Close
Faqja 1 prej 5 123 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 86
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Renea
  Anėtarėsuar
  12-08-2007
  Vendndodhja
  andej-kėndej
  Postime
  3,195
  Faleminderit
  1
  24 falenderime nė 22 postime

  Numėroni produktet shqiptare

  Po e hapi kete tem , ndoshta ne vend te gabuar, por u inspirova nga nje tem me posht ne lidhje me shkembimin e ulet tregtar ndermjet Shqiperise dhe Kosoves.

  Mendimi im ishte se ne si shqiptar nuk kemi kapacitete prodhuese. Ju ftoj te numeroni produktet qe prodhohen ne trojet shqiptare:

  Sungold - lengje te pemve, fabrika ne Gostivar (shqiptar me duket esht pronari).

  Uka - produkte te mishit ne Saraj te Shkupit.

  Vez Sharri- Lecker - biznis me vez te pules eksportojn edhe jasht Maqedonise, si dhe produkte nga mishi , gjindet ne Tetove.

  vazhdojeni ...

  A mendoni se kemi produkte kualitative?
  Shqiperi eshte edhe Cameria

 2. #2
  Perjashtuar Maska e Prishtina.C
  Anėtarėsuar
  18-10-2010
  Postime
  1,047
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Ti kumanovare je Injorante ti mendone se Kosova nuk prodhone asgje mirpo une te siguroje ty se Kosova Prodhone shumcka por problemi esht se ti nuk e dine ose nuk don ta dishe .

 3. #3
  Perjashtuar Maska e Prishtina.C
  Anėtarėsuar
  18-10-2010
  Postime
  1,047
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Ja disa Fabrika te prodhimit ne Kosove

  Fabrika e Qumeshtin "VITA" ne Peje nje nder me te medhat ne rajone

  http://www.devolligroup.com/al/vita.html

 4. #4
  Perjashtuar Maska e Prishtina.C
  Anėtarėsuar
  18-10-2010
  Postime
  1,047
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Fabrika e Kaffes ne Peje "devolli princ caffe" Nga e njejta Kompani

  http://www.devolliprinccaffe.com/

 5. #5
  Perjashtuar Maska e Prishtina.C
  Anėtarėsuar
  18-10-2010
  Postime
  1,047
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Fabrika e "SHPUZAVE" ne Peje po nga e njejta Kompani.
  http://www.devolligroup.com/al/shpuza.html


  Po e njeta Kompani ka e dhe Fbriken per prodhimin e dyshkeve

  Dyshekė

  Prodhimi i stiroporit, sustave dhe i dyshekėve
  Nė vitin 1992 Devolli Group filloi me prodhimin e sfungjerit nė Pejė, kurse nė Shqipėri prodhimi filloi nė vitin 1996. Qė nga atėherė, kapacitetet prodhuese janė rritur vazhdimisht dhe sot arrijnė (veēmas) nė 15 ton nė orė, me dendėsi 15-50 kg/m³.
  Nė vitin 1995, zgjeroi aktivitetet e veta duke filluar prodhimin e stiroporit, dyshekėve dhe sustave tė brendshme nė Kosovė, kurse nė Shqipėri filloi nė vitin 2002. Kapacitetet prodhuese janė 10 mijė copė dyshekė nė muaj, kurse stiropiorė me 220 m³ nė ditė me dendėsi 10-40 kg/m³.
  Prodhimet finale distribuohen nė tregjet e Kosovės, Malit tė Zi dhe Maqedonisė.  http://www.devolligroup.com/al/dysheke.html

 6. #6
  Perjashtuar Maska e Prishtina.C
  Anėtarėsuar
  18-10-2010
  Postime
  1,047
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Vazhdojm me po te njeten Kompani "devolligroup."


  Fabrika e Lengjeve "TANGO" ne Peje
  http://www.devolligroup.com/al/tango.html

 7. #7
  Perjashtuar Maska e Prishtina.C
  Anėtarėsuar
  18-10-2010
  Postime
  1,047
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Bossi i Kompanise "devolligroup" Fitone qmimin nderkombetare per Kualitet.
  Ēmimi i artė “The Century International Quality Era Award” i ėshtė ndarė Kompanisė sonė nga organizatori BID (Business Initiative Directions) mė 18 Prill, 2005 nė njė konkurrencė me kompani prej 71 vendeve tė botės.
  Gjithashtu, Devolli Group u obligua me “Principet QC100 pėr modelin e Menaxhmentit Total tė Kualitetit”.
  Devolli Group ka marrė ēmimin prestigjioz bazuar nė cilėsinė e produkteve tė veta: qumėshti VITA, lėngjet e pemėve Dolce Vita dhe Tango Life, tė prodhuara me teknologjinė mė moderne nė botė - Tetra Pak (lider boteror nė teknologjinė dhe ambalazhimin e produkteve tė ndryshme ushqimore).

  http://www.devolligroup.com/al/te_rejat.html

 8. #8
  Perjashtuar Maska e Prishtina.C
  Anėtarėsuar
  18-10-2010
  Postime
  1,047
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Fabrika "Floren" Suharek Produkte te Mishite
  http://www.floren-ks.com/alb/ndermarrja.html#

 9. #9
  Atje ku je ti........ Maska e tetovarja87
  Anėtarėsuar
  26-11-2009
  Vendndodhja
  Tetove
  Postime
  7,672
  Faleminderit
  164
  166 falenderime nė 121 postime
  fabrik prodhuese ne Tetove,ku njejt kemi edhe skuadren e furbollit me te njejtin emer...

  http://www.renova.com.mk/images/gall...cistestara.jpg

  http://www.renova.com.mk/images/gall...jsnipogon2.jpg
  Loti nuk sjell dhimbje,por dhimbja sjell lot,mos thuaj o Zot kam 1 dhimbje,por o dhimbje kam 1 Zot

 10. #10
  Perjashtuar Maska e Prishtina.C
  Anėtarėsuar
  18-10-2010
  Postime
  1,047
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Fabrika "Floren" Suharek Produkte te Mishite
  http://www.floren-ks.com/alb/ndermarrja.html

 11. #11
  Perjashtuar Maska e Prishtina.C
  Anėtarėsuar
  18-10-2010
  Postime
  1,047
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Fabrika e Miellit “M & Sillosi” ne Rahovec-Kosove nder me te medhate ne Rajone

  E Privatizuar nga Italianet.

  http://www.ms-italia.com/index.php?p...llery&hl=it_IT

 12. #12
  i/e regjistruar Maska e Renea
  Anėtarėsuar
  12-08-2007
  Vendndodhja
  andej-kėndej
  Postime
  3,195
  Faleminderit
  1
  24 falenderime nė 22 postime
  Shif prishtinase , nuk them se nuk prodhohet asgje, por pranoje se Kosova vlon prej prodhimeve serbe-maqedone , un ne shitoret e Kosoves shof gjitha prodhimet e Maqedonis, ne Kosov konsumohen miliona euro prodhime serbo-maqedone, aq sa edhe prodhimet bujqesore nga vendet fqinje mbarojn ne Kosov ... kjo shum leht shifet , mjafton te shikosh te dhenat per shkembimin tregtar.
  Shqiperi eshte edhe Cameria

 13. #13
  Perjashtuar Maska e Prishtina.C
  Anėtarėsuar
  18-10-2010
  Postime
  1,047
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Fabrika e Lengjeve "RC Cola" Gjilane
  http://www.rccola-f.com/Kompania.html

 14. #14
  i/e regjistruar Maska e Ermedin
  Anėtarėsuar
  15-09-2010
  Postime
  782
  Faleminderit
  0
  8 falenderime nė 8 postime
  Ajvari, sa e di ėshtė i vetmi produkt unik shqiptar, i neve tė Maqedonisė, si produkt familjar flas.

 15. #15
  Perjashtuar Maska e Prishtina.C
  Anėtarėsuar
  18-10-2010
  Postime
  1,047
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Citim Postuar mė parė nga Renea Lexo Postimin
  Shif prishtinase , nuk them se nuk prodhohet asgje, por pranoje se Kosova vlon prej prodhimeve serbe-maqedone , un ne shitoret e Kosoves shof gjitha prodhimet e Maqedonis, ne Kosov konsumohen miliona euro prodhime serbo-maqedone, aq sa edhe prodhimet bujqesore nga vendet fqinje mbarojn ne Kosov ... kjo shum leht shifet , mjafton te shikosh te dhenat per shkembimin tregtar.

  Kosova nuk vlone prej Prodhimeve Maqedone kjo nuk esht e vertet ? Ndersa Serbia merr pjes me vetem 13% te te Gjitha importeve ne Kosove.  Informohu me mire

 16. #16
  Perjashtuar Maska e Prishtina.C
  Anėtarėsuar
  18-10-2010
  Postime
  1,047
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Fabrika e Lengjeve "laberion" ne Podujeve-Kosove

  Lengjet DONA
  http://laberion.com/sq/

 17. #17
  Perjashtuar Maska e Prishtina.C
  Anėtarėsuar
  18-10-2010
  Postime
  1,047
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  "Uji Akull" Prodhohet nga Gjiganti "Birra Peja" ne Pje-Kosove
  http://www.birrapeja.com/#/index/

 18. #18
  Perjashtuar Maska e Prishtina.C
  Anėtarėsuar
  18-10-2010
  Postime
  1,047
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Fabrika per Prodhimin e Detergjentin "PERLA" ne Lipijane-Kosove
  http://www.dajti.com/
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Prishtina.C : 30-04-2011 mė 16:55

 19. #19
  i/e regjistruar Maska e Renea
  Anėtarėsuar
  12-08-2007
  Vendndodhja
  andej-kėndej
  Postime
  3,195
  Faleminderit
  1
  24 falenderime nė 22 postime
  Citim Postuar mė parė nga Prishtina.C Lexo Postimin
  Kosova nuk vlone prej Prodhimeve Maqedone kjo nuk esht e vertet ? Ndersa Serbia merr pjes me vetem 13% te te Gjitha importeve ne Kosove.

  Informohu me mire
  Kosova prej Maqedonis importon me se shumti , pastaj vjen Serbia dhe e treta Gjermania.

  Pak po te duket Maqedonia me qen e para dhe Serbia e dyta?

  450 milion euro, aq Kosova importon produkte ushqimore, a je i vetdijshem cka do te thot kjo.
  Shqiperi eshte edhe Cameria

 20. #20
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  22-01-2011
  Postime
  2,454
  Faleminderit
  1
  29 falenderime nė 26 postime
  ne shqipni prodhohet rakia me cilesi me te mire ne bote, por te gjithe kafexhinjte e tiranes perdorin raki maqedonese qe eshte e nje cilesie shume te ulet.
  nuk kemi aspak patriotizem.

Faqja 1 prej 5 123 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •