Close
Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 59
  1. #21
    Citim Postuar më parë nga USA NR1 Lexo Postimin
    shume thjeshte!
    lexoje postimin e pare te temes ..
    Janë 270 mijë familje shqiptare me ndihmë ekonomike, invalidë.

    Pershendetje
    lol, po i bjen 75% e popullsis invalide .... hahha 270.000 familje me nga 4 persona per familje minimalisht 1.080.000 njerez

    1.500.000 njerez kan ngelur apo jo ne shqipri
    Revolution 1848

  2. #22
    In GoD We TrUsT !!! Maska e SaS
    Anëtarësuar
    28-11-2005
    Postime
    2,792
    Citim Postuar më parë nga USA NR1 Lexo Postimin
    shume thjeshte!
    lexoje postimin e pare te temes ..
    Janë 270 mijë familje shqiptare me ndihmë ekonomike, invalidë.

    Pershendetje
    tani te them une ty nje kunder argument qe duhet edhe ata ti paguajne dritat sic i paguajne te gjithe ne rast te kundert ti nderpritet sherbimi !!! qe nese pretendojme te bejme nje shtet ligjor ku ne rradhe te pare qytetari te ndergjegjsohet qe duhet ti paguai vet taksat dhe jo sepse e ka detyrim ligjor atehere le ta bej kete gje pra ti paguajne sic i paguaj une apo x apo y !!! eshte kryeministri qe ka thene qe eshte per shtet ligjor nese ai e thyen vete kete rregull cfare do bejne te tjeret !!!

    edhe nje pyetje per ty i nderuar si do shkonte puna nese nuk do ishin ato 270 mije familje po te ishte e gjithe shqiperia qe nuk do paguante dritat ??? ci thua kesaj ti !!!
    YoUr DrEaM Is YoUr DeStInY...

  3. #23
    United States of Albania Maska e USA NR1
    Anëtarësuar
    18-01-2010
    Vendndodhja
    KU
    Postime
    5,430
    Citim Postuar më parë nga EuroStar1 Lexo Postimin
    lol, po i bjen 75% e popullsis invalide .... hahha 270.000 familje me nga 4 persona per familje minimalisht 1.080.000 njerez

    1.500.000 njerez kan ngelur apo jo ne shqipri
    (haha Pershendetje Eurostar1)
    nuk thash se jane te gjithe invalid lol
    por, janë 270 mijë familje shqiptare me ndihmë ekonomike, invalidë,etj ato me ndihme ekonimike nuk jane invalide lol?!

  4. #24
    Citim Postuar më parë nga USA NR1 Lexo Postimin
    (haha Pershendetje Eurostar1)
    nuk thash se jane te gjithe invalid lol
    por, janë 270 mijë familje shqiptare me ndihmë ekonomike, invalidë,etj ato me ndihme ekonimike nuk jane invalide lol?!
    Gjithsesi... 270.000 familje , jane 1.080.000 njerez.. i bie te jen te papune, invalide, etj 75% e shqiprise ! Pse nuk thua ti qe ne paskemi mar fund

    He se ju ne kosove ken Hashimovicin , byrazerin e Saliut qe eshte edhe me hajdut se Saliu

    Te pershendes
    Revolution 1848

  5. #25
    United States of Albania Maska e USA NR1
    Anëtarësuar
    18-01-2010
    Vendndodhja
    KU
    Postime
    5,430
    Citim Postuar më parë nga SaS Lexo Postimin
    tani te them une ty nje kunder argument qe duhet edhe ata ti paguajne dritat sic i paguajne te gjithe ne rast te kundert ti nderpritet sherbimi !!! qe nese pretendojme te bejme nje shtet ligjor ku ne rradhe te pare qytetari te ndergjegjsohet qe duhet ti paguai vet taksat dhe jo sepse e ka detyrim ligjor atehere le ta bej kete gje pra ti paguajne sic i paguaj une apo x apo y !!! eshte kryeministri qe ka thene qe eshte per shtet ligjor nese ai e thyen vete kete rregull cfare do bejne te tjeret !!!

    edhe nje pyetje per ty i nderuar si do shkonte puna nese nuk do ishin ato 270 mije familje po te ishte e gjithe shqiperia qe nuk do paguante dritat ??? ci thua kesaj ti !!!
    eshte ne pyetje per 270 mije familje nuk mundet te jete e gjithe Shqiperia dhe ne po komentojme per kete shifer,ato sigurisht nuk kane paguar me vjete ashtu ashtu edhe ne te ardhmen s'do te paguanin ,Shteti duhet te jete human per popullaten e vete qe nuk kane mundesi per te paguar apo??

  6. #26
    United States of Albania Maska e USA NR1
    Anëtarësuar
    18-01-2010
    Vendndodhja
    KU
    Postime
    5,430
    Citim Postuar më parë nga EuroStar1 Lexo Postimin
    Gjithsesi... 270.000 familje , jane 1.080.000 njerez.. i bie te jen te papune, invalide, etj 75% e shqiprise ! Pse nuk thua ti qe ne paskemi mar fund

    He se ju ne kosove ken Hashimovicin , byrazerin e Saliut qe eshte edhe me hajdut se Saliu

    Te pershendes
    haha prape i njejti Eurostar1 ai shakaxhia lol

    nuk jam nga Kosova

  7. #27
    Citim Postuar më parë nga USA NR1 Lexo Postimin
    shume thjeshte!
    lexoje postimin e pare te temes ..
    Janë 270 mijë familje shqiptare me ndihmë ekonomike, invalidë.

    Pershendetje
    Shqiperia ka dy lloje familjesh me ndihme ekonomike apo me invalide. Ka nga ata qe paguajne faturat elektrike, ka dhe nga ata qe nuk i paguajne faturat.

    Pse duhen ndihmuar vetem ata invalide apo te varfer qe nuk paguajne faturat? Po ai invalidi tjeter qe ka hequr pak buke nga tavolina dhe ka paguar faturat, apo ka ngrire ne dimer per te kursyer energji?

  8. #28
    In GoD We TrUsT !!! Maska e SaS
    Anëtarësuar
    28-11-2005
    Postime
    2,792
    Citim Postuar më parë nga USA NR1 Lexo Postimin
    eshte ne pyetje per 270 mije familje nuk mundet te jete e gjithe Shqiperia dhe ne po komentojme per kete shifer,ato sigurisht nuk kane paguar me vjete ashtu ashtu edhe ne te ardhmen s'do te paguanin ,Shteti duhet te jete human per popullaten e vete qe nuk kane mundesi per te paguar apo??
    edhe une me dhimbje ne zemer i kam paguar por ama i kam paguar edhe pse nuk i kam mundesite !!! i kam paguar se besoj ne nje shtet ligjor kur cdo takse edhe detyrim duhet te paguhet dhe jo nga kenaqesia !!! pse nuk beri edhe per mua nje amnisti ose bamiresi te thoshte qe mos te paguaja edhe une nje vit dritat !!! aq jo me shume !!!
    YoUr DrEaM Is YoUr DeStInY...

  9. #29
    United States of Albania Maska e USA NR1
    Anëtarësuar
    18-01-2010
    Vendndodhja
    KU
    Postime
    5,430
    Citim Postuar më parë nga SaS Lexo Postimin
    edhe une me dhimbje ne zemer i kam paguar por ama i kam paguar edhe pse nuk i kam mundesite !!! i kam paguar se besoj ne nje shtet ligjor kur cdo takse edhe detyrim duhet te paguhet dhe jo nga kenaqesia !!! pse nuk beri edhe per mua nje amnisti ose bamiresi te thoshte qe mos te paguaja edhe une nje vit dritat !!! aq jo me shume !!!
    sikur mos te i kishe pasur mundesite per ti paguar faturat,do te ishin te pa paguara, e jo te paguara

    eshte ne pyetje per ata te cilet nuk kane mundesi per te paguar e jo per ty e per mu,dhe kjo eshte sipas meje humanizem

  10. #30
    United States of Albania Maska e USA NR1
    Anëtarësuar
    18-01-2010
    Vendndodhja
    KU
    Postime
    5,430
    Citim Postuar më parë nga Qyfyre Lexo Postimin
    Shqiperia ka dy lloje familjesh me ndihme ekonomike apo me invalide. Ka nga ata qe paguajne faturat elektrike, ka dhe nga ata qe nuk i paguajne faturat.

    Pse duhen ndihmuar vetem ata invalide apo te varfer qe nuk paguajne faturat? Po ai invalidi tjeter qe ka hequr pak buke nga tavolina dhe ka paguar faturat, apo ka ngrire ne dimer per te kursyer energji?
    si e verteton ty ?

    Pershendetje

  11. #31
    In GoD We TrUsT !!! Maska e SaS
    Anëtarësuar
    28-11-2005
    Postime
    2,792
    Citim Postuar më parë nga USA NR1 Lexo Postimin
    sikur mos te i kishe pasur mundesite per ti paguar faturat,do te ishin te pa paguara, e jo te paguara

    eshte ne pyetje per ata te cilet nuk kane mundesi per te paguar e jo per ty e per mu,dhe kjo eshte sipas meje humanizem
    te thote gje fjala i merr leket borxh per te ngrene buke apo per te paguar dritat ??? gjithsesi fjala une ne kete rast eshte per te gjithe ata qe besojne ne nje shtet ligjor dhe qe taksat duhet te paguajne pavarsisht cdogjeje !!! amerika dhe shume vende te tjera perse mbahen edhe sot e kesaj dite ??? do ma thuash pak !!! Taksat eshte fjala kyc !!! gjithsesi per ty eshte humanizem per mua eshte show ne kete rast !!! sepse behet per arsye zgjedhore !!! cudi pse dy muaj para zgjedhjeve erdhi ky humanizem ne mendje dhe jo me pare !!! gjithsesi seshte hera e pare sic e kam thene qe keto amnistira behen per humanizem !!! dhe eshte krijuar precedenti !!!
    dhe precedenti rrezikon qe asnjehere mos behet shteti ligjor !!!
    YoUr DrEaM Is YoUr DeStInY...

  12. #32
    United States of Albania Maska e USA NR1
    Anëtarësuar
    18-01-2010
    Vendndodhja
    KU
    Postime
    5,430
    Citim Postuar më parë nga SaS Lexo Postimin
    te thote gje fjala i merr leket borxh per te ngrene buke apo per te paguar dritat ??? gjithsesi fjala une ne kete rast eshte per te gjithe ata qe besojne ne nje shtet ligjor dhe qe taksat duhet te paguajne pavarsisht cdogjeje !!! amerika dhe shume vende te tjera perse mbahen edhe sot e kesaj dite ??? do ma thuash pak !!! Taksat eshte fjala kyc !!! gjithsesi per ty eshte humanizem per mua eshte show ne kete rast !!! sepse behet per arsye zgjedhore !!! cudi pse dy muaj para zgjedhjeve erdhi ky humanizem ne mendje dhe jo me pare !!! gjithsesi seshte hera e pare sic e kam thene qe keto amnistira behen per humanizem !!! dhe eshte krijuar precedenti !!!
    dhe precedenti rrezikon qe asnjehere mos behet shteti ligjor !!!

    SAS ti e ke lidhur kete humanizem me zgjedhjet
    une po shkruaj per temen ,e jo tash Saliu ka ble aeroplan privat,ville ne dubai,makine 2 milion $ etj...

    kjo eshte humanizem jo i Saliut por i tere Shqiperise ..

  13. #33
    United States of Albania Maska e USA NR1
    Anëtarësuar
    18-01-2010
    Vendndodhja
    KU
    Postime
    5,430
    Citim Postuar më parë nga SaS Lexo Postimin
    te thote gje fjala i merr leket borxh per te ngrene buke apo per te paguar dritat ??? gjithsesi fjala une ne kete rast eshte per te gjithe ata qe besojne ne nje shtet ligjor dhe qe taksat duhet te paguajne pavarsisht cdogjeje !!! amerika dhe shume vende te tjera perse mbahen edhe sot e kesaj dite ??? do ma thuash pak !!! Taksat eshte fjala kyc !!! gjithsesi per ty eshte humanizem per mua eshte show ne kete rast !!! sepse behet per arsye zgjedhore !!! cudi pse dy muaj para zgjedhjeve erdhi ky humanizem ne mendje dhe jo me pare !!! gjithsesi seshte hera e pare sic e kam thene qe keto amnistira behen per humanizem !!! dhe eshte krijuar precedenti !!!
    dhe precedenti rrezikon qe asnjehere mos behet shteti ligjor !!!
    po nese ty i ke mare leket borxh dhe ke paguar fakturat e nuk ke per te ngrene atehere pse e paguajte fakturat e rrymes ..

    (Internetin kush po ta pagun,cfare pc apo Laptopi ke ty mbi 1000 euro)

  14. #34
    In GoD We TrUsT !!! Maska e SaS
    Anëtarësuar
    28-11-2005
    Postime
    2,792
    Citim Postuar më parë nga USA NR1 Lexo Postimin
    po nese ty i ke mare leket borxh dhe ke paguar fakturat e nuk ke per te ngrene atehere pse e paguajte fakturat e rrymes ..

    (Internetin kush po ta pagun,cfare pc apo Laptopi ke ty mbi 1000 euro)
    o njeri i mire dhe humanitar !!! mos u kap pas fjaleve po kapu tek thelbi i postimeve !!! une fare mire mund te them qe e kam internetin ne pune dhe se mbaj dot ne shtepi !!! gjithsesi spo te genjej po them qe e kam ne shpi netin !!! kapu tek thelbi qe e kam theksuar ne shume rreshta postimesh !!! krijohet precedent po qe se behen keto lloj amnistirash sepse asnjehere ska per tu bere Shqiperia shtet ligjor me keto pacavure qe behen !!! nuk i plas asnjeriu per te varferit se po te ishte kshu sdo behej amnistia e dritave po do beheshin politikat sociale qe ka gjithkund !!! kete gje se kam pare as ne kete qeveri as ne qeverite e meparshme !!! po te falesh pagimin e dritave po ta them edhe njehere eshte shume gabim !!! qoft per te varferit qofte per invalidet !!!
    YoUr DrEaM Is YoUr DeStInY...

  15. #35
    Citim Postuar më parë nga USA NR1 Lexo Postimin
    si e verteton ty ?

    Pershendetje
    Pyetja nuk eshte formuluar sakte. Cfare duhet te vertetoj une, s'po e kutpoj?

  16. #36
    United States of Albania Maska e USA NR1
    Anëtarësuar
    18-01-2010
    Vendndodhja
    KU
    Postime
    5,430
    Citim Postuar më parë nga SaS Lexo Postimin
    o njeri i mire dhe humanitar !!! mos u kap pas fjaleve po kapu tek thelbi i postimeve !!! une fare mire mund te them qe e kam internetin ne pune dhe se mbaj dot ne shtepi !!! gjithsesi spo te genjej po them qe e kam ne shpi netin !!! kapu tek thelbi qe e kam theksuar ne shume rreshta postimesh !!! krijohet precedent po qe se behen keto lloj amnistirash sepse asnjehere ska per tu bere Shqiperia shtet ligjor me keto pacavure qe behen !!! nuk i plas asnjeriu per te varferit se po te ishte kshu sdo behej amnistia e dritave po do beheshin politikat sociale qe ka gjithkund !!! kete gje se kam pare as ne kete qeveri as ne qeverite e meparshme !!! po te falesh pagimin e dritave po ta them edhe njehere eshte shume gabim !!! qoft per te varferit qofte per invalidet !!!
    po te pergjigjem shume thjeshte i nderuar.
    per mua eshte humanizem ne qoftese Shteti i ka ndihmuar ato njerez qe nuk kane mundur per te paguar faturat ..

  17. #37
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anëtarësuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676
    Citim Postuar më parë nga USA NR1 Lexo Postimin
    po te pergjigjem shume thjeshte i nderuar.
    per mua eshte humanizem ne qoftese Shteti i ka ndihmuar ato njerez qe nuk kane mundur per te paguar faturat ..
    Humanizem per post personal mbase. Dardha e ka bishtin prapa.
    Dhe ketu ne USa nuk te fal shteti sic bene ne Shqiperi. Ketu duhet te besh aplikim per ndihme.Do cosh 100 dokumenta qe vertetojne qe je nen nivelin e jeteses pa te fali ngrohjen shteti, dhe nuk ta fal fare jo. Te bie te paguash nje pjese te vogel. P.sh nga $400-500 ne muaj qe mund te vije fatura ne dimer mund te paguash $50 apo pak me shume.
    Babi im s'ka lene fature pa paguar. Do i them mos e vrit mendjen shume ketej e tutje se sa te jete gjalle Sala e ke te paguar faturen. Mendon Sala per ty.
    Feelings change - memories don't.

  18. #38
    Moderator Maska e benseven11
    Anëtarësuar
    10-09-2002
    Vendndodhja
    new jersey-usa
    Postime
    13,816
    Citim Postuar më parë nga Brari Lexo Postimin
    ne kte rast media ben mire te beje zhbirilim.

    te kerkoj listat e ketyre qe po u falet borxhi e ti beje nje veshgim..


    psh.. ne liste eshte emri i hasan myrtellarit nga x "bathore" ..psh bathore e durrsit apo e elbasanit.. se ju e dini cdo qytet ka bathoren e vet..

    dhe te shkoje tek shpija e hasanit.. me kamera..

    e te shohim.. eshte ki hasani nje fukara qe ka nje kasolle e nje poc e nje radio iliria.. e dy mindere e tre kova gelqere e nje tuf kalamaqerish e nji gru uloke e vet i semure..
    po ashtu po i del ekipit te televizionit x..

    dhe poplli kur e sheh ne ekran emisionin.. thote.. bravo doktor qe ja fale te mjerit hasan borxhin..pra eletrikun e pa paguar..

    ose e kunderta.. kur ekipi teloviziv shkon tek shpi e hasanit.. shtanget se cte shohe..
    nje ville 4 katshe.. me nga 4 ballkone ne cdo kat e ne cdo ballkon nga 4 poca marshallah dhe brëna ne shpi televizorat nji nga nji petashuqa mrekulli ekrani polc dizet e di .. lavatrice ne cdo kat.. frigorifera masllahat.. ne oborr goxha magaze.. sharra torno saldatrice.. makin mishi per salcice.. ne cdo cep poca dynjaja.. ne oborr makina mdhaja.. ndac kamiona betoniere.. mercedesa fringo nen cdo penxhere.. ca azgana vijn verdalle ne mes tyre hasani tu bo palle.. nga 3 shtylla derdhen kabllot ne oborr te hasan trashos.. ska guxuar me dekada ndoj faturist ti lexoj sahatat..

    pra media ka rast te na binde se..po i ben sevap shteti fukarase apo milionerve matrapaze..

    per mendimin tim.. berisha do duhej te bente kte..

    alo ministria.. dua listat e atyre qe kan paguar rregullisht korentin ne kto 20 vjet.. qe te papune a te pa buke.. kurre nuk ju shmangen detyrimit ndaj shtetit..

    dhe sapo te vinin kto lista..urdher.. sejcilit nga keta..o shoku ridvan.. jepu nje shperblim me urdherin tim.. per vetmohim.. qe buken nuk e kan blere qe mishin nuk e kan pare me sy.. por korentin e kan paguar.. pa një pa dy..

    kjo duhet bere..
    Postim brilant fare,bravo.
    ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

  19. #39
    Citim Postuar më parë nga Silverwings Lexo Postimin
    Tiranë, 23 mars - Qeveria e Shqipërisë do të falë faturat e papaguara të energjisë të 270 mijë familjeve në nevojë, të periudhës përpara se sistemi i shpërndarjes së energjisë të privatizohej.
    Vendimi është deklaruar sot në mbledhjen e qeverisë nga vetë kryeministri Sali Berisha, i cili sqaroi se "borxhi i konsumatorëve familjarë që do të falet kap shifrën e 400 milionë dollarëve” dhe se “98 % e këtyre detyrimeve janë të familjeve të shtresave në nevojë”
    "Janë 270 mijë familje shqiptare me ndihmë ekonomike, invalidë. ... dhe borxhi është kontraktuar në atë periudhë kur ndihma ekonomike dhe pensionet kanë qenë shumë më të ulëta se sot"- nënvizoi kryeministri
    Kryeministri Berisha përsëriti ftesën drejtuar opozitës të votojë në parlament ligjin për aministinë fiskale, si një ligj në interes të qytetarit e biznesit dhe jo të buxhetit të shtetit.
    “Ftoj opozitën, edhe një herë, të votojë këtë ligj si një dëshmi e vullnetit për të shfrytëzuar vullnetin që ka në interesin më të mirë të vendit. Nëse ka vërejtje apo sugjerime të amendojë këtë ligj. Ky ligj është në interes kryekëput të qytetarit të biznesit dhe absolutisht jo buxhetit të shtetit. Sepse këtu janë vendosur tarifat më të ulëta që mund të vendosen dhe gjykoj se opozita nuk ka asnjë shkak asnjë arsye për të mos e votuar.”- deklaroi kryeministri Berisha në fillim të mbledhjes së sotme të qeverisë.
    Një ndër pritshmëritë e qeverisë pas miratimit në Kuvend të ligjit për amnistinë fiskale ka të bëjë me regjistrimin e të gjitha pronave të paluajtshme të paregjistruara, të qytetarëve apo bizneseve të vogla. Këto prona nuk janë regjistruar deri më tani në vlerën e tyre të vërtetë, për të mos paguar tarifën e sotme që është 10 %, ndërsa me këtë ligj për regjistrimin e pronës duhet të paguhet tarifa 1% .
    “Nëse një apartament në 2002 kushtonte 30 mijë dollarë, dhe sot ky apartament, me ndryshimin e kursit, kushton 100 mijë euro, me ligji, ky zotëri duhej të paguante 30 mijë dollarë.. me tarifën e aministsë paguan 1000 dollarë dhe ndodh një legalizim i plotë”, shpjegoi kryeministri Berisha.
    Nga 31 dhjetor 2010 e para çdo detyrim është i amnistuar. Me këtë ligj i falen qytetarit taksat, tatimet, gjobat dhe interesat e papaguara deri më 31 dhjetor të vitit të kaluar.
    Sa i përket bizneseve janë të amnistuar të gjitha bizneset e vogla të paregjistruara, të cilat mund të regjistrohen duke paguar tarifen 3 %. Gjithashtu falen sigurimet shoqërore për të punësuarit, të vetëpunësuarit, gjobat para kësaj date ( 31 dhjetor 2010). Falen kompanitë me bilance jo të përshtatshme dhe i jepet mundësia të paraqesin bilancin e plotë kundrejt një tarife 6 %.
    “Ky është një aministim i madh dhe krijohet mundësia e vetëdeklarimeve për të gjitha bizneset”, nënvizoi kryeministri.
    Në amnisti nuk përfshin të gjitha pasuritë që janë në subjekt hetimi në përpuitzhje me ligjin antimafia si dhe pasuritë e krijuara nga zyrtarët, apo ish zyrtarët dhe që i kanë fshehur.
    Numri një i qeverisë i bëri thirrje qytetarëve dhe bizneseve të vogla të “shfrytëzojnë harkun kohor deri më 31 dhjetor 2011 që ato të kenë mundësi që në përputhje me këtë ligj të përfitojnë nga çdo lloj detyrimi që amnistohet nga ky ligj”.

    Koha.net
    Behet fjale para se sa sistemi i shperndarjes se energjise te privatizohej dhe jo per faturat me pas. Arsyeja eshte bere me se e qarte "borxhi është kontraktuar në atë periudhë kur ndihma ekonomike dhe pensionet kanë qenë shumë më të ulëta se sot" - Ky eshte borxh qe i detyrohet shtetit dhe jo kompanive private, pra nuk eshte nje incentiv per te mos paguar faturat ne te ardhmen, kompania e shperndarjes tashme eshte privatizuar. Sigurisht kush do perfitoj, do paraqesi dokumentat dhe faturat e nevojshme. Familje quhet edhe nje person/pensionist i vetem.

    Gjithashtu eshte nje ligj qe ndihmon ne kalimin e ekonomine nga informale ne formale, hap shume i rendesishem per zhvillimin e ekonomise. Po keshtu do ndihmoj ne nje rregjistrim me te sakte te pronesise.
    Ky ligj nuk perfshin subjektet ne hetim.

    Shqiperia nuk eshte as i pari apo i vetmi vend qe ben amnisti/falje te taksave. USA jo pak kohe me pare beri amnisti (dhe nderkohe vazhdon nje tjeter), pas mareveshjes me Zvicren, per te bere te ditura llogarite e amerikaneve ne bankat zviceriane dhe qe kapnin shume kolosale te taksave te papaguara.

    http://www.stepjournal.org/news/news..._offshore.aspx
    Mos shkruaj gjë kur je me nerva, sepse, ndërsa plaga e gjuhës është më e keqe se e shpatës, mendo ç’ka mund të jetë ajo e pendës

  20. #40
    Ragnald
    Anëtarësuar
    18-06-2006
    Vendndodhja
    london
    Postime
    4,442
    sala i beri amnisti veriut me kete gje , sepse jane ata qe kane vite qe s'pagojne faturat e energjise. lol

    bravo bravo sala .

    shigjeta.
    cfare na kraheson amnistine qe behet ndaj miliardereve amerikane ( rast per tu inkurajuar eshte ky ne fakt ) me ate te ''invalideve'' tane aman?
    lol

Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •