Close
Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 24
 1. #1
  ReaLmadriD
  Antarsuar
  15-02-2009
  Vendndodhja
  Madrid
  Postime
  627
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  URIME PASHKT... Gzuar dhe per shume mot...

  Pershendetje gjith besimtarve Katolik..

  Ket fund jav esht nje fest dhe kam nje shoqe shum te mir dhe dua tja uroj po nuk di se qfar te them si tja uroj apo tja bej nje dhurat ju kisha lut qe te me ndihmoni pak..
  La filosofa del Real Madrid es tener a los mejores del mundo

 2. #2
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  10-05-2006
  Postime
  3,354
  Faleminderit
  249
  46 falenderime n 39 postime
  Gezuar pashket i thuaj shoqes .Dhe per dhurat cfar te deshirosh ti blesh .Dhurata eshte dhurat Ndonje fustan te bukur meqe po vjen pranvera nuk do ishte keq .

  Gezuar nga mot pashket

 3. #3
  Prap e fshehur pas Teje Maska e e panjohura
  Antarsuar
  24-02-2007
  Vendndodhja
  Aty m gjen, nn hijen tnde q m le amanet!Nse t duket q kam humb,m kerko atje ku fryn uragani i kohs,atje do m gjesh,duke t krkua Ty!
  Postime
  7,812
  Faleminderit
  204
  128 falenderime n 98 postime
  Te gjithe Shqiptarve te besimit Katolik i uroj festen e Pashkeve!
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  
  Rndesia e nj personi nuk vlersohet nga hapsira q z, por nga boshlleku q le kur nuk sht m.

 4. #4
  Prap e fshehur pas Teje Maska e e panjohura
  Antarsuar
  24-02-2007
  Vendndodhja
  Aty m gjen, nn hijen tnde q m le amanet!Nse t duket q kam humb,m kerko atje ku fryn uragani i kohs,atje do m gjesh,duke t krkua Ty!
  Postime
  7,812
  Faleminderit
  204
  128 falenderime n 98 postime
  toni77_toni, urime dhe gjithe te mirat ne jete Ty dhe familjes suaj!
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  
  Rndesia e nj personi nuk vlersohet nga hapsira q z, por nga boshlleku q le kur nuk sht m.

 5. #5
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  17-12-2010
  Vendndodhja
  ne boten e udirave
  Postime
  3,802
  Faleminderit
  129
  115 falenderime n 84 postime
  Citim Postuar m par nga e panjohura Lexo Postimin
  toni77_toni, urime dhe gjithe te mirat ne jete Ty dhe familjes suaj!

  Pershendetje e dashur.

  Per ata qe fene e perdorin per percarje, ja nje shembull te mire.


  Gezuar pashket te gjithe besimtareve katolik te forumit!

 6. #6
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  28-01-2004
  Vendndodhja
  diku
  Mosha
  38
  Postime
  1,558
  Faleminderit
  17
  24 falenderime n 19 postime
  gezuar Pashket .

  falenderojme Zotin e mire dhe te meshirshem qe mund ti festojme dhe te kujtojme edhe per nje here tjeter vepren dhe mesazhin qe percjell kjo feste .

  qofte i lartesuar Jesus Krishti ne lavdine e tij dhe u befte mrekullia e shpetimit te shpirtit te njerezit te cilet e njohin dhe e pranojne dhe jetojne sipas vullnetit te TIJ .

  paqja e Zotit meshireplote qofte mbi zemrat , familjet dhe miqte tuaj .

 7. #7
  "N fillim ishte Fjala" Maska e toni77_toni
  Antarsuar
  09-09-2005
  Vendndodhja
  Kosov
  Postime
  4,596
  Faleminderit
  35
  58 falenderime n 55 postime
  Citim Postuar m par nga e panjohura Lexo Postimin
  toni77_toni, urime dhe gjithe te mirat ne jete Ty dhe familjes suaj!
  Felenderit shume per urimin, Zoti te bekofte, gjithone bashk...
  Gjej kohen t lexosh, sht themel i t diturit.

 8. #8
  "N fillim ishte Fjala" Maska e toni77_toni
  Antarsuar
  09-09-2005
  Vendndodhja
  Kosov
  Postime
  4,596
  Faleminderit
  35
  58 falenderime n 55 postime
  Gzuar Pashkt Zot, te lutem; bekoje popullin tim!


  Ne kto dit, t Krishtert n mbar botn festojn Pashkt. Pashkt fest kjo qe n besimin e krishter shnon ditn kur Jezus Krishti, pasi u kryqzua, vdiq dhe u varros, ne t treten dit, Jezusi u ringjall nga vdekja ne jet si ishte edhe e shkruar nga profett gjate shekujve!

  Pashkt, fest kjo qe mese 20 shekuj - tradicionalisht festohet ne popullin shqiptar.., dhe jan festat m t rndsishme pr t krishtert. N kt dit, festohet ngadhnjimi - ringjallja e Krishtit nga vdekja, ngadhnjimi I DRITES ndaj errsirs s ferrit, nprmes Jezusit - lirimi i njeriut nga robria e mkatit - mkatit qe sjell vdekjen, ndaj mbretris s djallit, ndaj vdekjes vdekjes s prjetshme. Pashkt, qe shnohen ne kto dit, epen mesazhe shprese, thirrje pr njeriun, thirrje dhe vetdijesim se njeriu erdhi ne kt bot, por njeriu nuk duhet te vrapoj nga djepi drejt varrit, por drejt jets jets s prjetshme n dashuri me njeriun dhe besim n ZOTIN.

  Duke uruar nga zemra dhe duke percjellur mesazhet e lartshnuara, gjithsesi buron nga zemra urimi drejtuar te gjith shqiptart ne prgjithsi, URIME - Paqe dhe Bekim, te bashkuar, q ti prqafojn aspiratat e prbashkta dhe frymn e prbashkt t popullit ton pr nj SHQIPTARI me t mir dhe t bashkuar.......

  Urime dhe pr shum mot dhe jet Pashkt, T gzuar dhe t bashkuar....!
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  
  Gjej kohen t lexosh, sht themel i t diturit.

 9. #9
  i/e regjistruar Maska e kriko-38
  Antarsuar
  01-08-2010
  Vendndodhja
  ketu afer
  Postime
  696
  Faleminderit
  11
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Gezuar pashket te gjithe besimetareve katolik kudo qe ndodhen..duke ju uruar Paqe Harmoni Dashuri Lumturi ne familje dhe ne jeten tuaj.....
  Ndryshuar pr her t fundit nga kriko-38 : 23-04-2011 m 13:08

 10. #10
  Perjashtuar
  Antarsuar
  07-09-2010
  Vendndodhja
  www.arberiaonline.com
  Postime
  1,196
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Gzuar Pashkt gjithe shqiptareve Orthodox dhe Katolik .

 11. #11
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  24-04-2009
  Postime
  1,470
  Faleminderit
  169
  180 falenderime n 148 postime
  Oh!!!! Zoti yne,sa shume gjaku eshte derdhur neper trojet tona nder shekuj,per te festuar ringjalljen tende!!!!!.....Qe ne shekullin e pare,per ty u flijuan Shen Flori dhe Shen Lauri ne TOKEN E BEKUAR TE DARDANISE ILIRE....Erdhem deri ne ditet tona te vuajtur e te molisur,perse gjithmone me shpresen tek ti,se nje dite do te jemi te lire,dhe vertete sot ne te gjithe Arberine,Arberoret festojne RINGJALLJEN tende,dhe bashke me TY edhe RINGJALLJEN tone,ngase besimi ne Ty nuk mbaroj kurr,mandej edhe ne ditet me veshtira qe kaloj ATEDHEU YNE nen sundimin me te eger osman,perseri mbijetuam,fale besimit tekTY....Edhe sundimin e eger enverist e mbijetuam,sepse gjithmone ishe me ne.....
  .....Dhe per funde mbetet qe tua uronj te gjithe te Krishtereve Arberore,urime PASHKET!.
  Dhasht Zoti,dhe te kemi sa me shume mireqenje,shendet,dashuri dhe mirkuptim me njeri tjetrin etj......Per shume vjete PASHKET!!!!.....

 12. #12
  i/e regjistruar Maska e Dar_di
  Antarsuar
  16-08-2008
  Vendndodhja
  Dardani e lasht (Oeneum), aty ku ajri i freskt m bn t ndihem i relaksuar.
  Postime
  1,972
  Faleminderit
  1
  13 falenderime n 12 postime
  Urimi i Imzot Dod Gjergjit pr Pashkt

  Ipeshkvi i Kosovs, Imzot Dod Gjergji, iu sht drejtuar besimtarve dhe vullnetmirve t vendit me nj urim me rastin e Pashkve.

  Ipeshkvi i Kosovs n urimin me rastin e Pashkve ndr t tjera shkruan “Ne, t cilt besojm, me zemr plot gzim, falnderojm Zotin e Ringjallur, i cili, na bashkon n dashurin e Tij t prkryer dhe jetdhnse. Dashuri kjo, t ciln, Zoti e ka manifestuar n forma t ndryshme dhe e ka vulosur me gjakun e Qengjit t pafajshm, n flijimin e Kalvarit”.

  “Sot, ditn e Pashkve, me gzim-plot dhe me shpres dshmojm se: Zoti yn Jezu Krishti, e ka mundur vdekjen dhe me ngjalljen e Tij, t gjith ne jemi ftuar, t jemi t bijt e Atit ton n Qiell”, thuhet n urim.


  Myftiu Trnava prgzon Ipeshkvin Dod Gjergji

  Me rastin e Fests s Pashkve, kryetari i Bashksis s Fes Islame t Kosovs, Naim Trnava i ka drguar nj telegram urimi Ipeshkvit Dod Gjergj.

  “I nderuari Ipeshkv, zotri Dod Gjergji, me rastin e fests s Pashkve kam nderin dhe knaqsin q n emrin tim personal dhe n emr t bashkpuntorve t mi, si dhe n emr t besimtarve t besimit Islam t’u prcjell Juve personalisht, bashkpuntorve tuaj, si dhe t gjith besimtarve t besimit katolik urimet e mia m t sinqerta, duke u dshiruar gjith t mirat e begatit e Zotit.

  Uroj q mesazhet dhe porosit q dalin nga festa e Pashkve t jen n funksion t fisnikrimit t popullit ton dhe gjith popujve anemban globit.Festat tona jan rast i mir pr t prkujtuar dhe shprehur respektin ndaj Krijuesit t prbashkt. Shfrytzoj rastin q pr kt fest t prgzoj edhe t gjith prfaqsuesit ndrkombtar, q veprojn n Kosov”, thuhet pos tjerash n urimin e myftiut Trnava.

  RTK

  P.s. URIME FESTA E PASHKVE GJITH BESIMTARVE KATOLIK!
  "Fet` e best t`i kemi, po t ndar t mos jemi." Naim Frashri

 13. #13
  i/e regjistruar Maska e Anesti_55
  Antarsuar
  22-10-2005
  Postime
  2,661
  Faleminderit
  23
  14 falenderime n 14 postime
  gjithmone sebashku gezuar!!!!!!!

  http://www.youtube.com/watch?v=Ur2U8WHNRoY
  Injorantin e kam frike,
  Budallin e meshiroj,
  Te diturin (civilin) e dua pa mase.

 14. #14
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  30-08-2006
  Vendndodhja
  askund
  Postime
  9,058
  Faleminderit
  68
  49 falenderime n 44 postime
  gezuar e pershumvjet
  me falni per injorancen e kan dhe ortodokset festen sot se doja te beja disa urime
  JO SEKS PARA MARTESE

 15. #15
  i/e regjistruar Maska e firaku
  Antarsuar
  03-04-2008
  Vendndodhja
  Nen qiell
  Postime
  666
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Te gjithe besimtareve te krishtere,gezuar Pashket per shume mote.
  Atdheu eshte si familja; Vleren ia njohim vetem kur e humbim.

 16. #16
  i/e regjistruar Maska e Anesti_55
  Antarsuar
  22-10-2005
  Postime
  2,661
  Faleminderit
  23
  14 falenderime n 14 postime


  Kete muzike per ju, te konvertuarit ne muslimane ,qe kuptoni dhe keni nderin ti perkisni te dy besimeve , tuajin dhe te te pareve tuaj plot krenari e respekt.Falemderit
  Injorantin e kam frike,
  Budallin e meshiroj,
  Te diturin (civilin) e dua pa mase.

 17. #17
  i/e regjistruar Maska e Marya
  Antarsuar
  10-05-2009
  Postime
  4,698
  Faleminderit
  106
  126 falenderime n 91 postime
  GEZUAR Per shume vjet PASHKET ! Qofte nje vit i mbare dhe i begate per te gjithe! Harmoni dhe Dashuri!

 18. #18
  i/e regjistruar Maska e VOLSIV
  Antarsuar
  14-10-2009
  Postime
  1,071
  Faleminderit
  2
  37 falenderime n 33 postime
  >>> Gezuar Pashket.
  > Krishti u ngjall se vdekuri. Urimet me te mira per te gjithe.
  La verita' ti rendera' libero!

 19. #19
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  04-04-2006
  Vendndodhja
  Tirone
  Postime
  8,460
  Faleminderit
  295
  123 falenderime n 103 postime
  Citim Postuar m par nga anita340 Lexo Postimin
  Pershendetje e dashur.

  Per ata qe fene e perdorin per percarje, ja nje shembull te mire.


  Gezuar pashket te gjithe besimtareve katolik te forumit!
  vetem katoliket?
  po ne orthodhokset nuk na urove
  Un jam njeri i thjesht.
  Knaqem me pak.
  M mjafton m e mira.

 20. #20
  Perjashtuar
  Antarsuar
  20-04-2011
  Postime
  418
  Faleminderit
  0
  5 falenderime n 5 postime
  Gezuar te gjithe besimtareve krishter pashket

Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •