Close
Faqja 0 prej 5 FillimFillim 12 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 85
  1. #1
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    03-06-2007
    Postime
    23

    Ndihme per kanale TV/Sat,pajisje satelitore.

    Pershendetje

    Dje dhe sot ka filluar kampionati Anglez dhe digitalb nuk ka transmetuar asnje ndeshje a eshte informuar kush ne do e japi kampionatin anglez?
    Sepse para 2 muajsh kam pa nje reklam ku thonte kampionati anglez edhe 2 vite ne digitalb?

  2. #2
    Citim Postuar mė parė nga Prison_Break Lexo Postimin
    Pershendetje

    Dje dhe sot ka filluar kampionati Anglez dhe digitalb nuk ka transmetuar asnje ndeshje a eshte informuar kush ne do e japi kampionatin anglez?
    Sepse para 2 muajsh kam pa nje reklam ku thonte kampionati anglez edhe 2 vite ne digitalb?
    Shqipėria i ka dhėnė fund Komplet Sportit me Trrrrrrrrrrrrrrring trrrrrrrrrrrring dhe me Digileshin .
    "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

  3. #3
    i/e regjistruar Maska e leci
    Anėtarėsuar
    14-01-2003
    Vendndodhja
    Goetheanum,Italy
    Postime
    1,742
    Une per vete e kam hequr paketen e sportit ne digitalb,sepse nuk kane fare vemendje ndaj klienteve.
    I heqin dhe i vendosin si te duan paketat,Champions League e hoqen,ja dhane tring leshit,pastaj e moren prape.
    Nuk besoj se ja vlen te humbasesh kliente me keto veprime qe bejne.
    Quod timor cladis.
    Sed intuitum amet elit vitae est

  4. #4
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    03-06-2007
    Postime
    23
    E drejte shum ajo qe thua leci.

    un para 2 muajsh isha ne shqiperi dhe e mbusha karten premium me gjithe sporte dhe para ca ditsh i mora ne tel digitalb i pyeta ne do e japin kampionatin anglez dhe pergjigja qe NUK E TRANSMETOJME NE KETE VIT. po kush i thashe TRING tha po mire i thashe une para 2 muajsh e rimbusha karten ne dyqanin digitalb dhe personi qe shiste aty tha qe e jep dhe ky tha ne ate kohe e kemi dhene kampionatin ku kishte mbaruar cdo kampionat.

    Nejse se tring dhe digital i njejte eshte thjeshte per te fituar lek e bejne qe te detyrojne me ble 2 kartat.

  5. #5
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    21-04-2007
    Vendndodhja
    KUDO DHE ASGJEKUND
    Postime
    837
    une e kame pasur per 2 vjet paketen e plot te digitalit por me genjeshtren qe na ben me ligen e kampioneve e hoqa sportin dhe tani paguaj mujore pjesen tjeter derisa te merzitem me kanalin T dhe X (pasi te tjerat kane vetem berisha -edi ,ps-pd gjithe diten e gjate)

    kur isha ne shqiperi dhe i bera ankesen se perse ma shkepusnin TVSH kur kishte sport (pasi TVSH eshte ne pakete nuk ta nenvizon qe sportin do e shkepusi)punonjesi me tha jemi ne shqiperi o cun apo do te jape numurin e telefonit te ankesave

  6. #6
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    14-01-2009
    Postime
    3,262
    kush deshiron recever full hd me te gjitha kanalet te hapura le te lajmrohet

    digialbin dhe sky te gjitha programet te hapura (te dekoduara) me filma me futboll me cdo lloj sporti,jo vetem keto por edhe kanale te tjera pa numer qe skam kohe ti shiqoj gjitha

    tek sky e ke premier league dhe bundes ligen cdo loj ne program ne vete dhe champions

    league poashtu cdo loj drejtpersedrejti e ke

    dream box-i kushton 450 euro,pas nje viti don te vazhdosh paguan vetem 150 euro dhe i ke te gjitha programet hapur

    p.s patjeter duhet te keni satelit dhe lidhje te internetit te mire.

    un paguaja sky per cdo muaj 32 euro dhe nuk kisha as seria A as primera division dmth ligen spanjolle,por kisha vetem champions league dhe premier league dhe bundes ligen

    ndersa tash paguaj 150 euro per ne vit dmth kursej 200 euro dhe i kam te gjitha
    Jetė e rėndė.......!!!

  7. #7
    Lab 100% Maska e Station
    Anėtarėsuar
    26-02-2010
    Vendndodhja
    Shqipėri
    Postime
    6,624
    Citim Postuar mė parė nga Prison_Break Lexo Postimin
    Pershendetje

    Dje dhe sot ka filluar kampionati Anglez dhe digitalb nuk ka transmetuar asnje ndeshje a eshte informuar kush ne do e japi kampionatin anglez?
    Sepse para 2 muajsh kam pa nje reklam ku thonte kampionati anglez edhe 2 vite ne digitalb?
    Ai qė bėri Topin dhe DigitAlb tė ishin numri njė vdiq.
    Kėta qė janė tani janė njėrėz tė rėndomtė, nuk kanė ambicje, duan vetėm tė fitojnė pa shpenzuar fare, nuk mbajnė pėrgjegjėsi kundrejt klientit, shkurt muhabeti me keqardhje po tė them qė je vetėm i mashtruari i radhės.

  8. #8
    fossa dei leoni Maska e prenceedi
    Anėtarėsuar
    07-11-2008
    Postime
    2,120
    Si digitalb si tring njesoj jane mashtruese qe te dy.
    Nuk ja vlen te shpenzosh ato para per ate program qe te ofrojne.
    Me mire ne internet me cilesi pak me dobet se te shpenzosh 1800 leke te reja per digileshin.
    Tani jam duke pare Marseielle-Lorient ketu:
    http://atdhe.net/index.html
    per 45 min fillon inter-roma
    Filmat tani i shikon me shpejt ne net se te digitalb apo tring

  9. #9
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    22-08-2010
    Postime
    25

    Si mund tė shikoj kanale turke nė TV?

    Mund te me ndimoni sepse dua te shikoj kanale turke ne tv. a ka ndonje marres satelitore qe mund te ma mundsoj kete .jetoj ne tirane pervec digitalbit a ka ndonje satelit i vjeter. nqs. po ku mund ti gjej

  10. #10
    i/e regjistruar Maska e beni33
    Anėtarėsuar
    27-04-2008
    Postime
    4,230
    un e kam nje satelit ne shtepi mi kap te gjita stacionet turke esht satelit i thjesht

  11. #11
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    22-08-2010
    Postime
    25
    ca modeli eshte dhe ku mund ta gjej.sa kushton

  12. #12
    krenar qe jam malsor..... Maska e _MALSORI_
    Anėtarėsuar
    21-07-2005
    Vendndodhja
    diku neper bote
    Postime
    2,637

    te gjithe..

    te gjithe marresit satelitore te thjeshte i kapin stacionet turke..por duhet te pozicionosh antenen satelitore ne pozicionin 42 grade ne lindje ne menyre qe te marresh sinjalin e ketyre kanaleve..aty transmeton turksati..besoj se pasi ti ke digitalbin e ke te pozicionuar ne pozicionin 16 grade aty ku transmetojne kanalet shqiptare..edhe me aparatin e digitalbit mund ti kapesh keto kanale por duhet qe ky aparat te jete tip qe pranon frekuenca te reja..per ta gjete pozicionin te duhet instalues profesionist pasi eshte pak veshtire ta besh vete..po keshtu nese don te shohesh edhe ne pozicionin 16 grade te duhet te kesh motor per levizjen e antenes sa ne nje pozicion ne tjetrin...
    a do male me debore,trima te forte dhe malsore,fort bujare dhe burrerore,shko ne kukes i ke me dore.

  13. #13
    Citim Postuar mė parė nga dorela meta Lexo Postimin
    Mund te me ndimoni sepse dua te shikoj kanale turke ne tv. a ka ndonje marres satelitore qe mund te ma mundsoj kete .jetoj ne tirane pervec digitalbit a ka ndonje satelit i vjeter. nqs. po ku mund ti gjej
    Nuk je ngop 500 vjet me turkun
    Revolution 1848

  14. #14
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    30-03-2010
    Postime
    520
    Ne Stammboll

  15. #15
    i/e larguar Maska e Gordon Freeman
    Anėtarėsuar
    03-05-2009
    Vendndodhja
    .
    Postime
    2,895
    dorela meta une kam plot kanale turke qe du ti bej delete kurse ti i kerkon ,sbesoj qe mund ti gjesh sepse une i kam ilegal perfshire ktu edhe kanale te tring ...e shum te tjera kshtu qe nqoftse ki kanale te tjera te Evropes apo te U.S me i shkemby me mujt ti kisha dhon n'vend!

    Gjith te mirat

  16. #16
    i/e regjistruar Maska e fegi
    Anėtarėsuar
    29-05-2009
    Postime
    5,767
    [QUOTE=dorela meta;2841684]Mund te me ndimoni sepse dua te shikoj kanale turke ne tv. a ka ndonje marres satelitore qe mund te ma mundsoj kete .jetoj ne tirane pervec digitalbit a ka ndonje satelit i vjeter. nqs. po ku mund ti gjej[/QU
    '
    Ku jan kanalete te gjermanise shko te kanali ARD 1 dhe aty e ule ma poshte pake antenen parabolen aty jon kanalete e turqise satelitore.
    sjom i sigurte a jane ende aty,ma heret ashtu kan qene.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga fegi : 01-09-2010 mė 01:41

  17. #17
    i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
    Anėtarėsuar
    19-11-2003
    Vendndodhja
    sopr'un'curva
    Postime
    13,379

    ma gjeni pak titullin

    ej forumista,

    ka pas qene nji serial komik qe ka pas dhon sllavi veres tek program plus,

    me Renene, qe ishte nji fshatar francez qe kishte nji bujtine dhe aty mblidheshin, parashutiste anglez, francezae te reja te rezistences, oficere gjermane, ofeceri i gestapos flick, gjyshja e grus se Renes.

    a ma gjeni dot titullin e serialit?

    flm
    --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

    ---voudou.. ---

  18. #18
    bubbly
    Anėtarėsuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    oh, e kam parasysh se per ke po thua. Do mendohemi, lol

  19. #19
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anėtarėsuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676
    Citim Postuar mė parė nga KAT Lexo Postimin
    ej forumista,

    ka pas qene nji serial komik qe ka pas dhon sllavi veres tek program plus,

    me Renene, qe ishte nji fshatar francez qe kishte nji bujtine dhe aty mblidheshin, parashutiste anglez, francezae te reja te rezistences, oficere gjermane, ofeceri i gestapos flick, gjyshja e grus se Renes.

    a ma gjeni dot titullin e serialit?

    flm
    Ka qene i bukur. ''Allo Allo'' me duket titullohej.
    Feelings change - memories don't.

  20. #20
    i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
    Anėtarėsuar
    19-11-2003
    Vendndodhja
    sopr'un'curva
    Postime
    13,379
    Citim Postuar mė parė nga mia@ Lexo Postimin
    Ka qene i bukur. ''Allo Allo'' me duket titullohej.
    rrofsh mia,

    ke nji dhurate nga forumi, per krishtlindje


    lol

    flm shume.

    --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

    ---voudou.. ---

Faqja 0 prej 5 FillimFillim 12 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •