Ekonomija e Kosoves . Thjesht krahasoje Politikanet e Kosoves me ata te Shqiperis jo mua me Politikanet ,

  6. #66
    Citim Postuar mė parė nga the admiral Lexo Postimin
    po po. fiks ashtu eshte
    te gjithe emigrantet jane duke u kthyer...
    u ktheve edhe ti apo jo? ec pra! cfare pret?

    Kur te kthehesh ti do kthehem edhe une.?

  7. #67
    MR. BEAN - Laden Maska e the admiral
    Anėtarėsuar
    03-06-2009
    Vendndodhja
    European Union
    Postime
    6,876
    Citim Postuar mė parė nga Prishtina.C Lexo Postimin
    Kur te kthehesh ti do kthehem edhe une.?
    po kthehu ti, se ti po thua qe kosova eshte vendi me i pasur ne rajon... mbeshtet teorine tende!
    duke thene nje gje te tille, ti bie ne kundershtim me shumicen derrmuese te shqiptareve qe jetojne ne kosove,
    te cilet e njohin me mire se ti situaten atje, sepse punojne dhe jetojne ne kosove.
    dhe thashe shqiptareve. sepse ata jane shqiptare.
    ti do ishe ne minorance nese do ktheheshe, pasi banoret e kosoves jane shqiptare...
    Vasudhaiva Kutumbakam

  8. #68
    New York Maska e mario_kingu
    Anėtarėsuar
    09-12-2004
    Vendndodhja
    New York
    Postime
    2,225
    Citim Postuar mė parė nga Prishtina.C Lexo Postimin
    Sepse njerzit ne Kosove nuk knaqen me pake si ju ne Shqiperi por edhe nuk kane nje pike matse tragjike si ju Shqiptaret e Shqiperis prej ku do te nxirrnin konkluzionin se shum mir jemi si kemi qene .




    Te gjitha shiko Shqiperia esht mir po ta mbasim me ate se si ka qen mirpo ne aspektin gjenerale ende esht Large vendeve te Rajonit edhe nje gje une nuk e vlersoje shqiperin duke marre per baze Tiranen (Edhe pse edhe kjo esht shume e pa zhvilluar per ata qe e kuptojne se qfare esht zhvillimi) Une Shqiperin e velersoje jasht Tirane une e Vlersoje shqiperin duke e pare Puken,Tropojen,Komonin,Kuksin, Periferit e Tiranes Durresit e vendeve tjera .

    Shqiperia jasht Qendrave te te gjitha Qyteteve te saje esht ne te njejtin stade me vendet e botes se Tret dhe ky esht realitet..?
    ha moj prishtina moj prishtina ti sdi cflet edhe ben gam gam
    ti shikon zhvillimin e shqiperis puken tropjen etc vendet malore ????
    puka tropoja jan vende te mira por jan malore skan ca ofrojn
    sa per tiranen eshte nje metropoli i shqiperis ku njerzit katunaret jan plas aty
    kurse sa per companira boll fol me ato 10 cop company qe tregove
    kur 70% e popullit kosoves jan te papun kjo tregon shum a JO
    Un do Te keshilloja te cohesh edhe te vesh te besh nje banjo me uj te ftote qe te vish ne vete se po thua vetem brockulla
    keto brockulla thoja ndonje japonezi ose kinezi qe te besojn por jo shqipove ciao
    Partizoni

  9. #69
    i/e regjistruar Maska e Sofi _
    Anėtarėsuar
    09-04-2011
    Postime
    494
    Citim Postuar mė parė nga TikTak Lexo Postimin
    preshi organik. i vetmi product shqiptar hahahahahahahahahahaha
    quhet 'pras' ahahhahahahaha

  10. #70
    Citim Postuar mė parė nga mario_kingu Lexo Postimin
    ha moj prishtina moj prishtina ti sdi cflet edhe ben gam gam
    ti shikon zhvillimin e shqiperis puken tropjen etc vendet malore ????
    puka tropoja jan vende te mira por jan malore skan ca ofrojn
    sa per tiranen eshte nje metropoli i shqiperis ku njerzit katunaret jan plas aty
    kurse sa per companira boll fol me ato 10 cop company qe tregove
    kur 70% e popullit kosoves jan te papun kjo tregon shum a JO
    Un do Te keshilloja te cohesh edhe te vesh te besh nje banjo me uj te ftote qe te vish ne vete se po thua vetem brockulla
    keto brockulla thoja ndonje japonezi ose kinezi qe te besojn por jo shqipove ciao
    kurse sa per companira boll fol me ato 10 cop company qe tregove

    Ore une solla vetem disa kompani te cilat me rane ndermend por kjo nuk do te thote se jane vetem ato 10.te Kompani qe une i solla megjithate ato ishin vetem saper Ilustrime se ne Kosove Prodhohet, ejo si mendojne disa ketu? Per nderyshe ka me qindra mijra te tjera qe une nuk i postoje dote edhe sikur ta kem mbreterin e kohes.


    70% e popullit kosoves jan te papun
    Ket e thua nga Injoranca apo? Papunsia ne Kosove 70% ajde mend ajde ore do na shpjegoshe ti neve pake se nga e nzorre ket percindje kur Kosova ka me pake se 2.Milion banor Rezident dhe kur ne kosove ne mardhenje pune jane te regjistruar me teper se 700.000 Njerz. ndersa 200.000 nga keta jane te Punsuar ne sektorin Publike

    Edhe nje gje necofte se del se kosova ka me pake se 2.Milion banore Rezident sipas regjistrimit te fundit ather edhe numri i te pa punve ne kosove do te ulet ne me pake se 20% Per ndryshe sa per dijenin tende edhe metodologjija e regjistrimit te te pa punve ne kosove nuk esht e njejt me ate te shqiperis dhe rajonit ne shqiperi ta zem si i vet Punsuar llogaritet gjdo persone i cili posedone 1.Hektare toke ndersa ne Kosove jo?


    .
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Prishtina.C : 03-05-2011 mė 14:55

  11. #71
    Citim Postuar mė parė nga mario_kingu Lexo Postimin
    ha moj prishtina moj prishtina ti sdi cflet edhe ben gam gam
    ti shikon zhvillimin e shqiperis puken tropjen etc vendet malore ????
    puka tropoja jan vende te mira por jan malore skan ca ofrojn
    sa per tiranen eshte nje metropoli i shqiperis ku njerzit katunaret jan plas aty
    kurse sa per companira boll fol me ato 10 cop company qe tregove
    kur 70% e popullit kosoves jan te papun kjo tregon shum a JO
    Un do Te keshilloja te cohesh edhe te vesh te besh nje banjo me uj te ftote qe te vish ne vete se po thua vetem brockulla
    keto brockulla thoja ndonje japonezi ose kinezi qe te besojn por jo shqipove ciao


    tiranen eshte nje metropoli i shqiperis
    Tirana Metropol Shiko nuk mund te them se Tirana esht Metropole Sps nuk mund ta mashtroje inteligencen time.? Tirana esht nje Fshate i madhe nje Llomshtine e ndertuar mbi nje grumbull objektesh te kulalitetit zanzi bare pa kurfare plani e shije. Per ndryshe Tirana esht Kryeqyteti me i shemtuar ne Evrope dhe nje nder me te shemtuarit ne Bote dhe c`ka esht me e kecja Tirana nuk behet me esht shkatrruar aqe shume nga ato objekte e shumta Kuantitative sa nuk behet me.

  12. #72
    Citim Postuar mė parė nga the admiral Lexo Postimin
    po kthehu ti, se ti po thua qe kosova eshte vendi me i pasur ne rajon... mbeshtet teorine tende!
    duke thene nje gje te tille, ti bie ne kundershtim me shumicen derrmuese te shqiptareve qe jetojne ne kosove,
    te cilet e njohin me mire se ti situaten atje, sepse punojne dhe jetojne ne kosove.
    dhe thashe shqiptareve. sepse ata jane shqiptare.
    ti do ishe ne minorance nese do ktheheshe, pasi banoret e kosoves jane shqiptare...

    Kthimi ime nuk ka te bej me ate se sa vend i pasur esht Kosova por megjithate nje dite do te kthehem .
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Prishtina.C : 03-05-2011 mė 16:11

  13. #73
    Citim Postuar mė parė nga Prishtina.C Lexo Postimin
    Tirana Metropol Shiko nuk mund te them se Tirana esht Metropole Sps nuk mund ta mashtroje inteligencen time.? Tirana esht nje Fshate i madhe nje Llomshtine e ndertuar mbi nje grumbull objektesh te kulalitetit zanzi bare pa kurfare plani e shije. Per ndryshe Tirana esht Kryeqyteti me i shemtuar ne Evrope dhe nje nder me te shemtuarit ne Bote dhe c`ka esht me e kecja Tirana nuk behet me esht shkatrruar aqe shume nga ato objekte e shumta Kuantitative sa nuk behet me.
    Drejt e ke o Prishtina.C po ku do me dal me gjithe keto fjale? Mundesh me qene pak me shume konstruktiv se te kam pa se nuk je dikushi pa dije e njohuri.

    Cfare propozon ti qe te shtohet prodhimi ne Kosove, Shqiperi e kudo qe jetojne shqiptaret?

  14. #74
    Citim Postuar mė parė nga Prishtina.C Lexo Postimin
    Kthimi ime nuk te bej me ate se sa vend i pasur esht Kosova por megjithate nje dite do te kthehem .
    Kosova ka kushte dhe mundesi qe te behet nje vend shume i pasur! Cilet jane ata faktore qe po e pengojne zhvillimin ekonomik te Kosoves?

    Personalisht jam i bindur se zhvillimin po e pengon klasa politike dhe krimi.

    Popullsia e Kosoves jane punetore, te menēur, te dale e te provuar me tekniken anekend botes.

    Mirepo asaj i jane lidhur duart e kembet nga paaftesia qeverisese dhe nga sherbetoret e tyre te krimit ekonomik.

  15. #75
    Citim Postuar mė parė nga DYDRINAS Lexo Postimin
    Kosova ka kushte dhe mundesi qe te behet nje vend shume i pasur! Cilet jane ata faktore qe po e pengojne zhvillimin ekonomik te Kosoves?

    Personalisht jam i bindur se zhvillimin po e pengon klasa politike dhe krimi.

    Popullsia e Kosoves jane punetore, te menēur, te dale e te provuar me tekniken anekend botes.

    Mirepo asaj i jane lidhur duart e kembet nga paaftesia qeverisese dhe nga sherbetoret e tyre te krimit ekonomik.

    Tashe e ke then bukur "Teknike" ky esht edhe qelsi i zhvillimit Ekonomik te Kosoves ndersa Kosova ka shume njerz te tille si ne Kosove ashtu edhe ne Evrope ne si popull i vogel nuk mund te pretendojme se do te jemi qender e Mjeksis ne Bllkane e vetmja shanse per tu zhvilluar Kosova dhe Shqiperia jane Shkollimi i popullsis ne Profesione Teknik apo sic quhen ndryshe shkolla Profesionale apo Zanate.

  16. #76
    Sensual
    Anėtarėsuar
    17-02-2009
    Postime
    4,304
    Shqiperia ka burime uji jashtezakonisht te medha ,e me bollek .,.. kemi psh Bora , tepelena , glina , qafshtama, trebeshina , lajthiza , etccccc te gjitha MADE IN ALBANIA :-)

  17. #77
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    25-05-2008
    Postime
    3,745
    Citim Postuar mė parė nga Prishtina.C Lexo Postimin




    Perfundimisht GDP.ja e Kosoves nuk esht reale dhe nuk perputhet ne asnje element me realitetin e Kosoves.
    Ne kemi GDP shume me te larte por e mbajme sekret se kemi frike nga xhelozet

  18. #78
    Dominus Albanae Maska e Geri Tr
    Anėtarėsuar
    17-08-2009
    Vendndodhja
    Tirana the Shitty Metropolis
    Postime
    1,837
    si shalqini dhe pjepri i shqiperise, nuk ka
    Tė gjitha gjėrat qė ne shohim apo duken, janė vetėm njė ėndėrr brenda njė ėndrre

  19. #79
    Citim Postuar mė parė nga Geri Tr Lexo Postimin
    si shalqini dhe pjepri i shqiperise, nuk ka
    Kėto tani kanė veē namin...se tė hash shalqi Shqipėrie tani,ha kungull.
    Veēoj kėtu ato qė rrit ndonjė individ pėr konsum personal nė njė parcelė tė tij toke qė e ka pa hile ( kjo vlen pėr ēdo kulturė qė mbillet ).

    Nė qytetin ku jetoj i njoh tė gjithė pronarėt e serave...tė gjithė i bėjnė produktet me hormone.E mbolle domaten sot,pėr 3 ditė bėhet sa gjoksi Ēiljetės.Nga jashtė tė merr mė qafė,a thua ti kjo qėnka Domate Mishi,kur e hap brėnda,ekologji komplet,gjelbėrim dynjaja .
    "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

  20. #80
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    25-05-2008
    Postime
    3,745
    Citim Postuar mė parė nga the admiral Lexo Postimin

    po pse ankohen aq shume banoret e kosoves meqe qenkan me te pasurit ne rajon???????
    ?
    Jemi qu peshe prej te mirave, populli thote qe njeriun e tranojne te mirat, edhe ne edhe pse jemi me te menqurit ,me te pasurit e rajonit prape nuk jemi te kenaqur ,ketu ka pune shejtani me duket,spo na le mu kenaq me te mirat qe naj ka dhane Zoti

Faqja 4 prej 5 FillimFillim ... 2345 FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •