Close
Faqja 11 prej 12 FillimFillim ... 9101112 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 201 deri 220 prej 229
  1. #201
    i/e regjistruar Maska e dijetari
    Anëtarësuar
    30-03-2009
    Postime
    1,189
    Citim Postuar më parë nga K.i EPERM Lexo Postimin
    ,jemi te pa fajshem ,sepse kshtu don BE dhe pik.

    ---dhe të mbyllet Tema e të debatojmë për Sport ose Muzikë!!!!!

    Përshendetje --dijetari
    Pershendetj,jo ne do te debatojm posi,por tmos gjuajm kur ska dobi ,te jem unik dhe pa fyrje apo nominime hahah.
    [COLOR="Blue"][/COLO

    Duart e plakes, jan duar te arta.

  2. #202
    OPENMINDED Maska e land
    Anëtarësuar
    12-12-2003
    Postime
    7,684
    Citim Postuar më parë nga dijetari Lexo Postimin
    Ti je atdhetar,simbas postimeve qe ti kam lexua,klm.
    nuk me shpjegove si jane te tjeret?!



    Citim Postuar më parë nga vajz Lexo Postimin
    Turqia ndihmon mbreterine Serbo-Malazeze per kolonizimin e Kosoves, duke e zbrazur prej 500,000 shqiptaresh (te cilet u zevendesuan me kolone sllave)
    Po, shume e vertete.
    je dakord ti "dijetari" mesa thuhet me siper?

    Citim Postuar më parë nga dijetari Lexo Postimin
    qka do te behet me 500.000. shqiptare qe do te beh grek,a do ti leni ne shqipri ,apo do te rritet ky numer edhe me?
    me vjen cudi se dhe ti permend poashtu shifren 500.000! ta ka qejfi te zbrazesh shqiperine nga shqiptaret.

    nga i merr te dhenat ti "dijetari"?
    Ndryshuar për herë të fundit nga land : 24-04-2011 më 11:59

  3. #203
    i/e regjistruar Maska e dijetari
    Anëtarësuar
    30-03-2009
    Postime
    1,189
    Te nderuar deputet ,ju qe jeni ulur atj dhe ju qe jeni afer dritareve hepeni dritaret,dhe ju qe jeni jashte ju pershendes,dhe ju pershendeten popullin dhe thuaju njerzeve, se kosoven presidetja do ta qeveris me dinjitet dhe do te jete afer pupullit ,dhe ajo nuk ka azgje me minorancen turke,veqse kam frik se kshilltaret e saj do tja prishin punet me popullin ,te nderur ju qe me ndegjuat falimineres.
    [COLOR="Blue"][/COLO

    Duart e plakes, jan duar te arta.

  4. #204
    i/e regjistruar Maska e dijetari
    Anëtarësuar
    30-03-2009
    Postime
    1,189
    Citim Postuar më parë nga enterprize Lexo Postimin
    nuk me shpjegove si jane te tjeret?!



    Po, shume e vertete.
    je dakord ti "dijetari" mesa thuhet me siper?

    me vjen cudi se dhe ti permend poashtu shifren 500.000! ta ka qejfi te zbrazesh shqiperine nga shqiptaret.

    nga i merr te dhenat ti "dijetari"?
    E vertet e pa mohuar,nje evrtet qe edh familjes sime i ka ndodh,ku kemi len pasuri te madhe aty prej nga na kan debue serbet,por ne kemi leviz ne pronat tjera te familjes ,me ne mbrendesi te kosoves.

    Neqoftese mendon se ma ka qejfi qe shqiprija te zbraset ateher gabim e ke ,un po flas per nje te ardhme te afert qe veq ka fillu pa u vere aq shum ,por un e kam naga frika dhe jo nga gezimi,por mjerisht do te bindene edhe ata qe kurr nuk kan dasht me besu, gjdo her fillon ekonomikisht qe shpesh pin uj,dhe del dardh me bisht, po qe se dikush preket nga nje everte qe kemi me pa ,ateher kush do te jet fajtor ,do te jesin ata qe kan paralajmeru per nje gje qeateher do te jet e kaluar,si kur shqiptaret e kosoves qe tani esht e kaluar por e dhimbshme lol.
    [COLOR="Blue"][/COLO

    Duart e plakes, jan duar te arta.

  5. #205
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    30-11-2010
    Postime
    314
    Citim Postuar më parë nga dijetari Lexo Postimin
    Na thuaj vajz ,qka do te behet me 500.000. shqiptare qe do te beh grek,a do ti leni ne shqipri ,apo do te rritet ky numer edhe me?,e sa i perket pakices turke ne kosov ata jan shum pak ,por nuk jan te rezikshem lol,nuk jan me shum se 1000 ,ne krahasim me 500.000 qe me vetedeshir greqizohen ,kjo esht rrezik per shqiprin ,qe do te thot se nuk do te mundemi ta bejm shqiprin etnike.
    Sa per ato qe duan te behen grek nuk jane me mire se ata qe duan te behen Turq - per mua njesoj jane.

    tani do te thote kjo qe nuk duhet ne te flasim per dy standarde qe perdor Turqia, nje per minoritetin e vet ne Kosove dhe tjeter per ate tonin ne Turqi - duhet te flasim per te gjitha problemet, sipas rastit (shpresoj te mos bezdiseni shume)
    Everyday is a gift, that's why they call it the present

  6. #206
    Citim Postuar më parë nga vajz Lexo Postimin
    ne te Allbanis per pak harruem me te pyet tye e mos shiko endrra shume me vlleho grek se do te infektohet truni - eshte virus i rrezikshem

    shkurt e shqip, ato qe quajne dhe konsiderojne vella Turkun (dhe jo mes fetaresh por ne vende ku nuk eshte ne pyetje feja), nuk dine historine e vendit te vet (apo nuk duan t'ja dijne), nuk respektojne gjakun dhe sakrificat e parardhesve tone, i ulen ne preher nje shteti i cili nuk ka respekt per shqiptaret duke mos i njohur si minoritet.

    sa per temen, ato persona qe do te vertetojne qe jane pasardhes te koloneve Turq ne Kosove - qe mesa tha Rina- jane nje pakice - duhet te vertetojne pasardhjen nga ato, pra te jene me te vertet minoritet- atehere ato mund ta kene kete te drejte pasi jane me te vertet turq, te tjeret ti bejne nje ri-programim trunit se ndoshta kalojne ne modalitetin shqiptar serish, ku i dihet.

    Oje Vajz? Po ike ori se na cave By..en ti me keto fantazira..? Ike merru me Tragjedine qe esht duke ju Kanosur Allbanis e mos fantazo me Turqit e Kosoves edhe mos u mundo qe Mizen e Kosoves ta Besh Elefant Ndersa Elefantin e Shqiperis Mize.




    e mos shiko endrra shume me vlleho grek se do te infektohet truni -
    Kta kane qen dhe jane Tragjedija e Kombit Shqiptare leri ti Turqit se iken ata, me kta merru ti..?

    Per mua mjafton fakti se Turqia nuk ka pretendime teritoriale ndaj Shqiperis dhe Kosoves. ky esht argument i mjaftueshem per ta kuptuar se kush esht miku e kush Armiku i Shqiptarve.

  7. #207
    Citim Postuar më parë nga vajz Lexo Postimin
    Sa per ato qe duan te behen grek nuk jane me mire se ata qe duan te behen Turq - per mua njesoj jane.

    tani do te thote kjo qe nuk duhet ne te flasim per dy standarde qe perdor Turqia, nje per minoritetin e vet ne Kosove dhe tjeter per ate tonin ne Turqi - duhet te flasim per te gjitha problemet, sipas rastit (shpresoj te mos bezdiseni shume)

    Sa per ato qe duan te behen grek nuk jane me mire se ata qe duan te behen Turq - per mua njesoj jane.
    Po vetem se ato qe duan te behen turq ne kosove mund ti numroshe ne Gishta ndersa ata qe behen Greke ne Shqiperi jane me qindra-mija dhe si te tille rrezikojn vet egzistencen e Shtetit Shqiptare. Dhe cka esht me e kecja kane edhe strategji mbrapa ndarjen e Shqiperis
    Ndryshuar për herë të fundit nga Prishtina.C : 24-04-2011 më 13:38

  8. #208
    Gone!
    Anëtarësuar
    02-03-2006
    Vendndodhja
    Larg nga ketu!
    Postime
    2,871
    Citim Postuar më parë nga skipetar Lexo Postimin
    per sa jon rikthy Shqiptarte ne vendin e tyne, t'kallxon e verteta se sa Shqiptare jon prej Nishit e dej te kufini i sotshem i Kosovse
    Territoret deri te Nishi ti shiti Sulltan Abdylazizi II nje adhurues i madh i sllaveve dhe Rusise ne vecanti, bile me nenshkrim ua dha sllaveve. Bile pat me jau dhane krejt por nderhyne vendet tjera europiane.

  9. #209
    Gone!
    Anëtarësuar
    02-03-2006
    Vendndodhja
    Larg nga ketu!
    Postime
    2,871
    Citim Postuar më parë nga dijetari Lexo Postimin
    E nderuara Rina,azgje nuk arrihet me nominime(fyerje)haha,pa mar parasysh se nuk pajtohemi me njeri tjetrin per nje qeshtje ,por te gjith qe jan ne forum jan te moshes madhore,e kuptojn seriozisht se nga cila ane na vije rreziku ty dhe te gjithve ne pergjithsi,por nuk qon pesh nje numer i paket i pakicave turke ne kosove,prej tyre nuk kemi dem te madhe ,por ne kemi pakicat serbe qe i kan te gjitha te drejtat edhe ne gjuh ,pse,? sepse kshtu ka vendos bashksi evropjan ,si kusht per te pas te drejt qe ne te kemi shpres per ne BE ,por ne nuk do te kemi mundesin qe ti kundervihemi BE ,kjo esht e vertet ,ne kritikojm Pdk Ldk AAk ,por edhe ata kan mar zotime ne permbushjen e ketyre obligimeve qe jan ne mos dobi ton ,pra ne vetem po debatojm mundesisht qe mosta fyem njeri tjetrin,sepse nuk ka faj Rina ,dijetari chino Llapi mesi44 as vajza ,jemi te pa fajshem ,sepse kshtu don BE dhe pik.
    O dijetari une s'po e fyej askend, po mos te vine me fol gjera palidhje ketu. Nese i shaj turqi s'bohet nami, se kurgjo s'i kemi, vetem pushtues.

    Bile po me detyroni mi sha deri sa te lodhem.
    Ndryshuar për herë të fundit nga Rina_87 : 24-04-2011 më 13:56

  10. #210
    i/e regjistruar Maska e dijetari
    Anëtarësuar
    30-03-2009
    Postime
    1,189
    Citim Postuar më parë nga Rina_87 Lexo Postimin
    O dijetari une s'po e fyej askend, po mos te vine me fol gjera palidhje ketu. Nese i shaj turqi s'bohet nami, se kurgjo s'i kemi, vetem pushtues.

    Bile po me detyroni mi sha deri sa te lodhem.
    Ani ani ti veq nomino nomino lol.
    [COLOR="Blue"][/COLO

    Duart e plakes, jan duar te arta.

  11. #211
    Gone!
    Anëtarësuar
    02-03-2006
    Vendndodhja
    Larg nga ketu!
    Postime
    2,871
    Citim Postuar më parë nga dijetari Lexo Postimin
    Ani ani ti veq nomino nomino lol.
    lol de

    Edhe vetem pse te teket ben me i sha. Kurgjo si kemi bre, qy! Turk me...ku shkel turku nuk bin bari..eshte nje fjale qe e perdorin te vjetrit. Edhe eshte njefare historie qe ju kishin pas dhene me pi gaz vend ujit.
    Ndryshuar për herë të fundit nga Rina_87 : 24-04-2011 më 14:22

  12. #212
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    30-11-2010
    Postime
    314
    Citim Postuar më parë nga Prishtina.C Lexo Postimin
    Oje Vajz? Po ike ori se na cave By..en ti me keto fantazira..? Ike merru me Tragjedine qe esht duke ju Kanosur Allbanis e mos fantazo me Turqit e Kosoves edhe mos u mundo qe Mizen e Kosoves ta Besh Elefant Ndersa Elefantin e Shqiperis Mize.






    Kta kane qen dhe jane Tragjedija e Kombit Shqiptare leri ti Turqit se iken ata, me kta merru ti..?

    Per mua mjafton fakti se Turqia nuk ka pretendime teritoriale ndaj Shqiperis dhe Kosoves. ky esht argument i mjaftueshem per ta kuptuar se kush esht miku e kush Armiku i Shqiptarve.
    kjo gjuhe me ben aq pershtypje sa me ben pershtypje nje rrugac ne rruge, dmth hic...se di e me kuptove, apo do ndonje shpjegim me te hollesishem?

    edhe mos e zgjat shume muhabetin se nuk te pyet njeri ty ketu se si flitet e ku flitet, ec ...
    Everyday is a gift, that's why they call it the present

  13. #213
    Shpirt Shqiptari Maska e Albo
    Anëtarësuar
    16-04-2002
    Vendndodhja
    Philadelphia
    Postime
    30,122
    Postimet në Bllog
    17
    Lerini turqit e Prizrenit qe te deklarohen ashtu si ndihen. Nese ndihen turq, le te numerohen si monoritet turk. Kjo nuk eshte ne vetvete gje e keqe. Eshte gje shume e mire ne fakt, pasi per here te pare ne histori, si ne Kosove edhe ne Shqiperi, do te mesojme nga goja e vete shtetasve, se ciles kombesie i perkasin. Ne kete menyre ndajme sharpin nga sheqeri, ndajme minoritetet nga shqiptaret autoktone.

    Albo

  14. #214
    el kafirun Maska e chino
    Anëtarësuar
    04-02-2008
    Postime
    4,952
    - postim i dyfishte -
    Ndryshuar për herë të fundit nga chino : 25-04-2011 më 01:04

  15. #215
    el kafirun Maska e chino
    Anëtarësuar
    04-02-2008
    Postime
    4,952
    Po nje afat a kane caktuar turqit kur e deshirojne plotesimin e kesaj deshire?
    E shoh qe mundimi i shqiptareve ka filluar qe moti.
    Afati nuk do kaloje pa sukses.

    "Prit gomar sa t'cel bar."

  16. #216
    i/e regjistruar Maska e skipetar
    Anëtarësuar
    07-12-2006
    Postime
    719
    Citim Postuar më parë nga Rina_87 Lexo Postimin
    Territoret deri te Nishi ti shiti Sulltan Abdylazizi II nje adhurues i madh i sllaveve dhe Rusise ne vecanti, bile me nenshkrim ua dha sllaveve. Bile pat me jau dhane krejt por nderhyne vendet tjera europiane.
    t'falemners se m'i ki qel syte. tash e kom dikon me ja lone fajin me emen.

    ky fare sulltani Abd'frrrrrr edhe planin e Ahtisaarit e pat nenshkru. po, po, edhe flamurin e Kosovse e ka bo per deshire t'Fanse ky. edhe me e kqyr holle e holle, i bjen violinse edhe fyllit perniher per himnin e Kosovse. qiky Abd''frrrrr, si nuk po muj ja thom emnin pa u pshtymav, edhe emnat jau pat lone qityne:

    Citim Postuar më parë nga skipetar Lexo Postimin
    ...
    Kryeministër: Hashim
    Zëvendës Kryeministra: Hajredin, Ramë
    Kryetari i Kuvendit: Jakup
    Nënkryetarët e Kuvendit: Xhavit, Sabri
    Ministër i Drejtësisë: Hajredin
    Ministër i Financave: Bedri
    Ministër i Punëve të Jashtme: Enver
    Ministër i Punëve të Brendshme: Bajram
    Ministër i Shëndetësisë: Ferid
    ...
    mos te harroj edhe
    Kryetare: Atifete
    dashnine nuk ja paskan kthy Abd'frrrrr Shkite e Ruste se rralle naj Shka a Rus e ka emnin Turk.

    kisha pas deshire me e dite se cka menon per Ataturkun? po per Mehmet Akif Ersoy?

    Shqiptarte, tash, mas permi 5 shekujve, duhet me dite me jau lshu rrugen Shkive e Grekve me i mshu murit me kry.
    Ndryshuar për herë të fundit nga skipetar : 25-04-2011 më 03:51

  17. #217
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    30-11-2010
    Postime
    314
    Citim Postuar më parë nga Albo Lexo Postimin
    Lerini turqit e Prizrenit qe te deklarohen ashtu si ndihen. Nese ndihen turq, le te numerohen si monoritet turk. Kjo nuk eshte ne vetvete gje e keqe. Eshte gje shume e mire ne fakt, pasi per here te pare ne histori, si ne Kosove edhe ne Shqiperi, do te mesojme nga goja e vete shtetasve, se ciles kombesie i perkasin. Ne kete menyre ndajme sharpin nga sheqeri, ndajme minoritetet nga shqiptaret autoktone.

    Albo
    nqs eshte gje e mire te mesojme kombesine direkt nga goja e qytetareve, kete gje do ta kishin bere me kohe Greqia e Turqia me Arvanitasit dhe me Shqiptaret ne Turqi respektivisht. Cudi pse se kane bere deri tani, ka dicka qe nuk shkon ketu...

    kur ta bejne ato, qe jane shtete shume me te zhvilluara se Shqiperia, dhe ne ta bejme ne shembullin e tyre. Nuk ka eksperimente me shqiptaret.
    Everyday is a gift, that's why they call it the present

  18. #218
    i/e regjistruar Maska e skipetar
    Anëtarësuar
    07-12-2006
    Postime
    719
    Citim Postuar më parë nga vajz Lexo Postimin
    nqs eshte gje e mire te mesojme kombesine direkt nga goja e qytetareve, kete gje do ta kishin bere me kohe Greqia e Turqia me Arvanitasit dhe me Shqiptaret ne Turqi respektivisht. Cudi pse se kane bere deri tani, ka dicka qe nuk shkon ketu...

    kur ta bejne ato, qe jane shtete shume me te zhvilluara se Shqiperia, dhe ne ta bejme ne shembullin e tyre. Nuk ka eksperimente me shqiptaret.
    pra, nuk duhet me e marre vesh drejteperdrejt nga njerezit percaktimin e tyre, po duhet me e lene vajz qe t'jau percakton kombesine.

    une pervec se du me e dite se sa ka Turq e Grek ne toka Shqiptare, du me e dite edhe se sa Shqiptarë i thonë vetes Turk ose Grek.

  19. #219
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    30-11-2010
    Postime
    314
    Citim Postuar më parë nga skipetar Lexo Postimin
    pra, nuk duhet me e marre vesh drejteperdrejt nga njerezit percaktimin e tyre, po duhet me e lene vajz qe t'jau percakton kombesine.

    une pervec se du me e dite se sa ka Turq e Grek ne toka Shqiptare, du me e dite edhe se sa Shqiptarë i thonë vetes Turk ose Grek.
    c'lidhje kam une ketu? percaktimi i kombesise nuk behet me vetdeklarim por trashegohet, pra eshte nje gje qe trashegohet nga prinderit, s'ka pune vetdeklarimi ketu.

    Ata shtete qe promovojne vetdeklarimin ta bejne njehere ne vendin e tyre, pastaj te na e kerkojne ne.

    ka menyra te tjera per te pare sa shqiptare e shohin veten si turq e si grek apo si serb, si psh studime e anketime joqeveritare, qe perdoren sot ne cdo shtet modern. S'ka pune shteti te pyese qytetaret si deklarojne kombesine - kete e bejne zyrat e gjendjes civile.
    Everyday is a gift, that's why they call it the present

  20. #220
    i/e regjistruar Maska e skipetar
    Anëtarësuar
    07-12-2006
    Postime
    719
    Citim Postuar më parë nga vajz Lexo Postimin
    c'lidhje kam une ketu? percaktimi i kombesise nuk behet me vetdeklarim por trashegohet, pra eshte nje gje qe trashegohet nga prinderit, s'ka pune vetdeklarimi ketu.

    Ata shtete qe promovojne vetdeklarimin ta bejne njehere ne vendin e tyre, pastaj te na e kerkojne ne.

    ka menyra te tjera per te pare sa shqiptare e shohin veten si turq e si grek apo si serb, si psh studime e anketime joqeveritare, qe perdoren sot ne cdo shtet modern. S'ka pune shteti te pyese qytetaret si deklarojne kombesine - kete e bejne zyrat e gjendjes civile.
    po te merrej trashegimia si parim, nuk eshte kohe e gjate prej se eshte edhe fjala komb. nese vazhdon me e mbajte trashegimin si parim pa ndonje kufizim kohor, ateher krejt njerezimi duhet me u quajte Afrikan se prej atje te gjithe e kane prejardhjen.

    a nuk jane zyrat civile pjese e institucioneve shteterore?

    a nuk eshte pune themelore e shtetit me e dite se kush eshte brenda kufijve te shtetit?

    ku jane anketimet joqeveritare qe e tregojne numrin e Shqiptarve qe e shohin veten si Turk, Grek, ose Shka?

    le te dihet numri i te gjitheve qe jetojne ne toka Shqiptare, edhe i Shkive, Grekve, e Turqve dhe i atyre qe jane Shqiptarë e qe i thone vetit dicka tjeter. pastaj, kush te don, le t'i krahasoj ata numra me shenime te zyrave civile.

Faqja 11 prej 12 FillimFillim ... 9101112 FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •