Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 19
  1. #1
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    30-12-2009
    Postime
    1,594

    Blerta Deliu, deputetja nga Drenica milionere në Prishtinë

    drenica njeri nga regjionet me te varfera ta kosoves tash pas lufte eshte ber me milionera ndersa popullsia ne teresi eshte varferuar edhe me shume !

    tash jane ber milionera kryesisht ata qe veten e thrrasin 'clirmimtar' kurse vite me par jetonin ne saje te ndihmave qe u jepte nene tereza!

    kjo eshte arsyja pse vidhen e blehen votat per te ruajtur pushtetin sepse e plaqkiten shtetin ne emer te luftes dhe te gjakut!

    burri i kesaj 'zonjushes' ishte azilant ne munshen te gjermanise e tash multimilioner hahah luene drenicak se vertete po duket sa luften e keni bere!


    Blerta Deliu, deputetja nga Drenica milionere në Prishtinë
    Shqipe Osmani - Bota sot

    Në formularin e paraqitur në KQZ Blerta Deliut ka deklaruar 1 hektar e 80 ari në Sofali, 24 ari trull në Veternik, 30 ari truall në lagjen Prishtina e Re, banesë në Prishtinë, shtëpi në Ulqin.

    ***********

    Janë të rinj deputetë por të rinj edhe në politikë. Por nuk janë aq të “varfër’ për nga pasurua aq sa janë të “varfër” për nga përvoja e tyre në Kuvendin e Kosovës. Janë deputetë pa ndonjë të kaluara në politikë, sikur që nuk njihen as si biznesmenë, por deputetët e rinj duket se kanë “trashëguar” një pasuri “përrallore” edhe në rrethana sociale në Kosovë. Madje duket se edhe deputetët i takojnë asaj kategorie të zyrtarëve që janë pasuruar “brenda natës”. Në fakt disa deputetë tashmë janë të njohur si biznesmenë dhe nuk është e ‘habitshme’, se në formularët e tyre tashmë figurojnë shifra milionëshe të pasurisë së tyre, por pak më “të pa imagjinueshme’, mbeten formularët e disa nga deputetët e rinj , që nuk një background të gjatë politikë e as në biznese, por mbase janë edhe milionerë. Jemi dëshmitarë se shumica prej, qytetarëve thënë më drejt pothuaj të gjithë, para lufte kanë qenë të papunë, nuk janë marrë me biznes, kanë jetuar jashtë shtetit si “azilantë”. Disa deputetëve të tashëm mbase edhe kanë qenë pjesëmarrës të luftës, ndërsa pas lufte shumica prej tyre janë bërë milionerë. Sido që të jetë mbetet pikëpyetje se prej nga dhe si vjen pasuria e disa deputetëve të rinj që edhe nuk janë të njohur as edhe si biznesmen . Këtë përgjigje do të duhej ta kërkonin zyrtarët e Agjencionit Kundërkorrupsionit të Kosovës. Aq më tepër, prejardhjen e pasurisë edhe të deputetëve , mbase janë zyrtarë të lartë do të duhej ta kërkonin inspektorët, prokurorët, shteti i ligjit e drejtësisë.

  2. #2
    i/e regjistruar Maska e Llapi
    Anëtarësuar
    08-08-2002
    Postime
    10,979
    Citim Postuar më parë nga G-2 Lexo Postimin
    Blerta Deliu -Kodra deputete e PDK milionere hahahah
    ishalla po te kup barku nga inati
    e rueju se po te qkyhet goja tuj pall

    po qka po don ti me than me ket tem se hajt tregona

    po ti je msue qe veq ju bashkpuntoret e shkieve me qen milionera e te tjeret me qen rrogtar te juaj e me punue per nji kashore buk te gojes

    jo more i marr kan ndryshue raportet ju keni me qen rrogetaret tan dyfish ma gjat se sa qe keni qen ju ne pushtet sa e kishi shkaun
    Do t´i luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

  3. #3
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    30-12-2009
    Postime
    1,594
    Citim Postuar më parë nga Llapi Lexo Postimin
    ishalla po te kup barku nga inati
    e rueju se po te qkyhet goja tuj pall

    po qka po don ti me than me ket tem se hajt tregona

    po ti je msue qe veq ju bashkpuntoret e shkieve me qen milionera e te tjeret me qen rrogtar te juaj e me punue per nji kashore buk te gojes

    jo more i marr kan ndryshue raportet ju keni me qen rrogetaret tan dyfish ma gjat se sa qe keni qen ju ne pushtet sa e kishi shkaun
    llap keni perparue nga azilante perkthyes e 'gazetare' te rtkse hop milionera=deputet!
    mos harro se mu ne prekaz para dy -tre vitesh vdiqen urie njerzit (femije)dhe kjo eshte shume pas lufte d'vete mehmet bislimin!

    u mbush prekazi milionera hahahah !
    s.kodra burri i kesaj 'shfalerkes' se hashimit ka qene gjithashtu azilant ne munchen tash multimilioner hahahah bac u krye se jo mahi!
    Ndryshuar për herë të fundit nga G-2 : 14-04-2011 më 16:33

  4. #4
    i/e regjistruar Maska e beni33
    Anëtarësuar
    27-04-2008
    Postime
    4,230
    kjo tregon se ne PDK esht nje krim i organizuar si kur kjo vajz ne mosh te re milijonere me gjith at pasuri kjo len vend te dyshossh por ska dert parti e kriminelave kurse kjo nuk mund ta perfaqsoj drenicen ne as nje mnyr ju lutem se pse ne drenic ka njerz te ndershem por do vije koha qe dote dalin ne pah te gjitha kto

  5. #5
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    30-12-2009
    Postime
    1,594
    Citim Postuar më parë nga beni33 Lexo Postimin
    kjo tregon se ne PDK esht nje krim i organizuar si kur kjo vajz ne mosh te re milijonere me gjith at pasuri kjo len vend te dyshossh por ska dert parti e kriminelave kurse kjo nuk mund ta perfaqsoj drenicen ne as nje mnyr ju lutem se pse ne drenic ka njerz te ndershem por do vije koha qe dote dalin ne pah te gjitha kto
    pershendetje beni33

    jam i sigurte se kjo edhe grupi i ngusht kriminal i hashim thacit nuk perfaqesojne drenicen as kosoven por plaqkitja e votave po i ben te duken te till(kinse kane perfaqesim te madh)

    e ilustrojme me nje shembull kete milioneren nga prekazi sesi eshte e mundur kjo milionere e re e kodralive ndersa ke kodralite vdesin urie nga varferia femijet!



    SKËNDERAJ, 23 SHKURT - Nazmi Kodra (30) nuk ka parë arsye as t’ua bëjë të ditur strukturave komunale as organizatave të ndihmave dhe as ndërkombëtarëve kumtin e keq të dielën kur nëpër të ftohtë të shkurtit ka varrosur fëmijën e tij trevjeç, i cili besohet të ketë vdekur nga të ftohtët dhe mungesa e ushqimit. Tash tre vjet ai ka jetuar në një kasolle druri me fëmijët e vegjël dhe gruan dhe tërë pasuria e tij kanë qenë dy sfungjerë të hollë, pa asnjë shtrat, dhe disa rroba të vjetra dhe të pakta me disa enë dhe një shporet të zi, i cili më shumë tymos sesa ngroh. Ai madje nuk ka parë as arsye që ta dërgonte kufomën e fëmijës te mjeku për të konstatuar vdekjen. “Pse me e çue masi u dek”, thoshte ai me sy të përlotur. Vaji i grave dhe fëmijëve nuk prante të dielën në shtëpinë e Kodrajve të Prekazit të Poshtëm, duke përhapur kështu ogurin e vdekjes së fëmijës 3 vjeç Gentrit Kodrës, i cili në mëngjesin e të dielës ka vdekur si pasojë e të ftohtit dhe kushteve të vështira të jetës dhe mungesës së ushqimit. Një krah krune të marra nga gardhi i afërt, pothuajse i humbur derisa sëpata e ngulur në cung, sipas familjarëve, me ditë të tëra nuk kishte prerë dru, pasi nuk kanë as mal të vetin, dëshmonte heshturazi varfërinë e skajshme të kësaj familje. “Djali qysh i vogël ma pat marr hiletin dhe mjekët, edhe francezë, më thojshin se krejt e ka prej kushteve të shtira po unë nuk kisha çka me ba, me 85 euro si me i mbajtë 4 anëtarë të familjes”, thotë babai i fëmijës së vdekur. Nazmiu thotë se për gjendjen e tij të rëndë ka qenë njoftuar edhe pushteti lokal, ku ai punon si rojtar, dhe bashkë me UNDP-në zyrtarë nga pushteti kanë ardhur dhe e kanë vizituar dhe kanë premtuar ndihmë për të. “Po deri tash nuk kanë ndërmarrë asgjë”, thotë ai. “Në kompjuter jam i shkruem po më kanë thanë se njiherë nuk mund të ma japin shpinë”. Nazmiu thotë se edhe pse i ndarë nga vëllau dhe prindërit para lufte, ka jetuar në një shtëpi e cila kishte dy hyrje por të cilën forcat serbe e kanë djegur gjatë luftës. Pas lufte atij i është dhënë një kampshtëpizë dhe i ishte premtuar se do t’i ndërtohet shtëpia, por donatorët e paktë ende nuk e kanë marrë rastin e tij duke llogaritur se ai është i punësuar dhe mund të lihet për më vonë. Siç tregon Nazmiu, fëmija i tij Gentriti, që në lindje ishte sëmurë dhe ai e ka pasur shpesh të mjekët dhe në spital, por gjendja nuk i është përmirësuar. “Unë kam kërkuar të ma jepin udhëzimin me e çue jashtë, po ata më thojshin se krejt e ka prej kushteve të këqija”, thoshte ai derisa tregonte kampshtëpizën në të cilën jeton, dyshemeja e së cilës ishte kalbur e tëra, kurse muret e saj sikur edhe tavani të tërat ishin të mbështjella në folje plastike në përpjekje për t’u mbrojtur nga të ftohtët. “Në këtë barakë nuk jeton as thiu, po çka kom me bo, koka shkrue mem shkue posht qita fëmijë”, fliste ai i përlotur dhe duke rrahur me këmbë baltën e oborrit. Pak burra janë mbledhur të dielën në mesditë për të dërguar në adresën e fundit fëmijën trevjeç, i cili lindi në Kosovën e çliruar dhe me shpresë, por vdiq nga të ftohtët dhe skamja pa u dëgjuar nga askush.

  6. #6
    i/e regjistruar Maska e Drenica 97
    Anëtarësuar
    19-07-2009
    Vendndodhja
    KOSOVE
    Postime
    1,092
    G-2 nuk eshte Blerta milionere por bashkeshorti i saje i cili ka jetu ne gjermani deri pas lufte,Blerta dhe familja e saje kurre nuk kan qe rast social.Burri i saje nuk ka qen azilant,vjehrri i Blertes ka shku ne Gjermani ne vitet e 70 si shume te tjere,burri i Blertes ka shku ne Gjermani te babai i tijdhe ka pase leje qendrimi dhe pune atje.
    Kur te shkruash sill fakte e jo prrala te fletushkave.

  7. #7
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    30-12-2009
    Postime
    1,594
    Citim Postuar më parë nga Drenica 97 Lexo Postimin
    G-2 nuk eshte Blerta milionere por bashkeshorti i saje i cili ka jetu ne gjermani deri pas lufte,Blerta dhe familja e saje kurre nuk kan qe rast social.Burri i saje nuk ka qen azilant,vjehrri i Blertes ka shku ne Gjermani ne vitet e 70 si shume te tjere,burri i Blertes ka shku ne Gjermani te babai i tijdhe ka pase leje qendrimi dhe pune atje.
    Kur te shkruash sill fakte e jo prrala te fletushkave.
    drenica

    ky s.kodra
    ka shkuar te babai por ka qene azilant njehere e masandej ka fituar letrat!
    ndersa ne gjermani ka punuar si perkthyes e si eshte e mundur te behet milioner!
    ndersa babai i tij ka qene puntor i thjesht baushtellc dhe si u be qe i biri te behet milioner pasi te kthehet ne kosove na thuaj !

    ndersa kjo blerat eshte e rezalles hashimi e pat angazhuar spikere per mot ne rtk!
    dhe si u be qe gjithe ato prona ti kete ne emer te vet?!
    sipas ligjit ajo qenka milionere tash a i ka vjedh apo i ka perfituar per pak euro apo ua ka marr shkive nuk e di!

    cka eshte esenciale se ajo kurr nuk ka qene milionere as nga babai as nga nena e as nga kabilja e burrit!

    pra mos u e provo te fshehish hajnine se nuk mundesh!
    tash thuaj se edhe sami lushtaku ka qene ne gjermani dhe i ka sjell milionat?!

    ti e din fare mire se sami lushtaku dhe shume si ai as buke nuk kishin te hane e tash eshte multimilioner po samiu nga e mori kete pasuri veq mos u mundo te rresh se kosova eshte e vogel e le me drenica dhe te gjitha dihen!

    s.kodra e njohim te gjithe nuk eshte sekret sesi e ka bere pasurine se me nje rroge te gjermanise as me 10 rroga te gjermanise nuk e ka bere ate pasuri perralla nuk mund te tregosh se dihen faketet!

  8. #8
    i/e regjistruar Maska e drenicaku
    Anëtarësuar
    06-05-2003
    Postime
    3,263
    Valla une baben e kam qe 30 vjet ne gjermoni edhe menxi po ngihemi buk,po me shtini me dyshu ne baben pse edhe ai nuk u ban milioner,apo me dyshu ne ket deputeten ton hiq nuk po di,nje e di dhe jam shume i sigurt se nuk ka azilant qe u ban milioner,me perjashtim atyre qe kan kriju biznese e qe dihen kush jan.

  9. #9
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    17-06-2005
    Postime
    162
    Citim Postuar më parë nga G-2 Lexo Postimin
    pershendetje beni33

    jam i sigurte se kjo edhe grupi i ngusht kriminal i hashim thacit nuk perfaqesojne drenicen as kosoven por plaqkitja e votave po i ben te duken te till(kinse kane perfaqesim te madh)

    e ilustrojme me nje shembull kete milioneren nga prekazi sesi eshte e mundur kjo milionere e re e kodralive ndersa ke kodralite vdesin urie nga varferia femijet!



    SKËNDERAJ, 23 SHKURT - Nazmi Kodra (30) nuk ka parë arsye as t’ua bëjë të ditur strukturave komunale as organizatave të ndihmave dhe as ndërkombëtarëve kumtin e keq të dielën kur nëpër të ftohtë të shkurtit ka varrosur fëmijën e tij trevjeç, i cili besohet të ketë vdekur nga të ftohtët dhe mungesa e ushqimit. Tash tre vjet ai ka jetuar në një kasolle druri me fëmijët e vegjël dhe gruan dhe tërë pasuria e tij kanë qenë dy sfungjerë të hollë, pa asnjë shtrat, dhe disa rroba të vjetra dhe të pakta me disa enë dhe një shporet të zi, i cili më shumë tymos sesa ngroh. Ai madje nuk ka parë as arsye që ta dërgonte kufomën e fëmijës te mjeku për të konstatuar vdekjen. “Pse me e çue masi u dek”, thoshte ai me sy të përlotur. Vaji i grave dhe fëmijëve nuk prante të dielën në shtëpinë e Kodrajve të Prekazit të Poshtëm, duke përhapur kështu ogurin e vdekjes së fëmijës 3 vjeç Gentrit Kodrës, i cili në mëngjesin e të dielës ka vdekur si pasojë e të ftohtit dhe kushteve të vështira të jetës dhe mungesës së ushqimit. Një krah krune të marra nga gardhi i afërt, pothuajse i humbur derisa sëpata e ngulur në cung, sipas familjarëve, me ditë të tëra nuk kishte prerë dru, pasi nuk kanë as mal të vetin, dëshmonte heshturazi varfërinë e skajshme të kësaj familje. “Djali qysh i vogël ma pat marr hiletin dhe mjekët, edhe francezë, më thojshin se krejt e ka prej kushteve të shtira po unë nuk kisha çka me ba, me 85 euro si me i mbajtë 4 anëtarë të familjes”, thotë babai i fëmijës së vdekur. Nazmiu thotë se për gjendjen e tij të rëndë ka qenë njoftuar edhe pushteti lokal, ku ai punon si rojtar, dhe bashkë me UNDP-në zyrtarë nga pushteti kanë ardhur dhe e kanë vizituar dhe kanë premtuar ndihmë për të. “Po deri tash nuk kanë ndërmarrë asgjë”, thotë ai. “Në kompjuter jam i shkruem po më kanë thanë se njiherë nuk mund të ma japin shpinë”. Nazmiu thotë se edhe pse i ndarë nga vëllau dhe prindërit para lufte, ka jetuar në një shtëpi e cila kishte dy hyrje por të cilën forcat serbe e kanë djegur gjatë luftës. Pas lufte atij i është dhënë një kampshtëpizë dhe i ishte premtuar se do t’i ndërtohet shtëpia, por donatorët e paktë ende nuk e kanë marrë rastin e tij duke llogaritur se ai është i punësuar dhe mund të lihet për më vonë. Siç tregon Nazmiu, fëmija i tij Gentriti, që në lindje ishte sëmurë dhe ai e ka pasur shpesh të mjekët dhe në spital, por gjendja nuk i është përmirësuar. “Unë kam kërkuar të ma jepin udhëzimin me e çue jashtë, po ata më thojshin se krejt e ka prej kushteve të këqija”, thoshte ai derisa tregonte kampshtëpizën në të cilën jeton, dyshemeja e së cilës ishte kalbur e tëra, kurse muret e saj sikur edhe tavani të tërat ishin të mbështjella në folje plastike në përpjekje për t’u mbrojtur nga të ftohtët. “Në këtë barakë nuk jeton as thiu, po çka kom me bo, koka shkrue mem shkue posht qita fëmijë”, fliste ai i përlotur dhe duke rrahur me këmbë baltën e oborrit. Pak burra janë mbledhur të dielën në mesditë për të dërguar në adresën e fundit fëmijën trevjeç, i cili lindi në Kosovën e çliruar dhe me shpresë, por vdiq nga të ftohtët dhe skamja pa u dëgjuar nga askush.
    E more Hashim Thaqi dergo traktora dergo dhe pije raki me shkaun dhe luj top me Milloshin e vogel kurse për ket femije dhe familje Shqiptare ste han palla !
    Po të ishte ndoj Popull tjeter sdo duronte keshtu por Populli Shqiptar esht Popull i urt shume dhe paqsor dhe deri ne vdekje sreagojn dhunshem !
    Shpresoim që populli të ngritet në kembe dhe ti shporr ket Klas Poltike që esht Kriminalizuar e tera !

    për ter kete mizeri esht Hashim Thaqi fajtor

    grepi, dora vetë

  10. #10
    i/e regjistruar Maska e Llapi
    Anëtarësuar
    08-08-2002
    Postime
    10,979
    Citim Postuar më parë nga grepi, dora vet Lexo Postimin
    E more Hashim Thaqi dergo traktora dergo dhe pije raki me shkaun dhe luj top me Milloshin e vogel kurse për ket femije dhe familje Shqiptare ste han palla !
    Po të ishte ndoj Popull tjeter sdo duronte keshtu por Populli Shqiptar esht Popull i urt shume dhe paqsor dhe deri ne vdekje sreagojn dhunshem !
    Shpresoim që populli të ngritet në kembe dhe ti shporr ket Klas Poltike që esht Kriminalizuar e tera !

    për ter kete mizeri esht Hashim Thaqi fajtor

    grepi, dora vetë
    si ti grepi i k.... per Hashim Thaqin edhe shkiet mendoin

  11. #11
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    17-06-2005
    Postime
    162
    Citim Postuar më parë nga fatmir10 Lexo Postimin
    si ti grepi i k.... per Hashim Thaqin edhe shkiet mendoin

    Valla dhe ti fatmir Llapi shkit sdallojn shume nga ti dhe Hashimi yte, si duket jeni mesuar te jetoni me shki dhe te ndihmoni shkit dhe i keni harruar hallet e Shqiptarve krejt, sesht burrni dhe menquri me shku e me fal traktora shkive dhe me u fal euro e shqiptart me i lan me dek per nje cop bukë.

    shkoni bani edhe naj foto me shkit e lutuni te vorri i Brahim Dinarit se u do evropa pastaj


    grepi, dora vetë

  12. #12
    i/e regjistruar Maska e Llapi
    Anëtarësuar
    08-08-2002
    Postime
    10,979
    Citim Postuar më parë nga grepi, dora vet Lexo Postimin
    Valla dhe ti fatmir Llapi shkit sdallojn shume nga ti dhe Hashimi yte, si duket jeni mesuar te jetoni me shki dhe te ndihmoni shkit dhe i keni harruar hallet e Shqiptarve krejt, sesht burrni dhe menquri me shku e me fal traktora shkive dhe me u fal euro e shqiptart me i lan me dek per nje cop bukë.

    shkoni bani edhe naj foto me shkit e lutuni te vorri i Brahim Dinarit se u do evropa pastaj


    grepi, dora vetë
    o grepushi i qokes edhe shkiet mu si ti mendoin per Hashimin

  13. #13
    i/e regjistruar Maska e Drenica 97
    Anëtarësuar
    19-07-2009
    Vendndodhja
    KOSOVE
    Postime
    1,092
    Citim Postuar më parë nga drenicaku Lexo Postimin
    Valla une baben e kam qe 30 vjet ne gjermoni edhe menxi po ngihemi buk,po me shtini me dyshu ne baben pse edhe ai nuk u ban milioner,apo me dyshu ne ket deputeten ton hiq nuk po di,nje e di dhe jam shume i sigurt se nuk ka azilant qe u ban milioner,me perjashtim atyre qe kan kriju biznese e qe dihen kush jan.
    nuk po e fajson askush babain tuaj qe nuk eshte milioner,por eshte e pakuptimt ta akuzosh Blerten pse burri i saje na qenka milioner,cfar faji apo merite ka ajo per bizneset e burrit,pse te akuzohet Anita per pasurin e Ramushit.
    Ky G-2 ben propagand,mjafton qe dikush te jet pdk nga drenica qe ky ti quaj kriminel.Nuk ka ligj ne bote ku ju mund t'ia vendosni nje leter te bardh dikujt dhe ta detyroni te tregoi prejardhjen e pasurise.
    Biznismenet askund nuk jan pasuru me djers,ata kan shfrytezu situaten,momentin.
    Ta akuzosh dikend vetem pse eshte i pasur pa fakte veq me inati nuk ka asnje vler,me ofru fakte si eshte pasuru eshte tregim tjeter,a ka vjedh,uzurpu,shantazu,reketu,kontrabandu,gjykata kerkon fakte,vlersimet morale te ne nuk qoin peshe ne mode jane ata qe kan para.

  14. #14
    i/e regjistruar Maska e Drenica 97
    Anëtarësuar
    19-07-2009
    Vendndodhja
    KOSOVE
    Postime
    1,092
    Citim Postuar më parë nga G-2 Lexo Postimin
    drenica

    ky s.kodra
    ka shkuar te babai por ka qene azilant njehere e masandej ka fituar letrat!
    ndersa ne gjermani ka punuar si perkthyes e si eshte e mundur te behet milioner!
    ndersa babai i tij ka qene puntor i thjesht baushtellc dhe si u be qe i biri te behet milioner pasi te kthehet ne kosove na thuaj !

    ndersa kjo blerat eshte e rezalles hashimi e pat angazhuar spikere per mot ne rtk!
    dhe si u be qe gjithe ato prona ti kete ne emer te vet?!
    sipas ligjit ajo qenka milionere tash a i ka vjedh apo i ka perfituar per pak euro apo ua ka marr shkive nuk e di!

    cka eshte esenciale se ajo kurr nuk ka qene milionere as nga babai as nga nena e as nga kabilja e burrit!

    pra mos u e provo te fshehish hajnine se nuk mundesh!
    tash thuaj se edhe sami lushtaku ka qene ne gjermani dhe i ka sjell milionat?!

    ti e din fare mire se sami lushtaku dhe shume si ai as buke nuk kishin te hane e tash eshte multimilioner po samiu nga e mori kete pasuri veq mos u mundo te rresh se kosova eshte e vogel e le me drenica dhe te gjitha dihen!

    s.kodra e njohim te gjithe nuk eshte sekret sesi e ka bere pasurine se me nje rroge te gjermanise as me 10 rroga te gjermanise nuk e ka bere ate pasuri perralla nuk mund te tregosh se dihen faketet!
    pse po ja fut kot ?

  15. #15
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    30-12-2009
    Postime
    1,594
    drenica

    ky s.kodra
    ka shkuar te babai por ka qene azilant njehere e masandej ka fituar letrat!
    ndersa ne gjermani ka punuar si perkthyes e si eshte e mundur te behet milioner!
    ndersa babai i tij ka qene puntor i thjesht baushtellc dhe si u be qe i biri te behet milioner pasi te kthehet ne kosove na thuaj !

    ndersa kjo blerat eshte e rezalles hashimi e pat angazhuar spikere per mot ne rtk!
    dhe si u be qe gjithe ato prona ti kete ne emer te vet?!
    sipas ligjit ajo qenka milionere tash a i ka vjedh apo i ka perfituar per pak euro apo ua ka marr shkive nuk e di!

    cka eshte esenciale se ajo kurr nuk ka qene milionere as nga babai as nga nena e as nga kabilja e burrit!

    pra mos u e provo te fshehish hajnine se nuk mundesh!
    tash thuaj se edhe sami lushtaku ka qene ne gjermani dhe i ka sjell milionat?!

    ti e din fare mire se sami lushtaku dhe shume si ai as buke nuk kishin te hane e tash eshte multimilioner po samiu nga e mori kete pasuri veq mos u mundo te rresh se kosova eshte e vogel e le me drenica dhe te gjitha dihen!

    s.kodra e njohim te gjithe nuk eshte sekret sesi e ka bere pasurine se me nje rroge te gjermanise as me 10 rroga te gjermanise nuk e ka bere ate pasuri perralla nuk mund te tregosh se dihen faketet!

    pse nuk u be milioner baca rifat edhe ai ka punuar ne gjermani bile shume me shume se baba i s.kodres na thuaj e mos na qaj retorikave emocionale dhe te pa-baza!

    po e pranon se gjithe ate pasuri e paska bere ne menyre ilegale!
    demek sipas teje edhe me vjedh edhe me vra nuk ka gejle perderisa nuk zinesh keshtu po deklaroje ti!
    ja pra sesi mendon ti znj.drenica ta ndertosh shtetin me hajni e mashtrime por keshtu do ta ndertosh nje shtet rrumpalle sikurse meksika a kolumbia!

    ata qe kane perfituar nga gjaku dhe nga sakrifica e luftes duhet fut ne burg!
    dhe pasurine e tyre qe e kane plackite sipas skemave kriminale duhet konfiskuar nese dojme te ndertojme shtet juridik dhe modern me vlera properendimore!

    e nese jo le te vazhdohet me teorine tende te krimit se ashtu me shume u sherbehet interesave kriminale te serbise qe kosova te mbetet rast ideal per krimin e organizuar dhe korrupsionin,neopatizmin!

    ne kete menyre kosova largohet nga be-ja dhe serbise i plotesohen deshirat dhe i pjeken kushtet qe te futet ne be perdersa kosova izolohet edhe me tutje!

  16. #16
    i/e regjistruar Maska e Drenica 97
    Anëtarësuar
    19-07-2009
    Vendndodhja
    KOSOVE
    Postime
    1,092
    G-2 ti po sheh endrra me sy hapur,bota nuk eshte ideale ky s.kodra e ka shfrytezu situaten dhe eshte pasuru,njejt si ramiz kelmendi,hashim deshishku,ramush e daut haradinaj,s.lushtaku,f.krasniqi etj.
    pasuria nuk mund ti konfiskohet askujt pse une e ti cuditemi si u pasuruan,duhet me pas fakte se ata jan pasuru me aktivitete te paligjeshme.
    ku pi din qe baca rifat nuk eshte milioner ?
    ne kosove dhe te gjitha vendet e lindjes per nje periudh te gjat nuk ka pas ligj per prejardhjen e pasurise e as ligj kunder pastrimit te parave,kjo eshte bere me qellim qe te krijohet hapsire qe te krijohet klasa e pasur,kapitalistet,tani miratohen keto ligje por ligji nuk mund te veproi retroaktivisht,ne kete menyre legalizohet pasuria e kapitalistve te rinje,nese kjo nuk mjafton miratohet ligji per amnistin fiskale si ne shqiperi krejt kjo me keshillat e usaidit,be,fmn,bb.
    s.kodra e shume te tjer e kan shfrytezu ket situat,un e ti shkruajm komente e ata nuk qajn koken per kete pune.

  17. #17
    i/e regjistruar Maska e drenicaku
    Anëtarësuar
    06-05-2003
    Postime
    3,263
    Citim Postuar më parë nga Drenica 97 Lexo Postimin
    nuk po e fajson askush babain tuaj qe nuk eshte milioner,por eshte e pakuptimt ta akuzosh Blerten pse burri i saje na qenka milioner,cfar faji apo merite ka ajo per bizneset e burrit,pse te akuzohet Anita per pasurin e Ramushit.
    Ky G-2 ben propagand,mjafton qe dikush te jet pdk nga drenica qe ky ti quaj kriminel.Nuk ka ligj ne bote ku ju mund t'ia vendosni nje leter te bardh dikujt dhe ta detyroni te tregoi prejardhjen e pasurise.
    Biznismenet askund nuk jan pasuru me djers,ata kan shfrytezu situaten,momentin.
    Ta akuzosh dikend vetem pse eshte i pasur pa fakte veq me inati nuk ka asnje vler,me ofru fakte si eshte pasuru eshte tregim tjeter,a ka vjedh,uzurpu,shantazu,reketu,kontrabandu,gjykata kerkon fakte,vlersimet morale te ne nuk qoin peshe ne mode jane ata qe kan para.
    te gjith emigrantet qe punoin ne perendim marrin aq te ardhura sa per te ber nje jet normale e hiq me shume,besoi deri ketu jemi dakord.
    Por per tu ber i pasur me nje rrog te perendimit nuk ke shanc,sepse shteti ku jeton po qe se ke pasuri qe nuk arsyetohet prejardhja e kesaj pasurie ateher ke pune me shtetin edhe me ket besoi biem dakord.
    Ky burri i kesaj deputeteje nese e ka pasurin nga gjermonia duhet te ofroi dokumente deshmi se sa ka pas te ardhura vjetore dhe sa te dala vjetore dhe nuk ke kah ja mban.
    Por kjo pasuri jo vetem e kesaj deputeteje por e shume politikajve eshte ber me shperlarje parash me kriminalitet me uzurpime e me njeqind e njemij pislleqe tjera,harroje ti qe nje mergimtar me punen qe ben ka mundesi ta blej dy hektar tok ne prishtin,prandaj i nderuar drenicak,perderisa ka njerz si puna jote qe mundohet te bej avokatin e hajnive ne kosove them qe mire po na e bejn,bile thot nje fjal kur ka budall mos i zhdryp hiq.
    Ti e din shume mire qe para lufte ne drenic ke mund ti numrosh me gishta te vetem njeres dor si te pasur,dhe ter pasuria e tyre ka qen kryesisht pasuri bujqesore kafsh tok traktor kumbaj e te tilla dhe eshte llogarit si i pasur,kurse sot ka mjaftu te jesh politikan vetem gjasht muaj e hop e milioner,prandaj ky popull e meriton keshtu perderisa eshte i till siq eshte

  18. #18
    i/e regjistruar Maska e Drenica 97
    Anëtarësuar
    19-07-2009
    Vendndodhja
    KOSOVE
    Postime
    1,092
    drenicak,per emigrantet tan e di shume mire cka punoin,sa paguhen,sa ju kushton banesa e shpenzime tjera,une po them se kodra edhe ka mund disi ta filloi biznesin pa vjedh,per dallim nga ky disa politikuaj tjer skan pas ku me ja ngjit,e sot jan milionera.
    un si behem avokat askujt,ju duhet ta kuptoni qe kete politike qe favarizon pasurimin e shpejt te disave dhe varferimin e shumices ne te gjitha vendet e lindjes e kan perkrah usa,be,fmn,bb.procesi i privatizimit eshte shembulli me i mire per kete qe po them,ne perendim nuk mund ta blesh nje banese me para te pista e ne lindje blen cka te duash,askush nuk pyet per prejardhjen e kapitalit,te gjitha shtetet ballkanike jane lavatriqe per pastrimin e parase.

  19. #19
    i/e regjistruar Maska e dijetari
    Anëtarësuar
    30-03-2009
    Postime
    1,189
    Detektivat e forumit perseri ne levizje ,pse ?sepse nuk duhet askush perveq tyer te ket milion ,juve nuk ju han palla pse vdes nje i varfer ,poer vetem e keni sa per te postuar nje postim se jo per tjeter,juve edhe pasurija e Pacollit po ju pengon ,dhe po i beni pyetje prej idioti se pse Pacolli ka shtepin 25 milonshe,kur populli nuk ka ,sa idiotsi .Po nese ju keni deshmi per dikende ejani te gjykata dhe dorzoni faktet e jo tha filon tha gazetari,mos u beni detektiva tastjeri ,vetem me tastjera ju po behen patriota dhe njerz qe dikush po ju dhimbset por ejan aty ku duhet ,e mos e ngarkoni forumin me idiotsi prej detektivit privat se edhe ju nuk jeni te paster .
    [COLOR="Blue"][/COLO

    Duart e plakes, jan duar te arta.

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •