Close
Faqja 0 prej 4 FillimFillim 12 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 61
  1. #1
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    05-10-2002
    Postime
    223

    Post Urrej kam inat.

    urrej kam inat
    **********************
    Sepse mu kujtuan sot keto momente qe kam kaluar me ty? Ndoshta sepse bie shi tamam si ate dite kur me ty u ndava. Me dukej se dhe qielli qante bashke me mua….
    Pse valle bota nuk kupton? Pse nuk duan te dine per ndjenja? Perse I lene ne mes jetet? Perse I vrasin keta njerez qe dashurojne? Perse enderrat e te bukures dashuri jane mekat? Perse nuk e kuptoj dot. A nuk kan pas kurre keta njerez nje ndjenje te bukur dashurie apo I kane thene jetes se tyre ik pirdhu dhe tani duan te bejne te njejten gje edhe me femijet e tyre? Oh si nuk e kuptojne aspak se ky eshte mekat me I madhe sesa te dashurosh? Dashuria eshte hyjnore pse nuk e kuptojne…. Nuk duhet te themi se kemi nje te dashur se te nxjerrin nga shtepia. Sa gje idiote sa mentalities idiote. Si nuk e kuptojne kurre se na vrasin… pse duhete te mendoja pikerisht tani per kete gje? Pse po me dhimbka tani kaq shume? Pse me lotokan syte kaq shume sonte pseeee? Pse shiu sikur te doje te me beje shoqeri me lag fytyren? Bashkohet me lotet e nxehte. Kam inat tani nerva uuuuffff nuk di se ku te bertas nje here fort se dua te jem edhe une me njeriun qe dua. Nuk di se kujt duhet ti lutem me shume per te me lene me njeriun qe dua. Oohh ZOT bertas cirrem qaj asgje nuk ndryshon e kam lene veten krejt pas dore dhe me vret kjo dhimbje sot. U ndame per hater te dashurise per mos I krirjuar edhe me probleme njeriut qe dua sepse nuk e len te shpise ooohh kjo eshte cmenduriiiiiiiiiiiiiiiiiiii. Sonte meditoj por vertet vertet kjo nuk mjafton per te nxjerre inatin qe kam dhe tastieren e kompjuterit e shtyp zhurmshem me nerva sikur te me kete faj kjo gje po ne fakt asgje nga vetja ime asnje nga njerezit e mi nuk ka faj por njerezit e tij e kane fajn qe e quajne dashurine mekat oooooooooohhhhhhhhhhh bertas me dhemb ne shpirt akoma kjo gje… kam mall kam frike se me dhemb ne shpirt ooooooooooohhhhhhhhhhhhhhhh uuuuufff nuk di se si te shfryhem me fort jo tani me djegin syte prej loteve jam bere akull prej shiut jam e lodhur nga kjo dhimbje nga kjo bote nga keta njerez qe nuk kane me shpirt jam e lodhur. O ZOT….


    Ju pershendes shume te gjitheve . uroj fat ne dashuri te gjitheve se kjo bote paska qene e eger.

    Ji vetja jote
    Nuk e dija se edhe Hena qante
    Nuk e dija se edhe Dielli renkonte
    Nuk e dija se edhe Qielli lengonte

    Mesova se Rete kane sy
    Mesova se Yjet dinin te flisnin per TY
    Mesova se Dashuria ishte vec per DY

    Per nje te trete vend nuk kishte
    Te hynte dikush ne mes e nevojshme nuk ishte
    Realitetin me ngjyra nuk duhej ta vishte

    Dashurine nga te tjeret nuk duhet ta mesosh
    Sepse pastaj shpejt do e vajtosh
    Zemra nuk eshte loder qe mund ta komandosh

    Dhe vertet ashtu si ike dikur
    Ashtu erdhe tek une

    ***********************************
    Urrejtje….
    Nuk e mdnoja dot kurre se njeriu mund te urrej kaq forte ne jete. Eshte e cuditshme deri dje kisha dashurine qe me bente ende te mendoja per ate njeri por sot? Nuk e kisha menduar kurre se nje dite do kthehej tere ajo dashuri e zjarrte ne urrjetje… shume e cuditshme me duket di vetem qe e urrej tani. Ate qe me vrau dhe nese nje dite fillova te mendoja se po e kaloja paksa dhimbjen tani them se vendin e saj e ka zene urrejtja. Sikur dhimbja te mund te fliste dikur vete atehere kur une kisha nevoje do isha ndjere bukur me kohe por tani qe urrejtja ka mbushur cdo plage si arrne qe eshte qepur forte kerkoj Zotit , Atit Tone Te Shenjte falje. Une kurre nuk e kisha kuptuar me pare se dashuria per te kishte qene nje mekat. Tani jam e bindur se qe te dashurosh dike nuk do te thote te vuash. Dashuria u ktheka ne urrejtje e vertetova e pashe e provova vete. Qenka gje acaruese urrejtja por kur mendoj se me ben te ndihem me mire se ajo dashuri qe me vrau aq sa thoja se kurre nuk do dashuroj me forte tani jam e qete. Urrej me shpirt urrej. Te urrej ty djale qe me lodhe me dhimbjen qe me dhurove . Te urrej ne shenje falenderimi per mos te ta dhuruar ne nje menyre te tille te pameshire dhimbjen. Mos harro se ca te japesh merr.
    Fjalet jane si bletet kane edhe mjaltin edhe thumbin

    ****
    Jam anetarja e regjistruar me emrin sweetie me pare me falni per kete ndryshim te emrit flm.

  2. #2
    El-Letėrsia Maska e macia_blu
    Anėtarėsuar
    04-05-2002
    Vendndodhja
    michigan usa
    Postime
    2,492
    sweeti, edhe keshtu je e bukur.
    ndarjet i japim kuptim atyre gjerave qe deri ne ndarje nuk kishin kuptim, dhe humbin kuptimin ato qe kujtuam se i kuptonim.
    perndryshe kisha per te thene , ndarja eshte perberese e te perbashktave.
    eh'
    !
    miqesisht acia
    "Shkolla nuk e ben njeriun me te mencur, e meson te duket i tille" (e.m)

  3. #3
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    05-10-2002
    Postime
    223
    flm macia blu qe i ke kushtuar kohe ketij shkrimi te pershendes shume dhe thnx per komplimentin. shume te uroj tere te mirat e botes.
    Fjalet jane si bletet kane edhe mjaltin edhe thumbin

    ****
    Jam anetarja e regjistruar me emrin sweetie me pare me falni per kete ndryshim te emrit flm.

  4. #4
    Drejteza Paralele Maska e Io_e_Te
    Anėtarėsuar
    24-02-2003
    Vendndodhja
    Ne Nje Glob Prej Balte
    Postime
    499
    Jam me mendimin e maces!nese nuk do te humbnim nganjeher, asnjeher sdo tja dinim vleres asaj qe kishim!!
    mos u merzit tironcja!sje vetem!

    Te pershendes
    Io_e_Te...
    Nu stiam ca floarea amara a singuratatii are, daca o atingi pe obraz, sunetul unor pasi care pleaca.

  5. #5
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    05-10-2002
    Postime
    223
    thnx io e te. po eshte tamam ajo shprehja qe thote po qe se nuk peson nuk meson kshu qe koka ben koka peson. shume thnx qe nuk me lini vetem e ndjej veten me mire kur e di qe kam njerez qe bashkohen me mua per te njejtin problem shume thnx me respekt tironcja
    Fjalet jane si bletet kane edhe mjaltin edhe thumbin

    ****
    Jam anetarja e regjistruar me emrin sweetie me pare me falni per kete ndryshim te emrit flm.

  6. #6
    i/e regjistruar Maska e As^Dibrane
    Anėtarėsuar
    03-12-2002
    Vendndodhja
    e humbur diku
    Postime
    206
    Duhet te te them falemnderit se e kisha nevoj qe te qaj sonte dhe ti ma mundesove kete eshte e mrekullueshme
    Zot me shpeto nga miqte, une mund te mbrohem vete na armiqte

  7. #7
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    05-10-2002
    Postime
    223
    As^Dibrane te te them te drejten nuk dua te lendoj njeri me keto qe kam shkruar por nese ti je ndiere me mire nuk di ca te te them me shume me behet qefi qe kam bere dike te lirohet nga kjo dhimbje. te pershendes shume dhe te uroj tere te mirat. flm qe i kushtove kohe edhe ketyre reshtave bye
    Fjalet jane si bletet kane edhe mjaltin edhe thumbin

    ****
    Jam anetarja e regjistruar me emrin sweetie me pare me falni per kete ndryshim te emrit flm.

  8. #8
    Sweetie


    Nuk ia vlen tė mllefosh shpirtin pėr askėnd . Jeta ėshtė e tillė , e paskrupullt , dhe fatkeqėsia jonė nė kėtė jetė ėshtė se ne ishim tė papėrgatitur fare pėr rrjedhėne saj. Kurajo , kurajo dhe kurajo.
    Tė dashurosh ėshtė gjė e bukur. Shumė e bukur . Ndaj , fshiji nga kujtesa kujtimet e hidhura tė saj , ringjall tė bukurat dhe jetoje jetėn me tė ardhme gazmore e jo me prezencėn e sė hidhurės nga e shkuara. Kujto vargjet e Pushkinit kur thonė:

    MOS U MBYT PREJ DĖSHPERIMIT
    NĖSE JETA TĖ ZGĖNJEN
    HESHT NĖ CASTIN E TRISHTIMIT
    NESĖR DITĖ E GAZIT VJEN .

    Dhe sigurisht qė vjen , nese edhe ti dėshėron qė tė vijė , ndaj gėzoju jetės dhe gėzoje atė.

    Tė pėrshėndes Elna.

  9. #9
    i/e regjistruar Maska e ^AngeL^
    Anėtarėsuar
    14-08-2002
    Vendndodhja
    U.k . London
    Postime
    2,169
    tironce yllo ajo poezia qe kishe krijuar ishte shum e mrekullueshme
    dhe me ato shkrimet e tjera ishin shum te vecanta por shum te prekshme.
    uroj qe do vij shpejt ajo dit qe te shkruash per lumturine jo vuajtjen e urrejtjen.
    Two Heart, Two Minds, In Time, Did Find, One Love, One Aim, Two Paths, The Same

  10. #10
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    05-10-2002
    Postime
    223
    Elna flm per kurajon qe me jep. une tani kam dhimbjen por kam edhe inatin brenda vetes por do mundohem te shkoj pas asaj qe une i kam premtuar vetes qe jeta eshte biznes dhe po te doi ai ok po jo edhe mbas nje shekulli kuptohet po nuk desh une jam ku te kam pa pastaj njihemi neve gje? thjesht do e kaloj se jam kam premtu vetes per hater te prinderve te mi se nuk dua te me shohin te merzitur dhe do ja arrij. shume shume faleminderit edhe nje here qe me jep kurajo dhe qe i ke kushtuar kohe edhe ketyre shkrimeve.
    london girl gjithashtu edhe ty te falenderoj per komplimentin dhe sic e thashe pak me lart do ja arrij ta bej veten te lumtur do shkruaj edhe per lumturine.
    ju pershendes fort te dyjave flm. me respekt tironcja
    Fjalet jane si bletet kane edhe mjaltin edhe thumbin

    ****
    Jam anetarja e regjistruar me emrin sweetie me pare me falni per kete ndryshim te emrit flm.

  11. #11
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    05-10-2002
    Postime
    223
    Jete……….
    E quajme jete po se ke nuk e dime. Jetojme ne kete planet te quajtur Toke. Kemi nje jete qe e jetojme ketu qe nuk eshte e perjetshme dhe jeten mbas vdekjes tone fizike. Nuk e di se si mund te shpjegohet kjo fjala JETE ka vetem 4 shkronja dhe duket shume e shkurter po ne vete brendesine e saj eshte jashte mase e gjate. Mban brenda shume gjera ; dhimbjen, lumturine, dashurine per te afermit familjen, mban brenda urrejtjen per disa njerez mban ne veten e saj barren e rende te shpirtit dhe zemres dashurine per dike por mbi te gjitha mbart besimin tek Ati Yne qe eshte ne Qiell. Ai besim neve na mban gjalle per jeten per nje te ardhme gjithnje e me te mire. Dhe themi se jetojme po se si se ku as vete nuk e dime ne nje planet te quajtur Toke po se ca ka ketu se ca fshihet pas cdo fjale qe ne themi as vete ne nuk e dime. Sa e cuditshme qe eshte dhe kur mendon se nje dite jeta do te mbaroj ndjen deshperim sepse ndahesh nga njerezit e tu por prape duhet te dime se kemi nje jete te perjetshme mbas kesaj te perkohshmes qe kemi ketu. Dhe prape shpesh here pyesim ca eshte Jeta? Nuk marrim pergjigje nuk eshte nje gje qe e shohim ose e prekim ne thjesht kemi nje perditshmeri qe vjen vete pa e komanduar njeri dhe prape nuk e dime se si te quajme kete kohe qe iken dhe nuk kthehet me pas nuk e dime se si mund t’i themi kesaj kohe pa patur mundesine te mendojme se iken dhe nuk vjen me. Eshte shume e cuditshme shpesh here konfuze….. Dhe shpesh here pyesim dike nje me te rritur ca eshte Jeta ca do me thene vete fjala JETE dhe askush nuk na pergjigjet. Zoti na dergoi ne Toke per t’u njohur me jeten ketu dhe nje dite na rremben perseri po ne e dime qe nje dite do ikim prape qe ketu pse duhet te jemi ketu pse duhet te njihemi pyes shpesh here veten me tere keto sakrifica qe ka jeta ne Toke?? Ca eshte vertet JETA a ka njeri te pergjigjet ne kete bote per vete jeten? Nuk e di se si ta mendoj ose se si ta shpjegoj ka te mira te keqija ne te sakrifica te pafundme dhe prape neve e quajme JETE dhe prape nuk e dime se ca do me thene JETE.

    ********************
    Eshte gjithnje aty
    Me dhimbjen u zura
    I lashe nje lamtumire
    I thashe ik zhduku
    E lashe ne erresire

    Nuk kaluan as 5 minuta
    Koken pas e ktheva
    I thashe me fal
    E mora me te mira zemren qe theva

    Ajo qe aty
    Kurre nuk qe larguar
    Qe vetem iluzioni im
    Plagen per ta mjekuar.

    *****************
    ( kete poezi me duket se e kam vene edhe nje here ne forum por me pelqen jashte mase shume nuk e di pse)
    Bisede me zemren
    Zemer une dhe ti te dyja bashke do behemi shoqe sonte dhe do ta harrojme ate qe na plagosi
    Do t’I japim kurajo njera-tjetres dhe do ta harrojme
    Mes loteve qe djegin
    Mes mallit te pafund sonte do ta harrojme
    Te jam lutur shume here per kete gje dhe nuk me je bindur kurre
    Te kam kerkuar te rrish e qete kur perpara tij te jesh dhe me ke tradhtuar
    Sonte po te flas per te fundit here
    Do ta harrojme
    Dhimbja eshte e madhe loti nuk pushon sonte do harrojme
    Eja pra si nje shoqe e mire te ulemi e te kuvendojme
    T’I japim kurajo njera- tjetres dhe bashke hallin te qajme
    Sonte zemer sonte kemi nevoje te flasim
    E kemi hallin te njejte
    Jam e jotja je e imja dhe bashke do jemi perjete
    Eja pra sonte te harrojme eja
    Po te lutem perseri me lot ne sy eja me ndihmo
    …………
    Ti prape me tradhton
    Une prape e kujtoj
    Ti qan lengon renkon
    Po kurre jo nuk harron
    ………….
    Te lutem me lot ne sy
    Asgje me nuk te ben pershtypje as lutjet as pergjerimet e mia me lot ne sy
    Dhimbja te ka vrare aq sa tani nuk ndjen me asgje
    Eja pra sonte bashke te harrojme ate qe kaq shume na lendoi
    Dhe ti iken duke kthyer koken pas
    Me tradhton rreh perseri si e cmendur merr rrugen e kujtimeve
    Dhe iken
    Me tradheton
    ………………
    Une prape e kujtoj
    Fjalet jane si bletet kane edhe mjaltin edhe thumbin

    ****
    Jam anetarja e regjistruar me emrin sweetie me pare me falni per kete ndryshim te emrit flm.

  12. #12
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    05-10-2002
    Postime
    223
    kete poezi me duket se e kam vene edhe nje here me pare ne forum por me pelqen shume
    Bisede me zemren
    Zemer une dhe ti te dyja bashke do behemi shoqe sonte dhe do ta harrojme ate qe na plagosi
    Do t’I japim kurajo njera-tjetres dhe do ta harrojme
    Mes loteve qe djegin
    Mes mallit te pafund sonte do ta harrojme
    Te jam lutur shume here per kete gje dhe nuk me je bindur kurre
    Te kam kerkuar te rrish e qete kur perpara tij te jesh dhe me ke tradhtuar
    Sonte po te flas per te fundit here
    Do ta harrojme
    Dhimbja eshte e madhe loti nuk pushon sonte do harrojme
    Eja pra si nje shoqe e mire te ulemi e te kuvendojme
    T’I japim kurajo njera- tjetres dhe bashke hallin te qajme
    Sonte zemer sonte kemi nevoje te flasim
    E kemi hallin te njejte
    Jam e jotja je e imja dhe bashke do jemi perjete
    Eja pra sonte te harrojme eja
    Po te lutem perseri me lot ne sy eja me ndihmo
    …………
    Ti prape me tradhton
    Une prape e kujtoj
    Ti qan lengon renkon
    Po kurre jo nuk harron
    ………….
    Te lutem me lot ne sy
    Asgje me nuk te ben pershtypje as lutjet as pergjerimet e mia me lot ne sy
    Dhimbja te ka vrare aq sa tani nuk ndjen me asgje
    Eja pra sonte bashke te harrojme ate qe kaq shume na lendoi
    Dhe ti iken duke kthyer koken pas
    Me tradhton rreh perseri si e cmendur merr rrugen e kujtimeve
    Dhe iken
    Me tradheton
    ………………
    Une prape e kujtoj

    *************************************************
    Eshte gjithnje aty
    Me dhimbjen u zura
    I lashe nje lamtumire
    I thashe ik zhduku
    E lashe ne erresire

    Nuk kaluan as 5 minuta
    Koken pas e ktheva
    I thashe me fal
    E mora me te mira zemren qe theva

    Ajo qe aty
    Kurre nuk qe larguar
    Qe vetem iluzioni im
    Plagen per ta mjekuar.
    **********************************************
    Fjalet jane si bletet kane edhe mjaltin edhe thumbin

    ****
    Jam anetarja e regjistruar me emrin sweetie me pare me falni per kete ndryshim te emrit flm.

  13. #13
    ....... E pergjuar....... Maska e vana
    Anėtarėsuar
    08-11-2002
    Vendndodhja
    Ku jam une......Nuk je ti!....(Ndoshta jemi duke luajtur kukamcefti) ....
    Postime
    346
    Vogelushe mos u merzit!
    Te gjith i kan kaluar keto gjera, se c'te besh kur djali nuk eshte i forte, dhe len te tjeret te vendosin per te!
    Nuk ke hajer nga ai, gjithmone do te kesh te tilla probleme, ta them une qe i kam kaluar!

  14. #14
    i/e regjistruar Maska e ^AngeL^
    Anėtarėsuar
    14-08-2002
    Vendndodhja
    U.k . London
    Postime
    2,169
    flm dhe per urimin tend

    dhe keto qe ke shkruar tani jane shum te mrekullueshme, urime
    i ke gjitha usukeseset e mia.

    hej tironce rrusho po deshe beji nje vizit nga PERSHENDETJE DHE URIME se kam hap nje teme per poetet dhe shife
    na shkruaj pak
    ok flm shum
    Two Heart, Two Minds, In Time, Did Find, One Love, One Aim, Two Paths, The Same

  15. #15
    ....... E pergjuar....... Maska e vana
    Anėtarėsuar
    08-11-2002
    Vendndodhja
    Ku jam une......Nuk je ti!....(Ndoshta jemi duke luajtur kukamcefti) ....
    Postime
    346
    Zemra kjo e fundit eshte poezi fantastike, ta them me gjith sinqeritet, shume me pelqeu!

  16. #16
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    05-10-2002
    Postime
    223
    thnx vana per komplimentet. shume shume flm. te uroj tere te mirat
    london gilr patjeter do e shoh dhe ate teme tani. flm ju pershendes shume ju perqafoj fort.

    ************************************************** *
    Jete……….
    E quajme jete po se ke nuk e dime. Jetojme ne kete planet te quajtur Toke. Kemi nje jete qe e jetojme ketu qe nuk eshte e perjetshme dhe jeten mbas vdekjes tone fizike. Nuk e di se si mund te shpjegohet kjo fjala JETE ka vetem 4 shkronja dhe duket shume e shkurter po ne vete brendesine e saj eshte jashte mase e gjate. Mban brenda shume gjera ; dhimbjen, lumturine, dashurine per te afermit familjen, mban brenda urrejtjen per disa njerez mban ne veten e saj barren e rende te shpirtit dhe zemres dashurine per dike por mbi te gjitha mbart besimin tek Ati Yne qe eshte ne Qiell. Ai besim neve na mban gjalle per jeten per nje te ardhme gjithnje e me te mire. Dhe themi se jetojme po se si se ku as vete nuk e dime ne nje planet te quajtur Toke po se ca ka ketu se ca fshihet pas cdo fjale qe ne themi as vete ne nuk e dime. Sa e cuditshme qe eshte dhe kur mendon se nje dite jeta do te mbaroj ndjen deshperim sepse ndahesh nga njerezit e tu por prape duhet te dime se kemi nje jete te perjetshme mbas kesaj te perkohshmes qe kemi ketu. Dhe prape shpesh here pyesim ca eshte Jeta? Nuk marrim pergjigje nuk eshte nje gje qe e shohim ose e prekim ne thjesht kemi nje perditshmeri qe vjen vete pa e komanduar njeri dhe prape nuk e dime se si te quajme kete kohe qe iken dhe nuk kthehet me pas nuk e dime se si mund t’i themi kesaj kohe pa patur mundesine te mendojme se iken dhe nuk vjen me. Eshte shume e cuditshme shpesh here konfuze….. Dhe shpesh here pyesim dike nje me te rritur ca eshte Jeta ca do me thene vete fjala JETE dhe askush nuk na pergjigjet. Zoti na dergoi ne Toke per t’u njohur me jeten ketu dhe nje dite na rremben perseri po ne e dime qe nje dite do ikim prape qe ketu pse duhet te jemi ketu pse duhet te njihemi pyes shpesh here veten me tere keto sakrifica qe ka jeta ne Toke?? Ca eshte vertet JETA a ka njeri te pergjigjet ne kete bote per vete jeten? Nuk e di se si ta mendoj ose se si ta shpjegoj ka te mira te keqija ne te sakrifica te pafundme dhe prape neve e quajme JETE dhe prape nuk e dime se ca do me thene JETE.
    Fjalet jane si bletet kane edhe mjaltin edhe thumbin

    ****
    Jam anetarja e regjistruar me emrin sweetie me pare me falni per kete ndryshim te emrit flm.

  17. #17
    goca babit Maska e babetironsja
    Anėtarėsuar
    08-02-2003
    Vendndodhja
    tironse ne chicago
    Postime
    61
    patriote shume te bukura. fantastike fare. nejse e po te gjitha keto dashuri ne tiron i ke pas? kot pyta ee?
    nejse se tallem
    una po ik iher po na bo dhe nje vjershe per tironen mi goc. lene iher ishin. shif venin.
    muaaaaah edhe nje here urime per poezite.
    babetironsja
    Alba pride Is on my mind
    Albanian blood is my kind
    step aside n let us through
    cuz its all about da Alba crew
    Albanian love is all around
    4 my fellow Albanians never let me down
    show your pride n say its tru
    cuz Albanian genes can b in u

    i copied that but i love it.
    ALBANIA(tirona) rocks ..............

  18. #18
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    05-10-2002
    Postime
    223
    thnx motra per komplimentin per tironen nuk kom bo akoma na nji t'hajrit po do boj me kohen.
    KUJTIMET E MIA KERKOJ…
    Kujtimet e mia kerkoj
    Dhe me shprese jetoj

    Hapa varrin e dashurise se pare
    Gerrmova me duar qe me dridheshin nga shpresa per te pare

    Desha te shikoja ato qe kisha varrosur
    Desha te shihja ato momente qe kisha perdhosur

    Kujtimet e mia kerkoj
    Dhe me shprese jetoj

    Per t’i gjetur aty
    Per te te gjetur aty edhe ty

    Kujtimet e mia kerkoj
    Dhe vegimet e tua kujtoj

    Dhe me thonj germoj
    Dhe dora ne disa eshtra me takoj

    I gjeta thasho por jo
    Ishte vetem fillimi e gjithe kjo

    Kujtimet e mia kerkoj
    Dhe per cdo gje qe mbaroj

    Kujtimet e mia kerkoj
    Dhe asgje me nuk dua te kujtoj

    Dua t’I heq nga ky varr t’I hedh diku me larg
    Atje ne lum qe mos te mudem me t’I marr

    Dhe rryma me vete le t’I degdis ku te doje
    Sepse une mbi ty asgje me nuk dua te kujtoj

    Po ky varr qenka kaq I thelle
    Sa plaga e zemres qe ti me le

    Por une cdo gje do zhduk mbi ty
    Sepse do I harroj ata dy sy

    Kujtimet e mia kerkoj
    Dhe me shprese per nje te ardhme jetoj ……

    shnet.
    Fjalet jane si bletet kane edhe mjaltin edhe thumbin

    ****
    Jam anetarja e regjistruar me emrin sweetie me pare me falni per kete ndryshim te emrit flm.

  19. #19
    goca babit Maska e babetironsja
    Anėtarėsuar
    08-02-2003
    Vendndodhja
    tironse ne chicago
    Postime
    61
    mo lal me keto poezite po na merr ne qaf po kur te besh ate te tirones do na bofesh qejfi.
    e po na nje urrrrrrrrraaaaaaaa tirona nuk do na bosh ti. je ne tironse pa le. o tironse kom nje pytje una do ikesh ket vere ne tiron mi? se un do iki ne 8 qeshor. o lal ku ne tr e ke pas shpine ti se mos njifena?
    nejs emuah babetironsja
    Alba pride Is on my mind
    Albanian blood is my kind
    step aside n let us through
    cuz its all about da Alba crew
    Albanian love is all around
    4 my fellow Albanians never let me down
    show your pride n say its tru
    cuz Albanian genes can b in u

    i copied that but i love it.
    ALBANIA(tirona) rocks ..............

  20. #20
    Anetar i Rrezikshem Maska e kacaku basket
    Anėtarėsuar
    16-10-2002
    Vendndodhja
    Torino (Itali)
    Postime
    1,700
    tironce te lutem mos ndalo me.
    jeni shume e zonja urime dhe me vjen keq kur marr vesh qe u shkaterrua nje dashuri dhe me behet qefi kur degjoj qe lindi nje tjeter.

    jeta pa vdekjen nuk mund te ekzistoje
    dashuria pa ndarje gjithashtu
    te vazhdosh keshtu
    a ka kuptim???

Faqja 0 prej 4 FillimFillim 12 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •