Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 20
  1. #1
    MoDa KaLoN,sTiLi QeNdRoN! Maska e fashion_girl
    Anėtarėsuar
    06-07-2010
    Postime
    2,409

    Histori Te Verteta!

    atehere miq te dashur vendosa te hap kete teme ne te cilen te gjith mund te postojm ngjarje te verteta te jetes tuaja qe mund te jene histori dashurie te dhimbshme,te lumtura ose edhe histori qe skan te bejne fare me dashurine si pershembull vuajtjet e nje nxenesi ne karrieren e tij shkollore, ose te nje emigranti ...pra mund te tregoni cfaredo lloj gjeje!
    natyrisht per te mbrojtur identitetin tuaj un do ve ne dispozicion nje adres email ku ju mund te me postoni historit tuaja dhe un do ti publikoj ketu ne forum ne emrin tim. ne kete menyr nuk njihet se kush eshte anetari qe ka shkruar kete histori!pastaj nqs ndonjeri nga ju do ta bej publike emrin e tij/saj nuk ka asnje problem ,mjafton ta shkruaj ate ne postim!
    SHPRESOJ TE JENI SA ME SHUM!

    ja ku e keni email:
    historiteverteta@yahoo.it

  2. #2
    Shqiptare dhe krenare. Maska e Xhenet.M.S.
    Anėtarėsuar
    23-08-2009
    Vendndodhja
    Ne mesin e te dashurve te mi...
    Postime
    10,781
    fashion po nisja ti e para.
    - - Shumė shpesh ndodh rasti, kur dhembjen nuk mund ta ndash me askė!
    Agim Metbala"

  3. #3
    MoDa KaLoN,sTiLi QeNdRoN! Maska e fashion_girl
    Anėtarėsuar
    06-07-2010
    Postime
    2,409
    ato do te jene ne menyre anonime xhenet ku asnjeri se kupton se kujt i perkasin!

  4. #4
    Shqiptare dhe krenare. Maska e Xhenet.M.S.
    Anėtarėsuar
    23-08-2009
    Vendndodhja
    Ne mesin e te dashurve te mi...
    Postime
    10,781
    Po si anonime kur kerkohet add e msn?
    - - Shumė shpesh ndodh rasti, kur dhembjen nuk mund ta ndash me askė!
    Agim Metbala"

  5. #5
    MoDa KaLoN,sTiLi QeNdRoN! Maska e fashion_girl
    Anėtarėsuar
    06-07-2010
    Postime
    2,409
    anetaret qe kan deshire te tregojn historite e tyre,duhet ti dergojn ato ne add qe un kam postuar me siper(un nuk i njof add e tyre ,vetem nese ato ma thone qe jam x persh,se perndryshe un nuk arrij ti identifikoj ato) dhe me pas un do i postoj ketu ne emrin tim!

  6. #6
    .................... Maska e iktuus
    Anėtarėsuar
    30-11-2008
    Postime
    1,261
    Citim Postuar mė parė nga fashion_girl Lexo Postimin
    atehere miq te dashur vendosa te hap kete teme ne te cilen te gjith mund te postojm ngjarje te verteta te jetes tuaja qe mund te jene histori dashurie te dhimbshme,te lumtura ose edhe histori qe skan te bejne fare me dashurine si pershembull vuajtjet e nje nxenesi ne karrieren e tij shkollore, ose te nje emigranti ...pra mund te tregoni cfaredo lloj gjeje!
    natyrisht per te mbrojtur identitetin tuaj un do ve ne dispozicion nje adres email ku ju mund te me postoni historit tuaja dhe un do ti publikoj ketu ne forum ne emrin tim. ne kete menyr nuk njihet se kush eshte anetari qe ka shkruar kete histori!pastaj nqs ndonjeri nga ju do ta bej publike emrin e tij/saj nuk ka asnje problem ,mjafton ta shkruaj ate ne postim!
    SHPRESOJ TE JENI SA ME SHUM!

    ja ku e keni email:
    historiteverteta@yahoo.it
    Wowwww cfare durimi ke fashion girl paske bo account imaili kastile per temen.
    Dua ta tregoj historin time me fjale dhe dua te degjoj historin tende keto jane kushtet qe i ve temes )))
    Dashuria, miqsia,respekti nuk formojn lidhje aq te forta sa nje urrejtje e perbashket

  7. #7
    MoDa KaLoN,sTiLi QeNdRoN! Maska e fashion_girl
    Anėtarėsuar
    06-07-2010
    Postime
    2,409
    un skam pas ndonje histori kush e di se cfare se po ta kisha do ta kisha treguar ketu pa asnje problem!
    po nga kjo qe shof shqipetaret paskan frike me fol!

  8. #8
    cherry blossom girl
    Anėtarėsuar
    14-05-2010
    Postime
    6,095
    Citim Postuar mė parė nga fashion_girl Lexo Postimin
    un skam pas ndonje histori kush e di se cfare se po ta kisha do ta kisha treguar ketu pa asnje problem!
    po nga kjo qe shof shqipetaret paskan frike me fol!
    duro dhe pak, eshte shpejte akoma

  9. #9
    bubbly
    Anėtarėsuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    Ishte 1 dite e bukur e me pickoi grenza.
    Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

  10. #10
    _Karramele_ Maska e LOVELY_ANGEL
    Anėtarėsuar
    09-08-2005
    Vendndodhja
    Between the stars........
    Postime
    256
    Tashi kto historit duhet te jen per force faqe e faqe me te shkrujtme ? apo dhe gjona te shkurtra dhe te jen te verteta ?
    Se jo per gje po kshu budalliqesh kam me tonelata...:P
    I may BE a Cruel Heartless bitch BUT im Good at it ...

  11. #11
    MoDa KaLoN,sTiLi QeNdRoN! Maska e fashion_girl
    Anėtarėsuar
    06-07-2010
    Postime
    2,409
    o njerez histori te verteta jo histori kshu qe dje shkova me pi kafe dhe me humbi 5 mije lekshi ...se sjan histori kto !
    histori jan ato si persh :"nje dite te bukur njoha X"...dhe me pas vazhdoni historin se si eshte zhvilluar

  12. #12
    _Karramele_ Maska e LOVELY_ANGEL
    Anėtarėsuar
    09-08-2005
    Vendndodhja
    Between the stars........
    Postime
    256
    Po e filloj une njeher qe skam pik turpi , as ekziston ne fjalorin tim kjo fjale
    Tashi qe thoni ju kisha shku me pushime ne shqiperi una , e tashi me gjith mendimin se po shkoi atje dhe rregullat normal do jen si jan ketu , dmth qe me ligjin sluhet se esht i pathyshem e jo me te korruptosh policin kur te ndalon , se jo per gje po ketu jan gjera qe as te kalojne ne mendje as per nje sec .
    E nejse isha duke shkuar ne Fier un tek krushqit e motres , dhe isha me mamin dhe ishim cik vone si me thone mo , ne rrugen Tir-Dr nja 20 km kishim dal nga Tir kur me thot mamushi sa avash je tu ec mi goc shtoje tha , jepi gaz jepi gaz se kshu neser ne mengjes arrijm ne Fier . Un aq doja e ta cova me 195 se kisha nje maune perpara thash ta parakaloj pak kur cte shof para maunes policia me radar , me shkuan shtat te shkretat thash upsi dupsi e hengrem . Ndaloj me frena gozhde sa me rreshkiti makina dhe zbres nga makina bashk me mamane. Tashi kta dy policet ne fytyr ishin vrenjtur e mu drejtuan , zonjush do te sekuestrojme makinen , terheqje patente , dhe 50 mij lek gjobe. Aty une mora fund u zverdha apo u bera jeshil se mbaj mend , po mami ime si e papare qe eshte pasi ja dhash kto gjojnat un me dokumenta e patent ju drejtu ktyre e ja boni , zotrinj e di si esht puna jam per drek ke krushqit dhe jam vone , gjithe kopetenc mami ime , ja preu tju jap nga i 10 mij leksh jena ne rregull te vazhdoj una . Mendova bobobob tashi kta do na thon cjan kto llafe qe thoni zonje ne jemi rendi , por jo kta te dy pan njeri- tjetrin ne sy e ja ben ok zonje na dhan dokumentat e patenten dhe na uruan te na bej dreka mir e te ecim e avash se kishte radar rruges per ne Fier
    Pastaj te tilla me polic e me gjoba e me 5 mij leksha nen dor kam yhy sa qe kam fillu tu bo shoqeri me policet me ndalojne se e din qe kom doren e leshume , e me thone sa her te kesh hall thuj njof filanin e ste gacmon njeri ...lol
    Dmth me ca qytete kam fitu imunitet ....
    I may BE a Cruel Heartless bitch BUT im Good at it ...

  13. #13
    Į Я † ι $ † Maska e Homer
    Anėtarėsuar
    18-12-2008
    Vendndodhja
    Nιρρση
    Postime
    2,287
    Sot, mbasi pash Avatar, vllai i vogel lidhi rreth fytit nji kordon korenti dhe u mundu me "komuniku me murin" duke vendos njeren nga spinat ne vesh kurse tjetren ne prize elektrike. Asht 13 vjeē. (VDM)
    D'Oh!

  14. #14
    cherry blossom girl
    Anėtarėsuar
    14-05-2010
    Postime
    6,095
    boo Homer qenka i rrezikshem ky vellai, mire qe rastise edhe ti aty qe te pakten ta mesosh qe te mos e perserisi me...

    ps. VDM cdo te thote?

  15. #15
    Į Я † ι $ † Maska e Homer
    Anėtarėsuar
    18-12-2008
    Vendndodhja
    Nιρρση
    Postime
    2,287
    lol s'asht vllai im, kjo asht marr nga nji site qe quhet VDM qe do thot "Vie de merde", ku trego histori te verteta te ēuditshme
    D'Oh!

  16. #16
    hahaha, fashion.... s'besoj se do te vij ndonje mail aty Gjithsesi si ide nuk eshte e keqe!

    La vita non si spiega, si VIVE!

  17. #17
    MoDa KaLoN,sTiLi QeNdRoN! Maska e fashion_girl
    Anėtarėsuar
    06-07-2010
    Postime
    2,409
    ke te drejte klea un e hapa nqs ka sukses ,mire ;nqs nuk ka prap mire!
    un me teper e hapa sepse kjo gje ndihmon shum njerez te shfryen (sfogarsi) dhe me pas ndiehen me mire !
    natyrisht jan te gjith te lire te bojn cfare i ka qefi!

  18. #18
    Dikur ne oret e vona te menjesit qe diku ishte pasdite une mora nje bashkim europian ose komb ose autobuz ose mjet transporti dhe u nisa per diku sepse kisha nje pune, ishte nje pune paksa e rendesishme dhe me mire mos e them se po e thash pra isha ne autobuz afer shoferit jo pas tij por perball pas tij pra shoferi ishte ne nje kend ku po te shikoja oren ai ishte ne drejtim te ores 2 ose 1, ose me mire ne minuten e shtate por kur trurin ne pune ishte ne te dyte ose trete, nejse, doni donje vizatim te me kuptoni apo u morrem vesh nejse le te vashdojme, pra isha nisur per diku e morrem vesh kete gje kur nje vajze....here tjeter
    kam pune tani
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga thirsty : 07-03-2011 mė 03:11
    We never really grow up, we only learn how to act in public.

  19. #19
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    28-01-2004
    Vendndodhja
    diku
    Postime
    1,545
    me shpresen se do filloja pune dhe jete te re nisem me pashaporte , vize , roba te reja dhe madje edhe vete isha fare i ri , sapo isha liruar nga sherbimi i detyrueshem ushatarak dhe nisem per greqi ose ndryshe dreqi dhe te sporteli ku kontrolloheshin pashaportet kishte me qindra emigrante qe prisnin te kalonin .

    erdhi dhe radha ime dhe u dhashe pashaporten dhe polici greke here shihte mua here pashaporten dhe nuk po vendoste cte bente nderkohe qe ora po kalonte , dhe pas pak ma hedh pashaporten duke me thene qe viza eshte fallco .

    protestova duke i thene qe viza eshte e rregullt dhe kete duhej ta verifikonte sipas ligjit dhe procedures por hic ai
    nderkohe nje grua shqiptare qe ishta pas meje ne radhe filloi te ankohej duke me shtyre dhe duke me thene ne greqisht ;kthehu prapa dhe na ler radhen ne , ti je i paligjshem , nuk merition ti te shkosh ne greqi , ke fallsifikuar pashaporten , prej jush e pesojme edhe ne , largohu mos na vono ;

    iu pergjigja qe kjo nuk eshte e vertete dhe duhet te kesh pak durim sa te verifikohet paqartesia nga polici grek dhe te pakten solidarizohu me problemin tim meqe jemi nga nje vend ;

    por ajo filloi te ankohej madje filloi te shante shqiperine , qeverine e lesh per presh ;

    pasi insistova per te drejten time duke u perballur me dy fronte njerezish kokgdhe dhe te marre , me policiet dhe gruan shqiptare , me ne fund ia dola mbane te qartesohej problemi , i cili nuk ishte asgje tjeter pervec dyshimit qe polici kishte te mua pasi ne fotografine e pashaportes kisha dale pa floke kurse kur isha atje isha me floke dhe kjo e bente policin te dyshonte nese isha vertet une personi ne foto apo jo , edhe pse kjo vereherj qarte qe nuk mund te dyshoje mbi ngjashmerine time dhe te fotos sime.

    morali i historise eshte ;
    sa solidarizohemi dhe ndihmohemi me njeri tjetrin ne si popull .


    nje histori tjeter ;

    kur udhetoja per ne nje ishull grek , duke zbritur nga anija pashe nje grua qe pervec dy femijeve te vegjel kishte edhe 3 valixhe qe duhej te mbante , dhe pa hezituar i ofrova ndihmen time , gje te cilen ajo e pranoi .

    duke ecur pergjate portit me valixhet ne krahe filluam nje bisede e cila na solli ne pyetjen e saj mbi perkatesine time etnike dhe sapo i thashe qe une jam shqiptar , ajo shtangu , ndaloi dhe e nxehur tha ; leshoji valixhet dhe largohu nga prania ime ;

    i habitur i lashe valixhet pertoke dhe e pyeta se perse ;
    me tha;
    nuk do e mireprisja kurre ndihmen e shqiptarit edhe nese ai eshte nje njeri i mire;
    i thashe qe kjo perbente mentalitet te gabuar dhe jo bashkekohor , pasi nese themi qe te gjithe shqiptaret jane te keqinj atere i bie qe te gjithe greket jane te keqinj dhe kjo nuk eshte llogjike , por ajo kembenguli te largohesha ;

    i nxehur u largova dhe mendoja se nuk ka qene e veshtire per kete grua te mari kete pershtypje dhe qendrim per shqiptaret pasi dicka te keq do kete pesuar prej shqiptareve ;
    gjithsesi u ndjeva i fyer por edhe i nxehur ;

    morali i historise eshte, me mire te dali syri sesa nami .

  20. #20
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    08-08-2003
    Vendndodhja
    Shangri-La
    Postime
    6,262
    historia ime me burrin lol

    sic isha ne orarin e punes, si shumica e anetarve ketu hyja ne forum te kaloja kohen lol...mirepo studentet qe kishin nevoj per ndihme ne mikrolab (ku punoja) mendonin sikur isha e zen dhe nuk me kerkonin mua ndihme por shkonin ne front desk ku punonte burri...nejse burri si durrohej qe ata pyesnin ate ore minute dhe me drejtohet mua kur hyn ne mikrolab me fjalet "a ka mundesi te besh punen tende" duke buzeqeshur gjasme, i dhashe dhe un nje buzeqeshje falco dhe po mendoja "what a jerk, si guxon lol"....si kisha folur ndonjehere dhe ai sme kishte folur ndonjehere so keto ishin fjalet e para e njohjes tone ...si shkake qe studentet shkonin ne front desk sesa te pyesnin lab monitorin ne mikrolab, bosia me tha qe duhet te ulem ne front desk...so uleshim me njeri tjetrin por un si flisja dhe ai sme fliste, thoshte nganjehere hi everybody por un nuk i pergjigjesha, thjesht se beja nga inati por duhet specifikisht te me drejtohet mua jo "everybody't" pastaj nje co-worker tjeter filloj ne bised me burrin se nese duhet te paguaj femra kur del ne nje date, dhe ajo thoshte jo, so mu duke interesante muhabeti dhe u futa ne muhabet, me pa me nje shikim te habitur meqe si kisha folur fare, dhe aty filluan muhabetet un e shaja ai me shante, next thing we got married, the end lol
    I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •