Close
Faqja 21 prej 27 FillimFillim ... 111920212223 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 401 deri 420 prej 531
 1. #401
  i/e regjistruar Maska e Renea
  Anėtarėsuar
  12-08-2007
  Vendndodhja
  andej-kėndej
  Postime
  3,195
  Faleminderit
  1
  24 falenderime nė 22 postime
  Citim Postuar mė parė nga K.i EPERM Lexo Postimin
  Franca e ndalon veshjen e Burkes ,se ajo ėshtė veshje e Talibaneve/Vehabiste

  --nuk e di sa do tė ndihmon kjo pergjigje (unė jetoj nė France)

  Pėrshendetje
  Ja dhe po ta marrim si te arsyeshem kete ndales, a mendon se Franca do te ndalet me kaq, me heret ndaluan shamite e flokve ne shkolla, un se besoj se do te mjaftohen me kaq.

  Flm per ato pergjigjet, per disa gjera e disha se i kan te lejuara, per disa tjera kisha lexu se partija e Sarkozit ishte e gatshme ti lejon. Kjo tregon per paftyrsin e tyre, krejt po me duket se u ka ardh fundi ketyre pushteteve te pamoralshme, nese francezet nuk ndryshojn keto ligje , do tu japin krah te fort muslimaneve.

  Shife ket foto:

  http://26.media.tumblr.com/tumblr_lg...kgzyo1_500.jpg
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Renea : 25-04-2011 mė 04:42
  Shqiperi eshte edhe Cameria

 2. #402
  Perjashtuar Maska e land
  Anėtarėsuar
  12-12-2003
  Postime
  7,818
  Faleminderit
  0
  29 falenderime nė 28 postime
  Citim Postuar mė parė nga Renea Lexo Postimin
  Dua pergjigje:

  A lejohen martesat homoseksuale ne Franc?

  A e ka te lejuar Franca adoptimin e femijeve nga homoseksualet, cili esht qendrimi i Sarkozit dhe i popullit per kete.

  A do ta jepnit ju femijen tuaj per adoptim te nje cift homoseksualesh?

  Cka thot ligji francez per femrat prostitute dhe cka mendon rreth saj qeverija e Sarkozi?

  A esht i lejuar nudizmi ne France, sa vende ka ku mund te zhvishesh lakuriq edhe nese rreth teje ka femij?

  --

  Esht e rendesishme te dihen keto gjera, do te ndihmonin te kuptojm thelbin e problemit ne shoqerin Franceze, cka deshirojn te arrijn ato.
  ka nje shprehje latine.

  si fueris Rōmae, Rōmānō vīvitō mōre; si fueris alibī, vīvitō sicut ibi

  qe e perkthyer do te thote, kur te jesh ne rome sillu dhe jeto si romanet, diku tjeter jeto si jetojne vendasit.

  pra shkurt, nese te pelqen ferexheja, shko ne arabine saudite te jetosh ose ne afganistan. ca djallin kerkon ne france

 3. #403
  i/e regjistruar Maska e Renea
  Anėtarėsuar
  12-08-2007
  Vendndodhja
  andej-kėndej
  Postime
  3,195
  Faleminderit
  1
  24 falenderime nė 22 postime
  Citim Postuar mė parė nga enterprize Lexo Postimin
  ka nje shprehje latine.

  si fueris Rōmae, Rōmānō vīvitō mōre; si fueris alibī, vīvitō sicut ibi

  qe e perkthyer do te thote, kur te jesh ne rome sillu dhe jeto si romanet, diku tjeter jeto si jetojne vendasit.

  pra shkurt, nese te pelqen ferexheja, shko ne arabine saudite te jetosh ose ne afganistan. ca djallin kerkon ne france
  Ja po i lejm anash te ardhurit , e din se ka francez vendas qe jan ber musliman.

  Shqiperi eshte edhe Cameria

 4. #404
  Perjashtuar Maska e land
  Anėtarėsuar
  12-12-2003
  Postime
  7,818
  Faleminderit
  0
  29 falenderime nė 28 postime
  shembullin e frances duhet te ndjeke dhe shqiperia, sa me shpejt aq me mire.

 5. #405
  i/e regjistruar Maska e Renea
  Anėtarėsuar
  12-08-2007
  Vendndodhja
  andej-kėndej
  Postime
  3,195
  Faleminderit
  1
  24 falenderime nė 22 postime
  Citim Postuar mė parė nga enterprize Lexo Postimin
  shembullin e frances duhet te ndjeke dhe shqiperia, sa me shpejt aq me mire.
  Ta ndaloje kryqin dhe mbulesen e krishterve ? Sepse muslimanet jan me shum se kto tjeret ?
  Pergjigju per ate me lart, vendasit dhe ardhacaket.
  Shqiperi eshte edhe Cameria

 6. #406
  Perjashtuar Maska e land
  Anėtarėsuar
  12-12-2003
  Postime
  7,818
  Faleminderit
  0
  29 falenderime nė 28 postime
  ca vendasish thua ti mer???? ke qen ne france ndonjehere? vetem afrikanoveriore islamike ka, nuk ka franceze te bardhe myslyman, mos u bej budalla.

  te ka rrejt hoxha i kumanoves
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga land : 25-04-2011 mė 05:16

 7. #407
  i/e regjistruar Maska e Renea
  Anėtarėsuar
  12-08-2007
  Vendndodhja
  andej-kėndej
  Postime
  3,195
  Faleminderit
  1
  24 falenderime nė 22 postime
  Citim Postuar mė parė nga enterprize Lexo Postimin
  ca vendasish thua ti mer???? ke qen ne france ndonjehere? vetem afrikanoveriore islamike ka, nuk ka franceze te bardhe myslyman, mos u bej budalla.

  te ka rrejt hoxha i kumanoves
  Mir, beji tash detyrat, pije qumshtim , behu gati per nshkoll. A ka tjeter pacient ne rradh.
  Shqiperi eshte edhe Cameria

 8. #408
  Perjashtuar Maska e land
  Anėtarėsuar
  12-12-2003
  Postime
  7,818
  Faleminderit
  0
  29 falenderime nė 28 postime
  te keshilloj qe mos e cosh gruan ne france se do hash gjoba, bile as ne shqiperi mos e co lol, se tallin lesht populli me keto grat me ferexhe

  mbaje aty ne komanov ku e ke


  tjeter...


  fute mire ne tru, sekularizmin francez nuk e shembin dot hoxhallaret e kumanoves, kot e ke
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga land : 25-04-2011 mė 05:32

 9. #409
  Perjashtuar Maska e land
  Anėtarėsuar
  12-12-2003
  Postime
  7,818
  Faleminderit
  0
  29 falenderime nė 28 postime
  Citim Postuar mė parė nga Renea Lexo Postimin

  Cka thot ligji francez per femrat prostitute dhe cka mendon rreth saj qeverija e Sarkozi?

  .
  Sarkozi nuk e lexon forumin shqiptar, keshtu qe nuk pjerdh fare c'mendim kane hoxhallaret e maqedonise

 10. #410
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  10-04-2011
  Vendndodhja
  In my thoughts free from the world
  Postime
  547
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga enterprize Lexo Postimin
  Sarkozi nuk e lexon forumin shqiptar, keshtu qe nuk pjerdh fare c'mendim kane hoxhallaret e maqedonise
  E lexon qe c'ke me te.
  Nga ketu ai u inicua per ta marre kete vendim, madje disa i propozuan edhe Kanunin, dhe eshte vetem ceshtje kohe kur do te na ktheje pergjigje : D

 11. #411
  el kafirun Maska e chino
  Anėtarėsuar
  04-02-2008
  Postime
  5,240
  Faleminderit
  0
  19 falenderime nė 19 postime
  Citim Postuar mė parė nga Renea Lexo Postimin
  Herav tjera mendo cka po shkruan, se tash po detyrohesh te lepysh ate qe pshtyve.

  Lepije lepije , nga kjo ne po nenkuptojm se per ty nen Tereza esht budalle, te till e ka ber katolicizmi, ka menduar se me shami ruhet morali , e praktikonte apo jo.
  Asgje nuk lepiva, e shava cdo Zot qe thote se me shami ruhet morali. Dhe i vetmi i ashtuquajtur Zot qe u ofendua, ngeli Allahu. Tek ky ofendim ngela deri tani.

  Bravo, vetem nese ke lexu historine, ti duhesh me u kthy ne ortodoks, se aty esht "dinjiteti kombtare",
  Kryesorja nuk ngelem ne identitet te pushtuesit.

  Vazhdo ti, po duhet te jesh i gatshem te ndegjosh nga nga dikush poezi erotike per robt e tu.
  Vazhdoj, pa dyshim.
  Deri sa besimtaret e Allahut t'i plotesojne kushtet.

 12. #412
  i/e regjistruar Maska e Renea
  Anėtarėsuar
  12-08-2007
  Vendndodhja
  andej-kėndej
  Postime
  3,195
  Faleminderit
  1
  24 falenderime nė 22 postime
  Citim Postuar mė parė nga chino Lexo Postimin
  Asgje nuk lepiva, e shava cdo Zot qe thote se me shami ruhet morali. Dhe i vetmi i ashtuquajtur Zot qe u ofendua, ngeli Allahu. Tek ky ofendim ngela deri tani.
  Ashtu kishe ne plan te dale, por te doli ndryshe , e shajte edhe zotin tend plus edhe nen Terezen.


  Kryesorja nuk ngelem ne identitet te pushtuesit.
  Ndricohu me pak dituri.

  http://www.forumishqiptar.com/showpo...2&postcount=57

  Thuaj mua me shum me pelqen identiteti i pushtuesit bizantin ose romak.  Vazhdoj, pa dyshim.
  Deri sa besimtaret e Allahut t'i plotesojne kushtet.
  Me siguri edhe tjeret do te vazhdojn, nese ti i plotson kushtet.
  Shqiperi eshte edhe Cameria

 13. #413
  el kafirun Maska e chino
  Anėtarėsuar
  04-02-2008
  Postime
  5,240
  Faleminderit
  0
  19 falenderime nė 19 postime
  Citim Postuar mė parė nga enterprize Lexo Postimin
  ca vendasish thua ti mer???? ke qen ne france ndonjehere? vetem afrikanoveriore islamike ka, nuk ka franceze te bardhe myslyman, mos u bej budalla.
  Keshtu eshte edhe ne Gjermani, ku jetoj vete.
  Race te bardhe muslimane, perpos shqiptareve dhe boshnjakeve rralle qe gjen.

  te ka rrejt hoxha i kumanoves
  Dhe ate ne emer te Allahut.
  Paramendo me cfare feje kemi te bejme:
  Kleri genjen per Allahun per ta hapur besimin ne te.
  Kleri vete e sheh Allahun si te paditur dhe si kriminel.
  Sepse mendon se Allahu nuk di sa muslimane te bardhe jane ne France e gjetiu dhe sepse mendon se Allahu miraton genjeshtren.

  A mund t'i thuash nje instance Zot, e cila nga disa njerez quhet Zot, por nga po te njejtit njerez te shpjegohet ne aso menyre qe ajo (instanca) eshte e pandarshme nga budallesia dhe e pandarshme nga krimet?

 14. #414
  el kafirun Maska e chino
  Anėtarėsuar
  04-02-2008
  Postime
  5,240
  Faleminderit
  0
  19 falenderime nė 19 postime
  Citim Postuar mė parė nga Renea Lexo Postimin
  Ashtu kishe ne plan te dale, por te doli ndryshe , e shajte edhe zotin tend plus edhe nen Terezen.
  Beja qejfin vetit se keshtu te meson "Zoti".

  Cfare do te mesoja nga ky artikull?
  Trego, se nuk kam nerva ta lexoj.
  Jo pa e pare se ke perdorur nje gjuhe shqipe te rregullt.
  Ai artikull qe nga forma e jashtme m'i vret syte (1000 gabime, 1000 shenja pikesimi te vena gabimisht).
  Cfare shkruan ne te (me pake fjale tua)?

  Thuaj mua me shum me pelqen identiteti i pushtuesit bizantin ose romak.
  Sapo qe te vertetohet, se Krishterimin e morem poashtu me dhune, edhe Krishterimit do ia luaj lojen e varik*rit. Me rendesi eshte qe perderisa jetoj te jap pergjegje ndaj situates se krijuar nga armiqte e shqiptareve te se kaluares: Fene qe kane mbjelle me dhune tek ne e trajtoj si poligon prostitucioni.

  Per shkak te ketij veprimi tim pas 1 shekulli ne librat e historise do shkruhet:

  "Disa nga shqiptaret e muslimanizuar nuk e duruan dot te qenurit musliman, sepse e moren veshe se feja muslimane ishte e ardhur me dhune. Ata te qenurit musliman e shihnin si mungese te krenarise dhe dinjitetit kombetar, per kete arsye braktisen kete fe. Nuk e braktisen per shkaqe te bindjes religjioze ndaj feve tjera, por per te rikthyer ne vend dinjitetin e kombit."

  Me siguri edhe tjeret do te vazhdojn, nese ti i plotson kushtet.
  Allahu e di me se miri.
  Edhe palacot i dine te gjitha gjerat, nese ne ua mveshim kete gje!
  (Ligji i tete i Chino Kaurrit)
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga chino : 25-04-2011 mė 14:09

 15. #415
  humble
  Anėtarėsuar
  24-03-2007
  Vendndodhja
  in M.T's heart
  Postime
  653
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga _Mersin_ Lexo Postimin
  Para se te shkruash heres tjeter merr lexo ketu

  http://www.forumishqiptar.com/showthread.php?t=133584

  Sa per dijeni nuk ka civilizim krishter europian, pasi europa ne teorite e qyteterimit mbeshteten me shume ne civilizimin greko-Romak se ate kristian.Civilizimi kristian i dha "frytet e tij" ne renesancen europiane.Aty kisha doli me shpate kunder shkencetarit duke e djegur ne turren e druve(Kujto Xh. Brunon) sikurse dhe femren me alibine se merresh me magji.Pra krishterimi dhe papati nuk prodhoi fare civilizim europian por prodhoi gijotina dhe kryqezata, ndryshe nga bizanti.Sot kemi Civelizim laik europian dhe jo kristian, saqe dhe ne kushtetuten europiane nuk e pranojne kete term qe citon ti.


  Sic e citon me lart nese ligjet europiane i perkasin nje interesi individual, elite ose kolektiv ligjet Islame jane universale dhe nuk jane pro interesit te njerez klase kunder klases tjeter.Islami definitimon ne mynyre te persosur se bashkeveprimin midis rritjes se ndergjegjes me ane te besimit tek Zoti, opininionit shoqeror dhe percaktimin e ligjeve te cilat ne mynyre permanente rregullojne jeten sociale dhe shpirterore te shoqerise.Nuk mund te flasesh per Islamin duke pare mediat zoteri do ishte njesoj sikur te flisje per pikturen duke pare murin.  E ke gabim, ti akoma se ke kuptuar se cfare eshte liria.Liria nuk eshte te kesh mundesi te besh cte duash duke praktikuar dhe i lejuar vetes vese dhe deformime morale .Liria eshte te zoterosh veten ndaj te keqes se jashteme per te pasur nje qetesi te brendshme.Nese ligji ty te lejon te behesh alkolist, dhe ti pi ne emer te lirise, kjo zoteri nuk quhet liri por roberim ndaj vesit.Nje alkolist nuk eshte ne gjendje te komandoje veten atehere si mund ta komandoje ai lirine.Pra ky eshte roberimi.Njeriun ta fusesh ne kthetrat e se keqes duke e roberuar e duke e lene ne erresiren e saj per aq kohe sa prej saj fillojne problemet sociale, familjare, shpirterore dhe psikologjike.Te iluzionosh sikurse ben ti se liria qenka e drejta e njeriut per te zgjedhur gjithcka eshte nje fatkeqesi e njeriut te sotem qe nuk ka asnje kriter per te vleresuar se cka eshte e mire per te dhe cfare eshte e keqe.E drejta e homoseksualit per ty eshte liri dhe emancipim?Ky eshte ndryshimi midis mentalitetit tend "qyteterues kristian europian" me nje mentalitetit te nje muslimani.Nqs ti e quan martesen e dy burrave harmoni dhe paqe atehere jam shume dakort qe ti jeton ne haremin e paqes.Ditakturat ne vendet muslimane nuk jane inicime te evte muslimane, por jane imponime mbas procesit te kolonizatoreve europiane duke mos i lene te drejte popullit te zgjedhe se kush duhet ta udheheq per te shmang konkurencen e ketyre vendeve dhe per ti pasur ato ne skllaveri te perjteshme.
  Ska asnje shtet sot ne boten islame qe praktikon sheriatin 100% shumica e vendeve diktatoriale praktikojne komunizmin qe e prodhoi europa e krishtere.Jane vete muslimanet dhe hoxhallaret qe po i rrezojne keto sisteme me protesta.Perandoria Osmane vertetoi se ne nje ombrele ozonike mund te jetojne shume popuj dhe kombe.Kete spo ben Europa, Europa ka frike ta fuse Turqine ne KE sepse e ndjen veten te izoluar si nje bosht i krishter.Dhe me e keqa eshte se Turqia nuk do jete si lider por nen dhunen e nje shumice europiane te cilet votojne me lobingje.Pse Europa nuk kerkon harmoni midis kombujve duke na ofruar nje konvente te cilet popujt ballkanike nuk jane te perjashtuar, nuk kane ksenofobizem dhe racizem por dashuri ndermjet tyre.Edhe vete shtet Europiane e shikojne me skepticizem KE saqe kandidatja per president e Frances Le pen Kerkoi daljen prej saj , anglia po keshtu.Europa ne mesjete eshte shquar per luften e brendshme nderkohe qe Islami i bashkoi popujt nga Azia ne Europe, nga Afrika ne vendet e Kaukazit.Ate qe amerika po e ben sot brenda saj e ka bere Islami ne te kaluaren e tij te ndritshme sikur do ta beje perseri ne te ardhmen.Koha po leviz guret e historise.

  Ty vlla i dashur nuk njihke asgje nga historia e Persise por nuk njihke as historine e Europes.E di ne cfare viti fitoi te drejten e saj gruaja ne europe per te votuar?E di ti qe grate Europiane viheshin ne bastet e kumarit para 50 viteve.Asgjenga keto qe ke thene me siper nuk ekzistojne ne rregullat Islame.Femra ka te drejte te trashegoje, ka te drejten e zgjedhjes se burrit dhe nuk lejohet martesa me imponim te prinderve per te.Femra nese ka deshire nuk mund ta nderroje mbiemrin e saj, femra ka pasurine e saj dhe burri ska te drejte tia shpenzoje per ekonomine familjare, pasi per kete ngarkohet vetem burri.Zoteri ti jo vetem qe nuk paske informacionin elementar por flet si e ema zeqos ne maje te thanes.Ku e ke lexuar ti se femrau denoka ne islam nese dikush e perdhunoka?Kjo eshte absurditet, te flasesh me padije eshte gjeja me e lehte qe mund te beje njeriu.Islami e denon perdhunuesin por jo te perdhunuaren.Jo si ne bibel qe e detyron femren mbas perdhunimit te pranoje nje shume parash dhe te behet gruaja e perdhunuesit.Po deshe te sjell citate une nuk flas si puna jote ne tym.
  ne Islam ska mesjetar, ky eshte term krishte


  .


  Asht e pamujtun me demonstru egzistencen e nji qytetrimi , modernizimi e civilizimi Europian e madje Botnor, ndare nga Krishterimi. Nuk asht koincidence qe atributet e supermacise ekonomike, kulturore, politike dhe ushtarake jan qujt "Perendimore". Kjo sepse keto shtete jan ngrit mbi themelet e principeve dhe vlerave Kristjane.
  Ne te njajten kohe nuk asht koincidence qe prapambetja ekonomike dhe socio-kulturare asht ma e theksume aty ku sentimenti e kulti islamik kan formulu jeten politike, publike e private te individeve e shteteve. Shifrat ekonomike te Fondit Monetar Nderkombetar apo Bankes Boterore deshmojn qe shumica e njerezve ne shtetet myslimane jetojne ne nivel varferie e injorance te frikshme.
  Ne te gjitha nivelet e piramides sociale te konfigurume prej ligjit te Sheriatit statusi i gruas asht inferior ne krahasim me ate te mashkullit. Ne fakt statusi gruas nuk perfaqson femren si njeri por asht krijua me paraqi e demonstrua supremacine e mashkullit duke viktimizua gruan publikisht si kafshe pa shpirt dhe pa te drejta. Kjo asht shum e ngjashme me demonsitrimin e forces ushtarake dhe aftesite goditese te ushtarit ne tabel qitse.
  Gruaja nuk ka asnje te drejte ne islam biles as te drejte divorci. Muhameti ka thene qe "gruaja qe guxon me kerkua divorc kurr nuk ka me shijua aromen e parajes" (Hadith)
  Ket dhoj c'njerzimi makaber te femres burri mysliman e ka importu edhe ne shoqerite europiane ku asht dislokua si virus infektues dhe asht perpjek me e fut ne traditat e zakonet lokale te ketyre vendeve. Sot kta autor akuzojn ligjet europjane si teper liberale cka ka inkuraju degjenrimin moral, por harrojn qe ato ligje nuk jan ba per njeriun islamik qe e ka ne gjak te keqen, injorancen, pertacin , parazitllekun e t'pamorlashmen , por per njeriun europjan qe e ka tregu vetin ne shekuj se cfar asht ne gjendje me arrit nepermjet sakrifices, punes e besimit ne Jezu Krishtin. Gjitashtu kta harrojn qe kyt degjenrim nuk e kan gjet ne Europe por degjenerimin, prostitucionin e kurverimin i kan sjell se bashku me pleshtat e morrat prej turqis, tunizis marokut etj. Nuk asht faji i burrit europjan si pershembull Berluskoni qe i cohet ai miku per femna te reja, por asht tendenca e femres myslimane, prostitute nga maroku me ngrit kembet qe con ne degjenrim... Nese nuk ka oferte nuk ka as Kerkese.... e thene ne termat e tregut... .
  Gjithkush asht ne dijeni te getove myslimane te frances, italise etj ku degjerimi moral e mizerja ek0onomike asht e permasave te tmerrshme. Kushdo me sadopak akses ne sferen publike asht ne dituri te fenomenit ne rritje te kurverimit te femrave ne shoqerite islamike ku represioni e shtypja ndaj tyre asht mbi trysnine e durueshme. Spo u jepet mundesia kto femra e hjekun perxhen, brekt dhe "tyrpin" ma shpjet se burri pantallonat. Kjo nuk asht thjesht per te knaq epshjet e tyre te shtypura, e nevojat e tyre te paplotsume nga mashkulli impotent islamik, por edhe si nje menyr eskapizmi nga rrealiteti i veshtir ku jetojn.
  Kurverimi, pedofilizmi e incesti mes antarve te familjes asht nji teme tjeter qe vecse shton mbi ket degjenrim moral te ketij kulti. Islamizmi inkurajon martesat mes idivideve te familjes apo gjakut. Martesa ne ket kult nuk asht nji institucion i bekuar nga Zoti qe lidh dy individ me formu nji familje te re te shenjt por asht ritual satanik i sakrifikimit te gruas si flijim ndaj forcave te tenebres.
  Keshtuqe shfaqja e ketij Ligji Frances per mbrojtjen e Gruas asht i barabart me perfshirjen ne luften boterore kundra ketij kulti satanik. Franca me kete Ligj, Italia me Ligjin e Rivendosjes se Kryqeve ne Shkolla e Institucionet Publike, po i dergojne mesazhin e shumpritur njerzimit... Jezu Krishti asht ktu! Ai kurr nuk nuk do te na braktisin ne durt e djallit!
  Lavdi Frances, Natos, Shteteve te Bashkuara te Amerikes dhe Anglise per kryqezatat qe po ndermarrin ne shpartallimin e te keqes nga faqja e dheut,
  lavdi bijave e bijve, heronjve motrave vllaznve si Gjergj Kastrioti e Yevgeny Rodionov qe derdhen e vazhdojn me derdh gjakun e tyre martir ne mbrojtejn e Krishterimit!
  Gango
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga GANGO of SG : 25-04-2011 mė 15:02
  Yevgeny Rodionov
  Rroft AMERIKA!

 16. #416
  back to origin Maska e ☆Angie☆
  Anėtarėsuar
  02-11-2007
  Vendndodhja
  Skyline
  Postime
  2,575
  Faleminderit
  4
  11 falenderime nė 11 postime
  Elegance is an attitude.

 17. #417
  humble
  Anėtarėsuar
  24-03-2007
  Vendndodhja
  in M.T's heart
  Postime
  653
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Asht e pamujtun me demonstru egzistencen e nji qytetrimi , modernizimi e civilizimi Europian e madje Botnor, ndare nga Krishterimi. Nuk asht koincidence qe atributet e supermacise ekonomike, kulturore, politike dhe ushtarake jan qujt "Perendimore". Kjo sepse keto shtete jan ngrit mbi themelet e principeve dhe vlerave Kristjane.
  Ne te njajten kohe nuk asht koincidence qe prapambetja ekonomike dhe socio-kulturare asht ma e theksume aty ku sentimenti e kulti islamik kan formulu jeten politike, publike e private te individeve e shteteve. Shifrat ekonomike te Fondit Monetar Nderkombetar apo Bankes Boterore deshmojn qe shumica e njerezve ne shtetet myslimane jetojne ne nivel varferie e injorance te frikshme.
  Ne te gjitha nivelet e piramides sociale te konfigurume prej ligjit te Sheriatit statusi i gruas asht inferior ne krahasim me ate te mashkullit. Ne fakt statusi gruas nuk perfaqson femren si njeri por asht krijua me paraqi e demonstrua supremacine e mashkullit duke viktimizua gruan publikisht si kafshe pa shpirt dhe pa te drejta. Kjo asht shum e ngjashme me demonsitrimin e forces ushtarake dhe aftesite goditese te ushtarit ne tabel qitse.
  Gruaja nuk ka asnje te drejte ne islam biles as te drejte divorci. Muhameti ka thene qe "gruaja qe guxon me kerkua divorc kurr nuk ka me shijua aromen e parajes" (Hadith)
  Ket dhoj c'njerzimi makaber te femres burri mysliman e ka importu edhe ne shoqerite europiane ku asht dislokua si virus infektues dhe asht perpjek me e fut ne traditat e zakonet lokale te ketyre vendeve. Sot kta autor akuzojn ligjet europjane si teper liberale cka ka inkuraju degjenrimin moral, por harrojn qe ato ligje nuk jan ba per njeriun islamik qe e ka ne gjak te keqen, injorancen, pertacin , parazitllekun e t'pamorlashmen , por per njeriun europjan qe e ka tregu vetin ne shekuj se cfar asht ne gjendje me arrit nepermjet sakrifices, punes e besimit ne Jezu Krishtin. Gjitashtu kta harrojn qe kyt degjenrim nuk e kan gjet ne Europe por degjenerimin, prostitucionin e kurverimin i kan sjell se bashku me pleshtat e morrat prej turqis, tunizis marokut etj. Nuk asht faji i burrit europjan si pershembull Berluskoni qe i cohet ai miku per femna te reja, por asht tendenca e femres myslimane, prostitute nga maroku me ngrit kembet qe con ne degjenrim... Nese nuk ka oferte nuk ka as Kerkese.... e thene ne termat e tregut... .
  Gjithkush asht ne dijeni te getove myslimane te frances, italise etj ku degjerimi moral e mizerja ek0onomike asht e permasave te tmerrshme. Kushdo me sadopak akses ne sferen publike asht ne dituri te fenomenit ne rritje te kurverimit te femrave ne shoqerite islamike ku represioni e shtypja ndaj tyre asht mbi trysnine e durueshme. Spo u jepet mundesia kto femra e hjekun perxhen, brekt dhe "tyrpin" ma shpjet se burri pantallonat. Kjo nuk asht thjesht per te knaq epshjet e tyre te shtypura, e nevojat e tyre te paplotsume nga mashkulli impotent islamik, por edhe si nje menyr eskapizmi nga rrealiteti i veshtir ku jetojn.
  Kurverimi, pedofilizmi e incesti mes antarve te familjes asht nji teme tjeter qe vecse shton mbi ket degjenrim moral te ketij kulti. Islamizmi inkurajon martesat mes idivideve te familjes apo gjakut. Martesa ne ket kult nuk asht nji institucion i bekuar nga Zoti qe lidh dy individ me formu nji familje te re te shenjt por asht ritual satanik i sakrifikimit te gruas si flijim ndaj forcave te tenebres.

  Islamismi refuson njohjen e Liris jo vetem Grus por edhe mashkullit. Nese Civilizimi EuroKristajn u ngrit duke u bazuar ne forcen e Moralit, Racionalitetit KARAKTERIT dhe Vetedijes humane , Islami argumenton qe njeriu asht i pakarakter i pamoralshem, i patru, i pandergjegjshem, i pavetedijshem dhe keshtu duhet te roberohet nga liria me zgjell per vetveten cka asht e mir e cka asht e keqe. Ne Krishterim liria dhe te drejtat e prones, jetes dhe zgjelljes jane te shejta dhe te Garantuara prej Zotit e prej Ligjit. Ndersa Islami ka paranoje e fobi te ekzagjerume ndaj lirise. Islami nuk ka bese ne njeriun e ne forcen e mendjes e moralit te tij dhe e detyron ti nenshtrohet ullezimeve te ulleheqeve, imamve apo liderve shpirteror. Fobia e islamit ndaj liris asht e lidhun me mungesen e vlerave rracionale e morale ne islam dhe sidomos me qellimin e klases drejtuese islamike per te shtypur e qeverisur popullin duke i mbajtur ata vazhdimisht nen kontroll e status quo.
  Manifestimi i fobise se islamit ndaj lirise dhe forces se moralit e rracionalitetit shprehet edhe ne urdherin e tregtarit te mekes drejtu pasuesve te tij per te keqtrajtuar grate e mbajt ato larg kontakteve me mashkujt ' gruaja e burri jan si kashta me zjarrin po te qendrojne afer marrin flake". Ne kete varg shprehet qarte pasiguria e mashkullit arab mysliman ndaj vetvetit e gruas dhe jobesimi ne forcen e rracionalitetit e moralit si mbrojte ndaj instikteve. Keta kujtojne qe nderi e bureria ruhet duke mbulu grun e qendru larg saj. Kjo do te thote qe fuqia e ture rracionale dhe morale me KONTROLLU VETVETEN asht zero dhe nuk mund tu rrezistojne epsheve te tyre. Ku eshte forca e mendjes me kontrollu veprimet ??? Ku asht forca e Karakterit?? A nuk i ka eduku islami besimtaret e vet si me perdor mendjen me kontrollu vetveten??? Sic duket jo! Prandaj u duhet te mbulojne gruan dhe te qendrojne shume larg saje sepse ne mungese te forces mendore e karakterit, kjo perben formen e vetme mbrojtese. Te krishteret nga ana tjeter mendojne ndryshe. Te krishteret jane pajisur me moral e rraxcionalitet Krisjtan qe i ban ata te padepertushem e te pathyshem ndaj cdo instikti e provokimi. Ata kane lirine me vendos per vetene tyre sepse jan te pjekur rracionalisht e te kultivum moralisht.
  LIRIA MUNGON ATY KU MUNGON RRACIONALITETI E MORALI. LIRIA ASHT AJO CKA E BAN NJERIUN NJERI. liria e ban burrin burr se vetem kur asht i lir burri vendos simas karakterit e arsyes te tij te edukume prej idealeve e vlerave morale kristjane! AFTSIA ME ZGJELL PER VETVETN E MODELUME PREJ FORCES SE RRACIONALITETIT E MORALIT, Aftesia per te ken indipendent e i pamvarun praj instikteve apo tjeterkujt pervec Zotit. Asht aftsia me zgjell per vetveten, e jo me ken aq i padijshem e qyqan sa tjert me zgjell per ty!!!!! NJERIU QE KA FRIK, NJERIU QE NUK KA MORAL E ARSYE DHE FORCE RRACIONALE, APO NJERIU QE ASHT I PASIGURT NDAJ T PANJOHURES NUK KERKON LIRI- ka than PROF. DR Haidger!!!
  Liria per kombin Arberor asht e Shenjt dhe e meshirume ne Flamurin ton. Vetem mbetjet e pushtuesve turq 500 vjecar dhe feja e tyre kerkoi e akova sic duket kerkon me na e hjek idealin e Liris prej vetedijes e moralit ton EuroKristjan.
  Keshtuqe shfaqja e ketij Ligji Frances per lirin e Gruas asht i barabart me perfshirjen ne luften boterore kundra ketij kulti satanik. Franca me kete Ligj, Italia me Ligjin e Rivendosjes se Kryqeve ne Shkolla e Institucionet Publike, po i dergojne mesazhin e shumpritur njerzimit... Jezu Krishti asht ktu! Ai kurr nuk nuk do te na braktisin ne durt e djallit!
  Lavdi Frances, Natos, Shteteve te Bashkuara te Amerikes dhe Anglise per kryqezatat qe po ndermarrin ne shpartallimin e te keqes nga faqja e dheut,
  lavdi bijave e bijve, heronjve motrave vllaznve si Gjergj Kastrioti e Yevgeny Rodionov qe derdhen e vazhdojn me derdh gjakun e tyre martir ne mbrojtejn e Krishterimit Gango
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga GANGO of SG : 25-04-2011 mė 18:06
  Yevgeny Rodionov
  Rroft AMERIKA!

 18. #418
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  21-05-2008
  Vendndodhja
  ne nota humori
  Postime
  2,687
  Faleminderit
  0
  8 falenderime nė 8 postime
  Nuk po zgjatem me te shpjeguar ty i nderuar prift lirine e burrit ne krishterim dhe ate te gruas se do perfundonim ne ndonje manastir imagjinar dhe hajde te dilnim nga aty pa i zhveshur nja dy tre nga skllaveria e mekatit.

  Lavdi Frances, Natos, Shteteve te Bashkuara te Amerikes dhe Anglise per kryqezatat qe po ndermarrin ne shpartallimin e te keqes nga faqja e dheut,
  Ti o vlla jeton ne mesjete dhe shikon enderra me Don Kishote qe marrin udhen per te luftuar me mullite e eres mesjetare krishtere.Ti flet per kryqezaten sikur te kane katapultuar trurin nga bota moderne ne ate mesjetare me shume vegime turrash me dru, me djegie shtrigash te gjalla dhe me gijotina qe duan te hajne qenie njerzore.me prifterinj qe shkisherojne cdo gje shkencore dhe qe perfundon me nje revulucion kunder shtetit kishtar frances.

  Gruaja nuk ka asnje te drejte ne islam biles as te drejte divorci. Muhameti ka thene qe "gruaja qe guxon me kerkua divorc kurr nuk ka me shijua aromen e parajes" (Hadith)
  Ketu behet fjale per divorcin pa shkak.Pra feja nuk e lejon asnje grua ose dhe burre qe ben divorc pa shkak.Kurse katolicizmi pa shkak me shkak, gruan ta mbash ne krevat se ka nxjerre Papa dekret per mos lejimin e divocit.Aq me keq pastaj kur fillon merret dhe me viagrat e prezervativet duke dhene mendime.Ci duhen Papes prezervativet kur ai ka damkosur veten per te qene beqar tere jeten.Si nuk e shijoi ate bukuri femerore njehere qe te pakten te kishte goje te fliste per ndjenjat e saj, trupin e saj dhe idete e saj.Ah steriliteti katolik po na humb rrjedhjen e trashegimise njerzore.Viva revolucion

 19. #419
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  02-03-2006
  Vendndodhja
  Larg nga ketu!
  Postime
  2,900
  Faleminderit
  0
  11 falenderime nė 11 postime
  Lavdi Frances, Natos, Shteteve te Bashkuara te Amerikes dhe Anglise per kryqezatat qe po ndermarrin ne shpartallimin e te keqes nga faqja e dheut,
  Dmth kryqezata qenkan a? Tani po keni ftyre me i thene dikujt ekstremista.

  Tani seriozisht po flas e kam degjuar nje thenie profetike "krejt bota do te cohet ne kembe kunder muslimaneve e ne fund muslimanizmi do te triumfoje ne krejt boten"
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Rina_87 : 26-04-2011 mė 06:05

 20. #420
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  10-04-2011
  Vendndodhja
  In my thoughts free from the world
  Postime
  547
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga Rina_87 Lexo Postimin
  Dmth kryqezata qenkan a? Tani po keni ftyre me i thene dikujt ekstremista.ptuu bre

  Tani seriozisht po flas e kam degjuar nje thenie profetike "krejt bota do te cohet ne kembe kunder muslimaneve e ne fund muslimanizmi do te triumfoje ne krejt boten"
  Per t'u zgjuar Fuqishem fillimisht duhet prekur fundin, se nga aty e mer hezin pastaj.
  Ne tani jemi ne fund, Zgjimi vec ka filluar.

Faqja 21 prej 27 FillimFillim ... 111920212223 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •