Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 8
  1. #1
    i/e regjistruar Maska e fegi
    Anëtarësuar
    29-05-2009
    Postime
    5,767

    Amerikania që jeton në 9 metra katrorë

    (video)
    Publikuar: Sot, më 04 prill 2011
    New York, 4 prill – Disa njerëz do të bënin gjithçka të jetonin në Manhattan, madje do të pranonin edhe kushtet e rënda të jetesës. Felice Cohen ka organizuar jetën e saj në gjithsej 9 metra katrorë. Në banesë nuk ka kuzhinë, ndërsa në tualet mezi arrin të hyjë.
    Cohen nganjëherë përjeton sulme paniku kur përpiqet të hyjë në tualetin e saj të vogël apo të shtrihet në krevatin vetëm disa centimetra nga tavani. Por, amerikania ka pranuar një jetë të tillë. Për një banesë në qendër të New Yorkut paguan gjithsej 700 dollarë në muaj, përndryshe banesat në lokacion të tillë paguhen në muaj edhe mbi 3 mijë dollarë, transmeton “Daily Mail”.
    Në këtë banesë Cohen jeton që tre vjet. Pasi me profesion është organizatore, ka arritur të rregullojë jetën e saj në një nga banesat sigurisht më të vogla në SHBA.

    linku vidio.

    http://www.koha.net/index.php?cid=1,62,54454
    Fotografitë e Bashkëngjitura Fotografitë e Bashkëngjitura  

  2. #2
    Τρελάρα Maska e Ksanthi
    Anëtarësuar
    22-12-2007
    Vendndodhja
    Στ'αστέρια
    Postime
    2,763
    Cdo njeri i pershtatet kushteve qe i ofron jeta .

  3. #3
    ♥ Kitty Loves Bubi ♥ Maska e Viola.V
    Anëtarësuar
    22-05-2010
    Vendndodhja
    CANADA
    Postime
    990
    Nqs do ta mbante "open concept" banjen ,krevatin dhe living area "ndoshta " do ta kishte me te lehte . Vetem kutite e kartonit aty zene te pakten 1 m katror. Cdo gje varet nga menyra se si e organizon vendin ku jeton dhe fle . Eficente nuk eshte hapesira , por menyra se si e organizon ate vend . Ne Shqiperi i kishin kthyer kuzhinat ( ne pallatet me projekte sovjetike ) ne dhoma gjumi , jetese per nje cift me femije . Cdo gje vertitej rreth asaj hapesire .Cuditerisht kjo hapesire nuk i kalonte 3m x 3m . The good news for this event ?! - Her choice to do so . In Albania you're forced to live in that way . Mjere komshia ime qe jetonte ne ato kushte , se per kete vajze nuk po me vika keq aq shume (!)
    $ $ ¥ ... ♥♫ - ♥♫

  4. #4
    i/e regjistruar Maska e cool_shqype
    Anëtarësuar
    30-05-2007
    Vendndodhja
    jetoj me lemoshat e nanes natyre
    Postime
    1,024
    po te shesesh tangerllek e te thuash se un jetoj ne Man-hata dhe jeton si qen, bile me keq se qeni kur 20 minuta me tutje mund te ndash nje banese komode me persona te tjere me po te njejta para........kjo eshte cifute dhe zoti e merr vesht se si i puno CPU
    each second is eternity as eternity is now,
    and now, now is forever

  5. #5
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    27-06-2006
    Postime
    77
    Pffff lajm koti, paska gjet nje menyr kjo goca se si te bej publicitet per ta shit librin te cilin ishte duke e shkruajt

  6. #6
    _____
    Anëtarësuar
    29-04-2002
    Postime
    3,623
    3 vjet pa sobe? Kjo eshte me e veshtire sesa hapesira e vogel qe jeton. Ta merzit ushqimi i gatshem qe blen.

    Citim Postuar më parë nga Viola.V Lexo Postimin
    The good news for this event ?! - Her choice to do so . In Albania you're forced to live in that way .
    Her choice ishte vetem per 1 vit. Po ja qe e zgjati edhe 2 vite me shume!!
    Ndryshuar për herë të fundit nga s0ni : 05-04-2011 më 10:29

  7. #7
    Se lajmi eshte per njeren ne Amerike, nuk domethen qe duhet t'ja filloni anglisht

  8. #8
    _____
    Anëtarësuar
    29-04-2002
    Postime
    3,623
    Gabimi im, nuk i vura re qe e fillova me
    Her choice
    Doja te thoja, "zgjedhja e saj......"
    Ndryshuar për herë të fundit nga s0ni : 05-04-2011 më 15:24

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •