Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 5 prej 5
 1. #1
  Mire shte puna mire Maska e PLAKU
  Antarsuar
  19-05-2002
  Postime
  2,463
  Faleminderit
  0
  8 falenderime n 8 postime

  Shkodra prkujton sot demonstratn e 2 prillit, ku regjimi barbar ekzekutoi 4 t rinj

  http://www.gazeta55.al/fotolajm/6867...02%20PRILL.jpg

  Shkodra prkujton sot demonstratn e 2 prillit, ku regjimi barbar ekzekutoi 4 t rinj
  02-04-2011 / Leonard Quku

  - Berisha: Gjaku i dshmorve i dha drit demokracis

  - 2 prilli 1991- Urdhri i zi i Gramoz Ruit pr ekzekutimin e 4 studentve n Shkodr

  - Arben Broci, Nazmi Kryeziu, Bujar Bishanakut dhe Besnik Ceka, dhan jetn pr liri dhe demokraci, ata u vran nga arma vrasse n dorn e Gramoz Ruit dhe e shkrepur nga Ramiz Alia

  Kryeministri Sali Berisha ka qen sot n Shkodr ku sht prkujtuar demonstrata e 2 Prillit 1991, ku dhan jetn 4 dshmor. Berisha ka folur n 20 vjetorin e vrasjes s 4 dshmorve pr sakrifikimin sublim t tyre si edhe pr zgjedhjet e 8 Majit. N ceremonin prkujtimore ishin edhe deputet t Shkodrs, mes tyre edhe kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli. Gjaku i dshmorve skuqi rrugt e Shkodrs. Gjaku i dshmorve i dha drit demokracis, ka deklaruar kryeministri Berisha. Ai tha se sot shqiptart jan m t lir se kurr n historin e tyre dhe se lira e Shqipris dhe shqiptarve sht m e garantuar se kurr. Kryeministri Berisha deklaroi se do bjm projekte m t mira n kto dy vite. Kryeministri tha se n 2017, Shkodra do t jet e zhvilluar. Vitet n vijim do t jen vitet e zhvillimeve m t mdha pr Shkodrn. Do ta ngrem qytetin n lartsin e ndrrave t fmijve tuaj, tha kreu i qeveris. Berisha tha se fushata jon sht vetm qytetarin. N 4 vitet e ardhshme projektet m t mira. Aleanca jon sht aleanca pr qytetarin. Un ju garantoj ju se do gj n kt fushat, n kt qeveris do t jet vetm pr Ju, theksoi kryeministri Berisha.

  2 prilli- Urdhri i zi i Gramoz Ruit pr ekzekutimin e 4 studentve n Shkodr  Protestat kundr regjimit diktatorial n 2 prill t vitit 1991, i morn jetn 4 t rinjve student n qendr t Shkodrs. Protestat e iniciuara n t gjith Shqiprin, arritn kulmin n kryqendrn e veriut, nga ku u demonstrua hapur qndresa e studentve dhe popullsis vendase, pr t shembur regjimin e kalbur, i cili mbahej n kmb nga duart e gjakosura t Gramoz Ruit dhe Ramiz Alis. Ish ministri i diktaturs dhe krahu i djatht aktualisht i Edi Rams, Gramoz Rui dha urdhrin e zi, pr ekzekutimin e 4 t rinjve, se pse po protestonin kundr hafijeve vrasse t diktaturs gjakatare t trashguar nga Enver Hoxha. Vrasja e t rinjve, futi n zi jo vetm Shkodrn, por t gjith Shqiprin, pasi u morn 4 jet t pafajshme, 4 jet rinore t cilt u bn martir t demokracin pr t uar n vend nderin e kombit. Vrasja e 4 studentve n Shkodr, nuk sht nj vrasje enigmatike dhe e mbushur me mistere, por nj ekzekutim i hapur dhe me urdhr t ish ministrit t Brendshm enveristit Gramoz Rui dhe me pajtimin e Ramiz Alis. Por, e keqja nuk sht kaprcyer. Ndonse kan kaluar plot 19 vjet nga kjo vrasje makabr, e keqja sht prsri prball nesh dhe vazhdojm t ndjehemi t rrezikuar. Gjakpirsit e enverit, vazhdojn t selektojn t tjera krime kundr shqiptarve dhe rendit shtetror n trsi. Vrassi i studentve t 2 prillit kapardiset n Kuvendin e Shqipris sa her ti teket qejfi dhe ta prdor at si shtojn t interesave megalomane bashk me Edvinin. S fundmi ai sht zgjedhur edhe kryetar i grupit parlamentar socialist, pr t prcjell kshtu zrin e krcnimeve, pse jo edhe pr ekzekutime t mtejshme, kt radh jo n njerz, se ndonse do jet ngopur me gjakun e shqiptarve, por vrasjen e vendit dhe t shqiptarve n trsi. Kursi q po ndiqet nga Gramoz Rui dhe Edvin Rama, sht tipi ai i firmtarve t s keqes s kombit, t bllokoj me do kusht integrimin e Shqipris dhe hapjen e dyerve drejt evrops pr shqiptart. Vrassi i 4 studentve, nuk ka asnj interes pr rinin shqiptare, interesi i tij i vetm sht inkorporimi i politiks s bllokimit dhe vrasjes masive t do hapi apo progresi t hedhur nga qeveria Berisha pr 5 vjet me radh.

  Topi: Dshmort e 2 Prillit, pjes e pashlyeshme e qndress antikomuniste

  Presidenti i vendit, Bamir Topi ka qen sot n Shkodr n 20 vjetorin e demonstrats antikomuniste t 2 Prillit. N 20 vjetorin e demonstrats antikomuniste t 2 Prillit n Shkodr, mendimi yn shkon n nderim e respekt t kujtimit t katr dshmorve t demokracis q u vran pabesisht gjat asaj proteste, studentit t dhjetorit Arben Broci dhe tre bijve t tjer t Shkodrs Nazmi Kryeziu, Bujar Bishanaku dhe Besnik Ceka. Ata jan tashm pjes e pashlyeshme e qndress antikomuniste, e shpirtit shkodran q nuk pranoi kompromis pr demokracin e shumpritur, por edhe e shpirtit shqiptar n prgjithsi q pr lirin ka luftuar e sakrifikuar n shekuj., tha Topi. Presidenti theksoi se 20 vjet nga ajo demonstrat q pati si protagonist kryesor student e gjimnazist t Shkodrs, rruga pr ndrtimin e demokracis n Shqipri vazhdon t jet me sfida t rndsishme, t cilat krkojn impenjimin e gjithsecilit. Prpjekjet e t gjithve duhet t bashkohen pr ta konsoliduar demokracin ton t re, si nj garanci se po ecet n drejtimin e duhur, at drejt familjes s madhe euroatlantike. Nderim dhe respekt pr katr dshmort e demokracis dhe pr t gjith ata ish nxns, student e qytetar t Shkodrs, q 20 vite m par demonstruan duke krkuar siguri pr t ardhmen e pluralizmit dhe sistemit demokratik t fituar n dhjetor 1990. I paharruar qoft kujtimi i Arben Brocit, Nazmi Kryeziut, Bujar Bishanakut dhe Besnik Ceks!, tha Presidenti Bamir Topi.
  Pa Kosov e amri nuk ka Shqipri

 2. #2
  Mire shte puna mire Maska e PLAKU
  Antarsuar
  19-05-2002
  Postime
  2,463
  Faleminderit
  0
  8 falenderime n 8 postime

  Berisha: Gjaku i dshmorve i dha drit demokracis

  http://www.botasot.info/mesme/berisha-20-33232.jpg

  Berisha: Gjaku i dshmorve i dha drit demokracis

  Kryeministri i Shqipris, Sali Berisha ka qen sot n Shkodr ku sht prkujtuar demonstrata e 2 prillit 1991, ku dhan jetn 4 dshmor. Berisha ka folur n 20 vjetorin e vrasjes s 4 dshmorve pr sakrifikimin sublim t tyre si edhe pr zgjedhjet e 8 majit.
  N ceremonin prkujtimore ishin edhe deputet t Shkodrs, mes tyre edhe kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli.
  Gjaku i dshmorve skuqi rrugt e Shkodrs. Gjaku i dshmorve i dha drit demokracis, ka deklaruar kryeministri Berisha.
  Ai tha se sot shqiptart jan m t lir se kurr n historin e tyre dhe se lira e Shqipris dhe shqiptarve sht m e garantuar se kurr.
  Kryeministri Berisha deklaroi se do bjm projekte m t mira n kto dy vite. Kryeministri tha se n 2017, Shkodra do t jet e zhvilluar.
  Vitet n vijim do t jen vitet e zhvillimeve m t mdha pr Shkodrn. Do ta ngrem qytetin n lartsin e ndrrave t fmijve tuaj, tha kreu i qeveris.
  Berisha tha se fushata jon sht vetm qytetarin. N 4 vitet e ardhshme projektet m t mira. Aleanca jon sht aleanca pr qytetarin. Un ju garantoj ju se do gj n kt fushat, n kt qeveris do t jet vetm pr ju, theksoi kryeministri Berisha.
  Pa Kosov e amri nuk ka Shqipri

 3. #3
  Mire shte puna mire Maska e PLAKU
  Antarsuar
  19-05-2002
  Postime
  2,463
  Faleminderit
  0
  8 falenderime n 8 postime

  2 Prill 1991 2011

  2 PRILL 1991 2011

  http://www.zemrashqiptare.net/images...BesnikCeka.jpg


  2 PRILL 1991 2011


  KSHTU THA RAMIZ ALIA:
  VETM N FUTA E DEGERMIA...
  ZBUKUROHET SHQIPRIA !

  Nga Fritz RADOVANI

  Plot 20 vjetSi sot kujtoj shkrehjet e armve gjakatare t terroristve komunist, q para se me ngordh, dita e dits, po vajiseshin me gjak Rinije Shqiptare t pafajshme Ishte nj kujtes pr t gjith ata q kishin harrue shprazjet e automatikve n mngjez heret n Zallin e Kirit pran Rrmajit n ShkoderAi mngjez i bukur prilli, me at diell aq t kandshm, q porsa kishte fillue me ndriue godinat e vjetra t Shkodrs, pr pak minuta u terratis tue mbulue kokat e katr Nanave Shkodrane prjetsisht me shejin e zis, degermijat e mnershme, q pr mbi 45 vjet mbulonin edhe muret e Rozafs...
  Nj turm e madhe qytetarsh shkodran piskatnin n Fushn e els t zemruem n at mbasdreke t 1 Prillit 1991: Komunistt hajdut na kan vjedh votat!... E pa u err ende, u nisn nga qendra e gjaksorve, ku kurdiseshin arrestimet, vrasjet, torturat, e ku nuk pushonin nj minut thurjet e tragjedive, q kishin mbizotnue psikologjin e do njeriu q mund t harronte pr nj ast fjaln marksist leniniste t diktatorve tan: Frik, t shkrueme q nga data 29 nandor 1944 ndr majat e maleve, ndr fushat e kooperativat bujqsore, ndr fermat e t interrnuemve, ndr hymjet e fabrikave e deri tek dyert e t gjitha maternitetve tona, ku do fmij, edhe para se t lindte, duhej t dridhej n barkun e nans kur t ndigjonte fjaln komunist! Komiteti i PPSh ishte erdhja e tyne!...
  N ort e vona aty shkoi edhe Kryetari i BSPSh s Shkodres Ferdinand Temali, e mbas pak kohe demostruesit u shprndan tue i urue njenitjetrit natn e mir!...
  Kur kemi shkue bashk me Arben Borshin nga ora 21.30 nuk kemi gjet njeri. Aty dukej sikur ka ra heshtje..., po e nesrmja n mngjes tregoi se aty ishin sajue edhe vrasje t shmtueme, q do t brengosnin Nanat Shqiptare... N mbramje kishte ardh nga Tirana edhe zv. Ministri i punve t mbrendshme...dhe, bashk me kryetarin e degs s mbrendshme t Shkodres apajev Tain, shefin e policis Dilaver Paparen dhe policin vrass Gjek Celin, kishin projektue mnyren e sigurimit t komitetit PPSh, me vendosje t forcave t rendit, snajprve ndr godinat prrreth, sambistve t droguem n t gjitha ato godina ku mendohej me krijue trazime dhe ku punohej pr me realizue vrasjet dhe terror.
  Pikrisht n apartamentin mbas polikliniks ishte edhe gjuejtsi i djaloshit t zgjedhun pr kurban, studenti Arben Broci, q vet Presidenti gjakatar Ramiz Alia n takimin e organizuem me student n Pallatin e Brigadave i kishte vue shenjn e vrasjes.
  Kur studentt e shkolls s mesme Jordan Misja ishin t ulun karrshi komitetit, n barin e lulishts, dhe posa Arbeni ka arrijt aty nga rruga e qendres s qytetit... pa u afrue mir tek studentt, asht ndigjue krizma e snajperit q e ka godit mu n krahun e majt, mbi kerdhokl, tue i shkaktue vdekjen n ast... ramja e tij n asfalt ka dhan sinjalin, mbas t cilit u vran Nazmi Kryeziu, 38 vje, Besnik Ceka, 21 vje, Besnik Bishanaku 22 vje dhe u plagosen mbi 89 vet, listen e t cilve e kishte Ferdinand Temali.
  Kur urdhni i Presidentit ishte zbatue prpiknisht, dhe mbasi dhuna ishte prezent n do qoshe t qytetit, hipokriti i Shkodres, bilbili i partis, kishte mendue me vue edhe maskn e tij si zakonisht veprojn vrassit, tue nxi surratin n ikje mos me u njoh kush asht gjaksi i dha flaken komitetit t partis, tue u mundue me krijue iden se vrasjet erdhn pasoj e djegjes s selis s PPSh...nj trillim pa rezultat q u shue pa lind... tymi dhe bloza e arshivave t partis komuniste nuk e mbuluen faqen e zez t tij....
  Edhe pse u ban sa mbledhje n komitetin ekzekutiv t Shkodres, filluen greva, u ndalue puna e u mbyllen fabrika, erdhn nga Tirana hetues e prokuror, jurist e spijun, dhe u mendue me ua lan preshin n dor disa thasve pa mark...Asnjher nuk asht arrijt me u mendue pafajsia e organizatorve t masakres s 2 Prillit 1991 n Shkodr!
  Ajo ishte nj veper tipike terroriste komuniste me t gjitha shfaqjet e msheftsit e veta q nga organizimi, realizimi dhe zvarrisja me zbulue t vrtetn, gja e cila nuk ka asnj ras q asht dnue n at sistem prbindsh e tiran si ishte komunizmi n Shqipni. T gjitha misteret jan vepra t diktaturs komuniste, t cilat mbulohen pr aq koh sa ai sistem barbar t sundoj mbi popullin e pambrojtun, ashtu si asht Populli Shqiptar, prderisa vrassit, torturuesit, kriminelt dhe tirant, jo vetem nuk dnohen pr krimet q kan krye dhe vazhdojn me ba do dit, por edhe qiten e priten ndr shtete q krenohen pr demokracin dhe arritjet e saja n vendet e tyne. Prderisa t mos vihen n bankn e t akuzuemve, por t lihen t lir vrassit e kriminelt e diktaturs komuniste shqiptare, q asht nj nga ma tipiket e atij sistemi n bot, t gjitha idet e liris dhe t demokracis, nse nuk jan prmbys ende, s asht e largt koha e ringjalljes s diktaturs s pashpirt!
  2 Prilli 1991 n Shkoder asht vazhd e krimeve q komunistt kan krye ditn pr diell e natn pr han pr 46 vjet pa ndrpremje. Q nga viti 1944 krimet e tyne jan legale, t njohuna dhe t jashtaligjshme ashtu si ishte vet organi i sigurimit t shtetit q zbatonte jashta t gjitha normave njerzore e juridike vendimet e partis komuniste.
  Shteti Shqiptar nse vazhdon mos me dnue kriminelt apo meritat e njohuna zyrtarisht nga organet e paligjshme t diktaturs, tue fillue nga Enver Hoxha, Ramiz Alia, Nexhmije k...si asht thirr nga turma n vorrimin e 17 vjearit Pllumb Pllumbaj, i vram n kufi n korrikun e vitit 1990, domethan se jo vetm q Shteti sot pajtohet me ato krime t shmtueme t komunizmit gjakatar, por edhe asht pasues i vepres s tyne.
  Populli Shqiptar nuk duhet t heshtin dhe as t mendojn se armt e diktaturs ndryshken vetvetiu, prderisa ai t jen pre e atyne armve q pr 67 vjet vazhdojn me vra Bijt e Atij Populli, q asnjher nuk ka pushue luftn e vet pr Liri e Demokraci!
  Demokracia asnjher nuk mund t ndrtohet mbi rrenojat e krimit e barbarizmit!

  Melbourne, Prill 2011.
  Pa Kosov e amri nuk ka Shqipri

 4. #4
  Mire shte puna mire Maska e PLAKU
  Antarsuar
  19-05-2002
  Postime
  2,463
  Faleminderit
  0
  8 falenderime n 8 postime

  20 vjet pas demonstrats antikomuniste t 2 Prillit n Shkodr,

  http://www.rilindjademokratike.com/R.../faqja%205.jpg

  20 vjet pas demonstrats antikomuniste t 2 Prillit n Shkodr, ndrra e martirve, realitet

  Masakra e 2 prillit, Berisha dhe Topalli prkujtojn 20-vjetorin

  Kryeministri Berisha dhe Kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli, ishin dje n Shkodr pr t prkujtuar 20-vjetorin e demonstrats antikomuniste t 2 prillit t vitit 1991, ku ran 4 t rinj, Arben Broci, Bujar Bishanaku, Nazmi Kryeziu dhe Besnik Ceka. N nderim t t rnve Berisha dhe Topalli bn homazhe dhe vendosn kurora me lule n memorialin kushtuar 4 Dshmorve t Demokracis dhe m pas iu drejtuan qytetarve t Shkodrs, t mbledhur pr t prkujtuar kt dit t qndress ndaj regjimit t kohs. N fjaln e tij, kreu i qeveris, ndrsa krkoi pruljen me nderimin m t madh para veprs dhe sakrifics s tyre sublime theksoi se, gjaku i Arben Brocit, Bujar Bishanakut, Nazmi Kryeziut dhe Besnik Ceks i dha drit liris s Shkodrs dhe Shqipris. Gjithashtu kreu i qeveris u ndal n ata t cilt ishin vrassit e vrtet t 4 t rinjve, q si u shpreh Berisha klika Alia-Rui mendoi se m 31 mars kaloi rubikonin dhe se do t mund t vazhdonte s bashku me Sllobodanin n Beograd, t shtypnin qytetart shqiptar. "Ne jemi mbledhur n 20-vjetorin e flijimit t martirve t Shkodrs, martirve t 2 prillit, pr t'u prulur me nderimin m t madh para veprs dhe sakrifics s tyre sublime, pr t shprehur ndaj tyre mirnjohjen ton m t thell, pr t shprehur ndaj familjeve t tyre falnderimet tona m t przemrta. Arben Broci, Bujar Bishanaku, Nazmi Kryeziu dhe Besnik Ceka mbylln syt dhe u ndan nga ne 20 vjet m par, n nj betej barbare t regjimit stalinist t bllokmenve, t cilt zgjodhn Shkodrn, gjakun e t rinjve t saj pr t festuar zgjedhjet e dhunuara. Klika Alia-Rui mendoi se m 31 mars kaloi rubikonin dhe se do t mund t vazhdonte s bashku me Sllobodanin n Beograd, t shtypnin qytetart shqiptar. Zgjodhn Shkodrs, Rozafn e liris pr ta goditur me tanke, n mnyrn m barbare, por Shkodra ishte e pamposhtur. Shkodra flijoi bijt e saj. Gjaku i Arben Brocit, Bujar Bishanakut, Nazmi Kryeziut dhe Besnik Ceks skuqn rrugn e Shkodrs, por u b drit n rrugn e Shkodrs e t mbar Shqipris drejt fitores prfundimtare t 22 marsit. ndrra e martirve t Shkodrs u b drit n shpirtin dhe zemrn e mbar shqiptarve. Shkodra n Europ, Shqipria n Europ ishte ndrra e martirve, djemve t Shkodrs q u flijuan n kt shesh, pr t fituar pavdeksin. Sot, Shqipria sht n NATO. Liria e saj dhe e shqiptarve sht e garantuar njher e prgjithmon. Shqipria n Europ. Shkodra, kryeura e Perndimit, e kombit shqiptar, Shkodra europiane ishte ndrra e gjimnazistve t saj, ndrra e martirve t saj", u shpreh Berisha. Kreu i qeveris e cilsoi rnien e 4 martirve t Shkodrs si flijim pr vlerat, aspiratat m fisnike t qytetarve t saj, t qytetarve shqiptar. Ai tha se sot shqiptart jan m t lir se kurr n historin e tyre dhe se lira e Shqipris dhe shqiptarve sht m e garantuar se kurr. "Sot, qyteti shekullor e mijravjear i Shkodrs sht edhe qyteti 20-vjear i liris. Shqipria, shekullore e mijravjeare, sht edhe Shqipria 20-vjeare e liris dhe vlerave. Martirt e Shkodrs ran n kt shesh pr vlerat, aspiratat m fisnike t qytetarve t saj, t qytetarve shqiptar. N 20 vjet nga ajo dit, ndrra e tyre sht br nj ndrr e realizuar, sht br nj realitet i lir q preket nga do qytetar. Arben Broci, djemt e vajzat, burrat e grat q themeluan Partin Demokratike do t shpallnin n ditn e themelimit t saj, shtjen kombtare si yllin polar. Sot, shqiptart jan t lir n Shqipri, jan t lir e t pavarur n Kosov, jan m t lir se kurr n historin e tyre, m t bashkuar se kurr n historin e tyre", theksoi m tej Kryeministri. N ceremonin prkujtimore ishin edhe deputet t Shkodrs, mes tyre edhe Kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli.

  Demonstrata e 2 prillit shnoi kthesn historike t demokracis n vend

  E pranishme n 20-vjetorin e demonstrats antikomuniste t 2 prillit n Shkodr, Kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli, pasi zhvilloi homazhe n nderim dhe respekt t kujtimit t katr Dshmorve t Demokracis, e cilsoi martirizimin e tyre ditn q shnoi kthesn e madhe. Sipas saj liria i takonte qytetit t Shkodrs, iu takonte burrave dhe grave t nj qyteti, q m shum se dokush tjetr i kishte qndruar me forc, me sakrific, pa u prkulur, pa urrejte, sepse besonte, sepse kishte ideale dhe besonte tek liria, vota, demokracia. "do vit, ne prkujtojm 2 prillin, t gjith bashk ne kemi qen ktu, prball ksaj prmendoreje t nj ngjarjeje t veant, shumica prej nesh, n kt shesh jemi dshmitar t asaj dite shum t veant. Por, sot nuk sht si vitet e tjera, 20-vjetori ka nj domethnie dhe nj simbolik krejt t veant. Shumica prej jush e kujtojn at dit, si nj dit n t ciln Shkodra, do t ishte dika krejt tjetr, nj dit n t ciln ky qytet do t jepte kthesn zhvillimeve q do t pasonin ngjarjet e mdha, q ne i kemi prjetuar bashk" theksoi Topalli.

  Kryeministri Berisha viziton familjet e 4 Dshmorve t Demokracis

  Kryeministri Berisha bashk me kryeparlamentaren Topalli si dhe deputett e PD-s n kt qark, pas ceremonis prkujtimore t 20-vjetorit t demonstrats antikomuniste t 2 prillit 1991 n Shkodr, zhvilloi vizita n familjet e 4 Dshmorve t Demokracis, Arben Broci, Bujar Bishanaku, Namiz Kryeziu dhe Besnik Ceka. Kryeministri Berisha u shprehu familjarve nderimin m t thell para sakrifics sublime t t dashurve t tyre. "Shprehim nderimin m t thell dhe jam i sigurt q sot, t gjith shqiptart jan n kt dit n familjen tuaj. Flijimi dhe sakrifica e tyre sublime u shndrrua n nj themel, n drit pr t gjith shqiptart. sht ajo ngjarje, ajo masakr q shnoi edhe kthesn m vendimtare n konsolidimin e liris n kt vend", u shpreh Kryeministri. Kryeministri ndau me familjart e tyre kujtimet e asaj ngjarje t madhe, dhimbjen pr jett e flijuara, por edhe krenarin se ndrra e tyre pr liri u realizua. "Sot, pas 20 vitesh, ata na mungojn, por ngushllimi sht se ndrra e tyre pr nj Shkodr tjetr, ndrra e tyre pr nj Shqipri t lir, pr Shqiprin n Europ sht realitet", u shpreh Kryeministri.

  Kreshnik MERSINLLARI
  Pa Kosov e amri nuk ka Shqipri

 5. #5
  Lazaratas Maska e Bel ami
  Antarsuar
  17-04-2002
  Vendndodhja
  Lazarat
  Mosha
  39
  Postime
  1,187
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  Berisha ti lere menjane keto llafe boshe, sepse po ti dhimbseshin vertete 4 Heronjte e Shkodres, nuk do ti shtrengonte doren Gramoz Rucit,po do ta degdiste ne burg per krime kunder njerezimit!
  Duhet zbuluar njehere e mire ky krim makaber komunist,por per fat te keq jo i fundit i ketij lloji.
  ... E ku thuhene ne karte
  Fjalet e Gjuhes se Zjarrte!

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •