Close
Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 56
  1. #1
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    05-04-2008
    Postime
    212

    A eshte i rrezikshem perdorimi i prezervativeve gjate shtatezanise???

    Pershendetje!!! kam lexuar neper shume forume per perdorimin e prezervativeve por ne asnje forum nuk eshte cekur nese perdorimi i prezervativit ne shtatezani eshte i demshem apo jo..Keshtu qe do kisha dashur te lexoj pergjigjet tuaja....

  2. #2
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anėtarėsuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676
    Po pse te duhet ta perdoresh xhanem? Mendon se ngelesh shtatezane dhe po te jesh shtatezane?!
    Feelings change - memories don't.

  3. #3
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    05-04-2008
    Postime
    212
    jo nuk eshte qe mendon ti por thjesht a eshte i demshem per shume arsye te tjera???

  4. #4
    Nuk kam degjuar ndonjehere te perdoret prezervativi kur e ben me femer shtatezane. Shkon kunder konceptit te perdorimit.

  5. #5
    Citim Postuar mė parė nga mije Lexo Postimin
    jo nuk eshte qe mendon ti por thjesht a eshte i demshem per shume arsye te tjera???
    i demshem? mendoj se jo, ska pse te jet i demshem

    por neqoftese ajo tradheton me dike tjeter atehere prezervativi eshte mire te perdoret per mbrojtje te tjera

    Citim Postuar mė parė nga mia@ Lexo Postimin
    Po pse te duhet ta perdoresh xhanem? Mendon se ngelesh shtatezane dhe po te jesh shtatezane?!
    hahahaha

    fun fun
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga thirsty : 07-03-2011 mė 02:54
    We never really grow up, we only learn how to act in public.

  6. #6
    i/e regjistruar Maska e Marya
    Anėtarėsuar
    10-05-2009
    Postime
    4,665

    Talking

    .................................................. .
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Marya : 07-03-2011 mė 08:09

  7. #7
    Citim Postuar mė parė nga Marya Lexo Postimin
    sipas kesaj i bie te mos kesh marredhenie me prinderin biologjik te femijes qe po pret

    pastaj c'te duhet marredhenia gjate shtatzanise , hajde te durojne burrat se 9 muaj jane, mos e rreziko veten as barren
    Nuk do te thot kjo asgje,kjo eshte pytje shum me vend.
    Une kam ndegjuar se prezervativat gjate shtatezanis mund te perdoren por jan te demshem per femijen.
    Atehere nese do qe te kesh femije te shendosh mos te perdoret prezervativa

  8. #8
    i/e regjistruar Maska e Marya
    Anėtarėsuar
    10-05-2009
    Postime
    4,665

    Wink

    linda
    jo prezervativi eshte i demshem , por akti ne vetvete me duket i demshem, pavaresisht se thone se eshte e lejueshme

  9. #9
    MR. BEAN - Laden Maska e the admiral
    Anėtarėsuar
    03-06-2009
    Vendndodhja
    European Union
    Postime
    6,876
    po normalisht vetekuptohet qe nje femer shtatzane do kryeje mardhenie ma babane e femijes. cfare rriziku po i kanoset qe paska nevoje per prezervative??????

    pastaj nqs nje femer shtatzane ka ndermend te dale neper disko dhe te kete "one night stands" me ke t'i dale para, atehere normalisht qe perdorimi i prezervativeve eshte i keshullueshem. LOL!
    Vasudhaiva Kutumbakam

  10. #10
    Citim Postuar mė parė nga Marya Lexo Postimin
    linda
    jo prezervativi eshte i demshem , por akti ne vetvete me duket i demshem, pavaresisht se thone se eshte e lejueshme
    Ca i keni keto teorira se na cuditet. Ska asnje dem nga mardhenia seksuale gjate shtatezanerise. Mjafton te kryhet ne nje menyre e pozicion te caktuar dhe nuk krijon asnje problem. Vetem nga shqiptaret degjon teorira te tilla.

  11. #11
    bubbly
    Anėtarėsuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    Ca komentesh. Wow. Lol

  12. #12
    sigurisht qe eshte i demshem...paramendoni sikur te rreshaqsi brenda prezervativi...mund te del bebushi me koke ne thes....
    Nėse dėshiron ta dish tė vėrtetėn duhet tė jesh i gatshėm ta pranosh.

  13. #13
    bubbly
    Anėtarėsuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    Citim Postuar mė parė nga Marya Lexo Postimin
    linda
    jo prezervativi eshte i demshem , por akti ne vetvete me duket i demshem, pavaresisht se thone se eshte e lejueshme
    Kot me bere kurioze; ca demi vjen nga sex gjate kohes kur je pregnant?

  14. #14

  15. #15
    Perjashtuar Maska e Deni_Boy
    Anėtarėsuar
    19-10-2005
    Vendndodhja
    Milano
    Postime
    2,322
    skom nigju nai her me perdor prezevativ me femer shtatzane... nejse..

  16. #16
    bubbly
    Anėtarėsuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    Citim Postuar mė parė nga Darius Lexo Postimin
    Del femija me vrime ne mjeker
    Darius, watch it se une kam vrime ne mjeker. . ( seriozisht)

  17. #17

  18. #18
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    17-12-2010
    Vendndodhja
    ne boten e ēudirave
    Postime
    3,776
    Ne raste te vecanta bile eshte i domosdoshem. Une e njoh nje grua qe kishte probleme gjate shtatzanise ne muajin e 6 dhe mjekja e pati keshilluar qe te perdornin perzervativ.E kam harruar tani shkakun saktesisht po se ckishte nje lloj alergjie.Ama aty ishte nje problem dhe perzervativi duhej.

    Ps.Fakti qe asaj i dukej kaq e rendesishme marrdhenia seksuale edhe pse bebi ishte ne rrezik eshte ceshtje tjeter.

  19. #19
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    17-12-2010
    Vendndodhja
    ne boten e ēudirave
    Postime
    3,776
    Ndersa une kam lexuar dhe me eshte thene nga mjekja ime se marredhenia seksuale nuk eshte aspak e demshme perkundrazi,seksi gjate shtatzanise(bile deri ne ditet e fundit para lindjes) krijon lehtesi gjate lindjes.Kuptohet pervec rasteve kur femra ka probleme gjate shtatznise.

  20. #20
    Citim Postuar mė parė nga Darius Lexo Postimin
    Ca i keni keto teorira se na cuditet. Ska asnje dem nga mardhenia seksuale gjate shtatezanerise. Mjafton te kryhet ne nje menyre e pozicion te caktuar dhe nuk krijon asnje problem. Vetem nga shqiptaret degjon teorira te tilla.
    jo vetem nga shqiptaret por nga njerez te paditur

    padituria nuk ka kombesi, i perfshin te gjithe njerezit e botes, mua, ty, marien dhe cdo njeri
    We never really grow up, we only learn how to act in public.

Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •