Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 24
  1. #1
    ReaLmadriD
    Anëtarësuar
    15-02-2009
    Vendndodhja
    Madrid
    Postime
    627

    URIME PASHKËT... Gëzuar dhe per shume mot...

    Pershendetje gjith besimtarve Katolik..

    Ket fund jav esht nje fest dhe kam nje shoqe shum te mir dhe dua tja uroj po nuk di se qfar te them si tja uroj apo tja bej nje dhurat ju kisha lut qe te me ndihmoni pak..
    “La filosofía del Real Madrid es tener a los mejores del mundo”

  2. #2
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    10-05-2006
    Postime
    3,344
    Gezuar pashket i thuaj shoqes .Dhe per dhurat cfar te deshirosh ti blesh .Dhurata eshte dhurat Ndonje fustan te bukur meqe po vjen pranvera nuk do ishte keq .

    Gezuar nga mot pashket

  3. #3
    Prap e fshehur pas Teje Maska e e panjohura
    Anëtarësuar
    24-02-2007
    Vendndodhja
    Aty më gjen, nën hijen tënde që më le amanet!Nëse të duket që kam humb,më kerko atje ku fryn uragani i kohës,atje do më gjeshë,duke të kërkua Ty!
    Postime
    7,750
    Te gjithe Shqiptarve te besimit Katolik i uroj festen e Pashkeve!
    Fotografitë e Bashkëngjitura Fotografitë e Bashkëngjitura  
    Rëndesia e një personi nuk vlerësohet nga hapësira që zë, por nga boshlleku që le kur nuk është më.

  4. #4
    Prap e fshehur pas Teje Maska e e panjohura
    Anëtarësuar
    24-02-2007
    Vendndodhja
    Aty më gjen, nën hijen tënde që më le amanet!Nëse të duket që kam humb,më kerko atje ku fryn uragani i kohës,atje do më gjeshë,duke të kërkua Ty!
    Postime
    7,750
    toni77_toni, urime dhe gjithe te mirat ne jete Ty dhe familjes suaj!
    Fotografitë e Bashkëngjitura Fotografitë e Bashkëngjitura  
    Rëndesia e një personi nuk vlerësohet nga hapësira që zë, por nga boshlleku që le kur nuk është më.

  5. #5
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    17-12-2010
    Vendndodhja
    ne boten e çudirave
    Postime
    3,776
    Citim Postuar më parë nga e panjohura Lexo Postimin
    toni77_toni, urime dhe gjithe te mirat ne jete Ty dhe familjes suaj!

    Pershendetje e dashur.

    Per ata qe fene e perdorin per percarje, ja nje shembull te mire.


    Gezuar pashket te gjithe besimtareve katolik te forumit!

  6. #6
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    28-01-2004
    Vendndodhja
    diku
    Postime
    1,545
    gezuar Pashket .

    falenderojme Zotin e mire dhe te meshirshem qe mund ti festojme dhe te kujtojme edhe per nje here tjeter vepren dhe mesazhin qe percjell kjo feste .

    qofte i lartesuar Jesus Krishti ne lavdine e tij dhe u befte mrekullia e shpetimit te shpirtit te njerezit te cilet e njohin dhe e pranojne dhe jetojne sipas vullnetit te TIJ .

    paqja e Zotit meshireplote qofte mbi zemrat , familjet dhe miqte tuaj .

  7. #7
    "Në fillim ishte Fjala" Maska e toni77_toni
    Anëtarësuar
    09-09-2005
    Vendndodhja
    Kosovë
    Postime
    4,534
    Citim Postuar më parë nga e panjohura Lexo Postimin
    toni77_toni, urime dhe gjithe te mirat ne jete Ty dhe familjes suaj!
    Felenderit shume per urimin, Zoti te bekofte, gjithone bashk...
    Gjej kohen të lexosh, është themel i të diturit.

  8. #8
    "Në fillim ishte Fjala" Maska e toni77_toni
    Anëtarësuar
    09-09-2005
    Vendndodhja
    Kosovë
    Postime
    4,534
    Gëzuar Pashkët – Zot, te lutem; bekoje popullin tim…!


    Ne këto dit, të Krishterët në mbarë botën festojnë Pashkët. Pashkët – festë kjo qe në besimin e krishterë shënon ditën kur Jezus Krishti, pasi u kryqëzua, vdiq dhe u varros, ne të treten ditë, Jezusi u ringjall nga vdekja ne jetë siç ishte edhe e shkruar nga profetët gjate shekujve…!

    Pashkët, festë kjo qe mese 20 shekuj - tradicionalisht festohet ne popullin shqiptar….., dhe janë festat më të rëndësishme për të krishterët. Në këtë ditë, festohet ngadhënjimi - ringjallja e Krishtit nga vdekja, ngadhënjimi I DRITES ndaj errësirës së ferrit, nëpërmes Jezusit - çlirimi i njeriut nga robëria e mëkatit - mëkatit qe sjell vdekjen, ndaj mbretërisë së djallit, ndaj vdekjes – vdekjes së përjetshme. Pashkët, qe shënohen ne këto dit, epen mesazhe shprese, thirrje për njeriun, thirrje dhe vetëdijesim se njeriu erdhi ne këtë botë, por njeriu nuk duhet te vrapoj nga djepi drejt varrit, por drejt jetës – jetës së përjetshme në dashuri me njeriun dhe besim në ZOTIN.

    Duke uruar nga zemra dhe duke percjellur mesazhet e lartshënuara, gjithsesi buron nga zemra urimi drejtuar te gjithë shqiptarët ne përgjithësi, URIME - Paqe dhe Bekim, te bashkuar, që t’i përqafojnë aspiratat e përbashkëta dhe frymën e përbashkët të popullit tonë – për një SHQIPTARI me të mirë dhe të bashkuar.......

    Urime dhe për shumë mot dhe jetë Pashkët, Të gëzuar dhe të bashkuar....!
    Fotografitë e Bashkëngjitura Fotografitë e Bashkëngjitura  
    Gjej kohen të lexosh, është themel i të diturit.

  9. #9
    i/e regjistruar Maska e kriko-38
    Anëtarësuar
    01-08-2010
    Vendndodhja
    ketu afer
    Postime
    687
    Gezuar pashket te gjithe besimetareve katolik kudo qe ndodhen..duke ju uruar Paqe Harmoni Dashuri Lumturi ne familje dhe ne jeten tuaj.....
    Ndryshuar për herë të fundit nga kriko-38 : 23-04-2011 më 13:08

  10. #10
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    07-09-2010
    Vendndodhja
    www.arberiaonline.com
    Postime
    1,187
    Gëzuar Pashkët gjithe shqiptareve Orthodox dhe Katolik .

  11. #11
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    24-04-2009
    Postime
    1,464
    Oh!!!! Zoti yne,sa shume gjaku eshte derdhur neper trojet tona nder shekuj,per te festuar ringjalljen tende!!!!!.....Qe ne shekullin e pare,per ty u flijuan Shen Flori dhe Shen Lauri ne TOKEN E BEKUAR TE DARDANISE ILIRE....Erdhem deri ne ditet tona te vuajtur e te molisur,perse gjithmone me shpresen tek ti,se nje dite do te jemi te lire,dhe vertete sot ne te gjithe Arberine,Arberoret festojne RINGJALLJEN tende,dhe bashke me TY edhe RINGJALLJEN tone,ngase besimi ne Ty nuk mbaroj kurr,mandej edhe ne ditet me veshtira qe kaloj ATEDHEU YNE nen sundimin me te eger osman,perseri mbijetuam,fale besimit tekTY....Edhe sundimin e eger enverist e mbijetuam,sepse gjithmone ishe me ne.....
    .....Dhe per funde mbetet qe tua uronj te gjithe te Krishtereve Arberore,urime PASHKET!.
    Dhasht Zoti,dhe te kemi sa me shume mireqenje,shendet,dashuri dhe mirkuptim me njeri tjetrin etj......Per shume vjete PASHKET!!!!.....

  12. #12
    i/e regjistruar Maska e Dar_di
    Anëtarësuar
    16-08-2008
    Vendndodhja
    Dardani e lashtë (Oeneum), aty ku ajri i freskët më bën të ndihem i relaksuar.
    Postime
    1,968
    Urimi i Imzot Dodë Gjergjit për Pashkët

    Ipeshkvi i Kosovës, Imzot Dodë Gjergji, iu është drejtuar besimtarëve dhe vullnetmirëve të vendit me një urim me rastin e Pashkëve.

    Ipeshkvi i Kosovës në urimin me rastin e Pashkëve ndër të tjera shkruan “Ne, të cilët besojmë, me zemër plot gëzim, falënderojmë Zotin e Ringjallur, i cili, na bashkon në dashurinë e Tij të përkryer dhe jetëdhënëse. Dashuri kjo, të cilën, Zoti e ka manifestuar në forma të ndryshme dhe e ka vulosur me gjakun e Qengjit të pafajshëm, në flijimin e Kalvarit”.

    “Sot, ditën e Pashkëve, me gëzim-plotë dhe me shpresë dëshmojmë se: Zoti ynë Jezu Krishti, e ka mundur vdekjen dhe me ngjalljen e Tij, të gjithë ne jemi ftuar, të jemi të bijtë e Atit tonë në Qiell”, thuhet në urim.


    Myftiu Tërnava përgëzon Ipeshkvin Dodë Gjergji

    Me rastin e Festës së Pashkëve, kryetari i Bashkësisë së Fesë Islame të Kosovës, Naim Tërnava i ka dërguar një telegram urimi Ipeshkvit Dodë Gjergj.

    “I nderuari Ipeshkëv, zotëri Dodë Gjergji, me rastin e festës së Pashkëve kam nderin dhe kënaqësinë që në emrin tim personal dhe në emër të bashkëpunëtorëve të mi, si dhe në emër të besimtarëve të besimit Islam t’u përcjell Juve personalisht, bashkëpunëtorëve tuaj, si dhe të gjithë besimtarëve të besimit katolik urimet e mia më të sinqerta, duke u dëshiruar gjithë të mirat e begatitë e Zotit.

    Uroj që mesazhet dhe porositë që dalin nga festa e Pashkëve të jenë në funksion të fisnikërimit të popullit tonë dhe gjithë popujve anembanë globit.Festat tona janë rast i mirë për të përkujtuar dhe shprehur respektin ndaj Krijuesit të përbashkët. Shfrytëzoj rastin që për këtë festë të përgëzojë edhe të gjithë përfaqësuesit ndërkombëtarë, që veprojnë në Kosovë”, thuhet pos tjerash në urimin e myftiut Tërnava.

    RTK

    P.s. URIME FESTA E PASHKËVE GJITHË BESIMTARËVE KATOLIKË!
    "Fet` e besëtë t`i kemi, po të ndarë të mos jemi." Naim Frashëri

  13. #13
    i/e regjistruar Maska e Anesti_55
    Anëtarësuar
    22-10-2005
    Postime
    2,647
    gjithmone sebashku gezuar!!!!!!!

    http://www.youtube.com/watch?v=Ur2U8WHNRoY
    Injorantin e kam frike,
    Budallin e meshiroj,
    Te diturin (civilin) e dua pa mase.

  14. #14
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    30-08-2006
    Vendndodhja
    askund
    Postime
    9,007
    gezuar e pershumvjet
    me falni per injorancen e kan dhe ortodokset festen sot se doja te beja disa urime
    JO SEKS PARA MARTESE

  15. #15
    i/e regjistruar Maska e firaku
    Anëtarësuar
    03-04-2008
    Vendndodhja
    Nen qiell
    Postime
    660
    Te gjithe besimtareve te krishtere,gezuar Pashket per shume mote.
    Atdheu eshte si familja; Vleren ia njohim vetem kur e humbim.

  16. #16
    i/e regjistruar Maska e Anesti_55
    Anëtarësuar
    22-10-2005
    Postime
    2,647


    Kete muzike per ju, te konvertuarit ne muslimane ,qe kuptoni dhe keni nderin ti perkisni te dy besimeve , tuajin dhe te te pareve tuaj plot krenari e respekt.Falemderit
    Injorantin e kam frike,
    Budallin e meshiroj,
    Te diturin (civilin) e dua pa mase.

  17. #17
    i/e regjistruar Maska e Marya
    Anëtarësuar
    10-05-2009
    Postime
    4,665
    GEZUAR Per shume vjet PASHKET ! Qofte nje vit i mbare dhe i begate per te gjithe! Harmoni dhe Dashuri!

  18. #18
    i/e regjistruar Maska e VOLSIV
    Anëtarësuar
    14-10-2009
    Postime
    1,069
    >>> Gezuar Pashket.
    > Krishti u ngjall se vdekuri. Urimet me te mira per te gjithe.
    La verita' ti rendera' libero!

  19. #19
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    04-04-2006
    Vendndodhja
    Tirone
    Postime
    8,398
    Citim Postuar më parë nga anita340 Lexo Postimin
    Pershendetje e dashur.

    Per ata qe fene e perdorin per percarje, ja nje shembull te mire.


    Gezuar pashket te gjithe besimtareve katolik te forumit!
    vetem katoliket?
    po ne orthodhokset nuk na urove
    Unë jam njeri i thjeshtë.
    Kënaqem me pak.
    Më mjafton më e mira.

  20. #20
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    20-04-2011
    Postime
    394
    Gezuar te gjithe besimtareve krishter pashket

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •