Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 13 prej 13
 1. #1
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  06-01-2011
  Postime
  122
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Nje Pyetje per Ushtrime Trupore

  Desha te ju bej nje pyetje desha tju pys qfare lloj ushtrimesh mund te bej une qe te kem shpin te gjere dmth te bej disa ushtrime qe kan efekt ne zgjerimin e shpines

  Jam 17 vjeqar dhe 1.82 Cm I gjate

  dmth pasi qe kam nje gjatesi kaq desha qe edhe te kem nje trup me bukur te duket me nje shpin me te gjere

  Ne palester ushtrimesh nuk shkoj po kshtu ne shpi a mundem me bo naj sen

  Flm per mirkuptim

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e cool_shqype
  Anėtarėsuar
  30-05-2007
  Vendndodhja
  jetoj me lemoshat e nanes natyre
  Postime
  1,031
  Faleminderit
  30
  20 falenderime nė 13 postime
  kerkesa juaj varet se ne c'menyre doni ta beni kete:
  -duke bere ushtrime me shtange
  -duke u praktikuar ne paralele ose hekur njish
  -duke bere not
  each second is eternity as eternity is now,
  and now, now is forever

 3. #3
  CHEERFUL GIRL Maska e Arvima
  Anėtarėsuar
  14-04-2008
  Vendndodhja
  Aty ku te sjellin te gjitha rruget ...
  Postime
  3,532
  Faleminderit
  186
  152 falenderime nė 95 postime
  Ke alternativa nga me te ndryshmet Doniii , nder te cilat jane edhe ato qe ka permendur cool_shqype . Mund te besh ne shtepi stervitje me shtange ,aerobi ne mengjes duke u perqendruar me shume tek shpatullat , krahet dhe shpina, te shkosh te notosh, nese do kishe mundesi te shkoje dhe ne palester. Gjithsesi konsultimi me nje ekspert , trajner do ishte mire......
  If you want to be TOGETHER you have TO-GET-HER !

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e fattlumi
  Anėtarėsuar
  03-01-2010
  Postime
  3,492
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Pervec ushtrimeve qe mund ti besh ne shtepi,ka edhe nje menyre efikase.
  Puna fizike,sa me shume pune fizike qfaredoqofte ajo.Ushtrimet qe bene ne shtepi mund edhe te te behen monotone pas nje kohe,mirepo puna e perditshme fizike te sjell kenaqesi dhe njeherit te zhvillon krahet dhe shpinen.

 5. #5
  cherry blossom girl
  Anėtarėsuar
  14-05-2010
  Postime
  6,112
  Faleminderit
  55
  245 falenderime nė 202 postime
  Citim Postuar mė parė nga cool_shqype Lexo Postimin
  kerkesa juaj varet se ne c'menyre doni ta beni kete:
  -duke bere ushtrime me shtange
  -duke u praktikuar ne paralele ose hekur njish
  -duke bere not
  ose me 2 bidona uje

  doniii te keshilloj notin.

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e cool_shqype
  Anėtarėsuar
  30-05-2007
  Vendndodhja
  jetoj me lemoshat e nanes natyre
  Postime
  1,031
  Faleminderit
  30
  20 falenderime nė 13 postime
  Citim Postuar mė parė nga broken_smile Lexo Postimin
  ose me 2 bidona uje

  doniii te keshilloj notin.
  doniii nigjoje keshillen e kesaj nuses..............qi e paska buzqeshjen te perthyme.... dhe po deshe nje lloj tjeter ushtrimi eshte tu mbash cantat me blerje te disa dembeleve (n'xjer noi lek, shef bambolinat dhe ....ku i dihet)

  DONIII JE 17 VJEC..... KE GJITH JETEN PERPARA......
  each second is eternity as eternity is now,
  and now, now is forever

 7. #7
  yep Maska e Izadora
  Anėtarėsuar
  11-09-2008
  Vendndodhja
  ne zemren e atij qe ka "zemer"
  Postime
  8,891
  Faleminderit
  24
  39 falenderime nė 37 postime
  Noti eshte sporti me i mire per zgjerim shpatullash .

  Nuk ke ndonje liqen ose lum (qe mund te lahesh ) aty afer (se te tjerat jane me leke ) ?
  Jeto sot se neser nuk i dihet

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e Nete
  Anėtarėsuar
  13-04-2009
  Postime
  8,732
  Faleminderit
  243
  118 falenderime nė 95 postime
  Blej tega dhe ushtrone ne shtepi,mbasi nuk shkone ne palester.

 9. #9
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  06-01-2011
  Postime
  122
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga Izadora Lexo Postimin
  Noti eshte sporti me i mire per zgjerim shpatullash .

  Nuk ke ndonje liqen ose lum (qe mund te lahesh ) aty afer (se te tjerat jane me leke ) ?
  Jo liqen as lum nuk kam afer


  Po pompa te bej qfare thoni a jane efikase

 10. #10
  yep Maska e Izadora
  Anėtarėsuar
  11-09-2008
  Vendndodhja
  ne zemren e atij qe ka "zemer"
  Postime
  8,891
  Faleminderit
  24
  39 falenderime nė 37 postime
  http://www.youtube.com/watch?v=slqYl68hpvc

  Kete ushtrimin mund ta ushtrosh edhe ne shtepi , psh me shishe uji , pesha e shishes shtohet pak nga pak .

  Mos fillo pernjeher me 5 kilshe lol , se do i besh muskujt cop , nuk do e levizesh me krahun te nesermen .
  Jeto sot se neser nuk i dihet

 11. #11
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  06-01-2011
  Postime
  122
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Dmth me ket video ti me ke jap nje shembull ne vend te atyre tegave qe i ngret larte ai une psh duhet te marr ca shishe uj apo ?
  Por dot ket dobi ne zgjerimin e shpatullave ?

 12. #12
  yep Maska e Izadora
  Anėtarėsuar
  11-09-2008
  Vendndodhja
  ne zemren e atij qe ka "zemer"
  Postime
  8,891
  Faleminderit
  24
  39 falenderime nė 37 postime
  I thone nje shprehje : Kur s'ke pulen do hash sorren :-)))

  Ne pamundesi financiare per te blere tegat , perdor shishe uji .
  Nuk jam specialiste ne kete fushe, por mund te konsultohesh edhe me ndonje mjek ose mesues sporti .
  Jeto sot se neser nuk i dihet

 13. #13
  EAGLE warrior Maska e MafiaWarz
  Anėtarėsuar
  12-05-2010
  Postime
  1,932
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Ik ne fitnes, por per shpin te gjere , duhet pesha te medha...

  Mos ushtro me pesha te lehta dhe te besh 10-15 perseritje por pesha te renda 4 seri nga 6-8 perseritje, mos harro peshat sa ma te renda qe mundesh...
  Praises due to the most high, Allah

  Praises due to the most fly, Prada

  Baby, I'm magic, ta-dah

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •