Close
Faqja 2 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 70
 1. #21
  i/e regjistruar Maska e The_Capital
  Anėtarėsuar
  09-12-2009
  Vendndodhja
  Gjilan
  Mosha
  26
  Postime
  1,419
  Faleminderit
  24
  10 falenderime nė 8 postime


  NE JEMI TERRORIST, E ATA TĖ SĖMURĖ PSIQIK, APO?!!!
  Njė numėr i madh i mediave tė shkruara dhe elektronike gati ēdo ditė na bombardojn me lajme pėr explodimet (plasjet) e shumta, ku ende pa u larguar tymi vijnė nė pėrfundim se ėshtė kryer nga njė Musliman.
  Fillimisht ky lajm me siguri tė plot paraqitet si: "Akt terrorist i kryer nga Isla...mistėt."
  Po e marrim si tė vėrtetė, ka raste kur njė Musliman qėndron prapa kėtyre akteve.

  - Por, problemi qėndron tek rastet kur pas njė kohe po dėshmohet se njė jomusliman ishte kryes i veprės, atėherė ata shprehen: "Njė ekstremist me probleme psiqike qėndron prapa kėtijė akti kriminel."

  Lajmi i parė, kryesori: "Akt terrorist i kryer nga Islamistėt."
  Pra, sipas tyre: "Islami thėrret nė terrorizimin (tmerrimin) e jomuslimanėve!!!"
  Fajėsohen pa dallim njė miliardė e gjysmė Musliman.

  Lajmi i dytė, i mėvonshmi, i zbehtė: "Njė ekstremist me probleme psiqike qėndron prapa kėtijė akti kriminel."
  Pėrsėri, nga po tė njėjtit: Nė qytetėrimin e tyre "paqėsor" vetėm individ me sėmundje psiqike kryejnė ndonjė akt tė ngjajshėm!!!

  Nėse e marrim kėtė si fakt, bazuar nė numrin e madh tė gabimeve qė po i bėjnė, atėherė ata kan probleme serioze me numrin e shtuar tė sėmurėve psiqik nga radhėt e tyre.

  - Vėllezėr dhe Motra nė Islam ju ftojė qė me durim, mirėsjellje dhe punė tė zellshme tė angazhohemi drejt ndryshimit tė paragjykimeve tė tilla.
  Mos tė ndalemi gjersa tė mos i kemi shėruar plotėsisht zemrat dhe kthjelluar mendjet tona dhe tė tyre(kundėrshtarėve).

  Vetėvrasja ėshtė rreptėsisht e ndaluar nė Islam.

  - Lajmi i parė(i rrejshmi): Akt i kryer nga analfabetėt Musliman.
  - Lajmi i dytė(i vėrtet): Akt i kryer nga ish profesionisti ushtarak Timothy James McVeigh.
  The remains of the Federal Building(FBI) in Oklahoma City, Oklahoma, destroyed by Timothy James McVeigh truck bomb on April 19, 1995.
  When the smoke cleared and the dust settled, 168 victims lay dead, among them 19 children. A further 500 people were injured. (AP Photo/David Glass) AP

  Samidin Xhezairi (Komandant Hoxha, Prizren) 26.03.2011
  Burri 1 X flet !

 2. #22
  EAGLE warrior Maska e MafiaWarz
  Anėtarėsuar
  12-05-2010
  Postime
  1,932
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Citim Postuar mė parė nga ximi_abedini Lexo Postimin
  Mė pyesin: Komandant Hoxha, a ke vrarė armiq ?
  Ah, sikur mos tė ishim nė rrethana tė tilla qė po na imponohen edhe fjalėn vrasje do ta fshija nga fjalori.
  Si fėmijė shumė i vogėl mu mbush zemra plot besim nė Krijuesin.
  E Ai mė tha: Lexo(Ikre).
  E dėgjova, nuk e ndala leximin se ekam ushqim kryesorė.
  - Mė duhet tė pėrgjigjem: Po kam vrarė. Si mos tė i vrasėsh ata qė u bėnė rrezik i madh pėr tė pambrojturit ?!
  TetovaMas Samedin Xhezairi ende eshte gjall jeton ne Prizeren
  Me pelqejn shkrimet e ti , duket qe ka zemer te bardh!
  Praises due to the most high, Allah

  Praises due to the most fly, Prada

  Baby, I'm magic, ta-dah

 3. #23
  i/e regjistruar Maska e The_Capital
  Anėtarėsuar
  09-12-2009
  Vendndodhja
  Gjilan
  Mosha
  26
  Postime
  1,419
  Faleminderit
  24
  10 falenderime nė 8 postime
  MA BĖNI HALLALL SE SOT JU LASH PA POROSI!
  - A u lodhe o Hoxhė?
  - Pse s’po thuash a plase?! Po, thuaje lirisht, po nuk e ke idenė se sa shumė kam vrapuar sot!
  - Pse, a ishe detyruar, apo tė bėri mendja dhe the: Hajt e tė vrapoj?!
  - O, le more se ēka ja bėn vetes s’ta bėn kush!
  ...
  - Si duket vet e kėrkove dhe e gjete, ja pafsh hairin!

  - Po ē’farė hairi more, vrap e tek njėri profil nė facebook, lexo postimin me gjithė komente dhe filloja tė shkruajė porosinė e re tė radhės! Pa i pėrfunduar disa rreshta, hop, njė klikim ‘like’ nė postimin tim!
  Nė shpejtėsi tė shohė se ē’ka tė re tek faqja e kilikuesit/es, po, mė pėlqeu se ēka pash, por komplet mė ndryshoi pėrmbajtja e porosisė!

  - Mė nė fund e pėrfundove, apo?!

  - Si duket nuk po ma di hallin?! Isha nė pėrfundim e sipėr, por!

  - Ēka?!

  - U ndryshua fotografia e profilit e njė ‘friends’ nga lista ‘miqtė’ dhe fillova me porosinė tjetėr!
  Burri 1 X flet !

 4. #24
  i/e regjistruar Maska e The_Capital
  Anėtarėsuar
  09-12-2009
  Vendndodhja
  Gjilan
  Mosha
  26
  Postime
  1,419
  Faleminderit
  24
  10 falenderime nė 8 postime
  E LEHTĖ HYRJA, POR VĖSHTIRĖ TĖ DALĖSH!
  - O babė e zura hajnin.
  - Mbaje biro mos e lėsho!
  - Nuk po mundem ta mbajė, o babė!
  - Atėherė lėshoje, o biri im!
  ...- Hajni nuk po mė lėshon, o babo!

  Fillimisht planifikova njė qėndrim mė tė shkurt nė facebook, por si duket tregimi i mėsipėrm ėshtė akoma aktual!
  E zura facebook-in dhe tani ai nuk po mė lėshon!

  Njė i huaj e pyeti vendasin:
  - A mundem tė hy nė kėtė moēal?
  - Po mundesh.

  Pas hapit tė dytė i huaji mbeti i ngujuar!
  - Unė u bllokova dhe nuk mund tė dal, mė mashtrove!
  - Vetėm se u pėrgjigja nė pyetjen tėnde, e daljen nga moēali fare nuk e diskutuam!
  Burri 1 X flet !

 5. #25
  i/e regjistruar Maska e The_Capital
  Anėtarėsuar
  09-12-2009
  Vendndodhja
  Gjilan
  Mosha
  26
  Postime
  1,419
  Faleminderit
  24
  10 falenderime nė 8 postime


  KOMANDANT HOXHĖN E KAM MIKĖ?!
  Bėhu mikė i All-llahut dhe pejgamberi Muhammed s.a.w.s le t’jet shembulli yt se mė mirė tė bie.
  Shumė vite para moshės madhore kam filluar me namaz dhe agjėrim tė rregullt, e ti?!
  Luftėra tė shumta dhe gjithmonė i gatshėm pėr tjerat, e ti?!
  I kundėrvihem rreptė atij qė ofendon besimin tim nė Zot qoftė edhe nė...se me shaka e bėn, e ti?!

  Jetoj me Prindėr dhe e bėjė maksimumin qė tė gjithė anėtarėt e familjes t’jen tė kėnaqur me mua, e ti?!
  I gėzohem suksesit tė tjetrit dhe ndihem mė i fortė nėse tė tillėt i kam miq, e ti?!

  Mundohem tė pėrzgjedh fjalėt qė tjetrin mos ta ofendoj dhe gjithmonė i gatshėm pėr kėrkim falje, e ti?!
  Tjetrit ja fali shumė lehtė, por veten ashpėr e ndėshkoj nė rastet kur dikė e lėndoj, e ti?!
  Unė edhe publikisht e pranoj se shpesh gaboj, e ti?!

  Kur’anin e kam lexuar disa herė, vazhdoj me leximin e Tij, dhe me frikė tė madhe para All-llahut mundohem t’i pėrmbahem ajeteve Kur’anore, e ti?!
  Hadithi dhe Suneti i Pejgamberit Muhammed s.a.w.s janė udhėrrėfyesi im se si duhet jetuar jetėn, e ti?!

  Bėhu mikė i All-llahut dhe pejgamberi Muhammed s.a.w.s le t’jet shembulli yt se mė mirė tė bie.

  - Lexo me emrin e Zotit tėnd, i cili krijoi (gjithēka). Kur’an 96.1

  Samidin Xhezairi (Komandant Hoxha, Prizren) 31.07.2011
  Burri 1 X flet !

 6. #26
  i/e regjistruar Maska e The_Capital
  Anėtarėsuar
  09-12-2009
  Vendndodhja
  Gjilan
  Mosha
  26
  Postime
  1,419
  Faleminderit
  24
  10 falenderime nė 8 postime


  DITURIA, PUNA DHE ARMA, PĖRNDRYSHE ZHGĖNJIMI!
  Lexo me emrin e Zotit tėnd, i cili krijoi (gjithēka). Kur’an 96.1
  All-llahu mė sė miri e di se si funksionojnė krijesat e Tij, jo rastėsisht na e bėri obligim diturinė!
  Ai tha: Lexo, mėso, hulumto, puno dhe lufto(mbrohu).
  Mos ta ngatėrrojmė sėrish renditjen, tė bėhemi kėmbėngulės nė kėrkimin e diturisė.

  A nuk jemi dėshmitarė tė kohės se si luhet me fatin tonė, dhe do tė vazhdojė pėr aq sa ne e lejojmė.
  E pėr shkak tė pėrtacisė sonė drejtė shtimit tė diturisė, ne jemi duke e lejuar!

  Gjysmė dituria, pėrcillet me rezultat tė pėrgjysmuar.
  Por edhe dituria e orientuar mbrapsht (ajo qė nuk pėrcillet me frikė para All-llah-ut) ėshtė mė e dėmshme se padituria!
  Tė synojmė dituri tė shėndoshė me respekt maksimal karshi Krijuesit.

  Kur’ani ėshtė udhėzuesi mė i mirė drejt diturisė, nxitės pėr hulumtim, Ai ėshtė vet shkenca, dhe qėndron krenar mbi tė gjithė librat.
  Nga Kur’ani burojnė Hadithet (fjalėt) dhe Suneti (praktikimi), fjala nė vepėr.
  I dashuri i All-llah-ut Muhamedi s.a.w.s. ėshtė shembulli mė i mirė, tė shpėtuar jemi nėse pasojmė kėshillat e tij.

  Me Kur’an nė zemėr, shpirt dhe mėndje, u nisa dhe vazhdojė luftėn drejt pėrmirėsimit tė vetes dhe atyre qė i kam afėr, me shpresė se pastaj edhe gjendjen do ta kemi ashtu si dėshirojmė.

  - Lexo me emrin e Zotit tėnd, i cili krijoi (gjithēka). Kur’an 96.1

  Samidin Xhezairi (Komandant Hoxha, Prizren) 06.04.2011
  Burri 1 X flet !

 7. #27
  i/e regjistruar Maska e The_Capital
  Anėtarėsuar
  09-12-2009
  Vendndodhja
  Gjilan
  Mosha
  26
  Postime
  1,419
  Faleminderit
  24
  10 falenderime nė 8 postime


  S’KAM KĖRKESA, E TĖRA LE TĖ JU SHĖRBEJĖ PĖR RRITJEN E KRENARISĖ!
  Jo, nuk shpresoj simpatinė e tė gjithėve, do tė prisja kot, nuk ėshtė e mundur.
  Duhet tė kuptoni sa tė vėshtirė e kam, kėrkohet nga unė qė tė funksionojė sipas modelit tė tyre tė ngutshėm dhe tė bazuar vetėm nė fjalė tė mėdha, e pėrēarjet janė evidente!
  Jo, s’mundem, s’di s...i t’i kėnaq tė gjithė ata nė mendimet e tyre aq tė ndryshme.

  E respektoj vendimin e juaj qė tė veproni ashtu si e mendoni, por mos prisni qė unė tė pasoj dėshirat e juaja qė nuk i pėrshtaten realitetit, megjithatė e tėra funksionon disi mė ndryshe, bėhuni vėzhgues tė mirė.
  Vetėm se me urtėsi e arrini atė qė synoni, e qė si parakusht e ka gatishmėrinė e kėrkim faljes.

  Mė duhet tė pėrsėrisė se jam nė kėrkim tė bashkėmendimtarėve e jo kundėrshtarėve.
  I dua tė fortė, por tė urtė, falės me njėri tjetrin dhe shumė tė rreptė me armikun, por jo vetėm nė internet!

  Nė ndėrkohė jam shumė i kėnaqur me urtėsinė e disave nga ju, por nuk mjaftohem me aq, gati tė gjithė duhet tė jemi tė tillė, bashkėrisht tė angazhohemi nė kėtė drejtim.
  Njohės i Lindjes dhe Perėndimit, gjithmonė me urtėsi vėzhgues i kujdesshėm i tė dyjave, nuk ka urrejtje nė zemrėn time.

  Po, vėrtet s’kam kėrkesa, vetėm se t’i lexoni porositė dhe sipas mundėsisė t’i pėrmbaheni atyre, aty e keni njė pėrvojė shumėvjeēare, e bėjė qė ju tė ndiheni mirė.

  Mė mjafton All-llahu(Krijuesi - Zoti) si vėzhgues i punės dhe fjalės sime.

  Samidin Xhezairi (Komandant Hoxha, Prizren) 1.05.201
  Burri 1 X flet !

 8. #28
  i/e regjistruar Maska e The_Capital
  Anėtarėsuar
  09-12-2009
  Vendndodhja
  Gjilan
  Mosha
  26
  Postime
  1,419
  Faleminderit
  24
  10 falenderime nė 8 postime
  AI U NGUT, POR U PENDUA PARA ZOTIT DHE SHOKUT TĖ TIJ!

  - Unė nuk jam agjėrueshėm i tha shokut tė vet!
  - E si nuk tė vie turp tė ma thuash, nuk e kam pritur nga ti!
  - Por unė!
  - S’ka por, ti merr guximin dhe mė tregon se sa i ligė qė je, njė muaj i vetėm dhe nuk agjėron!
  ...- I kam agjėruar tė gjithė, pėrveē kėtij aktual dhe ...

  E ndėrpreu nė mes tė fjalės dhe vazhdoi:
  - Do tė pėrgjigjesh para All-llahut pėr mospėrfillje tė obligimit qė ke para Tij.

  I ngushtuar nga shoku i tij i cili nuk e lejoi qė fjalėn tė pėrfundoj i tregoi atij krahun e shpuar nga infuzionet e shumta.
  - Jam shumė i sėmurė dhe gjasat e shėrimit nuk janė edhe aq tė mėdha, por nuk desha tė tregoj ngase e dija se do tė ndiheshe keq qė jam nė gjendje tė tillė.

  I skuqur nga turpi pėr shkak tė ngutisė dhe pėrplot keqardhje uli kokėn dhe e pėrqafoi shokun.
  - Ma bėn hallall.
  I pėshpėriti nė vesh shokut tė sėmurė dhe vazhdoi:
  - Mė fal o All-llah se i bėra tė padrejtė shokut tim.

  Shoku i sėmurė pėrplot dashuri qė kishte pėr shokun e tij e ngushėlloi:
  - S’ka gjė, ti mė do prandaj reagove ashtu, hallall e ke.

  Pėr njė kohė tė gjatė qė tė dyve ju munguan fjalėt, ato u zėvendėsuan me lot tė dhimbjes dhe dashurisė pėr njėri tjetrin, bashkėrisht vazhduan me dua pėr lehtėsim drejtuar All-llahut.

  - Pa dyshim, miqtė e Allahut nuk do tė kenė arsye pėr t’u frikėsuar dhe as pėr t’u dėshpėruar. Kur'an 10:62.
  - Nė tė vėrtetė, atyre qė besojnė dhe bėjnė vepra tė mira, i Gjithėmėshirshmi do t’u dhurojė dashuri. Kur'an 19:96.
  - Kėrkoni ndihmėn e Allahut me durim e me namaz! Kjo ėshtė njėmend e vėshtirė, pėrveēse pėr tė devotshmit. Kur’an 2:45.
  - Kush bėn ndonjė tė keqe ose e ngarkon veten, pastaj kėrkon falje te All-llahu, ai e gjen All-llahun falės dhe mėshirues. Kur'an 4:110
  Burri 1 X flet !

 9. #29
  EAGLE warrior Maska e MafiaWarz
  Anėtarėsuar
  12-05-2010
  Postime
  1,932
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Citim Postuar mė parė nga The_Capital Lexo Postimin
  [B]S’KAM KĖRKESA, E TĖRA LE TĖ JU SHĖRBEJĖ PĖR RRITJEN E KRENARISĖ!
  Jo, nuk shpresoj simpatinė e tė gjithėve, do tė prisja kot, nuk ėshtė e mundur.
  Duhet tė kuptoni sa tė vėshtirė e kam, kėrkohet nga unė qė tė funksionojė sipas modelit tė tyre tė ngutshėm dhe tė bazuar vetėm nė fjalė tė mėdha, e pėrēarjet janė evidente!
  Jo, s’mundem, s’di s...i t’i kėnaq tė gjithė ata nė mendimet e tyre aq tė ndryshme.

  E respektoj vendimin e juaj qė tė veproni ashtu si e mendoni, por mos prisni qė unė tė pasoj dėshirat e juaja qė nuk i pėrshtaten realitetit, megjithatė e tėra funksionon disi mė ndryshe, bėhuni vėzhgues tė mirė.
  Vetėm se me urtėsi e arrini atė qė synoni, e qė si parakusht e ka gatishmėrinė e kėrkim faljes.

  Mė duhet tė pėrsėrisė se jam nė kėrkim tė bashkėmendimtarėve e jo kundėrshtarėve.
  I dua tė fortė, por tė urtė, falės me njėri tjetrin dhe shumė tė rreptė me armikun, por jo vetėm nė internet!

  Nė ndėrkohė jam shumė i kėnaqur me urtėsinė e disave nga ju, por nuk mjaftohem me aq, gati tė gjithė duhet tė jemi tė tillė, bashkėrisht tė angazhohemi nė kėtė drejtim.
  Njohės i Lindjes dhe Perėndimit, gjithmonė me urtėsi vėzhgues i kujdesshėm i tė dyjave, nuk ka urrejtje nė zemrėn time.

  Po, vėrtet s’kam kėrkesa, vetėm se t’i lexoni porositė dhe sipas mundėsisė t’i pėrmbaheni atyre, aty e keni njė pėrvojė shumėvjeēare, e bėjė qė ju tė ndiheni mirė.

  Mė mjafton All-llahu(Krijuesi - Zoti) si vėzhgues i punės dhe fjalės sime.

  Samidin Xhezairi (Komandant Hoxha, Prizren) 1.05.201
  Like Komandantit
  Praises due to the most high, Allah

  Praises due to the most fly, Prada

  Baby, I'm magic, ta-dah

 10. #30
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  27-02-2010
  Vendndodhja
  nga KOSOVA e SHQIPERIS
  Mosha
  31
  Postime
  2,847
  Faleminderit
  0
  9 falenderime nė 8 postime

  Mos Mė Xhelozo, Se Nuk Dua Asgjė Nga Ti!

  E ē’farė tė keqe ke nga unė?!
  Kėrkoj vetėm kėnaqėsinė e All-llahut, por asgjė nga ti!
  Pse nuk e ruan inatin pėr armikun, mos e harxho, se nuk dua asgjė nga ti!
  Akoma nuk e kuptove se unė megjithatė luftėn do tė vazhdoj, edhe pse ti me tė padrejtė mė xhelozon, e unė s’dua asgjė nga ti!
  Edhe vetes po ja mohon rastin tė pėrfitosh diēka qė nesėr ndoshta tė duhet, e pse pra, kur unė s’dua asgjė nga ti!
  E ē’farė tė keqe ke nga unė?!

  I ke faktet, pse nuk po tė mjaftojnė?!
  Mos i lejo vetes qė nesėr pas vdekjes sime tė turpėrohesh kur tė kesh kuptuar se megjithatė nuk desha asgjė nga ti!
  Jo, mos thuaj se mė ke njohur dhe ishe shoku im, e mė fajėsove pa mė njohur mirė dhe as qė tentove tė mė kuptosh drejtė!
  Luftėn nuk ja kam ndaluar vetes, edhe pėr ty qė me tė padrejtė mė kundėrshton sėrish armikun do ta luftoj!


  Familjes ja kam lėnė amanet(porosi) qė mos tė lejojnė ngritjen e ndonjė pėrmendoreje, njė vend tek All-llahu nė Xhennet e dėshiroj, e asgjė nga ti!
  E ē’farė tė keqe ke nga unė?!

  Mė mjafton All-llahu(Krijuesi - Zoti) si vėzhgues i punės dhe fjalės sime.

  - Midis besimtarėve ka tė atillė, qė e kanė mbajtur besėlidhjen me Allahun. Disa prej tyre kanė vdekur, kurse tė tjerėt presin pa ndryshuar asgjė nga besnikėria e tyre. Kur'an 33:23
  - O ju besimtarė, pėrmbajuni mėsimeve tė All-llahut dhe thuani fjalė tė drejta. Kur'an 33:70.

  Samidin Xhezairi (Komandant Hoxha, Prizren) 06.08.2011

 11. #31
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  27-02-2010
  Vendndodhja
  nga KOSOVA e SHQIPERIS
  Mosha
  31
  Postime
  2,847
  Faleminderit
  0
  9 falenderime nė 8 postime

  Feja Apo Kombi?!

  Ēfarė pyetje pa lidhje dhe total e paqėlluar!
  Je vėrtet i trashė nga mendja apo vetėm se po shtiresh i tillė?!
  Nėse e ke seriozisht dhe presėsh pėrgjigje, atėherė nuk ngurroj dhe ta them atė qė dėshiron ta dėgjosh.
  Ti nuk je nė tokė tė bukės qė nga momenti kur e parashtron kėtė pyetje, gjė qė nuk e bėn asnjė pjesėtar i ndonjė kombi tjetėr pėrveē atyre me ideologji tė vjetruara komunisto-ateiste.
  Po si mund t’i vendosėsh nė tė njėjtėn kategori kėto dy ēėshtje aq tė ndryshme nga njėra tjetra!

  Pyetjet e mė poshtme do tė kishin njė kuptim.
  - Feja Islame apo ndonjė fe tjetėr, cila nga kėto?!
  - Kombi Shqiptar ose ndonjė komb tjetėr!
  Por ti o i paditur po i ngatėrron gjėrat kur ato nuk kanė tė bėjnė njėra me tjetrėn!
  Fillimisht qartėsoja vetes se nuk je i vetėdijshėm se ēfarė pyetje parashtron, e si mund tė presėsh njė pėrgjigje qė do tė kėnaq kureshtjen tėnde?!

  Unė ta jap pėrgjigjen:
  Ti as qė e meriton tė merrem me ty pėrderisa nuk je kthjelluar nga mėndja dhe tė kuptosh peshėn e gabimit qė je duke e bėrė me parashtrimin e pyetjes sė tillė.

  Ti po mė bėn qė mos tė ndihem mirė kur e dėgjoj pyetjen e tillė total tė pamenduar.

  Ah sa do tė doja qė mos tė ndihesh mirė me pėrgjigjen time.

  Samidin Xhezairi (Komandant Hoxha, Prizren) 27.08.2011

 12. #32
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  27-02-2010
  Vendndodhja
  nga KOSOVA e SHQIPERIS
  Mosha
  31
  Postime
  2,847
  Faleminderit
  0
  9 falenderime nė 8 postime

  Pėrsėri Dua Tė Bėhem Deputet, S’jam Naiv Mė!

  Hoxhė, s’ke ide se sa tė poshtėr janė deputetėt tjerė!
  Janė aq tė hutuar pas parasė sa nuk njohin as Zot as popull, me mund tė madh i morra disa punė nė tė zezė!
  Mė duhet patjetėr tė rizgjidhem edhe njė herė deputet, e pastaj flaka i dalt!
  Jo, mė nuk e lėshoj rastin, nuk jam naiv mė, kam me ja ngjitė mirė!
  Ah, s'kish turp aty, mėshoj mirė se tė terin, nuk ta lėnė asnjė punė tė pistė, tė gjitha pėr vete i duan!

  Hoxhė, thuaju ti, se unė kam frikė qė nuk mė votojnė sėrish, sepse s’kam bėrė asgjė pėr ta!
  Por tė garantojė se pėr brengat e popullit do tė bėjė shumė zhurmė nė Parlament!

  Katėr vite shkuan si hiē, sa qė prej atėherė kur mė ndihmove tė bėhem deputet mė nuk jemi takuar!
  E di qė e ke parasysh se kisha shumė obligime?!
  Hoxhė, po ta kam lakmi qė pėr ty s’kujtohet kush, sa mirė je!
  -------------------------------------------------------------------------------
  Jemi dėshmitar se ēka ndodhi para disa ditėsh nė parlamentin e Kosovės!
  All-llahu na i faltė gabimet, e ne sėrish po i votojmė!
  Po, gjithashtu i kam ndihmuar disa nga ta!
  All-llah na udhėzo drejtė qė tė kthjellohemi dhe mos t’i pėrsėrisim gabimet e njėjta.

  Samidin Xhezairi (Komandant Hoxha, Prizren) 30.08.2011

 13. #33
  i/e regjistruar Maska e aadili
  Anėtarėsuar
  21-09-2006
  Postime
  295
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Allahu e shpėrbleft me xhenet. Respekt pėr kėtė trim.

 14. #34
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  01-07-2008
  Postime
  1,324
  Faleminderit
  15
  32 falenderime nė 30 postime
  Citim Postuar mė parė nga aadili Lexo Postimin
  Allahu e shpėrbleft me xhenet. Respekt pėr kėtė trim.
  Mė falni por a ka qen ky ''trim'' nė parlamentin e maqedonisė?

 15. #35
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  27-02-2010
  Vendndodhja
  nga KOSOVA e SHQIPERIS
  Mosha
  31
  Postime
  2,847
  Faleminderit
  0
  9 falenderime nė 8 postime

  Po Ku Je O Shqiptar?!

  Sa ka male, sa ka shkrepa.
  Heu shqiptar he tungjatjeta.
  Po ku humbe qė s’tė gjeta?!
  Zėri yt askund s’dėgjohet!
  Nė ēdo punė shqipja vonohet!

  Odės ja harroi rendin!
  Nė kafene po e banė kuvendin!
  Ti o shqipe aspak krenar.
  Fjalėt tua s’peshojnė n’kanar*!
  S’tė ka mbet shumė nga burrėria!
  Virtyt tė ėshtė bėrė tradhtia!

  Eh moj shqipe shkreta!
  Ku tė mbeten ato kthetra?!
  Pėr to miku ta kishte lakmi.
  Armikut frikėn nė palcė ja ke shti!

  Po krahėt tu?!
  Heu sa shumė tė janė shkurtu*!
  Dikur krenaria e qiellit tė shqiptarisė.
  Sot rrafsh pėr toke shembull i pasigurisė!

  ------------------------------------------------------
  kanar* = peshore, shkurtu* = shkurtuar

  Samidin Xhezairi (Komandant Hoxha, Prizren) 17.10.2011
  www.facebook.com/samidin.xhezairi
  www.hoxha.at - Foto dhe video nga Lufta


 16. #36
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  27-02-2010
  Vendndodhja
  nga KOSOVA e SHQIPERIS
  Mosha
  31
  Postime
  2,847
  Faleminderit
  0
  9 falenderime nė 8 postime

  Testi I Vėrtetėsisė Vetėm Pėr Tė Rritur!

  - Besnik!
  Kur ka interes.
  - Premton!
  Nuk i pėrmbahet.
  - Betohet!
  E ka nga shprehia.
  - Punėtor!
  Kur s'ka mundėsi tjetėr.
  - Hajn!
  Nuk e lėshon rastin.
  - Tradhton!
  Varėsisht prej rrethanave.
  - Nuk gėnjen!
  Nėse ėshtė i vetmuar.
  - I moralshėm!
  Nga pamundėsia e tė kundėrtės.
  - Trim!
  Karshi frikacakut.
  - I guximshėm!
  Nė mungesė tė rrezikut.
  - Atdhedashės!
  Vetėm me fjalė.

  Fėmiju nuk e kupton asnjė nga 11 shembujt e paraqitur.

  Na mbetet tė shpresojmė se edhe i rrituri nuk e gjen veten aty!

  Samidin Xhezairi (Komandant Hoxha, Prizren) 20.10.2011
  www.facebook.com/samidin.xhezairi

 17. #37
  i/e regjistruar Maska e brigada138
  Anėtarėsuar
  06-06-2005
  Vendndodhja
  ZÜRICH
  Postime
  89
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Citim Postuar mė parė nga referi_1 Lexo Postimin
  Mė falni por a ka qen ky ''trim'' nė parlamentin e maqedonisė?
  jo ska aspak te beje me ate deputetin e maqedonise ,ku asht nga prizreni,jeton dhe vepron ne prizren
  FAKTET JANE KOKEFORTA

 18. #38
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  01-07-2008
  Postime
  1,324
  Faleminderit
  15
  32 falenderime nė 30 postime
  Citim Postuar mė parė nga brigada138 Lexo Postimin
  jo ska aspak te beje me ate deputetin e maqedonise ,ku asht nga prizreni,jeton dhe vepron ne prizren
  Atėherė na falni se e kam pėrngjasuar me njėrin nga maqedonia.
  A ėshtė endej gjallė ky person?
  Dhe unė kisha nji vėrejtje nga ajo qė lexova nga poemat e tij (nėse janė tė tija),sepse si shumė po fletė pėr nacionalizmin,pra pėr shqiptarinė dhe sidomos mė ranė nė sy kėto vargje tė tija :
  Katėr vite shkuan si hiē, sa qė prej atėherė kur mė ndihmove tė bėhem deputet mė nuk jemi takuar!
  E di qė e ke parasysh se kisha shumė obligime?!
  Hoxhė, po ta kam lakmi qė pėr ty s’kujtohet kush, sa mirė je!
  -------------------------------------------------------------------------------
  Jemi dėshmitar se ēka ndodhi para disa ditėsh nė parlamentin e Kosovės!
  All-llahu na i faltė gabimet, e ne sėrish po i votojmė!
  Po, gjithashtu i kam ndihmuar disa nga ta!

  All-llah na udhėzo drejtė qė tė kthjellohemi dhe mos t’i pėrsėrisim gabimet e njėjta.
  Kėta vargje tregojnė se personi nė fjalė ka ndihmuar ligjin e kufrit dhe tagutin duke i bėrė njerėzit parlamentarė dhe kjo vepėr ėshtė kufėr qė tė nxjerr nga mileti islam,pėr fat tė keq dhe nė kėtė vepėr SOT nuk ka arsyetim sepse secili e din se ēka po bėhet nė parlament,e sidomos si tė ketė arsyetim njėri qė i thotė vetit hoxhė dhe ti urdhėron njerėzit haptazi nė kufėr...
  Si e spjegoni juve kėtė qendrim tė tij?

 19. #39
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  27-02-2010
  Vendndodhja
  nga KOSOVA e SHQIPERIS
  Mosha
  31
  Postime
  2,847
  Faleminderit
  0
  9 falenderime nė 8 postime
  Citim Postuar mė parė nga referi_1 Lexo Postimin
  Atėherė na falni se e kam pėrngjasuar me njėrin nga maqedonia.
  A ėshtė endej gjallė ky person?
  Dhe unė kisha nji vėrejtje nga ajo qė lexova nga poemat e tij (nėse janė tė tija),sepse si shumė po fletė pėr nacionalizmin,pra pėr shqiptarinė dhe sidomos mė ranė nė sy kėto vargje tė tija :

  Kėta vargje tregojnė se personi nė fjalė ka ndihmuar ligjin e kufrit dhe tagutin duke i bėrė njerėzit parlamentarė dhe kjo vepėr ėshtė kufėr qė tė nxjerr nga mileti islam,pėr fat tė keq dhe nė kėtė vepėr SOT nuk ka arsyetim sepse secili e din se ēka po bėhet nė parlament,e sidomos si tė ketė arsyetim njėri qė i thotė vetit hoxhė dhe ti urdhėron njerėzit haptazi nė kufėr...
  Si e spjegoni juve kėtė qendrim tė tij?
  Xhezair Shaqiri, ka qen komandant i Ushtris Qlirimtare Kombtare, ka qen edhe deputet ne ILIRID ( republiken e Maqedonis) Tani jeton ne ilegalitet ne malet e Tanushes


  Samidin Xhezairi, ish-Komandant Hoxha ėshtė i lindur mė 23 mars 1963 nė Bresanė tė Opojės. Nė vitin 1969 familja e tij u shpėrngul nė Prizren, ku ai e kreu : shkollėn fillore dhe atė tė mesme(Gjimnazin) drejtimin e mjekėsisė.Nė vitin 1982/83 e kreu shėrbimin ushtrak nė Pirot. Nė vitet 1983-88 nė Mitrovicė ka studuar nė Fakultetin e Teknologjisė. Dy vjet tė fundit 1986-88 krahas me Fakultetin e Teknologjisė studion edhe nė Shkollėn e Lartė tė Elektroteknikės nė Zveēan. Si absolvent i SHL-s dhe Fakultetit tė Teknologjisė, pa dėshirėn e tij emigron nė Vjenė tė Austrisė. Nė dy vjetėt e para (1988-1990) ai ka punuar punė tė ndryshme,ndėrsa pasi e mėsoi gjuhėn gjermane, pėr 8 vjet rresht(1990-1998) punoi nė njė spital tė Vjenės, si teknik medicinal. Nė vitin 1993 mori shtetėsinė austriake. Krahas punės nė spital ai ka mėsuar -„gjuhėn programore vizual c++ dhe grafik animacione“. Samidini nė Vjenė u martua dhe i lindėn dy fėmijė (djem), ndėrsa pas pėrfundimit tė luftės, nė Kosovė i lind edhe njė vajzė. Me fillimin e luftės ēlirimtare nė Kosovė, ai e braktisi Vjenėn dhe iu bashkua radhėve tė Ushtrisė Ēlirimtare tė Kosovės. Komandant Hoxha nė vitin 2001 iu bashkua edhe radhėve te Ushtrisė Ēlirimtare Kombėtare nė Maqedoni.
  http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:A...MV7CxomxPv1TR4

 20. #40
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  27-02-2010
  Vendndodhja
  nga KOSOVA e SHQIPERIS
  Mosha
  31
  Postime
  2,847
  Faleminderit
  0
  9 falenderime nė 8 postime
  Citim Postuar mė parė nga referi_1 Lexo Postimin

  Kėta vargje tregojnė se personi nė fjalė ka ndihmuar ligjin e kufrit dhe tagutin duke i bėrė njerėzit parlamentarė dhe kjo vepėr ėshtė kufėr qė tė nxjerr nga mileti islam,pėr fat tė keq dhe nė kėtė vepėr SOT nuk ka arsyetim sepse secili e din se ēka po bėhet nė parlament,e sidomos si tė ketė arsyetim njėri qė i thotė vetit hoxhė dhe ti urdhėron njerėzit haptazi nė kufėr...
  Si e spjegoni juve kėtė qendrim tė tij?
  Ky njeri eshte gjall dhe eshte nje besimtar musliman i dalluar ,ndersa per ate porosi qe ka shkru eshte mir vella i dashur te lexosh deri sa te kuptosh ,ashtu siq e kemi ndihmu une dhe ti duke votu ashtu ka ndihmu edhe ky keta deputet qe na udhheqin sot kan marr votat tona dhe me vota tona na udhheqin

  http://www.facebook.com/samidin.xhezairi

  si sqarim e ke edhe pjesen e poshtme
  Jemi dėshmitar se ēka ndodhi para disa ditėsh nė parlamentin e Kosovės!
  All-llahu na i faltė gabimet, e ne sėrish po i votojmė!
  Po, gjithashtu i kam ndihmuar disa nga ta!
  All-llah na udhėzo drejtė qė tė kthjellohemi dhe mos t’i pėrsėrisim gabimet e njėjta.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga ximi_abedini : 23-10-2011 mė 15:57

Faqja 2 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •