Close
Faqja 3 prej 5 FillimFillim 12345 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 96
  1. #41
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    12-02-2011
    Vendndodhja
    Antarkdite
    Postime
    626
    Jozi for president!
    moj Evrope moj k*rve qemotit, ndave tokat e Shqipnise me ushqye kelyshet e Rusise

  2. #42
    Citim Postuar më parë nga Endri_ Lexo Postimin
    Une ne kte forum kam opinionin tim dhe se cfare e konsideroj une zhozin eshte puna ime ,ti ndoshta e ke idhull ,per mu s'eshte gje tjeter vecse nje cop mish me dy sy.
    Ti doktor shkencash, zonjen Topalli nuk e kam idhull, por njeri te afert, dhe te japesh opinion eshte gje tjeter, por te fyhet nje zonje se nuk ben as per bunder tek lagjia jote apo cop mish me dy sy, me ate lloj fjalori ordiner eshte krejt tjeter gje, dhe eshte gjest vertet i ulet.
    Nuk e kuptoj njehere se si ta lejone ate lloj fyerje, aq me teper te nje njeriu qe kryeson Institucionin me te larte Ligjvenes te ketij Vendi.
    Sa per ato brockullat dhe fyerjet ordinere qe ke pasur ndaj meje me pas, duke pare ate fjalor qe ke, nuk ta marr shume seriozisht, se aq me behet vone per lodra kalamajsh!

  3. #43
    I love god
    Anëtarësuar
    23-02-2007
    Postime
    8,043
    Citim Postuar më parë nga Kavir Lexo Postimin
    Shoku Zoteri,

    Me bete nje goxha leksion mbi qytetarine, fshataresine, zuzarine dhe kulturarine saqe thashe njehere "lere".

    Por e dini pse mora mundimin t`ju pergjigjesha? Sepse ju (ju personalisht dhe ndonje tjeter) jeni shembulli perfekt i "genit" qe une permenda. Une padrejtesisht i vura "nenshtetesine" shqiptare, kurse dikush tjeter i gjeti edhe mbiemrin. E kishte Nushaj!

    Por mua me duket qe quhet geni "Mllefi". Ju me treguat qe i ndanit njerezit sipas kultures (megjithese mua me shume m`u duk se i ndanit sipas bindjeve partiake) Kurse une i dashur shoku zoteri i ndaj sipas Mentalitetit.

    Dikush mund te mbaroje edhe 10 fakultete, te citoje edhe Iliaden, Komedine Hyjnore dhe Hamletin dhe prape te jete njeri bizantin. Pra njeri qe ne thelb ka urrejtjen, cmiren dhe mllefin.

    Dikush mund te mos e kete degjuar as emrin e Homerit, te mos dije as ta shkruaje emrin e Shekspirit dhe prape te jete Njeri.

    Prandaj shoku zoteri nuk eshte faji im qe dikujt apo dikujt-ve u ka ngelur ora ne kohen e Luftes se Kllasave. Dhe nuk eshte faji im qe ju vazhdoni te villni mllefet e se kaluares ne "barkun" e brezit post-komunist. Te me falni shoku zoteri, kete e bene njehere shoket komunista ne kohen tuaj, perse vazhdoni te njejten gje?

    Jetoj ne nje vend me nje kryeminister skizofren, nje kryeparlamentare histerike, nje halabak qe udheheq opoziten dhe nje kryemafioz qe enderron te rikthehet ne politike si president....te me besoni, nuk kam nevoje per "mllefet" e se kaluares. Nuk po mbaj dot ne bark keto te se sotmes.

    Ju pershendes dhe mbeteni i nderuar.
    po me nji brime i bie.
    po e dime qe je anti..sali,meta,nano etj.....çlirohu nga bestytnite
    ps-e solla kete copeze shkrim si tifoz i Shqiperise se nuku më..( rrnoft ma i bukri katunit)

  4. #44
    i/e regjistruar Maska e D&G Feminine
    Anëtarësuar
    08-08-2003
    Postime
    2,659
    Jozefina meriton cdo fyerje ne momentin qe shan kryeprokuroren "lavire bulevardesh" ne televizion publik. Apo kur shkrihet se qeshuri kur Berisha thote qe Rama eshte "i tredhur" neper mitingje. Ne rradhe te pare tregon edukaten e vet, plus nuk respekton institucionin qe perfaqeson...

  5. #45
    i/e regjistruar Maska e Endless
    Anëtarësuar
    17-08-2007
    Vendndodhja
    Shqiperi
    Postime
    5,119
    ja pak a shume ca ka thene Kaviri do thoshja dhe une rreth temes. hiq menjane ato iliadat e hamletat.
    Without deviation from the norm, progress is not possible

  6. #46
    i/e regjistruar Maska e Endri_
    Anëtarësuar
    16-02-2011
    Vendndodhja
    Tr
    Postime
    1,165
    Citim Postuar më parë nga Yes* Lexo Postimin
    Ti doktor shkencash, zonjen Topalli nuk e kam idhull, por njeri te afert, dhe te japesh opinion eshte gje tjeter, por te fyhet nje zonje se nuk ben as per bunder tek lagjia jote apo cop mish me dy sy, me ate lloj fjalori ordiner eshte krejt tjeter gje, dhe eshte gjest vertet i ulet.
    Nuk e kuptoj njehere se si ta lejone ate lloj fyerje, aq me teper te nje njeriu qe kryeson Institucionin me te larte Ligjvenes te ketij Vendi.
    Sa per ato brockullat dhe fyerjet ordinere qe ke pasur ndaj meje me pas, duke pare ate fjalor qe ke, nuk ta marr shume seriozisht, se aq me behet vone per lodra kalamajsh!
    Zonja topalli cdo seance parlamentare e ka zakon te fyeje dike. Dhe perderisa e ben publikisht dhe eshte e zgjedhura e popullit me vote une mendoj qe ajo lloj gjuhe i shkon pershtat vetem nje bundre prandaj dhe e quajta te tille. Ti mund ta kesh dhe moter por sdo te thote qe eshte e afermja e juaj e ti krefim bishtin.

    Cfare do mbjellesh do korresh thote populli. Para se t'me japesh mua leksjone fjalori ,ik mesoja Zhozit si fillim meqense e paske dhe te afert plus dhe nene me femije
    Ndryshuar për herë të fundit nga Endri_ : 18-04-2011 më 15:02

  7. #47
    i/e regjistruar Maska e Endless
    Anëtarësuar
    17-08-2007
    Vendndodhja
    Shqiperi
    Postime
    5,119
    zonjes topalli do i shkonte me shume per shtate epiteti ' zoti topalli', dhe qe normalisht nenkuptohet, jo ne kuptimin e mire te fjales. lol
    Without deviation from the norm, progress is not possible

  8. #48
    i/e regjistruar Maska e Renea
    Anëtarësuar
    12-08-2007
    Vendndodhja
    andej-këndej
    Postime
    3,131
    Ahahah , rumuni kunder liberalizimit te vizave per Shqiperine.

    E kan mbush europen kto rumunet, me heret ke pas frik me kalu neper Rumani, tash jan fut ne Europ, jo me merit , por shkaku i interesave te BE-se dhe na behen sikur ato e themeluan BE-ne, mir ja ka ber Topalli.
    Shqiperi eshte edhe Cameria

  9. #49
    i/e regjistruar Maska e Endless
    Anëtarësuar
    17-08-2007
    Vendndodhja
    Shqiperi
    Postime
    5,119
    Citim Postuar më parë nga Renea Lexo Postimin
    Ahahah , rumuni kunder liberalizimit te vizave per Shqiperine.

    E kan mbush europen kto rumunet, me heret ke pas frik me kalu neper Rumani, tash jan fut ne Europ, jo me merit , por shkaku i interesave te BE-se dhe na behen sikur ato e themeluan BE-ne, mir ja ka ber Topalli.

    Bravo!!!!! Femer me bo.le mo!
    Without deviation from the norm, progress is not possible

  10. #50
    ►ⓣⓘ®ⓞɳ©◄™ Maska e [PaRTiZoNi]
    Anëtarësuar
    19-02-2009
    Vendndodhja
    ▬►ⓋⓛⓅ◄▬
    Postime
    2,531
    Citim Postuar më parë nga D&G Feminine Lexo Postimin
    Jozefina meriton cdo fyerje ne momentin qe shan kryeprokuroren "lavire bulevardesh" ne televizion publik. Apo kur shkrihet se qeshuri kur Berisha thote qe Rama eshte "i tredhur" neper mitingje. Ne rradhe te pare tregon edukaten e vet, plus nuk respekton institucionin qe perfaqeson...
    Edhe Berlusconi që është figurë politike i ka të metat e veta. Nuk i mbaj krahun Jozefinës por të flasim drejtë, ktu i heq kapelen Jozefinës për kët gjë. Ka pas fakte apo jo që ai Rumuni ka dashur të pengoj Shqipërinë në liberalizimin e vizave, mua m'u bë qefi që zëri i Shqipërisë të dëgjohet dhe në Europë. Nuk jemi më ai shtet i humbur që s'na njifte njeri , përderisa përfituam liberalizimin e vizave kemi dhe ne të drejtat e tona dhe të dali Rumani kundër është turp i zotit.
    Pogba, Pogba l'hano visto nella spiaggia che diceva VU CUMPRA


  11. #51
    i/e regjistruar Maska e Endless
    Anëtarësuar
    17-08-2007
    Vendndodhja
    Shqiperi
    Postime
    5,119
    apo jo paskeni qene dru me pre fare a der zi, po c'ze i shqiperis do degjohet ne evrope me daj, kush te le ty te flasesh me ze nje here lol

    aq me shume qe te leme qe zeri jone te percillet nga ai nje femre me tipare mashkulli
    Without deviation from the norm, progress is not possible

  12. #52
    Citim Postuar më parë nga D&G Feminine Lexo Postimin
    Jozefina meriton cdo fyerje ne momentin qe shan kryeprokuroren "lavire bulevardesh" ne televizion publik. Apo kur shkrihet se qeshuri kur Berisha thote qe Rama eshte "i tredhur" neper mitingje.
    Topalli nuk ka thene kurre ate fjalen qe ti permende ne lidhje me kryeprokuroren, e mbaj mend shume mire kur tek Opinion i Fevziut, e pyeti Anila Basha se a e quani edhe ju kryeprokuroren me ate fjalen qe permende ti D&G, dhe e mbaj mend shume mire se si i ka nderruar shprehja e fetyres kur i bene ate pytje aq ordinere aq me shume nje gazetare femer, dhe tha: " une nuk perdori nje fjalor te tille per nje femer", dhe me pas tha vetem qe eshte nga klani i bulevardit" por ato fjale qe permede ti, me ate "klani" nuk ka dashur domosdoshmerisht te thote ate fjale, por dihet qe ajo ne qendrimet e saj e ka konsideruar si klan te organizuar, se e ka mire a keq eshte pikepamja e saj, por ato fjale ..... nuk i ka thene kurre. Pastaj se qesh me budalliqet e saliut, qeshim te gjithe jo vetem ajo, saliu eshte vete qesharak, bashke me ramen me qe ra fjala...
    Nuk me duket , se eshte tema mbi edukaten apo fjalorin e Topallit...

  13. #53
    i/e regjistruar Maska e D&G Feminine
    Anëtarësuar
    08-08-2003
    Postime
    2,659
    Citim Postuar më parë nga Yes* Lexo Postimin
    Topalli nuk ka thene kurre ate fjalen qe ti permende ne lidhje me kryeprokuroren, e mbaj mend shume mire kur tek Opinion i Fevziut, e pyeti Anila Basha se a e quani edhe ju kryeprokuroren me ate fjalen qe permende ti D&G, dhe e mbaj mend shume mire se si i ka nderruar shprehja e fetyres kur i bene ate pytje aq ordinere aq me shume nje gazetare femer, dhe tha: " une nuk perdori nje fjalor te tille per nje femer", dhe me pas tha vetem qe eshte nga klani i bulevardit" por ato fjale qe permede ti, me ate "klani" nuk ka dashur domosdoshmerisht te thote ate fjale, por dihet qe ajo ne qendrimet e saj e ka konsideruar si klan te organizuar, se e ka mire a keq eshte pikepamja e saj, por ato fjale ..... nuk i ka thene kurre. Pastaj se qesh me budalliqet e saliut, qeshim te gjithe jo vetem ajo, saliu eshte vete qesharak, bashke me ramen me qe ra fjala...
    Nuk me duket , se eshte tema mbi edukaten apo fjalorin e Topallit...
    A. Basha e pyeti : A je dakort me emertimin qe i ka bere S. Berisha kryeprokurores duke e quajtur "Lavire bulevardesh". Jozefina u pergjigj: Po, e bulevardeve eshte.
    E kam pare vete dhe jam shokuar.
    Eshte akoma ne arkiv te klani, mund ta shohesh.
    Ajo qe te ben ty dhe Jozefinen per te qeshur mua me skandalizon. Te theresesh nje baba "i tredhur" ne publik.
    Ti u preke si fyhet nje femer , familjare , ne nje kohe qe kjo femer familjare dhe kryetare parlamenti nuk e ka problem te fyeje familjare te tjere, femra apo meshkuj.

  14. #54
    ►ⓣⓘ®ⓞɳ©◄™ Maska e [PaRTiZoNi]
    Anëtarësuar
    19-02-2009
    Vendndodhja
    ▬►ⓋⓛⓅ◄▬
    Postime
    2,531
    Citim Postuar më parë nga Endless Lexo Postimin
    apo jo paskeni qene dru me pre fare a der zi, po c'ze i shqiperis do degjohet ne evrope me daj, kush te le ty te flasesh me ze nje here lol

    aq me shume qe te leme qe zeri jone te percillet nga ai nje femre me tipare mashkulli
    Po të kishim nai ministër me ngjyrë ne ti prapë do thoje që s'mund të përcillet nga nji "gabel" , apo gabohem?
    Sa për zërin do e dëgjojn se ska ku të shkojnë derisa na thërrasin , Rumania mos të duket më mirë se Shqipëria , po të krahasosh atë që bëjn rumunët në Europë ato që kan bër shqiptarët deri tani s'jan asgjë.
    Pogba, Pogba l'hano visto nella spiaggia che diceva VU CUMPRA


  15. #55
    Maska e *Babygirl*
    Anëtarësuar
    06-07-2006
    Vendndodhja
    Local Disk :D
    Postime
    910
    Yes* ketu nuk jam dakord me ty.
    Jozi nuk i ndryshoi fytyra sepse i erdhi keq per ate fjali por qe nuk dinte sesi ta arsyetonte vehten dhe babin e saj shpirteror qe kishte thene ate fjal para miliona shqiptareve.
    E moralshme te duket ty kjo kur babi i saj shpirteror u thot deputeteve (femrave) ne Parlament zhvishuni lakuriq dhe ajo me paturpersine me te madhe duartroket dhe thot Bravo. Femer te duket ty kjo?
    Ti thua si kishte fytyre qe nje femer gazetare te ia bente ate lloj pyetjeje. Po sa mire kishte fytyre babi shpirteror i Jozit ta thoshte ate fjal per nje femer.
    Ti thua qesh Jozi me budalliqet e Sales per mua dhe per cdo njeri Jozi dhe Sala nje person eshte, nuk i nda njeri.
    Dhe ne fund: Kur iu be ajo pyetje Jozi u pergjigj: Po e bulevardit eshte
    Mos jeto pa buzëqeshur...sepse dikush në këtë botë jeton nga buzëqeshja jote ...!

  16. #56
    i/e regjistruar Maska e cool_shqype
    Anëtarësuar
    30-05-2007
    Vendndodhja
    jetoj me lemoshat e nanes natyre
    Postime
    1,024
    Citim Postuar më parë nga D&G Feminine Lexo Postimin
    Jozefina meriton cdo fyerje ne momentin qe shan kryeprokuroren "lavire bulevardesh" ne televizion publik. Apo kur shkrihet se qeshuri kur Berisha thote qe Rama eshte "i tredhur" neper mitingje. Ne rradhe te pare tregon edukaten e vet, plus nuk respekton institucionin qe perfaqeson...
    c'fare lidhje kane keto qe "komentoni" JU me temen me titullin
    "Topalli sulmon Boshtinarun: Doje të pengoje me çdo kusht heqjen e vizave!"
    do ta komentojme..apo do e bejme keshilli i ndrikullave ..????????
    Ndryshuar për herë të fundit nga cool_shqype : 18-04-2011 më 18:11
    each second is eternity as eternity is now,
    and now, now is forever

  17. #57
    Citim Postuar më parë nga cool_shqype Lexo Postimin
    c'fare lidhje kane keto qe "komentoni" JU me temen me titullin
    "Topalli sulmon Boshtinarun: Doje të pengoje me çdo kusht heqjen e vizave!"
    do ta komentojme..apo do e bejme keshilli i ndrikullave ..????????
    Me duket se po kerkon shume i dashur, se ketu hyne njerezit me shume per te fyer dhe per te hedhur vrer, njerez qe vuajne nga ndjenja inferioriti dhe kane probleme me veten , qe te bejne si doktor shkencash dhe analiste politike, aq me teper te flasin per moralin e njerezve te sukseshem, si Topalli. E c'pret ti, qe dikush qe meshiron erresiren ta duroje ate qe eshte plot shkelqim...?!!

    Mjafton vetem te shohesh fjalorin rrugac e te rendomte qe perdorin disa anetare ketu, dhe iu bie ndermend te bejne kritizierin e personalitetit te dikujt qe na nderoi si Komb me nje perfaqesim te denje!!
    Por asgje per t'u cuditur ne kete forum....

  18. #58
    i/e regjistruar Maska e Endri_
    Anëtarësuar
    16-02-2011
    Vendndodhja
    Tr
    Postime
    1,165
    Per ceshtjen BUSHTINARU i kemi dhene aq sa i takon. Hidhi nje sy temes dhe shife ca kam shkrujt. Ndersa si njeri kam rezervat e mia ,dhe sigurisht ti je e fundit qe me hipokrizine tende mundohesh te besh dike engjell qe ska lidhje me engjellin. Nje nene qe shan e ofendon ne parlament ,zgerdhihet vend e pa vend nuk meriton rrespektin e askujt ,aq me pak timin ,akoma me pak te shkodres qe mbahet si djep i kultures, dhe akoma shume me pak te atyre qe e kane votuar. Nuk besoj se ka shkodran qe te krenohet ose te thote me plot gojen qe Josefina perfaqson kulturen e shkodres? Apo ka

  19. #59
    Larguar Maska e Noellag
    Anëtarësuar
    23-09-2009
    Vendndodhja
    Ne zemrat tuaja
    Postime
    2,583
    Ofendimi qe behet ne adrese te Kryetares se Kuvendit , eshte sulm i urrejtjes, mllefit dhe zilise. Ata qe ofendojne mendojne se duke ofenduar nje grua do ndihen te kenaqur qe kane thene fjalet ofenduese ,ne fakt brenda tyre jane te deshperuar nga vlerat e nje gruaje , qe ne rrugen e saj te suksesit ulerijne ne heshtje me germat e fjaleve dhe shajne per shkak te aftesise te saj per te arritur suksesin ne planin personal dhe shoqeror . Ju e shate 1 here 10 here 100 here , por cfar fituat ? Thjesht aktivizimin e ndjenjave negative brenda vetes tuaj duke cunguar harmonine shpirterore dhe mendore.

    Kryeministri i vendit ofendoi nje femer "lavire" dhe kjo ishte e papranueshme sepse nuk e perkrah ne asnje menyre , per asnje lloj arsye , ofendimi qe ben nje burre kunder nje femre ose gruaje sepse ofendimi nuk eshte menyra per te treguar te verteten bashke me arsyen qe te con te e verteta.
    Cdo njeri ka te drejte te kritikoje ashtu sic e mendon, por asnjeri nuk ka te drejte te ofendoje

    Nuk habitem se disa ketu nuk kritikojne rumunet qe ne PE disa deputete rumune votuan kunder heqjes vizave te shqiptareve, ngaqe urrejtja partiake u ka helmuar gjakun dhe erresuar syte
    Ndryshuar për herë të fundit nga Noellag : 18-04-2011 më 19:56
    Larguar

    Duhet te perjetosh shume qe te behesh njeri

  20. #60
    R[love]ution Maska e Hyllien
    Anëtarësuar
    28-11-2003
    Vendndodhja
    Mobil Ave.
    Postime
    7,708
    Citim Postuar më parë nga D&G Feminine Lexo Postimin
    Jozefina meriton cdo fyerje ne momentin qe shan kryeprokuroren "lavire bulevardesh" ne televizion publik. Apo kur shkrihet se qeshuri kur Berisha thote qe Rama eshte "i tredhur" neper mitingje. Ne rradhe te pare tregon edukaten e vet, plus nuk respekton institucionin qe perfaqeson...
    Sa ordinere që bëhesh. Zonja Topalli është e lidhur me familjen Summa, një nga familjet më të lashta Shqiptare me rrënjë deri në vitet 1200-1300, familje konsujsh, tregtarësh e pronarët e gjithë Shkodrës praktikisht. Kur Jozefina thotë "zhele" do të thotë "morracak" sic i tha atij Taulant Ballës, sepse faktikisht Taulant Balla dhe 99% e skeptrit politik Shqiptar aktual përfshi Sali Berishën nuk mund të krahasohen për nga origjinat qytetare me familjen prej nga rrjedh Jozefina. Ti as nuk e ke idenë se cfarë familje është kjo, sepse ju jeni njerëz që nuk ju pëlqen autoriteti, që nuk kënaqeni vëllain tuaj ta shihni më mirë e jo më dikë tjetër, jeni rob kryenec anti-strukturë, prandaj vec diktatura ju bën fajde, dhe diktaturë nga më të egrat. Po mos ta kish pushtu ai Turku i qelbët Shqipërinë bashkë me heroin tuaj Enver, familje si ato të Jozefinës sot do ishin barazi me familjet më të mëdha elitare Europiane për nga pasuria dhe ne si Shqiptarë vec benefit mund të kishim prej kësaj gjëje, prej strukturës dhe rregullit, dhe jo prej përrallave ordinere komuniste mbi barazi e bajatërira të tilla që për 50 vjet hëngrën kokat elitare dhe vendosën bukëshkalët në pushtet.
    "The true history of mankind will be written only when Albanians participate in it's writing." -ML

Faqja 3 prej 5 FillimFillim 12345 FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •