Close
Faqja 12 prej 12 FillimFillim ... 2101112
Duke shfaqur rezultatin 221 deri 229 prej 229
  1. #221
    i larguar Maska e bindi
    Anëtarësuar
    17-10-2009
    Vendndodhja
    Ne bregdet
    Postime
    1,523
    Citim Postuar më parë nga Albo Lexo Postimin
    Lerini turqit e Prizrenit qe te deklarohen ashtu si ndihen. Nese ndihen turq, le te numerohen si monoritet turk. Kjo nuk eshte ne vetvete gje e keqe. Eshte gje shume e mire ne fakt, pasi per here te pare ne histori, si ne Kosove edhe ne Shqiperi, do te mesojme nga goja e vete shtetasve, se ciles kombesie i perkasin. Ne kete menyre ndajme sharpin nga sheqeri, ndajme minoritetet nga shqiptaret autoktone.

    Albo
    Kjo"Lerini turqit e Prizrenit qe te deklarohen ashtu si ndihen."Eshte e njejte sikur te thuash Lereni Shqiptaret te deklarohen ashtu si duan!Pra turq,grek,arap ,sllave e ***!Randsi ka vetem te mos deklarohen si Shqiptare!Kjo filozofi ju shkon pershtat abitraritetit politik te ushqyer nga qendrat E filizmit anti shqiptare!

    PS: Te çudit fakti qe kur njehere nuk e shkruat as edhe nje germ ne favor te te atyre miliona shqiptareve qe jetojne ne turqi ,greqi dhe gjetk,qe edhe keto do duhet te deklaroheshin per kombsine ,gjuhen dhe te kene te drejten e shkollimit ne gjuhen amtare dhe vetedeklarimit si shqiptare,ku sipas ligjeve greke dhe turke kjo e drejte i mohohet!!!!

  2. #222
    i larguar Maska e bindi
    Anëtarësuar
    17-10-2009
    Vendndodhja
    Ne bregdet
    Postime
    1,523
    Edhe diçka se harrova!Jo vetem qe duhet mos lejuar deklarimi dhe skollimi te vetquajtur te grekve dhe turqve ne Kosove dhe Shqipri!Por duhet qe nga qeveria e te dy shteteve shqiptare te behet abrogimi nga kushtetuta dhe ligjet Shqiptare çdo e drejte e vetedeklarimit dhe perdorimit te gjuhes dhe shkollimit te ketyre te ashtuquajtura minoritete gjer atehere sa shqiptareve ne turqi dhe greqi te mos i njiehen po ato te drejta te cilat pretendojne greket dhe turqit ne Kosove dhe Shqipri!...........PIK

  3. #223
    -
    Anëtarësuar
    21-01-2009
    Vendndodhja
    -
    Postime
    2,081
    Citim Postuar më parë nga bindi Lexo Postimin
    PS: Te çudit fakti qe kur njehere nuk e shkruat as edhe nje germ ne favor te te atyre miliona shqiptareve qe jetojne ne turqi ,greqi dhe gjetk,qe edhe keto do duhet te deklaroheshin per kombsine ,gjuhen dhe te kene te drejten e shkollimit ne gjuhen amtare dhe vetedeklarimit si shqiptare,ku sipas ligjeve greke dhe turke kjo e drejte i mohohet!!!!
    Po se mos e paguan dhe nuk i shkroi. Ju jeni mesuar t`i keni gjerat badihava si ne komunizem mer vlla.
    -

  4. #224
    i/e regjistruar Maska e Nice_Boy
    Anëtarësuar
    25-01-2004
    Vendndodhja
    Larg vendlindjes i pa shpi..
    Postime
    4,220
    Unë në fillim para se me e hap këtë temë thash s'ka me pas rëndësi shumë ama që del kjo 223 postime s'ma ka marr mendja!!

    Paska dhe të tjerë që kan një mendim si unë .. m'vjen mirë se vërtet se meritojn këta shipeca me jau qit aty Arkashali Prizrenali mutali!!



    Më gënjeu pasuria, jeta vrap më iku shpejt dhe u thinja u dergja u plaka në dhe të huaj do të vdes..

  5. #225
    i larguar Maska e bindi
    Anëtarësuar
    17-10-2009
    Vendndodhja
    Ne bregdet
    Postime
    1,523
    Citim Postuar më parë nga Kavir Lexo Postimin
    Po se mos e paguan dhe nuk i shkroi. Ju jeni mesuar t`i keni gjerat badihava si ne komunizem mer vlla.
    Je fare jashte kontekstit!!"Ju jeni mesuar"Kush ju , çfare *** kumunizmit me flet mua,apo ju kur duani te kundershtoni diçka menjihere ktheheni te komunizmi!Te lutem mos fol me enigma, por je me konkret kur do te thuash diçka!
    Ndryshuar për herë të fundit nga bindi : 25-04-2011 më 07:40

  6. #226
    -
    Anëtarësuar
    21-01-2009
    Vendndodhja
    -
    Postime
    2,081
    Qetesohu se ne muhabet po bejme. Ti shprehe nje habi tenden:
    Citim Postuar më parë nga bindi Lexo Postimin
    Te çudit fakti qe kur njehere nuk e shkruat as edhe nje germ ne favor te te atyre miliona shqiptareve qe jetojne ne turqi ,greqi dhe gjetk
    Pra ti habitesh qe personi ne fjale flet gjithmone per "detyrimet tona ndaj vendeve fqinje" dhe asnjehere per "te drejtat e shqiptareve ne vendet fqinje".
    Meqenese nuk je i vetmi qe e ke shprehur kete habi t`u drejtova me "ju" dhe u perpoqa te te shpjegoja arsyen. Kaq.
    Pse duhet te shkruaje dikush per te drejtat e shqiptareve kur nuk del dhjame nga pleshti? Perderisa dhjami del nga derri, atehere s`ke pse cuditesh kur disa i thone "daje".
    Me i qarte se kaq mo....
    -

  7. #227
    i larguar Maska e bindi
    Anëtarësuar
    17-10-2009
    Vendndodhja
    Ne bregdet
    Postime
    1,523
    Citim Postuar më parë nga Kavir Lexo Postimin
    Qetesohu se ne muhabet po bejme. Ti shprehe nje habi tenden:


    Pra ti habitesh qe personi ne fjale flet gjithmone per "detyrimet tona ndaj vendeve fqinje" dhe asnjehere per "te drejtat e shqiptareve ne vendet fqinje".
    Meqenese nuk je i vetmi qe e ke shprehur kete habi t`u drejtova me "ju" dhe u perpoqa te te shpjegoja arsyen. Kaq.
    Pse duhet te shkruaje dikush per te drejtat e shqiptareve kur nuk del dhjame nga pleshti? Perderisa dhjami del nga derri, atehere s`ke pse cuditesh kur disa i thone "daje".
    Me i qarte se kaq mo....
    Miire mo mire Kavir ,po a nuk e vrene qe nga yndyra e tepert ,ka nis te na zihet fryma dhe rezikojme smundje fatale nga kolisteroli,pikrishte nga ai "daja derr"!Na eshte mbushur historia duke i thene here njerit e here tjetrit "daje"More a do rritemi ne ndonje here!!?
    Ndryshuar për herë të fundit nga bindi : 25-04-2011 më 09:04

  8. #228
    Turqit në Prizren kërkojnë gjuhën e tyre në dokumentet e Kosovës
    Po si jo kur te hypin ne maje te minares e ta shofin Stambollin ather do ta ken gjuhen e tyre ne dokumentet e Kosoves.

  9. #229
    i/e regjistruar Maska e Hanny
    Anëtarësuar
    28-10-2010
    Vendndodhja
    qitu..
    Postime
    349
    turq denbabaden ekzistojn n'Kosove, edhe pse disa jon t'bindun qe kta njerz jon thjesht shqiptar qe bohen sikur turq!!! lol..po jo, me gjith rrespektin (kom njoft turq kosovar dhe jon shum njerz me kultur) nuk munet mu bo kjo gjo qe kerkojn sps jon teper pak..
    MOS MA TESH, QAQ DI ME T'THON

Faqja 12 prej 12 FillimFillim ... 2101112

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •